In Continuum


Zpět
In Continuum je nová progresivní rocková supergroup z iniciativy Dave Kerznera (Sound of Contact) představující hvězdnou sestavu hudebníků mezi nimiž jsou Gabriel Agudo, Matt Dorsey, Randy McStine, John Wesley, Marco Minnemann, Nick D'Virgilio a další!

Zakladatelem kapely In Continuum a hlavním skladatelem a producentem je Dave Kerzner. Dave Kerzner je americký zpěvák, skladatel, klávesista, zvukový designér a producent, který působí v oblasti hudby od konce 80. let. Je nejznámější jako progresivní rockový sólový umělec pro jeho uznávaná alba "New World" a "Static". Jeho píseň "Stranded", na níž se představili Steve Hackett (ex-Genesis) a Durga McBroom (Pink Floyd), byla nominována za "Hymnu roku" v roce 2015 od Progressive Music Awards. Kerzner také získal ocenění "Limelight Award" v roce 2014 Progressive Music Awards s kapelou Sound of Contact, kterou spoluzaložil se Simonem Collinsem, synem Phila Collinse (Genesis).

V 90. letech hrál Kerzner na klávesy s Kevinem Gilbertem a Nick D'Virgiliem v kapelách Thud a Giraffe. Koncertoval také s festivalem WOMAD Petra Gabriela, kde hrál na klávesy se Shankarem. V roce 1996 Kerzner založil hudební společnost Sonic Reality, která po dekádu dodávala samplované zvuky pro hlavní klávesové výrobce a softwarové společnosti, které obohacují zvuky hitů v každém žánru hudby. V průběhu let jako klávesista, zvukový designér a/nebo producent spolupracoval s nejrůznějšími špičkovými umělci jako již zesnulý Keith Emerson, z dalších pak Alan Parson, Jon Anderson, Simon Phillips, Steve Rothery, Steven Wilson, Steve Hackett, Phil Collins, zpěvák Bono, Joe Lynn Turner, Billy Sherwood a mnoho dalších.

V letech 2007 až 2010 Kerzner hudebně spolupracoval s Simonem Collinsem. Po prvním setkání v roce 2006 Kerznera se Simonem Collinsem v New Yorku, oba dva hudebníci spoluprodukovali remake písně Genesis "Keep It Dark". Kerzner s Collinsem hrál na klávesy i na jeho albu "U-Catastrophe", objevil se ve skladbě "The Big Bang". V roce 2010 se Kerzner a Collins rozhodli založit kapelu. V roce 2012 oznámili skupinu jako "Sound of Contact" s Collinsem (zpěv a bicí), Kerzner (klávesy), Matt Dorsey a Kelly Nordstrom na basu a kytaru. Debutová deska kapely "Dimensionaut" vyšla 20. května 2013. Ale 6. ledna 2014 Kerzner opustil skupinu. Oficiální tisková zpráva kapely Sound of Contact ohlásila odchod Kerznera jako "přátelské rozdělení". Kerzner uvedl, že plánuje pokračovat ve svých vlastních sólových projektech a pokračuje v práci se svou společností Sonic Reality a v roce 2014 vydal své debutové sólové album "New World".

Sound Of Contact V dubnu 2015 se Kerzner vrátil k Sound Of Contact a společně s Nordstromem, Collinsem a Dorseyem začali pracovat v Oxfordshire na druhém albu kapely, ale 20. ledna 2018 oznámili Collins a Nordstrom svůj odchod ze skupiny. V současné době není známo, zda skupina bude pokračovat, protože Dorsey a Kerzner vytvořili novou skupinu In Continuum, s níž nahrávají materiál původně určený pro druhé album Sound of Contact.

Po vydání svého svého druhého studiového alba "Static" v roce 2017 a po hudebním projektu All Star "Dave Kerzner and Friends" na Cruise To the Edge v roce 2018, se Kerzner rozhodl sestavit hvězdnou progresivní rockovou sestavu k nahrání dalších koncepčních alb ve stylu "Sci Fi Space Rock" založených hlavně na klávesách, tak jako tomu bylo v minulosti. Oznámení o tomto nové projektu vyhlásil 19. března 2018 v Miami na Floridě. Vyzval špičkové zpěváky a hudebníky z některých jeho oblíbených skupin, aby s ním spolupracovali na projektu "In Continuum", spolu se spolupracovníkem ze Sound of Contact, multiinstrumentalistou Mattem Dorseyem, bývalými kytaristy Sound of Contact Randy McStinem (The Fringe) a Johnem Wesleyem (Porcupine Tree), zpěvákem Gabrielem Agudo (Steve Rothery Band, Bad Dreams), zpěvákem Jonem Davisonem (Yes), bubeníky Nick D'Virgilio (Big Big Train), Marco Minnemann (Steven Wilson) a Derek Cintron (Dave Kerzner Band), multiinstrumentalistou Fernando Perdomo (Dave Kerzner Band) a speciálními hosty jako Steve Rothery (Marillion) a další!

"In Continuum budeme mít podobný přístup jako projekt Alan Parsons nebo King Crimson, protože bude obsahovat více zpěváků a hudebníků," říká Kerzner. Každé album bude mít obsazení hráčů nejvhodnějších pro tento materiál.""

Dne 24. října 2018 se objevilo první video se skladbou "Scavengers". V plánu mají vydat debutové album In Continuum ještě v roce 2018 a novou hudbu a písně z katalogu Deva s SOC předvést na Cruise To The Edge 2019. Kapela oznámila, že nové album s názvem "Acceleration Theory" vyjde 1. ledna 2019.

Kapela ještě ke konci roku 2018 stihla jen krátké turné In Continuum nazvané Acceleration Theory Preview Tour! Mělo jen dvě vystoupení, první se konalo 7. října 2018 v Chicagu v Reggie's Rock Club, druhé pak 5. října 2018 na ProgStock Festival, Rahway, New Jersey. Na těchto vystoupeních hráli skladby od Sound of Contact a i některé skladby z nového alba. Další koncerty si zahrají na pohádkové Cruise To The Edge 2019 ve dnech 4. - 9. února 2019 s Yes, Steve Hackettem a mnoha dalšími... Dne 13. prosince 2018 vydali první singl z nové desky se skladbou "Be The Light" ve třech provedeních a hostují na něm Steve Rothery (Marillion) a Jon Davison (Yes).

Počátkem roku 20. ledna 2019 vyšla jako předzvěst nová EP deska "You Don't Know How It Feels" s pěti skladbami. In Continuum pak oznámili v srpnu 2019 v Miami na Floridě vydání svého druhého alba. Na konci roku pak přichází následovník s názvem "Acceleration Theory Part Two: Annihilation", který se na pultech objevil Dne 25. listopadu 2019. Obě dvě jsou filmová alba s koncepčním progrockem, které se zabývají mimozemskou návštěvou v budoucnosti a osudem lidstva. Podobně jako jejich debut, nové album opět obsahuje hvězdné obsazení hudebníků jako jsou Dave Kerzner, Matt Dorsey a Randy McStine ze Sound of Contact, zpěvák Gabriel Agudo ze Steve Rothery Band, bubeníci Nick D'Virgilio a Marco Minnemann (z Big Big Train a The Aristokrats) a speciální hosté Michael Sadler (Saga), Jon Davison (Yes), John Wesley (Porcupine Tree), Fernando Perdomo (Dave Kerzner Band), Leticia Wolf (The Dead Deads) a další. Album mixoval a produkoval Dave Kerzner.

"Toto druhé album nabízí uspokojivý závěr, který koresponduje s naším prvním albem, které skončilo poněkud dramatičtěji", říká Kerzner. "To ale neznamená, že to bude poslední nahrávka ze série".

O příběhu...
V "Acceleration Theory Part One" se píše rok 2074 a lidé na Zemi jsou v nebezpečí. Stejná skupina mimozemšťanů, kteří se tajně pokoušeli pomoci lidem vyvinout se na vyšší úroveň od úsvitu člověka, se nyní vzdala lidí na Zemi kvůli očekávanému zničení ve třetí světové válce. Plánují napadnout planetu a zničit všechny, než bude zničena samotná planeta, cenný přínos pro galaxii. Osamělá mimozemšťanka, přezdívaná AlienA (Leticia Wolf), ale jde o darebáka, aby varoval obyvatele Země před invazí. Havaruje na Zemi a zachrání ji pozemský muž jménem Kai (Gabriel Agudo), do kterého se zamiluje a učí jej svým způsobům, zejména jak se zvednout a komunikovat s mimozemšťany, když dorazí. Jejich nadějí je zastavit invazi a přesvědčit Galaktickou radu, aby dala lidem na Zemi další šanci být odpovědnější vůči planetě. Jejich mise je ale přerušena, když je AlienA unesena a odvezena zpět na svou domovskou planetu, kde je vykázána, dokud invaze neskončí.

V části "Acceleration Theory Part Two" Kai ví, co přijde, ale nikdo mu nevěří. Začala druhá světová válka a on i všichni ostatní byli povoláni bojovat proti válce. Ale poté, co vystřelí první jaderné střely, jsou sestřeleny kosmickými loděmi mimozemské rasy, které se najednou objeví. Vzdali se naděje, že lidé na Zemi se mohou změnit na úroveň bytí, která by jim umožnilo vstoupit do galaktické komunity. Ale se vším, co Kaie naučila AlienA, je živým důkazem, že člověk je ve skutečnosti schopen mnohem víc, než si mysleli. Podaří se Kaiovi přesvědčit Radu, aby dala lidem na Zemi další šanci? Bude skutečný nepřítel, telepatičtí "upíři duše", známí jako mrchožrouti, konečně odhaleni? Zjistíte to v textech a písemném příběhu, který je součástí brožury tohoto vzrušujícího nového koncepčního sci-fi alba.

Zpět
Členové:
Dave Kerzner - Lead Vocals, Keyboards, Acoustic Guitar
Gabriel Agudo - Lead Vocals
Randy McStine - Guitar, Vocals
Matt Dorsey - Bass, Guitar, Vocals
Derek Cintron - Drums, Percussion
John Wesley - Guitars, Vocals
Bývalí členové:
Marco Minnemann - Drums, Percussion


Členové

(celým jménem David Nathaniel Kerzner)
(také Dave "Squids" Kerzner)
(Narozen 10. července 1968, Miami, Florida , USA)
Lead Vocals, Keyboards, Acoustic Guitar


David Nathaniel Kerzner je americký hudebník, skladatel, producent a zvukový designer. Nyní je členem kapely Sound of Contact jako autor, klávesista a co-producnt se Simonem Collinsem. Je také spoluzakladatelem kapely Mantra Vega.

Kerzner spolupracoval s umělci a skupinami jako Alan Parsons, Genesis, Francis Dunnery, Neil Peart, Keith Emerson, Tom Waits a Smashing Pumpkins.

Poprvé začal hrát na syntezátory, když mu bylo 14, a než se dostal k britským kapelám jako je YES, Led Zeppelin, Pink Floyd a Genesis, poslouchal severoamerické kapely jako Boston, Journey, Triumph, Rush...

Již v raném mládí v roce 1990 Kerzner začal sbírat vzácné hudební nástroje. Když se stala 16-bitová stereo digitální samplovací technologie dostupná, Kerzner samploval vzorky těchto nástrojů na licenci od těch nejhlavnějších digitálních výrobců hudebních nástrojů jako Alesis, Roland a Yamaha. Pak přesunul své úsilí do průmyslu hudebního softwaru, kde Kerzner pracoval s takovými interprety, jako je Madonna, Ringo Starr a Moog Cookbook v roli hudebníka i zvukaře.

V roce 1994 spolupracoval s Kevinem Gilbertem na jeho sólovém albu "Thud", objevil se rovněž na CD "Kevin Gilbert Live at the Troubadour". Kerzner se připojil k souboru Giraffe jako klávesista pro jednorázové představení vzdávající hold kapele Genesis a jejich albu "The Lamb Lies Down On Broadway" na Progfest '94 v Los Angeles.

V roce 1996 Kerzner založil hudební společnost Sonic Reality Inc, která po dekádu dodávala samplované zvuky pro hlavní klávesové výrobce a softwarové společnosti, které obohacují zvuky hitů v každém žánru hudby. V roce 2001 se Kerzner spojil s IK Multimedia, když jim nabídl zvuky, které vytvořil pro klávesové nástroje prostřednictvím počítačového softwaru. Produkuje většinu zvukového rozsahu pro první komplexní softwarový virtuální nástroj nazvaný "SampleTank". Zatímco stále působil jako generální ředitel Sonic Reality Inc, Kerzner zůstal aktivní i jako hudebník, stejně jako poskytoval vlastní zvukové programování pro turné a nahrávací s umělci jako jsou Rolling Stones nebo Beyoncé.

V roce 2005 vystupoval Kerzner s Jonem Andersonem z Yes společně s Nickem D'Virgilio, Stanem Cotey, a Markem Hornsby pod jménem kapely "Sonik Elementz" pro jednorázové představení "Long Distance Runaround" během zimní NAMM konference v kalifornském Anaheimu. V letech 2007 až 2010 Kerzner hudebně spolupracoval s Simonem Collinsem. Po prvním setkání v roce 2006 Kerznera se Simonem Collinsem v New Yorku, oba dva hudebníci spoluprodukovali remake písně Genesis "Keep It Dark". Kerzner s Collinsem hrál na klávesy i na jeho albu "U-Catastrophe", objevil se ve skladbě "The Big Bang".

V roce 2010 přispěl Kerzner zvukovým designem a pomocí s hudebním softwarem pro album Steve Wilsona "Grace For Drowning". V roce 2011 založil společnost Kerzner Sonic Elements, progresivní rockový projekt a elektronickou tribut kapelu. Sonic Elements používají samply Sonic Reality k vytvoření jedinečných virtuálních supergroup kombinací různých hudebníků se samplovanými bicími Sonic Reality a dalšími nástroji.

V roce 2010 se Kerzner a Collins rozhodli založit kapelu. V roce 2012 oznámili skupinu jako "Sound of Contact" s Collinsem (zpěv a bicí), Kerzner (klávesy), Matt Dorsey a Kelly Nordstrom na basu a kytaru. Debutová deska kapely "Dimensionaut" vyšla 20. května 2013. Ale 6. ledna 2014 Kerzner opustil skupinu. Oficiální tisková zpráva kapely Sound of Contact ohlásila odchod Kerznera jako "přátelské rozdělení". Kerzner uvedl, že plánuje pokračovat ve svých vlastních sólových projektech a pokračuje v práci se svou společností Sonic Reality.

V listopadu 2014 Sonic Elements oznámili zahájení prací na tributním remake alba Genesis z roku 1974 "The Lamb Lies Down On Broadway", aby připoměli 40. výročí vydání alba. Album bylo nazváno IT a je plánováno k vydání na začátek roku 2015. Album je navrženo tak, aby uvedlo i několik Kerznerových spolupracovníků jako jsou Francis Dunnery (ex ItBites), Nick D'Virgilio, Steve Rothery a Billy Sherwood. Cílem alba je také spojit vyzrálé klasických rockové prvky s orchestrem a produkovat filmový rockový zvuk.

V roce 2015 zformoval novou progressive rockovou kapelu Mantra Vega společně se zpěvačkou Heather Findlay (MOSTLY AUTUMN). Dalšími členy se stali Alex Cromarty, Stu Fletcher Chris Johnson a Dave Kilminster. Jejich první deska "The Illusion's Reckoning" vyšla 7. prosince 2015. V dubnu 2015 se Kerzner vrátil k Sound Of Contact a společně s Nordstromem, Collinsem a Dorseyem začali pracovat v Oxfordshire na druhém albu kapely, ale 20. ledna 2018 oznámili Collins a Nordstrom svůj odchod ze skupiny. V současné době není známo, zda skupina bude pokračovat, protože Dorsey a Kerzner vytvořili novou skupinu In Continuum, s níž nahrávají materiál původně určený pro druhé album Sound of Contact.

Dave Kerzner vydává i sólové desky, vyšly mu už dvě "New World" (2014) a "Static" (2017).
Členové

(narozen 13. září 1967, ***, Argentina)
Lead Vocals


Gabriel je argentinský zpěvák a skladatel. Byl členem argentické kapely Bad Dreams, kde jej v prosinci 2017 nahradil Dennis Atlas. Vystupoval na koncertech jako zpěvák Steve Rothery Band a nyní je členem kapely In Continuum.

V prosinci 2018 mu má vyjít první sólová deska "New Life".

Bad Dreams je první latinskoamerická klasická a prog-rocková kapela, která se proslavila i mimo kontinent. Pochází z Argentiny a skládá se z pěti úspěšných hudebníků, kteří začali během své plodné kariéry hrát hudbu Genesis hudbu po více než 10 let ve skupině, se kterou získali celosvětové uznání fanoušků i členů Genesis - jsou dokonce uvádění na oficiální internetové stránce Genesis a Steve Hacketta.

Bad Dreams tvoří Gabriel Agudo (vokály a kytary, do konce roku 2017), Jorge Tenesini (klávesy, syntézy a programování), Alex Calvera (Basové a Moogové basové pedály), Ariel Trifunoff (Olověné kytary a zpěv), Fernando Cornejo (Drums and zpětné vokály).
Členové
(Narozen ***, Johnson City, NY, USA)
Guitar, Vocals


Randy McStine je kytarista, baskytarista, zpěvák, skladatel a producent. Narodil se ve městě Johnson City, NY, USA, nyní žije v Tarrytown, New York.

Randy McStine (přejmenován také na Randy Rhoads) hraje na kytaru od věku pěti let, kterou dostal od svých rodičů. Byla to USA Fender Lead II, kterou má dodnes. O devět měsíců později už mladý kytarista začal brát lekce, a tehdy se začala jeho hudební dráha.

V deseti letech jej jeho učitel hudby mu dal impulz, aby si zahrál s jeho kapelou, načež si McStine založil kapelu vlastní. Stejně jako mnoho dalších hudebníků, i on se snažil najít si cestu tím, že hráli covery kapel, ale psaní a nahrávání vlastních skladeb bylo to, co chtěl dělat.

Když mu bylo 15, hrál McStine ve své původní kapele RMB (Randy McShine Band), v New Yorku, a myslel si, že tato zkušenost by mu mohla stačit na dlouhou dobu, ale to se nestalo. Skupině vyšly desky "Shredding Skin", "Second Shot" a "Guitarizm", jehož polovinu složil již, když mu bylo teprve 12 let! RMB se rozešli po jeho 18. narozeninách a on odešel z domova v Triple Cities dočasně, aby si vyhledal nějaké projekty, ale brzy se vrátil domů. Někdy v té době začal psát nahrávat vlastní hudbu, kde si nahrával i party kytary, bicích, kláves, basové kytary a dokonce zpíval.

Ke konci roku 2009 založil projekt nazvaný "Lo-Fi Resistance", který vydal i jeho první album "A Deep Breath" vyšlo 6. dubna 2010. Na této nahrávce se podílel i např. Doug Pinnick, který je znám především jako oduševnělý zpěvák a basista Kings X. Po tomto projektu si McStine uvědomil, že chce dělat více. V roce 2012 vydal druhou desku tohoto projektu "Chalk Lines", na kterém se objevili také Colin Edwin a John Wesley (Porcupine Tree), Dug Pinnick (King’s X), John Giblin (Kate Bush), a Dave Kerzner (Kevin Gilbert, Steve Hackett). Živě se Lo-Fi Resistance představuje ve složení Randy McStine (zpěv, kytara, klávesy), Todd Evans (kytara, zpěv), John Kanazawich (klávesy, kytara, zpěv), Michael Wu (basa, zpěv) a Jim Rosati (bicí, zpěv).

Je také členem kapely The Fringe, což je rockové trio, které tvoří Nick D'Virgilio (Vocals, Drums), Jonas Reingold (Bass, Vocals) a Randy McStine (Guitar, Vocals).

Randy vydává i sólové desky - "Guitarizm" (2005), "Official Bootleg Vol.1 - Live at Black Bear Winery" (Jun 2012), "Anachronism" (Oct 2017), "Blank" (Mar 2017), "Sunday, 8:12pm" (Jan 2018), "Monday, 2:45pm" (Feb 2018), na kterých spolupracoval i s dalšími hudebníky jako klávesista Adam Holzman (Steven Wilson, Miles Davis), saxophonista Jesse Molloy (Panic! At The Disco, Crush Effect) nebo mu vypomohl s instrumentací smyčců Dave Gregory (XTC, Big Big Train).

Kromě svých projektů se představoval i turné a na festivalech s jinými hudebníky, např. Sting, Clarence Clemons, Phil Collins, Brian Eno, Sheryl Crow, Billy Joel, Enrique Iglesias, Megadeth, Tears For Fears, King Crimson, Porcupine Tree, Miles Davis, Joe Satriani a mnoho dalšími.
Členové
(Narozen ***, Andover, Massachusetts, USA)
Bass, Guitar, Vocals


Matt Dorsey je americký basista a kytarista žijící v Los Angeles, který se jako samouk učí poznávat kreativní hloubku progresivního pop-rocku. Vyrůstal v hudební rodině, kde byl obklopen nástroji, se Matt naučil hrát na kytaru, basu, klávesy, bicí a zpíval. Později vystudoval Andover High School, poté studoval obor filozofie na University of Dallas. Nyní skládá a produkuje vlastní hudbu, často hraje na všechny nástroje. "Nemůžu najít někoho, kdo by se mnou chtěl hrát," vtipkuje. "Ne, ale upřímně řečeno, je to ta nejpříjemnější, nejvíce obohacující věc, kterou jsem v tomto životě našel. A když mohu pracovat s kluky jako Andrew Colyer (klávesista) z Circuline, jsem v nebi."

Matt byl ovlivněn kapelami jako Rush, Yes, Genesis, Pink Floyd, Steely Dan, Police, XTC, ale přináší do svých projektů spletitou citlivost a snaží se přidat něco zvláštního, aniž by se opakoval. "Melodie je moje múza", říká. "Ale není to jen hlavní nástroj. Mám rád, když se všechny nástroje podílejí na podpoře hlavní melodie, ale přesto přidávají svou melodickou barvu. Hoši jako Geddy Lee nebo Chris Squire na basu, Tony Banks nebo Donald Fagen na klávesy, Andy Partridge nebo David Gilmour na kytaru."

V roce 2012 se účastnil projektu "Genesis Revisited II" se Steve Hackettem (ex-Genesis). Hostoval na dvou deskách kapely Circuline "Counterpoint" (2016, Guitar) a "Return" (2015, Bass). Matt je podporován Spector Basses a koncertoval s hudebníky jako Beth Hart, Simon Collins a Sound of Contact. Stal se jedním ze zakládajích členů Sound of Contact. Vystupoval nebo nahrával také s dalšími kapelami Dead Mechanical, Festipals a Sick Sick Birds.
Členové

(Narozen ***)
Drums, Percussion


Derek Cintron je americký bubeník a multiinstrumentalista z Miami na Floridě. Hrál na mezinárodních multi-platinových smash hitech Mika a Enrique Iglesiase, stejně jako na platinových, Top 20 a/nebo Grammy-oceněných alb Pauliny Rubio, AliCastro, Hilary McRae, Chloe Dolandis, Jorge Moreno a mnoha dalších.

Byl také členem kapely DC-3, což bylo rockové power trio pocházející z Jižní Floridy, United States. Jejími členy byli Derek Cintron (Lead Vocals, Drums), Tony Medina (Guitar, Vocals) a Fernando Perdomo (Bass, Vocals, Keyboards). DC-3 nahráli a vydali dvě studiové desky a vystupovali po Jižní Kalifornii. Přestože jejich originální hudbu tvořil převážně hard rock, jejich skladby také hojně využívaly acoustické kytary a vícehlasý zpěv.

V roce 1997 vydal desku "Shelter" společně se skupinoun Wet, jejímiž členy byli Dain Miller, Derek Cintron, Gioia Bruno a John D. Thomas. Derek hostoval jako bubeník při nahráváni desky "Static" (2017) Dave Kerznera a byl rovněž členem jeho kapely The Dave Kerzner Band, odkud se znají a byl první volbou, aby nahradil pro koncerty vytíženého Marka Minnemanna.
Členové

(také Wes Dearth, narozen jako John Wesley Dearth, III)
(Narozen červen 1962, Brandon, Florida, United States)
Guitars, Vocals


Je americký zpěvák a kytarista, občasný (koncertní) člen kapely Porcupine Tree.

Svoji profesionální hudební kariéru začal v 80. letech 20. století v oblasti Tampa na Floridě, kde v roce 1991 založil s producentem a bubeníkem Markem Pratorem Southwestern Music Conferencea, akční show Autodrive. V následujícím roce se Wesley pustil do sólové kariéry a stal se prvním přdskokanem britských progresivních rockerů Marillion na sedmi po sobě jdoucích turné po celém světě - zejména v Severní a Jižní Americe, ve Velké Británii a v Evropě, kde hrál pro stovky tisíc fanoušků.

V roce 1998 se Wesley pustil se vydal s bývalým frontmanem White Lion Mikem Trampem na rozsáhlé turné, když zahajovali koncerty pro prestižní turné Peter Frampton/Lynryd Skynyrd. Následovalo několik světových turné jako sólový kytarista skotské neo-progové legendy, bývalého zpěváka skupiny Marillion - Fishe. V roce 2001 byl John Wesley primárním spoluautorem Fishova alba "Fellini Days". V roce 2002 začal turné jako hostující kytarista a zpěvák u Porcupine Tree, kde zpíval doprovodné sbory a hrál na kytaru. V této roli pokračoval s kapelou přes čtyři albové cykly odehrál s nimi přes 450 koncertů. S Porcupine Tree také natáčel jejich poslední alba "In Absentia", "Deadwing", "Fear Of A Blank Planet", a "The Incident". V kapele působil devět let, které vyvrcholily v roce 2010 vyprodanými vystoupeními v Radio City Music Hall a Royal Albert Hall.

V roce 2011 Wesley spolupracoval s britským rodákem Dean Tideyem (koncertní kytarista Feeder), aby produkoval jeho EP "The Lilypad Suite". V roce 2011 vystupoval jako kytarista během turné Grace for Drowning Stevena Wilsona v Severní Americe. V roce 2013 koncertoval Wesley jako sólový kytarista s kapelou Sound Of Contact Simona Collinse na podporu alba "Dimensionaut". V roce 2014 už Wesley koncertoval jako hostující kytarista kapely Big Elf. Wesley také cestoval po Spojených státech a Evropě, aby podpořil své sólové aktivity, když hrál jako předskokan pro Marillion, Fishe, Porcupine Tree, Sister Hazel, Stevena Wilsona, Flying Colors, The Winery Dogs a Blackfield.

Wesley spolupracoval rovněž se Seanem Malone, Stevem Hogarthem a Steve Rothery (Marillion). Wesley také hostoval na nahrávkách hudebníků jako Adam Holzman (Steven Wilson, Miles Davis) nebo Conner Green (Haken).

John Wesley vydal zatím 5 sólových desek "Under The Red And White Sky" (1993), "The Closing Of The Pale Blue Eyes" (1995), "The Emperor Falls" (1997), 001 - "Chasing Monsters" (2001) a "Shiver" (2007). Wesleyovo šesté studiové album "Disconnect" vyšlo v roce 2014. A k vydání se připravuje další album "A Way You’ll Never Be".
Členové(Narozen 24. prosince 1970, Hanover, Německo)
Drums, Percussion


Žije v San Diego, California.

Německý bubeník Marco Minnemann se narodil v roce 1970. Nyní žije v San Diego, California. Již v 6 letech začínal hrát na varhany, na bicí pak začal hrát v sedmi letech a ke kytaře se dostal v 11 letech. Ve třinácti už vyrazil na první turné jako profesionální bubeník. Slávu si vydobyl ve věku 19 let, když Marcova pověst jako mimořádně talentovaného bubeníka a skladatele jej přivedla do Mnichova. Později začal brát hodiny u Abbey Raidara (Blood, Sweat and Tears) a z hudby jej nejvíce ovlivňoval Frank Zappa.

První "crossover" kapela Freaky Fukin' Weirdoz mu nabídla místo bubeníka v roce 1992 v souvislosti s uzavřením smlouvy s labelem BMG-Ariola, kde nahradil jejich původního bubeníka Lee "Django" Watermana. Weirdoz pocházejí z Mnichova, Německo, a jsou průkopníci tzv. crossover hudby. Marco s nimi vydal čtyři alba "Senseless Wonder", "Mao Mak Maa", "Culture Shock" a "Hula!". Weirdoz se předvedli u Niny Hagen na albu "Mao Mak Maa", kde vytvořili skvělou cover verzi hitu Iana Duryho "Hit Me with Your Rhythm Stick", po kterém byl v roce 1998 Marco angažován hrát na turné Niny Hagen. Podobně spolupracoval i s fusion kapelou The Kick nebo velmi úspěšnými H-Blockx na desce "Fly Eyes" (1996).

Mezitím Marcova pověst jako brilantního bubeníka dosáhla celosvětové pozornosti. Prominentními se staly jeho sólové semináře, například na Frankfurt Music Fair, PASIC v Dallasu a sólové vystupování na Modern Drummer Festival v Torontu, kde měl Marco tu čest být prvním německým bubeníkem, který ukázal svůj talent. Tento výkon jej v očích odborníků a v hudebních odborných časopisech katapultoval do první desítky bubeníků celého světa. V návaznosti na Drumfest, včetně australského TUDW fest a Montrealského Drumfest v Kanadě.

Jeho první kapelu Illegal Aliens tvořili Fabio Trentini (Bass), Marco Minnemann (Drums), Mario Brinkmann, (Synthesizer), Peter Wölpl (Guitars) a T.M. Stevens (Bass) a zpěvačka Artemis. V roce 1995 vychází první CD této kapely "The Golden Dolphine" a upisuje se firmě Meinl. Marco dál komponoval a nahrával vlastní hudbu a zároveň s Illegal Aliens vydal další alba "Thickness" (1996), "Red Alibis" (1997), "Time" (1998). Poslední album Illegal Aliens vyšlo pod názvem "International Telephone" v roce 2000. V roce 2001 se ale Illegal Aliens rozpadli kvůli rozvodu Marca a jeho manželky Gounaki, která pak vzala pryč jejich syna s sebou do Mnichova.

V roce 1999 byl poprvé pozván na Modern Drummer Festival v New Jersey, USA a Montreal Drum Festival v Kanadě. Ve stejném roce také vyrazil na turné s kytaristou Paulem Gilbertem a basistou Dougem Wimbishem. Marco také měl mánii po jazz a funk a svůj zájem o něj projevil, když hrál s kapelou Wolfganga Schmida Kick.

V letech 2000 a 2001 vydal tři sólová alba a bodoval v žebříčcích bubenických časopisů po celém světě. Meinl vyrábí jím navržený model Generation-X Series Alien Hats. Neoficiálně zlomil rekord v rychlosti tím, že zahrál 1080 úderů za minutu.

Od té doby Marco vydal již 14 sólových alb "The Green Mindbomb" (1998) a "Comfortably Homeless" (1999), "Orchids" (2002), "Broken Orange" (2003), "Normalizer" (2003), "Mieze" (2004), "Contraire De La Chanson" (2006), které obsahuje jeho 36 skladeb, v nichž všechny nástroje, včetně zpěvu, nahral on sám, dále kompilaci "Swine Songs - Best Of" (2006), "Housewifedogandtwokids" (2007), "A Mouth Of God" (2008), "Catspoon" (2009), "Normalizer 2" (2010), "Symbolic Fox" (2012), "Evil Smiles Of Beauty/Sound Of Crime" (2012), "EEPS" (2014), "Celebration" (2015), "Above The Roses" (2016) a . Na těchto albech představil svůj talent jako multiinstrumentalista, skladatel a producent.

Alba "Motor" (2002) a "The Shining" (2010) vydal ve spolupráci se zvukařem Mario Brinkmannem. Oba dva pak spolupracovali i s dalšími umělci na dalších nahrávkách. Na album "Disarmed" (2005) spolupracovali s italským basistou Mariem Trentinim, album "The End Of Everything" (2015) doplnil "Plini", "S+M" (2011) se Shiloh Sheray, "Ultimate Zero Tour" (2011) spolu s "U-Z Project", "Exodus" (2015) s Waken Eyes.

Marco také spoluprodukoval a nahrál některé nástroje na sólové CD Paddy Kelly, které vstoupilo do hitparád v roce 2004, rovněž si zahrál na double-platinovém CD "Nena feat Nena".

Marco také spolupracoval s mnoha dalšími hudebníky, vystupuje a nahrává tak například s s Paul Gilbertem, Eddie Jobsonem v projektu UKZ (což jsou reuniovaní U.K.), s nimiž nahrál EP "Radiation" (2009) a "U.K. Live" (2010, s Eddie Jobsonem a Johnem Wettonem. Se Stevenem Wilsonem hrál jako člen jeho doprovodné kapely a studiový hráč na jeho deskách, dále hrál s Trey Gunnem, kapelami Kreator a Necrophagist. Zahrál si s Adrianem Belewem, Nena, Udo Lindenbergem, Mike Keneallym v jeho triu, Andy Partridgem, FFW, Giannou Nannini, The Buddy Rich Big Band a mnoha dalšími.

V roce 2006 odehrál trio bubenické turné s Terrym Bozzio a Chadem Wackermanem. Marco hrál s death metalovou kapelou Necrophagist v roce 2007. Marco je uveden na titulní straně časopisu Modern Drummer v červnu/červenci 2007 a na brazilském MD v srpnu 2012. V srpnu 2008 propůjčuje svůj hlas k epizodě Metalocalypse nazvané "Snakes And Barrels". Marco absolvoval také turné s thrash metalovou kapelou Kreator v roce 2009. V roce 2010 odehrál turné s kapelou Adrian Belew Power Trio a vydal společné album s Treyem Gunnem nazvané "Modulator". V roce 2008 nahrával s italskou kapelou Ephel Dúath a objevil se na jejich albu "Through My Dog's Eyes". Spolupráci si pak zopakoval v roce 2013 na jejich dalším albu "Hemmed By Light, Shaped By Darkness". V následujících letech hrál na turné Stevena Wilsona k albu "Grace For Drowning" (2011, na albu samotném nehrál) a v roce 2013 hrál na jeho albu "The Raven That Refused To Sing (And Other Stories)" a absolvoval s doprovodnou kapelou Steve Wilsona i celé turné.

Jeho práce jako autora vzdělávacích knih spolu s Rickem Grattonem přinesla dvě knihy, včetně oceňované a v mnoha magazínech jako #1 oceněné "Extreme Interdependence". Také jedno z jeho DVD "Extreme Drumming" vyhrává ankety a získává ocenění Telly Award.

V roce 2010 na podzim byl vybrán jako účastník konkursu na nového bubeníka pro Dream Theater a věru nevedl si tam špatně. Tohle je jeho vizitka z onoho konkurzu:

Od roku 2011 je spolu s kytaristou Guthrie Govanem a baskytaristou Bryanem Bellerem členem skupiny The Aristocrats. Nápad dát dohromady sestavu instrumentálního "power tria" nevyšel ani od Govana, ani od baskytaristy Bryana Bellera nebo bubeníka Marco Minnemanna. Dohromady se dali pro jednorázové vystoupení na americkém veletrhu Winter NAMM show v Anaheimu, CA v lednu 2011. Guthrie Govan byl tehdy dokonce pouhým náhradníkem povolaným na poslední chvíli, náhradníkem za kytaristu Grega Howea, kterého měli Minnemann a Beller původně dohodnutého. Reakce publika byla ohromující a kapela se v podstatě zrodila prakticky přímo na koncetrním pódiu. S triem The Aristocrats vydali v roce 2011 bezejmennou debutovou desku.

V letech 2011-2012 Marco vystupoval s obnovenou kapelou U.K. Eddie Jobsona. Deska "Normalizer 2" vyšla v roce 2012, vznikla ze spolupráce hudebníků Mike Keneally, Trey Gunn, Alex Machacek, Mario Brinkmann, John Czajkowski a Marco napsal samostatnou část s 51 minutovým sólem na bicí.

Od roku 2012 je součástí tria progresivního rocku KMB (Keneally / Minnemann / Beller), které interpretuje hudbu ze sólových alb všech třech členů, stejně jako původní materiál a improvizované jamování. Minnemann vystupoval několikrát jako bubeník v Mike Keneally Band spolu s KMB kolegy Mike Keneallym a Bryanem Bellerem. Nahrál i bicí party k písni "Love Terror Adrenaline/Break Through" na Bellerově sophomorfní sólovce "Thanks In Advance". DVD "Boing! We’ll Do It Live" od The Aristocrats, stejně jako nahrávka Stevena Wilsona na DVD/Blu-ray "Get All You Deserve" vyšly na podzim 2012, album Steve Wilsona "The Raven that Refused to Sing" vyšlo následně v roce 2013.

DVD "Boing! We’ll Do It Live" od The Aristocrats, stejně jako nahrávka Stevena Wilsona na DVD/Blu-ray "Get All You Deserve" vyšly na podzim 2012, album Steve Wilsona "The Raven that Refused to Sing" vyšlo následně v roce 2013.

Marco se podílel jako autor, bubeník, kytarista a zpěvák na projektu LMR (Levin Minnemann Rudess). Debutové album tohoto projektu vyšlo v září 2013 a zůstalo na 2 měsíce na pozici #1 ve třech různých kategoriích na amazon.com a zabodovala v několika Top 5 žebříčcích v roce 2013. Ostatně s Jordanem Rudessem vystupoval také jako duo na mnoha hudebních veletrzích a představeních.

V roce 2014 Marco vydal album "EEPS". Také The Aristocrats vydali své druhé album "Culture Clash", následované vydáním živého DVD "Culture Clash Live", které se nahrávalo v 7 různých městech po celém světě. Marco nahrával další album Steve Wilsona "Hand.Cannot.Erase", který následně vyšlo v únoru 2015, po kterém se opět účastnil s ním spojeného turné. V roce 2015 v červnu Marco vydává své další album "Celebration".

Pro Joe Satrianiho nahrává album "Shockwave Supernova", které se objevilo na pultech v létě 2015, stejně jako již třetí album The Aristocrats "Tres Caballeros". The Aristocrats a Joe Satriani se pak vydali na rozsáhlé světové turné 2015/2016.

V roce 2016 se Marco uvedl také jako člen nové progresivní kapely The Mute Gods, v níž se sešel se svým spoluhráčem z doprovodné kapely Steve Wilsona, basistou a hráčem na Chapman Stick a zpěvákem Nick Beggsem, a hlavním autorem kapely Rogerem Kingem, který se zhostil úloh klávesisty, kytaristy a doprovodného zpěvu. Jejich první album vyšlo pod názvem "Do Nothing Till You Hear From Me" dne 22. ledna 2016. Rok 2016 si Marco užívá na turné s kapelou The Aristocrats.

Marco Minnemann oznámil vydání nového nového alba Borrego, které se objeví 31. července 2017. Toto nové koncepční album je inspirováno úchvatně krásnou pouštní krajinou v Jižní Kalifornii zvanou Anza Borrego a překrásným a tajemným pouštním městem Borrego Springs. Bude obsahovat 24 skladeb a 4 bonusové skladby. Jako hosté se na něm objeví Alex Lifeson z Rush na kytaru, Joe Satriani také s kytarou, v jedné skladbě Tony Levin (bass), Elizabeth Carlson (housle) a zpěvačky Brigitte Roka a Donna Zed.

A aby jeho aktivit nebylo málo, stál také v září 2017 u zrodu projektu The Sea Within, což je mezinárodní rocková supergroup, kterou zformovali v roce 2017 švédský kytarista, zpěvák a skladatel Roine Stolt, basista Jonas Reingold, kytarista Daniel Gildenlöw, německý bubeník Marco Minnemann a americký klávesista Tom Brislin. Jejich první studiové album je naplánováno na vydání v roce 2018.

Zpět
Studiové desky:
2020 You Don't Know How It Feels (EP)
2019 Acceleration Theory Part Two: Annihilation
2019 Acceleration Theory
2018 Be The Light (SP)


Skupina:
Dave Kerzner - Keyboards
Gabriel Agudo - Vocals
Leticia Wolf
Michael Sadler
Randy McStine - Guitars, Vocals

Matt Dorsey - Bass, Guitars, Vocals
Marco Minnemann - Drums, Percussion
Nick D'Virgilio - Drums, Percussion
Fernando Perdomo
John Wesley
Jon Davison - Vocals
Ruti Celli
Kaitlin Wolfberg
Joe Deninzon
Hosté:
Diskografie You Don't Know How It Feels
EP, vyšlo 7. ledna 2020, digital

Seznam skladeb:
01. You Don't Know How It Feels (Single Edit feat. Michael Sadler)) (5:16)
02. Made of Stars (feat. Jon Davison) (2:59)
03. Invasion (7:46)
04. You Don't Know How It Feels (Alt Mix) (5:43)
05. You Don't Know How It Feels (Radio Edit) (3:48)
Total Time: (25:32)

Mixed and Produced: Dave Kerzner


Skupina:
Gabriel Agudo - Lead Vocals
Dave Kerzner - Keyboards, Vocals
Matt Dorsey - Bass, Guitars
Randy McStine - Guitar
Marco Minnemann - Drums
Hosté:
Leticia Wolf - Lead Vocals
Jon Davison - Lead Vocals (07,10)
Michael Sadler - Lead Vocals (02)
John Wesley - Guitars
Nick D'Virgilio - Drums
Fernando Perdomo - Guitars, Bass, Drums
Ruti Celli - Cello
Kaitlin Wolfberg - Violin
Joe Deninzon - Violin
Diskografie Acceleration Theory Part Two: Annihilation
Vyšlo 25. listopadu 2019, digital

Seznam skladeb:
01. Impending Annihilation (2:52)
02. You Don't Know How It Feels (6:05)
03. The Path (4:02)
04. In Her Cocoon (1:32)
05. AlienA Pt.2 (2:22)
06. Vampires of the Soul (4:25)
07. Made of Stars (2:58)
08. Know That You Are (8:31)
09. The War Room (1:50)
10. All That Is (3:35)
11. Annihilation (20:48)
12. Interstellar Reunion (4:36)
Total Time (64:36)

Production & Mixing: Dave Kerzner
Artwork: Erik Nielsen


Skupina:
Dave Kerzner - Lead Vocals (02,05-07,10,11), Keyboards, Acoustic Guitar
Gabriel Agudo - Lead Vocals (03,04,06,07,09,10)
Randy McStine - Guitar (01-03,05-08,10-12), Vocals
Matt Dorsey - Bass (02-07,09-12), Guitar (04), Vocals
Marco Minnemann - Drums (02-07,09-12)
Hosté:
Nick D'Virgilio - Drums (01,04)
John Wesley - Guitar (07), Baritone Guitar (12)
Fernando Perdomo - Acoustic (01) & Electric (02,04,06-09,11,12) Guitar
Steve Hackett - Guitar (02)
Jon Davison - Vocals (02,05,10)
Leticia Wolf - Vocals (04,06,09,10), Spoken Word (01)
Steve Rothery - Guitar (06)
Joe Deninzon - Violin
Ruti Celli - Cello (01,02,07,08,10,12)
Kaitlin Wolfberg - Violin & Viola (01,02,07,08,10-12)
Joe Deninzon - Violin (07,11,12)
Diskografie Acceleration Theory
Vyšlo 1. ledna 2019, RecPlay Inc., RCPLCD07 (US)

Seznam skladeb:
01. Acceleration Theory (5:12)
02. Crash Landing (5:52)
03. I Remember (5:47)
04. Two Moons Setting With The Sun (6:20)
05. Scavengers (3:58)
06. Be The Light (4:53)
07. Hands Of Time (11:13)
08. Racing Through The Past (3:12)
09. AlienA (4:46)
10. Meant To Be (2:08)
11. Man Unkind (5:50)
12. Banished (3:03)
Total Time (62:14)

Produced: Dave Kerzner
Mixed: Dave Kerzner except: "Be The Light" mixed: Chris Lord-Alge, "Scavengers" mixed: Tom Lord-Alge
Mastered: Dave Kerzner
Album Artwork: Dave Kerzner
Additional Artwork: Ewa Karolina Lewowska, Christian Rios, Christine Leakey
Graphic Design and Layout: Erik Nielsen
"Acceleration Theory" je sci-fi koncepční album o ženském mimozemkyni nazvané AlienA (Wolf), která se zamiluje do pozemského muže jménem Kai (Agudo). Přichází na Zem, aby ji varovala, že jsme v nebezpečí úplného zničení cizinci, kteří jsou zodpovědní za vývoj lidstva na Zemi po miliony let.
MAteriál byl původně Kerznerem určen pro druhé album SOUND OF CONTACT, které ale bylo odloženo po odchodu Simona Collinse a Kelly Nordstroma. Kerzner popisuje desku jako "mezihvězdný milostný příběh" a dodává: "Před lety jsem měl sci-fi filmový skript nazvaný Acceleration Theory, který vysvětlil, proč po milionech let člověka na Zemi došlo k této náhlé technologické revoluci ve 20. století. Spojikl jsem ten příběh s myšlenkami, kterými jsem přispěl k potenciálnímu albu Sound Of Contact o ženě, která se zamiluje do Země."

Skupina:
Gabriel Agudo - Lead Vocals
Dave Kerzner - Keyboards, Vocals
Matt Dorsey - Bass
Randy McStine - Guitar
Marco Minnemann - Drums
Hosté:
Leticia Wolf - Vocals
Jon Davison - Vocals
Steve Rothery - Guest Guitar Solo
Fernando Perdomo - Guitar
Diskografie Be The Light
SP, vyšlo 13. prosince 2018, digital

Seznam skladeb:
01. Be The Light (Single Edit) (4:33)
02. Be The Light (Radio Edit) (3:59)
03. Meant To Be (2:17)
Total Time (10:49)

Produced: Dave Kerzner
Mixed: Chris Lord-Alge
Additional Mixing and Mastering: Dave Kerzner
Audio Editing: Andrew Gonzalez and Dave Kerzner
Single Artwork: Dave Kerzner, Erik Nielsen, Ewa Karolina Lewowska, Christian Rios and Christine Leakey
Singl a hudební video skladby "Be The Light" ze sci-fi koncepčního alba "Acceleration Theory" od skupiny In Continuum.

Zpět
Zpět
Oficiální stránky:
http://incontinuumband.com
https://sonicelements.bandcamp.com/


ProgressRock Nahoru
Made by 
©  15.12.2018 
Menu Poslední aktualizace: 2.2.2021
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©