Hoggwash

Zpět
Hoggwash je projekt, který se začal formovat kolem roku 2006, kdy vynikající hudebník Antony Kalugin z Ukrajiny a Will Machie z Walesu se spojili a od té doby přinesla jejich spolupráce skutečný úspěch. Hoggwash zatím vydali dvě alba, jedno v roce 2007, druhé pak v roce 2013.

Jejich hudba je opravdovým odkazem skvělých kapel počínaje Camel, Genesis, Focus, Saga, Pink Floy až po Uriah Heep a všech kapel, které hrály správnou hudbu. Přitom se nejedná o žádné kopírování, je to pouze výchozí bod jejich hudební stylizace. Hoggwash byli zformování, aby přinesli právě tento styl hudby. Schopné ruce a um talentovaných Antony Kalugina (Ukrajina) z Karfagen a Willa Mackieho (Wales) dokázaly spolupracovat na tomto, prvním z mnoha vzrušujících hudebních projektů, který společně s mnoha dalšími vynikajícími hudebníky dokončili.

Antony Kalugin, leader skupinyi Karfagen je tím hlaním manažerem projektu Hoggwash, který vytvořil společně s velšským klávesistou Williem Mackiem. Kapela je duchovním dítětem welšana Willa Mackie, právě zakladatele labelu Caerllysi Music, u nějž vydávají desky i Karfagen. Will Mackiee je dlouholetým progresivním rockovým nadšencem a měl možnost se s Kaluginem seznámit prostřednictvím internetu.

Will se již několik let snažil vyprodukovat desku se svojí hudbou a také hledal nejlepší mladé talenty, se kterými by to mohl zkusit a pomoci v hudebním průmyslu. Antony dosáhl obou těchto cílů díky Caerllysi Music a Willovi. Když si Will uvědomil potenciál v jeho vokálech, brzy začali psát příběhy založené volně kolem obou jejich zkušeností a různých životů, zatímco Will žil ve venkovské části zelené poklidné velšské vesnice, Antony bydlel v bytě v rušném městě na Ukrajině. Byl také dost mladý (mohl by být Willyho synem), takže byli velmi odlišní, ale také se velmi podobali díky jejich zálibě k progresivní rockové hudbě.

Název projektu Hoggwash je jméno Ducha, který přišel k lidem, když jsou v zoufalství a zlomeni, a pomáhá jim dostat se ze tmy do světla. Mnohokrát většina z lidí měla pocit, že už nejsou sami a že na konci tunelu je čeká vždy světlo.

Záměr na společný projekt přišel na podzim roku 2006, kdy vstoupili do Kfg Studios v Charkově spolu s několika hostujícími hudebníky a nahráli debutové album. Celá realizace desky skončila v létě 2007 a album vyšlo v říjnu 2007, samozřejmě na labelu Mackies's Caerllysi.

Jejich debutová nahrávka "The Last Horizon" byla nahrána na Ukrajině s místními hudebníky, hlavně pak se členy Karfagen. Nahrávka vyšla pod hlavičkou nově založeného labelu Caerllysi Music. Album přináší typický progresivní anglický rock ovlivněn Camel (do alba "Nude"), symfoniemi a melodickou brilantností Genesis, ale také Focus, Pink Floyd a Saga. Antony Kalugin zde i velmi krásně zpívá, což není obvykle při čistě instrumentální nabídce se skupinou Karfagen... Jedná se o melodický prog, který je ale více melodičtější, a přestože hudba má svůj předobraz v 70. letech minulého století, zde je zahrán skutečně velmi moderním způsobem. "The Last Horizon" je první část příběhu, který má již připravenou i svoji další část.

Na albu se nachází 8 skladeb v celkové délce cca 67 minut. Vypráví příběhy dvou mužů, kteří chtějí oba vyjít ze tmy a vstoupit do do světla. Oba příběhy jsou vyprávěny ze dvou zcela odlišných pohledů. Hudebnictví a produkce jsou vynikající. Vokály a klávesy nahrál samotný Antony, kytar se ujal Roman Philonenko. Na albu lze slyšet i další nástroje včetně houslí, perkuzí, flétny, hoboj a bayan. Je to okouzlující komplex hudby od začátku až do konce.

Druhá část příběhu byla naplánována k vydání v roce 2008.

Album "Spellbound" se nakonec objevilo až 18. listopadu 2013. Ke zpoždění došlo vzhledem k upřednostnění dalších Kaluginových projektů AKP, Sunchild a Karfagen, které si neustále získávaly nové příznivce, a tak projekt Hoggwash byl o několik let opožděn. Mezitím i to samo o sobě vytvořilo i svůj vlastní tlak, protože debutové album také získalo na popularitě v průběhu času, což se v pravý čas stalo hlavním motivem a výzvou k produkci tohoto alba s vlastním jedinečným zvukem a atmosférou, která je tak odlišná od obou Karfagen a Sunchild. "Spellbound" je pokračováním nálady a příběhu svého předchůdce a představuje druhou část neuvěřitelné cesty do hlubin skrytých koutů přírody.

"Spellbound" je také spolupráci ve všech aspektech, téměř 50 na 50, jak by to mělo být, a jednalo se téměř o plynulé skládání, zkoušení a nahrávání, díky čemuž je celek i silnější. "Když začalo studiové nahrávání, moje práce byla z velké části hotová, takže jsem si to mohl užívat, takže jsem uchopil tradiční skladby písní a rozvíjel hudbu až k tomu, co nyní slyšíte," uvedl Mackie. Kalugin na oplátku pozval několik spolupracovníků z kapely Karfagen jako jsou Max Velichko (kytary) a Oleg Prokhorov (basa), z dalších pak Ivan Rubancyuk (bicí), Anatoliy Shmargun (bicí) a Michail Sidorenko (alt sax ve čtyřech skladbách), plus dva zpěváci na doprovodné vokály.

Zahajovací skladba "Soldier Of Fortune" (nic společného s dobře známým hitem z hard rocku od Deep Purpley) je zřejmým klenotem desky a instrumentálně pokračuje téměř polovinu délky před začátkem Kaluginova vokálu. "Another Game" je sice je blíže k popu, ale stále s výraznou prog stopou, naproti tomu píseň "Let The Lady Smile" je, zejména pak sbor, velmi chytlavá a taneční, téměř jako rané sólové skladby George Michaela.

Antony se k projektu vyjádřil: "Potkal jsem muže, který mi dal sílu, abych pokračoval v mé hudební cestě. Přinesl do mého života Hoggwash, proto pro mě tento projekt znamená hodně. Chtěl bych poděkovat všem svým přátelům a rodině za podporu, Sergeju Kovalevovi za to, že byl po všechny ty roky dobrým přítelem, Alexi Mirniymu za pomoc a vedení v procesu mixování a masteringu, Bennymu a Balonovi za nekonečnou energii a humor, Olegu Grinchukovi, Anatoliji Muzhevitinovi, Sergeyi Svinarevovi, Sergeyi "Rerich", Irině Kudryashovoj, skvělému designérovi Yriyi a jeho manželce Alexandre Babisanove, Michail Philonenkovi za kytarové vybavení a všem hudebníkům, se kterými jsem pracoval - byla skvělá zábava!"

Zpět
Členové:
Antony Kalugin - Vocals, Keyboards, Percussion, Programming
William Mackie - Keyboards

Členové
(rodným jménem Anton Alexandrovič Kalugin)
(Narozen 11. února 1981, Kharkov, Kharkovska Oblast, Ukraine)
Vocals, Keyboards, Percussion, Programming


Antony Kalugin je velmi plodný skladatel, producent, hudebník a designer původem z Ukrajiny. Je současně členem kapely Karfagen, Sunchild a spolutvůrce projektu Hoggwash.

Členové Will Mackie
(celým jménem William Mackie)
(Narozen ***, Wales)
Keyboards


Will je welšský hudební producent a vydavatel, zakladatel labelu Caerllysi Music.

Zpět
Studiové desky:
2013 Spellbound
2007 The Last Horizon
Ostatní nahrávky:
2017 10th Anniversary Breaking Free Tour Live
2015 Live In France
2015 Antony Kalugin Projects Collection 2002-2012 Gnomology Chapter 1.
2012 AKP Live Official Bootleg 2012


Skupina:
Antony Kalugin - Keyboards, Vocals, Percussion, Programming
William Mackie - Keyboards
Hosté:
Max Velichko - Electric and Acoustic Guitars
Oleg Prokhorov - Bass
Ivan Rubanchyuk - Drums
Anatoliy Shmargun - All Sorts of Percussion
Sergiy Obolonkov - Back (02,03) and Lead Vocals (10)
Sergii Kovalov - Back Vocals (02,03,05,07,10)
Michail Sidorenko - Alto Saxophone (01,04,05,08)
Diskografie Spellbound
Vyšlo 18. listopadu 2013, Caerllysi Music, CM13013

Seznam skladeb:
01. Soldier Of Fortune (8:29)
02. Another Game (4:44)
03. Let The Lady Smile (5:14)
04. Time After Time (6:11)
05. Spellbound (7:04)
06. The Way Back Home (7:07)
07. Miss You (5:34)
08. Sometimes 8:23)
09. Out of the Abyss (9:48)
Bbonus track:
10. Life´s Conundrum (9:40)
Total Time: (72:14)

Music, Lyrics: William Mackie, Antony Kalugin
Lyrics: Sergiy Obolonkov (02,07,09)
Mastered: Anatoliy Soroka
Mixed: Antony Kalugin
Design [Booklet Design], Layout [Booklet Assemblage]: Antony Kalugin
Graphics: Alexandr Kalugin
Painting ["Let The Lady"]: Sergey Svinarev
Painting [Cover & Spread Paintings]: Terry Cooper
Photography: Valentina Chalaidiuk
Sleeve Notes: Will Mackie, Antony Kalugin


Skupina:
Antony Kalugin - Keyboards, Vocals, Percussion, Programming
Artem Kalinin - Drums
Roman Philonenko - Guitars
Sergey Kovalev - Bayan & Vocals
Lesya Kofanova - Flutes
Helen Bour - Oboe
San Zhara - Strings
Will & Jane Mackie - Vocals
Mark Kalugin - Vocals
Tam Laird - Vocals
Richard Nicholson - Vocals
Diskografie The Last Horizon
Vyšlo 15. října 2007, Caerllysi Music, CM07001

Seznam skladeb:
01. Out Of The Darkness (15:30)
02. Reflections Of Life (6:00)
03. Under A Rainbow Sky (6:10)
04. Road Of Many Challenges (10:05)
05. Like A Miracle (9:02)
06. Watching The Sun Go Down (6:10)
07. Another Friday Night (9:15)
08. The Last Horizon (4:28)
Total Time: (66:40)

Recorded at Kfg Studios, Kharkiv, Ukraine Oct 06 to June 07
Mixed & Mastered: A. Kalugin
Produced: William Mackie


Skupina:
Antony Kalugin - Keyboards, Vocals, Tamburin
Max Velychko - Electric Guitar
Kostya Shepelenko - Drums
Olga Vodolazhska - Vocals, Acoustic Guitar, Percussion
Oleg Prokhorov - Bass
Olha Rostovska - Keyboards, Vocals, Shakers
Hosté:
Diskografie 10th Anniversary Breaking Free Tour Live
Vyšlo 15. května 2017,

Seznam skladeb:
Live CD
01. Stars Of Cardiff Bay (10:48)
02. Sylph (5:00)
03. Mirrors (4:14)
04. Rain Drops (6:26)
05. Magician's Theater (6:35)
06. Magician's Spell (5:59)
07. Isolation (Part 4) (10:18)
08. Journey Through The Looking Glass)
09. A Winter Tale (Part 2) (5:27)
10. Visionary Sights (4:36)
11. As Far as the Eye Can See (11:04)
Total Time: (79:58)

DVD
01. Stars Of Cardiff Bay ()
02. Sylph / Mirrors ()
03. Juggler & The Cloud ()
04. Magician's Theater / Spell ()
05. Raindrops ()
06. Yuletide ()
07. Isolation (Part 4) ()
08. Journey Through The Looking Glass / A Winter Tale (Part 2) ()
09. Visionary Sights / As Far As The Eye Can See ()
Bonus Footage: Studio Live - Kharkiv, UA
10. Alight Again / Magician's Theater / Visionary Sights ()
Total Time: cca (106:00)

Recorded in Konin, Poland club "OSKARD", 15 th of April 2016
Mixed & Mastered: Antony Kalugin in 2016-2017
Artwork design and layout: Antony Kalugin

Skupina:
Antony Kalugin - Keyboards, Vocals
Viktoriia Osmachko - Vocals, Percussion
Andrew Kobilianskiy - Guitars
Sergey Balalayev - Drums
Oleg Prokhorov - Bass
Sergii Kovalov - Bayan, Harmonica, Vocals
Hosté:
Diskografie Live In France
Vyšlo 18. června 2015, digital

Seznam skladeb:
01. Karfagen - A Winter Tale (11:40)
02. Sunchild - Rain Drops (6:25)
03. Karfagen - Ode to a New Life (6:00)
04. Hoggwash - Another Friday Night (8:05)
05. Sunchild - The Invisible Line (part 1) (6:26)
06. Sunchild - Midnight Train (7:24)
07. Karfagen - Labyrinth (6:09)
08. Post Cards from the Past (part 2) (14:04)
09. Sunchild - Astoria (5:25)
10. Meddley (11:25)
11. Post Cards from the Past (part 2) different stages (14:19)
Total Time: (97:22)

Recorded live on Crescendo Fest 2012 August (Saint-Palais-Sur-Mer, France)

Skupina:
Antony Kalugin - Keyboards, Vocals
Hosté:
Oleg Prokhorov - Bass
Max Velychko - Electric & Acoustic Guitar
Olha Rostovska - Backing Vocals
Sergey Balalayev - Drums
Andrew Kobilianskiy - Guitars
Viktoriia Osmachko - Vocals, Percussion
Ivan Rubanchyuk - Drums
Sergii Kovalov - Bayan, Harmonica, Vocals
John Sleeper - Lead & Backing Vocals, Percussion
Ivan Kondratov - Bass
Sergiy Obolonkov - Backing Vocals (02,03), Lead Vocals (10)
Anatoliy Shmargun - All Sorts Of Percussion
Diskografie Antony Kalugin Projects Collection 2002-2012 Gnomology Chapter 1.
Vyšlo 10. června 2015, Caerllysi Music, CM12010

Seznam skladeb:
01. Kingfisher & Dragonflies (1:19) (from Karfagen "The Space Between Us" 2007 & "The Key to Perception" 2009)
02. The Invisible line (part 1) (6:18) (from Sunchild "The Invisible Line" 2009)
03. Shall We Run? (4:22) (from Sunchild "Isolation" 2012)
04. Under a Rainbow Sky (2011 Edit) (6:06) (from Hoggwash "The Last Horizon" 2007)
05. Midnight Train (5:35) (from Sunchild "The Gnomon" 2008)
06. Sylph (4:26) (from Karfagen "Lost Symphony" 2011)
07. The Ring of Eternity (6:34) (from Sunchild "As Far as the Eye Can See" 2011)
08. 64 (4:20) (from Sunchild "Isolation" 2012)
09. Atlantis (3:51 ) (from A. Kalugin "The Water" 2002)
10. Ode To a New Life (5:26) (from Karfagen "Solitary Sandpiper Journey" 2010)
11. Marvelous Dance (3:29) (from Karfagen "Continium" 2006 & "The Key to Perception" 2009)
12. Rain Drops (6:20) (from Sunchild "The Invisible Line" 2009)
13. Day of Destiny (4:04) (from Sunchild "The Wrap" 2010)
14. Isolation (part 2) (9:59) (from Sunchild "Isolation" 2012)
15. As Far as the Eye Can See (7:46) (from Sunchild "As Far as the Eye Can See" 2011)
Total Time: (79:58)

Album představuje kompilaci hitů z alb Sunchild a Hoggwash. Obsahuje rovněž živou nahrávku "Invisible Line" z 8. srpna 2012, Charkov, Ukrajina.

Skupina:
Antony Kalugin - Keyboards, Vocals, Tamburin
Max Velychko - Electric Guitar
Kostya Shepelenko - Drums
Olga Vodolazhska - Vocals, Acoustic Guitar, Percussion
Olha Rostovska - Keyboards, Vocals, Shakers
Oleg Prokhorov - Bass
Hosté:
Diskografie AKP Live Official Bootleg 2012
Vyšlo 18. srpna 2012,

Seznam skladeb:
01. A Winters Tale (11:40)
02. Rain Drops (6:25)
03. Ode To A New Life (6:01)
04. Another Friday Night (8:06)
05. Invisible Line Part (16:26)
06. Midnight Train (7:24)
07. Labyrinth (6:09)
08. Postcards From The Past (14:22)
09. Astoria (6:10)
10. Medley: (11:25)
     a. Salvadore
     b. Marvellous Dance
     c. Spirit Of Revelation
     d. Close To Heaven
Total Time: (84:08)

Filmed and Recorded 18th August 2012 Saint-Palais-Sur-Mer, France

ZpětKarfagen: (zleva) Kostya Shepelenko, Anton Kalugin, Max Velychko,
Olha Rostovskaya, Olga Vodolazhskaya, Oleg Prokhorov
Zpět
Oficiální stránky:
http://www.antonykalugin.net/index.html
Další zdroje:
https://antonykalugin.bandcamp.com/
http://www.hoggwash.net/The%20Last%20Horizon.html
http://www.passionprogressive.fr/html/image-hoggwash.htm


Nahoru ProgressRock
Made by 
©  30.11.2019 
Menu Poslední aktualizace: 30.11.2019
mbrezny@centrum.cz 
...a vzkaz autorovi!