HYVMINE


Zpět
Hyvmine je nový projekt založený v Los Angeles, který se zrodil v mysli světově proslulého progresivního metalového kytaristy a virtuoze Al Josepha. Tento absolvent Berklee strávil poslední roky společnou tvorbou s dalšími hudebníky, ale hlavně vydával své vlastní třetí sólové album "All Of Creation", které bylo čistě progresivním instrumentálním pčíspěvkem. Prog hard rockový outfit Hyvmine je bezesporu jedním z dalších jmen power-house v progresivní hardrockové hudbě.

Říká se, že abyste se dostali někam v hudebním průmyslu, musíte tvrdě pracovat. Většina hudebníků to bere na lehkou váhu a provozuje to v minulosti jako zábavu. Pak jsou ale ti, kteří toto heslo berou jako evangelium a pracují na zadku. Projekt Hyvmine zapadá do druhé kategorie a v posledních dvou letech byl velmi zaneprázdněn. Zakladatel Al Joseph a jeho kolegové plánují vydat své druhé plnohodnotné album. Bude to jejich třetí nahrávka za přibližně rok a půl.

Al Joseph se hudebně realizoval již v roce 2013, když vydal své první sólové album "Out In The Open" za pomocí několika hostujících hudebníků a label JTC Records je hrdě představil. Přineslo devět heavy rockových skladeb plných drivu, emocí, s charismem, riffy umrtvujícími nebo hladivými, které vám uvíznou v hlavě po celé týdny. Toto je způsob, jak zahájit svoji hudební kariéru...

Al o desce prohlásil: "Out In The Open" je téma postavené na neznámých věcech života. Věřím, že jsme přinesli vše, co potřebujeme, abychom čelili pirátům, vichřicím, prázdnotě a životním prohrám. Hodně času a srdce do tohoto projektu vložili všichni zúčastnění. Vždycky jsem snil o vzniku své kariéry tolika různými způsoby, ale jsem tak vděčný, že to bylo právě prostřednictvím JTC. Doufám, že "OITO" je inspirací pro všechny z vás, kteří projevujete svoji podporu!" Jako hosté se objevili Alovi dobří přátelé Dillon Baird na bicí, Stefan Sandman na basu, Matt Weaver na housle, Santiago Vidal na klávesy a Even Basbug na klávesy.

V březnu 2017 vydal virtuózní kytarista Al Joseph již své druhé instrumentální prog album s názvem "All Of Creation". Al přišel opět se silným albem s 10 skladbami, které obsahuje některé z jeho dosud nejtěžších skladeb. Album plné drtivých skladeb, technické zdatnosti a emotivních melodií vás určitě ohromí. Al vás vezme na cestu instrumentální kytary, která ukazuje neuvěřitelnou úroveň hloubky, zralosti, kvality produkce a schopnosti tvorby písní. V tom se opravdu zdokonalil a výsledky mluví samy za sebe.

Al o něm řekl: "Jsem hrdý na to, že vám mohu představit svou druhou sólovou nahrávku "All Of Creation"!. Album je barevné vyprávění o tom, jak jsem se díval na svět za posledních několik let. Třebaže je vždy nezbytné žít život prostřednictvím naděje a optimismu, také jsem se dospěl tím, že jsem si vzal čas na zpracování těžkých časů na sebereflexnější úrovni. Tato rovnováha mě povzbudila k růstu jako lidské bytosti a pomohla mi užívat si svůj život na hlubší úrovni!"

"Doufám, že prostřednictvím hudby uslyšíte moji radost, bolest, triumfy a soužení. Věřím, že se budete inspirovat a budete dál šířit lásku. Mockrát vám děkuji, že jste si našli čas k poslechu. Doufám, že k vám tato hudba promluví! Díky, Al." Hudebník JTC Marco Sfogli (znám z desek Jamese LaBrie), který také hostuje na desce, řekl: "Al je výjimečný hráč na kytaru a tato nová deska je skutečně uměleckým dílem. Líbí se mi to a jsem si jistý, že vám také".

Jednou v roce 2017 letěl Al do LA a hovořil s kolegou kytaristou Javierem Reyesem o tom, kam směřovat svoji kariéru. Javier se mu zmínil, že by měl oslovit velkého publicistu George Vallee. také ale řekl, že je prakticky nemožné se k němu dostat kvůli jeho harmonogramu, což bylo nepříjemné, protože Al právě vydal nahrávku přes Jam Track Central. Během následujícího roku měl Al nějaké konzultace a cvičení se svým dobrým přítelem Mikem z Ibanez USA, který mu řekl: "Jo, znám toho chlápka George, který by ti mohl pomoci... A je to můj spolubydlící". Všichni se pak sešli na party a grilování a ohromně se bavili. Žádná zmínka o podnikání, jen se bavili o ničem a sdíleli peprné příběhy. George Alovi později řekl, že s kamarádem zakládají label (Seek and Strike) a poté, co Al moji práci zmínil v Guitar World Magazine během několika dní, kdy jsem ho znal, už Al nemohl odolat.

Nebylo to příliš dlouho po vydání, co mu jeho nový manažer a publicista navrhl, aby odbočil ze své virtuózní kytarové tvorby a znovu začal zpívat. Joseph strávil čas zpěvem v jeho předchozím projektu Hyperion, který ale nebyl realizován. Když získal tento nový podnět, začal skladbou ze svého sólového instrumentálního alba, skladbou nazvanou "Shogun". Al Joseph vzpomíná: "Když jsem potkal George Vallee, chystali jsme se udělat svůj sólový projekt a přemýšleli jsme o způsobech, jak jej prosadit. Přišel za mnou s myšlenkou získat zpěváka a dát dohromady kapelu. Řekl jsem mu, že umím zpívat, a ukázal jsem mu několik ukázek, které měla moje stará kapela. Pak mě nechal pracovat na několika melodiích a poslal mu je zpět, poslal jsem mu "Shogun", což byla první dokončená píseň. Opravdu se mu to líbilo a šli jsme tímto směrem, takže jsme začali hledat členy kapely". Po sestavení týmu dalších talentovaných hráčů od poloviny roku 2017 založili kapelu a začali zkoušet písničky. Objevil kytaristu Alona Mei-Tala z kapely Sirion za basistu angažoval svého bratra Chrise Josepha hrajícího v kapele Suppressor. Jako bubeník se připojil další z přátel Billy Gerrity. V lednu 2018 připraven představit světu svoji zbrusu novou skupinu Hyvmine.

Při hledání názvu kapely Al při sledování pořadu Stranger Things narazil na tento koncept. Trošku podivínské, ale myšlenka mu už uvízla v hlavě. Skutečný termín, který v show použili, byl "Hive Mind" k popisu spousty bytostí mentálně propojených, aby sloužily jedinému účelu. Takže jméno kapely je inspirováno výrazem "hivemind", což znamená kolektivní vědomí nebo inteligenci. Jméno "Hivemind" už bohužel převzala jiná kapela, takže Al byl trochu kreativní a upravil pravopis.

O cílení kapely Al Joseph prohlásil: "Čeho doufám dosáhnu, bude skutečný hudební dopad na svět a velký vliv. Chci vydat fantastický zvuk a zatřást lidmi. To je to, co mě motivuje být umělcem. Být na jevišti, otáčet hlavou a houpat se, to je nyní život, který chci žít". V jednom z dalších rozhovorů uvedl: "Představuji si naši kapelu jako dělníky vytvářející krásu v uhelném dole". Jejich první vystoupení se konalo na výstavě Winter NAMM 2018 ve Slidebar ve Fullertonu ve čtvrtek 25. ledna 218. Na pódiu se představili společně s Intervals, Nick Johnstonem a Jason Richardsonem.


Jako vlivy u své kapely Al Joseph uvedl hlavně nu-metal a progresivní metalové kapely a kytaristy. "Miluji také to, co se děje ve světě djentu, všechno to rytmické a perkusivní cítění je pro nás super lákavé. Na mysl přicházejí kapely jako Alter Bridge, Sevendust, Korn, Dream Theater a Kings X".

Joseph nakonec vzal čtyři skladby ze svého sólového alba a předělal je speciálně na vokály. Poté napsal dalších skladeb pro debutové album Hyvmine nazvané "Earthquake", které vyšlo v lednu 2018. Album obsahuje 10 skladeb, které oslovily fanoušky metalu i fanoušky prog na patřičné úrovni. Je plné obrovských riffů, plynule promíchaných prog momentů zakončených silným vokálem. Joseph čerpá inspiraci od zpěváků, jako jsou legendy progoví Russell Allen a James Labrie, až po zpěváky ovlivněné post-grung, jako jsou Dave Grohl a Scott Stapp. Spojením těchto vlivů do své vlastní směsi dynamického vokálního přístupu přichází s vlastním solidním stylem, který skutečně zapadá do atmosféry Hyvmine. Při nahrávání vstoupil do studia i jeho dobrý přítel Federic Navarra Triese a nahrál kytarové sólo na konci melodie skladby "Earthquake".

Aby dostali své jméno k více více lidem, na podnět jejich publicisty George propůjčili své jméno jednomu pivu od pivovaru MacLeod’s Brewery v Kalifornii, kde na 17. února 2018 zorganizovali premiéru svého piva.

Od té doby Joseph, kytarista Alon Mei-Tai, bubeník Felipe Guzman a Josephův bratr Chris Joseph, strávili několik měsíců koncertováním na podporu alba. Bubeník Billy Gerrity je však opustil a tak jim vypomáhali jejich známí a studioví bubeníci jako Fabrizio Cavallaro. Podařilo se jim být součástí jarního turné Angel Vivaldi v roce 2018. Během této doby začali psát s kapelou nový materiál, z něhož se zrodilo společným úsilím nové dílo. Výsledkem se měla stát druhá nahrávka, epická skladba se třemi částmi v délce 32 minut. Toto EP nazvané "Fight Or Flight" bylo vydáno 13. července 2018 a jedná se o epickou progresivní nadílku od progresivních metalových fanoušků pro progresivní metalové fanoušky. Koncepční album vyprávě trýznivý příběh mimozemšťanů o globální invazi a obtížné volbě "utíkat a schovávat se, nebo zůstat a bojovat"?

Jejich noví fanoušci u kapely oceňují jemnou rovnováhu všech vlivů - prog, shred a melodic. Můžou dělat to, co dokážou instrumentální kapely, ale dokáží psát a zpívat chytlavější věci a mohou si dovolit i více heavy hudbu. Díky tomu se Hyvmine stali zábavou pro samotné členy i všechny jejich fanoušky. Skupina pokročila i v tom, že nyní skládali všichni společně. Všechny nové písně budou mít pro ně ještě kolektivnější tón díky synergii, které dosáhli během debutové desky a EP. Odjeli si rovněž dvě turné, takže nyní jsou i jako skupina ještě více soudržnější.

Nějaká tvůrčí pauza u Hyvmine vůbec nepřipadala v úvahu, ani se nesnažili projet se na vlně dvou nahrávek během osmi měsíců, a do konce roku dorazil nový singl "Retaliation", který byl představena počátkem prosince 2018. A zjistilo se, že se kapela se vrací zpět ke kratší délce písně, méně prog náznaků, posluchačsky přístupnější, jak bylo možno zaznamenat na "Earthquake". Singl byl nakonec potvrzen jako titulová skladba jejich druhého studiového alba, které bylo ohlášeno na 12. července 2019, rok po vydání "Fight Or Flight".


Tehdy ale narostly problémy se členy kapely, které vyústily v celkovou změnu původní sestavy. Al Joseph zůstal u kormidla jako leader a hlavní autor, nyní se k němu připojili Andy Frederick na kytaru a Yas Nomura hrající na basu. Příchod basisty Yasutaka Nomury kapela ohlásila na svých facebookových stránkách dne 23. ledna 2019. V současné době kapela Hyvmine hledá správnou osobu, která usedne za sadu bicích, ale to je nemůže zastavit při pokračování tvůrčího procesu. Nová sestava s bubeníkem Felipe Guzmánem Martínezem a basistou Yasutaka Nomurou byla představena 2. března 2019.

Druhé album "Retaliation" obsahuje devět nových písní (s titulovým singlem celkem 10) a kapela se stává ještě více heavy, aniž by ztratila vokálnosti hudby. Na tomto albu lze slyšet projekt, který si pojistil své základy a rozbíhá se do silných riffů. Hudebně to přináší více hlasitosti a agresivity než u předchozího materiálu Hyvmine. Ohledně zpěvu lze poznat, že si Joseph našel své místo v čele této kapely a rozvíjí přístupy, které používá, a zkouší nové zvuky.

Hudba je dokonalým spojením vlivů mezi styly hard rock, grunge, smooth jazz a točí se všude kolem pevného progresivního jádra. Na albu jsou zbrusu nové písně, které složila kapela, spolu s dalšími znovu předělanými staršími skladbami ze sólového alba Ala, nyní ale představující zcela nové vokální linky od nikoho jiného než samotného Al Josepha. Jeho syrový a vášnivý hlas je nádherným doplňkem k již tak skvělé dobře strukturované hudbě.

Druhý singl a druhé hudební video kapely "Assassins" obsahuje záběry hrajících členů a dramatickou scénu, ve které frontman Joseph hraje dvě různé postavy. Vidíme tam Josepha, jak se snaží dostat pryč ze svého maskovaného já, svého "vraha".

"Shogun" je singl, který předcházel vydání alba. Je to jedna ze slavných skladeb ze sólového alba Ala, ke které byl přidán nový sólový a doprovodný vokál. Je vybaven lehce dojemnou sólovou kytarou, dvojitým kopákem bicích a také skvělým klávesovým sólem. "Cliffhanger" je další singl z alba. S odvážným a špinavým videoklipem, tato energická skladba obsahuje krásné dvojité vokály, hřmotné rytmy a také několik skvělých kytarových riffů.

Hyvmine je jednou z těch kapel, o kterých jste možná ještě neslyšeli, a vy si kladete otázku, proč vám to trvalo, než jste si je poslechli. Byli nonstop od prvního procesu s hlasem přes instrumentální, který Joseph udělal s "Shogunem". Za necelé dva roky vydali 23 písní, z nichž všechny jsou kickass! Kromě toho se materiál s každým vydáním stále zlepšuje. Ze všech těchto důvodů a ještě o mnoha dalších byl portál Metal Nation tak nadšen, že jmenoval Hyvmine "Artist of the Month" za červenec 2019.

A co mohl Al Joseph v této koronavirové době udělat lepšího, když koncertování s kapelou není možné, než se ukrýt ve studiu a natočit svoji třetí sólovou desku. Dostala název "Labyrinth" a vyšla 26. června 2020 u labelu District Loft Records. Tentokrát se na ní objevili jenom dva hostující kytaristé, Tramaine Jonathan v titulové "Labyrinth" a Mike Salow ve skladbě "Fortune Teller".

Virtuózní skartovač elektrické kytary Al Joseph vydal 14. září 2021 svůj nový singl "Elemental", 7-minutovou vysoce oktanovou exhibici hmatníku, která se může pochlubit množstvím chutných sedmistrunných konstrukcí. Je to Josephův první nový materiál od vydání jeho třetího studiového sólového alba "Labyrinth" a je to působivé pokračování formy pro kytaristu vzdělaného v Berklee, který vynakládá veškeré úsilí na to, aby využil svou zdatnou práci technického vedení a robustní rytmiku. statečnost. Joseph začleněním chug-heavy, off-kilter pravostranné riffy doplněné o harmonické zvonkohry do šmrncu prog linií s vysokou výdrží, nenechává nic v rukávu a bez námahy přechází z jedné sekce do druhé opravdu hedvábná sólová práce. Právě když si myslíte, že Joseph věci úhledně zavazuje, Kiesel podporovaný umělec vytáhne koberec zespodu a dokonce zahrne portrét z Kiesel bezhlavé akustické kytary Zeus pro několik hladkých výměn.

O novém fascinujícím úsilí Joseph poznamenal: "Elemental" je surová energie. Jde o přivolání "boha" v nás všech, kteří mohou změnit náš vnitřní vztek a utrpení v něco, co může pohnout a terraformovat náš vnitřní i vnější svět. Cílem této písně bylo vytvořit melodii, kterou bude zábavné hrát i bez vedení," a pokračoval: "Elemental" čerpá tvrdší vlivy od kapel jako Linkin Park, Sevendust, Korn a Dream Theater, díky kterým prostě chcete jam."

Joseph pokračoval ve škádlení, když prohlásil, že v blízké budoucnosti se objeví ještě více hudby, a to jak jako sólový umělec, tak jako součást své kapely Hyvmine, a řekl, že se cítí být "inspirován více než kdy jindy". "Ve světle toho, co se právě teď děje ve světě, musím říct, že jsem více než kdy jindy inspirován k pravidelnému vydávání dalších singlů, EP a alb," dodal, "včetně toho, že jsem dal kapelu zpět dohromady, zcela nové jméno, vzhled, vylepšený styl a agenda". Silná kytara nabitá režií je v souladu s Josephovou vlastní zvukovou vizí, kterou dříve vyznával, když minulý rok řekl Guitar World, že se chce "vrátit ke svým kořenům" a zaměřit se více na "kytarovou hudbu".

"Posledních pár let jsem dělal celou věc s Hyvmine," řekl, "a začal jsem si myslet: 'Dovolte mi, abych se vrátil k tomu, co ze mě dělá "já" a co mě zařadilo od prvopočátku. A to je kytara a kytarová hudba".

Zpět
Členové:
Al Joseph - Lead Vocals, Guitars
Andy Frederick - Guitars
Yas Nomura - Bass
Felipe Guzmán Martínez - Drums
Bývalí členové:
Alon Mei-tal - Guitars, Backing Vocals
Chris D. Joseph - Bass
Fabrizio Cavallaro - Drums
Billy Gerrity - Drums


(celým jénem Albert Joseph, přezdívka: A.J.)
(Narozen ***, Highland Park, IL, United States)
Lead Vocals, Guitars


Al a jeho bratr Chris Joseph se narodili v Highland Park, IL. Třetí bratr Stephen Joseph je nyní fimmovým hercem. Al byl první syn otce z jižního Karibiku a matka Carolyn, jižanská baptistka, byla zpěvačka. Otec Albert vedl středoškolský fotbal, atletiku a baseball. Když mu bylo sedm, rodina se přestěhovala do Scrantonu, PA, kde vyrůstali a začala se objevovat Alova hudební zdatnost. Oba jeho rodiče se stali řidiči kamionů, aby podpořili Stephana a jeho bratry Alberta Jr. a Chrise, když dospívali. Jeho otec Al Sr. přivezl bicí soupravu, aby Al a jeho dva mladší bratři mohli zahájit vzdělávání v hudebních tradicích jejich kultury. Co následovalo, byla charakteristická ukázka přirozeného talentu v kombinaci s obětováním a odhodláním. Al pilně cvičil každý den hodiny a hodiny. Alův otec Al Sr. motivovaný ze zoufalství mu pak představil svou první studentskou kytaru...

Takže kytara si jej našla asi v 10 letech, jak říká: "příliš pozdě od narození... Zjišťuji, že všichni vždy nějakým způsobem rostli nebo se profilovali jako hudebníci. V hloubi duše jsem však jen kytarista heavy metalu, nic jiného. Hraju jiné styly a na mnoha z nich jsem vyrostl, ale vždycky to byl heavy metal a prog, díky kterým jsem každý den uchopil kytaru".

Al, který vynikal v hudbě, sportu a na akademické půdě, navštěvoval Penn State University, kde pokračoval ve sportu při americkém fotbalu na pozici Running Back. Brzy však zvítězila jeho vášeň hry pro kytaru a ve své charakteristické snaze o dokonalost pověsil kopačky a odevzdal své učebnice. Poté přestoupil na Berkley College of Music v Bostonu, aby si vyhlédl svoji profesionální hudební kariéru.

Al se snažil dopřát "ohlas" svému osobnímu zkoumání a vyjadřování tak rozdílnému proti jeho kulturnímu prostředí, když objevil souznění se styly Progressive Metal a inspirací od kapel jako jsou Creed, Rage Against The Machine, Skindred, Alterbridge, P.O.D, Pillar, Pantera a Sevendust, z novějších pak Dream Theater a Symphony X. Od lyrické instrumentace Jimiho Hendrixe, B.B. Kinga, George Bensona, Alberta Kinga až po celkovou hudební zdatnost Joea Satrianiho, Johna Petrucciho, Andyho Timmonse, Steva Vaie a Grega Howea, si Al vytvořil svůj osobitý styl a otevřeně vzdává svým vzorů poctu.

Al nastartoval svou profesionální kariéru jako sólový kytarista a zpěvák progressive metal skupiny The Great Gamble. Jejich debutové album "Book One" upoutalo pozornost Jana Cyrky, legendárního umělce a zakladatele Jam Track Central. Jam Track Central spolupracuje s některými z nejlepších světových kytaristů a učitelů, aby svým členům poskytl hloubku a rozsah znalostí hry na kytaru a technické znalosti. Katalog JTC zahrnuje originální jamové skladby, lekce online a doprovodné balíčky celých alba pokrývající mnoho hudebních žánrů včetně rocku, metalu, blues, fusion a jazzu. Umělci a učitelé jsou vysoce uznávaní světoví hráči, včetně takových jako Guthrie Govan, Alex Hutchings, Andy James, Jack Thammarat, Marco Sfogli, Kiko Loureiro, Jeff Loomis a mnoha dalších. Po jejich prvním setkání Jan pozval Ala, aby se připojil k týmu.

V roce 2013 JTC vydal Alovo debutové sólové instrumentální album "Out In The Open". V rozhovoru s novou generací znalců progresivní metalové hudby "Out In The Open" získalo okamžité mezinárodního uznání. Netrvalo dlouho a legendární značky jako Ibanez, Laney, Dunlop, Rockbox, Gruv Gear, Positive Grid, Organic Pickups a Gravity Picks se spojili s tímto novým "hlasem" instrumentalního rocku.

V roce 2016 se Al přestěhoval do Los Angeles v Kalifornii a začal pracovat na svém druhém sólovém albu "All Of Creation" opět s JTC. Od alba "All of Creation" se pak již dostal až k založení nové kapely, která má určitě budoucnost teprve před sebou.

V roce 2020 se také účastnil výstavy Winter NAMM 2020 v Anaheim Convention Center, Anaheim, CA, kde vystoupil 18. ledna 2020. Albert a Chris jsou známí hudebníci v Los Angeles a po celé zemi po turné se svou kapelou Hyvmine. Albert je také znám po celém světě jako hudebník projektu Jam Track Central a je podporován kytarami Keisel a Ibanez.

Andy Frederick
(celým jménem Andrew Frederick Wroblewski)
(narozen ***)
Guitars


Andy je americký hudebník a hráč na kytaru žijící v Los Angeles.

Od roku 2019 je druhým kytaristou v kapele Hyvmine, kde nahradil Alona Mei-Tala. Je také členem kapely Scarclif, rock/groove metal kapely, se kterou vydal 30. října 2020 debutový singl "Blind Eye". Kapelu tvoří on se svým bratrem Gregory Leonardo Wroblewskim, ktzerý hraje na bicí. Jako host je doplnil další kytarista Hedras Ramos.

V letech 2015-2016 studoval na škole CRAS-Conservatory of Recording Arts & Sciences.Yas Nomura
(celým jménem Yasutaka Nomura)
(narozen ***, Saitama, Japan)
Bass, Guitars


Yas Nomura je japonský hudebník a hráč na basovou kytaru a kytaru, který působí v Los Angeles. I přes svůj mladý věk je Yasutaka Nomura již považován za jednoho z nejlepších kytaristů a basistů, kteří v nedávné minulosti vyšli z Japonska. Je nepopiratelně talentovaný s úspěchem napříč žánry a zeměmi. Spolupracoval s vynikajícími kapelami a pokaždé předváděl svůj rozlišitelný zvuk, který ho odděluje od ostatních.

Hudba byla vždy hybnou silou v životě Yasutaka Nomury. Poté, co pro ni projevil v dětství vášeň, a okamžik, kdy se rozhodl uchopit kytaru, byl osudový. Od té doby se nikdy neohlédl zpět a japonský rodák je nyní vyhledávaným hudebníkem po celém světě. Nyní žije v Los Angeles.

Yas se narodil a vyrůstal v Saitamě v Japonsku. vždy zajímal o hudbu, ale raději ji poslouchal, než aby ji hrál, dokud nebyl teenagerem. V roce 2007, když mu bylo 14, stal se opravdu fanouškem japonské kapely a měl dobrého přítele, který s ním sdílel tuto vášeň. Oba dva poslouchali písně kapely a neustále sledovali její videa a jednoho dne si uvědomili, že oni sami mohou také vytvářet hudbu. To byl pro Nomuru osudový den, protože se zrodil jeho sen. Nomura popadl akustickou kytaru, kterou měli doma jeho rodiče, ale po několika měsících věděl, že potřebuje elektrickou. Miloval rockové a metalové kapely 80. let, jako jsou Extreme, Def Leppard, Metallica, AC/DC, Van Halen, Guns'n'Roses a mnoho dalších. Poté začal pronikat k death metalovým kapelám jako Cynic, The Faceless, Born of Osiris, Arch Enemy, Children of Bodom a kapel progressivního rocku jako Dream Theater, Frost*, Symphony X, King Crimson a Pink Floyd.

Po krátké době si uvědomil, že nechce, aby hudba byla jen koníčkem, věděl, že musí stát profesionálním hudebníkem. Nomurův talent byl neomezený, chopil se kytary a během měsíců dosáhl toho, co někomu trvá tolik dalších let. V 18 letech si začal všímat zvuků basových hráčů jako Gary Willis, Jimmy Johnson, Jaco Pastorius. Rozhodl se, že si vezme basu a uvidí, co s tím udělá. Netušil, že oba nástroje povedou k jeho vynikající kariéře.

V roce 2008 nastoupil na hudební střední školu v Tokiu a naučil se techniku hraní i hudební teorii. Když mu bylo asi 17 let, začal uvažovat o přestěhování do LA studovat hudbu. V roce 2011 po absolvování střední školy rok pracoval, aby si naspořil finance. Další rok v roce 2012 na konci června se přestěhoval do Long Beach.

Byl tam asi tři měsíce, aby navštěvoval výuku angličtiny. Ještě v říjnu 2012 vstoupil do Musicians Institute Hollywood. Studoval u Allena Hindse, Scotta Hendersona a dalších skvělých hudebníků. Na baskytaru začal hrát také v roce 2014. V roce 2019 se dostal na clinic na MI.

Studia na MI dokončil v roce 2014 a začal svoji kariéru jako profesionální kytarista a baskytarista. Od té doby cestoval a hrál v USA, Evropě a Asii. Hrál pro hudebníky jako jsou Mateuse Asato [basa], Felix Martin [basa] a Hyde, zpěvák z jedné z největších japonských rockových kapel a mnoha dalšími. Od té doby se už nikdy neohlíží zpět a japonský rodák je nyní vyhledávaným hudebníkem po celém světě.

Po přestěhování do Los Angeles spolupracuje Nomura s několika kapelami v této oblasti, včetně indie/alternativní rockové skupiny Smokey Lenses. Jejich album vyšlo v roce 2017 a byl to žánr, na kterém nikdy předtím nepracoval. Navzdory kariéře plné úspěchu Nomura považuje za jeden z vrcholů, že se stal v roce 2015 basistou kapely Mammoth. Mammoth je progresivní rockové/fusion trio z Los Angeles, které tvoří Nomura, kytarista Wesley Thrailkill a bubeník Aliyar Kinik. Ačkoli se všichni tři už roky znali, Nomura si původně nemyslel, že by se mohl ke skupině připojit. Věděl, že jejich původní basista Chase Bryant, nyní je členem ONI, odchází. Nomura, který byl po většinu své kariéry zkušeným kytaristou, hrál většinou na basu a nevěděl, jestli má v tom konkrétním nástroji dovednosti hrát s tak váženou kapelou. To rozhodně nebyl tento případ.

Nomura už nějakou dobu chodil na show Mammoth, než Bryant opustil kapelu, byl jejich fanouškem a znal členy. Když baskytarista odešel, Thrailkill věděl, že potřebují rychle zaplnit místo velmi talentovaným basistou, aby neztratili dynamiku, kterou si kapela vybudovala. Tehdy se spojil s Nomurou, který je od té doby důležitou součástí dnes velmi populární kapely.

Krátce poté, co se stal stálým baskytaristou, Nomura a kapela začali pracovat na svém posledním albu "Deviations", které vyšlo v říjnu 2016. Album prošlo mimořádnou kontrolou a Nomura hrál klíčovou roli v procesu psaní. Album získalo ocenění nejlepší progresivní metalové album roku 2016 od Sputnik Music.

V poslední době je členem projektu The Resonance Project, kde působí Yas Nomura (guitar, bass) a Lang Zhao (drums, synthestration), se kterým už vydali dvě desky "Ad Astra" (2023) a debutovou "The Resonance Project" (2019). Je rovněž členem kapely Hyvmine, kde hraje na basu.

Během spolupráce s Mammoth měl Nomura příležitost spolupracovat s Mateusem Asatem, sólovým umělcem, hudebníkem a koncertním kytaristou pro umělce nominovaného na Grammy a senzaci YouTube Tori Kelly. Ti dva spolu často spolupracují a vydávají videa, která získávají desítky tisíc zhlédnutí.

"Miluji být kytaristou, protože existuje tolik různých technik, které umíš udělat, a tolik druhů zvuku, které můžeš udělat. A v poslední době existuje spousta nových pedálových efektů pro vytváření různých zvuků. Ve skutečnosti se mohu inspirovat zvuky těchto pedálů a tyto pedály jsou většinou vyrobeny pro kytaristy. Jsem tak rád, že jsem si jako první nástroj vybral kytaru," řekl Nomura. "Miluji basu, protože když hraji na basu v kapele, nemám pocit, že hraji na nástroj, ale spíše jako za celou kapelu. Nálada písně se může změnit podle toho, co hraje basa. Také miluji zvuk bezpražcových bas. Myslím, že je to jeden z nejkrásněji znějících nástrojů na planetě".

Nomura se proslavil v žánrech, jako je Progressive Rock, Metal, Jazz, Funk a Fusion, a rychle se stal extrémně vyhledávaným pro kapely, které potřebují kytaristu, basistu nebo dokonce obojí, jako v případě kapely Squanky Kong. Nomura cestoval po kontinentech a dělal to, co má nejraději, včetně významného evropského turné s kapelou Voodoo Kungfu, vrcholem jeho kariéry. Ale Nomura čerpá inspiraci z nejrůznějších druhů hudby s tím, že se v tomto odvětví nemůžete omezit pouze na jednu věc.


Co bude dál s tímto inspirativním a podmanivým hudebníkem? Co jiného než sólové album, kde posluchači mohou plně ocenit, čeho je Nomura schopen. Napsal již několik skladeb a v současné době nahrává ukázky těchto skladeb. Bude to progresivní rocková, metalová a jazzová fusion.

The Resonance Project je duo založené na LA, které je na pokraji vydání instrumentálního alba. Skládá se z Yasutaky (Yas) Nomury na kytaru a basu a Langa Zhao na programování bicích, syntezátorů a se spoustou hostů jako Asato, Felix Martin, Chase Bryant, Yuki Hayashi a další.

Felipe Guzmán Martínez
(narozen ***, Bogotá, Colombia)
Drums, Percussion


Felipe je bubeník, perkusionista, filmový scénarista a skladatel hrdě pocházející z kolumbijské Bogoty, ale od září 2015 sídlící v Los Angeles v Kalifornii.

Felipe začal hrát na bicí ve věku 11 let a vážně to začal brát kolem 14 let. Pokračoval v tvrdé práci, jak mohl v Kolumbii po celá léta, dokud se v roce 2009 nerozhodl začít studovat vysokou školu a udělal konkurz na prestižní Berklee College of Music. Byl přijat a získal stipendium a posledních 5 let (2010–2015) studoval obor Drum Set Performance/Film Scoring na Berklee College of Music.

Felipe vystoupil na akcích jako The Montréal Drum Fest (2013), Berklee Beantown Jazz Festival (2012-2014), The Carnegie Hall Concert Series (2015), The NAMM show 2015-2016, KoSA Drum Camp (2015), The TenDrum International Perc. Festival (Tchaj-wan, 2013), California Brazil Camp (2014), LP Promotional Videos (2014, 2015) a dalších.

Nyní se usadil v Los Ángeles, kde se stal aktivním bubeníkem, performerem, leaderem kapely a nezávislým filmovým skladatelem. Koncertoval také s mnoha kapelami jako Guataca System (skupina Latin Dance), Rob Leines Band (skupina hrající Southern Rock), Sharlene Taule (reggaetón/trap artist), Tiago (brazilský elektro-popový zpěvák), Bootleg Orchestra (skupina Electronica Soul/R & B kapela), Grooversity (brazilská batucada bubnování), skupina Hyvmine (progresivní metal/djent kapela), s níž koncertoval po USA v srpnu 2019), Beatriz Solís (latin pop/Cumbia/latin balady) a mnoha dalšími.

Jeho skupina Felipe Guzmán Group, hrající originální Latin Jazz/fusion kompozice, se chystá nahrát své první EP, které vyšlo v květnu 2016 pod názvem "En Todos Lados". Skupina Felipe Guzmán Group vznikla v roce 2013 na Berklee College of Music, kdy se Felipe snažil najít svoji vlastní dovednost jako skladatel. Až v létě 2015 Felipe, poté, co dokončil obor filmové scénaristiky (kromě svého oboru Drum-Set), posunul svoji skupinu na novou úroveň, zdokonalil aranžmá, rozšířil repertoár a začal plánovat její debutové EP. Skupina Felipe Guzmán Group se pak připravovala na její propagaci koncertováním a plánováním turné.

Chris D. Joseph
(přezdívka: C.J.)
(Narozen ***, Highland Park, IL, United States)
Bass


Chris je americký hudebník a hráč na basovou kytaru. Je znám ze svého působení na hudební scéně v Los Angeles. V říjnu 2017 se stal součásti bratrova projektu Hyvmine, kde hrál na baskytaru. Předtím se objevoval v řadách kapely Suppressor (Technical Thrash).

Chris Joseph a jeho bratři Albert a Stephan se narodili v Highland Park, IL. Všichni byli synové otce z jižního Karibiku a matky jižanské baptistky. Poté se jejich rodina se přestěhovala do Scrantonu, PA, kde vyrůstali a začal se věnovat hudbě. Již tehdy se nejdůležitější věcí v jeho životě v té době stala basová kytara a hudba. Hraje na basu 12 už let a stále hledá nové způsoby, jak zlepšit své hraní a skládání. Hraje progresivní metal, ale nikdy se neomezuje jen na to, jakými styly je obklopen. To, že se chopil basové kytary, zapříčinil Stanley Clarke, když po poslechu jeho alba „školní dny“ se jeho život navždy změnil...

Od listopadu 2016 je civilním povoláním řidičem místní veřejné dopravy u firmy Lyft. Předtím pracoval jako obchodník, byl zaměstnancem firmy Lowes RDC, do srpna 2013 působil jako prodavač ve firmě Pacsun. Působil dokonce jako asistent vyučujícího na American Reads Program, kde byl jsem učitelským pomocníkem v budově Garryho Shultze prostřednictvím American Reads na Penn State University. Během roku 2010 byl i zaměstnancem u McDonald's Corporation.

Navštěvoval Penn State University, kde se věnoval atletice.(přezdívka: Heavy Mei-Tal)
(Narozen ***, Israel (vyůstal v Cincinnati, Ohio)
Guitars, Backing Vocals


Alon Mei-Tal je hudebník pocházející z Izraele, který vyrůstal v Clevelandu. Nyní žije v Los Angeles.

Byla to jeho máma, která jej zpočátku nutila, aby dělal něco navíc, kromě toho, že chodil do školy a sledoval televizi, když mu bylo 9 let. Alon tak začal hrát na kytaru a perkuse v devíti letech a studoval je celou dobu i na střední škole. Maturoval s vyznamenáním v oboru instrumentální hudby na škole výtvarného umění a múzických umění. Kytaru si vybral z rozmaru, ale poté, co objevil kapely jako Red Hot Chili Peppers a Audioslave, si uvědomil, že celá tato hudební věc je ve skutečnosti celkem v pohodě. Poté, co jsem poprvé slyšel Joea Satrianiho, byl to pro něj impuls. Tehdy se rozhodl stát kytaristou a dělá to i o 20 let později.

Profesionálně hraje od roku 2006. V letech 2007 až 2011 absolvoval Berklee College of Music v oboru Guitar Performance a od té doby poskytuje hudební lekce a kurzy. Alon dává lekce kytary pro studenty všech věkových skupin a úrovní dovedností od roku 2011. Mezi jeho odborné znalosti patří kytara, bicí, basa a výuka hudební teorie, psaní písní, improvizace (sólování). Má také silné znalosti o hudebních žánrech včetně rocku, popu, metalu, fusion a funku. Moje kariéra v kapelách a jako koncertní hudebník mu také umožňuje nabídnout nahlédnutí do hudebního průmyslu pro ty, kteří se chtějí hudbě věnovat profesionálně.

Poté, co rok absolvoval studia a koncertování v Nové Anglii, se v roce 2012 přestěhoval na západní pobřeží do LA a hned po svém příchodu se připojil k melodic metalové kapele Sirion, se kterou vydal jedno EP "Sirion" v roce 2014. Na pódiu se také objevuje vedle instrumentální prog/fusion kytaristky Nili Brosh a spolupracuje i s Lee McKinneyem. V roce 2017 se postavil vedle Ala Josepha v jeho nové kapele Hyvmine, kde však v roce 2019 skončil.

Nyní se zaměřil na svoji první sólovou nahrávku. Vystupoval na celostátní i mezinárodní úrovni a byl uveden v online publikacích včetně Guitar World, Gear Gods a MetalSucks. V posledních letech jeho odbornost pokračovala v soukromé výuce hry na kytaru a také v aranžování a přepisování hudby pro jiné umělce. V současné době tvrdě pracuje na svém prvním sólovém projektu a také pokračuji ve vystupování s Nili Brosh Band a Lee McKinneyem.


(Narozen ***Milano, Italy)
Drums


Fabrizio Cavallaro je italský bubeník, který dosáhl svého snu žít s hudbou a bicími. Žije v Los Angeles, kde se připojil ke kapele Hyvmine, ale po prvním albu ji opustil.

První osobou, která jej do hudby opravdu zapojila, byla jeho máma, nebyla muzikantka, ani se nevěnovala hudbě, jednoduše jej přinutila navštěvovat školu s hudebním programem, protože měla nejlepší učitele v jeho rodišti. Na střední škole byl jeho učitelem Luca Campioni, který jej během prvních fází jeho vývoje hodně inspiroval. Když mu bylo čtrnáct, šel studovat k Maxxu Furianovi, jednomu z nejúspěšnějších bubeníků v Itálii a vůbec první osobě, která mu opravdu věřila. Hned od počátku konkurzu ve věku 14 let zavolal jeho otci a řekl mu, že by měl zvážit možnost brát bubnování vážněji, protože má talent a potenciál stát se profesionálním bubeníkem. To Fabrizio nikdy neočekával, jen hrál, protože to miloval, ale od toho dne úplně změnil své zaměření ze soutěžního sportu, kterým se tehdy zabýval, na hudbu.

V 18 letech se zúčastnil se konkurzu na Berklee College Of Music, kde byl přijat se stipendiem a měl příležitost studovat u učitelů jako Terri Lyne Carrington, Dave Di Censo, Marko Djordjevic, Mike Mangini, Kim Plainfield, Ian Froman a mnoha dalších. V Bostonu se Fabrizio stal bubeníkem projektu Microjam Davea Fiucyznského. Založil také skupinu nazvanou "The Fresh Mob", se kterou koncertoval v USA, Číně a Evropě a natočil video (s 906 000 zhlédnutími na youtube) pianisty Giorgi Mikadze pro Lee Ritenour, Jack Dejonette, Jojo Mayer a další kapely. Vystoupil také s popovou hvězdou Lilit Hovhannisyan a mnoha dalšími umělci, v TV na talentové show "Golden Melody" v Číně před miliony diváků.

V roce 2015 začal Fabrizio dělat clinic lekce v Bostonu o "Linear Drumming", dokonce i v Berklee, když byl ještě studentem. Po absolvování Berklee vystoupil v aréně Agganis na koncertě Harvey Maison.

Billy Gerrity
(Narozen ***, Dalton, Pennsylvania, United States)
Drums, Percussion


Billy je americký hudebník, zvukový inženýr a producent, hraje na bicí nástroje a perkuze. Působil také v kapele The Fall of Troy.

Vystudoval obor Music Production and Engineering na škole Berklee College of Music. Předtím chodil do školy Lackawanna Trail Junior - Senior High School. Žije v Los Angeles.

Zpět
Studiové desky:
2019 Retaliation
2018 Fight Or Flight (EP)
2018 Earthquake
Al Joseph:
2020 Labyrinth
2017 All Of Creation
2013 Out In The Open


Skupina:
Al Joseph - Lead Vocals, Guitars
Andy Frederick - Guitars
Yasutaka Nomura - Bass
Felipe Guzmán Martínez - Drums
Hosté:
Diskografie Retaliation
Vyšlo 12. července 2019, Seek & Strike

Seznam skladeb:
01. Assassins (5:50)
02. Imitator (4:15)
03. Born To Wage (3:56)
04. Retaliation (4:31)
05. Dark Holes (4:46)
06. Liberation (4:46)
07. Demoness (3:40)
08. Flesh n' Blood (4:18)
09. Life In Fire (4:25)
10. Paracynic (4:33)
11. Tight Rope (4:34)
Total Time: (49:34)

Written: HYVMINE
Mixed & Mastered: Joseph McQueen
Druhé album a následovník "Earthquake" z roku 2018. HYVMINE nadále ohýbá bariéry progresivního metalu a rocku. Zcela nové harmonie, melodie a samozřejmě žánr určující kytarové dílo Al Josepha.

Skupina:
Al Joseph - Lead Vocals, Guitars
Chris Joseph - Bass
Alon Mei-Tal - Guitars
Hosté:
Fabrizio Cavallaro - Drums
Diskografie Fight Or Flight
Vyšlo 13. července 2018, Seek & Strike

Seznam skladeb:
01. Coupe De Grace (8:15)
02. The Epicoustic (10:39)
03. Feather Bed (12:31)
Total Time (31:25)


Skupina:
Al Joseph - Lead Vocals, Guitars
Andy Frederick - Guitars
Yasutaka Nomura - Bass
Bill Gerrity - Drums
Hosté:
Federic Navarra Triese - Guitar Solo (05)
Diskografie Earthquake
Vyšlo 19. ledna 2018, Seek & Strike

Seznam skladeb:
01. Shift (3:53)
02. Mirror Master (4:30)
03. Shogun (5:38)
04. All Of Creation (4:56)
05. Earthquake (4:40)
06. Fire Escape (4:04)
07. Elysium (4:30)
08. Great Divide (5:10)
09. Cliffhanger (5:11)
Total Time: (42:32)

Producer: Al Joseph


Nahráli:
Al Joseph - Guitars, Samples, Songwriting
Hosté:
Tramaine Jonathan - Guitars (lead) (06)
Mike Salow - Guitars (lead) (07)
Diskografie Labyrinth
Vyšlo 26. června 2020, District Loft Records, (US)

Seznam skladeb:
01. All The Rage (4:55)
02. Inner Secrets (5:47)
03. Moonlight Man (5:02)
04. Star Matter (5:59)
05. Another Life (3:59)
06. Labyrinth (feat. Tramaine Jonathan) (5:31)
07. Fortune Teller (feat. Mike Salow) (5:09)
08. Theatre of Dreams (7:22)
09. The Train Home (7:20)
Total Time: (51:04)

Producer: Al Joseph

Nahráli:
Al Joseph - Guitars, Samples, Songwriting
Hosté:
Per Nilsson - Guitars (lead) (04)
Marco Sfogli - Guitars (lead) (05)
Jack "The Lad" Gardiner - Guitars (lead) (08)
Diskografie All Of Creation
Vyšlo 2. března 2017, JTC Records, JTC010 (US)

Seznam skladeb:
01. Shift (3:52)
02. Eve In Flow (6:13)
03. Shogun (5:51)
04. Ocean Levels (Featuring – Per Nilsson) (7:19)
05. All Of Creation (Featuring – Marco Sfogli) (6:11)
06. Calling (5:22)
07. Elysium (4:38)
08. Nightlights (Featuring – Jack Gardiner) (5:20)
09. Master Builder (1:59)
10. Purpose (4:56)
Total Time: (51:41)

Producer: Al Joseph
Al Joseph je mimořádně talentovaný kytarista a úžasný skladatel. Toto album je plné chytlavé a groove hnané instrumentální hudby s melodiemi, které určitě uvíznou v hlavě. Joseph ukazuje, že se nejvíce zajímá o muzikálnost a melodičnost svých písní, a při hraní projevuje zdrženlivost, aby upřednostňoval skvělé písně a pocity, než aby je rozmělnil. Jeho hudba si to ustojí sama o sobě, a lze ji srovnávat snad jako kombinaci dvou virtuozů: Satriani a Petrucci. Je to složitější než u Satrianiho, ale určitě má stejnou zálibu v melodii. Je to stejně sofistikované jako u Petrucciho, ale je pravděpodobně trochu přístupnější pro některé uši. Všechno hraní je super čisté a úhledné, produkce je špičková. Al Joseph by měl být stejně znám jako ostatní leadři v tomto žánru, protože je rozhodně skutečným přínosem.

Nahráli:
Al Joseph - Guitars, Samples, Songwriting
Hosté:
Stefan Sandman - Bass
Kostas Milonas - Drums
Eren Babsurg - Keyboards (solos) (03,08)
Santiago Vidal - Keyboards, Synths
Mauricio Morales - Bass
Matt Weaver - Violin
Diskografie Out In The Open
Vyšlo 18. října 2013, District Loft Records/JTC Records, JTC007 (US)

Seznam skladeb:
01. Return (2:34)
02. Desperate Times (7:18)
03. Sun Devils (5:23)
04. Exile (5:17)
05. The Missing You (6:08)
06. Out in the Open (3:59)
07. The Tribal Decks (4:05)
08. Desperate Measures (6:43)
09. The Fatherland (6:16)
Total Time: (47:43)

Producer: Al Joseph
Mastering: Jamie King

Zpět

Chris Joseph - bass / Alon Mei-tal - guitars, backing vocals / Al Joseph - guitars, vocals / Fabrizio Cavallaro - drums


Al Joseph - guitars, vocals / Billy Gerrity - drums / Chris Joseph - bass / Alon Mei-tal - guitars, backing vocals

  
Andy Frederick - Guitars / Al Joseph - guitars, vocals / Yasutaka Nomura - Bass / Felipe Guzmán Martínez - Drums

Zpět
Oficiální stránky:
https://hyvmine.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/hyvmineband/?ref=page_internal
http://voyagela.com/interview/meet-felipe-guzman-music-independent-drummer/
ProgressRock Nahoru
Made by 
©  2.11.2020 
Menu Poslední aktualizace: 15.12.2023
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©