Issun

Zpět
Issun je nový pop-progrockový project z Hannoveru, Niedersachsen, Německo, inspirovaný hudebními melodiemi 70. a 80. let minulého století. Za zrodem projektu stojí Tobias Schröder, který již v roce 2015 složil a nahrál 11 skladeb, které ukazují lehčí, ještě popovější stránku projektu. Nicméně toto první album natočené s pomocí svého bratra bubeníka Simona Schrödera a kytaristy Mike Krushe nikdy nevyšlo. Issun dosud nebyli plně zavedenou kapelou a produkce nahrácky byla opravdu syrová. Ale přesto se i na této prvotní nahrávce objevilo několik povedených skladeb. Například "Jessi" je balada vedená klavírem s krásným tématem a "Lone", jejich první singl, je temný a divadelně laděný shuffle se strukturou pop-song. Skladba "Waking The Wind" je duet inspirovaný thrillerem se sólovým kytarovým sólem a píseň "Daria" je temná a srdcervoucí. Jejich prvotní nahrávka pod jednoduchým názvem "Issun" byla připravena k vydání dodatečně také v letošním roce.

Kvarteto se pojmenovalo podle staré japonské videohry s názvem OKAMI.

Prvním oficiálním albem se tak stalo až album "Dark Green Glow" vydané 30. července 2019. Kapelu nyní tvoří Tobias Schröder na vokály, klávesy a bicí nástroje, Marc Andrejkovitson (ex-Cryptex) na basu, Simon Schröder na bicí (ex-Cryptex) a Markus Ottenberg na kytary. Hudba, jak již bylo zmíněno, přináší prog metal, ale s citem pro pop a velmi inspirovaný melodickými skladbami ze 70. a 80. let. "Dark Green Glow" vypráví koncepční hororový příběh, který je zasazen do tajemného zeleného zářícího lesa, hudba však nepřináší žádnou děsivou hrůzu. Příběh odhaluje důvody, které vedou k tomu, že hlavní postava má noční můry, ve kterých bojuje v zeleně zářícím lese. Toto téma je hudebně podtrženo břitkými džunglovými rytmy, mnoha perkusními prvky a svěží lesní atmosférou. Album uvádí dobré melodie, zdravou tvrdost a dost prog vlivů s jeho rozmanitosti. Kromě toho přináší i dobré instrumentální části a zpěváka, který optimálně využívá svůj silný hlas. Mimochodem produkce alba byla svěřena do rukou Martina Schnella (Flaming Row), který také převzal všechny kytarové části.

"Dark Green Glow" má hloubku, rozměr a mnoho jemných atmosférických momentů. Hudba není příliš technická a bombastická a důraz je kladen na propracovanou hudbu a fascinující skladbu písní, většinou jsou poetické a promyšlené. Album je rozmanité a obsahuje i filmové prvky, jemné klavírní mezihry, některé skutečné klidné chvíle a další těžké chvíle.

Kapela se uvádí na svých stránkách jako prog-metalová, ale jejich hudba je vzdálenější od kapel jako jsou Dream Theater. Spíše je lze přiřadit pod pojem progresivní rock kvůli jejich silné melodické tendenci a spíše zdrženlivějšímu než virtuóznímu způsobu hry na kytaru a klávesy. Některá témata se opakují ve více než jedné písni, což odráží, že se jedná o koncepční album. Vynikající obal alba vytvořil Timon Kokott, který je ruku v ruce s tématem a atmosférou alba.

Kapela se intezívně připravovala i na plánovaná živá vystoupení. jedno z nich se odehraje dne 29. listopadu 2019, kdy bude hrát jako podpora pro kapelu Coperniquo v Kulturpalast Linden Nachtclub, Hannover, Německo.

Zpět
Členové:
Tobias Schröder - Vocals, Keyboardss, Percussion
Simon Schröder - Drums
Marc Andrejkovits - Bass
Markus Ottenberg - Guitars
Bývalí členové:

Členové Tobias Schröder
(Narozen ***)
Vocals, Keyboardss, Percussion


Tobias je německý hudebník a zpěvák, hráč na klávesové nástroje, žijící v v Dortmundu. Je bratrem Simona, který je bubeníkem. Oba dva společně působí v kapele Issun.

V roce 2018 vydal také s kapelou Friisk EP album "De Doden van't Waterkant".
Členové Simon Schröder
(Narozen ***, Dortmund, Německo)
Drums


Simon je německy bubeník a vyučující, bratr Tobiase, který v současné době žije v Hannoveru. Na bicí začal hrát už ve věku dvou let a začal se je učit na Hudební škole v Dortmundu, když mu bylo 6 let. Od té doby hraje v mnoha orchestrech, Big bandech a ve vlastních kapelách, které se zabývají žánry jako Rock, Pop, Jazz, Metal, Classic, Ska, Reggae, Fusion apod.

Od roku 2014 byl členem kapely Cryptex. Působil také v kapele Smile Band nebo působil jako bubeník skupiny Matthew Graye, nyní je členem kapely Martise. V roce 2017 nahrával s novým progressive/rock projektem Issun, inspirovaným melodickým rockem 70. a 80. let minulého století. V současné době se zabývá několika kapelami a projekty, mezi které patří Martiste, Bastion a Flooot. Kapela Martiste hraje ve složení Raphael Schweitzer - Vocals, Guitars, Piano, Simon Schröder - Drums, Backing Vocals a Benjamin Oppermann - Bass, Backing Vocals. Jako učitel poskytuje lekce hry na bicí a vystupuje i v muzikálech.

Od roku 2016 je oficiálně podporován firmami Tama Drums, Meinl Cymbals, Evans Drumheads a Pro Mark Sticks.
Členové Marc Andrejkovits
(rodným jménem Cram Stivokjerdna)
(Narozen 9. prosince 1986)
Bass, Rhythm Guitars, Backing Vocals


Marc nejdříve studoval sport v Uni Kassel. Své kytarové lekce absolvoval ještě během dospívání v kapele Spit, se kterou i koncertoval.

Od roku 2013 je pak členem kapely Cryptex. Nyní působí i v kapele Issun.
Členové Markus Ottenberg
(Narozen 1985, Dresden, Německo)
Guitars


Markus se narodil v Drážďanech a začal se brzy zajímat o hudbu. Ještě jako teenager uchopil elektrickou kytaru a chtěl jsem se stát hudebníkem. Absolvoval lekce výuky a brzy se připojil k různým skupinám. V roce 2009 jeho skupina Radio Caroline zvítězila na Beat Band Contest v Bischofswerdě proti sedmi dalším kapelám. Tam také získal další cenu Guitar Fight Clubs za nejlepší kytarovou kapelu.

V letch 2008 až 2011 úspěšně dokončil vysokoškolský titul v oboru elektrická kytara na Rock Pop Jazz Akademie Mittelhessen. Během tří let koncertoval s Ayers Rock, skupinou Phil de la Puerty. Odehrál i mnoho dalších vystoupení nebo například pracoval jako hudební tajemník v divadle Dortmund.

V letech 2015 a 2016 jsem se zúčastnil studijního programu Populární hudba na Univerzitě hudby a divadla v Hamburku. Kromě toho od roku 2015 působil v deseti hudebních produkcích v Theater für Niedersachsen v Hildesheimu. Byly to muzilály Blues Brothers, Cabaret, Frühlingserwachen a Addams Family.

Na Hochschule für Musik, Theater und Medien v Hannoveru získal bakalářský titul z populární hudby, obor Guitar, s velmi dobrými výsledky. V současné době se angažuje v různých kapelách a projektech, pracuje jako kytarista na volné noze v různorodých hudebních projektech, divadelních, bigband a orchestrální produkce až po vzdělávací aktivity. V Hannoveru i vyučuje a pořádá workshopy pro kapely.

Mezi jeho poslední prokety, na kterých se podílí jsou kapely Issun a Boy Adam.

Zpět
Studiové desky:
2019 Dark Green Glow
2015 Issun
Ostatní nahrávky:
Skupina:
Tobias Schröder - Vocals, Keyboards, Percussion
Marc Andrejkovits - Bass
Markus Ottenberg - Guitars
Simon Schröder - Drums
Hosté:
Martin Schnella - All Guitars
Diskografie Dark Green Glow
Vyšlo 30. července 2019, digital

Seznam skladeb:
01. Think I´ll Stay In Bed Today (2:36)
02. Lost Generation (5:11)
03. Falling Away (7:43)
04. Sleep In The Forest (6:20)
05. Tempest Of Laughter (17:02)
06. Twilight Forest (6:42)
07. Dark Green Glow (9:24)
08. Jessica (2:31)
09. Remember Me (8:21)
10. Even (3:56)
Total Time: (69:46)

Music, Words: Tobias Schröder
Engineered, Mixed and Mastered: Martin Schnella at Overlodge Recording Studios
Artwork: Timon Kokott
Dark Green Glow tells a conceptional horror story, which is set in a mysterious green glowing forest. This theme is musically underlined with crushing jungle beats, many percussive elements and a lush forest-ambience throughout. Memorable hooks and melodies, as well as a defined Prog-Metal-sound take center stage in our music.

Skupina:
Tobias Schröder - Drums, Piano, Vocals, Percussion
Mike Krush - Guitars, Bass, Ocarina
Hosté:
Simon Schröder - Drum Solo (08)
Diskografie Issun
Vyšlo 2015 / 7. listopadu 2019, digital

Seznam skladeb:
01. Flow (5:54)
02. Chrono (6:31)
03. Jessi (4:44)
04. Rifts (7:01)
05. Kingdom (5:31)
06. Nowhere (5:08)
07. Daria (8:15)
08. Waking The Wind (7:27)
09. Lone (4:10)
10. God Of The Suntree (5:44)
11. Jessi II (5:02)
Total Time: (65:27)

All Songs and Lyrics written: Tobias Schröder
Engineered and Mixed: Mike Krush at Endboss-Audio in 2015
Mastered: Martin Schnella
Artwork: Timon Kokott


Zpět

Issun (zleva): Marc Andrejkovits-Bass, Tobi Schröder-Voice, Simon Schröder-Drums, Markus Ottenberg-Guitars  

Zpět
Oficiální stránky:
https://www.facebook.com/issunmusic/
https://www.facebook.com/issunmusic/Nahoru... ProgressRock
Made by 
©  10.12.2019 
Menu Poslední aktualizace: 10.12.2019
mbrezny@centrum.cz 
...a vzkaz autorovi!