Into The Great Divide

Zpět
Into the Great Divide je nový senzační progresivní projekt s bubeníkem Dream Theater Mikem Manginim a mistrem Zackem Zalonem na kytaru a producentem Dream Theater Richardem Chyckim, který celá projekt produkoval. Dne 26. ledna 2018 vyšlo debutové bezejmenné album "Into The Great Divide" prostřednictvím labelu Wilshire Records a je to přesně tak dokonalé jako ochutnávkové singly. Zasvěcené vyprávění každé skladby vypráví velkolepý a zajímavý příběh a hudba je také progresivní mistrovské dílo. Into The Great Divide je jedinečná vize, která je ale je výsledkem týmu oddaných nadšenců. ITGD produkoval Richard Chycki (Dream Theater, Rush) a představil se na něm Mike Mangini (Steve Vai, Dream Theater, Anihilator). Nahrávalo se v Los Angeles, včetně partů pro bicí ve studiu 606 Studios od Dave Grohla prostřednictvím legendární konzoly Sound City Neve. Samotní autoři popisují album jako "instrumentální progresivní rockový román" s vyprávěčským hlasem herce Larry Davise.

Je to projekt, který je popisován jako nový projekt Mika Manginiho, ale on jen nahrál party pro bicí, ale i tak byl pevnou součástí při realizaci projektu. Zack Zelon zahrál na albu všechno kromě bicích a oslovil producenta Rickarda Chykiho, jeho prostřednictvím pak bubeníka Mika Manginiho, aby mu pomohli projekt dokončit. Myšlenka, že by Mike Mangini hrál na albu, byla spíše fantazie než plán. Když Zack začal nahrávat, udělal jednu a půl skladby doma sám a po jednom telefonátu s Richardem Chyckim mu poslal ukázky. Setkali se pak u kávy a touha přivést tento příběh v život se změnilo v opravdu silné partnerství, když jej jejich hudební cítění natolik sblížilo. Pak projekt začali společně realizovat a začali nahrávat skladby, nastal určitý okamžik, kdy mělo smysl pozvat Mike Manginiho do tohoto procesu. Poslali mu hudbu, začali s ním spolupracovat a dostávali zpětnou vazbu. Nakonec si našli čas mezi turné jeho domovské kapely, kdy se mohl dostat do Kalifornie a nahrát všechny skladby. V průběhu času pak začali vidět smysl a víru v to, co dělali, až vybudovali tým, jehož se nakonec Mike stal součástí. Zack byl při nahrávání bicích a byl Mikem příjemně překvapen. Řekl o něm: "Mangini je vždy neuvěřitelně připraven. Nezkouší věci jen tak, že se snaží něco vymyslet, vždy přichází nejméně s pěti různými nápady, které by mohl přinést pro každou část." U každé kapitoly spolu seděli a mluvili nekonečně o tom, čeho chtějí dosáhnout.

"Into The Great Divide" je jeden z těch druhů příběhů... cesta přes zcela nový hudební průzkum. Neskývaně progresivní, nestydatě instrumentální, album vypráví příběh o triumfu nad nepříjemností. Vlastní koncept debutového alba inspirován filmem Josepha Campbella "The Hero's Journey" z roku 1949:

"ITGD vás pohltí svým zcela orchestrálním příběhem, který začíná volbou Hrdiny změnit svůj život a uniknout své minulosti; proplétá se životními vzestupy a pády, ússám čas... a je to: to už jsme někde slyšeli, nacházíme tento příběh ve všem od hvězdných válek až po příběhy náboženských a politických osobností v historii. Ale je to také tvůj příběh."

Vyprávění je poskládáno jako samostatné kapitoly - každá byla napsaná tak, aby podporovala tuto specifickou část vyprávění - "Into The Great Divide" vstupuje do nového území a postupně inovuje médium. Jsme představeni novému paradigmatu, rockovému románu, vyprávěnému plně od počátečního startovacího bodu až k samotnému vyvrcholení.

Kytarista a autor Zack Zalon se k albu vyjádřil: "Mám rád instrumentální kytarovou hudbu, ale většina z těchto instrumentálních nahrávek nemá žádný kontext, jen posloucháte virtuozitu, nedokážete říct, co dílo znamenalo, že některé ze skladeb vzájemný vztah. Chtěl jsem udělat něco jiného, spojit lidi s instrumentaci, progresivním rockem tak, že je přivede na společnou cestu. Každá skladba je vlastně kapitola, která sleduje vyprávění, a každá z nich odráží tuto část příběhu. A vypravěč vás vede touto cestou. Předpokládal jsem, že je to příležitost udělat něco nového a vyprávět příběh v hudbě jinak, než se to dělalo předtím. Nechci kompromitovat tento druh hudby, která se mi líbí, prostě jsem chtěl změnit způsob, jakým ji prezentujeme, aby to spojilo lidi na mnohem vyšší úrovni."

Projekt nemá žádné cíle ohledně živého vystupování. Jejich cílem je oživit album jedinečným způsobem tak, že vyprávějí příběhy jinak než zná většina fanoušků hudby. Momentálně mají nějaké zajímavé věci, ale ty nezahrnují živou hudbu, ale zahrnují živé prostředí. Cílem je spojit lidi se společným zájmem a najít nové způsoby, jak vyprávět příběhy. Hra naživo by byla skvělá, ale Zack má velkou společnost, kterou provozuje. Takže v tomto projektu je hledat nové a jedinečné způsoby, jak spojovat lidi a pokračovat ve sdílení vyprávění, které zde založili. Existují však opravdu zajímavé a kreativní způsoby, jak se spojit s lidmi pomocí hudby, které ani nemusí mít formu tradičního alba a Zackovým cílem je tuto možnost rozšířit.

Dne 26. dubna 2019 kapela představila první skladbu z nového alba "A Life In Six Acts". Samotné album využívá hudbu k zachycení vývoje života, přičemž každá skladba představuje tento specifický aspekt naší cesty. Šest celkových segmentů, všechno skvělý instrumentální prog metal. První zveřejněnou skladbou je "Arriva", která představuje tóny pro cestu, "Arrival" je o vstupu, o prásjnutí do existence.

Zpět
Členové:
Zack Zalon - Guitars, Bass, Keyboards
Mike Mangini - Drums (Dream Theater, Steve Vai)
Larry Davis - Narration
Brendon Cassidy - Orchestral Arrangements
Bývalí členové:

Členové
Guitars, Bass, Keyboards

Zack Zalon je multiinstrumentalista a technický vizionář sídlící v Los Angeles. Zack je vypravěč, podnikatel, podnikatel a hudebník již delší dobu. Prosazoval a rozvíjel inovativní projekty a produkty jako spoluzakladatel obchodního developera We See Dragons. Převážnou část kariéry byla vynaložil na pomoc opravdu velkým společnostem, aby uvedly v život životaschopné digitální projekty.

Začinal svoji ranou kariéru jako hudebník, když vyrůstal na východním pobřeží Spojených států a přestěhoval se do Los Angeles a vstoupil do Musician´s Institute. Jedno z jeho prvních zaměstnání jej přivedlo v Los Angeles do nočního klubu s názvem The Troubador, který existuje od roku 1956, a Zack jej mohl několik let řídit a vést účetnictví. Pak v sobě objevil vášeň pro digitální produkty a byl opravdu šťastnen, protože měl příležitost rozběhnout některé opravdu velké projekty a budovat velké podnikání jako jejich součást za posledních dvacet let. Ale nikdy jej to neodradilo, aby nemohl dělat něco společného s hudbou. Nechtěl ale jenom hrát, ve skutečnosti chtěl sdílet příběh, takže se nakonec rozhodl nahrát album.

Největší vliv na jeho kytarové hraní měli Steve Lukather a Dan Huff, který byl v 80. letech v kapele nazvané Giant a nyní je producentem. U Lukathera obdivuje, že ví, jak postavit sólo a tím vyprávět příběh v písni. Z těch dalších to pak byli Steve Vai a Joe Satriani, nad nimiž strávil hodiny, když se snažil zjistit, co hráli na albu a jak najít způsob, zahrát to stejně.
Členové

(Narozen 18. dubna 1963, Newton, Massachusetts, USA)
Drums (Dream Theater, Steve Vai, Anihilator)


Už ve svých dvou letech se projevoval tak, že mlátil do různých hrnců a všemožných plechovek. Ve třech mu již rodiče pořídili dětskou náhražku bicích, nejspíše nějakou šílenost z plastů. Ve čtyřech letech už ale měl doma skutečnou zmenšeninu pravých bicích. Když mu bylo pět let, dovolili mu rodiče zahrát si sólo při nějaké svatbě v rodině. Takže vlastně od útlého mládí byl prakticky předurčen k roli bubeníka v životě. V té době praktikoval šest až deset hodin hraní denně a když mu bylo devět, už napodoboval výkony Buddyho Riche. Od 10 až do 18 let studoval bicí soukromě s Walterem Tokarczykem (obecná škola, Waltham, MA). Na vysoké škole už hrál ve školních kapelách a angažoval se ve všech prestižních krajových, celostátních a východních souborů ve Spojených státech. Po absolvování Waltham Senior High School v roce 1981 Mangini odložil svá hudební studia, aby se mohl věnovat informatice na Bentley College. Po jejím absolvování Mike začal programovat software pro Patriot Missile program (rakety Patriot). Současně pracoval na programu, který studoval souvislosti mezi lidským mozkem a tělem (a stále studuje), konkrétně jeho schopností tělo koordinovat. Tato činnost je pro hru na bicí zcela nezbytná.

Od roku 1987 dával soukromé hodiny pro bubeníky, kytaristy a klavesisty. V roce 1996 Mike absolvoval svoje první "drums clinic" turné a od té doby cestováním po světě s "clinic představeními" vyprodal místa ve více než 40 zemích. Zásady, na nichž postavil svůj mimořádný hudební styl můžete nalézt v jeho publikacích s názvem "Rhythm Knowledge" (Znalosti rytmu), svazky I a II, kde popisuje metodiku dekonstrukce a zjednodušení složitých polyrytmů a taktů pro všechny hudební styly od klasiky a jazzu až po speed metal. V roce 1987 Mangini rovněž zaznamenal jeden ze svých prvních 'high-profile' koncertů - hrál na bicí pro Rick Berlin Band v Bostonu, kde spolupracoval s basistou Philip Bynoem, který později pokračoval v práci s Mikem ve studiu pro Journey Steve Perryho a více zejména během doby Mikem strávené v kapele Steve Vai. Během této doby také učil hru na bicí soukromě v Bostonu.

Mangini se připojil ke skupině ANNIHILATOR v roce 1991 a objevil se na albech kapely "Set The World On Fire", "Metal", "All for You". Cestoval se skupinou na podporu CD až do roku 1994, ve kterém byl požádán, aby hrál s kapelou z Massachusetts EXTREME, kde nahradil původního bubeníka skupiny Paula Gearyho. Mike Mangini se přátelil s připomínaným kytaristou Extreme Nuno Bettencourtem již od roku 1980. Svoji dobu strávenou u EXTREME zahrnuje i nahrávání několika stop pro jejich album z roku 1995 "Waiting For The Punchline". Během této doby také vytvářel vzhled The Late Show s Davidem Lettermanem. Během turné s Extreme v roce 1995 Mike nahrál písně pro Nuno na jeho 4-stopý páskový nahrávač. Ty písničky skončily na Schizophonic po Nuno odešel z Extreme a věnoval se sólové kariéře.

Když se skupina EXTREME rozpustila v roce 1996, byl Mike informován prostřednictvím bubeníka Jonathan Movera, že kytarista Steve Vai pořádá konkurz na bubeníka pro jeho koncertní kapelu. Mike úspěšně prošel konkurzem pro kapelu Steve Vai a poté přesídlil do Los Angeles. Od konce roku 1996 do počátku roku 2000 byl Mangini velmi ceněným bubeníkem koncertního jako součást souboru Vaie, ve kterém také hráli basista Philip Bynoe, kytarový čaroděj Mike Keneally a (v roce 2000) kytarista Dave Weiner. Mike také nahrál party bicích na několik skladeb Steveho alb "Fire Garden" a "Ultrazone".

Po úvodním běhu jejich jihoamerického Ultrazone Tour v roce 2000 se Mangini přestěhoval zpátky domů do Bostonu a začal vyučovat na Berklee College of Music v Bostonu jako docent. V roce 2005 Mike pak přijal místo na plný úvazek a dnes je prominentní členem fakulty ve školním katedře pro bicí. Začal spolupracovat s bývalým frontmanem Extreme Gary Cherone a baskytaristou Pat Badgerem v krátce existující kapela JUDAHA. Se zpěvákem DREAM THEATER Jamesem LaBriem spolupracoval na jeho sólovce "Elements of Persuasion" z roku 2005. Pokračoval také v práci s Dale Bozzio (zakladatel new wave skupiny Missing Persons) a zaznamenal s nim někoik větších nahrávek. Mezi těmito záznamy byly Rush tribute album (nazvané "Subdivisions") a druhé album Annihilator s názvem "All for You". Nahrával také skladby pro hudebníky Sal DiFusco, Bill Lonero a Chris Emerson. V roce 2007 Mike dělal album "Metal" pro Annihilator. Jedním z jeho aktuálních projektů je Chix n 'Stix.

V pátek 29.dubna 2011 Dream Theater oficiálně oznámili, že Mike Mangini se stal jejich novým bubeníkem.
Členové
(Narozen 2. července 1947, Brooklyn, New York, USA)
Herec a vyprávěč


Larry Davis je herec, spisovatel, producent a komik. Vystudoval University of Maryland v College Park. Je autorem seriálu SEINFELD (NBC 1989-1998). Rád vzpomíná na své dětství, svými slovy jej měl doslova "nádherné". Larry chtěl být komikem a čerpal tak hlavně ze svého dětství a okolí.

Začátky Larryho Davise byly na jevišti, vystupoval jako stand-up komik v New Yorku. Pro své umělecké nadání se v dalších letech ujal jako scénarista a herec ABC v seriálu FRIDAYS, kde si také mohl zahrát jednu z rolí. Později se stal scénaristou pro NBC SATURDAY NIGHT LIVE. V roce 1987 se objevil v malé roli jako komunistický soused po boku Woodyho Allena ve filmu ZLATÉ ČASY. Čilý David toho měl zřejmě málo a vytvořil spolu s komikem Jerrym Seinfeldem sérii NBC SEINFELD, Larry David tam působil také jako producent a autor. V letech 1991-1996 byl nominován na několik nominací ceny EMMY psaní a produkci. Po nějaké době Larry spojil opět síly s Woody Allenem a zahrál si v jeho filmu POVÍDKY Z NEW YORKU.

Larry Davis se pokoušel také prosadit jako režisér a ukázalo se, že to nebyla asi ta správná volba. Režíroval film HROZNY HNĚVU, který nesklidil nijak velký úspěch. V roce 1999 přece ale jen přišly jeho velké chvíle... napsal, produkoval a hrál v komedii HBO LARRY DAVID: CURB YOUR ENTHUSIASM. Další rok vytvořil a hrál hlavní roli v seriálech CURB YOUR ENTHUSIASM a LARRY, KROŤ SE. Vyneslo mu to několik nominací Golden Globe za nejlepší komediální sérii a nejlepšího herce.

V poslední době můžeme Larryho Davise vidět asi v jedné ze jeho největších rolí v oblasti herecké, a to ve snímku Woodyho Allena UŽÍVEJ SI, CO TO JDE, kde byl pasován do hlavní role Borise Yellnikoffa, mrzutého génia, který neuskutečnil své sny a teď šíří svoji genialitu a svůj pesimistický názor na dnešní realný svět.

Zpět
2019 A Life In Six Acts
2018 Into The Great Divide


Skupina:
Zack Zalon - Guitars, Bass, Keyboards
Mike Mangini (Dream Theater, Steve Vai) - Drums
Brendon Cassidy - Orchestral Arrangements
Larry Davis - Narration
Hosté:
Diskografie A Life In Six Acts
Vyšlo 2019, digital/Wilshire Records

Seznam skladeb:
01. Arrival ()
Total Time: (00:00)

Produced: Richard Chycki


Skupina:
Zack Zalon - Guitars, Bass, Keyboards
Mike Mangini (Dream Theater, Steve Vai) - Drums
Brendon Cassidy - Orchestral Arrangements
Larry Davis - Narration
Hosté:
Diskografie Into The Great Divide
Vyšlo January 26, 2018, digital/Wilshire Records

Seznam skladeb:
01. Chapter 1: Intro (0:49)
02. Chapter 1: The Crossing (7:39)
03. Chapter 2: Intro (0:36)
04. Chapter 2: A Call To Adventure (6:51)
05. Chapter 3: Intro (0:18)
06. Chapter 3: Under A Bright Starry Sky (5:14)
07. Chapter 4: Intro (0:25)
08. Chapter 4: Tests & Enemies (4:32)
09. Chapter 5: Intro (0:30)
10. Chapter 5: Challenge Accepted (6:11)
11. Chapter 6: Intro (0:31)
12. Chapter 6: Dark Waters (8:53)
13. Chapter 7: Intro (0:19)
14. Chapter 7: Mist In The Sun (1:18)
15. Chapter 8: Intro (0:56)
16. Chapter 8: A New Perspective (8:51)
17. Chapter 9: Intro (0:26)
18. Chapter 9: The World You Made (4:53)
19. Chapter 10: Intro (0:50)
20. Chapter 10: And So It Ends (6:46)
Total Time: (66:48)

Produced: Richard Chycki
"Into The Great Divide" je vyprávěčská, instrumentální a neskutečně progressive rocková novela, která vypráví příběh inspirovaný filmem Josepha Campbella "The Hero's Journey" z roku 1949.

Zpět
Zpět
Oficiální stránky:
http://intothegreatdivide.com/


ProgressRock Nahoru
Made by 
©  15.11.2018 
Menu Posledním aktualizace: 29.4.2019
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©