Kat von D - progressrock.cz


   
   
   

Zpět
Kat Von D (vlastním jménem Katherine von Drachenberg) je známá především jako vyhledávaná tatérka, úspěchy sklízela i na trhu s kosmetikou. Méně už se pak ví, že je velmi talentovaná rovněž v oblasti hudby. Od svých pěti let se věnuje hře na piano, v minulosti coby host propůjčila svůj hlas interpretům jako 69 Eyes nebo IAMX, ale až nedávno se naplno začala zaměřovat na svou vlastní hudbu, kterou nyní představuje na debutovém albu "Love Made Me Do It".

První práce na desce se datují už do roku 2012, kdy začala tvořit písně s Lindou Perry. Mezi dalšími zajímavými jmény, které umělkyni s deskou vypomohly, najdeme vedle doprovodné kapely také například Dava Grohla, Dannyho Lohnera (Nine Inch Nails) nebo Petera Murphyho (Bauhaus). Kat Von D na temně laděném albu zhmotňuje svou lásku k 80. popu, synthwave a post-punku.

Fanoušci, kteří sledovali TV seriál a věnovali velkou pozornost její kariéře, si pravděpodobně všimli, když začala chodit na vokální lekce. Není tedy překvapením, že Von D dělá hudbu! Ačkoli se již dříve objevila ve skladbách jiných umělců, jako například "The Rosary Blue" od The 69 Eyes a "Black Leather" od Prayers, nakonec vytvořila něco, co je zcela její vlastní. Její debutové album "Love Made Me Do It" vyšlo 27. srpna 2021 zapřispění KVD a Kartel Music Group.

Kat Von D, která pracovala po boku několika dalších hudebníků, využila čas v lockdownu k psaní a nahrávání hudby. Výsledkem je 12-skladbová kolekce, nádherně temná a osobní cesta do umělcovy duše. Fanoušci se již samozřejmě seznámili s několika skladbami alba "Fear You", "Exorcism", "Enough" a "I Am Nothing" díky sérii videí natočených a vydaných jako odpočítávání před vydáním deska.

Von D řekla pro Billboard, že projekt se připravoval už roky, a přestože je fanouškem synthwave a kapel jako The Cure a Depeche Mode, říká, že její zvuk je jiný. Sdílí tyto umělce, ale říká: "Myslím, že se nám podařilo vytvořit vlastní zvuk svým vlastním způsobem".

Během prací na albu spolupracovala s Rock and Roll Hall of Famers hudebníkem Dave Grohlem (Nirvana, Foo Fighters) a Danny Lohnerem (ex-Nine Inch Nails), členem Bauhaus Peterem Murphym, Lindou Perry a dalšími. Von D sdělila, že ačkoli původně doufala, že vydá album a vyrazí na na turné, aby jej podpořila před vydáním, pandemie koronaviru tomuu zabránila.

"Lockdown jsme považovali za příležitost, abychom se mohli soustředit na album, náš set list a design scény, a pracovali jsme spolu každý všední den od poledne až do páté," vysvětluje, jak se protloukala se svoji kapelou, kterou tvoří Gregg Foreman (synth 1), Sammi Doll (synth 2), Dave Parley (bicí) a Brynn Route (hadař). Když byly poprvé oznámeny výluky, její spoluhráči se přestěhovali do jejího penzionu, aby mohli společně pracovat na hudbě. Sammi Doll byla první, kdo se ke skupině připojil, Kat vonD ji potkala na turné s IAMX a zamilovala si její přítomnost na jevišti a vášeň pro syntetizátory a samplování. Gregg Foreman byl na turné s Cat Power a The Gossip už věky, než jsme se potkali, ale rádi jej přezdívají "Moth" - napůl Mod, napůl goth. Dave Parley hrával posledních 10 let beaty na svém MPC v kapele Prayers jejího manžela, mezi několika jeho black metalovými bočními projekty, a už pro ni byl jako bratr. V kapele mají také Brynn Route, profesionální hadí ženu a "pohybovou" tanečnici, a plánují, že během živých vystoupení zahraje na pódiu s bičem. Ale kromě kapely to byl pro Kac von D sen mít možnost spolupracovat s Danem Haighem z Gunship - její nejoblíbenější synthwave kapely z Velké Británie. Dan pracoval na finálních mixech a přidal další syntezátory u některých písní.

Původní mix ještě z roku 2014 byl více kytarový a obsahoval spoustu živých bicích, z nichž většinu nahrál Dave Grohl. Byla jsem tak nadšená, že mohu na tomto mixu spolupracovat s Adamem Noble, zejména proto, že pracoval na mém oblíbeném albu skupiny Placebo "Loud Like Love" z roku 2013. Ale když už uběhlo tolik let, aniž bych to vydala, prostě mi přišlo správné to znovu promíchat se svými spoluhráči a dát tomu jiný směr, který byl více v souladu se syntetickými zvuky, které tak moc miluji. Ale jsem hrdá na obě verze a na to, jak každá vyvolává různé reakce, takže jsem nadšená, že nakonec vydám oba dva mixy."

Jak se ale tato předběžná vydání integrují do úplného příběhu "Love Made Me Do It?" Je to příběh, který začíná "Vanish Intro", úvodem, který pomalu zvyšuje hlasitost elektronické hudby, než se plynule spojí do úplného "Vanish". "Vanish Intro" navozuje tíživou až post-apokalyptickou atmosféru a na chvíli by člověk i myslel, že jej napsal a v některém ze svých filmů použil sám velký John Carpenter. Navazující skladba "Vanish" působí o něco jemněji, hudba je v ní jen jakousi kulisou pro zpěvaččin omamný hlas. Tak začíná příběh, protože Von D s nádherným hlubokým hlasem vás provede touto sbírkou jejích zármutků a zlomení srdce, což jsou univerzální témata, ve kterých se všichni najdou.

Určitou filmovou inspiraci lze pak dohledat i ve skladbě "Exorcism", která údajně vznikla po týdenním filmovém flámu, kdy Kat Von D shlédla s kamarádem všechny možné snímky na téma exorcismu. V této skaldbě se tempo zrychlí, i když velmi zlehka, a melodický refrén skladbě dodává hitové ambice. Naprosto chytlavá "Exorcism" vám nejen uvízne v hlavě, ale také přiměje všechny k pohybu. Totéž lze říci o písních "Fear You" a "Lost At Sea", ačkoli ta druhá má nádech zoufalství. Poté mezi "Lost At Sea" a "Pretending" následuje přestávka trvající čtyři minuty naplněná Electronicou, která nepatří ani nesouvisí s žádnou z těchto dvou písní, což dává posluchačově mysli přestávku na zpracování. Když Danny Lohner přehrál Kat demo skladby "Protected", kterou napsal s Peterem Murphym, nadchla ji natolik, že si přála píseň zařadit na album jako duet právě s Murphym. Navíc "Protected" přináší úžasnou spolupráci s kapelou Bauhaus. Výsledek se vcelku povedl, i když zajímavější kompozicí je třeba taková "I Am Nothing" s ještě pochmurnější náladou a textem pojednávajícím o rozchodu s přítelem. Láska a romantické myšlenky – stejně tak ale i smrt – tvoří základní linii textů na albu, které v posluchači zanechá zvláštní a emotivní dojem.

Každou chvíli také slyšíme v goticky laděných kouscích ozvěny z minulosti. Jednou zaslechneme Lords Of The New Church ("Enough"), podruhé se kolem mihne Alan Vega ("Lost At Sea") nebo rovnou Suicide.

"Love Made Me Do It" je nádherné album a Kat Von D je také skvělá zpěvačka. Temné, ale plné vášně a naděje, je album plné dojemných textů spojených s chytlavými aranžemi, které zaručeně zůstanou ve vašem seznamu skladeb nějakou dobu. Pokud tedy můžete poslouchat nezaujatě a s otevřeným srdcem, můžete být příjemně překvapeni vším, co "Love Made Me Do It" nabízí.

Zpět
Členové:
Kat von D - Vocals
Gregg Foreman (Mr. Pharmacist) - Synthesizers
Sammi Doll - Synthesizers, Vocals
Dave Parley - Drums, percussion
Brynn Route - Contortionist, Pole Dancer
Bývalí členové:Členové


(celým jménem Katherine Von Drachenberg)
(narozena 8. března 1982, Montemorelos, Nuevo León, Mexico)
Vocals


Katherine Von Drachenberg, známá jako Kat Von D, je americká tetovací umělkyně, modelka, podnikatelka a nahrávačka. Je nejznámější pro její práci jako tetování v TLC televizní reality show LA Ink, která měla premiéru ve Spojených státech 7. srpna 2007 a běžela čtyři sezóny. Je také známá
jako bývalá majitelka Kat Von D Beauty (přejmenována na KVD Vegan Beauty). V květnu 2021 vydala Kat Von D svůj první singl "Exorcismus",
od něhož brzy vyjde album "Love Made Me Do It".

Katherine Von Drachenberg se narodila v Montemorelos, Nuevo León, Mexiko. Její rodiče, oba misionáři Církve adventistů sedmého dne, byli němečtí Argentinci jménem René Drachenberg a Sylvia Galeano. Od svého narození tak má mexicko-americkou národnost a smíšené etnikum německo-španělsko-italské. Vyrůstala se dvěma sourozenci, konkrétně sestra Karoline Von Drachenberg a bratr Michael Von Drachenberg, které bylo možné později zahlédnout v jednom z dílů její show LA Ink. Ve čtyřech letech se přestěhovala se svou rodinou do vnitrozemské říše a vyrůstala v Coltonu v Kalifornii. Von D byla klasicky vyškolena ve hře na klavír od šesti let.

Kat Von D připisuje své babičce jménem Clara von Drachenberg inspiraci v hudbě a umění a latino kultuře okresu San Bernardino jako hlavní vliv na její tetovací umění a styl. Ve 12 letech trávila většinu času posloucháním skupin Ramones, Misfits a dalších punk rockových kapel. Její umělecké řemeslo brzy vyšlo najevo, když vzala tetovací stroj a vytvořila lebku Misfits u své přítelkyně. První tetování si pořídila ve 14 letech, bylo to staroanglické "J" na kotníku, jako upomínka na ztracenou lásku. Když jí bylo 15 let, byla Von D poslána na šest měsíců do školy Provo Canyon School, kde podle svých slov byla týrána. Provo Canyon School je stejná internátní škola, kterou navštěvovala Paris Hilton, Hilton také tvrdila, že byla zneužívána při návštěvě této školy.

V 16 letech ukončila školu, aby se stala tetovací umělkyně, a v roce 1998 pracovala v místním profesionálním obchodě Sin City Tattoo, které bylo v sousedství jejího tehdejšího domova. O rok a půl později se přesunula do studia Bkue Bird Tattoo v Pasadeně a o rok později do studia Red Hot Tattoo v Arcadii. Po necelých dvou letech začala pracovat ve studiu Inflictions v Kalifornii. Toto období označuje Kat jako jedno z nejlepších v jejím životě. Práce s profesionály v Inflictions studiu pomohla Kat rozvíjet své schopnosti a profesně vyzrát, díky čemuž se dostala do studia True Tattoo a k možnosti spolupracovat s Clayem Deckerem a Chrisem Garverem, který se proslavil účinkováním v show Miami Ink. Při úvahách o svém profesním životě pracovala pro mnoho obchodů, jako je Blue Bird Tattoo a Inflictions, sbírala zkušenosti a zdokonalovala svůj talent. Poté zakotvila v True Tattoo, kde pracovala s Timem Hendricksem, Clayem Deckerem a Chrisem Garverem, kteří jí doporučili zkusit štěstí v "Miami Ink". Von D se objevila ve dvou sezónách Miami Ink, TV reality show nahrané na 305 Ink v Miami pro kabelovou síť TLC. Bylo jí nabídnuto místo v pořadu poté, co si její kolega umělec Darren Brass zlomil loket, což mu zabránilo v tetování. Když byla v pořadu, měla rozporuplné názory s majitelem Ami Jamesem, což vedlo k jejímu rozhodnutí opustit obchod a show.
Poté se vrátila do Los Angeles a v roce 2007 v Hollywoodu v Kalifornii otevřela svůj vlastní obchod High Voltage Tattoo. To jí pomohlo začít vysílat vlastní reality show "LA Ink" na TLC, která zaznamenala její práci v jejím tetovacím obchodě High Voltage Tattoo v Hollywoodu a obsahovala tetovací příběhy různých klientů. V pořadu překonala Guinnessův světový rekord většiny tetování daných jednou osobou za 24 hodin, celkem 400. V prosinci 2007 navrhovala Von D logo pro město Los Angeles s výtěžkem věnovaným charitě pro dětskou slepotu Vitamin Angels. Její rekord však následně prolomil její bývalý manžel Oliver Peck 13. června 2008. Její reality show LA Ink běžela čtyři sezóny a skončila 15. září 2011, TLC odhalila zrušení 18. srpna 2011. Von D veřejně uvedla, že zrušení bylo proto, že se rozhodla již nepokračovat v show. Její série "LA Ink" se stala jedním z nejlépe hodnocených programů na kanálu TLC, kde si poradila s významnou klientelou celebrit, včetně herce Stephena Baldwina, komičky Margaret Cho a rockera Davea Navarra.

Její první kniha "High Voltage Tattoo", představující její umělecká díla a tetování, s předmluvou od Nikki Sixxe z Mötley Crüe, byla vydána v lednu 2009 a dosáhla čísla #6 v seznamu bestsellerů The New York Times. Von D popsala knihu jako "není to autobiografie, víte, protože jsem na to příliš mladá. Ale tohle je jen něco jako obrazový náčrt mé kariéry umělkyně. Všechno tady vidíte jsou moje kresby, když mi bylo šest, na tetování, která nikdy předtím nebyla vidět". Její druhá kniha "The Tattoo Chronicles", ilustrovaný deník po roce jejího života, byla vydána 26. října 2010 a dosáhla čísla x3 v The New York Times "Hardcover Advice & Misc" žebříčku bestsellerů.

V červenci 2007 se Von D rozhodla přestat pít poté, co její užívání alkoholu začalo ohrožovat její práci. Von D si vzpomíná, že "být střízlivou pro ní nebylo snadné... Stále si jasně pamatuje fyzickou bolest z odvykání, hlubokou touhu zemřít a zdrcující pocit samoty, který toho dne cítil, že se rozhodla s tím skončit".

V roce 2008 Von D vytvořila a zahájila make-up řadu pro Sephoru. Každý rok vydává nové kolekce a svou řadu rozšířila o vůně. V roce 2012 prospěla její organizace New American Beauty Art Tour prostřednictvím společnosti Sephora charitativní organizaci Art of Elysium. V červnu 2016 oznámila, že všechny produkty v řadě budou přeformulovány tak, aby byly veganské. V srpnu 2016 byla řada rozšířena o limitovanou edici rtěnky s názvem Project Chimps, přičemž 20% tržeb bylo věnováno na Project Chimps, organizaci, která se věnuje poskytování péče výzkumným šimpanzům v důchodu. Von D je veganka a její líčení je bez krutosti. V roce 2016 obdržela „Farm Compassion in Action Award“ Farm Sanctuary za svou práci k ochraně práv zvířat.

Po vydání rtěnky s názvem "Selektion" se její líčení dostalo do kontroverze, protože slovo je považováno za kontroverzní a nevhodné v rodném Německu, kde to byl výraz používaný pro nacisty, kteří rozhodovali o tom, kteří jednotlivci budou vybráni, aby byli buď zařazeni na nucené práce nebo ke smrti při příjezdu do koncentračních táborů během druhé světové války. V důsledku toho došlo k přejmenování rtěnky na "Beloved". Volba "Selektion" upozornila na další vnímané necitlivé činy, The Forward jí znamenal "anti-Žid". Von D znovu podlehla kritice, když přejmenovala rtěnku na "Celebutard", Sephora rychle stáhla rtěnku z jejich obchodů a omluvila se.

Kat von D je zakladatelkou MusInk Tattoo Convention and Music Festival, který začal v roce 2008. Musink je festival tetování, hudby a umění všech věkových kategorií, který se pořádá v jižní Kalifornii. Dne 2. září 2010 otevřela Von D uměleckou galerii a butik Wonderland Gallery v prostoru vedle High Voltage Tattoo. Na podzim roku 2011 zahájila v USA a Kanadě oděvní řady KVD Los Angeles a Kat Von D Los Angeles, přičemž následující rok se rozšířila i mezinárodně. V roce 2008 založila vlastní líčení Kat Von D. Od té doby si získala největší fanoušky na sociálních sítích jakékoli kosmetické značky.

Zahrála si také v několika filmech, mezi něž patří například "Bam Margera Presents: Where the Fuck Is Santa?" (2008) a "The Bleeding" (2009). Mezi její známé klienty tetování patří mimo jiné Sebastian Bach, Eric Balfour, Ryan Dunn, Jenna Jameson, Nicole Richie, Travis Barker, Green Day, Mira Sorvino a Ville Valo.

Kat Von D poskytla ženské vokály k písni "Rosary Blue" na studiovém albu "X" z roku 2012 finské gothic rockové kapely The 69 Eyes. V srpnu 2013 tweetovala, že Dave Grohl a producent Danny Lohner dokončili dvě skladby alba, o kterém mluvila již v roce 2011. V roce 2016 nahrála vokály pro elektronické rockové duo Prayers k písni "Black Leather" a objevila se ve videu kapely k této písni. V roce 2018 spolupracovala s Rooney Marou, Siou, Sadie Sink a Joaquinem Phoenixem na vyprávění dokumentu Chrise Delforce o právech zvířat Dominion. Za svůj přínos k dokumentu získala od Hollywood International Independent ocenění Award of Excellence for Narration 2018. Von D hostovala rovněž ve třech písních na albu "Alive in New Light" 2018 od IAMX. Objevila se také na albu synthwave projektu Gunship na albu "Dark All Day" v písni "Black Blood, Red Kiss".

Dne 16. ledna 2020 Von D oznámila, že prodala svoji značkovou beauty brand své mateřské společnosti Kendo Brands (dceřiná společnost LVMH). Značka byla přejmenována na "KVD Vegan Beauty". Podle společnosti nyní písmena KVD znamenají "laskavost, veganská krása a objevování (a konání dobra)" (Kindness, Vegan Beauty, and Discovery (and Doing Good)).


Von D se v roce 2003 provdala za kolegu tatéra Olivera Pecka. Rozešli se v srpnu 2007 a rozvod stihli ještě v tomto roce. Poté Von D chodila s Alexem "Orbi" Orbisonem od roku 2007 až do začátku roku 2008, jak bylo zdokumentováno v první sezóně LA Ink. Von D a Orbison se objevili společně v epizodě "Kat Cleans Up" a v poslední epizodě série s názvem "Orbi's Secret" Orbison požádal otce Von D o svolení, aby si ji vzal. V první epizodě série 2 jejich vztah ale skončil. Od února 2008 do ledna 2010 chodil Von D s basistou kapely Mötley Crüe Nikki Sixxem. Extrémně miluje skandinávské kapely a tráví spoustu času s hudebníky, což vedlo k jejímu randění s finským hudebníkem Ville Valo. Následně začala randit s prodejcem motocyklů, generálním ředitelem West Coast Choppers a osobností TV reality show Jessem Jamesem. Dne 19. srpna 2010 Von D potvrdila zprávy z médií, že spolu s Jamesem randí, a tweetovala: "Myslím, že je zcela zřejmé, že spolu chodíme". Von D a James se zasnoubili v lednu 2011, ale Von D oznámila poté, že se rozešli v červenci 2011. V srpnu 2011 však Von D a James oznámili, že jejich zasnoubení je zpět. V září 2011 Von D oznámila, že se s Jamesem znovu rozešli. V září 2012 začala Von D chodit s kanadským hudebním producentem Joelem Zimmermanem, profesionálně známým jako Deadmau5, a udělala mu hvězdičkové tetování pod oko, aby odpovídalo jejímu vlastnímu. Rozešli se v listopadu 2012. Přesto 15. prosince 2012 Zimmerman navrhl Von D přes Twitter jejich zasnoubení a ona přijala, a zasnoubila se s ním. V červnu 2013 Von D oznámila, že ona a Zimmerman ukončili své zasnoubení. Von D jako důvod uvedla údajnou Zimmermanovu nevěru, což Zimmerman popřel. Poté začala Kat chodit s hollywoodským kaskadérem Steve-O, který je nejznámější pro jeho drsnou komickou reality a filmovou sérii Jackass. V březnu 2016 však svůj vztah ukončili. V následujícím roce chodila s umělcem, spisovatelem a hudebníkem Rafaelem Reyesem (zpěvák skupiny Prayers). Napsal další píseň speciálně pro ni a ona do ní také přispěla svými vokály. Nakonec se vzali 21. února 2018 týden poté, co se pár zasnoubil, a v prosinci 2018 porodila jejich syna Leafara Von D Reyese.

Legendární multimediální hvězda Kat Von D vydala svůj nový singl "Fear You", který pochází z jejího debutového alba "Love Made Me Do It", které Kat Von D vydala na konci srpna roku 2021. Na desce se nachází celkem 10 skladeb, které stojí rozhodně za poslech.


Členové


Gregg Foreman
(také jako Mr.Pharmacist)
(Narozen ***, Philadelphia, Pennsylvania, United States)
Synthesizers


Gregg je multiinstrumentální hudebník s bydlištěm v Los Angeles.
Po desetiletí hraje hudbu po boku umělců jako jsou Cat Power, The
Gossip, Beth Ditto, James Williamson (ex-Stooges), Lydia Lunch,
Alan Vega (Suicide), Martin Rev (Suicide), Jesse Malin, All Saints Day, James Williamson And The Pink Hearts, Junction, Manhandle, Lucinda Williams, Linda Perry, Toody Cole (Dead Moon), kapela Crocodiles, L.A.Witch, Peter Buck (REM) David J (Bauhaus), Pink Mountaintops, The Delta 72 a v současné době je vedoucím kapely a klíčovým hráčem na syntezátory u Kat Von D.

Gregg má jednu sestru Abbe Foreman, fotografku ve Philadelphii,
a matku Vicki Foreman, která byla učitelkou ve škole. Byl vychováván
ve Valley Forge a docházel na střední školu Conestoga High School.

Na kytaru začal hrát kolem dvanácti let a poslouchal tehdy Rolling Stones a The Clash, takže jeho hlavní inspirací byli Keith Richards, Mick Jones a Joe Strummer. Gregg také používá sekvenční nástroje od dětství a jeho vztah se Sequential začal v době, když mu bylo asi 12 a koupil si ojetý bicí automat TOM, který si zamiloval. Hrával v kapele, která byla inspirována Joy Division, Suicide a Sisters of Mercy. První živou show absolvoval v 11. třídě, když hrál s plně syntezátorovou kapelou na talentové show, kde hráli covery Fad Gadget, Kraftwerk a New Order.

Foreman získal uznání původně jako frontman kapely The Delta 72, která vytvořila frenetický a poctivý styl směřující k post-punkové rockové splynutí s britskou invazí R&B v 60. letech. Živá vystoupení The Delta 72 byla charakterizována Greggovými energickými jevištními výkony a pohyby podobnými Jamesi Brownovi.

Foreman, který působil jako DJing od roku 1995, založil také kariéru jako populární DJ ve svém rodném městě Philadelphii a stále působí i ve svém rezidentním městě Los Angeles. Foremanovy sety sahají od soulové hudby po post-punku, zvuky dívčí skupiny a psychedelika.

V roce 2006 nastoupil do Cat Power, kde byl nyní povýšen na hudebního ředitele. Působil také v Pink Mountaintops, založil se Stephenem McBeanem z Black Mountain psychedelickou, post-punkovou kapelu The Meek, a jako člen na částečný úvazek hrál ve slow-burning, psyche rockové kapele The Black Ryder. V roce 2015 Foreman pracoval na projektu Re-Licked Jamese Williamsona z The Stooges, včetně Alison Mosshart z The Kills a Jello Biafry z Dead Kennedys.

Gregg také moderuje The Pharmacy, rozhlasový pořad se zaměřením na architekty undergroundové hudby, rozhovory s umělci jako Alan Vega ze Suicide, Anton Newcombe z The Brian Jonestown Massacre, Genesis P-Orridge z Psychic TV a průkopnicí no wave Lydii Lunch.

V roce 2019 vydal Gregg nahrávku s frontmanem skupiny Suicide Alanem Vegou. Na EP se také objevily mixy bubeníka Nicka Cavea, Jima Sclavunose a skladatele JG Thirlwella, stejně jako hudební příspěvky od Yeah Yeah Yeah kytaristy Nicka Zinnera a Art Punkové kapely White Hills. V roce 2019 se Gregg také připojil k americké post-punkové kapele The Gossip na její evropské turné.

V roce 2020 začal Gregg spolupracovat s umělkyní Kat Von D na jejím debutovém albu "Love Made Me Do It".

Gregg označuje svůj styl a žánr jako "Moth", což znamená, že je jednou částí Mod a jednou částí Goth. Své vlivy čerpá ze soundtrackové hudby Blade Runner a Johna Carpentera a post-punkových zvuků Suicide, Fad Gadget a Cabaret Votaire.


Členové                     (Narozena 17. července 1987, England)
                     Synthesizers, Vocals


Sammi je americká dark pop rock hudebnice, zpěvačka a hráčka na klávesy a syntezátory. Byla rovněž zapojena do mnoha projektů s jinými kapelami jako jsou
IAMX, Bullet Height, Losers a v poslední době i Kat Von D. Poslední dobou žije
v Burbank, California, United States

Sammi je původem z Velké Británie a nyní je nahrávací umělkyně usídlené v Los Angeles. Naučila se hrát na klávesy a poté koncertovala s pop rockovými
ikonami 80. let The Go-Go's, kanadskou ikonou k.d. lang a country star Alan Jacksonem jako jeho obchodní manažerka. V roce 2010 získala slávu jako
fotografka a doprovodná zpěvačka a klávesistka kapely My Satellite v LA.
Sammi Doll je nejznámější jako správná jevištní femme-fatale hráčka na
syntetizátor a doprovodná zpěvačka alternativní synthpopové kapely IAMX. Po
vstupu do tehdejší německé kapely v roce 2013 se Sammi přestěhovala do Berlína.
Během koncertování po Evropě a Severní Americe získala téměř 200 tisíc sledujících
na všech platformách sociálních médií. Začala skládat i svůj původní materiál a více
se ponořila hlouběji do svých dalších médií, fotografie a video. V následujících letech kapela IAMX přesídlila do Los Angeles.

Náhodné setkání v roce 2016 s kytaristou Jonem Courtneyem (Pure Reason Revolution) mezi turné vedlo ke spolupráci na jeho industrial ovlivněné prog-rockové kapele Bullet Height. Bullet Height podepsali smlouvu se společností Sony/Superball Music a vydali kriticky uznávané debutové album "No Atonement".

V únoru 2020 oznámila podnikatelka a spolupracovnice z IAMX Kat Von D, že se Sammi připojí k její kapele na syntezátor a doprovodné vokály pro její debutové a nadcházející turné. Sammi, inspirovaná svými temnými hudebními kořeny, začala vytvářet a míchat nesčetné množství vlivů od kapel jako Metric, Stabbing Westward a Grimes, aby vytvořila zvuk připomínající 90. léta elektroniky/trip-hopu, s tvrdými syntezátory obklopenými temnou poezií. Po spojení s legendárním producentem Seanem Beavanem (NIN, Manson, 3Teeth, Guns N‘Roses), Doll a Beavan napsali její vlastbní debutový singl "An Om Ie" vydaný pod jejím jménem. Debutový singl Sammi Doll "An Om Ie" vyšel 2. října 2020 a po něm následoval i videoklip s premiérou v Alternative Press v úterý 6. října 2020.

Sammi byla kdysi provdaná za Jinxxe, kytaristu kapely Black Veil Brides. Svatební obřad uspořádali na zámku v Hollywood Hills, ale o rok později se rozvedli.


Členové(Narozen ***, Tijuana, Mexico)
Drums, Percussion

Dave je americký hudebník mexického původu působící
jako DJ a elektronický umělec a beat-master. Je znám jako člen kapely Prayers ze San Diega, což je elektronické
rockové duo, které v roce 2013 založili Rafael Reyes (také Leafar Seyer, nyní manžel Kat von D) a Dave Parley. Následující rok měli velkou přestávku, když je The
Cult přivedli na turné jako úvodní akt. Styl
jejich hudby se nazývá "cholo goth", což je nepravděpodobná směsice mexicko-amerického
metalu a temné euroestetiky.

           Dave Parley hrával posledních 10 let beaty na svém           MPC v kapele Prayers manžela Kat von D, mezi několika jeho black metalovými bočními projekty. Dave ve skutečnosti pobývá ve Phoenixu a chystá se tam otevřít kavárnu.


Členové


(narozena ***, Los Angeles, California, United States)
Contortionist, Pole Dancer


Brynn je ohebně nadaná trénovaná kouzelná víla, hadí žena a tanečnice
u tyče z Los Angeles. Má více než 18 let kombinovaného vzdělání v gymnastice,
na akrobatické tyči a tanci. Její vášeň pro živá vystoupení ji poskytla možnost
Cestovat po celém světě a poskytla jí příležitosti ke spolupráci s umělci ze všech
oblastí života.

Brynn objevila cirkusové umění a okamžitě ji to zaujalo, když si uvědomila, že by to mohlo spojit její trénink z dětství v gymnastice s láskou k uměleckému projevu. Její vášeň pro vystupování ji zavedla do celého světa a poskytla jí příležitosti ke spolupráci s umělci nebo v pořadech jako Guns'n'Roses, Borgore, the Devil City Angels,
Kanye West, HBO, Seether, Sol Republic, Spike TV, Bassnectar, Friday Night
Lights, Storage Wars a dalšími. Naposledy se objevila v show Tonya Kay’s
Pinup Pole Show. Brynn šíří magii všude, kam přijde, a je hypnotizující
performerkou.


Zpět
Studiové desky:
2021 Love Made Me Do It

Ostatní nahrávky:Skupina:
Kat von D - Vocals
Gregg Foreman (Mr. Pharmacist) - Synthesizers
Sammi Doll - Synthesizers, Vocals
Dave Parley - Drums
Hosté:
Diskografie Love Made Me Do It
Vyšlo 27. srpna 2021, KVD/Kartel Music Group, Kartel Music Group, 756839576437 (US)

Seznam skladeb:
01. Intro (2:40)
02. Vanish (5:03)
03. Enough (4:13)
04. Exorcism (3:39)
05. Protected (Cat von D, Peter Murphy) (5:34)
06. Fear You (4:45)
07. I Am Nothing (3:46)
08. Lost At Sea (3:28)
09. Interlude (4:13)
10. Pretending (3:55)
11. Easier Sung Than Said (3:22)
12. The Calling (Kat von D, Robert Harvey, Vampira) (4:46)
Total Time: (49:28)

All Writen: Kat von D
Producer: Dave Grohl, Sammi Doll, Gregg Foreman, Dave Parley, Dave Sitek, Linda Perry
Cover Photography: Sequoia Emmanuelle
Costume Design: Malina Stearns, Majesty Black
Logo Designer: Guillaume N

Zpět
Zpět
Oficiální stránky:
www.katvond.com
www.facebook.com/katvond
    ProgressRock Nahoru
Made by 
©  27.9.2021 
Menu Poslední aktualizace: 27.9.2021
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©