Franck Carducci

       
                      ;

Zpět...
Franck Carducci, je multi-instrumentalista (bass, piano, guitar, drums), vyrůstal v rodině, kde hudba byla prostředníkem života. Franck vyprodukoval svoji první melodii na klávesách varhan již v 5 letech. Pokračoval pak ve výuce hry na kytaru, když již od 11 let napodoboval rock 'n' roll Chucka Berryho. Ve 14 letech pak Franck objevil The Beatles a připojil se ke své první rockové kapele.

Po návštěvě koncertu Pink Floyd, když mu bylo 15 let, doslova propadl jejich hudbě. Objev kapely Genesis v 17 letech jej ale ovlivnil navždy, když progresivní rock si získal jeho srdce i duši. Kousek po kousku se snažil o hudbu, která byla zatím stále přístupná, ale také instrumentálně složitější s různorodou atmosférou. Progresivní rock definitivně určil jeho vášeň pro hudbu, která je z jedné strany velmi rocková a z druhé velmi atmosférická nebo psychedelická.

Jak postupoval Franckův hudební život, využíval každé příležitosti naučit se hrát na baskytaru a bicí, aby dokázal dokonale porozumět různým nástrojům zapojených do klasické rockové kapely. Vyvrcholením těchto zkušeností mu dalo možnost a schopnost vytvářet různé instrumentace písní, které zkomponoval. Franck Carducci neužívá, nebo spíše nepotřebujete primární nástroj. Obvykle jej bylo možno objevit, jak hraje na basu v různých kapelách, protože to je podle Francka, "nejzajímavější nástroj v rámci skupiny, který spojuje rytmus a melodii."

Mezi jeho 20 a 30 lety hrál snad s 20 různými kapelami, zapojil se do natáčení 15 různých desek, včetně dvou alb s francouzskou folkovou zpěvačkou Yanne Matis, s nímž posléze procestoval celou Evropu.

V roce 2008 se Franck přesěhoval do Amsterdamu, kde se zabydlel v místní scéně a pravidelně vystupoval v nejznámějších klubech města. Podílel se na několika kapelách, které hrály různé styly mezi funky, soulem, popem a rockovou hudbou.

V roce 2010 se jeho sen stává skutečností - Franck zahajoval koncert jednoho ze svých hrdinů, Steve Hacketta (Genesis). Tato zkušenost jej přesvědčila, aby se Franck soustředil k napsání svého vlastního sólového alba. Chtěl vytvořit vlastní originální album, bez ústupků, ale upřímně. A tak dne 18. května vyšlo jeho album "Oddity", na kterém se podílelo i několik Franckových hudebních přátel jako "speciální hosté", k nimž patří John Hackett, Larry Crockett, Phildas Bhakta a Yanne Matis. Prostřednictvím míchání stylů a zakomponovaných zvuků Mellotronu, 12 strunných kytar, varhan Hammond a mnoha dalších nástrojů dalo album možnost sdílet Franckovu vizi s posluchači a nechat ostatní objevovat jeho fantasy svět. V textech vás album přenese do imaginárních příběhů nepravděpodobných postav inspirovaných anglickou literaturou nebo řeckou mytologií. Jeho melodické písně odrážejí inspiraci z různorodých kapel, ale velmi často s nádechem symfonické hudby. Ponořte se do něj a nechte se unést tím, že jste na cestě do kouzelného a strašidelného hudebního vesmíru, do místa, kde snem jsou králové a emoce jsou královny. Od Stanleyho Kubricka až po The Beatles předkládá "Oddity" cestu historií a zároveň poskytuje jasný, homogenní a moderní zvuk. Toto album, které ještě před jeho vydáním kritici přivítali, umožnilo Franckovi zformovat doprovodnou, vášnivou a profesionální kapelu, se kterou se mohl vydal koncertovat po celé Evropě. The ODDITY tour začalo v listopadu 2011 v Nizozemí a Belgii, pak následovaly vystoupení ve Francii, Německu, Velké Británii a Italii.

Úspěch alba "Oddity" a následně ODDITY-TOUR přirozeně povzbudil Francka, aby se začal zabývat i následovníkem debutu. Druhé vysoce očekávané album "Torn Apart", se zvláštním hostem Steve Hackettem (ex-Genesis), vyšlo dne 9. ledna 2015. "Torn Apart" není přesně skupinové album, protože Franck napsal všechny skladby, když se pohyboval mezi dvěma kapelami a mezi Amsterdam a Lyon, což bylo jediným důvodem, proč se ostatní nezapojili do psaní. Nicméně se i oni se podíleli na nahrávkách a hráli písně naživo na konci turné ODDITY, takže všichni měli nějaký podíl na jejich konečné úpravě. Franck nahrál jsem většinu rytmických kytar a některé klávesy, protože tím šetřil čas a navíc přesně věděl, jak konkrétní části mají znít. Přesto na tomto albu spolupracoval s mnoha skvělými hudebníky jako Michael Strobel a Roy van Oost, kteří byli součástí první sestavy kapely. Píseň "Closer To Irreversible" napsal společně s italskou přítelkyní Franceskou Laneri a s bývalým bubeníkem Toff Crazy-Monkem, kteří oba dva pocházejí z Amsterdamu. U skladby "Mr. Hyde & Dr. Jekyll" spolupracoval se svým bývalým kytaristou Michaelem Strobelem. Roy van Oost se naučil hrát flétnu, takže jej prostě musel v tomto projektu využít.

Laurent Falso, bubeník který nahrával první album, odešel po roce koncertování, protože už neměl čas na tento projekt. Jako host se na albu uvedl i bratranec Richard Vecchi, jeden z je nejlepších hráčů na analogový syntezátor, a slavný kytarista Steve Hackett. Vecchi vlastní všechny nádherné klávesy ze sedmdesátých let ve svém studiu a nahrál téměř všechny klávesové party už na předchozím albu "Oddity". Steve Hackett, byl vždy jedním z Franckových hrdinů, takže když mu nabídl nahrát sólo na novém albu, byla to nabídka, kterou nemohl odmítnout. "Opravdu se cítím nadšen, že se v tomto projektu uvedl; je to opravdu jako splněný sen." řekl Franck v rozhovoru. Kytarové party dostali na starost dva skvělí kytaristé Christophe Obadia a Mathieu Spaeter a bylo opravdu těžké se rozhodnout, který hudebník by měl hrát na kterém partu. "Ano, opravdu to bylo velmi těžké! Proto jsem nechal, aby se rozhodli. Jsou to velmi dobří přátelé a není mezi nimi žádná rivalita."

Skladba "Brief Tale Of Time" je jedna ze dvou epických skladeb na albu, která obsahuje instrumentální střední část, realizovanou právě bratrancem Richardem. Tento part představuje velmi temnou a pesimistickou budoucnost. Franck vysvětluje: ""Jen jsem chtěl, aby se posluchači cítili nespokojeni, když se dostanou do této části. Poselstvím je, že bychom se měli naučit oceňovat to, co máme v současnosti, a ne vždy myslet pouze na budoucnost. To je zážitek hlavního charakteru této písně; žijeme svůj život, sníme o budoucnosti a budování časového stroje, aby se sen splnil."

Po vydání desky se Franck Carducci vydal se svoji kapelou na rozsáhlé turné nazvané "Tearing the Tour Apart" za účelem podpory tohoto nového alba. Vystupoval například ve Spojeném království se zastávkou v The Talking Heads v Southamptonu 8. prosince 2015. Na trurné se spojila Franckova kapela se skupinou Ghost Community, která bude na jevišti předvádět celé své nové album "Cycle of Life", které produkoval a míchal Bruce Soord (Pineapple Thief, Katatonia a Opeth).

Dne 2. prosince 2016 vyšel záznam živých vystoupení "Tearing The Tour Apart", a to jak na CD i DVD, který byl živě pořízen v Climax Club Legend, Riotord, Auvergne, Francie, ve dnech 20. a 21. listopadu 2015. Release party k nahrávce v Lyonu, Francie, byla vyprodaná. Další pokračování turné "Tearing The Apart Apart" pokračuje v roce 2017 s výraznou účastí na festivalu "Night Of the Prog" v Německu, vedle jedné z Franckových nejoblíbenějších Kansas. Vystupovali nejen v některých krásných evropských hlavních městech, jako jsou Paříž, Londýn, Amsterdam nebo Tallinn, ale také navštívili legendární místa, jako je festival "Spirit of 66" v Belgii nebo "Bus Palladium" ve Francii. V tomto turné koncerty vždy otevírá jejich koncertní vokalistka Mary Renaud ve své show s akustickou sadou písní z celého jejího katalogu. V říjnu 2017 se koncerty uskutečnily v Leicesteru, Londýně a Chepstow v Anglii.

V září 2017 zahájili turné On The Road To Nowhere. Při čekání na nové album nebylo vyloučeno, že chtějí experimentovat se svými novými písněmi na pódiu s kapelou, ještě před jejich nahráním ve studiu. To jim umožnnilo nejen je nacvičovat, ale také je očistit a vylepšovat. Vizuální stránka je pro Franka velmi důležitou součástí show, vždy se dobře stará o kostýmy, make-up a světla. Kapela si najala zvukař a osvětlovací techniky, kteří na turné přinášejí opravdový doplněk. Toto turné se koná v mnoha různých evropských zemích. Během tohoto turné jim britský magazín "Classic-Rock Society" udělil ocenění za "Nejlepší kontinentální skupinu" (Best Overseas Band). V roce 2019 pokračovalo jejich On The Road To Nowhere po celé Evropě a přineslo výstupy ve Velké Británii, Francii, Německu, Španělsku, Norsku, Belgii a Nizozemsku. Na jaře si zahráli na Cambridge Rock Festival, 22. září 2019 uvedou své představení v holandském Zoetermeeru. Jako předzvěst nového alba na koncertech uvedli první píseň "Slave to Rock ‘n’ Roll".

Nové album uskupení Franck Carducci and the Fantastic Squad "The Answer" vyšlo 28. listopadu 2019, a to na vinylu a CD. Představí se na něm někteří velmi speciální hosté, včetně Dereka Sheriniana (Sons Of Apollo, Alice Cooper, Dream Theatre, Billy Idol, Black Country Communion), Jimmy Pallagrosiho (ZIO, Karnataka) a Fabrice Dutoura (Backroads, ex-Dyslesia). Míchání se ujali Christian Morfin a Franck Carducci, zatímco mastering nyní probíhá v RealWorld Studios (Anglie), které vlastní samotný Peter Gabriel. Přebal alba navrhla Élisa Mottet na základě fotografie Émilie Trontinové, představující modelku Charlotte Giraud-Grosso.

Mary Reynaud a Franck Carducci s potěšením oznámili překvapivé vydání akustického alba tohoto duetu s názvem "NAKED", který vyšel 20. března 2023. Uskuteční se dvě vystoupení, jedno v Londýně 28. března 2023 a jedno v Lyonu 30. března 2023 plus krátký výběr akustických koncertů ve Velké Británii na oslavu tohoto vydání. Mary a Franck k tomu dodali: "Když jsme oba spolu, často vezmeme do ruky kytaru a začneme zpívat písničky. Na pódiu nebo na pohovce mohou být tyto písně naše vlastní nebo písně, které si vypůjčíme od ostatních, staré nebo nové. Během úplňku v lednu 2023 jsme se rozhodli je nahrát ve studiu. Prostřednictvím těchto verzí, intimnějších a s minimalistickými aranžemi, jsme chtěli tento "nahý" rozměr naší hudby sdílet s vámi všemi. Toto album je dárkem s poděkování každému z vás za všechnu lásku a podporu, kterou jste nám během let věnovali. Rádi bychom poděkovali našemu speciálnímu hostu Lauře Cox a skvělému zvukaři Chris Morphin.“

Francouzská progrocková formace Franck Carducci and The Fantastic Squad oznámili, že 6. května 2023 vydají zbrusu nové živé album "The Answer Live". Nové album bylo nahráno na show v De Boerderij v Zoetermeer v září 2022. "Když se svět začal znovu otevírat v létě 2021, Fantastic Squad a já jsme zahájili The Answer Tour," říká Carducci. "Být 100% nezávislou kapelou znamená, že se musíme postarat o rezervace koncertů, management turné, řízení, nastavování vybavení každý večer, balení, nakládání dodávky, propagaci, navrhování vizuálních materiálů... Jo a občas také hrajeme hudbu a pokusit se vás všechny pobavit na koncertech. Když jsme už unavení dorazili do Nizozemska, abychom zahráli na jednom z mých oblíbených míst na světě a nahráli tuto show pro potenciální vydání, věděli jsme, že nebudeme v naší nejlepší formě, ale také jsme věděli, že to dáme, je to na 200%... protože to děláme vždycky!"

"Toto úžasné turné lze shrnout několika čísly: 8 zemí, 62 koncertů včetně 3 v našem rodném městě Lyonu a 4. v našem "srdci“ v Londýně – 11 festivalů, 4 legendární místa, desítky tisíc najetých kilometrů a desítky bezesných nocí. Přidejte k tomu 7692 spolknutých čokoládových tyčinek (nepočítaje jiné sladkosti a pochoutky), 444 focaccií, 315 kuřat tandoori, 294 pozdních nočních kebabů a nespočet talířů snědených domácích těstovin, 83256 litrů čaje (a pár jiné nápoje) opilí a v neposlední řadě tisíce úsměvů před námi na koncertech".

Franck s kapelou vystoupí 6. května 2023 na slavnostním křtu nového alba v O Totem Live ve francouzském Lyonu.

Pořadatelé Fusion Festival oznámili, že jeho pátý ročník budou headlinery britští progrockeři Lifesigns, francouzský soubor Franck Carducci and The Fantastic Squad a britští konceptuální rockeři Henge. Další ročník festivalu se bude konat v Stourport Civic Center od 1. do 3. března 2024 a dále na něm vystoupí Ghost of The Machine, Rosalie Cunningham, Lesoir, Pearl Handled Revolver, Landmarq, Hayley Griffiths Band, Nine Skies a další...

Zpět...
Franck Carducci - Bass, Double Neck Bass/Twelve-String Guitar, Lead & Backing Vocals
Roy van Oost - Guitars, Bass Guitar, Lead & Backing Vocals
Toff 'Crazy Monk' - Drums, Backing Vocals
Michael Strobel - Guitars, Lead & Backing Vocals
Tom Smith - Keyboards
Mary 'Alice' Reynaud - Rainstick, Tambourine, Vocals
Christophe Obadia - Electric Guitar, Bass Pedals, Didgeridoo, Vocals
Olivier Castan - Keyboards, Vocals
Mathieu Spaeter - 6 & 12 String Guitars, Vocals
Nicolas Chona - Drums
Laurent Falso - Drums
Cédric Selzer - Keyboards
Phildas 30 Bhakta - Drums
Jimmy Pallagrosi - Drums
Richard Vecchi - Synthesizers, Organ
Larry Crockett - Drums
Yanne Matis - Backing Vocals

Členové
Bass, Double Neck Bass/Twelve-String Guitar, Lead and Backing Vocals

Narodil se a vyrůstal v Lyonu ve Francii. V roce 2008 jeho přítelkyni dostala příležitost pracovat pro TomTom v Amsterdamu. Takže pro něj bylo v tu chvíli hezké změnit na chvíli prostředí, když se snažil dostat na místní hudební scénu v Amsterdamu, které mimochodem úžasná.

Franck je úplný hudební samouk. Z jedné strany mu to pravděpodobně přináší určitou svobodu dělat věci tak, jak to sám cítí, ale na druhé straně je omezen nedostatkem vlastních technických dovedností.
Členové Roy van Oost
Guitars, Bass Guitar, Lead and Backing Vocals

Pochází a žije v Amsterdamu.
Členové Toff 'Crazy Monk'
Drums and Backing Vocals

Toff je holandský bubeník, na bicím hraje od roku 1993.
Členové
(Narozen 1980, Metzingen, Německo)
Guitars, Lead & Backing Vocals


Michael je německý kytarista, zpěvák a skladatel. Bydlí v Den Haagu v Nizozemsku a je otcem jednoho syna. V uplynulých 17 letech na koncertech viděl přední rockové kapely, doprovázel zpěváky, sdílel jeviště s rappery, jazzery, hipstery a hippies, hrál v divadelních orchestrech, v cirkusových kapelách, pivních barech, kasinech a stripclubech nebo zpíval své oblíbené skladby ve své místní hospodě.

Je členem kapely The Strobez a 21. dubna 2017 jim vyšla deska "Watch Me Fly".

Dne 24. srpna 2007 vydal svoji sólovou bluesověji zaměřenou desku "Think" (STARPATROL, SPCD003).
Členové Tom Smith
(Narozen 29. dubna 1981, Northampton, England)
(celým jménem Thomas Michael Henry Smith)
Keyboards


Tom je anglický hudebník, zpěvák, textař, klávesista a rytmický kytarista birminghamské indie rockové kapely Editors. Smithův hlasový styl je srovnán s post-punkovými zpěváky jako je Ian Curtis z Joy Division, Paul Banks z Interpol, Robert Smith z The Cure a Michael Stipe z REM. Vokální rozsah Smithe je baryton, ale používá falsetto k dosažení vyšší stupnice. Jeho použití falsetta bylo zaznamenáno na jejich třetím albu "In This Light A This Evening". Jeho hlavní kytarou je Gibson ES-335, a hraje také Fender Telecaster Custom.

Když Smith přišel během koncertu SXSW v roce 2006, musel zrušit poslední skladbu svého prvního koncertu. V červenci 2008 přispěl coverem "Bonny" (Prefab Sprout) pro britské vydání charitativního alba Day Independents. Smith provedl sólovou show v únoru 2012 v Bruselu v Belgii, kde zpíval staré a nové skladby Editors. V roce 2014 zveřejnil Daily Mirror seznam zpěváků s největšími vokály v Británii. Statistiky byly založeny na hudebních datech z musicnotes.com, webové stránky s více než 260 000 hudebními uspořádáními. S jeho vokální rozmezí 4,75 oktávy, Smith topil seznam, porážet zpěváky jako Elton John, Robert Plant nebo Freddie Mercury.
Členové
(Narozena 1985, Lyon, Francie)
Rainstick, Tambourine, Vocals


Mary Reynaud je zpěvačka, skladatelka a kytaristka ovlivněná především americkou akustickou hudbou. Se silnou vokální technikou je také umělkyní známou svým talentem pro interpretaci, její chuť k harmoniím a tuto vzácnou schopnost přenášet do extrémně rozmanitých stylů. Pouze s kytarou nebo ve skupině, při sólovém zpěvu nebo ve sborech pak charisma, úsměv a spontánnost charakterizují tuto umělkyni, která je známá svoji živelností a blízkostí k veřejnosti, ať se jedná o 30 osob v hospodě nebo 3000 lidí na festivalu.

Je to v hrnci starého dobrého Rock'n rollu a Country, že se narodila v roce 1985, prožívala koncerty s rodiči a dostala to, co má ráda "skvělé hudební vzdělání". Její otec Eric Reynaud byl prezidentem Lyonské asociace Wild Goose a hrál významnou roli při propagaci americké hudby v oblasti Greater Lyon na konci 90. let. Mary je to, co můžeme nazvat cestujícím hudebníkem, když od svých 12. narozenin s kytarou na zádech a hraje na jevišti na kytaru, mladá dívka si brzy podmanila koncerty, studia a festivaly hlavně se skupinou bluegrass Mary & Co, která byla ovlivněna písněmi bluegrassu napsanými ve francouzštině. Ve věku, kdy dospívající mládež chodila v sobotu na večírky a procházeli se parku, Mary trávila víkendy a svátky na cestě ke koncertům a ukládala si peníze na zaplacení studiových nahrávek se svou skupinou. Poslední album skupiny "Folk-Rock" vyšlo v roce 2008 a její skladby mají více tendencí k francouzskému šansonu.

Mary nepreferuje žádný hudební styl: Hudba je pro ní především dětské hřiště, kde může hlas znít, přicházet, zkoumat a experimentovat. Bluegrass a Jazz poznala na konzervatoři v Lyonu, pop, country, rock a swing pak poslechem... Proč si vybrat jediný? Stejně jako její vlivy byla Marie několik let aktivní v několika formacích a tak se pohybovala po celé Francii a Evropě.

V roce 2015 ji navrhl Franck Carducci, když mu nazpívala vokály na desku, aby mu zahajovala koncerty jeho evropského turné s kytarou a se svými skladbami. Tyto první akustické sety byly extrémně dobře přijaty, magie "Mary Reynaud" fungovala a veřejnost, která přišla poslouchat rock, je tiše zaujata talentem a otevřeným srdcem zpěvačky. Na jaře roku 2016 natočila společně s Christianem Morfinem dlouho očekávanou desku "Make It Together", první EP s jejími kompozicemi obklopenou jejími kamarády Manou Bertrandem na dobro, Dorianem Ricauxem na mandolínu a Franckem Carduccim v doprovodném zpěvu a produkci. Jedná se o jedinečnou směs melodií pop-folku, založené na bluegrassovém instrumentálním základu.

Pravidelně také koncertuje na Lyonské scéně, s vlastními kompozicemi, kde vystupuje pod názvem "Mary Georgette", sólový projekt, kde ji doprovází smyčce, živě sbory a perkuse psané na kytaru. Ona také koncertovala s Franckem Carduccim v duetu "Franky & Mary", pro který si navrhli repertoár akoutic-pop-songy jako "lidský juke-box". Setlisty jsou na každém stole a veřejnost si určí, co chce slyšet.

Po několik let se Mary podílela se zpěvem a doprovodnými vokály na mistrovských kurzech country festivalu v Craponne s/ Arzon. Od roku 2015 pracuje na workshopech na La Roche Bluegrass Festival, největšího evropského stylu festivalu. V soukromé mezinárodní škole Le Petit Monde v Lyonu působí již pět let.
Členové Christophe Obadia
Electric Guitar, Bass Pedals, Didgeridoo, Vocals

Nahrával s kapelou Dialect Music.
Členové Olivier 'Casoli' Castan
(Narozen ***, Saint-Étienne, Francie)
Keyboards, Vocals


Oliver je klávesista a zpěvák, ale také výtvarník a redaktor žijící v Lyonu, Francie. Absolvoval školu La BibliotheQue. Kreslí pod svoji přezdívkou.

Je členem prog rockové kapely Clavier v Lyonu. V současné době pracuje jako kreslíř na volné noze. Dříve pracoval pro MoneyWeek France - kreslíř (2009 až 2011), Bakchich - kreslíř (Ilustrace, kresba dne2008 až 2015). V magazínu Maillot Vert byl redaktorem (srpen 2007 až září 2008, Saint-Étienne), v La Tribune Le Progres jako grafický návrhář (srpen 2005 až srpen 2007, Saint-Étienne).
Členové Mathieu Spaeter
Electric & Acoustic Guitars, 6 & 12 String Guitars, Vocals

Mathieu je profesionální kytarista s 20 letou praxí v hraní, skládání, nahrávání a výuce. Je velmi všestranný a zvyklý pracovat s velkým smyslem pro detaily. Spolupracuje s významnými umělci ve Francii a se špičkovými hudebníky po celém světě.

Vydal dvě alba se svými vlastními skladbami, které jsou distribuovány ve 40 zemích. Sdílení jeho vášně je pro něj velmi důležitá a vždycky se připrqavoval na kariéru hudebníka.
Členové Nicolas Chona
Drums

Nicolas je skladatel, bubeník, kytarista a zpěvák, živí se svoji hudbu již více než 10 let.
Členové Laurent Falso
Drums

Laurent je francouzský bubeník.

Laurent již jako velmi malý zkoušel bubnovat na hrncích v kuchyni. Jeho první "skutečný" nástroj získal ve 12 letech. Od té doby nikdy nepřestal hrát. Obdivoval Phila Collinse v televizi a snažil se reprodukovat to, co slyšel. Začal se v té době učit a poznal, že našel svoji hudební cestu.

Několik let pracoval jako elektrotechnik, ale na toto zaměstnání rezignoval ve 24 letech, aby se plně věnoval hře na bicí. Po absolvování kurzů s různými učiteli se Laurent rozhodl vstoupit do školy Dante Agostini ve Villeurbanne, na okraji Lyonu, aby získal solidní lekce od Hocine Meniriho. Zdikonalil svoji techniku během 5 letých lekcí a získal po absolvování diplom.

Ale jeho pozornost se už ubírala ve směru na Chambéry, na Národní školu hudby. Do kursů Patricka Chastela a jeho týmu patřili Pierre Drevet na instrumentaci, trumpetu, solfege nebo Jean-Louis Almosnino na jazzovou kytaru. Hrál ve skupinách a varietních orchestrech, stal se členem Cyriel Music. Doprovázel zpěváka Gilberta Montagného na více než 90 koncertech ve Francii a v zahraničí. Zvláště památná vystoupení odehrál v letech 2003 až 2005. Dokonce vystoupil v pařížské Olympii, v mýthické scéna společně s projektem Trilok Gurtu.

Laurent také vystupoval v cirkusech Cirque d'Hiver Bouglione, Cirque Baroque a na světovém circusovém festival v největším světovém cirkusovém stanu Phoenix. Nyní hraje s mnoha kapelami, zajišťuje záskok často v krátké době, díky svému umu a technice.

V roce 2010 Laurent s potěšením našel dva bývalé členy Dezoriental pro nový jazzový elektro projekt Jaal. Je také členem Jacques Helmus Group hrající jazz fusion, od roku 2012 hraje v tříčlenné kapele Jack Good Slim Combo, které je známo silnými originálními kompozicemi ve stylu rock-boogie-blues ze sedmdesátých let minulého století. Zároveň si Laurent našel čas řídit své studio, kde mě dnes vyučuje a vyučuje v hudební škole. Má rád rozličnou elektroniku, samplování, stále více se opírá o zvuk a mix. Vychází z této univerzálnosti.
Členové Cédric Selzer
(narozen ***, Clermont-Ferrand, France)
Keyboards


Cédric je francouský hudebník a hráč na klávesové nástroje. V současné době je od roku 2021 koncertně vystupuje s uskupením Franck Carducci and The Fantastic Squad.

Studoval na škole School of Arts a pracuje pro The MasterBlaster. Nyní žije v Paříži. Cédric je mistrem všeho groovyho a funky. Je také velkým fanouškem Michaela Jacksona, Stevieho Wondera, Motown.
Členové Phildas 30 Bhakta
Drums

Phildas je francouzský instruktor na bicí, profesionální bubeník a perkusista.

Zpět...
Nahrávky kapely:
2019 The Answer
2015 Torn Apart
2011 Oddity
Živé nahrávky:
2023 The Answer Live (live)
2016 Tearing The Tour Apart (live)

Franck Carducci & Mary Reynaud
2023 Naked (acoustic)


Skupina:
Franck Carducci - Bass, 12 String Guitar, Vocals
Christophe Obadia - electric guitar, bass pedals, didgeridoo, Vocals
Olivier Castan - Keyboards, Vocals
Mathieu Spaeter - 6 & 12 String Guitars, Vocals
Mary Reynaud - Rainstick, Tambourine, Vocals
Jimmy Pallagrosi - Drums
Hosté:
Derek Sherinian - Keyboards
Jimmy Pallagrosi
Fabrice Dutour
Diskografie The Answer
Vyšlo 28. listopadu 2019,

Seznam skladeb:
01. (Love Is) The Answer ()
02. Slave To Rock 'n' Roll ()
03. Superstar ()
04. The After Effect ()
05. The Game of Life ()
06. Asylum ()

Bonus tracks (CD version)
07. On The Road To Nowhere ()
08. Beautiful Night ()
Total Time: (00:00)

Mixed: Christian Morfin and Franck Carducci
Mastering at RealWorld Studios (UK)
Artwork: Élisa Mottet na základě fotografie June Sky s modelkou Charlotte Giraud-Grosso


Skupina:
Franck Carducci - Rhythm Guitars, Bass, Mellotron, Vocals
Hosté:
Christophe Obadia - Lead Guitars, Talk Box
Oliver Castan - Hammond Organ
Mathieu Spaeter - Lead Guitars
Laurent Falso - Drums
Richard Vecchi - Synthesizers, Organ
Mary Reynaud - Vocals
Steve Hackett - Guitars (02)
Michael Strobel - Guitars (07)
Diskografie Torn Apart
Vyšlo 9. ledna 2015, Vocation Record, VOC5320

Seznam skladeb:
01. Torn Apart (10:17)
02. Closer To Irreversible (4:49)
03. Journey Through The Mind (8:00)
04. Artificial Love (2:09)
05. A Brief Tale Of Time (12:36)
06. Girlfriend For A Day (1:52)
07. Mr. Hyde & Dr. Jekyll (6:15)
08. Artificial Paradises (14:09)
Bonus track:
09. School (Supertramp cover) (5:40)
Total Time: (65:47)

Sound Engineer: Christian Morfin
Artwork: Casoli and Corinne Vignal


Skupina:
Franck Carducci
Hosté:
John Hackett - Flute (Steve Hackett's brother)
Larry Crockett - Drums
Yanne Matis - back vocals
Phildas 30 Bhakta - Drums
Diskografie Oddity
Vyšlo 18. května 2011, Vocation Records VOC2257

Seznam skladeb:
01. Achilles (14:51)
02. The Quind (9:23)
03. The Eyes Of Age (4:30)
04. Alice's Eerie Dream (11:50)
05. The Last Oddity (10:17)
Bonus Tracks
06. The Carpet Crawlers (6:06)
07. Alice's Eerie Dream - Radio Edit (3:59)
Total Time: (61:10)

Recorded At Musicomplex (London), Studio Dagoba (Paris), The Crown's Studio (Amsterdam) and O.S.M. Studio (Lyon)
Mixed At O.S.M. Studio
Mastered At O.S.M. Studio
Mixed, Mastered: Chris Morphin
Mixed and mastered at O.S.M. Studio (Lyon)
Cover Arts: Manuela Mambretti
Dnes 18. května 2011, je vydání mé sólové album ODDITY” (podivnosti). Výsledkem velmi dlouhé a tvrdé práce, že jsem velmi hrdý a šťastný, že jsem dosáhl. Toto album bylo provedeno sobecky, bez kompromisů, jen aby byl opravdový a upřímný. Doufám, že se vám bude líbit poslouchat to co se mi líbilo dělat to. Chceš Děkuji všem, kdo dělal to možné, jejich drahých a neustálé pomoci, všichni, že mě a všem, co se mě inspirativní podporu. Zvláštní poděkování patří mému zvukovému inženýrovi Chrisi Morphinimu pro jeho trpělivost, nespočet dní a nocí pracujím na tomto projektu, Manuelu Mambrettimu za jeho krásné umělecké dílo na CD. Většina skladeb z tohoto alba byla napsána před časem a upřímně mě nikdy nenapadlo, že bych s nimi udělal něco konkrétního.Skupina:
Franck Carducci - Bass, 12 String Guitar, Vocals
Christophe Obadia - electric guitar, bass pedals, didgeridoo, Vocals
Olivier Castan - Keyboards, Vocals
Mathieu Spaeter - 6 & 12 String Guitars, Vocals
Mary Reynaud - Rainstick, Tambourine, Vocals
Jimmy Pallagrosi - Drums
Hosté:
Diskografie The Answer Live
CD/DVD, vyšlo 6. května 2023,

Seznam skladeb:
CD
01. (Love Is) The Answer - Live (Franck Carducci) (8:09)
02. Closer to Irreversible - Live (Franck Carducci) (5:17)
03. The Betrayal of Blue - Live (Franck Carducci) (10:27)
04. A Brief Tale of Time - Live (Franck Carducci) (4:30)
05. Beautiful Night - Live (Franck Carducci) (4:00)
06. The Angel - Live (Franck Carducci, Mary Reynaud) (8:19)
07. Torn Apart - Live (Franck Carducci) (6:52)
08. Alice's Eerie Dream - Live (Franck Carducci) (12:08)
09. Asylum - Live (Franck Carducci) (10:22)
10. Slave to Rock 'n' Roll - Live (Franck Carducci) (5:47)
11. Mr. Hyde & Dr. Jekyll [Bonus Track] - Live (Franck Carducci) (7:51)
Total Time: (83:42)
Recorded live at De Boerderij, Zoetermeer, September 2022 by The Answer Tour

Skupina:
Franck Carducci - Bass, 12 String Guitar, Vocals
Christophe Obadia - electric guitar, bass pedals, didgeridoo, Vocals
Olivier Castan - Keyboards, Vocals
Mathieu Spaeter - 6 & 12 String Guitars, Vocals
Mary Reynaud - Rainstick, Tambourine, Vocals
Jimmy Pallagrosi - Drums
Hosté:
Diskografie Tearing The Tour Apart
CD/DVD, vyšlo 2. prosince 2016,

Seznam skladeb:
CD
01. Torn Apart (9:24)
02. Closer To Irreversible (5:33)
03. Artificial Paradises (11:28)
04. Mr. Hyde & Dr. Jekyll (7:16)
05. Artificial Love (3:25)
06. Achilles (6:09)
07. A Brief Tale Of Time (11:08)
08. The Last Oddity (9:15)
09. Alice's Eerie Dream (12:40)
Total Time: (76:18)

DVD
01. Torn Apart (10:52)
02. Closer To Irreversible (6:19)
03. Artificial Paradises (14:50)
04. Mr. Hyde & Dr. Jekyll (8:16)
05. Artificial Love (6:52)
06. Achilles Sword Fight (1:57)
07. Achilles (13:34)
08. A Brief Tale Of Time (13:52)
09. The Last Oddity (11:58)
10. Supper's Ready (3:50)
11. Alice's Eerie Dream (14:25)
Total Time: (106:45)

Recorded live at the Climax Club Legend, Riotord, Auvergne, France 11/20/15 and 11/21/15


Skupina:
Franck Carducci - Bass, 12 String Guitar, Vocals
Mary Reynaud - Rainstick, Tambourine, Vocals
Hosté:
Laura Cox
Diskografie Naked
CD/DVD, vyšlo 20. března 2023,

Seznam skladeb:
01. Under The Figtree (3:17)
02. Slave To Rrock 'n' Roll (5:00)
03. S&m (4:04)
04. A Brief Tale Of Time (3:15)
05. Demain Je Partirai (4:02)
06. Alice's Eerie Dream (3:42)
07. Magic Passerelle (4:05)
08. Dancing In The Dark [bonus track] (3:45)
09. Artificial Paradises (10:16)
Total Time: (41:26)

Engineering: Chris Morphin

Zpět...


Antoine Nino Reina, Olivier Castan, Franck Carducci, Steve Marsala, Mary Reynaud a Christophe Obadia v Real World Studios.


Roy van Oost, Toff 'Crazy Monk', Franck Carducci, Michael Strobel, Tom Smith
Mathieu Spaeter, Olivier Castan, Franck Carducci, Mary Reynaud, Nicolas Chonageokoff a Christophe Obadia  

Mathieu Spaeter, Mary 'Alice' Reynaud, Olivier Castan, Franck Carducci, Laurent Falso, Christophe Obadia
Mathieu Spaeter, Olivier Castan, Mary 'Alice' Reynaud, Franck Carducci, Christophe Obadia, Nicolas Chona

Zpět...
Oficiální stránka:
http://www.franckcarducci.com/
https://www.facebook.com/franckcarducci/
http://www.maryreynaudmusic.com/
ProgressRock Nahoru
Made by 
©  22.9.2017 
Menu Poslední aktualizace: 15.6.2023
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©