Hangover Paradise


Hangover Paradise je prog-rocková kapela inspirovaná hudbou velikánů jako jsou Genesis, Marillion, Rush a Pink Floyd. Kapela se skládá ze šesti zkušených a všestranných hudebníků. Každá jejich skladba je samostatné hudební dobrodružství a jsou to krásná představení - někdy grandiózní, někdy poklidné a přemýšlivé, ale především s překvapujícími kytarovými přechody vybízejícími přímo k vychutnání, hutnou oduševnělou baskytarou a rytmicky pulzujícíni bicími. To vše v kombinaci s melodickými sladěnými vokály a rozmanitostí a rozsahem, který přiníšejí dva klávesoví hráči. Všechny skladby jsou originálními skladbami kapely s texty od klavíristy Petra Zweruse. V textech si každý může najít něco osobního, a také texty, které se týkají důležitých témat - jako např život dětského vojáka až po to, že náboženství nikdy nevyřeší světové problémy.

Hangover Paradise je neo-prog rocková skupina z Holandska, jejíž kořeny byste mohli najít v Assenu a Emmenu, byli zformováni před několika lety, přesněji v roce 2010. V tomto roce kapela působila ve složení Peter Zwerus, Henk Zwerus, Pieter Nanuru, Cees-Jan van Gaalen, Jelle de Groot a Edwin van Stenis. V říjnu 2011 se basista Cynthio Ooms připojil k Hangover Paradise a nahradil tak Jelle de Groota. Cees-Jan opustil kapelu počátkem roku 2012 a Elias de Vries jej nahradil. Post bubeníka ale jako by kapele nebyl přán, protože se tam vystřídalo mnoho hudebníků. Edwin van Stenis již nemohl déle kombinovat svoji práci jako kameraman a fotograf s práci v kapele. Jeho bratr Jeroen tak usedl na jeho místo na bubenickou stoličku. Leč ani on dlouho nevydržel a nahradil jej Arjan Arkema v říjnu 2013. Arjana nahradil Niels Voskuil v lednu 2014. Pak nahradil Erwin Budike zakládajícího Pietera Nanuru v lednu 2015. A na konci roku 2015 se navíc Elias, Niels a Erwin rozhodli opustit kapelu.

V roce 2013 přišla s první nahrávkou "Mirrors", která si získaly poměrně velkou odezvu po celém světě, a to jak od fanoušků, tak od recenzentů. Hudební si kapela stojí na melodické straně prog rocku, směrem k neo s některými popovějšími podněty, ale přitom velmi dobře skloubené oba dva žánry. Fanoušci kapel Saga, Styx, dokonce i Eloy se mohou najít v některých místech hudebních ploch, z nich některé přijmou i za své, protože to stojí za to.

Čtyři roky od debutového alba "Mirrors" se HANGOVER PARADISE vrátili v roce 2017 s nástupcem nazvaným "Out Of Sight". Stálé jádro této holandské skupiny stále tvoří dvojčata Peter Zwerus a Henk Zwerus (klávesy) a zkušený baskytarista Cynthio Ooms. Současnou sestavu doplnil Henk Brugge (sólový zpěv), Richard Saimima (kytara), Daniel Brans (bicí) a MacDrikus (doprovodný zpěv). Společně tvoří skvělé partnerství a nabídli album plné vynikajících melodií, různorodých textur, bohatých aranží a emočního vokálního vypětí. Jak se očekávalo, nová dávka hudby pokračuje ve stylu předchozího CD, ale je výrazně vyváženější dílo. Všechny skladby jsou středně dlouhé, které samy o sobě jsou samostané, ale vcelku podporují konzistenci alba. Nové album představili posluchačům na koncertě 25. listopadu 2017 ve VanSlag v Borgeru.

Aktuální členové
Henk Zwerus - Keyboards
Peter Zwerus - Keyboards
Henk Brugge - Lead Vocals
Cynthio Ooms - Bass
Richie Saimima - Guitars
Daniel Brans - Drums
MacDrikus - Backing Vocals
Bývalí členové
Niels Voskuil - Drums
Erwin Budike - Guitars
Pieter Nanuru - Guitars
Elias de Vries - (2010-2012)
Arjan Arkema - Drums (2013)
Jeroen van Stenis - Drums (-2013)
Edwin van Stenis - Drums
Jelle de Groot - Bass (2010-2011)
Cees-Jan van Gaalen -

Členové Henk Zwerus
(Narozen ***)
Keyboards


U Henka Zweruse vyvěrá hudební talent snad až z morku kostí. Být kreativní v hudbě ve všech jejích aspektech je přesně to, co Henk preferuje, a to už po celých 40 let. Během studií skládal hudbu pro školní TV a doprovázel v kapele kabaretní skupinu z Hilversumu Black/White (Zwart/wit).

Jeho všestrannost se odráží vlastním přínosem v kapelách různých stylů od starého jazzu (Wildcats a LA VIDA JAZZBAND), irských hudebních coverů ze 70. let, i v zájmu o jeho oblíbené kapely Dire Straits (Mark Knopfler), Supertramp nebo Eric Claptona. Henk byl součástí různých projektů. Hrál od Frieslandu po Ukrajinu a vše co leží mezitím. Účastnil se často řady CD projektů zahrnujících tvorbu Aquiles a od roku 2008 cokoliv.

V 80. letech se začal zajímat i o symfonický rock. Skladby zjevně měly tenhle základ, ale ještě to nebyl úplný konzistentní celek. Láska k tomuto hudebnímu stylu u něj ale vždy zůstala v pozadí jako inspirace. V Assenu se Henk následně stal součástí Music Pub The Bulls Eye, jako časový koordinátor a leader open koncertů a jam sessions, kterých se zúčastnilo mnoho hudebníků, což vytvořilo rozsáhlou hudební síť.

V roce 2010 se Henk vrátil do práce se svým dvojčetem Peterem, aby napsal symfonickou rockovou hudbu s Peterovými texty. Zformovali tak kapelu Hangover Paradise. S první sestavou se skupina rychle dostala do předběžných kol soutěže Drentse Pop Prijs. Poté, co došlo k několika změnám v sestavě kapely, se v roce 2012 ustálila současná šestičlenná sestava. Prostřednictvím vkladů všech členů kapely byl Hangover Paradise dán do vínku symfonický styl.

Highlights:
1995: koncert pod otebřeným nebem v Kyjevě, Ukrajina, před 600 fanoušky
Diskografie:
2002 "Something To Remember" - Trio Aquiles
2002 "Live in Regalis"
2004 "As It Is" - Trio Aquiles.
Členové Peter Zwerus
Keyboards

Mnoho lidí zná Petera Zwerus hlavně jako hlasatele na RTV Drenthe. Mnoho lidí ale neví, že po celé roky psal texty. Kreativita, textařský talent a muzikálnost jsou ve skutečnosti v Petrově krvi podobně jako u jeho dvojčete Henka. Není tedy překvapující, že se Peter, stejně jako Henk, nakonec rozhodl pro klávesy.

Jako zpěvák a skladatel Peter v letech 1980 až 1985 psal písně pro školní televizní program De Spijker v jeho rodném městě Kopshow. Ve stejném období napsal kontroverzní píseň "Met wie, waarom en hoe"(S kým, proč a jak) o sexuálních předsudcích, která vyšla jako singl. Pro kapelu napsal několik textů, které se objevily také na jejich albech. Jeden z nich byl znovu propuštěn novou formací Drukwerk v roce 2012.

Peter napsal skladby pro “Kinderen voor Kinderen”, kde se mimo jiné setkal s Tonem Scherpenzeelem a hudebními skladateli Fluitsma & Van Tijn. V roce 1988 Peter získal cenu Conamus za nejlepší interpretaci holandské písně společně se skladatelem Boy Scholtem během televizního programu AVRO. Peter také pracoval pro národní vysílání v RTV Drenthe. Prezentoval programy pro školní TV VARA / AVRO, NOS, AVRO a mimo jiné pro Net 5.

Na začátku 90. let experimentoval s bratrem Henkem a dvěma dalšími hudebníky se 3 nástroji M1 od Korga v podkrovní místnosti v hejo Gooi. Tam hráli většinou symfonickou hudbu, kde hudba kapel Genesis, Pink Floyd a Marillion byly jejich velkým zdrojem inspirace. Fragmenty písní z této doby se stále objevují v současné práci. V podstatě základy Hangover Paradise.

RTV Drenthe Band byl převážně občasný a vystupoval pouze pro své kolegy. Toto dobrodružství inspirovalo Petera, aby z něj vyřešil několik textů, aby se pustil do práce a našel pár kamarádů společně, aby získal ty písně plné kapely hrát.

Takže v roce 2010 se zrodila první sestava Hangover Paradise, v níž byli kamarádka Jelle de Groot jako basistka, kameraman, režisér a přítel Edwin van Stenis na bicí, kytarista Pieter Nanuru a bratr a klávesista Henk Zwerus. O mnoho později se k nim připojil zpěvák Cees Jan van Galen. Jejich symfonické rockové dobrodružství se začalo. K Peterovým písním byla přidána další dimenze.

Edwin a Jelle ale museli opustit skupinu kvůli nedostatku času a zpěvák Cees Jan odešel také. Byli objeveni noví hudebníci, kteří umožnili další rozvoj tohoto hudebního dobrodružství. Elias de Vries se stal novým zpěvákem, Cynthio Ooms se připojil jako basista a Jeroen van Stenis jako hráč na bicí.

Pro Petera a Henka je obzvláště zvláštní, že po dobrodružství v podkroví před 30 lety byli oba bratři u kláves, s Hangover Paradise ale byli schopni dát prostor hudební interpretace ke své společné vášni: symfonický rock.
Členové Henk Brugge
(Narozen ***)
Vocals


Henk Brugge začal zpívat ve věku 12 let. Již v mládí vyhrál několik talentových soutěří. V 16 letech se surinamskou skupinou začal vystupovat po celém Nizozemsku. Dostal se na 18 pozici v Top 100 s kapelou New Energy, pak zpíval sólově v kapele Flying Arrows, se kterou se také dostal do Top 100 kapel.

S několika dlouholetými kolegy založil Wag the Dog, kde zpíval hodně rockových písní po bezmála 23 let, posledních 7 vystupovali i jako kapela Pink Floyd Tribute. V roce 1993 se objevil v Soundmixshow jako David Bowie. V roce 1994 si to zopakoval v Belgii. Hodně hudby napsal a snažil se předvést fanouškům v Hilversum.

Výsledkem je skladba na kompilační CD s holandskými umělci. Absolvoval i několik menších televizních představení. Kromě kapely se také objevoval s imitátorem Rob de Nijsem. Ve 42 letech si udělal 5 letou pauzu. Pak vstoupil do Bluesband, kde udělal některé pěkné věci, ale nebyla to úplně jeho parketa. Od 1. června 2017 je sólovým zpěvákem Hangover Paradise.
Členové Cynthio Ooms
Bass

Po čtyřletém studiu hry klasické kytarové si oblíbil rock and roll 60. a 70. let, ale také Erica Claptona, Johna Mayala, Cream a Franka Zappu a další hudebníky.

Cynthio se odstěhoval do Melbourne v Austrálii v 70. letech. Tam se stal kytaristou australské rockové kapely FRAME, z níž se proslavil a pozdějí z ní vznikla kultovní skupina SKYHOOKS. Po čtyřech letech strávených v Austrálii se vrátil do Nizozemska. Shledal přitom elektrickou basovou kytaru jako zajímavý nástroj až nakonec vyměnil kytaru za basovou kytaru Fender.

Rocková kapela ROCCAYLE vznikla koncem 70. let a působila do počátku 80. let. Pak po řadě úspěšných let následovala popová skupina SECTION-8, v níž působil také Fokke de Jong (nyní King of the Worldl).

Po krátké době s PAUL's GANG se Cynthio seznámil s legendárním BJ Hegenem z Drenthe, velkým příznivcem blues. Vrátil se tak ke kořenům této hudby a nahráli legendární LP "Door To Door" s BJ HEGEN BLUESBAND.

Pak Cynthio pracoval řadu let jako basový hráč v různých cover kapelách nebo jako doprovod mnoha umělců amerického blues, včetně Long John Huntera, Eddy Burnse, Eddy C. Campbella, Phil Guye, RL Burnsidea, Jona Morrise, Richarda Ray Farrella, Allen Haynese a koncertoval s nimi po celé Evropě. Pak se stal členem americké kapely Richarda Raye Farrelband a cestoval také s nimi nejen po Spojených Státech.

Počátkem 90. let se stal zakladatelem formace LEFTHAND FREDDY AND THE ACES. S první sestavou (Fred Reining, Willem Drenth, později Hannes Langkamp a hráč na Hammond varhany William Kooistra) vydali celkem 4 CD. Cynthio byl součástí kapely 15 let a získal s nimi mnoho zkušeností na spoustě vystoupení ve známých Bluesových klubech a festivalech v Holandsku a Evropě.

Po 40 létech strávených v hudebním byznysu zatoužil po změně. Pořád se účastnilnoha projektů a během jednoho z nich se seznámil s Henkem Zwerusem, který vyzval Cynthia, aby se připojil jako basista k Hangover Paradise. A to byla ta výzva, kterou Cynthio hledal a přijal ji.
Členové Richie Saimima
(Narozen ***)
Guitars


Richie vyrůstal v molucské čtvrti v Bovensmilde v holandské provincii v Drenthe. Tam každá rodina měla kytaru, včetně té Richieho. Po tom, co jej otec naučil první 3 akordy, stala se kytara a Ritchie neoddělitelné a získal něco, čemu se říká vášeň pro hudbu. Po několika vyukových lekcích se Richie brzy ocitl v místních kapelách. V roce 2000 se přihlásil a soutěžil v National Guitar Awards, kde byl odměněn druhým místem za vlastní skladbu.

Pak již jeho hudební kariéra dostala rychlý spád. Vystupoval jako doprovod Golden Earing, Miss Montreal, De Dijk, divadelní turné s Blackgospel, akustická mini turné v Jakartě. Po hraní v mnoha hudebních projektech byl počátkem roku 2016 osloven bubeníkem Hangover Paradise a Richie nabídku přijal.

Předností Richieho je vytvořit atmosféru s kytarou, která se pohybuje od řízných riffů k něčemu velmi jemnému. Kromě toho používá kytarové techniky jako je použití arpeggios a rychlé změny nálady v kontextu písně.
Členové Daniel Brans
Drums

Již velmi záhy bylo jasné, že Daniel a hudba jsou navzájem neoddělitelné. Po zničení řady xylofonů a plastových bubnů dostal svůj první pár paliček od otce už v pěti letech. Od osmi let mu bylo konečně umožněno, aby si absolvoval bubenickou praxi v bubenické kapele, kde byl jeho otec instruktorem.

Nicméně, bubnování nebylo to jediné, co zaujalo jeho pozornost, ale ostatní nástroje se také musely ověřit a samozřejmě téměř všechny z nich i vyzkoušel.

Na hudební škole v Assenu Daniel studoval bubenické příručky pro perkuse HaFaBra a základy bubnování v Luuk v/d Vloet, kde později společně s Cesarem Zuiderwijkem se jim podařilo vystoupení pro 1000 bubeníků na Maas v roce 1992. Samozřejmě Daniel byl přítomen a společně s 999 jinými bubeníky si zahráli slavnou "Radar Love" od kapely The Golden Earring.

Poté přišly jeho první kapely až po Harmony a školní kapelu. Ve 12 letech dostal Daniel své první bicí a sousedi to hned pocítili. Když později šel studovat, dočasně odložil bubnování k ledu a uchopil akustickou kytaru a začal hrát na klavír. Po svých studiích znovu usedl za bicí a chodil do bubenických lekcí na hudební škole Cleuver v Haagu, kde dostával lekce od Richarda Heijermana. V této době také založil první seriózní rockovou kapela Serum, se kterou natočl několik nahrávek. Později Daniel hrál na basovou kytaru po dobu čtyř let v kapele přátel a má na svém kontě jednu vyukovou lekci o aranžování a bubnování. Pak následovalo několik let bubnování v Top 40 kapelách na svatbách a ve veletrzích.

Když si získal jméo v hudebních kruzích, byl Daniel požádán přítelem, aby se připojil k nové začínající rock-popové kapele. S kapelou MountainMan se pak podílel na mnoha studiových a video nahrávkách. V jednom z Danielových hudebních projektů se seznámil s Cynthio Oomsem, který jej později požádal, zda by se nestal bubeníkem v Hangover Paradise. Vzhledem k tomu, že hudba Hangover Paradise nabízí bubeníkovi velkou výzvu a Daniel v ní nachází spoustu prostoru pro svoji hudební kreativitu a je velmi rád, že je součástí této kapely.
Členové
(Narozen 21. ledna 1986, Emmen, Netherlands)
Drums


Niels Voskuil je holandský bubeník a instruktor. Niels vystudoval bicí v Amsterdamu HS pro umění (ročník 2011) a vyučuje v Drumschool Voorschoten, Roden a v Eelde v Holandsku. Niels nahrává hodně také v nahrávacím studiu jako studiový bubeník. Věnuje se žánrům Jazz-Rock, Fusion a Jazz.

V roce 2016 byl Niels Voskuil nominován v kategorii "nejlepší bubeník z Beneluxu" v kategoriích Rock/Dance/Funk a Fusion/World.
Členové
Guitars

Erwin je holandský kytarista a skladatel.
Členové Pieter Nanuru
Guitars


Členové Elias de Vries
Lead Vocals (2010-2012)Diskografie
2017 Out Of Sight
2013 Mirrors
Skupina:
Mac Drikus - Backing Vocals
Cynthio Ooms - Bass
Daniel Brans - Drums
Richie Saimima - Guitars
Henk Zwerus - Keyboards
Peter Zwerus - Keyboards, Lyrics
Henk Brugge - Lead Vocals
Hosté:
Diskografie Out Of Sight
Vyšlo 25. listopadu 2017, Hangover Paradise Self-released, HOP001
Seznam skladeb:
01. Who Do You Think You Are (6:32)
02. Don't Wake Me Up (6:09)
03. What Lies Beneath (6:27)
04. Out Of Sight (7:32)
05. Not Worried (4:41)
06. Wrong (4:28)
07. Life Is Too Short (7:24)
08. Flowers In The Rain (7:59)
Total Time: (00:00)

Recorded, Mixed and Mastered at S&K Studio Doetinchem
Producer: Dick Kemper, Hangover Paradise
Photography: Lydie Roestenburg
Artwork, Painting: Karssien Ooms

Skupina:
Jeroen van Stenis - Drums [Adams Drums], Cymbal [Masterwork Cymbals], Vocals
Cynthio Ooms - Bass Guitar
Pieter Nanuru - Guitar, Vocals
Peter Zwerus - Keyboards
Henk Zwerus - Keyboards, Vocals
Elias de Vries - Lead Vocals
Bert Heerink - Backing Vocals (03,05,08)
Sebastiaan Wiering - Cello (03)
Hosté:
Diskografie Mirrors
Vyšlo 15. června 2013, Ayl Records, AYL00100
Seznam skladeb:
01. I Rest My Case (8:40)
02. Out In The Streets (8:22)
03. Back Home (4:48)
04. Take Away (5:10)
05. Army Of The Innocent (9:04)
06. Religious Minds (6:40)
07. Coming Home (4:26)
08. Hangover Paradise (8:54)
Total Time: (00:00)

Recorded, Mixed and Mastered at S&K Studio Doetinchem
Producer: Dick Kemper, Hangover Paradise
Engineer [Sound Engineer]: Rein Dijkstra
Composed: Hangover Paradise
Lyrics: Peter Zwerus (01,02,04-08)
Arranged: Hans van der Linden (03)
Lyrics: Elias de Vries (03)
Liner Notes: Bert Heerink
Artwork, Design: Karssien OomsCynthio Ooms, Daniel Brans, Henk Brugge, Hans Nieuwburg, Peter Zwerus, Henk Zwerus a Richie SaimimaHangover Paradise 2014


Line up Hangover Paradise: (left to right) Henk Zwerus: keyboards, Pieter Nanuru: guitars, Niels Voskuil: drums, Elias de Vries: lead vocals, Peter Zwerus: keyboards, Cynthio Ooms: bass


Erwin Budike: guitars, Peter Zwerus: keyboards, Niels Voskuil: drums, Elias de Vries: lead vocals, Cynthio Ooms: bass, Henk Zwerus: keyboards
Oficiální stránky:
http://www.hangoverparadise.nl/ProgressRock Nahoru
Made by 
©  18.12.2018 
Menu Poslední změna: 18.12.2018
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©