Hemina
Zpět
Hemina je Progressive Rock/Metalová kapela, kterou v roce 2008 založil Douglas Skene v australském městě Sydney, New South Wales. Cílem kapely bylo přinést zajímavý pohled na progresivní metal kombinující zvukové extémy a hudební virtuozitu žánru při zachování umělecké úrovně, filozofie progresivního myšlení a dynamických jemností, které se vyskytují v progresivním rocku. Zvuk skupiny je charakterizován jako jedinečná kombinace tvrdých synchronizovaných riffů, svěžích syntezátorových doprovodů, vícehlasých vokálních harmonií, nezapomenutelných sól se zaměřením na skladbu skladeb a emoce. Jejich vlivy jsou stejně rozmanité jako hudba, ale můžete očekávat zvuky porovnatelný s kapelami Pain of Salvation a Haken.

V počátcích na myšlenku kapely přivedl Douglase jeho přítel Pat z univerzity. Hráli spolu jen krátkou dobu, protože neměli jednotnou představu o tom, jak by kapela měla znít. Měla by přinést nový svěží metal se spoustou kláves, které nebyly příliš standardní s množstvím vokálních harmonií. Douglas se seznámil s Mitchem prostřednictvím jiného přítele Scotta Davise, který nebyl v kapele a chtěl se k nějaké připojit, a ukázalo se dost synergie mezi tím, co jsme chtěli, aby partnerství fungovalo - a toto nehynoucí partnerství se stalo jádrem zvuku kapely.

Jess byla v té době velmi Doglasova dlouhodobá kamarádka a také jeho přítelkyně - byla spíše kytaristkou, ale měla potenciál zahrát podivné basové partie, které tehdy Douglas skládal, a připojila se ke skupině. Andrew Craig, první bubeník kapely, byl kamarádem ze Sydneyské power metalové komunity, kterého objevil na fórech Dungeon/LORD Ultimate Metal. Phill (klávesy) byl chlápek, se kterým se Douglas potkal dvakrát, neboť hrával se jeho starou kapelou Avarin.

V době se formovala kapela, byl Douglas fanouškem prog kapel 70. let jako Genesis a Yes, ale stejně tak i Metallica, Iron Maiden a mnoha dalších melodických metalových kapel. Mitch a Douglas sdíleli lásku k hard rocku 80. let a některých prog/power kapel moc jako Symphony X a Angra. Jess a Douglas spolu hráli na kytaru od jejich 14 a 15 let, byli fanoušky rocku a pop punku, zatímco Nath má raději přímočařejší metal z 90. let, např. kapelu Mars Volta nebo australské Karnivool a Cog. A z těchto všech vlivů si přál Douglas namíchat prog metalovou kapelu, protože to je patrně jediný styl hudby, kde by mohl být skutečně svobodný a skládat to, co chce, od nejměkčí k nejtěžší dynamice a nasměrované více k emocím.

V červenci 2010 vydala Hemina EP s názvem "As We Know It", ktere obsahuje 3 skladby z jejich nadcházejícího alba "Synthetic". Michael Kohsiek z Rock Hard ve své recenzi "As We Know It" napsal, že skupina na něm hraje melodický progresivní metal a nesnaží se "vymýšlet nové zvuky a bezprecedentní věci". Písně mají podobnost s Shadow Gallery, Poverty's No Crime a Avalon. Na "Synthetic" je v textech ukryt příběh bláhového, nábožensky vymytého "andělského" pekla, zaměřeného na konfrontaci s Bohem o jeho životě. V tomto příběhu se hlavní postava setká se ženou, která také prožila bouřlivý život - ve skutečnosti je ústřední postavou Venuše. Album se nejprve objevilo pouze v Austrálii a až následující rok ve zbývajících částech světa. Toto 79 minutové koncepční album vyšlo s impresionistickým přebalem a s bohatým zvukem, díky kterému je Hemina známá již od svého vzniku. Album mělo premiéru v říjnu 2011 na představovací show společně s kapelami Voyager, Arcan a dalšími. S dokonale čistým zvukem, který mixoval a masteroval Tommy Hansen v Jailhouse Studios (Redemption, Circus Maximus, Seven Wonder, Jorn, Helloween), je album mocným emocionálním dobrodružstvím, které dokonale shlukuje skladbu od skladby do honosného a příjemného světa progresivní hudby.

Kapela pak odehrála v Austrálii přes 15 koncertů, které jim během roku na živé scéně přinesly významný ohlas. Na pódiích se setkali s kapelami Caligula’s Horse, Teramaze nebo Vanishing Point. Zvuk Hemina je jemným vyvážením nálady, aranží a dynamiky, aby své posluchače provedl po obrovské hudební cestě. Kapela experimentuje se složitou harmonií (jak hlasově, i instrumentálně), ohromujícími rytmy a intenzivním zaměřením na melodiku, která jistě přitáhne pozornost velkého množství fanoušků.

Koncem roku 2011 bubeník Andrew Craig opustil kapelu a byl nahrazen Mathewem Irsakem. Po několika dalších vystoupeních v roce 2012 však i Irsak v listopadu rezignoval.

V polovině roku 2013 kapela vyjela na národní turné spolu s Kamelot. V září 2014 skupina připravila další album "Nebulae", které bylo hlubokým skokem do jasných snů bezmocné ženy a zkoumalo všechny oblasti života, což nedokázala v bdělém světě. K překvapení - ta žena byla ve skutečnosti také ženou z Venuše. Kapela si hrála s tímto posunem času dopředu a dozadu a spolu na každém záznamu pavučinky Heminaského vesmíru. První dvě alba kapely Hemina "Synthetic" a "Nebulae" se setkala s pochvalným ohlasem, který kvitoval dvě různé stránky zvukového spektra skupiny od komplexnosti a temného zabarvení, až k jemnější a povznášející melodice. Album bylo nahráno se studiovým bubeníkem jménem Edwin Saute, který se ale nestal členem kapely.

Sestavu australského kvarteta tvoří po posledních změnách od roku 2014 Douglas Skene (zpěv, kytara a klávesy), Mitch Coull (kytary a zpěv), Jessica Martin (basa a zpěv) a nový bubeník Nathan McMahon. V březnu 2015 se skupina objevila na společném vystoupení s Uriah Heep.

Kapela doprovázela i některé další legendární skupiny jako Kamelot, Apocalyptica a v říjnu 2016 doprovázela i Queensryche při jejich vystoupení v Sydney, zahajovali i vystoupení kapely Haken při jejich zastávce v Sydney během jejich světového turné Vector Tour. Sdíleli jeviště s legendárními australskými kapelami Caligula's Horse, Chaos Divine, Voyager, James Norbert Ivanyi, Divine Ascension, Breaking Orbit mezi mnoha dalšími.

Třetí album "Venus" vyšlo v roce 2016. Díky pozměněné sestavě je třetí album skupiny "Venus" zatím do té doby jejich nejuznávanější prací, která nabízí příchuť všeho, co fanoušci znají již z předešlých nahrávek, ale i novou paletu a výrazovou škálu, které skupina nikdy předtím neuvedla. Hemina na novém albu přišla s koncepčním zaměřením o délce cca 80 minut popisujícím a zkoumajícím domácí násilí, vztahy a individuality 21. století s vyprávěčským obloukem, který charakterizuje a rozpracovává jejich předchozí koncepční nahrávku.

"Venus" je jejich nejtěžší a nejenergičtější album, aniž by ignorovalo i citlivější a jemnější stránku, která udržuje hudbu v rovnováze. Se silnější moderní produkci a mixem vytvořeným Skenem a McMahonem v Plowman Studios s zvukovým masteringem od Ermina Hamidovica v Systematic Productions (Periphery, Devin Townsend, Plini) můžete slyšet kapelu v celé jejich kráse.

První tři alba kapely Hemina (mimo EP) se setkaly s příznivým ohlaserm. Hudbu z alba "Venus" kapela poprvé představila v zahraničí, což vyvrcholilo vystoupením na Progpower Europe (Nizozemsko) a Euroblast (Německo).

V srpnu 2019 kapela vydala své další album "Night Echoes ", opět koncepční album se zaměřením na mladého muže, který se snaží řídit své dospívání po ztrátě svého otce po sebevraždě. Je to kousek skládanky v Heminaském vesmíru, který již dříve dříve předložili na albech "Syntetic", "Nebulae" a "Venus". "Night Echoes" je jejich nejvíce emotivní a melodické album, a také nejvíce uznávané album, aniž by ustoupili od agresivní a jedovatější stránky, která udržuje jejich hudbu v rovnováze. Nahrávka nabízí eklektickou chuť toho, co fanoušci očekávali v minulosti, a novou paletu a škálu emocionálního vyjádření, které od skupiny nikdy předtím nebylo slyšet.

Hemina zde přišla s výstižnějším 45 minutovým koncepčním albem zkoumajícím dospívání, nostalgii, smutek a ztráty v 21. století, který znovu tematickým obloukem napojuje a dopracovává jejich předchozí koncepční výstupy. Na prvním albu "Synthetic" se narodilo dítě. "Night Echoes" se soustřeďuje na příběh tohoto chlapce, který se pokouší dát dohromady střípky života po sebevraždě svého otce. Je kruté, když se zdá, že chlapecův život odráží život jeho otce, mlhavé noční ozvěny života, který přivedl jeho otce na cestu, aby si vzal svůj vlastní život. "Night Echoes" je jako zápisník vzpomínek na světlé okamžiky, osamělost, lásku, chtíč, úspěchy a neúspěchy a pokusů uniknout ze svého smutku. Není to explicitně lineární vyprávění nebo rocková opera, ale spíše tematická mlhovina s přibližným začátkem odhodlání v "The Only Way" a končící zoufalým zjevením ve "Flicker".

Hemina, progresivní metalová kapela ze Sydney, připraviloa pro rok 2023 své páté album nazvané "Romancing The Ether" spolu s epickým závěrem jejich koncepčního příběhu, který obsáhl celý jejich dřívější katalog. Prozkoumejte pokračování příběhu dospívajícího z "Night Echoes", dítěte postavy rozcvíjeného na jejich předchozích albech "Synthetic", "Nebulae" a "Venus". Toto album se ponoří do nejniternějších motivací rodiny, smyslu a sounáležitosti prostřednictvím psychologické a duchovní cesty. 35-minutová skladba je rozdělena do 6 vět, z nichž každá jedinečným způsobem zkoumá hlubiny lidské psychiky. Znovu se můžete ponořit do charakteristických synkopických groovů skupiny Hemina, vícehlasých vokálních harmonií a melodických partů, které jsou posouvány na hranici svých možností. Toto album obsahuje více než 100-dílná sborová vokální aranžmá a poprvé i živé orchestrální smyčce a 8-strunné kytary. "Romancing The Ether' je žánrově propletený zážitek, který čerpá vlivy z neo-soulu, world music, ambientu a psytrance. Výsledkem je katarzní hudební cesta, která je stejně povznášející jako temná a niterná.

U "Romancing The Ether" se Hemina opět spojila s mimořádným audiofilským masteringovým inženýrem Erminem Hamidovicem ze Systematic Productions (Periphery, Devin Townsend, Plini, Architects), kteří poskytují svou dosud nejvybroušenější a nejdynamičtější produkci. Hemina se rovněž po dlouhém období nezávislosti znovu spojila s Bird's Robe Records.

Zpět
Členové:
Douglas Skene - Vocals, Guitars, Keyboards
Mitch Coull - Guitars, Vocals
Jessica Martin - Bass, Vocals
Nathan McMahon - Drums, Vocals
Bývalí členové:
Phill Eltakchi - Keyboards, Vocals (2008-2015)
Andrew Craig - Drums, Percussion (2008-2012)
Mathew Irsak - Drums (2012)

Členové Douglas Skene
(Narozen 22. srpna 1988, Glenmore Park, New South Wales, Australia)
Vocals, Guitars, Keyboards


Douglas je australský hudebník, hráč na klávesové nástroje, kytarista a zpěvák. Je členem kapel Hemina, kterou zakládal a působí v ní i jeho manželka Jess. Je také členem australské kapely Anubis.

Ve svém volném čase se zdokonaluje v psaní, hraní, zpívání a snaží se více porozumět teoretickým znalostem, což zabírá hodně času. Má také rád filmy, mnoho televizních seriálů a cestování.
Členové Jessica Martin
(Narozena 9. ledna 1987, Australia)
Bass, Vocals


Jess je australská hudebnice, zpěvačka a hrářka na baskytaru a kytaru. Od počátku je členkou kapely Hemina, kterou spoluzakládala se svým budoucím manželem Douglasem Skenem.

Jess se zabývá financemi a finanční podporou dost hodně, protože je účetní, takže provozuje také blog o minimalizaci nákladů a finančním poradenství s názvem Minimize With Me.
Členové Mitch Coull
(Narozen 14. října 1987, Australia)
Guitars, Vocals


Mitch je australský hudebník, kytarista a zpěvák. Je členem kapely Hemina.

V poslední době začíná podnikat v oboru výuky kytary a je součástí konzolových her.
Členové Nathan McMahon
(Narozen ***)
Vocals


Nathan je australský hudebník a hráč na bicí. Je členem dvou kapel a nedávn o začal psát svůj první sci-fi román.

Členové Andrew Craig
(Narozen 31. října 1985, Australia)
Drums, Percussion (2008-2012)


Andrew je australský hudebník a hráč na bicí a perkussion. Je znám nejvíce jako bývalý člen kapel Hemina a Rise Of Avernus. V současnosti je bubeníkem kapely Requiem of the Damned.

Dříve působil v kapelách:
Bastardizer - Drums (2015)
Hemina - Drums, Percussion (2008-2012)
2011 "Synthetic" - Drums, Percussion
2010 "As We Know It" (EP) - Drums, Percussion

Katabasis - Drums (2009-2013)
2011 "Katabasis" Drums

Lycanthia - Drums
2012 "Oligarchy" - Drums

Nevetherym - Drums
2007 "Rendezvous" (EP) - Drums

Rise of Avernus - Drums, Percussion (?-2018)
2013 "L'Appel du vide" - Drums, Percussion
2015 "Dramatis Persona" (EP) - Drums, Percussion
2018 "Eigengrau" - Drums, Percussion
Členové Phill Eltakchi
(Narozen 17. října 1986, Australia)
Keyboards, Vocals (2008-2015)


Phil je australský hudebník a hráč na klávesy. Je znám nejvíce jako bývalý člen kapely Hemina, se kterou nahrál její první dvě alba. V poslední době je členem kapely Avarin.
Členové Mathew Irsak
(Narozen 9. srpna 1984, Australia)
Drums (2012)


Math je australský hudebník a hráč na bicí a perkussion. Je znám nejvíce jako bývalý člen kapely Hemina, se kterou nahrál EP a debutovou desku.

Mathew je horlivým bubeníkem už od svých 7 let. V lednu 1997 ve 12 letech získal Mathew svoji první podporu od činelů Zildjian. Díky tomu byl Mathew nejmladším australským bubeníkem, který takovou podporu získal. Bicí Yamaha také rychle nabídly svoji podporu, podpořily Mathewa a udělaly z něj jedinečného australského clinic hráče.

Mathewova profesní kariéra se rozšířila a zvali jej k práci ve studiu pro různé umělce, na výuku od začátečníků až k pokročilým lekcím na bicí a psaní učebnic. Jeho kniha s názvem "Drumming Essentials" ukazuje Mathewův přístup k učení hry na bicí.

Zpět
Studiové desky:
2023 Romancing The Ether
2019 Night Echoes
2016 Venus
2014 Nebulae
2012 Synthetic
Ostatní nahrávky:
2010 As We Know It (EP)Skupina:
Douglas Skene - Guitars, Vocals, Keyboards, Lyrics
Jessica Martin - Bass, Vocals, Lyrics
Mitch Coull - Guitars, Vocals
Nathan McMahon - Drums, Percussion and Vocals
Hosté:
Phill Eltakchi - Additional Vocals
Anthony Stewart - Piano
David Eaton - Hammond Organ
Maria Grigoryeva - Violin and Viola
Natalia Nazarova - Cello
Diskografie Romancing The Ether
Vyšlo 11. srpna 2023, Bird's Robe Records (Australia)

Seznam skladeb:
01.Romancing The Ether ()
02. Strike Four (Single Version) ()
03. Embraced by Clouds (Single Version) ()
04. Revelations (Single Version) (7:36)
Total Time: (00:00)

Lyrics: Douglas Skene and Jessica Martin
Produced: Douglas Skene at Ploughman Studios
Additional Production on ‘Dissolution’ by Stuart Stawman
Drums Recorded at Macarthur Academy of Music
Drum Engineering by Nathan McMahon and Reece Denton
Mixed: Douglas Skene at Ploughman Studios
Mastered: Ermin Hamidovic at Systematic Productions
Artwork: Patrick Quirke
Band Photography: Mitch Coull
Album Packaging Design: Nathan McMahon


Skupina:
Jessica Martin - Bass, Vocals, Lyrics (01)
Douglas Skene - Guitars, Vocals, Keyboards, Lyrics
Mitch Coull - Guitars, Vocals
Nathan McMahon - Drums, Percussion and Vocals
Hosté:
Dean Bennison - Slide Guitar (09)
Anthony Stewart - Musical Box (08)
Phillip Eltakchi - Vocals (04)
Selin Akbaşogullari - Additional vocals (06)
Reece Denton - Xylophone and Ocarina (05)
Reece Denton - Xylophone, Ocarina (05)
Dean Bennison - Slide Guitar (09)
Anthony Stewart - Musical Box (08)
Diskografie Night Echoes
Vyšlo 29. srpna 2019, This Sound Recording, HEMV01 (Australia)

Seznam skladeb:
01. The Only Way (5:27)
02. What's the Catch? (3:24)
03. We Will (4:04)
04. One Short (3:52)
05. Flat (5:39)
06. Everything Unsaid (1:39)
07. Nostalgia (5:57)
08. In Technicolour (9:33)
09. Flicker (6:07)
Total Time: (45:42)

All Lyrics: Douglas Skene except 01: Douglas Skene and Jessica Martin
Producing, Mixing: Douglas Skene
Engineering (drums): Nathan McMahon
Mixed: Douglas Skene at Ploughman Studios
Mastered: Ermin Hamidovic at Systematic Productions

Cover Art: Dominique van Velsen
Layout, Logo: Nathan McMahon
Additional editing: Stuart Stawman
Band photography: Trent Mulligan
Layout Designed: Nathan McMahon


Skupina:
Douglas Skene - Vocals, Guitars, Keyboards
Mitch Coull - Guitars, Vocals
Jessica Martin - Bass, Vocals
Nathan McMahon - Drums, Vocals
Hosté:
Jimmy Garden - Tenor/Alto Saxophone (02,04,10)
John "Daddy Webbo" Webster - Trumpet (04,09)
Sarah Cathleen Henderson - Flute (05)
Edwin Saute - Percussion (10)
Shane Ian Leadbeater - Additional Gang Vocals
Samuel Joseph - Additional Gang Vocals
Selin Akbaşogullari - Additional Choir Vocals
Reece Denton - Additional Choir Vocals
Stephanie Orellana - Additional Choir Vocals
Diskografie Venus
Vyšlo 11. listopadu 2016, This Sound Recording, HEM001

Seznam skladeb:
01. Fantasy (6:11)
02. Expect The Unexpected (3:23)
03. High Kite Ride (9:07)
04. Moonlight Bride (4:40)
05. Venus (11:12)
06. The Collective Unconscious (3:32)
07. Secret's Safe (7:14)
08. Starbreeze (3:24)
09. I (10:41)
10. Dream State Of Mind (7:08)
11. Down Will Come Baby (12:01)
Total Time: (00:00)

Produced: Douglas Skene
Mixed and Engineered: Douglas Skene at Ploughman Studios
Drums Engineered: Douglas Skene and Nathan McMahon at Somerset Music
Drums Mixed: Nathan McMahon
Mastered: Ermin Hamidovic at Systematic Productions

All lyrics: Douglas Skene except 10 with Jessica Martin
Additional Sound Effects: Bugsy S.S. Edwards
Digipak and Disc Design: Tristan Tait
Booklet Design: Nathan McMahon
Photography: Selin Akbaşogullari and Hemina


Skupina:
Jessica Martin - Bass, Vocals
Mitch Coull - Guitars, Vocals
Douglas Skene - Guitars, Vocals (lead)
Phill Eltakchi - Keyboards, Vocals
Hosté:
Edwin Saute - Drums
Shane Ian Leadbeater - Vocals (additional)
Adam Underwood - Vocals (additional)
Diskografie Nebulae
Vyšlo 2. září 2014, The Bird's Robe Collective, BRR048 (Australia)

Seznam skladeb:
01. Before (2:04)
02. Nightlives (7:15)
03. Freedom (3:27)
04. Lust (5:48)
05. Soulmates (5:59)
06. Strength (7:52)
07. Loss (4:26)
08. Hope (6:24)
09. Promise (3:48)
10. Otherworldly (13:07)
Total Time (60:10)

All music performed: Hemina
All lyrics written: Douglas Skene except for ‘Soulmates’ with Jessica Martin & ‘Strength’ with Phill Eltakchi
"Nebulae" was recorded at Ploughman Studios, Australia in 2012-2013
Produced: Douglas Skene and Hemina
Drums performed: Edwin Saute at Studio Cobragougas Von Krumm
Additional Gang vocals 03 and 06: Shane Ian Leadbeater
Additional Gang Vocals 10: Adam Underwood
Monologue in 10: Alexander Iosjpe
Additional FX in Nightlives: Bugsy S.S. Edwards
Mixed and Mastered: Douglas Skene at Ploughman Studios, Australia in 2013
Artwork: Tristan Tait (www.tristantait.net)
Logo Design: Mitch Booth, Robert Medina and Douglas Skene
Photography: Adam Underwood, Douglas Skene & Jessica Martin
Booklet layout: Douglas Skene


Skupina:
Jessica Martin - Bass, Vocals
Andrew Craig - Drums, Percussion
Douglas Skene - Vocals, Guitars, Keyboards
Mitch Coull Guitars, Vocals
Phill Eltakchi - Keyboards, Vocals
Hosté:
Edwin Saute - Orchestrations
Diskografie Synthetic
Vyšlo 11. října 2011, Firestarter Distribution, FIRE2007087 (Australia)

Seznam skladeb:
01. This Hour of Ours (2:12)
02. To Conceive a Plan (11:27)
03. The Boy Is Dead (9:07)
04. For All Wrong Reasons (4:55)
05. And Now to Find a Friend (11:20)
06. With What I See (6:38)
07. Hunting Is for Women (6:44)
08. Even in Heaven (7:05)
09. Conduit to the Sky (2:50)
10. Haunting Me! (3:58)
11. Divine (13:28)
Total Time: (79:44)

Producer: Douglas Skene
Mixing, Mastering: Tommy Hansen
Cover art: Tristan Tait
Photography: Daniel FarrSkupina:
Jessica Martin - Bass, Vocals
Mitch Coull - Guitars, Vocals
Douglas Skene - Guitars, Vocals
Phill Eltakchi - Keyboards, Vocals
Andrew Craig - Drums, Percussion
Hosté:
Diskografie As We Know It
EP, vyšlo 2010, Digital

Seznam skladeb:
01. Lonesome Angel (1:18)
02. And Now to Find a Friend (10:50)
03. For All Wrong Reasons (4:55)
04. With What I See (5:40)
05. The Hunt (1:42)
Total Time: (24:25)

Producer, Mixing, Mastering: Lord Tim
Artwork: Adam Underwood
Artwork: Douglas Skene


ZpětHemina 2015 (L-R): Mitch Coull - Jessica Martin - Nathan McMahon - Douglas Skene


Douglas Skene, Mitch Coull a Nathan McMahon  

Zpět
Oficiální stránky:
http://hemina.com.au/
https://hemina.bandcamp.com/


    ProgressRock Nahoru
Made by 
©  5.11.2019 
Menu Poslední aktualizace: 15.6.2023
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©