ICEFISH
  

Zpět
ICEFISH je zajímavý progresivní rockový outfit s legendárním bubeníkem Virgil Donati, kytaristou Marco Sfoglim, klávesistou Alexem Argento a basistou a zpěvákem Andreou Casali v sestavě.

ICEFISH vznikli v roce 2015 podstatě z podnětu Nicka Virgila, který spolupracoval s Alexem a Marcem na jeho nahrávce "In This Life", kde v jejich diskusích o směru, kterým by se hudba měla vydat, hudebníci zjistili, že všichni mají jednotnou hudební vizi. Pozoruhodně talentovaný basista a zpěvák Andrea Casali se k nim brzy přidal, aby se jejich vize stala realitou. Projekt IceFish je mezinárodním projektem hudobníků z obou stráa zeměkoule. Virgil žije a pracuje v Los Angeles, ostatní Marco, Alex, a Andrea jso italští hudebníci žijící tamtéž.

Jednotliví členové ICEFISH jsou ostřílení hudebníci, kteří hráli a vystupovali na jevišti i ve studiu s řadou umělců, včetně Tommy Emmanuela, Steve Vaie, zesnulého Allana Holdswortha, zpěváka Jamese LaBrie, klávesisty Jordana Rudesse, Johna Macaluso, Adam Nitti, Matt Guilloryho, Petera Wicherse, Petera Wildoera, Ray Riendeaua, Mike Manginiho, Bryana Bellera a dalších.

"Nyní, když bylo naše debutové album napsáno, vytvořeno, smícháno a je konečně venku," říká bubeník Virgil Donati, "...můžeme s určitým přesvědčením říci, že naše vize a víra v nás navzájem vyvrcholily tím, že jsme objevili "nepostižitelný" nový úhel jajko skladatele i hudebníci. Už se těšíme se na vývoj ICEFISH při druhé nahrávce!"

Kapela získala více pozornosti svým debutovým singlem "It Begins", který vyšel v září 2017 a předvedl solidní, groove výkon, který je esoterický i emotivní. Pro kapelu bylo důležité najít zpěváka jako Casaliho, který přidává vznešenou vokální strukturu. Donati říká: "V prog hudbě je také silné zaměření na instrumentalisty a hlasový charakter a charisma zpěváka tam musí zářit. Měli jsme to štěstí, že jsme našli někoho, kdo nejen splňuje všechna kritéria jako zpěvák, ale také se blýskne hrou na basu. A když jsem viděl, jak koordinuje hudbu, kterou jsme napsali, tak to celé zapadlo."

První deska kapely "Human Hardware" vyšla 22. října 2017 a kapela se vydala na turné po domácí půdě v Itálii a k vystoupení na Maltě. Pak je jejich cesta zavála i do Indie díky hudebníku Sandeepe Chowtovi a jeho týmem v poradenské agentuře The Core. Donati řekl o svém návratu do Indie: "Považuji se za velmi šťastného, že jsem měl mnoho příležitostí hrát v Indii. Pro ostatní členy kapely to bylo poprvé. Jsou fascinováni a velmi zvědaví, aby přišli a zažili zemi, která má takovou pověst mystiky a slibuje jedinečné světové dobrodružství. Je pravdou, že tu není mnoho prostojů a přijde další rozsáhlejší evropské turné, které je naplánováno na říjen nebo listopad 2018." Donati se ale směje po dotazu, co bude kapela v Indii dělat mimo vystoupení. "Nabídka úžasné indické kuchyně bude bezpochyby ovládat náš volný čas". Debutové turné kapela zakončila dne 23. února 2018 v Bengaluru v Indii.

Icefish také vydali video "The Making Of Human Hardware", které je k dispozici jako digitální nebo na Blu-ray. V této video kronice můžete sledovat Icefish od jejich první dvoudenní společné zkoušky... zdůrazňující jejich nejčasnější skladby a rušivé nápady, až po aktuální nahrávání, playthroughs, rozhovory, exkluzivní záběry v zákulisí a první dvě oficiální videa. Tvorba také zahrnuje dříve nepublikované klipy a neupravené řezy.

Zpět
Členové:
Virgil Donati - Drums, Percussion, Keyboards
Marco Sfogli - Guitars
Alex Argento - Keyboards
Andrea Casali - Vocals, Bass


(Narozen 22. října 1958,
Melbourne, Australia)
Drums, Percussion


Virgil Donati je australský bubeník, narodil se v australském Melbourne, kde také začínal svoji hudební kariéru. Od poloviny 90. let jeho jméno téměř zdomácnělo v hudebních kruzích. Poté, co se usídlil v Los Angeles, cestuje po světě jako mezinárodní super bubeník, hráč na klávesové nástroje, skladatel a pedagog.

Vystupoval a koncertoval
s takovými osobnostmi, jako
jsou Tommy Emmanuel, Steve Vai
a Allan Holdsworth, a zároveň si udržoval nabitý program jako leader kapely a člen četných nahrávek a koncertních kapel v průběhu let, zejména Loose Change, Southern Sons, On The Virg, Soul Sirkus, Planet X a různé inkarnace Virgil Donati Band a Virgil Donati Trio.
Členové
Od roku 2000 vystupuje spolu s klávesistou Derekem Sherinianem ve skupině Planet X a také se souborem CAB, který vede kytarista Alex Machacek. V letech 2013 a 2014 spolupracoval se skupinou UK. V roce 2013 nahrál album Aftershocks s českým hudebníkem Michaelem Kocábem.

Narodil se v Melbourne a hudbě se začal věnovat už jako dítě i pčičiněním svých rodičů, když ve dvou letech dostal své první bicí. Brzy začal vystupovat se svým otcem a jeho varietní kapelou, někdy od 6 let. V 15 letech se připojil ke kapele Cloud Nine, se kterou po přejmenování na Taste podepsal první nahrávací smlouvu. S ní nahrál své první album a absolvoval své první koncerty. S touto kapelou nahrál celkem tři desky. Brzy po 16 letech opustil Donati školu zaměřenou hlavně na bicí, ale také na klavír. O čtyři roky později v 19 letech odešel do USA, kde se věnoval studiu hry na bicí nástroje, kompozici a instrumentaci na Dick Groves School v Los Angeles. Studoval společně s Philly Joe Jonesem a také si zapsal lekce od snare bubenického specialisty Murraye Spivacka.

Do Austrálie se vrátil až ve svých 21 letech a věnoval se všemožným stylům od popu, jazzu, rocku až po fusion a jeho kariéra konečně vzlétla. Začal vystupovat s mnoha slávnými hudebníky jako George Cables, Mark Murphy, Branford Marsalis, Kenny Kirkland nebo Melissa Etheridge. Hrál jazz s Allanem Zavodem a Brianem Brownem a rockovou kapelou Petera Cupplesa.

Během 80. let je Donati spojován s jazz-rockovou fusion skupinou Changes z Melbourne, v níž působili Virgil Donati (bicí), Joe Chindamo (klávesy), Mark Domoney (kytara), Steve Hadley (baskytara), John Barrett (Saxophone). Později se transformovala na Loose Change, což byl kvartet ve stejné sestavě, jenom bez saxofonu. Komerční úspěch ale přišel až s pop-rockovou kapelou Southern Sons, s níž zažil poprvé skutečný mezinárodní celosvětový úspěch. Jejich bezejmenný debut získal dvojnásobně platinové ocenění v roce 1990, z desky vzešel i jeden mezinárodní hitový singl "Heart In Danger". S kapelou Southern Sons vydal celkem tři alba "Southern Sons" (1990), "Nothing But The Truth" (1992) a "Zone" (1995). Přibližně ve stejném době se Virgil začal výrazněji zajímat také o progresivní rock. V roce 1995 vydal svoji první sólovou desku "Stretch". Donati hrál i pro australskou flautistku Jane Rutterovou na jejím hudebním albu "BLO". V roce 1996 se opět vrátil do USA, tentokrát natrvalo, a začal intenzívně pracovat na své kariéře. Projekt s názvem On The Virg byla jen krátkodobá záležitost, která přinesla jen jednu prog-metal/fusion nahrávku "On The Virg: Serious Young Insects" (1999) pro Melbournskou nahrávací společnost Vorticity Music.

V roce 2000 si zaujal bývalého klávesistu Dream Theatre Dereka Sheriniana. Jejich spolupráce vyústila ve vznik kapely Planet X, která pak vydala tři studiová alba "Universe" (2000), "MoonBabies" (2002), "Quantum" (2007) a jednu živou nahrávku "Live From Oz" z roku 2002.

V roce 2004 byl Donati zvolen clinic hudebníkem č. 1 čtenáři populárního bubenického magazínu Modern Drummer. Později nahrával a koncertoval s hudebníky jako Steve Vai, CAB, Scott Henderson, Steve Walsh, Tribal Tech, Frank Gambale, Mark Boals, Dave Stewart, Mick Jagger, Josh Stone a dalšími. Jeden ze současných nejžhavějších bubeníků Virgil Donati sklízel uznání kritiků na všech významnějších festivalech po celém světě. Svým neuvěřitelně vyvinutým a úžasně inspirujícím hraním už dokázal ohromit publikum na Modern Drummer Festival i na Montreal DrumFest. V současné době si buduje hudební kariéru v Los Angeles, kde nahrává a také vystupuje spolu s novou hvězdou Sony Recording Tinou Arenou. Slyšet jej také můžete u mnoha losangelských předních hudebníků, včetně hvězdného instrumentálního seskupení Tribal Tech. V roce 2007 cestoval s francouzskou superstar Michel Polnareffem na evropské části turné na jeho vyprodaných vystoupeních ve Francii. Pozoruhodná byla na podzim 2012 i jeho spolupráce s kytaristou Alanem Holdsworthem a baskytaristom Jimmy Haslipem a Anthony Crawfordem, se kterými mnoho koncertovali na různých místech po Spojených státech, Kanadě a Evropě.

Dne 15. března 2007 byla spuštěna jeho webová stránka Virgildonati.com, na které nabízel exkluzivně 2DVD digipak ze své clinic show ve Stockholmu během festivalu Bass n 'Drum v roce 2005. V roce 2009 se Donati poprvé vrátil do Austrálie po 4 letech, hrál na turné Drumscene Live Tour spolu s Thomasem Pridgenem a Domem Famularem, zúčastnil se také víkendu v Austrálii Ultimate Drummers ve svém rodném městě Melbourne. Donati žije a tráví většinu svého času ve Spojených státech hraním s řadou různých kapel. Donati byl také jedním ze sedmi bubeníků, kteří se účastnili konkursu u Dream Theater bna bubeníka, který by nahradil Mika Portnoye.

Na svých sólových albech se věnuje hlavně jazz-rocku a fusion s prvky progresivního rocku. Za jednu z jeho najlepších nahrávek lze považovat album "In This Life" z roku 2013, které dokonale vystihlo jeho virtuózní hru na bicí a schopnost skládat komplexní vrstvené instrumentální kompozice. Nelze ovšem opomenout ani jeho album "Just Add Water" (1997), kde na kytaru hraje jedinečný Scott Henderson (Tribal Tech).

Jeho přirozený talent v kombinaci s herkulovskou pracovní etikou a nikdy nekončící zvědavostí ho posunul na neuvěřitelnou úroveň výkonu. Virgil publikoval několik vzdělávacích videí a knih. Jeho online obchod obsahuje DVD, CD a digitální stahování. Níže je zdarma ke stažení track Red Air z alba Virgil, "In This Life".

Nové album Virgila Donatiho "Ruination" vyjde v létě roku 2019. Na jeho stránkách je na videu zachycen v průběhu procesu nahrávání, kde můžete získát náhled o některých skladbách v různých fázích jejich vzniku...

Členové

(Narozen 4. dubna 1980, Naples, Campania, Italy)
Guitars


Je excelentní kytarista, skladatel, aranžér a studiový hráč z Itálie. Mezi hlavní aktivity patří hraní a koncertování s Jamesem LaBrie, zpěvákem prog-metalové skupiny Dream Theater. Spolupracuje také s Matt Guillorym na jeho první sólové nahrávce, jakož i na další desce Jamese LaBrie.

Marco se narodil v roce 1980 a jeho první setkání s hudbu přišlo v roce 1984 ve Schwetzingenu v Německu během přídavku, když hrál se svými rodiči, oba dva hudebníci a členové word / folk kapely Nuova Compagnia di Canto Popolare. Až v roce 1989, když obdržel v 9 letech svoji první elektrickou kytaru Washburn jako dárek, začal hrát spolu se svými hrdiny (Michael Jackson, Van Halen, Europe). Je považován za jednoho z nejvlivnějších a nejsledovanějších rockových a metalových kytaristů posledních let.

Více na: Progress Rock

Členové
(Narozen ***, Palermo, Sicilia, Italy)
Keyboards


Alex Argento je rockový a fusion hráč na klávesy pocházející z italské Sicílie. Na klávesy začínal hrát opravdu pozdě, až v 16 letech. Od roku 1994 do roku 2003 účinkoval v Itálii s několika cover kapelami a jako studiový hráč, které zahrnovalo velmi různé hudební styly. Jeho hrru nejvíce ovlivnila prog a fusion hudba od takových hudebníků jako Chick Corea, Pat Metheny, Alain Caron, Tribal Tech nebo Allan Holdswoth. Tato hudba mu pomohla rozvinout jeho improvizační schopnosti nad proměnami akordů.

Měl také možnost hrát v různých hudebních projektech, jako hostující hudebník, spolu s některými z nejlepších hudebníků jako Virgil Donati, Simon Philips, Greg Bissonette a další. Dne 1. května 2007 vydal své první instrumentální sólové album s názvem "EGO" (prog fusion) společně s Marco Sfoglim (Jamese Labrie Band) na kytaru a Stefanem Ruscicou na bicí. Na albu se také objevili hosté a skvělí hudebníci Alessandro Benvenuti (kytara / sólový umělec), Fabrizio Leo (kytary / hudebník vydavatelství Shrapnel) , Jon Reshard (bass / skupina Grega Howe).

Jeho další hudební směřování se zaměřuje na zkoumání nových hudebních území mu přináší nesmírně rozvíjející se party, jeho techniku, ale především jeho nekonečnou vášeň pro hudbu v každém ohledu.

Členové

(Narozen 25. června 1985, Lazio, Rome, Italy)
Vocals, Bass


Andrea pochází z Říma, kde ve věku 7 let začal studovat hru na kytaru, poté nastoupil ke studiu hry na baskytaru, která se stala jeho velkou vášní ve 14 letech. V roce 2001 založil se svým bratrem Emanuele Casali a jeho přítel Silvio D'Onorio De Meo, svoji první progresivní metalovou kapelu s názvem Astra, po demonahrávce "Hear His Words" z roku 2004 vydali v roce 2006 své debutové album "About Me: Through Life And Beyond" pro řecký label Burning Star Records.

V roce 2007 začal spolupracovat s kytaristou Marcem Sfogli a připojil se ke skupině Marco Sfogli Band. V roce 2009 vydala Astra druhé album "From Within" pro finský label Lion Music Records. Mezitím se Andrea připojil ke kapele The Greatfire Of Rome jako basový hráč a doprovodný zpěvák, s níž vydali EP se 4 skladbami, ale kapela se o něco později rozpadla. V roce 2014 Andrea vydal třetí album Astra nazvané "Broken Balance" pro italský label Scarlet Records v nové roli basisty a zpěváka.

V roce 2011 se stal členem kapely No Gravity a ahrál si jako basista na jejich albu "Worlds in Collision" z téhož roku.

V roce 2016 spolu s Marcoem Sfogli, Alexem Argento a bubeníkem Virgilem Donatiem založili novou rock-progressive kapelu Icefish a v roce 2017 vydali první album "Human Hardware", kde také působí v roli basisty a zpěvaka.

Zpět
Studiové desky:
2017 Human Hardware

Studiové desky:
Virgil Donati
2019 Ruination
2016 The Dawn Of Time
2013 In This Life
1997 Just Add Water

Alex Argento
2007 EGO


Skupina:
Andrea Casali - Vocals, Bass
Marco Sfogli - Guitars
Alex Argento - Keyboards
Virgil Donati - Drums
Hosté:
Diskografie Human Hardware
Vyšlo 22. října 2017, self-released, HH221017 (Italy)

Seznam skladeb:
01. Paralyzed (5:19)
02. It Begins (5:53)
03. Human Hardware (3:56)
04. 5 Years (4:35)
05. Revolution (4:50)
06. Solitude (4:24)
07. Your Eyes (4:04)
08. Lost (5:44)
09. The Pieces (6:31)
Total Time: (45:16)

Artwork: Alex Argento


Skupina:
Virgil Donati - Drums
Hosté:
Diskografie Ruination
Vyšlo 2019,

Seznam skladeb:

Total Time: (00:16)

Producer, Drums, Composed, Orchestrated: Virgil Donati
Mixed and Mastered: Alex Argento at The Mix Factory, Palermo, Italy
Photography, Artwork & Design: Andrey Walkling
Scores: jeremy Levy

Skupina:
Virgil Donati - Drums
Hosté:
Diskografie The Dawn Of Time
Vyšlo 22. října 2017, Gildon Music, TDOT20168 (Australia)

Seznam skladeb:
The Dawn Of Time
01. Part 1, of Light (1:31)
02. Part 2, of Origins (2:26)
03. Part 3, of Evolution (2:59)
04. Part 4, of Sky (2:15)
05. Part 5, of Life (1:20)
Concerto For Drums
06. First Movement (4:38)
07. Second Movement (2:37)
08. Third Movement (3:00)
09. Fourth Movement (4:13)
Requiem For Humanity
10. Requiem For Humanity (5:44)
The Winds Of War
11. First Movement (1:59)
12. Second Movement (2:32)
13. Third Movement (2:24)
Prelude No. 1
14. Prelude No.1 (2:18)
Total Time: (00:16)

Producer, Drums, Composed, Orchestrated: Virgil Donati
Mixed and Mastered: Alex Argento at The Mix Factory, Palermo, Italy
Photography, Artwork & Design: Andrey Walkling
Scores: jeremy Levy

Nahráli:
Virgil Donati - Keyboards (05,06,10), Drums
Hosté:
Jeff Babko - Keyboards (07)
Alex Argento - Keyboards (01,03,04,08-10)
Ruslan Sirota - Keyboards (02)
Anthony Crawford - Bass (06,09)
Simon Hosford - Guitar [Chorus Line] (07), Guitar [Clean Guitar] (10)
Dennis Hamm - Keyboards (03)
Brett Garsed - Guitar [Unison Melodies] (03)
Alex Argento - Electric Piano [Rhodes] (05)
Irwin Thomas - Guitar (01,04)
Marco Sfogli - Guitar (01-04,08-10)
Artyom Manukyan - Cello (05)
Doug Shreeve - Bass (01,03-05,08,10)
Evan Marien - Bass (02)
Tom Kennedy - Bass (07)
Paul Sherman - Oboe, English Horn (06)
Diskografie In This Life
Vyšlo 13. října 2013, Gildon Music, GM200131

Seznam skladeb:
01. Rhythm Zero (7:48)
02. Eleven (5:52)
03. In This Life (8:26)
04. Red Air (5:51)
05. Paradise Lost (5:52)
06. The Fall Of Dreams (4:18)
07. Iceland (7:20)
08. Trinity (6:21)
09. Voice Of Reason (4:41)
10. The Empire (10:03)
Total Time: (00:34)

Recorded at Beat Garage, North Hollywood, California, 2015
Producer, Arranged, Written: Virgil Donati
Arranged: Doug Shreeve (03)
Arranged: Dennis Hamm (03)
Mixed and Mastered: Alex Argento at The Mix Factory, Palermo, Italy
Artwork: Alex Argento

Skupina:
Virgil Donati - Drums
Ricc Fierabracci - Bass
Scott Henderson - Guitars
Hosté:
Diskografie Just Add Water
Vyšlo 1997, Thunder Drum Records, none (Italy)

Seznam skladeb:
01. The Arithmetic Of Sin (2:28)
02. Concerning Female Beauty (9:09)
03. The Morals Of Chess (1:49)
04. On Manners (11:56)
05. A Small Opening (2:50)
06. A Dispute (8:27)
07. Extremely Dirty (2:12)
08. How To Grow Great Women (7:13)
Total Time: (62:36)

Recorded at M.I. Studio, Hollywood, CA, 22nd December 1996
Producer: Virgil Donati
Engineer [Recording]: T.J. Helmerich
Edited [Digital Editing]: Brett Garsed
Mastered: Michael Costa
Artwork [Cover Design]: Theo "Saurus-Rex"

Skupina:
Alex Argento - Keyboards
Hosté:
Ezio Citelli - Scat Vocals (10)
Marco Sfogli - Guitars
Fabrizio Leo - Guitars
Alessandro Benvenuti - Guitars
Vittorio Falanga - Guitars
Jon Reshard - Bass
Andrea Casali - Bass
Stefano Ruscica - Drums
Diskografie EGO
Vyšlo 2007, self-released (Italy)

Seznam skladeb:
01. Moving Around "E" (5:51)
02. Brainsick (6:31)
03. Synchronal Steps (5:34)
04. Mr. Shuffle's Land (8:27)
05. Metal Detector* (4:52)
06. Embrace To The World (7:07)
07. Genius** (4:41)
08. Time Warning (6:46)
09. Vibrations (5:10)
10. Groovus In Fabula (7:33)
Total Time: (62:36)

Composer, Arranger, Producer: Alex Argento

Zpět
Zpět
Oficiální stránky:
http://www.icefishband.com
https://twitter.com/IcefishBand
https://drummagazine.com/virgil-donati-goes-full-prog-with-icefish/

Nahoru ProgressRock
Made by 
©  27.6.2019 
Menu Poslední aktualizace: 27.6.2019
mbrezny@centrum.cz 
...a vzkaz autorovi !