Kiko Loureiro - progressrock.cz

Zpět

(rodným jménem Pedro Henrique Loureiro)
(narozen 16. června 1972, Rio de Janeiro, Brazil)


Kiko je brazilský kytarista. Je znám jako člen několika heavy metalových kapel jako Angra (1992-2015) a Megadeth (2015-dosud). Vydává rovněž sólové desky a založil také svůj fusion projekt pojmenovaný Neural Code, ve kterém zkoumá rock a jazz poháněné brazilskými rytmy.

Loureiro se provdal za finskou pianistku a klávesistku Marii Ilmoniemi v roce 2011. Oba se seznámili během působení Loureiry na turné zpěvačky Tarja Turunen Storm World Tour v roce 2008. Jejich první dcera Livia se narodila 29. září 2011. Dne 21. listopadu 2016 přivítali dvojčata Dante a Stellu.


Kiko Loureiro se narodil v Rio de Janeiru, ale vyrůstal v Sao Paulu, největším metropolitním městě v Jižní Americe. Jeho láska k hudbě přišla přirozeně a v raném věku už byl zvědavým posluchačem, který rád trávil čas ve školní knihovně a konzumoval její rozsáhlou hudební sbírku.

V 11 letech začal chodit na lekce akustické kytary, ale o několik let později našel své zaměření, když objevil svět progresivního a heavy rocku, jazz a fusion. Studoval u dvou slavných brazilských hudebníků Pedra Buena a Mozarta Mella. Kiko byl fascinován hudbou mnoha hudebních hrdinů, jako jsou Jeff Beck, Jimmy Page, Paco de Lucia, Herbie Hancock, Pat Metheny, Astor Piazzola, Hermeto Pascoal, Jimi Hendrix a Randy Rhoads, kterým se snažil vyrovnat, a kapelami jako Black Sabbath, Led Zeppelin, Deep Purple, Iron Maiden nebo Van Halen. Inspirovali jej, aby se vydal na cestu, která z něj udělala neuvěřitelně všestranného hudebníka, a to díky nekonečným hodinám tréninku vedoucí k jeho jedinečnému stylu. Nekonečné hodiny cvičení nakonec přinesly své ovoce a z Kika se stal velice univerzální muzikant s unikátním stylem.

Ve 13 letech přešel na elektrickou kytaru a v 16 letech se již připojil ke dvěma kapelám, Legalize (s Edu Mello zpěv, Dennis Belik na basu a Alja na bicí) a A Chave, se kterými hrál v nočních klubech v Sao Paulu.

ANGRA Angra byla založena v listopadu 1991 studenty Santa Marcelina Music College zpěvákem Andrem Matosem a kytaristy Rafaelem Bittencourtem a André Linharesem. K nim se připojil Bittencourtův bývalý spoluhráč Marcos Antunes (bicí) a basista Luís Mariutti (ex-Firebox). Na začátku roku 1992 byl André Linhares nahrazen André Hernandesem. Jeho pobyt byl stejně krátký a poté se ke skupině připojil koncem roku 1992 Kiko Loureiro. Kapela natočila demo nahrávku "Reaching Horizons", která byla vydána v roce 1993 prostřednictvím Limb Music v Německu. Během nahrávání jejich prvního alba "Angels Cry" opustil skupinu Marcos Antunes. K dokončení alba byla přizvána řada bubeníků, včetně Alexa Holzwartha. Ricardo Confessori byl později instalován jako trvalá náhrada. Tato změna sestavy vytvořila stabilní sestavu, která trvala od roku 1993 do roku 2000. Ve věku 21 let již natáčel s kapelou Angra debutové album "Angels Cry". Bylo nahráváno ve studiu kytaristy Gamma Ray Kai Hansena v německém Hamburku. Kromě Hansena album přineslo i hostující vystoupení kytaristy Heavens Gate Saschy Paetha a Dirka Schlächtera. Album se nahrávalo v Německu a brzy po vydání se mu dostalo zlatého ocenění. Od roku 1993 Angra vydala osm studiových alb, tři živá CD, dvě živá DVD, šest EP, obdržela dvě zlaté desky a a absolvovala rozsáhlá turné po celém světě. Patří k nejzásadnějším brazilským metalovým kapelám všech dob.

Vzhledem k nárůstu popularity power metalu se Loureiro stal docela úspěšným, a to v kapele Angra i jako sólový umělec. Kiko Loureiro zahájil svoji sólovou kariéru vydáním debutového sólového alba "No Gravity" v roce 2004. Kiko nahrál na albu všechny nástroje s výjimkou bicích. Chtěl nahrát desku jako Kiko, a ne jako Angra, proto se rozhodl vše nahrát sám, jen bicí pro něj nahrál Mike Terrana. Podle Kikova vyjádření bylo příjemné a zábavné hrát i na jiné nástroje a moc si to užíval. Navíc byl v Německu a neznal tam moc lidí, kteří by mu s nahrávkou pomohli, nebo ti, které znal, neměli právě čas. Název "No Gravity" vychází z pocitu, který hudebníci cítí při hraní. "Čím dále poznáváme a ovládáme racionální a matematickou část hudby, intuitivní části nás dostanou pod kontrolu a skutečně nás zavedou k "cestování" s hudbou, kterou hrajeme. Právě v tomto okamžiku chce hudebník zasáhnout lidi, ale musí toho nejprve dosáhnout sám se sebou. Pro tento pocit jsem zvolil tento termín "No Gravity".

V roce 2006 vydal Kiko své druhé sólové album "Universo Inverso". Bylo to album nahrané za pouhopouhé tři dny a představili se na něm někteří z nejlepších jazzových hudebníků v Latinské Americe. Ve stejném roce byl Kiko Loureiro japonským tiskem zvolen "nejlepším kytaristou na světě".

Kromě svých rockových a metalových úspěchů nahrál Loureiro ve spolupráci s Davem Rodgersem také kytary u několika eurobeatových písní, včetně "Fevernova", "Ring Of Fire" a "The Road Is On Fire".

O tři roky později Kiko vydal třetí sólové album "Fullblast", těžké a progresivní dílo, popsané jako "skvělá instrumentální jízda pro fanoušky Satrianiho a Santany". Kromě vydání "Fullblast" v roce 2009 představil Kiko Loureiro také svůj fusion projekt Neural Code, ve kterém skupina zkoumá rock a jazz poháněné brazilskými rytmy. V projektu se představili Kiko Loureiro, Cuca Teixeira a Thiago Espírito Santo.

Čtvrté sólové album "Sounds Of Innocence" vyšlo v roce 2012 a kombinuje prog metal, jazz, rock, blues a je opět bohaté na brazilské rytmy.

V roce 2013 nahrál Kiko své první sólové DVD "The White Balance" v prestižním divadle múzických umění v brazilském Sao Paulu "Auditório Ibirapuera". Večer se skládal ze tří sad, z nichž každá představovala jeden z preferovaných stylů Loureira - rock a metal, akustická kytara a brazilská fusion. Kromě hudby se Kiko také začal věnovat studiu a výuce hudebního průmyslu, marketingu a kariérního rozvoje, kde hovořil o událostech ve velkých brazilských městech pro hudebníky a korporace.

Rok 2015 přišel s velkými novinkami, když byl Kiko pozván do kapely Megadeth, jedné z největších metalových kapel všech dob a jedné z thrash metalových Big Four, společně s kapelami Metallica, Anthrax a Slayer, kde nahradil Chrise Brodericka. Spolu s Davem Mustainem, Davidem Ellefsonem a bubeníkem Chrisem Adlerem nahrál Kiko patnácté studiové album Megadeth v Nashvillu v Tennessee. Album nazvané "Dystopia" vyšlo v lednu 2016 a Megadeth v současné době cestují po celém světě s plnou energií k jeho propagaci. Turné mělo svou zastávku i v Praze.


Sám Kiko o příchodu k Megadeth vypověděl: "První koncert byl v Kanadě a nebyl součástí turné. Naučil jsem asi se osmnáct skladeb, pro tohle vystoupení, nevím přesně kolik. Byl to v Quebecu, na letním festivalu pro sedmdesát tisíc lidí. První den hráli Rolling Stones, druhý den Foo Fighters a třetí den Megadeth. Byla to opravdu výzva, dobře se připravit. Takže jsme měli před festivalem třídenní zkoušku, kde jsem se písničky nejen učil, ale i ukazoval, jak je hraji, a Dave Mustain mi ukazoval, jak mám některé party zahrát jinak. A musel jsem to zahrát za tři dny na festivalu. Na koncertě bylo vše nové, aparát..., zvukovka nebyla, šel jsem přímo na pódium, byla tam kanadská televize... Navíc pršelo a na pódiu to klouzalo. A já musel hrát. Nikdy na to nezapomenu."

Po celém světě získal Kiko v nesčetných anketách nejvyšší hodnocení jako "Nejlepší kytarista" a dostal se přední obálky hlavních kytarových časopisů, jako jsou Young Guitar, Guitar Player a Guitar World. Ale počátkem roku 2017 se mu dostalo největšího uznání v jeho kariéře, když se Kiko stal prvním brazilským hudebníkem, který získal cenu Grammy od Recording Academy hraním v rockové/heavymetalové kapele. Na slavnostním předávání cen, které se koná každoročně a spojuje největší jména v hudebním průmyslu, získali Megadeth cenu Grammy v kategorii "Nejlepší metalový výkon" roku 2016 se singlem "Dystopia".

Celkem osm dlouhých let trvalo, než si brazilský kytarista Kiko Loureiro udělal čas na vydání dalšího sólového alba. Ideální doba covidové karantény, kdy i jeho aktuální domovská kapela Megadeth ustala v koncertní činnosti, tomu výborně nahrálo, a tak novinka mohla vzniknout. Vydání nového alba předcházely již v červnu dva singly "Overflow" a "Imminent Threat". V druhé zmíněné skladbě se pro znalce metalové scény překvapivě zjevil jako host další fenomenální kytarista světové heavymetalové scény, Marty Friedman. Paradxoně se tak vedle sebe sešli bývalý i současný kytarista výše zmíněných thrasherů. Friedman totiž v Megadeth působil v letech 1990 až 2000.

Brazilský muzikant nazval svou novou, již pátou sólovou desku, "Open Source". Kiko začal skládat své nové sólové album od roku 2019, nahrávání pak začalo v září 2019 a od té doby pracoval na nahrávce mezi aktivitami Megadeth. Na albu se objevuje také jeden velice zajímavý a nečekaný hvězdný host. Jedná se o Martyho Friedmana spoluhráče a zakladatele kapely Megadeth. "Posledních pět let jsem stále srovnáván s Martym. Velice obdivuju jeho práci, proto mi takové úvahy lichotí. Na sólovku jsem si pozval několik hostů, a víte co? Mr. Friedman je jedním z nich," řekl Loureiro, který s Martym hraje v písni "Imminent Threat". Desku si produkoval Kiko sám, mix pořídil, stejně jako u jeho předchozích desek, Dennis Ward (PINK CREAM 69, GUS G.), masteringu se ujal Jürgen Lusky (CREMATORY).

Loureiro se k albu vyjádřil: "Podle definice "otevřený zdroj" souvisí se softwarem, jehož původní zdrojový kód je volně dostupný a může být znovu distribuován a upravován. Přináší nám vyšší smysl pro komunitu, zvyšuje naši kreativitu a vytváří nové možnosti. Proč tedy nepřijmout tento koncept k našemu umění, naší hudbě? O kolik bohatší by skladba mohla být, kdyby ostatní měli přístup k jejímu zdrojovému kódu? Co kdyby původní skladba písně nebyla konečným produktem? Co kdyby to byl jen začátek? Něco, co mohlo být neustále aktualizováno a vyvíjeno v průběhu času. A stejně jako stroj, my lidé si také všímáme vylepšení, protože jsme sami otevřeným zdrojem a neustále se pohybujeme a rosteme prostřednictvím technologie, vědy, duchovna... a umění".

Po téměř 25-leté kariéře Kiko Loureiro stále ukazuje, že je neúnavným a úplným hudebníkem, který se neustále snaží posunout své limity a objevit něco nového.

Kiko se ostatně představil i v Praze. V podvečer pražského koncertu Megadeth 13. února 2020 se v Music City udála akce, na kterou se snad vypravili všichni kytaristé z Prahy a okolí, jednalo se o workshop kytaristy Kika Loureira. Vzhledem k tomu, že Dave Mustaine si nikdy do kapely nevybírá žádná béčka, bylo od počátku jasné, že se všichni leccos přiučí a na bazaru Music City se hned druhý den objeví pár kytar.

Brazilský kytarista Kiko Loureiro, který je členem MEGADETH od roku 2015, sdílel v listopadu 2023 na sociálních sítích prohlášení, že jeho nepřítomnost v kapele bude delší, než se čekalo, skoro to vypadalo spíše na loučení. Loureiro v září 2023 odstoupil z turné MEGADETH kvůli rodinným důvodům. Nahradil jej finský kytarista Teemu Mäntysaari. Vše mělo být dočasné a frontman kapely Dave Mustaine Loureira v rozhodnutí upřednostnit rodinu podpořil. V nynějším prohlášení kytarista zmiňuje, že hlavním důvodem jeho rozhodnutí je rozsáhlé turné, kdy je dlouhodobě pryč z domova. Příští rok by turné mělo být ještě rozsáhlejší: "Po důkladné úvaze a diskuzích s Davem Mustainem a managementem MEGADETH jsme se kolektivně shodli, že prodloužit mou nepřítomnost je správný krok. Nechci bránit žádným plánům kapely ani bojkotovat tvrdou práci všech skvělých lidí, kteří se na turné podílí." Loureiro žije dlouhodobě se svojí manželkou ve Finsku, mají spolu tři děti.

I když se kytarista nezmiňuje přímo ve svém prohlášení, že z MEGADETH nadobro odchází, ale hořkosladké bilancování mluví vcelku jasně: "Chci s vámi sdílet rozhodnutí, které pro mě bylo opravdu těžké. (…) Devět let v MEGADETH bylo neuvěřitelnou cestou plnou snových okamžiků. Nezapomenutelná turné, Grammy za album "Dystopia", další nominace na Grammy a spousta ocenění pro "The Sick, The Dying And The Dead" jsou jen část z mnoha výrazných momentů. Každopádně nejvíce si vážím toho, že jsem za těch devět let mohl poznat věrnou armádu fanoušků MEGADETH. Vaše oddanost je inspirující, chovám k vám nesmírný obdiv a úctu".

V novém rozhovoru pro magazín Guitar World byl v lednu 2024 Kiko Loureiro dotázán, co vedlo k jeho rozhodnutí opustit MEGADETH na konci roku 2023 po devítiletém působení s kapelou. Odpověděl: "Začalo to, když jsem si zarezervoval cestu domů do Brazílie. Naposledy jsem tam byl v roce 2019, před pandemií; dostal jsem se do bodu, kdy jsem si řekl: "Potřebuji navštívit svou rodinu", takže rezervoval výlet na období Díkůvzdání v roce 2023, protože MEGADETH v té době nikdy nic nedělal".

"Když jste mladí, nejste ženatý a nemáte děti, myšlení je: "Čím více koncertů, tím lépe." Ale mé dceři je teď 12 a chci s ní trávit čas. Také chci být venku a hrát si. Když se mi v roce 2015 stala věc s MEGADETH, měl jsem malou dceru a dvojčata, která byla čerstvě narozená. Vždycky jsem měl problémy s vědomím, že potřebuji jet na turné, ale také chci být doma se svými dětmi a manželkou. Takže ten pocit: "Měl bych být venku a dělat tuhle věc s rockovou hvězdou, zatímco jsou moje děti doma?" stále přicházelo. A čím víc momentů a důležitých dat jsem promeškal, tím to bylo těžší. V roce 2023 to bylo těžší, zvláště během 3-měsíčního letního turné. Tak jsem v červnu zašel za Davem [Musttainem, lídrem MEGADETH] a řekl: "To je příliš. Nemám pocit, že bych byl na správném místě nebo na správném místě, abych dával 100 procent." Bylo pro mě složité to říct, protože jsem chtěl hrát, ale věděl jsem, že potřebuji být doma. A Dave to samozřejmě nečekal. Právě jsme měli show na Floridě s MISFITS a bylo to správné po té show promluvit s Davem. A pak tam byl management MEGADETH a dal jsem jim vědět, že nemůžu dělat zářijové koncerty. Nabídl jsem, že pomůžu najít náhradu a udělám, co bude potřeba, aby MEGADETH byla připravena jít."

Ohledně toho, co vedlo k tomu, že jeho odchod byl spíše trvalou situací než jen dočasnou věcí, Kiko řekl: "Můj návrh byl nedělat zářijové koncerty a pomoci jim najít náhradu, což se ukázalo být Teemu [Mäntysaari]. Měl jsem nějaké situace s mými dětmi a musel jsem jít k doktorovi a měl jsem pocit, že chci být doma. A chápu to - MEGADETH musí pokračovat, že? Mít možnost si vybrat, kde a kdy budu hrát, nebude nic. Myslím, že by to mohlo být, ale takhle to dopadlo. Možná měli pocit: "No, Kiko by mohl přijít na další turné a říct to samé," což já chápu. Tak jsem jim řekl: "Chápu, jestli máte pocit, že jsem nespolehlivý", Pořád se mě ptali, "Jsi si jistý?" Nakonec jsem musel převzít kontrolu, protože jsem věděl, že potřebuji a chci být doma. Lidé, kteří nemají děti, to nepochopí, ale pokud ano, pochopíte".

V listopadu Kiko oznámil své rozhodnutí "prodloužit" svou nepřítomnost na turné MEGADETH a vysvětlil, že nechce "brzdit žádné plány kapely ani tvrdou práci všech těch neuvěřitelných lidí, kteří se na turné podíleli". Kiko v září prozradil, že si odsedí další část turné MEGADETH "Crush The World", aby zůstal doma se svými dětmi ve Finsku. Jeden den po Kikově oznámení, že "prodlužuje" svou nepřítomnost na turné MEGADETH, vydal Mustaine prohlášení, ve kterém řekl, že miluje Loureira a respektuje a plně podporuje Kikovo rozhodnutí. Popsal Kika jako "špičkového profesionála, maestra" a poděkoval kytaristovi "za jeho obětavost a tvrdou práci v posledních devíti letech, díky které nám pomohl získat Grammy za album "Dystopia" a další ocenění, která jsme získali za tento nejnovější deska "The Sick... The Dying...And The Dead". Mustaine dodal: "Bez Kika Loureiro bych to nedokázal."

Začátkem října Mustaine řekl Shaggymu o rozhlasové stanici 94,9 a 104,5 The Pick v Idaho Falls v Idahu o Teemuově příchodu do MEGADETH: "Lidé ztrácejí hlavu nad tím, jak se věci právě nyní vyvíjejí, protože spolu máme opravdu dobrou chemii".

Zpět
Studiové desky:
2020 Open Source
2012 Sounds Of Innocence
2009 Fullblast
2006 Universo Inverso
2005 No Gravity
DVDs:
2013 The White Balance

Neural Code:
2009 Neural CodeSkupina:
Kiko Loureiro - Acoustic Guitars, Electric Guitars
Virgil Donati - Drums
Bruno Valverde - Drums
Felipe Andreoli - Bass (ANGRA, ALMAH)
Doug Wimbish - Bass (LIVING COLOUR)
Marty Friedman - Guitars
Hosté:
Diskografie Open Source
Vyšlo 10. července 2020, Victor, VICP-65566 (Japan)

Seznam skladeb:
01. Overflow (5:35)
02. Edm (E-Dependent Mind) (4:25)
03. Imminent Threat (5:16)
04. Liquid Times (4:49)
05. Sertão (6:14)
06. Vital Signs (4:33)
07. Dreamlike (3:49)
08. Black Ice (4:47)
09. In Motion (4:09)
10. Running With The Bulls (4:48)
11. Du Monde (4:28)

Bonus Tracks:
12. Overflow (Backing Tracks) (6:04)
13. Imminent Threat (Backing Tracks) (4:27)
14. Du Monde (Backing Tracks) (4:29)
Total Time: (67:52)

Executive Producer: Kiko Loureiro
Mixed: Dennis Ward
Mastered: Jürgen Lusky
Artwork: Gustavo Sazes

Nahráli:
Kiko Loureiro - Guitars
Maria Ilmoniemi - Organ /06,07,09), Piano (10)
Doug Wimbish - Bass (08)
Felipe Andreoli - Bass
Da Lua - Berimbau (08)
Virgil Donati - Drums
Ricardo Padilla - Percussion (05,06,08)
Hosté:
Diskografie Sounds Of Innocence
Vyšlo 2012, Substancial Music, SMU 0001 (Brazil)
Victor, VICP-65059 (Japan)

Seznam skladeb:
01. Awakening Prelude (0:55)
02. Gray Stone Gateway (3:57)
03. Conflicted (6:01)
04. Reflective (3:44)
05. El Guajiro (5:19)
06. Ray Of Life (4:02)
07. The Hymn (4:36)
08. Mae D'Água (4:50)
09. Twisted Horizon (4:28)
10. A Perfect Rhyme (3:18)
Total Time: (00:24)

Composed, Arranged, Producer: Kiko Loureiro
Mixed: Dennis Ward
Mastering: Jürgen Lusky
Design: Gustavo Sazes
Photography: Minna Annola

Nahráli:
Kiko Loureiro - Guitars, Keyboards, Additional Percussion and Programming
Felipe Andreoli - Bass Guitar
Mike Terrana – Drums
DaLua - Percussion
Yaniel Matos - Rhodes Piano (08)
Hosté:
Diskografie Fullblast
Vyšlo 25. března 2009, Microservice, NGPB000119 (Brazil)
JVC/Victor Entertainment, VICP-64676 (Japan)

Seznam skladeb:
01. Headstrong (4:50)
02. Desperado (5:46)
03. Cutting Edge (3:53)
04. Excuse Me (4:27)
05. Se Entrega, Corisco! (6:31)
06. A Clairvoyance (3:19)
07. Corrosive Voices (4:28)
08. Whispering (5:54)
09. Outrageous (6:12)
10. Mundo Verde (1:49)
11. Pura Vida (4:11)
12. As It Is, Infinite (2:17)
Total Time: (53:37)

Producer: Dennis Ward, Kiko Loureiro
Engineering (addiotional): Augusto Lopes
Recording, Engineering, Mixing: Adriano Daga, Brendan Duffey
Mastering: Jürgen Lusky
Artwork: Gustavo Sazes
Photography: MRossi

Nahráli:
Kiko Loureiro - Guitars
Cuca Teixeira - Drums
Carlinhos Noronha - Bass
Yaniel Matos - Piano
Maurício Alves - Percussion (additional)
Hosté:
Diskografie Universo Inverso
Vyšlo 23. září 2006, Boosweet Records, B0009 (Brazil)
Victor Entertainment/Seoul, VICP-63529 (Japan)

Seznam skladeb:
01. Feijao de Corda (5:34)
02. Ojos Verdes (6:26)
03. Havana (5:28)
04. Anastácia (6:18)
05. Monday Mourning (4:22)
06. Arcos da Lapa (4:19)
07. Samba da Elisa (4:39)
08. Camino a Casa (5:21)
09. Realidade Paralela (5:44)
10. Recuerdos (4:41)
11. Espera Aí (2:40)
Total Time (55:32)

Producer: Dennis Ward
Engineering: Guilherme Canaes, Amauri Chamorro
Engineering (assistant): Daniel Arroyo
Engineering, Mixing: Thiago Bianchi

Skupina:
Kiko Loureiro - Guitars, Classical Guitar, Percussion, Keyboards, Piano, Bass
Mike Terrana - Drums
Hosté:
Diskografie No Gravity
Vyšlo 10. března 2005, Replica

Seznam skladeb:
01. Enfermo (4:02)
02. Endangered Species (5:10)
03. Escaping (5:35)
04. No Gravity (4:23)
05. Pau-de-Arara (7:01)
06. La Force de L'âme (4:33)
07. Tapping Into My Dark Tranquility (2:12)
08. Moment of Truth (4:30)
09. Beautiful Language (2:00)
10. In a Gentle Way (5:34)
11. Dilemma (4:13)
12. Feliz Desilusao (3:39)
13. Choro de Criança (1:10)
Total Time: (54:02)

Producer: Dennis Ward, Kiko Loureiro
Recording, Engineering, Mixing: Dennis Ward
Mastering: Jürgen Lusky
Cover Art, Photos: Marcelo Rossi


Nahráli:
Kiko Loureiro - Guitars, Songwriting, Vocals (DVD track 11)
Rafael Bittencourt - Guitars (acoustic), Vocals (DVD track 11)
Carlinhos Noronha - Bass
Virgil Donati - Drums
Jônatas Sansão - Drums
Zeca Loureiro - Guitars
Yaniel Matos - Piano
Felipe Andreoli - Bass
Eduardo Cubano - Percussion
Hosté:
Diskografie The White Balance
DVD/CD, vyšlo 24. června 2013, Substancial Music, SMU 0047 (Brazil)
Victor, VIBP-124 (Japan)

Seznam skladeb (DVD):
01. Conflicted ()
02. The Hymn ()
03. Reflective ()
04. Ray Of Life ()
05. Gray Stone Gateway ()
06. No Gravity ()
07. Dilemma ()
08. El Guajiro ()
09. Choro De Criança ()
10. Giz ()
11. Late Redemption ()
12. Anastácia ()
13. Ojos Verdes ()
14. Samba De Elisa ()
15. Beautiful Language ()
16. Mae Dagua ()
17. Pau-De-Arara ()
Total Time: (69:53)

Mixing, Mastering: Brendan Duffey, Adriano Daga


Skupina:
Kiko Loureiro - Guitars
Cuca Teixeira - Drums, Congas, Shekere, Cowbell, Shaker
Thiago Espirito Santo - Electric Bass, Bass Drum [Zabumba], Pandeiro, Triangle
Hosté:
Diskografie Neural Code
Vyšlo 17. dubna 2009, Neural Code Self-released, NGCD 000103

Seznam skladeb:
01. Drenal (3:37)
02. For All (6:40)
03. Ilusao De Ótica (5:04)
04. Miró (4:58)
05. Equaçao Do Tempo (5:10)
06. Sombra Da Lua (5:29)
07. Cangaceiro Marroquino (5:32)
08. Pensativo (4:59)
Total Time: (41:29)

Recorded and mixed between July and December 2008
Recorded and Mixed at O Porão

Producer: Kiko Loureiro, Cuca Teixeira, Thiago Espírito Santo
Recorded, Mixed: Guilherme Canaes
Mastered: Jürgen Lusky

Zpět
   Angra 1993

      

Neural CodeMegadeth 2017

Zpět
Oficiální stránky:
https://www.kikoloureiro.com/
https://www.facebook.com/KIKOLOUREIROofficial
Nahoru ProgressRock
Made by 
©  25.7.2021 
Menu Poslední aktualizace: 19.1.2024
mbrezny@centrum.cz 
...a vzkaz autorovi!