Jupiter Hollow


Zpět
Jupiter Hollow je ambientní progresivní metal/rockové duo z Barrie v Ontariu s vlivy kapel jako Tool, A Perfect Circle a TesseractT, které vzniklo v létě 2015 a osvojilo si umění přinášet svým fanouškům zvukový a vizuální zážitek. Někteří lidé je považují za alternativní metal, jiní za progresivní rock. Sami sebe neškatulkují nikam, nedávají přednost žádnému žánru. Duo už funguje skoro 22 let a přiznávají zaujetí pro kapely Tool, Karnivool, TesseracT, The Contortionist, BTBAM Rush, Pink Floyd, A Perfect Circle nebo Leprous. K názvu kapely je přivedlo nejspíše Grantovo tetování, které je kombinací symbolů pro Jupiter a Saturn, ale pokud někdo z nich měl říci, jak skutečně vzniklo, hádali by.

Jupiter Hollow se skládá ze dvou mladých, vášnivých a řízených kanadských umělců, Granta MacKenzie a o tři roky mladší Kenny Parry. Grant, který v kapele hraje na kytaru, baskytaru a syntezátor, zahájil svou hudební kariéru před ve věku 12 let, když seděl ve svém sklepě a sledoval film Rock Prophecies. Tento film byl o legendárním rockovém fotografovi Robertu M. Knightovi, který našel a přivedl mladého neznámého kytaristu z malého města k celosvětovému úspěchu. Grant tímto inspirovaný a motivovaný, strávil několik příštích let zdokonalováním svých kytarových dovedností, psaním hudby. Později vystudoval obchodní obor, když navštěvoval školu pro obchodní marketing. Ve věku 20 let byl Grant pozván do Brotherhood of the Guitar jejím zakladatelem Robertem M. Knightem, což vedlo k podporování Ernie Ball Music Man a JH Audio.

Grant MacKenzie a Kenny Parry se setkali v místní soutěžní bitvě kapel. Oba dva hrávali v jiných kapelách na stejných pódiích, Kenny v Colony a Grant ve Final Sight. Final Sight se od té doby rozpadli a Grant je nyní stále součástí Colony, která je silná a aktuálně nahrává novou desku.

V době když Grant vystupoval s jinou skupinou v místní bitvě kapel, narazil na okouzlujícího zpěváka jménem Kenny Parry (zpěvák, bubeník a hráč na syntezátory Jupiter Hollow), který skoro vystupoval, jako by byl na jevišti posedlý, sázel noty, které se zdály nemožné komulkoliv jinému. Kenny Parry podlehl zaujetí pro hudbu v mladém věku 2 let, když si postavoval hrnce a pánve jako bicí soupravu a bušil do nich. To vedlo k jeho posedlosti hudbou a objevení jeho jedinečného talentu. Během svého dospívání získal Kenny po 3 roky v řadě titul "Nejlepší bubeník Ontaria". Někdy v té době se Kenny začal učit zpívat poté, co se nechal inspirovat zpěváky jako Maynard James Keenan, Mike Lessard, Dan Tompkins a Ian Kenny. Během období zvyšování svých pěveckých schopností ve sborech, kapelách nebo lekcích získal Kenny artikulovaný hlasový rozsah, neúnavnou vytrvalost a téměř šokující výkon díky svému nekontrolovatelnému vystupúování na pódiu.

Krátce po jejich seznámení Grant a Kenny poznali, že jejich talent je spojuje dohromady něčím opravdu jedinečným, a zrodil se projekt Jupiter Hollow. Od té doby duo zcela lehce vytvářelo celé měsíce hudbu v Kennyho suterénu. Z jejich konceptu se stala dvoučlenná kapela, protože Grant a Kenny psali veškerou hudbu a chtěli ji tak udržet. Oba hudebníci využili technologie ve svůj prospěch, protože jim to umožnilo hrát s dominantní přítomností na jevišti, zatímco upoutávali své publikum svoji jedinečnou zvukovou cestou.

Poté, co vystoupil na několika přehlídkách hudebního průmyslu v Torontu, které jim přinesly distribuční smlouvu s Milagro Records, přitáhli Jupiter Hollow pozornost i zástupců hudebního průmyslu, jako např. Pata Gilletta, zpěváka a kytaristu z Down with Webster, Arthura Kalamidise, zakladatele festivalu Landmark Event Showcase Festival. To jim umožnilo spolupracovat s jedním z předních kanadských metalových publicistů Jonem Asherem, který s nimi spolupracoval, a získal jim podporu od Arthura Kalamidise ze společnosti Landmark Events, aby rozšířil povědomí o jejich 5-ti skladbovém EP s názvem "Odyssey" po celé Kanadě. Zvěřejnili 3 z 5 skladeb z připravovaného EP s názvem "Odyssey", což je náhled na studiové album „AHDOMN“, které vyšlo brzy po debutovém EP. Jednalo se o písně "Ascending", "Hades Heart" a "Deep In Space".

Také odehráli několik koncertů v některých barech po celém Ontariu. V prosinci 2016 si zahráli v Montrealu na přehlídku Landmark Event jako nastupující umělci z Toronta. EP nakonec mělo premiéru 13. ledna 2017 a o den později v Bovine Sex Clubu v Torontu. Na rok 2017 si naplánovali turné na podporu vydání EP, ale první věcí bylo nové hudební video pro skladbu "Deep In Space", které vyšlo v listopadu, v prosinci pak vydali novou skladbu s názvem "Over 50 Years".

Kapela pak hned plánovala vydat plnohodnotné studiové debutové album, které pod názvem "AHDOMN" (název poskládán z prvních liter názvů skladeb) vyšlo v květnu 2018. Skladby jsou proti EP v jiném pořadí a jsou smíchány dohromady. Úvodní skladba "Ascending" začíná ambientní / elektronickou pasáží a vyvíjí se ve skladbu, která mi připomíná vokály Mystery a Jeana Pageaua. "Hades Heart" a "Deep In Space" se přiklánějí více ke kanadskému klenotu Rush. Skladba "Over 50 Years" je složitá a těžká jako nahrávky Haken. Dvě nové skladby jsou impozantní s "Mandating Our Existence" jako emocionální cestou se skvělou strukturou začínající baladou s klavírem a končící těžkým metalem. Poslední skladba "Null Without Praise" je nejtěžší progmetal a ukazuje špičkové muzikantství obou hudebníků. Těžké kytarové riffy a bicí jsou doplněny ohromujícími zvláštními změnami tempa.

Kromě desky "ADOHMN" kapela fanouškům ke zpřístupnění jejich hudby vydala "The Odyssey Experience", což byla verze určená k bezplatnému stahování, kde měli fanoušci neomezený přístup do zákulisí konceptů a příběhů a tvorbě písní spolu se získáním celého EP "Odyssey" zdarma.

Kapela se v rozhovoru vyjádřila: "Jako progresivní rocková kapela chceme dělat to, co umíme nejlépe, a dělat to, co dokázali všechny naše inspirace... vytvářet originální hudbu, která zaujme posluchače. Chceme, aby slyšeli něco, co musí poslechnout několikrát, aby mohli plně uchopit koncepčnost, kreativitu a uchopit umění v každé písní. Naše představení je způsob, jak pro nás vyjádřit naši vášeň tím nejčistším způsobem. Chceme, aby diváci cítili to, co cítíme my, a nechali se vtáhnout přijetím zvuků, které vytváříme. Nesnažíme se být jako kdokoli jiní. Pokud najdeme štítek, který skutečně věří v naši vizi a věří, že se nezastavíme, dokud se nedostaneme na vrchol, bude náš tým nezastavitelný".

Kanadské prog duo Jupiter Hollow streamovalo v premiéře 3. dubna 2020 svůj zbrusu nový singl "The Rosedale". Skladba je převzata z červnového nového alba kanadského prog dua, které dostalo název "Bereavement", které vyšlo 12. června 2020.

Tato nová kolekce "Bereavement" není jen pouhým pokračováním, ale zároveň i závěrem příběhu, který začal z roku 2018 na "AHDOMN" a společně tvoří jeden příběh. "Stejně jako naše debutová deska "AHDOMN", i "Bereavement" je koncepční nahrávkou", řekli v rozhovoru pro portál Prog. "Ve skutečnosti je "Bereavement" přímým pokračováním příběhu započatým na "AHDPMN". "Bereavement" je navržena tak, aby poslech proběhl až do konce, protože každá píseň je závislá na příběhu a nastavuje náladu každé scény - podobně jako film. Příběh je o muži s nepředstavitelnou globální mocí, který posílá důležité členy své rodiny a společnosti pryč do obyvatelného světa mimo naši sluneční soustavu, aby zachránil lidstvo," vyjádřila se skupina o konceptu "Bereavement".

"Jakkoliv je tento člověk schopen zachránit umírající společnost lidstva na Zemi, nachází více útěchy v chamtivosti a moci, kterou zdědil. Oběť svého celoživotního vnitřního boje s duševní nestabilitou nechává lidstvo na Zemi na vymření. Bojuje s tímto výsledným stavem, bez cíle vysílá sebe a svoji loď do vesmíru, pokouší se o sebevraždu a havaruje na planetě v jiné sluneční soustavě. Zde začíná "Bereavement". Po probuzení si uvědomí, kde je, a že brzy potká zbývající tváře, které jej opustily právě, když je on opustil a ony trpí hladem".

Jupiter Hollow tvoří Grant MacKenzie (kytara, basa, syntezátor) a Kenny Parry (zpěv, bicí, syntezátor, klavír) a přestože vystupovali živě jako duo, v roce 2020 pro předvádění "Bereavement" chtěli poskytnout fanouškům skutečný živý zážitek, zvláště v období izolace díky Covid-19. Měli štěstí, že se již v minulosti seznámili s Jeffem Lairdem a Johnem Godfreyem během svého turné, kde je zaujalo jak jejich vystoupení, tak i dovednosti. Množství práce, kterou tito hudebníci již dali do zkoušení a učení diskografie Jupiter Hollow z vlastní iniciativy, bylo ohromující. Duo uvažuje o sdílení prostoru na obrazovce s těmito kluky, aby pro fanoušky vytvořili nějaký zajímavý bonusový obsah, a doufají, že na podzim 2020 se poprvé představí s bubeníkem Jeffem Lairdem při živém vystoupení.

Zpět
Členové:
Grant MacKenzie - Guitars, Bass, Synthesizers
Kenny Parry - Vocals, Drums, Synthesizers, Keyboards
Bývalí členové:


Členové Grant MacKenzie
(Narozen 1995, ***)
Guitars, Bass, Synthesizers


Grant je kanadský hudebník a hráč na kytaru, baskytaru a syntezátor.

Grant zahájil svoji hudební kariéru ve věku 12 let, když seděl ve svém sklepě a sledoval film Rock Prophecies. Tento film byl o legendárním rockovém fotografovi Robertu M. Knightovi, který našel a přivedl mladého neznámého kytaristu z malého města k celosvětovému úspěchu. Grant tímto inspirovaný a motivovaný, strávil několik příštích let zdokonalováním svých kytarových dovedností, psaním hudby.

Později vystudoval obchodní obor, když navštěvoval školu pro obchodní marketing. Ve věku 20 let byl Grant pozván do Brotherhood of the Guitar jejím zakladatelem Robertem M. Knightem, což vedlo k podporování Ernie Ball Music Man a JH Audio.

Členové Kenny Parry
(Narozen 1998, ***)
Vocals, Drums, Synthesizers, Keyboards


Kenny Parry podlehl zaujetí pro hudbu už v útlém věku 2 let, když si postavil hrnce a pánve jako bicí soupravu a bušil do nich. To vedlo k jeho posedlosti hudbou a objevení jeho jedinečného talentu. Během svého dospívání získal Kenny po 3 roky v řadě titul "Nejlepší bubeník Ontaria". Někdy v té době se Kenny začal učit zpívat poté, co se nechal inspirovat zpěváky jako Maynard James Keenan, Mike Lessard, Dan Tompkins a Ian Kenny. Během období zvyšování svých pěveckých schopností ve sborech, kapelách nebo lekcích získal Kenny artikulovaný hlasový rozsah, neúnavnou vytrvalost a téměř šokující výkon díky svému nekontrolovatelnému vystupúování na pódiu.

Zpět
Studiové desky:
2020 Bereavement
2020 Crystal Silence In The Translucent Basement (acoustic EP)
2018 AHDOMN
2017 Odyssey (EP)
Ostatní nahrávky:Skupina:
All songs performed: Grant MacKenzie & Kenny Parry
Grant MacKenzie - Guitars, Bass and Synthesizers
Kenny Parry - Vocals, Lyrics, Drums and Synthesizers
Diskografie Bereavement
Vyšlo 12. června 2020, digital

Seznam skladeb:
01. L'Eau du Papineau (3:58)
02. Scarden Valley (5:12)
03. The Rosedale (6:26)
04. Kipling Forest (6:06)
05. The Mill (3:59)
06. Mandating Our Perception (2:28)
07. Sawbreaker (8:55)
08. Extensive Knowledge (5:40)
09. Solar Gift (12:37)
Total Time: (55:21)

Recorded: Zane Hawley (Chasing Shadows) of Shadow Studio in Pickering, Ontario, Canada
Mastering: Ermin Hamidovic of Systematic Productions


Skupina:
All songs performed: Grant MacKenzie & Kenny Parry
Hosté:
Diskografie Crystal Silence in the Translucent Basement
Vyšlo 2020, digital

Seznam skladeb:
01. Without (Reimagined) ()
02. Deep in Space (Reimagined) ()
03. Ascending Hades Heart (Reimagined) ()
Total Time: (00:00)

Toto EP vytvořili sami členové v suterénu naživo, tak jak to cítili. Exkluzivně bylo uvolněno na oficiálním webu, aby napínalo fanoušky až do vydání druhého plnohodnotného studiového alba v létě 2020.


Skupina:
All songs performed: Grant MacKenzie & Kenny Parry
Grant MacKenzie - Guitars, Bass and Synthesizers
Kenny Parry - Vocals, Lyrics, Drums and Synthesizers
Hosté:
Diskografie AHDOMN
Vyšlo 4. května 2018, digital

Seznam skladeb:
01. Ascending (2:46)
02. Hades Heart (4:31)
03. Deep in Space (5:05)
04. Over 50 Years (5:00)
05. Mandating our Existence (10:29)
06. Null Without Praise (16:32)
Total Time: (44:23)

Produced: Grant MacKenzie and Kenny Parry
Mixed: Taylor Abram, Lake Effect Studios & Jamie King, Jamie King Audio
Mastered: Jamie King, Jamie King Audio
Cover, Artwork: Grant MacKenzie & Sandra Beatty


Skupina:
All music written and performed by Jupiter Hollow
Grant MacKenzie - Guitars, Bass, Synth
Kenny Parry - Vocals, Drums, Synth/Keys
Hosté:
Diskografie Odyssey
EP, vyšlo 13. ledna 2017, digital

Seznam skladeb:
01. Deep In Space (5:07)
02. Ascending (3:01)
03. Hades Heart (4:31)
04. Over 50 Years (5:05)
05. Odyssey (5:50)
Total Time (23:26)

Recorded, Mixed, Mastered: Taylor Abram at Lake Effect Studio
Artwork: Brandon Pettitt

Zpět


Johny Godfrey a Jeff Laird

Zpět
Oficiální stránky:
https://www.jupiterhollow.ca/
https://www.facebook.com/JupiterHollowOfficial/?ref=page_internal
https://jupiterhollow.bandcamp.com/ProgressRock Nahoru
Made by 
©  2.9.2020 
Menu Poslední aktualizace: 2.9.2020
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©