Jack Potter

Zpět

Jack Potter
(Narozen 12. května 1959, Syracuse, New York, USA)
Drums, Keyboards, Organ, Piano, Voices


Jack začal hrát na bicí v 7 letech. Už ve věku 13 let se Jack začal zajímat o podivnou odměřenou hudbu. Zatímco jeho vrstevníci a přátelé by šli domů a zkoušeli The Outlaws nebo jinou poctivě rockovou hudbu, Jack si zkoušel zahrát Genesis a Brand X, alespoň z těch některých. Jack řadí píseň "Cinema Show" z alba "seconds Out" jako pravděpodobně nejvlivnější píseň, pokud jde o jeho bubnování.

Americký skladatel a hudebník Jack Potter je především znám pro jeho práci jako progresivní instrumentalista, umělec a skladatel. Jack Potter se aktivně zabývá hudbou tak či onak od 70. let minulého století a skládá hudbu od 90. let, ale pokud jde o vydávání hudby, jeho příspěvky se v této oblasti většinou omezily na uctívání hudby. Pohyboval se v okolí domova po více než dvě desetiletí, v oblasti CNY, s proměnlivým počinem Entourage a mnoha dalšími regionálními umělci. Vystupuje také s malým souborem Take Four Jazz, v němž Jack přináší energii i zápal vyvinutý v průběhu let živého vystupování.

Jack začal hrát na bicí v 7 letech. Už ve věku 13 let se Jack začal zajímat o podivnou odměřenou hudbu. Zatímco jeho vrstevníci a přátelé by šli domů a zkoušeli The Outlaws nebo jinou poctivě rockovou hudbu, Jack si zkoušel zahrát Genesis a Brand X, alespoň z těch některých. Jack řadí píseň "Cinema Show" z alba "seconds Out" jako pravděpodobně nejvlivnější píseň, pokud jde o jeho bubnování.

Brzy si koupil vlastní klávesy a nedalo se jej zastavit. Během několika příštích let se Jack připojil k progresivní skupině s názvem Afterglo a společně začali psát novou hudbu. Při práci na tomto projektu se Jack ještě více pracoval na sobě a osamostatnil se, protože nashromáždil několik písní a riffů, které chtěl dále rozvíjet. Během mnoha let si vyvinul Potter koncepční produkci inspirovanou skvělými kapelami ze 70. let. Když se kapela rozpadla, Jack začal pracovat na svém materiálu, z čehož se vyvinulo koncepční CD "Celestial Adventures".

Přímo uprostřed projektu se však studio, kde nahrával, dostalo do zmatků a pásky se ztratily. O několik let později se znovu objevily a Jack se tentokrát pustil do práce, dělal co nejvíce ve svém vlastním domácím studiu. Jack také vyvíjel příběh pro hudbu, kterou integroval do finálního produktu. Do toho ještě zasáhla jeho operace srdce, která projekt opět oddálila, ale jakmile se zotavil, Jack se vrátil, aby na tom znovu pracoval. Havárie pevného disku a další různé nepříjemnosti byly překonány, aby mohl být projekt dokončen. A po mnoha startech a zastávkách byl konečný výsledek dokončen a vyšel v prosinci 2012 prostřednictvím Melodic Revolution Records jako jeho debutové album "Celestial Adventures". Album vypráví příběhu muže jménem Duke, který prožívá životní krizi, je prostě na křižovatce osudu, než znovu povstane během dvou nocí skrze velmi jedinečných snů, které uvidí, a je schopen naplánovat nový kurz pro budoucnost.

Jedná se o neo hybrid prog-sympho rocku se spoustou vyprávěných částí, které slouží potřebám konceptu, a se spoustou vrstvenách klávesových partů se zřejmým vlivem Genesis. Pokud se do hudby zaposloucháte důkladně, poznáte v ton jednoznačně hudbu Genesis, i když se tu a tam připojí i saxofon. "Celestial Adventures" je prostě výlet zpátky do 70. let. Je plný Mellotronů a ARP, podivných taktů a nevtíravého příběhu, který je naplněn různými postavami, které oživují příběh. V současné době existuje na trhu jen velmi málo podobných CD. Album bylo přijato výjimečně dobře v progresivních rockových kruzích, hudba byla uvedena na několika internetových rozhlasových stanicích a také na některých regionálních FM stanicích.

Jackova další hudební dobrodružství zahrnovala bubnování na různých tributních CD a nahrávkách, stejně jako nedávno vydané DVD "We Have Overcome" od Northside Worship Ministries. Jack je vždy k dispozici pro studiovou práci a nedávno byl požádán, aby nahrával nějaké klávesové party pro jinou skupinu. Vystupuje rovněž s zazzovým souborem Take Four Jazz, s nímž vydal i desku "Take This (or That)". Jack měl v úmyslu vytvořit sérii CD a plánuje další dvě CD založené na hlavní charakteriscice... prognóza...

Jack začal pracovat na svém druhém albu. Vydal z něj zatím dvě písně předem, v roce 2016 zveřejněný singl "Self Made Man" a další kratší progresivní rockovou instrumentálku nazvanou "Cat And Mouse", která obsahuje pasáže s ARP Pro Soloist. Jack doufal, že celé CD bude připraveno do konce roku 2016. Své nejnovější v recenzích opět příznivě hodnocené album "Pride Before The Fall" ale vydal až 18. června 2018 jako následovníka "Celestial Adventures". Jedním z hostujících hudebníků je i Colin Tench a zřejmě se jedná o poslední kytarovou nahrávku, na které kdy pracoval, než zemřel před rokem ve Švédsku. Jako hosty si přizval basistu Stephena Speelmana z Unified Past, vokály pak obstarali John Blanger z Harlequin Reborn, Blake Carpenter z Minstrels Ghost, Salley Elsey a nováček nahrávacího vokálního světa Coz Orphanides. Opomenout nelze ani úžasnou hru na klávesy Andrease Diemanna.

Zpět
Studiové desky:
2018 Pride Before The Fall
2016 Self Made Man (SP)
2012 Celestial Adventures


Nahráli:
Jack Potter - Drums, Keyboards
Stephen Speelman - Bass, 12-string Electric Guitar, Electric Guitars (Unified Past)
Colin Tench - Electric Guitars
Craig Clark - Electric Guitars
Andreas Diemann - Keyboards
Coz Orphanides - Vocals (01)
Blake Carpenter - Vocals (02,04,07) (Minstrels Ghost)
Salley Elsey - Vocals (05) (Coz Orphanides)
John Blangero - Vocals (06) (Harlequin Reborn)
Diskografie Pride Before The Fall
Vyšlo 1. června 2018,

Seznam skladeb:
01. Mime With No Reason (8:28)
02. Self Made Man (5:09)
03. Cat and Mouse (Instrumental) (4:30)
04. Autumn (9:44)
05. Snow Globe (8:13)
06. Winter's Door (12:16)
07. Bitter...Cold (8:31)
Total Time: (56:51)

Produced: John C Potter
Blake Carpenter, Colin Tench, and Stephen Speelman appear courtesy of Melodic Revolution Records
Pokud se vám líbí hudba 70. a 80. let a progressivní rock, pak je toto album právě pro vás... Koncepční album vypráví příběh o tom, jak pýcha ničí vztah a opouští jednoho muže...

Nahráli:
Jack Potter - Drums, Keyboards
Stephen Speelman - Bass, 12-string Electric Guitar, Electric Guitars
Colin Tench - Electric Guitars
Craig Clark - Electric Guitars
Andreas Diemann - Keyboards
Blake Carpenter - Vocals
Diskografie Self Made Man
SP, vyšel duben 2016, Jackpot Records

Seznam skladeb:
01. Self Made Man (5:25)
Total Time (5:25)

Jsou to čtyři a půl minuty klasického rocku 80. let s nádechem modernismu a nádechem progresivního rocku 70. let. Hudba Jacka Pottera je většinou postavena na progresivních rockových stylech 70. a 80. let. Z té doby často používá zvuky a styl kláves. To však neznamená, že z této formy občas nevymaní, jako je tomu u jeho singlu "Self Made Man". Jack věří, že progresivní styl toho časového rámce stojí za to si ji znovu připomenout a rád se věnuje tvorbě hudby, která se současně době poslouchá, a nevadí mu ani házet do mixu moderní zvuky a styly.

Nahráli:
Jack Potter - Drums, Keyboards, Organ, Piano, Voices/Characters
Hosté:
Craig Clark - Guitars
Miguel Jesus - Guitars
Richard Jackson - Guitar Loops
Davie Marschall - Mellotron
Andreas Diemann - Mellotron, Keyboards
Zozimo Rech - keyboards
Joe Scalisi - Saxophone
Adrianne Simioni - Violin
Mike Cipley - Bass
Diskografie Celestial Adventures
Vyšlo 1. prosince 2012, self-released

Seznam skladeb:
01. Grand Design (1:32)
02. Celestial Adventures (5:54)
03. Narrative (0:46)
04. Streets of Gold (6:34)
05. Narrative (2:51)
06. Prison Walls (6:55)
07. Silken Threads (3:16)
08. Quiet Conversations with Duke (4:40)
09. The Dreamer (3:12)
10. Sunday Morning (6:29)
11. Prelude (4:01)
12. Spectacle of Pride (feat. Andreas Diemann) (7:33)
13. Faithful Witness, Pt. 1 (4:06)
14. Faithful Witness, Pt. 3 (4:28)
15. Faithful Witness, Pt. 4 (feat. Joe Scalisi) (6:56)
Total Time: (69:13)

Artwork: Leslie Brown
Dobrý, až velmi dobrý pokus o klasický prog s moderní chutí hudebníka ze Syrakus, vypráví příběhu muže, jehož život je v úpádku, než znvu povstane skrze sny, které uvidí. Jedná se o neo hybrid prog-sympho rocku se spoustou vyprávěných částí, které slouží potřebám konceptu, a se spoustou vrstvenách klávesových partů se zřejmým vlivem Genesis. Překvapivě pro takové album je zde také příliš mnoho saxofonů s melodickým rozměrem, velmi dobře přizpůsobeným projektu. Potter hraje na klávesy a bicí nástroje a vypomáhá mu tým 9 hudebníků, což dává příslib pro něco ještě lepšího v budoucnu.

"Celestial Adventures" je prostě výlet zpátky do 70. let. Je plný Mellotronů a ARP, podivných taktů a nevtíravého příběhu, který je naplněn různými postavami, které oživují příběh. V současné době existuje na trhu jen velmi málo podobných CD. Album vypráví příběhu muže jménem Duke, který prožívá životní krizi, je prostě na křižovatce osudu, než znovu povstane během dvou nocí skrze velmi jedinečných snů, které uvidí, a je schopen naplánovat nový kurz pro budoucnost. Posaďte se a zaposlouchejte do přeměny člověka uvězněného v jeho vlastní pýše, na člověka osvobozeného a připraveného k pohybu vpřed...

Zpět


Zpět
Oficiální stránky:
https://jackpotter.bandcamp.com/releases
http://www.danskidmore.com/TFJ_bios.htmlProgressRock Nahoru
Made by 
©  1.3.2020
Menu Poslední aktualizace: 1.3.2020
...a vzkaz autorovi !