Garrett


Zpět
Kapela Garrett z kanadského Vancouveru se dostala hodně do povědomí posluchačů pro svůj jedinečný styl progresivního rocku a je k tomu dobrý důvod. Sean je zručný skladatel, který upoutá všechny hudební nadšence a jejich živá vystoupení vždy naplní celý rockový dům. Kapelu tvoří hudební veteráni Sean Garrett (Vocals/songwriting), Frank Baker (Drums), Brian Jones (Guitars) a Garry Koenig (Bass). Sean Garrett je skvělý zpěvák a jeho povznášející se vokály a podiové charisma přidávají do jejich hudby zvláštní prvek. Je to trochu jako když se Pink Floyd a YES promíchají s RUSH.

Garrett potvrzují při koncertech svoji vzrušující pověst tím, že kombinují neuvěřitelnou vášeň pro hudbu se schopností přidat k tomu moderní rockové hrany. Garrett posunují hranice toho, co vnímáme jako špičkovou hudbu, rekontextualizováním prvků symfonického rocku a progresivní kov s moderním melodickým hornickým pocitem. Jeho lyrická představivost a vášnivý vokální zdatnost mu přináší dobývání nových hranic. Jeho zvuk je jednoznačně jeho vlastní, ale vzdává se poctě těm hudebním mistrů, kteří přišli před ním.

Kapela GARRETT pocházející z Vancouveru, je samozvané duchovní dítě Seana Garretta, talentovaného multiinstrumentalisty a skladatele, který ve formaci s Frankem Bakerem na bicí, Brianem Jonesem na kytaru a Gary Koenigem na basu, zformoval kapelu, která si vypracovala svoji jedinečnou hudební vizi, aby se přesdstavila po celé Kanadě i mimo ni. GARRETT se vrací do poklidných dnů, kdy kapely měly správné písně, plné melodií a jemně zpracovaných textů. GARRETT dělají klasický rock se svěžestí 21. století. Inspirovali je Dream Theater, Ronnie James Dio, King's X a klasická rocková hudba jako Led Zeppelin, Deep Purple a Pink Floyd. Samotný Sean Garrett popisuje styl hudby svoji skupiny jako "progresivní, ostrý a melodický hard rock".

První album pod hlavičkou skupiny vydali pod názvem "Little Dreams" ještěn v roce 2005.

Sean vysvětluje, proč Garret muž vytvořil skupinu GARRETT: "Chtěla jsem přinést písně živému publiku, na rozdíl od toho, aby byla omezena pouze na nahrávanou hudbu. Toto je skupina, která má vášeň na hraní živě!"

Sean potěšil fanoušky, když oznámil vydání dalšího alba "Bridges", které se objevilo na pultech 27. října 2017. Prohlásil o něm: "Mělo by inspirovat a povznášet lidi. Směřuje více k rocku, ale texty jsou obecně nadějné a reflexní a snaží se rozjasnit nejistý svět... Mělo by také přinést klasický zvuk s moderním střihem, aby to lidi přimělo k tomu, aby to poslouchali znovu a znovu; je tam hodně vrstev v písních, nemohou být prostě všechny rozbaleny pouze na jednom místě... Obsahuje nadějné, reflexní texty nastavené na progresivní melodickou rockovou hudbu... tématem alba je myšlenka na hudbu s pozitivním poselstvím."

Naživo GARRETT opravdu dělájí svoji hudbu živě asvěže. Jsou skutečnými umělci, kteří vystupují po celém Vancouveru s nadšenou energií, talentem a skvělou muzikalností. "Pro nás je opravdu skvělý čas živé vystoupení, neexistuje jiné místo, kde bychom byli raději!"

Garrett pocházející z Vancouveru si vytvářejí skvělou pověst tím, že kombinují svoji neuvěřitelnou vášeň pro hudbu se schopností dodat ji s moderním rockovým střihem. Garrett posunuje hranice toho, co vnímáme jako špičkovou hudbu, rekontextualizováním prvků symfonického rocku a progresivního metalu s moderním melodickým rockovým cítěním. Jeho lyrická představivost a vášnivá vokální zdatnost mu přinášejí neustále dobývání nových hranic. Sound hudby je jednoznačně jejich vlastní, ale vzdávají přitom hold těm hudebním mistrů, kteří přišli před nimi.

"Chtěl jsem se vrátit ke stejnému pocitu, který jsem měl, když jsem začal psát hudbu. Když začnu přemýšlet nad tím, že chci držet krok s nejnovějšími hudebními trendy nebo o tom, jak se promluvit v jiném formátu, ztrácím tím úplně smysl pro daný cíl. Pro mě je hudba duchovní cestou, která mi dovoluje přispět k mírovému světu prostřednictvím globálního jazyka, který nazýváme hudbou. Všechny věci, o kterých mluvím ve svých písních, jsou osobní a skutečné. Život je plný překážek, ale musíte si také uvědomit, že existují výzvy, abychom je překonali" říká Barrett.

Zpět
Členové:
Sean Garrett - Vocals, Songwriting
Frank Baker - Drums
Brian Jones - Guitars
Garry Koenig - Bass
Bývalí členové:


Vocals, SongwritingDrumsGuitars


Bass


Zpět
Diskografie:
2017 Bridges
2005 Little Dreams


Skupina:
Sean Garrett - Vocals, Keyboards, Songwriting
Frank Baker - Drums
Brian Jones - Guitars, Vocals
Garry Koenig - Bass, Vocals
Hosté:
Mike Schau - Guitars (04)
Amanda Dean – Vocals (10)
Sarah Wandell - Vocals (02,04)
Diskografie Bridges
Vyšlo 31. října 2017, independant, available in iTunes

Seznam skladeb:
01. Never Too Late (3:44)
02. Harder To Breathe (3:16)
03. Bridges (3:20)
04. Systamatic (3:00)
05. Sister Moon (4:06)
06. Feeding The Crazy (4:04)
07. Panamania (4:12)
08. Didn't Mean To Hurt You (4:21)
09. Red Light (3:45)
10. Rain (5:00)
Total Time: (38:48)

All songs written by Sean Garrett (except Harder To Breathe) Sean Garrett & Brian Jones
Produced: Sean Garrett & Brian Jones
Recorded & Mixed: Mike Shau (03,04,10)
Mixed: Matt Roach
Engineered: Matt Roach & Pherbie Midgley, Greenhouse Studio, Van. B.C
Mastered: Brock McFarlane, CPS Mastering, Van. B.C.
Album artwork: Chris Cossalter


Skupina:
Hosté:
Diskografie Little Dreams
Vyšlo 1. ledna 2005, Deepsong Productions, available in iTunes

Seznam skladeb:
01. Little Dreams (3:54)
02. Hard Rain (4:26)
03. Moon and You (3:50)
04. Blissfully Unspoken (4:42)
05. After It's Over (4:07)
06. In My Room (2:25)
07. Love On Fire (4:07)
08. Limbo Beach (3:54)
09. Ginger Girl (4:03)
Total Time (35:28)


Skupina:
Hosté:

Vyšlo ,

Seznam skladeb:
Total Time: (00:00)


Zpět

L-R: Frank Baker (Drums), Sean Garrett (Vocals), Brian Jones (Guitar, Vocals), Garry Koenig (Bass, Vocals)


První kapela "Stonehenge": Rick Boulter, Steve Clubine,Sean Garrett, Jim Pesklevits, Andrew Lorimer, Mike Schau
Zpět
Oficiální stránky:
http://www.garrett-band.com
www.seangarrett.net
https://www.facebook.com/garrettband/

ProgressRock Nahoru
Made by 
©  28.9.2018 
Menu Poslední aktualizace: 28.9.2018
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©