GÖSTA BERLINGS SAGA ¨
                   
      
  

Zpět
Uskupení GÖSTA BERLINGS SAGA vzniklo v roce 2000 ve Stockholmu v předměstí Vällingby, přičemž její název pochází od jednoho z nejslavnějších děl ve švédské literatuře, debutový román švédské autorky Selmy Lagerlöf, který byl publikován v roce 1891. Jedná se o románovou ságu o jednom rodě, viděnou přes hlavní postavu Gosty Berlinga.

V roce 2000 byli hudebníci a přátelé David Lundberg a Alexander Skepp těžce zaujatí zvukem a společnou zálibou k duu Hansson & Karlsson z konce 60. let, mimochodem v duu klávesy a bicí byli výborní, podobně jako dnešní obdoba Minneman a Rudess) a začali hrát písně na bicí a varhany, sklánějící hravé a melodické zvuky. Nahráli tři demo skladby a vydali je, aniž by z toho byl nějaký hit či průlom do hudebného světa. Časté studiové zkoušky vedly i k menším živým vystoupením.

V roce 2004 se duo rozhodlo doplnit sestavu z pocitu, že hrát pouze ve dvou je v hudbě stále omezuje. Hudebně se to začalo měnit, když se připojil Gabriel Hermansson jako basista a přidal hlasitější a zkreslený zvuk a více napětí. Matthias Danielsson se stal kytaristou, takže GÖSTA BERLINGS SAGA se propracovala do své nejlepší podoby a začali koncertovat. Vylepšovali neustále svůj počáteční soubor písní a nakonec natočili svůj živý debut v roce 2005. Jejich první velký koncert, který se konal v nelegálním klubu na předměstí Stockholmu, způsobil rozšíření povědomí o kapele kolem města a následovaly další koncerty.

Zaznamenali své další demo ve svém soukromém studiu, které obsahovalo již 7 skladeb a bylo záhy posláno na festivaly a vydavatelské labely až v posledních měsících roku 2005. Po koncertě na festivalu Emmaboda v Smalandu podepsali vydavatelskou smlouvu s Transubstans / Record Heaven. Z dema se pak stalo jejich debutové album "Tid Är Ljud", ale až poté, co bylo vylepšeno a nahráno znovu na jaře 2006. Mathias pracoval ve studiu pro toto album a dokončil je společně se svými kolegy, ale poté opustil skupinu hned po jeho vydání. Ohlasy na nahrávku Gösta Berlings Saga získaly velmi dobrý ohlas z celého světa, který zařadil kapelu mezi pozoruhodné a objevné švédské prog kapely v delší moderní historii.

Debut Gösta Berlings Saga se svým jasným, zvukomalebným produkčním standardem, zapamatovatelnými motivy a neodvozeným stylem přinesl kapele definitivní zařazení mezi celosvětové progresivní a post-rockové fanoušky. Recenze na norském webu Musiq.no uvádí o desce "Tid Är Ljud": "Sedm písní vám dává téměř vše, krásné melodie, zasněnou atmosféru, intenzivní rock a hutné party syntezátoru. Je to melancholické, melodické, pestré a fascinující... Vřele doporučujeme!" Písečky jsou umocněny zpěvem Davida s podbarvením Fender Rhodes klavíru, který se prolíná s ostře řezanými, ale melodickými kytarovými liniemi od Mathiase, navíc doplněné velmi hudebním a komplikovaným rytmickým úsekem včetně hromadné dávky metalicky naladěných perkusí.

Debutové album "Tid Är Ljud" od GÖSTA BERLINGS SAGA obsahuje rychlé směřování do moderního nádherného progresivního rocku a svižné odskoky k eklektickému rocku, prostřednictvím hlavních stylů prog-rocku: od dark symfonic až po jazz-jam, od fragmentů RIO (rock in opposition) až po harmonie space rocku. Jedná se o vkusné, originální, vzrušující a zásadní směřování, které se svým vyzněním nezastavilo jen u vlivů nebo moderního cítění, ale zahrnuje rovněž širokou kvalitu elektrických, akustických nebo těžkých zvuků s nástroji různého použití a oblíbenosti. Kapela byla oceněna za silný debut, svoji velmi vášnivou hru a plně různorodý výraz.


Novým kytaristou po Mathiasovi se stal Einar Baldursson, který svým talentem a vlivem přivedl GÖSTA BERLINGS SAGA na novou cestu do temnějších a více disharmonických oblastí. Silné internetové povědomí o debutovém albu vyústilo v četné pozvání k hraní po celé Skandinávii a kontinentální Evropě po celý rok 2006 a na jaře 2007. Gösta Berlings Saga se udělali krátkou pauzu od živého vystupování od léta 2007 do zimy 2008 za účelem zpracování materiálu pro druhé album. Einar sice přinesl do kompozičního procesu temnější a složitější etos, ale skupina si zachovala svůj velmi dynamický hudební přístup.

Druhé album Gösta Berlings Saga "Detta Har Hänt" bylo natočeno na podzim 2008 v domácím studiu skupiny Pelikaan, s dohrávkami, které byly zaznamenány ve studiu Roth Händle ve vlastnictví Mattias Olsson ze slavných Änglagard. Album vyšlo v červnu 2009 znovu na labelu Transubstans Records a zaznamenalo úspěch, když bylo nominováno na cenu P3 Gold (hudební cena Švédského národního rádia/Swedish National Radio). Vlivný progresivní rockový redaktor a autor Jerry Lucky napsal: "Hudba je silný válcovací stroj, který obchoduje s nádhernými melodiemi, které se staví proti překvapivě dissonantním přechodům, kytary nebo klávesy přitom vyplňující hlavní melodii. Když jim mellotronové pasáže zapůjči plnou majestátnost, tak jsem totálně uchvácen! Jedná se o hudbu, která vás nervně přitahuje a pak vás nad vámi vyvolá silné hypnotické kouzlo! Je to velkolepé a zároveň záludné." Post-rockově zaměřený blog Deaf Sparrow zveřejnil recenzi desky "Detty Har Hänt", v níž uvedl: "Je to hypnotické, robotické, naštěstí dlouhé a přesto svým způsobem tak oduševnělé."

Pozitivní reakce a dobrý prodej alba přinesly více koncertů ve Švédsku a ještě více v Evropě, přičemž skupina si získala pověst jako živá síla, s níž je třeba počítat. Během roku 2010 v rámci skupiny začaly přicházet myšlenky a první nápady na třetí album. Vstoupili do procesu psaní jako ještě více hudebně sebevědomější a jako dobře namazané kvarteto, vyspělé a zkušené a obroušené po mnoha živých vystoupeních.

Pro třetí album Gösta Berlings Saga, které dostalo název "Glue Works", byl přizván Mattias Olsson k nahrání, produkcia mixování celého alba. Kapela podepsala smlouvu s americkým labelem Cuneiform Records, aby mohla šířit svou hudbu ještě dál a dostat se tak na další úroveň. Nové album přineslo více odlišnější přístup k nahrávání než jejich dřívější práce. Instrumentálně je velmi podmanivé se všemi druhy nezapomenutelných zvuků, jako je francouzský roh, basová harmonika, vibrafon, basový pedál Moog Taurus, violoncello, Minimoog a ano, i hudební pila.

Svoji delkou pod 47 minut nahrávka připomíná celou řadu LP z let 1970 a tato hudební stručnost "Glue Works" zvyšuje celkový dojem. Raffaella Berry z webových stránek Prog Mistress uznává nejen ekonomiku času, ale i ekonomické využití hudby a prostoru: "Spíše než zasahováním posluchače až nad hlavu spíše lekavými charakteristickými změnami a oslnivými sólovými vsuvkami, vyvažují jejich kompozice naprostou emocionální intenzitu s pozoruhodně disciplinovanou strukturou, kde každý nástroj přispívá k celku namísto úsilí o pozornost. Vskutku se hodně přibližuje k intenzivním příměrům ke King Crimson, Van Der Graaf Generator a Univers Zéro, s úchvatnými, vrstvenými texturami post-rocku, které dosahují téměř dokonalé kombinace melodie, atmosféry a agresivity. "Glue Works" představuje místy více nebezpečnou a agresivní basovou kytaru od Gabriela a doplňuje hudba Zeuhlish Magma svým ohromně bojovným výkonem. Více agresivní melodie jsou kompenzovány akustickými klavírními liniemi a ostře řezanými akustickými kytarovými party".

Dvě delší skladby na "Glue Works" jsou "Island" (ve skutečnosti je to švédské slovo označující Islandu) a "Sorterargatan 1", pojmenovaná pro ulici v rodném městě. Tyto písně odhalují nezaměnitelný minimalistický přístup ve výstavbě melodií. Posluchač je přiveden do fascinujícího stavu opakovanými melodiemi na Fender Rhodes, nyní si více uvědomuje a soustřeďuje se na skryté zabarvení a jemné, ale velkolepé rytmické posuny, které se dostaly do popředí. Epické album uzavírá pomalá spalující procházka s náladou a emocemi, s překvapivou dynamikou a slabou ozvěnou "Stars" od King Crimson. Album je perfektní pro větrné zasněžené odpoledne nebo pozdní noc, hráno nahlas pro plný emocionální dopad. V duchu nejlepší progresivní hudby může být "Glue Works" nejprve těžší oříšek, ale odměňuje se opakovaném pravidelném poslechu.

V roce 2016 vyšlo koncem roku čtvrté album kapely "Sersophane". Nové album "Sersophane" je temné a dystopické a je charakterizováno eklektickým mixem odkazů, který kombinuje těsné minimalistické riffy a hnací/agresivní rytmy s nepoddajnými ruchy a vibrujícím okrajem. Zní podobně jako jako KING CRIMSON, MAGMA, GUAPO nebo MAHAVISHNU ORCHESTRA.

Dne 17. listopadu 2017 kapela na svém facebookovém profilu informovala, že se rozloučila s jejich dlouholetým kytaristou Einarem, který byl v kapele od roku 2006 a hrál na všech jejich dosavadních albech kromě prvního. Sehrál velkou roli při formování zvuku GBS, přispíval opravdu inovativní kytarovou hrou a brilantními hudebními nápady. Do jeho budoucích hudebních aktivit mu kapela popřála vše nejlepší. Zároveň kapela dementovala zprávy o svém konci.

Dne 10. května 2018 kapela s radostí oznámila příchod nového kytaristy a multi-instrumentalisty Rasmuse Booberga, který s nimi už hraje několik měsíců a je pevně zapojen do nahrávání nadcházejícího alba. Rasmus působil v heavy psych monster projektu New Keepers Of The Water Towers a je to perfektní hudebně přizpůsoben podpořit kapelu i zachováním věrného zvuku kapely a zároveň přispívat i něčím novým směrem kupředu.

Zatímco všechny předchozí nahrávky vycházely u vlastního labelu Icosahedron Music, GBS nyní spolupracují s InsideOutMusic jako novou celosvětovou partnerskou značkou. Progresivní rockové instrumentalisté Gösta Berlings Saga ze Stockholmu ve Švédsku vydali své nejnovější páté studiové album s názvem "ET EX" 12. října 2018 prostřednictvím InsideOutMusic po celém světě.

Jako první představili z alba nový singl nazvaný "The Deficits Of Efficiency", na kterém se také představil uznávaný švédský kytarista Henrik Palm (dříve In Solitude, Ghost aj.) jako speciální host. V průběhu roku 2017 bez stálého kytaristy jsme měli řadu produkcí a inspirujícího psaní a nahrávání společně s jejich přítelem Henrikem Palmem, známým pro jeho práci v kapelách jako jsou In Solitude, Ghost, Pig Eyes a naposledy i jeho skvělé sólové věci pod vlastním jménem. Připojením Henrikového 10.000W mozku a stylově vzdorovitému stylu hry na kytaru, byla hudba okamžitě uvedena do temnějších míst, aby vytvářela zajímavou synergii vlivu energie a melodických vzplanutí. K dovršení všeho požádali Michaela Berdana z úžasného newyorského noise/industrial/hardcore Uniform (nedávno se změnilo na trio připojením Grega Foxe z Liturgy and Zs), aby přispěl něčím mimořádným a posunul píseň až "za hranu".

Druhý singl z alba "ET EX" vyjde 12. října 2018 pod názvem "The Deficiencies of Efficiency" je jednou z nejvíce energetických písní kapely k dnešnímu dni, vybudovaný na vrcholu jiného základu než první singl při vytváření kompletního eklektického zvuku GÖSTA BERLINGS SAGA.

Hudba Gösta Berlings Saga je neuvěřitelně dynamické severské instrumentální dobrodružství, rozprostírající se od melodických, silných překrásných linií, které se třpytí jako polární záře nad pustou arktickou tundrou, až k silným a agresivním riffům připomínajícím ledovcové kry, které dorazí do drsných skandinávských fjordů.

Navzdory probíhajícímu chaosu z koronaviru dokončila skupina práci na jejich úžasném novém albu "Konkret Musik". Povzneseni vřelou reakcí na jejich debut u velkého labelu, stoicky pochodovali vpřed po své jedinečné cestě, objevili zbrusu nový způsob, jak v tomto procesu napnout mysl. "Myslím, že díky reakci na "Et Ex" jsme se cítili oprávněně odvážní a dobrodružní," říká bubeník Alexander Skepp. "Kdyby existoval nějaký pocit, že jsme dříve bývali trochu nervózní nebo znepokojení, myslím, že se nám od toho nyní podařilo oprostit. Nové album obsahuje 12 skladeb, což je zdaleka nejvíce, kolik jsme kdy na albu měli. Snažili jsme se prozkoumat všemi možnými směry, takže jsme měli řadu nápadů, namísto pokusu najít společnou nit a vybírat v tom duchu sedm písní. Začali jsme s pouhými kostrami písní, a nakonec to mohlo skončit s tím, že jsme řekli: Do prdele! Tohle je příliš tvrdá práce! Ale nějak jsme to všechno rozebrali a udělali to po našem. Tehdy se odehrála zábavná část kreativity".

Švédští instrumentální prog-rockeři Gösta Berlings Saga vydali 17. července video pro svůj nový singl "Never To Return". Je to titulní skladba nadcházejícího alba kapely "Konkret Musik", které vychází 24. července 2020 prostřednictvím InsideOut Music. "Naším třetím a posledním singlem z "Konkret Musik" je částečně syrová, částečně grandiózní skladab "To Never Return" - píseň soustředěná kolem kruhového, pulzujícího a temného vzoru, která vede až ke konci s půlměsícem, za který zemře," říká skupina.

"Hudební koncept politiky spálené země, kde je vize člověka vždy výhledová, je ve videu symbolizována moderní loupeží - v níž jsou všechny mosty spáleny při hledání konečného hudebního zážitku. Video je stejně poctou filmovým klasikům, jako je Du rififi chez les hommes, a také modernějším zobrazením, jako je La Haine - s jazykem v tvář tváři. Nechcete-li se nikdy vrátit, je naše výzva ke zbraním, aby jste se už nikdy neohlédli."

Produkce, míxování a masteringu se zhostili Daniel Fagerström (Viagra Boys, Skull Defekts, Nina Kinert) a Anton Sundell (Tonbruket, Ane Brun) ve studiích Bruket a Magix Playground. Album "Konkret Musik" bude k dispozici jako digitální album, limitovaný digipak CD a vinyl s celým albem na CD jako bonus.

Nově rozšířený lineup na kvintet s Alexandrem, Rasmusem, baskytaristou Gabrielem Tapperem a klávesovým maestrem Davidem Lundbergem, hostujícím perkusionistou Jesperem Skarinem (Misery Loves Co/Switch Opens) jsou Gösta Berlings Saga je nyní připraveni představit "Konkret Musik" nic netušícímu světu. Zatímco mnoho dalších údajně progresivních kapel se pouze opírá styly a zvuky na začátku 70. let, tato skupina zatloukla do dveří hudební budoucnosti, vyzbrojena několika desetiletími experimentálního zápalu a požehnána sdílenou chemií, která skutečně exploduje na novém albu. Mezitím se Alexander a jeho spoluhráči těší na to, že si svou novou hudbu vezmou na cestu v nepříliš vzdálené budoucnosti, i když jsou obecně spokojeni s uvíznutím ve studiu a přemýšlejí o dalším velkém skoku do budoucnosti podivné a skvělé hudby.

Zpět
Členové:
Alexander Skepp - Drums & Percussion
David Lundberg - Fender Rhodes, Mellotron & Synthesizers
Gabriel Tapper - Bass Guitar & Moog Taurus
Rasmus Booberg - Guitars & Synthesizers (2018-dosud)
Bývalí členové:
Einar Baldursson - Acoustic, Electric & Lap Steel Guitars (2006-2017)
Matthias Danielsson - Guitars (2004-2006)
Mattias Olsson - Producer

Členové Alexander Skepp
Drums & Percussion

(Nejsou žádné informace)
Členové David Lundberg
Fender Rhodes, Mellotron & Synthesizers

David je švédský hráč na klávesové nástroje, je členem kapel Gösta Berlings Saga a Necromonkey. David zaskakoval v kapele Änglagård v průběhu jejich koncertů v roce 2012 jako dočasná náhrada za tehdejšího klávesistu Thomase Johnsona pro zbytek turné kapely.
Členové Gabriel Tapper
(také Gabriel Hermansson)
Bass Guitar & Moog Taurus


Chronic Heist, Gösta Berlings Saga, Pharadox
Gabriel je basssta a zpěvík ze Stockholmu, Švédsko. Je spoluzakladatelem kapely Chronic Heist v roce 2004. Byl také členem krautrockové kapely Pharadox a v současné době je členem Gösta Berlings Saga.
Členové Rasmus Booberg
(Narozen ***, Stockholm, Sweden)
Guitars & Synthesizers


Rasmus je švédský kytarista a od roku 2018 nový člen kapely Gösta Berlings Saga a již se podílel na jejich pátem studiovém albu. Je spoluzakladatelem heavy psych monster projektu New Keepers Of the Water Towers. Působil v kapelách:

New Keepers Of the Water Towers - Guitars, Vocals (lead) (2009-present)
2016 "Infernal Machine" - Guitars, Vocals (lead), Moog, Bongos
2013 "Cosmic Child" - Guitars, Vocals (lead)
2011 "The Calydonian Hunt" - Guitars, Bass, Vocals (lead)

New Keepers -Guitars, Vocals (?-2009)

Vexation - Drums
2007 Roaring Engines (Demo) Drums


Tinitus
Orion Pax
Členové Einar Baldursson
Acoustic, Electric & Lap Steel Guitars (2006-2017)

Einar je švédská kytarista, který je nejznámější jako člen kapely Gösta Berlings Saga.

Dne 17. listopadu 2017 kapela na svém facebookovém profilu informovala, že se rozloučila s jejich dlouholetým kytaristou Einarem, který byl v kapele od roku 2006 a hrál na všech jejich dosavadních albech kromě prvního.

V současné době působí v řadách kapely Necromonkey, jejímiž členy jsou i Mattias Olsson a David Lundberg, které zná ze svého působení v Gösta Berlings Saga.
Členové Matthias Danielsson
Guitars (2004-2006)

Mathias Danielsson začínal hrát v punkových kapelách v roce 1984, ještě dříve než věděl, jak zahrát alespoň jeden akord. Postupně byl členem kapel Gösta Berlings Saga (2004-2006), Makajodama, My Brother The Wind a Oresund Space Collective.

Po pochvalně hodnocených nahrávkách kapel Gösta Berlings Saga, Makajodama, My Brother The Wind, Oresund Space Collective, přišel čas na jeho dlouho očekávané sólové album. Tentokrát opouští progresivní / psychedelickou hudbu a odhaluje svoji zálibu k kořenům v Americe. Mathias se zúčastnila turné po Švédsku, Finsku, Norsku, Dánsku, Belgii, Nizozemsku, Německu, Francii, Itálii, Rakousku, Chorvatsku, Srbsku, Bulharsku, Makedonii a Nepálu. Nahrávání nového materiálu začalo v roce 2017.
Členové Mattias Olsson
(Narozen 9. ledna 1975)
Producer, Adding Musician

Mattias Olsson se narodil se v Hong Kongu švédským rodičům. V roce 1981 se přestěhovali do Stockholmu. Od svých osmi let jako bubeník začal svji hudební kariéru jako klasický perkusista, který hrál v orchestrech a big bandech na Ekerö v okolí Stockholmu. Jako vedlejší činnost k nahrávání a produkci kapel Mattias Olsson psal články (související s hudbou) pro několik švédských časopisů. Mattias Olsson je ženatý s Asou Carildovou a mají spolu tři děti.

Když mu bylo 17 let, vstoupil do progresivní rockové kapely Änglagard. Änglagard se skládala z hudebníků z Ekerö a Waxholmu. Kapela byla silně ovlivněna kapelami jako King Crimson, Yes a Genesis, ale také poslouchal méně známé kapely jako Shylock, Cathedral a Yezda Urfa. Änglagard se rychle stali známými pro jejich instrumentální dovednosti a dynamický rozsah, který často připomínal klasickou hudbu. Když skupina začala aktuální trend v progresivní rockové scéně bylo nutno použít i nejnovější digitální zařízení. Änglagard se místo toho rozhodl použít staré klasické progové vybavení, jako je baskytara Rickenbacker, Minimoog a Mellotron. Änglagard nahráli dvě studiová alba v 90. letech "Hybris" (1992) a "Epilog" (1994). Zaznamenali také živé album s názvem Buried Alive (1996). Titul byl vlastně žertem od Mattiase, že nejhorší titul pro živé album musí být ...Buried Alive. Po dlouhé přestávce kapela vydala své třetí album "Viljans Öga" v roce 2012.

Udělal také několik studiových nahrávek s kapelou White Willow a Pär Lindhem.

Po odchodu z Änglagard se připojil ke švédské popové kapele Pineforest Crunch, která dosud zaznamenala tři alba "Make Believe", "Watergarden" a "Panamarenko". Kapela ovlivněna hudbou od R.E.M, American Music Club až po King Crimson a The Sundays. Pineforest Crunch měl velmi silný D.I.Y ethos a zaznamenal šest demo nahrávek dříve než podepsali smlouvu s Abbasi staré značky Polar. Skupina měla hit z prvního alba "Cup Noodle Song". Singl byl hitem ve Švédsku a Japonsku a vedl k intenzivnímu turné. Druhé album "Watergarden" bylo nahráno v Anglii spolu s producentem Radiohead Jimim Warrenem. "Watergarden" obsahovalo mix orchestrálních aranžmá s Mellotronem a experimentální kytary. Souběžně s Pineforest Crunch začali hrát na bicí a příležitostné klávesy s Reminder.

Od té doby hrál v mnoha projektech a nyní působí jako nahrávací producent. Zaznamenal alba Deadwood Forest, Devi, Clockwork, AK-Momo, Nanook of the North, Vijaya a dalších.

Spolu s hudebníkem a skladatelem Matti Byeem skládal Mattias Olsson hudbu jak pro film, tak pro divadlo. V roce 2009 napsali hudbu na produkci divadel Dramaten a Stadsteatern ve Stockholmu. Hráli také společně na poklidných filmových festivalech a výstavách jak v Tromsö, tak ve Stockholmu. Napsali a nahráli hudbu pro Berlín, Nanook of the North a Metropolis Fritze Langse.

Mattias Olsson provozuje vlastní studio blízko Stockholmu ve studiu Roth Händle Studio. Studio začínalo jako jednoduché domácí studio s použitím Akai Dps-12 a spousty mikrofonů. Neexistoval žádný plán, aby se stal producentem, ale když se začaly objevovat objednávky, začaly se objevovat i zaznamenaná alba. Malé domácí studio je místo, kde švédská popová skupina Andreas & Jag začala nahrávat tři alba. Andreas & Jag tvořili Mattias Olsson a Andreas Morland. Další kapely, které nahrály v tomto domácím studiu byly Pineforest Crunch a Nanook of the North. První opravdové sludio bylo ve Finnboda Varv nedaleko Stockholmu, kde již své EP nahrávaly kapely jako Kit le Fever a Clockwork. Studio má sbírku hudebních artefaktů včetně klavírů, píšťalových varhan, Stylofonů, mellotronu a Celesty.

V roce 2010 byla uzavřena pobočka v Sundbybergu a studio mělo pouze krátkou pauzu, než se přestěhovala do Sollentuny.

Zpět
Studiové desky:
2020 Konkret Musik
2018 ET EX
2016 Sersophane
2011 Glue Works
2009 Detta Har Hänt / This Has Happened
2006 Tid Är Ljud / Time Is Sound
2005 Gösta Berlings Saga (demo)
Ostatní nahrávky:
2020 Artefacts - Live (live)
2019 Kontraster - Live (live)


Skupina:
Alexander Skepp - Drums & Percussion
David Lundberg - Fender Rhodes, Mellotron & Synthesizers
Gabriel Tapper - Bass Guitar & Moog Taurus
Rasmus Booberg - Guitars & Synthesizers
Hosté:
Diskografie Konkret Musik
Vyšlo 24. července 2020, InsideOut Music

Seznam skladeb:
01. Släpad ()
02. Vinsta Guldklocka ()
03. Basement Traps ()
04. Close To Home ()
05. Konkret Musik ()
06. Closing Borders ()
07. To Never Return ()
08. Instrument VI ()
09. The Pugilist ()
10. A Fucking Good Man ()
11. Förbifart Stockholm ()
12. A Question Of Currency ()
Total Time (00:00)

Recorded, mixed and produced: Daniel Fagerström (Viagra Boys, Skull Defekts, Nina Kinert), Anton Sundell (Tonbruket, Ane Brun) at Studio Bruket and Magix Playground
Mastered: Heba Kadry at Timeless Mastering (Björk, The Mars Volta)
Cover photo: Adam Tonér

Skupina:
Alexander Skepp - Drums & Percussion
David Lundberg - Fender Rhodes, Mellotron & Synthesizers
Gabriel Tapper - Bass Guitar & Moog Taurus
Rasmus Booberg - Guitars & Synthesizers
Hosté:
Diskografie ET EX
Vyšlo 12. října 2018, InsideOut Music, 0IO01832

Seznam skladeb:
01. Veras Tema (3:37)
02. The Shortcomings Of Efficiency (7:41)
03. Square 5 (7:02)
04. Over And Out (4:36)
05. Artefacts (5:56)
06. Capercaillie Lammergeyer Cassowary & Repeat (6:58)
07. Brus Fran Stan (1:36)
08. Fundament (9:59)
Total Time (69:22)

Mastered: Heba Kadry at Timeless Mastering (Björk, The Mars Volta)

Skupina:
Einar Baldursson - Acoustic, Electric & Lap Steel Guitars
David Lundberg - Fender Rhodes, Mellotron, Synths
Gabriel Hermansson - Bass, Moog Bass Pedals
Alexander Skepp - Drums, Percussion, Synths
Hosté:
Mattias Olsson - Additional Percussion (03,05)
Diskografie Sersophane
Vyšlo 16. prosince 2016, Icosahedron Music, ICO2 (LP/CD, Sweden)

Seznam skladeb:
01. Konstruktion (2:59)
02. Sersophane (8:04)
03. Fort Europa (8:06)
04. Dekonstruktion (3:33)
05. Channeling The Sixth Extinction (15:15)
06. Naturum (1:04)
Total Time: (39:01)

Recorded by Daniel Bengtson at Studio Rymden in May 2015
Overdubs recorded at Studio Pelikaan between October 2015 - April 2016
Additional overdubs recorded: Mattias Olsson at Roth-Händle Studios in April 2016
Mixed: Daniel Bengtson & Daniel Fagge Fagerström at Studio Rymden in May 2015
Mastered: Heba Kadry at Timeless Mastering
Artwork: Daniel Fagge Fagerström
Cover Photo: Mai Nestor
Layout & Design: Daniel Fagge Fagerström


Skupina:
Einar Baldursson - Guitars
David Lundberg - Fender Rhodes, Mellotron, Synths
Gabriel Hermansson - Bass, Moog Bass Pedals
Alexander Skepp - Drums, Percussion
Hosté:
Fredrik Carlzon - French Horn, Trumpet
Cecilia Linné - Cello
Leo Svensson - Musical Saw
Mattias Olsson - Fx
Ulf Akerstedt - Bass Tuba, Bass & Contrabass Trumpets, Bass Harmonica
Diskografie Glue Works
Vyšlo 16. května 2011, Diskret Förlag-Diskret #6 (Sweden)
Cuneiform Records, Rune 319 (Europe)

Seznam skladeb:
01. 354 (6:00)
02. Icosahedron (3:13)
03. Island (12:26)
04. Gliese 581g (6:16)
05. Waves (2:45)
06. Geosignal (2:09)
07. Soterargartan 1 (12:45)
Total Time (45:34)

Recorded on December, 2010 - January, 2011 at Studio Pelikaan
Engineer, Mixing, Producer: Mattias Olsson
Mastering: Alar Suurna
Photography: Johan Kindborn
Artwork: Alexander Skepp

Skupina:
Einar Baldursson - Acoustic & Electric Guitars
David Lundberg - Fender Rhodes
Gabriel Hermansson - Bass
Alexander Skepp - Drums, Percussion
Hosté:
Mattias Olsson - loops & Fx
Daniel Fagerström - Buchla 200 synth (04)
... and: Mellotron, Mini Moog, Glockenspiel, Orchestron, Celeste, Persephone, Chilton Talentmaker, Optigan, Gem PK 4900, Acoustic Piano & Pump Organ
Diskografie Detta Har Hänt / This Has Happened
Vyšlo 20. července 2009, Transubstans Records, TRANS047 (Sweden)

Seznam skladeb:
01. Kontrast (3:57)
02. Sorterargatan 3 (9:49)
03. Svenska Hjärtan (3:01)
04. Fem Trappor (6:32)
05. Nattkift (5:00)
06. Berslagen (10:29)
07. Innilegur? (2:51)
08. Västarbron 05:30 (11:33)
Total Time: (53:12)

Recorded: Jens Johansson at Studio Pelikaan in November 2008
Additional overdubs recorded: Mattias Olsson at Roth-Händle Studios in January 2009
Mixed: Gösta Berlings Saga
Mastered: Daniel Muhr at Mastringshuset
Cover photo: Johan Kindbom
Artwork, Layout & Design: Daniel Fagge Fagerstrõm

Skupina:
Matthias Danielsson - Acoustic & Electric Guitars, Finger Cymbals
David Lundberg - Fender Rhodes, Synthesizer, Mellotron
Gabriel Hermansson - Bass
Alexander Skepp - Drums, Percussion, Mellotron, Synthesizer (Solina)
Hosté:
Anna Tapper - Violin (03,05)
Catalina Langborn - Violin (03,05)
Tobias Wahlstedt - Flute (07)
Daniel Fagerström - Fx (03), Effects [Buddha Machine & Hotbox] (03)
Diskografie Tid Är Ljud / Time Is Sound
Vyšlo 6. ledna 2006, Transubstans Records, TRANS021 (Sweden)

Seznam skladeb:
01. Helgamarktz (5:08)
02. Syrenenras Sång (8:03)
03. Aniarasviten (8:20)
04. Ljud Från Stan (7:51)
05. Tog Du Med Dig Naturen? (9:53)
06. Knölsvanen (7:12)
07. Svarta Hål Och Elljusspår (8:15)
Total Time: (54:42)

Mellotrons recorded: Nicklas Barker
Sound effects: Per Carleson at Studio Lagnö
Mixed: Joachim Ekermann
Mastered: Joachim Ekermann
Graphic Design: Dan Berglund
Illustration [Illustrations]: Dan Berglund
Artwork: Dan Berglund

Skupina:
Gabriel Hermansson - Bass Guitar [Basgitarr], Pedalboard [Pedaler]
Alexander Skepp - Drums [Trummor], Percussion [Övrigt Slagverk] Mathias Danielsson - Electric Guitar [El Gitarr], Finger Cymbals [Fingercymbaler] David Lundberg - Electric Piano [Fender Rhodes], Organ [Orgel], Keyboards [Övrigt Klaviatur] Hosté:
Lukas Björkman - Horn [Näverlur] (06)
Anna Tapper - Violin [Fiolerna] (02,04)
Diskografie Gösta Berlings Saga
Demo, vyšlo 2005, Not On Label, (Sweden)

Seznam skladeb:
01. Helgamarktz (4:24)
02. Aniarasviten (7:29)
      I. Goldondern Aniara Lämnar Doris Dalar
     II. Tyngdlösheten
    III. Miman Söker Och Finner...
03. Luigi Nonos Liv Och Leverne (7:09)
04. Tid Är Ljud (9:05)
05. Knölsvanen Är Sveriges Största Fagel (7:47)
06. Lukas Lur (Live) (5:39)
Total Time: (41:35)

Written: Gösta Berlings Saga
Recorded, Mixed, Mastered: GBS (01-05)
Recorded At Studio Pelikaan
Recorded At Klubb Experience
Mixed At Studio Pelikaan
Mastered At Studio Pelikaan
Artwork: Dan Berglund


Skupina:
Alexander Skepp - Drums & Percussion
Rasmus Booberg - Guitars & Synthesizers
David Lundberg - Fender Rhodes, Mellotron & Synthesizers
Gabriel Tapper - Bass Guitar & Moog Taurus
Hosté:
Henke Palm - Guitar (Henrik Palm, Pig Eyes, ex-In Solitude)
Tor Sjödén - Percussion (Viagra Boys)
Lars Åhlund - Saxophone (Soen)
Daniel Fagge Fagerström - Sounds (Weirdest Dream, ex-The Skull Defekts, Optic Nest)
Diskografie Artefacts - Live
Vyšlo 28. května 2020,

Seznam skladeb:
01. Veras tema (5:00)
02. The Shortcomings of Efficiency (7:15)
03. Square 5 (7:32)
04. Artefacts (6:12)
05. Capercaillie Lammergeyer Cassowary & Repeat (8:46)
06. Brus från stan (2:06)
07. Fundament (11:56)
08. Terra Nova (6:40)
09. Sersophane (8:54)
Total Time: (00:00)

Recorded at Södra Teatern December 2nd, 2018 by Chris Ntaskas
Mixed, Mastered and Cover: GBS

Skupina:
Alexander Skepp - Drums & Percussion
David Lundberg - Fender Rhodes, Mellotron & Synthesizers
Gabriel Tapper - Bass Guitar & Moog Taurus
Rasmus Booberg - Guitars & Synthesizers
Hosté:
Diskografie Kontraster - Live
Vyšlo 13. prosince 2019,

Seznam skladeb:
01. Intro (2:01)
02. Sorterargatan 3 (9:14)
03. Kontrast (4:01)
04. Tog du med dig naturen? (5:25)
05. Västerbron 05:30 (8:11)
06. Svenska hjärtan (Extended) (9:13)
Total Time: (00:00)

Recorded at Eurosonic Noorderslag in Groningen, The Netherlands by VRT (Belgium) on January 12 2010
Producer: Nenne Zetterberg-Sundqvist
Mixed: Sveriges Radio
Sound engineer: Staffan Schöier
Mastered: Alar Suurna
Artwork: Pahl Sundström

Skupina:
Hosté:
xxx
Vyšlo ,

Seznam skladeb:
Total Time: (53:34)

Zpět










Zpět
Oficiální stránky:
https://www.gostaberlingssaga.com/



ProgressRock Nahoru
Made by 
©  30.9.2018 
Menu Poslední aktualizace: 20.7.2020
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©