Heir Apparent
Zpět
Heir Apparent je americká heavy/power metalová kapela ze Seattlu, založená v roce 1983. Skupina vydala v letech 1986 až 1989 dvojici průkopnických alb. Hudba této kapely pokrývá stylově rozsah od progresivního metalu až po akusticky vedené balady, které jsou spojeny s melodickými a inteligentními lyrickými tématy a je respektována pro jejich intenzivní a emotivní živá vystoupení. Někdy v roce 2000 Terry Gorle zreformoval Heir Apparent pro několik festivalových koncertů v Evropě a četné místní přehlídky kolem Seattle oblasti. V roce 2015 se sestava stabilizovala pro další evropské festivaly a připravila v roce 2018 i své třetí studiové album.

Kapelu založil v roce 1983 v Seattlu kytarista Terry Gorle. Terry Gorle dělal konkurz na zpěváky a hudebníky poté, co psal tři písně "The Servant", "Dragon's Lair" a "Keeper Of The Reign" a zaujal přitom Kima Harrise, manažera kapely Queensryche. Terry rekrutoval basistu Dereka Peace a bubeníka Jima Kovacha, se kterýmui vytvořil tro, ktere naposledy hrálo v kapele ještě před několika lety. Během té doby si říkali Sapien. Derek přivedl do projektu zpěváka Coreyho Riverse, který přinesl dvě písně z jeho předchozí kapely Helm's Deep, "Hands Of Destiny" a "Tear Down The Wall". Během příštích čtyř měsíců už pod názvem Nemesis (v roce 1992) měli k dispozici většinu materiálu, který později skončil na debutovém albu "Graceful Inheritance". V únoru 1984 ale Corey Rivers opustil skupinu, aby se soustředil na svoji sólovou kariéru. Byl rekrutován nový zpěvák Paul Davidson pro nahrávání alba, které bylo naplánované na to léto téhož roku. Terry a Paul působili od roku 1980 zároveň v cover skupině jménem Renegade. A právě v tu dobu Terry Gorle změnil jméno kapely na Heir Apparent.

V červnu 1984 kvůli požadavkům Queensryche manažerský tým Kim a Dianne Harris opustili své závazky managementu Heir Apparent a financování nahrávání alba. Triad Studios byly rezervovány na měsíc červenec. Aby bylo možné udržet posunutí kapely vpřed a zachránit rezervaci studia jakýmkoli možným způsobem, bylo nahrávání zmenšeno opět na demo s 5 skladbami financované Terrym. V červenci 1984 skupina vstoupila do Triad Studios v Redmondu, WA, aby nahráli své první pěti písňové demo, které se objevilo ve vysílání v rádiích KISW a KZOK. Zvukařem se stal Tom Hall, jehož předchozí práce zahrnovaly například EP pro Queensryche. Ačkoli Heir Apparent se brzy dostali do vysílání místních rádií se dvěma písněmi, už v srpnu 1984, měsíc po nahrávání jejich prvního dema Jim Kovach opustil skupinu, aby se věnoval svoji kariéře učitele. Bubeníka Jima Kovache nahradil v září 1984 Ray Schwartz (celým jménem Raymond Black).

Heir Apparent se připravovali na koncerty a pokračovali v psaní materiálu k dokončení budoucího alba. Poté, co odehráli dva koncerty s Perennial ve východním Washingtonu a Idaho, skupina si zahrála svůj první headliningový koncert v Moore Theater v Seattlu dne 21. prosince 1984.

Na začátku roku 1985 si díky pozitivním recenzím na demo Terry znovu vypůjčil peníze od rodiny a přátel, aby mohl financovat nahrávku první poloviny alba v Triad Studios. Heir Apparent si ale udělal ještě pauzu od nahrávání, aby vystoupili v živém televizním vysílání na univerzitě ve východním Washingtonu v dubnu 1985. Tom Hall se na tomto živém televizním vysílání také podílel. V létě roku 1985 se kapela vzbudila zájem labelu Black Dragon Records z Paříže. V říjnu 1985 podepsali Heir Apparent s Black Dragon a konečně dokončili album. Ve čtyřčlenné sestavě Heir Apparent nahráli debutové studiové album "Graceful Inheritance". Album bylo vydáno pro evropský trh v lednu 1986 nezávislým francouzským labelem Black Dragon Records. S podporou rozhlasového vysílání a skvělými recenzemi Heir Apparent vyrazili na koncerty po Evropě. Za podpory britského magazínu Metal Hammer se Heir Apparent v květnu a červnu 1986 vydali na turné po Francii, Nizozemsku a Německu v rámci Metal Hammer Roadshow, původně jen jako doprovodná kapela, ale skončili jako headlineři na turné se Savage Grace.

Po návratu z Evropy se kapela setkala s realitou, když bez profesionálního managementu a amerického vydavatelství zůstali na vše opět sami. Derek se přestěhoval do LA, aby se se Savage Grace vydal na turné, a tak nastal čas na přeskupení sestavy. V září 1986 Terry přivedl do projektu klávesistu Mika Jacksona a oba začali skládat. Povzbuzen dobrými prodeji vydal label Black Dragon opětovně album v září 1986, tentokrát už na CD, což bylo jedno z prvních CD vydaných nezávislým labelem v Evropě. Přesto album "Graceful Inheritance" nebylo nikdy vydáno v domovské zemi skupiny. V listopadu 1986 se Duane Bakke stal novým basistou. Tato nová sestava si zahrála jejich pouze jediný koncert v Paramount Theater v Seattle na Silvestra 1986.

Kapela v roce 1989 V lednu 1987 se Heir Apparent přestěhovali do Studia B v Triad Studios, kde zkoušeli a nahrávali až do poloviny roku 1988. Na jaře 1987 měla kapela zaznamenány již skladby "Tomorrow Night" a "We, The People". S obnoveným zájmem labelů se do kapely vrátil Derek Peace a basistoiu se stal Randy Nelson. Paul však ve studiu začal ztrácet hlas a zdálo se, že nebude moci pokračovat dlouho. Jednoho dne v dubnu 1987 Paul Davidson přišel a řekl, že musí opustit kapelu. Se zájmem labelů a nabídkami na koncerty byli Heir Apparent nuceni najít nového zpěváka. Byla to naprostá náhoda, že v té době slyšeli hlas pocházející ze Studia A, který vyvolal zájem kapely. A tak objevili a angažovali Steva Benita z Portlandu, Oregon, 180 mil daleko. Ray a Terry odjeli dolů do Portlandu a zaplatil Stevovi 400 dolarů, aby urovnal nějaké jeho dluhy, které měl, aby se mohl přestěhovat z Portlandu do Seattlu a připojit se k Heir Apparent. Sestava Heir Apparent byla doplněna na kvintet, když se připojil klávesista Mike Jackson.

Steve s sebou přinesl i tři jeho písničky "Alone Again", "Two Hearts" a "Screaming" z jeho dřívější kapely a opět Heir Apparent je znovu nahrály. Steve nahrál i nové vokály u skladeb "Keeper Of The Reign" a "We, The People" pro nové demo. Nová sestava odehrála svůj první headliningový koncert v St. Martin's Pavilion dne 4. července 1987. Kapela pokračovala ve skládání a přípravě pro příští rok a zahrála si několik místních koncertů.

Terry byl jediným vlastníkem ochranné známky a obchodního jména Heir Apparent. Vlastnil všechno, včetně obchodní licence od roku 1984. Byl zakladatelem kapely a byl to jeho sen a jeho filozofie. Již v roce 1984 učinil nabídku na partnerství členům kapely, ale oni odmítli spolupodílet se na riziku. Pouze Paul byl jediným člen, který byl ochoten přistoupit na partnerský závazek. Terry to zkusil to znovu v roce 1987 s novou kapelou a znovu odmítli... Do roku 1988 byl tak Terry pod rostoucím tlakem na splácení dluhů kapely. Všechny dluhy byly na jeho jméno a celou dobu si půjčovali více peněz, abychom zaplatili nová dema a propagační výdaje, které osobně platili on a jeho žena. Při scénach během nahrávání nového alba se Terryho dokonce chystali odstranit z kapely, když album bylo dokončeno. Hlasovali pro jimi zvolené písně, které měly být zaznamenány pro album a aby odstranili Terryho vliv co nejvíce, minimalizovali důležitost kytarových partů ve finální mixáži a odstranili "Questions" a "Cry For Rome" ze seznamu skladeb. Pak se Steve chopil celého projektu a nad rozpočet 5000 dolarů přidal další vokály a klávesy. Teryy byl rozhořčen a znechucen jeho arogancí. Týden poté, co pořídili nové fotky na obal alba, dne 10. března 1989 Terry byl telefonem informován Julii Hines vystupující jako manažerka kapely v LA, která mu oznámila, že jsem byl z kapely propuštěn. Terry by zdevastován a byl nucen podat žalobu, aby získal své jméno a práva. Ukradli mu jeho sen, jeho kapelu, jeho vydavatelské kredity, nahrávací smlouvu, v níž byl stanoven jako kapelník a jediná osoba, která rozhoduje o kapele, ochranná známka a jeho naděje.

V lednu 1988 konečně nahráli jedenáct nových písní, které míchal jako živé stereo Tom Hall. Toto živé demo se stalo klasikou undergroundových obchodníků s kazetami a až o 12 let později bylo vydáno na CD. Nová sestava pak nahrála druhé studiové album Heir Apparent nazvané "One Small Voice", které vyšlo 1. června 1989 a znamenalo hudební posun směrem k více technickému zvuku progresivního metalu ve srovnání s tradičním heavy a power metalovým stylem předchozí nahrávky. Heir Apparent odehráli několik vystoupení v letech 1987-1988. Hráli například ve velkém pavilonu v Lacey, klubu v Seattlu, klubu v Lynnwoodu, na střední škole v Maple Valley. V létě 1988 si Heir Apparent odehráli své první velké arénové představení, když se uvedli jako otevírací akt Davida Lee Rotha v Center Coliseum ve městě Seattle, kde nahradili původní pozvanou kapelu Poison. Brzy nato kapela v roce 1988 podepsala smlouvu na sedm alb se společným podnikem Capitol Records/Metal Blade.

Ačkoli budoucnost kapely vypadala velmi slibně, napětí provázející obchodní závazky a problémy s financováním způsobily uvnitř skupiny nakonec takovou trhlinu, která rozdělila skupinu dříve, než album stačilo v červnu 1989 vyjít. Bez koncertní podpory a se zrodem grunge v oblasti Seattlu druhé album nedosáhlo úspěchu jejich debutu a pochvalné ohlasy přišly až o mnoho let později, což přesvědčilo řecký label Arkeyn Steel Records, aby vydal v roce 2010 digitálně remasterovanou limitovanou edici druhého alba "One Small Voice" s bonusovými skladbami a živým DVD z koncertním videem z roku 1988 této sestavy. Ale nepředbíhejme.

Pak Terrymu volal kamarád, aby mu řekl, že "One Small Voice" je v obchodech s nahrávkami. Terry pak šel do obchodu, aby si koupil vlastní kopii... Nikdy ale nic nedostal od Metal Blade/Capiltol nebo od kapely. Terry byl nucen sedět tiše v ústraní po dobu 18 měsíců, zatímco zbytek kapely cestoval a sklízel odměny z jejich převratu. Terry nakonec vyhrál soudní spor 14. listopadu 1990. Ale co jsem vlastně vyhrál? Ostatní byli sice shledáni vinnými z porušení autorských práv, porušení ochranných známek, porušení smlouvy. Ale do té doby zničili všechno, co Terry postavil. Smlouva s Metal Blade/Capitol byla ukončena a dluhy byly stále nezaplaceny. Technicky vzato Metal Blade také porušil smlouvu, ale nazažaloval je. Nakonec to Terry vzal na sebe, splatil několik tisíc dolarů původním investorům, které jsem našel od podpisu nové smlouvy s Hellion v roce 1999. Ray a Derek se omluvili za svůj podíl a nyní se to s nimi snaží napravit. Michaela nebo Steva však Terry neviděl celých 21 let.

V roce 1999 Terry Gorle podepsal dohodu s Hellion Records v Německu, který vydal na konci roku 1999 kompilační živou demo nahrávku kapely "Triad" spolu s reedicí prvního alba skupiny "Graceful Inheritance", tentokrát již na CD. Kapela však zůstala neaktivní téměř celé desetiletí až do roku 2000, kdy byl kytarista Terry Gorle pozván na festival Wacken Open Air. Gorle se sešel s originální rytmickou sekcí Ray Schwartz a Derek Peace a se zpěvákem Michaelem Jamese Flattersem a odehráli tak své comebackové vystoupení. Terry Gorle pak vedl několik různých sestav na koncertech v letech 2002 až 2004. Terry reformoval Heir Apparent s novou lineup v roce 2002, kdy se skládala ze zpěváka Bryana Hagana, basísty Bobby Ferkoviche, a bubeníka Clinta Clarka. Tato sestava odehrála více koncertů během pouhých několika měsíců než kdykoliv předtím. V roce 2003 se vokalistou stal Peter Orullian a na klávesy se připojil Op Sakiya. S Jeffem McCormackem, který nahradil Clinta Clarka u bicích, se sestava z roku 2004 vrátila v roce 2006 do Evropy, aby se stala healinery festivalu Keep It True VII v Německu, zároveň odehrála dva koncerty v Řecku. V lednu 2012 se původní muzikanti (Gorle, Peace a Schwartz) opět sešli s hostujícím zpěvákem Jeffem Carrellem a vrátili se do Řecka na dvě výstoupení, jedno v Aténách a druhé v řecké Soluni na oslavu 25. výročí "Graceful Inheritance". Poté zamířili i na festival Metal Assault II ve Würzburgu v Německu.


Heir Apparent 2015, začátek nové etapy...

V březnu 2015 se ke kapele Heir Apparent v sestavě Gorle, Peace, Schwartz a Sakiya připojil zpěvák Will Shaw. Nová sestava Heir Apparent vystoupila v říjnu 2015 na svém prvním ze čtyř plánovaných vystoupení k 30. výročí na festivalu Play It Loud v italském Brescia. Během roku 2016 Heir Apparent absolvovali festivalové koncerty v Řecku na Up The Hammers, Atheny, Excalibur Festival v Soluni a vrátili se v Německu opět na festival Keep It True XiX. Rok 2016 také přinel vydání limitované edice na vinylu materiálu z demoverze "Nemesis" z roku 1983, demo "Inception Day" (1984), demo "Triad" (1987-1988) a "Graceful Inheritance".

V červnu 2016 podepsal Heir Apparent smlouvu na třetí album s No Remorse Records s datem vydání plánovaným na 15. říjen 2018. Třetí album Heir Apparent pod názvem "The View From Below" vyšlo celosvětově skutečně v říjnu 2018 u No Remorse Records a nahrála ji sestava Will Shaw - vokály, Terry Gorle - kytara, Derek Peace - bakytara, Ray Schwartz - bicí a Op Sakiya - klávesy. První recenze pro nové album byly fantastické a kapela se toužebně těší na vše, co bude následovat... Pokud se i další desky budou obírat stejným směrem, můžeme se opravdu jen těšit... Heir Apparent se roce 2019 vrátili do Evropy v na několik festivalů, včetně festivalu Rock Hard a Headbangers Open Air v Německu.

Jejich debutové úsilí z roku 1986 "Graceful Inheritance" v sestavě zpěvák Paul Davidson, kytarista Terry Gorle, basosta Derek Peace a bubeník Ray Schwartz, zůstává nejvýše hodnoceným albem v historii německého časopisu ROCK HARD, který je ocenil 49 z 50 bodů svými pěti redaktory ve vydání z února 1986. V roce 2005 se "Graceful Inheritance" dostalo na #188 v v německém hardcover přehledu ROCK HARD "Best of Rock and Metal - Top 500 albums of All Time", což je katalog 40 let rockové a metalové hstorie. Stojí za zmínku, že toto album nikdy nebylo vydáno v USA, dokud v lednu 2016 nevyrobil NW Metalworx vinyl s limitovanou edicí k 30. výročí vydání.

Na oficiálních stránkách Myspace kapela označuje za své hlavní vlivy kapely jako Black Sabbath, Dio, Judas Priest, Iron Maiden, Pink Floyd, Rainbow a Deep Purple. Jejich tvorba bývá často přirovnávána ke kapele Queensryche.

Dne 14. srpna 2019 Will Shaw, zpěvák americké power/progresivní metalové kapely Heir Apparent, zveřejnil na Facebooku zprávu, ve které uvedl, že už nepracuje s kapelou. v oficiálním vyjádření uvedl: "Kvůli kreativním rozdílům uvnitř kapely (to je kód pro nepožadování podrobností?) už nebudu zpívat s Heir Apparent. Posledních 5 let bylo tak neuvěřitelnou jízdou a díky této příležitosti jsem si mezi tolika z vás našel mnoho úžasných přátel. Zůstaňte v kontaktu se mnou a klidně mě sledujte hudebně i v mém "osobním" životě. Přeji všem v Heir Apparent zjevně nic jiného než úspěch a štěstí".

Jeho příchod do kapely přinesl vydání alba "The View From Bottom" nahraného v roce 2017 a vystoupení kapely na mnoha koncertech, včetně účasti na festivalech jako Keep it True, Rock Hard Festival nebo Headbanger's Open Air. Další dvě vystoupení na Up the Hammers a Horns Up Festival, oba dva v Řecku v roce 2020 tak visí ve vzduchu, protože doposud neexistují nové zprávy o budoucnosti kapely. Kapela pak oznámila, že vystoupení na Up the hammers je nucena zrušit, a spoléhá na to, že si najde čas potřebný k nalezení nového zpěváka.

Will Shaw se již v roce 2020 objevil v řadách nové kapely DeadRisen člena Symphony-X Michaela Lepond, se kterou vydal i debutní studiovou bezejmennou desku.

Zpět
Členové:
Terry Gorle - Guitars
Derek Peace - Bass (1983-1989,2000,2012-dosud)
Ray Schwartz - Drums (1984-1989,2000,2012-dosud)
Op Sakiya - Keyboards (2004-2006,2016-dosud)

Bývalí členové:
Will Shaw - Vocals (03/2015-08/2019)
Mike Gorham - Vocals (2013)
Jeff Carrell - Vocals (2012 tour)
Bobby Ferkovich - Bass (2004-2006)
Peter Orullian - Vocals (2004-2006)
Jeffrey McCormack - Drums (2004-2006)
Clint Clark - Drums (2003-2004)
Bryan Hagan - Vocals (2002-2003)
Mike Blair - Vocals (2003)
Thomas Kelleners - Drums (2002)
Michael James Flatters - Vocals (2000)
Klaus Derendorf - Guitars (1990)
Mike Jackson - Keyboards (1987-1989)
Steve Benito - Vocals (1987-1989)
Randy Nelson - Bass (1987)
Paul Davidson - Vocals (1983-1986)
Duane Bakke - Bass (1986)
Nathan McCoy - Keyboards (1985)
Jim Kovach - Drums (1983-1984)

1983
1984
1985
Terry Gorle - Guitars
Derek Peace - Bass
Jim Kovach - Drums
Derek Peace - Bass
Terry Gorle - Guitars
Ray Schwartz - Drums
Paul Davidson - Vocals
Derek Peace - Bass
Terry Gorle - Guitars
Ray Schwartz - Drums
Paul Davidson - Vocals
Nathan McCoy - Keyboards
1986
Graceful Inheritance

1987-1989
Triad/One Small Voice

1990-1997
disbanded

Terry Gorle - Guitars
Derek Peace - Bass
Ray Schwartz - Drums
Paul Davidson - Vocals
Derek Peace - Bass
Terry Gorle - Guitars
Ray Schwartz - Drums
Steve Benito - Vocals
Mike Jackson - Keyboards
Terry Gorle - Guitars
1998
1999
2000
Terry Gorle - Guitars
Jay Wegener - Bass
Terry Gorle - Guitars
Terry Gorle - Guitars
Derek Peace - Bass
Ray Schwartz - Drums
2001-2002
2003
2004-2006
Terry Gorle - Guitars
Thomas Kelleners - Drums (2000)
Terry Gorle - Guitars
Clint Clark - Drums
Bryan Hagan - Vocals
Terry Gorle - Guitars
Bobby Ferkovich - Bass
Op Sakiya - Keyboards
Jeffrey McCormack - Drums
Peter Orullian - Vocals
2007-2011
2012
2013
Terry Gorle - Guitars
Terry Gorle - Guitars
Ray Schwartz - Drums
Derek Peace - Bass
Terry Gorle - Guitars
Ray Schwartz - Drums
Derek Peace - Bass
Mike Gorham - Vocals
2014
2015
2016-dosud
Terry Gorle - Guitars
Ray Schwartz - Drums
Derek Peace - Bass


disbanded
Terry Gorle - Guitars
Ray Schwartz - Drums
Derek Peace - Bass
Will Shaw - Vocals
Op Sakiya - Keyboards

Členové

(Narozen ***, Lynnwood, Washington, USA)
Guitars, Background Vocals


Terry je americký hudebník, kytarista a zakládající člen kapely Heir Apparent. V roce 20018 hostoval na albu "A Voice Unheard" skupiny Tomorrow's Outlook.

Terry dvacet let pracoval jako kamenným kamenem / kamenným kamenem, než jej několik zranění donutilo najít si novou kariéru. Natrhl si totiž levé rameno a svaly v loktu a předloktí, které vyžadovaly operaci za posledních 15 let. Nemohl pokračovat ve fyzicky náročném zaměstnání bez dalšího rizika zranění. Takže absolvoval dva roky vysoké školy na Edmonds Community College, obor Web Design Development, kde získal titul Associates of Technical Arts ve vývoji webových aplikací.

V současné době pracuje pro společnost Cascadia Community College jako nezávislý dodavatel, který buduje jejich novou mezinárodní webovou stránku. Byl také stále na škole a v prosince 2011 dokončil svůj digitální forenzní certifikát.
Členové

(Narozen ***)
Bass


Derek je americký hudebník, basista a zakládající člen kapely Heir Apparent.

Dříve působil i v kapele:
Dr. Unknown - Bass (1990-1995) spolu s Ray Schwartzem
1993 "Demo" (Demo) - Bass
1993 "Ouch" (EP) - Bass

Savage Grace - Bass (1986-1987)
1987 "Ride Into The Night" (EP) - Bass
Členové

(celým jménem Raymond Schwartz)
(Narozen ***)
Drums


Derek je americký hudebník, hráč na bicí a percussion a zakládající člen kapely Heir Apparent. V 80. letech používal pseudonym Raymond Black.

Dříve působil i v kapele:
Dr. Unknown (As Raymond Black) - Drums (1990-1995) spolu s Dereke Peace
1993 "Demo" (Demo) - Drums
1993 "Ouch" (EP) - Drums (as "Ray Black")
Členové
(Narozen ***, Bangkok, Thailand)
Keyboards


Op je americký hudebník, původem z Thajska, hráč na klávesy a od roku 2004 člen kapely Heir Apparent.

Působí také v power metalové kapele Screams Of Angels, se kterou již vydal v roce 2013 jejich debutové album, "Into The Warzone".

Členové
(Narozen ***, Collingdale, Pennsylvania, United States)
Vocals


Will je americký zpěvák a od roku 2016 je novým zpěvákem kapely Heir Apparent. Dne 14. srpna 2019 ale Will oznámil, že z kapely odchází. V roce 2020 už mu vyšla deska s novou kapelou Michaela LePond (Symphony-X) Deadrisen.

Působil také v kapelách:
DeadRisen - Vocals
2020 "DeadRisen" - Vocals

Athem - Vocals
2009 "The Extended Mind" - Vocals

Abodean Skye - Vocals (2008-)
2015 "Echoes Of An Astral Empire" - Vocals
2011 "Transmission" - Vocals
Členové Mike Gorham
(Narozen ***, Voorhees, NJ, USA)
Vocals (2013)


Mike je americký zpěvák působící v metalových projektech po celém světě. S kapelou Heirt Apparent vystupoval pouze v roce 2013 na několika koncertech. Působil/působí také v kapelách:

Tomorrow's Outlook (norská heavy metalová kapela)
2018 "A Voice Unheard" - Vocals
2012 "34613" - Vocals

Abodean Skye - Vocals (2008-2011) (progressive rock/metal)
2011 "Transmission" - Vocals

Autumn Silence - Vocals
1991 "Winter's Calling" (Demo) - Vocals
1994 "Echoes In The Garden" (EP) - Vocals
Členové Bobby Ferkovich
(Narozen ***, )
Bass (2004-2006)


Bobby Ferkovich piloval své dovednosti hraní na basu během svého působení v Coloradu a Washingtonu na klubové scéně, než se připojil k Heir Apparent v roce 2001. Bobby je členem uznávaného progressive rockové skupiny Presto Ballet, se kterou nahrál desky "Invisible Places" (2011), "Relic Of The Modern World" (2012) a "The Days Between" (2018). Spolu s Op Sakiyou Bobby nahrával a vydal desku s uznávaným kytaristou John Jaunese v John Jaunese Group.

Spolu s bubeníkem Jeffrey McCormackem, klávesistou Op Sakiyaou a zpěvákem/kytaristou Kendall Bechtelem (FIFTH ANGEL) je členem kapely Powertrain, která přebírá různé vlivy svých členů, aby vytvořili svůj unikátní směs melodického metalu, klasického rock a energického popu. Hudba vyvolává vzpomínky na klasickou kytaru a rock s Hammondkami jako Deep Purple a Uriah Heep, vzletný prog Pink Floyd, 80. power metal od Dio a Iron Maiden nebo moderní pocitoví a náladoví Alice In Chains. Kapela vydala dvě alba "Off The Rails" (2012), "Tracks" (2010) a jedno EP "Will To Power" (2009).

Bobby spolupracoval i s bývalým kytaristou WASP Randy Piperem na svém novém sólovém projektu a koncertoval s světově proslulou power-zpěvačkou Pamelou Moore (známou jako "Sister Mary" na desce Queensryche) po vydání jejího nového alba "Resurrect Me". V březnu 2013 byl Ferkovich ve studiu s kytarovým virtuózem Gabriele Palermo (z německých TRAGEDIAN) spolu s Bobbyho bývalým kamarádem a členem Heir Apparent bubeníkem Jeffrey McCormackem. Projekt prostě nazvaný M.P.F. vyšel v roce 2013 vydání.

Bobby ještě působil v kapele Book of Judas, Ultrastone a s kapelou FireWölfe nahrál desku "We Rule The Night" (2014).
Členové
(Narozen 31. srpna ****, Salt Lake City, Utah)
Vocals (2004-2006)


Peter je americký spisovatel, autor fantasy románů a zpěvák, který působí jako člen kapely Inner Resonance (Vocals, Keyboards). Dříve působil v kapelách Lyranthe (Vocals), Fifth Angel (Vocals), zpíval u Heir Apparent v letech 2004-2006. Alba natáčel s kapelami Inner Resonance a Continuum.

Peter se narodil v Salt Lake City v Utahu. Už jako dítě jaj bavilo vytvářet příběhy, psát písně nebo se zapojovat do různých her. Na High School měl Peter více zájmů, dělal atletiku, působil ve studentské radě, zpíval se školní a capello sborem. Na vysoké škole se Peter připojil ke koncertní a nahrávací rockové kapele, a to ve stejné době, když dokončil svou diplomovou práci - fiktivní dílo SKINWALKER. V roce 1991 absolvoval magna cum laude s vyznamenáním University of Utah s Honors B.A. v angličtině, s důrazem na psaní, a byl zapsán do Phi Beta Kappa a Phi Kappa Phi National Honor Societies.

O dva roky později se přestěhoval do Seattlu, Washington, aby začal vážnou klasickou vokální studii se známým maestrem Davidem Kylem - vokálním trenérem Geoffa Tate z Queensryche, Ann Wilson z Heart a Layne Staley z Alice in Chains, jen pro příklad. Během následujících čtyř let pokračoval ve studiu hudby a začal stále častěji trávit volný čas psaním. Během prvních let v Seattlu pracoval Peter v malé redakci jako redaktor bestselleru New York Times. Pracoval také jako novinář, psal sloupek o zpěvácích pro Progression Magazine, ve kterém dělal rozhovory a představoval některé velké hlasy v rockové a metalové hudbě.

Peter později začal pracovat v Microsoftu v divizi Xbox, kde pracoval v několika týmech a uvedl na trh několik produktů a služeb. Během svého působení ve společností Microsoft pokračoval v aktivní hudbě, vydával řadu CD s různými muzikanty a vyhrál cenu Private Eye Best Male Vocalist Award. Jeden singl z těchto nahrávek to dotáhl až na #2 na populární internetové stránce rockové hudby.

V roce 2006 Peter dodal svoji první povídku do antologie Denise Little a od té doby publikoval povídky v různých antologiích, včetně příběhů, které se odehrávají v Aeshau Vaal, fiktivním světě knihy Unremembered. Na začátku roku 2009 vydavatelství Tor Books zakoupilo první tři knihy epické fantasy série The Vault of Heaven. James Frenkel napsal: "Když jsem poprvé četl Petera Orulliana v raném návrhu The Unremembered, byl jsem přitahován postavami a pak záhadami příběhu, což mě nutilo k tomu, že jsem musel zjistit, co se děje. Četl jsem více a uvědomil si, že jsem se stal závislý na jeho světě, který má bohatou historii a kulturu, stejně jako na některá překvapení, která jsem nemohl očekávat."

Ve stejnou dobu začal Peter první z několika mezinárodních turné, především do Evropy, s předními rockovými a metalovými kapelami jako Heir Apparent a Fifth Angel jako sólový zpěvák.

V roce 2016 byl Peter vybrán, aby napsal román progresivnímu metalovému gigantu Dream Theater, koncepční příběh The Astonishing. Peter Orullian je obrovský fanoušek Dream Theater a splnilo se mu jedno velké přání. Vydáním alba "The Astonishing" Dream Theatre přinesli veřejnosti nejen velkolepý kousek konceptuálního progresivního metalu, ale také zasadili zárodek myšlenky do tvůrčí mysli spisovatele fantasy Orulliana. S vědomím, že album nikdy nedokáže plně si uvědomit myšlenky a představy, takže se s ním kytarista John Petrucci při psaní díla s Peterem spojil a nechal jej zpracovat formální koncept. Následovalo několik hodin telefonických rozhovorů, než byl Peter vyzván, aby napsal kapitolu se vzorkem - scénu k písni "A Savior in the Square". Peterovi byla také dána volnost, aby se příběh mohl rozběhnout do nových směrů. Peter nakonec přidal nové postavy, nové motivace, dílky pracně vybudovaného světa atd.

Když byl při jednom z koncertů v zákulisí s kapelou, připravil mi zpěvák James LaBrie další překvapení, když mu řekl že zná všechny jeho romány a je jeho vyelkým fanouškem.

V následujícím roce začal pracovat na projektu The Bell Ringer, který se zatím skládal z kompletního románu (v současné době podán prostřednictvím jeho literárního agenta) a komplexního divadelního zážitku/rockové opery složené z 24 písniček, něco jako Trans-Siberian Orchestra.

Peter yní žije v Pacific Northwest.

Stránky spisovatele a hudebníka jsou na: https://www.orullian.rocks/music
Členové Jeffrey A. McCormack
(Narozen ***, Danville, Indiana, United States)
Drums (2004-2006)


Jeffrey je americký bubeník, je pravděpodobně nejznámější jako bubeník kapel Nightshade a Heir Apparent. Byl také zakladatelem kapel Juvenile a Sentence.

V době dospívání byl Jeffrey obklopen téměř každým stylem hudby, který si lze představit. Jeho matka a tety (bývalé členky USO) měli rádi hudbu big bandových souborů. Jeho strýc a bývalý profesor hudby na Cornish School of Arts byl zaměřen na všechny druhy jazzu. Jeho bratr propadl hudbě Led Zeppelin, Yes, Roxy Music a Kate Bush, jeho sestry zase Blood Sweat & Tears, The Carpenters, The Bee Gees, Alice Cooper a Earth Wind and Fire a.j.

Ale až po přestěhování do Seattlu v roce 1978 Jeffrey McCormack dostal svou první chuťovku, která přišla, návštěva jeho prvního živého koncertu, a to rovnou KISS. S obrazy Petera Crissa ve své hlavě se Jeffrey pustil do školní výuky tak, že se zdokonalí ve svém řemesle, když bude navštěvovat každou hudební třídu dostupnou ve veřejné škole, a také tím, že zformuje mnoho garážových kapel.

V roce 1985 se Jeffrey stal asistentem manažera pro nyní nechvalně proslulá studia Music Bank Rehearsal Studios v Seattlu. Jeffrey v podstatě pracoval na pronájmu pro kapely, byl obklopen 60 zkušebními místnostmi, které byly naplněny 24 hodin denně rockovou elitou Seattlu. Tam se Jeffrey setkal s kytaristou Jerry Cantrellem, zpěvačkou Layne Staley a klávesistou Brianem Hermannem, kteří později zformovali sestavu, z níž se vyklubali Alice in Chains.

V roce 1990 se Jeffrey spojil s bývalým kytaristou Q5 Rickem Piercem a zpěvákem Jonathanem Scottem K. a zformovali Nightshade, která vydala svůj debut "Dead Of Night". Toto album získal ohromující chválu, včetně Kerrang Magazine s nejvyšším ohodnocením "5 K". Nightshade pak pokračovali jako otevírací kapela pro mnoho dalších aktů jako Savatage, Kings of the Sun, Alias a Love/Hate. Od roku 1992 je Jeffrey McCormack uveden na téměř 60 CD po celém světě, vystupoval po celých USA s mnoha různými umělci, včetně Aaron Spiro (Sparrow Records), Linnae Reeves (Starsong Records), Brett Williams (Maranatha Records), Jon Blackstone (Rhythm House Records) a Bloodgood (Frontline Records). Vystupoval i na vyprodaném evropském turné s klasickými metalovými legendami Heir Apparent a na 5 vyprodaných zastávkách v Rusku s bývalým členem Steve Miller/Doobie Brothers kytaristou Jay "Bird" Koderem.

V roce 2008 se Jeffrey rozhodl změnit svou kariéru: místo toho, aby drtil bicí soupravu, se stal sólovým zpěvákem v kapele Screams Of Angels. V únoru 2010 se však Jeffrey McCormack vrátil za bicí, když se ujal bubenických povinností Fifth Angel. V roce 2011 si zabubnoval i na EP desce kapely Presto Ballet "Love What You've Done With The Place", kde se setkal s basistou Bobby Ferkovichem.

V současné době je Jeffrey McCormack velmi zaneprázdněný muž, který si udržuje nahuštěné koncertní i nahrávací plány, je soukromým učitelem a clinic hráčem, v současné době také produkuje své první vzdělávací DVD s názvem "The Worship Drummer's Toolbox".

Jeffrey působí nebo působil v kapelách:

TKO - Drums (2017-present)
Q5 - Drums (2014-present)
2016 "New World Order" - Percussion, Lyrics (track 1), Drums, Background Vocals

Screams Of Angels - Vocals
2013 "Into The Warzone" - Vocals

Fifth Angel - Drums (2010-?)
Bloodgood - Drums (2002-2006)
Heir Apparent - Drums (2004-2006)

Nightshade - Drums
1991 "Dead Of Night" - Drums
Členové Clint Clark
(Narozen ***, )
Drums (2003-2004)


Clint je americký hudebník a hráč na bicí nástroje.

V roce 2009 se objevil na nahrávce "Rodan vs. Mothra" newyorského hudebníka a skladatele Nikolaie Ruskina.
Členové Bryan Hagan
(celým jménem Bryan Wesley Hagan)
(Narozen 24. března 1973, USA,
zemřel 21. května 2012)
Vocals (2002-2003)


Bryan zpíval s Heir Apparent v letech 2002-2003. Byl to jemný obr a skvělý přítel. Bryan představoval první volbu, aby nahradil Paula Davidsona při reunionu, které se konalo v roce 2010 v lednu v Řecku a Německu.

Sestava Heir Apparent z roku 2002 se spojila s vokalistou Seanem Austem, aby vystoupili na krátkém setu na počest Bryana Hagana na pamětní sbírce pro jeho děti. Akce se konala ve Flight's Pub v Everettu ve Washingtonu dne 30. června 2002.
Členové Thomas Kelleners
(Narozen 15. ledna 1966, Krefeld, Germany)
Drums (2000)


Thomas je německý bubeník, žijící v Tönisvorst, Nordrhein-Westfalen, Německo, a nyní je členem kapely Blacklands. Dříve působil v kapelách:

Heavenward - Drums (progressive rock/neo-prog)
1988 "Into the Light" (Demo) - Drums
1989 "At First Nature" (Demo) - Drums
1991 "Within These Dreams" - Drums

Heir Apparent - Drums (2002)

Lucifer's Heritage - Vocals (1984), což je raná verze známé německé kapely Blind Guardian před jejich přejmenováním. Thomas v ní však pobyl jen krátce po založení.
Členové Steve Benito
(Narozen ***, United States)
Vocals (1987-1989)


Steve je americký hudebník a zpěvák. Před příchodem k Their Apparent působil Steve v kapele French Kiss např. s Ronnem Chickem).

Leader kapely Terry Gorle jej popsal jako talenovaného zpěváka, ale velmi problematickou osobu. V podstatě stál za rozpadem kapely během natáčení jejich druhého alba. Po rozpadu kapely se vrátil do Portlandu, kde si zařídil domácí studio a skládal hudbu.

Po rozpadu kapely jednu dobu dokonce kolovalo kazetové EP se čtyřmi skladbami Their Apparent jako výtvor kapely Sweet Sister Sam, kde Steve působil, ale byly nabízeny pod jménem kapely Their Apparent.
Členové Paul Davidson
(Narozen 27. června 1961, Mountlake Terrace, Washington, United States)
Vocals (1983-1986)


Paul byl členem Heir Apparent, se kterými nahrál "Demo I a II" (1984) a debutovou desku "Graceful Inheritance" v roce 1986. S kapelou si zahrál i několik koncertů při jejím reunionu v roce 2011 v sestavě Ray Schwartz (Drums), Paul Davidson (Lead Vocals), Terry Gorle (Guitar, Vocals) a Derek Peace (Bass), vystoupil s nimi rovněž na festivalu Metal Assault II ve Würzburgu, Německo, dne 14. ledna 2012.

Paul Davidson se v roce 2015 po bezmála 30 letech opět objevil ve studiu. Tam nahrál skladbu "Non-Stop" spolu s kapelou The Hit Chasers. Jednalo se však jen o hostování.
Členové Jim Kovach
(Narozen ***, Detroit, USA)
Drums (1983-1984)


Jim je bývalý americký bubeník, který spoluzakládal v roce 1983 kapelu Heir Apparent. V letech 1971-1974 navštěvoval školu Issaquah High School. Pak studoval obor Hudba na University of Washington.

Mimo hudební kariéru pracoval jako Band Director v Edmonds Woodway High School a nyní působí ve stejné funkci ve společnosti Wenatchee High School. Žije s rodinou ve Wenatchee, Washington.

Zpět
Studiové desky:
2018 The View From Below
1989 One Small Voice
1986 Graceful Inheritance
Ostatní nahrávky:
2016 Foundations
1999 Triad
1990 Heir Apparent (tape)
1988 Recordings '88
1987 Triad 333
1985 Heir Apparent - Demo 1985 (tape)
1984 Inception Day/Demo I. a II.


Skupina:
Will Shaw - Vocals
Terry Gorle - Guitars
Derek Peace - Bass
Ray Schwartz - Drums
Op Sakiya - Keyboards
Hosté:
Diskografie The View From Below
Vyšlo 15. října 2018, Black Dragon, No Remorse Records, 0191924597179

Seznam skladeb:
01. Man In The Sky (Schwartz, Shaw) (5:35)
02. The Door (Gorle, Shaw) (5:50)
03. Here We Aren't (Sakiya, Shaw) (5:44)
04. Synthetic Lies (Gorle, Blair, Shaw) (4:59)
05. Savior (Gorle Blair) (2:26)
06. Further And Farther (Gorle, Shaw) (7:03)
07. The Road To Palestine (Gorle, Shaw) (7:23)
08. Insomnia (Gorle, Shaw) (6:01)
Total Time: (53:34)

Music recorded at Apparently Music by Terry Gorle
Vocals recorded at EarWorks Audio by Tom Hall
Engineered: Tom Hall, Terry Gorle
Produced: Tom Hall and Heir Apparent
Cover Art: Terry Gorle
Band Photo: Matia Schwartz
Heir Apparent Logo: Matt Bazemore
Layout: GooGraphic.com

Skupina:
Steve Benito - Vocals
Raymond Black - Drums, Percussion
Terry Gorle - Guitars
Michael Jackson - Keyboards
Derek Peace - Bass
Hosté:


Diskografie One Small Voice
Vyšlo 1. června 1989, Capitol/Metal Blade/Roadracer Records, C1-91690, Roadrunner Records, RO 9472 2 (Europe)

Seznam skladeb:
Side A
01. Just Imagine (4:32)
02. Crossing The Border (3:10)
03. Screaming (3:51)
04. Alone Again (3:49)
05. Cacophony Of Anger (4:11)
06. The Sound Of Silence (Simon And Garfunkel Cover) (4:06)
Side B
07. We The People (3:38)
08. Young Forever (2:45)
09. One Small Voice (6:22)
10. Decorated (4:50)
11. The Fifth Season (5:39)
Total Time: (46:53)

Bonus Tracks:
12. The Haunting (Steve Benito / Terry Gorle / Mike Jackson) (5:30) *
13. Two Hearts (Steve Benito / Ronn Chick) (5:20) *

Recorded at Triad Studios, Redmont, Washington
Additional recording done at Bear Creek Studios, wodenville, Washingtin
Producer: Tom Hall and Heir Apparent
Engineered: Tom Hall, Larz Nefzger, Mike Tortorello, Dave Dysart
Cover Art Concept: Jim Warren
Logo Art Concept: Ray Black
Graphics: Wendy Kramer for The Bland Design Group
Photography: Joe Giron

Skupina:
Terry Gorle - Guitar, Vocals
Paul Davidson - Vocals
Derek Peace - Bass
Raymond Black - Drums, Percussion
Hosté:


Diskografie Graceful Inheritance
Vyšlo 26. ledna 1986, Black Dragon Records, BD 008
reissue 2000, Hellion

Seznam skladeb:
Original tracklist:
Side A
01. Entrance (0:38)
02. Another Candle (3:56)
03. The Servant (3:25)
04. Tear Down The Walls (4:34)
05. Running From The Thunder (2:59)
06. The Cloak (2:34)
07. R.I.P. (Live) (4:59)
Side B
08. Hands Of Destiny (3:27)
09. Keeper Of The Reign (4:46)
10. Dragon's Lair (3:28)
11. Masters Of Invasion (5:07)
12. Nightmare (2:41)
13. A.N.D... Drogro Lived On (3:42)
Total Time (46:16)

Re-Issue in 2000 by Hellion Records with a new cover and 2 bonustracks
01. Entrance ()
02. Another Candle ()
03. The Servant ()
04. Tear Down The Walls ()
05. Tomorrow Night () *
06. Running From The Thunder ()
07. The Cloak ()
08. R.I.P. ()
09. Hands Of Destiny ()
10. Keeper Of The Reign ()
11. We, The People () *
12. Dragon's Lair ()
13. Master Of Invasion ()
14. Nightmare ()
15. A.N.D... Dogro Lived On ()
Total Time (00:00)

Recorded Late 1985 at Triad studios, Redmond, Washington
* Bonus tracks
Producer: Tom Hall and Heir Apparent
Mastered: Gérard Gustave at Translab Studio
Engineering: Larry Nefzger, Tom Hall
Cover [Cover Picture]: Eric Larnoy
Management [Personal Manager]: Charles Burks
Photography [Sleeve Live Pictures]: Jim Hadley


Skupina:
Hosté:
Diskografie Foundations
Vyšlo 15. února 2016, Floga Records, FL120 (Greece), 600 copies

Seznam skladeb:
Disc 1 - Nemesis - The Nemesis Demo (1983)
The Nemesis Demo (1983)
Side A
01. Tear Down The Walls (4:18)
02. The Servant (3:27)
03. Dragon's Lair (3:53)
04. The Cloak (3:12)
Side B
05. Tame The Beast (4:42)
06. Masters Of Illusion (5:27)
07. Improviso (5:26) (instrumental)
08. Mysteria (6:05) (instrumental)
Total Time: (36:30)

Disc 2
Side A - Inception Day (1984)
01. A.N.D. ...Dogro Lived On (3:46)
02. Keeper Of The Reign (5:23)
03. Nightmare (Faces in The Dark) (3:13)
04. Tear Down The Walls (4:30)
05. The Servant (3:55)
Side B - Triad (1987)
06. We, The People (3:25)
07. Keeper Of The Reign (4:39)
08. Just Imagine (4:09)
09. Alone Again (3:08)
Total Time: (36:08)

Disc 3 - Triad
Side A
01. Questions (3:30)
02. One Small Voice (6:05)
03. Tomorrow Night (4:01)
04. Cry for Rome (4:44)
Side B
05. Two Hearts (3:55)
06. The Sound Of Silence (3:30)
07. The Haunting (4:51)
08. Young Forever (2:44)
09. The Fifth Season (5:25)
Total Time: (38:45)

Front cover painting "The Knight at the Crossroads": Viktor M. Vasnetsou (1848-1926)
Artwork and layout design: Ra.design (facebook.com/radesign)

Skupina:
Hosté:
Diskografie Triad

Vyšlo 17. prosince 1999, Hellion Records, HE 061299

Seznam skladeb:
01. We, The People (Terry Gorle / Mike Jackson) (3:32)
02. Keeper of the Reign (Terry Gorle) (4:46)
03. Just Imagine (Live) (Steve Benito / Terry Gorle / Mike Jackson) (4:19)
04. Alone Again (Live) (Steve Benito / Ronn Chick) (3:16)
05. Questions (Live) (Terry Gorle) (3:39)
06. One Small Voice (Live) (Steve Benito / Terry Gorle / Mike Jackson) (6:31)
07. Tomorrow Night (Live) (Terry Gorle / Mike Jackson) (4:07)
08. Cry For Rome (Live) (Steve Benito / Terry Gorle) (4:47)
09. Two Hearts (Live) (Steve Benito / Ronn Chick) (4:12)
10. The Sound of Silence (Live) (Paul Simon) (3:43)
11. The Haunting (Live) (Steve Benito / Terry Gorle / Mike Jackson) (5:00)
12. Young Forever (Live) (Steve Benito / Terry Gorle) (2:47)
13. The Fifth Season (Live) (Steve Benito / Terry Gorle / Mike Jackson) (5:43)
Total Time: (56:22)

Producer: Tom Hall
Demo recordings with different singers between 1985 and 1988. All songs recorded "live" at Triad Studios, January 17, 1988 except: "We, The People" - music recorded in April 1987, vocals recorded at Triad Studios, June 1987
"Keeper Of The Reign" - music recorded in May 1985, vocals recorded at Triad Studios, June 1987

Skupina:
Steve Benito - Vocals
Derek Peace - Bass
Gary McCormack - Guitars
Ray Schwartz Drums
Mike Jackson - Keyboards
Klaus Derendorf- Guitars
Hosté:
Diskografie Heir Apparent
Demo casette, vyšlo 1990, independent

Seznam skladeb:
Side One:
01 Shakin' It Up (4:41)
02 Sweet City Child (5:12)
Side Two:
B1 Matter Over Mind (5:19)
B2 When Will The Morning Come (3:49)
Total Time: (18:01)

Management: Julie Hines
V té době byl Terry Gorle mimo skupinu kvůli sporu o vedení kapely. Nahradil jej v tomto období německý kytarista Klaus Derendorf, který hrál na turné One Small Voice spolu s Crimson Glory a byl brzy nahrazen Garym McCormickem. Není jisté, kdo hrál na kytaru v Demo 1990, zda Klaus či Gary.

Skupina:
Derek Peace - Bass
Terry Gorle - Guitars
Mike Jackson - Keyboards
Steve Benito - Vocals
Ray Schwartz - Drums
Hosté:
Diskografie Recordings '88
Demo casette, vyšlo 1988, independent

Seznam skladeb:
01. Keeper Of The Reign (4:46)
02. Tomorrow Night (4:07)
03. Two Hearts (4:12)
04. Cry For Rome (4:47)
05. Questions (3:39)
Total Time: (21:31)


Skupina:
Derek Peace - Bass
Terry Gorle - Guitars
Mike Jackson - Keyboards
Steve Benito - Vocals
Ray Schwartz - Drums
Hosté:
Diskografie Triad 333
Demo casette, vyšlo 1987, independent

Seznam skladeb:
01. Cry For Rome ()
02. Two Hearts ()
03. The Sound Of Silence () (cover)
04. The Haunting ()
05. Young Forever ()
06. The Fifth Season ()
Total Time: (00:00)

Management: Julie Hines

Skupina:
Derek Peace - Bass
Terry Gorle - Guitars
Mike Jackson - Keyboards
Steve Benito - Vocals
Ray Schwartz - Drums
Hosté:
Diskografie Heir Apparent - Demo 1985
Demo casette, vyšlo 1985, independent

Seznam skladeb:
Side A
01. Another Candle ()
02. Keeper Of The Reign ()
03. Masters Of Invasion ()
04. The Cloak ()
05. Tear Down The Walls ()
Side B
01. Another Candle ()
02. Keeper Of The Reign ()
03. Masters Of Invasion ()
04. The Cloak ()
05. Tear Down The Walls ()
Total Time: (00:00)

Pouze promoční tape nahrán pro magaziny a labely ve velmi omezené kvalitě a na obou stranách se objevují stejné skladby. Neměl žádný přebal.

Skupina:
Derek Peace - Bass
Terry Gorle - Guitars
Paul Davidson - Vocals
Ray Schwartz - Drums
Hosté:
Diskografie Inception Day/Demo I. a II.
Demo cassette, vyšlo 1984, demo

Seznam skladeb:
01. Tear Down The Walls (4:29)
02. The Servant (3:50)
03. Keeper Of The Reign (5:19)
04. Nightmare (Faces In The Dark) (3:09)
05. A.N.D. ...Dogro Lived On (3:42)
Total Time: (20:29)

Přebal je z pozdějsí reedice.

Zpět


Současná sestava - Terry Gorle, Will Shaw, Ray Schwartz, Op Sakiya, Derek Peace


Ještě jako Nemesis v roce 1983, když byla napsána polovina skladeb na "Graceful Inheritance",
Derek, zpěvák Corey Rivers, bubeník Jim Kovach a Terry.Rok 1984 - Terry Gorle, Ray Schwartz, Paul Davidson a Derek Peace

sestava z roku 1987

  

  
Čtyři covery reedicí prvního alba...
Zpět
Oficiální stránky:
https://www.heirapparent.com/
https://www.facebook.com/HeirApparentOfficial/
https://heirapparent.bandcamp.com/


Nahoru ProgressRock
Made by 
©  27.5.2019 
Menu Poslední aktualizace: 11.3.2020
mbrezny@centrum.cz 
...a vzkaz autorovi!