Force Of ProgressZpět
Progresivní rockový projekt Force Of Progress byl zformován dne 12. února 2016 a sdružuje čtyři zkušené muzikanty z různých jiných projektů - Markus Roth (Marquette, Horizontal Ascention), Chris Grundmann (Cynity), Hanspeter Hess (The Healing Road) a Dominik Wimmer (Sweety Chicky Jam).

Všechno to začalo v roce 2005, kdy se Hanspeter Hess učil aranžovat a nahrávat hudbu na Apple Computer. Jeho oblíbené kapely a hudebníci jsou Yes, Mike Oldfield, Spock's Beard, Transatlantic, Neal Morse, Rush, Genesis, Porcupine Tree, Marillion, King Crimson, ale nejvíce jej ovlivnili Mike Oldfield, Yes a kosmický zvuk jako Tangerine Dream. Hanspeter se narodil v roce 1966, a cítil se příliš starý a příliš zaměstnán svým skutečným životem, než aby začal provozovat živá vystoupení nebo dlouhé studiové nahrávání a podobně. Zjistil pak, že je okolo něj více lidí, kteří mají stejný problém. Hess začal proto spolupracovat s dalšími hudebníky a přáteli, kteří se objevili jako hosté na jeho projektu, který nazval The Healing Road a v roce 2005 vydali stejnojmennou nahrávku "The Healing Road".

Od roku 2008 se ujal distribuce jeho alb francouzský nezávislý label Musea a tak všechna následující alba "Timanfaya" (2008), "Tales From The Dam" (2009), "Backdrop" (2011) a "Birdbrain's Travels" (2014) vyšla již pod hlavičkou Musea Records. Hudební mix projektu The Healing Road byl ovlivněn historickým symfonickým rockem, art rockem a novou vlnou hudby orientované v atmosférickém duchu progresivního rocku, ale také její odnoží Neo Progressive.

Hess se také podílel na projektu "Hope | Omid", který byl inicializován fanoušky německého fan klubu Spock's Beard "The Bearded" v roce 2007, když přispěl skladbou ze svého debutového alba, které vyšlo téhož roku později pod názvem The Healing Road.

The Healing Road nebyla kapela, ale pouze projekt s hostujícími muzikanty, kteří doprovázeli Hanspeter Hesse. Hess rozhodl pojmenovat tento projekt jako The Healing Road ze dvou důvodů. Za prvé, jedna z jeho oblíbených knih je "Ghost Rider - Travels on the healing road" od bubeníka Rush Neila Pearta. Za druhé, hudba byla vždy velmi důležitou součástí hojivých cest v Hessově vlastním životě.

V roce 2010 se objevila jedna skladba projektu The Healing Road na kompilačním albu pod názvem "The Haiti Projekt". V seznamu skladeb se na 36. pozici nalezla píseň "Ten Days In March".


Prostřednictvím hudební platformy se čtyři hudebníci, kteří se mezitím podíleli se mezitím na sólově nebo v mnoha jiných projektech, seznámili navzájem natolik, Hanspeter Hess dospěl k přesvědčení, že by měli svá díla realizovat společně jako kapela. Tak se účastníci projektu The Healing Road přetransformovali během jednoho roku na kapelu "Force Of Progress". Každý ze čtyř hudebníků přispěl svými vlastními skladbami, přičemž ostatní vždy přidali svůj hudební přínos. V letošním roce 2017 pak pod hlavičko labelu Progressive Promotion Records vyšla první deska kapely nazvaná "Calculated Risk". Jako členové kapely jsou vedeni Hanspeter Hess (Keyboards, Synths), Markus Roth (Bass, Guitar, Keyboards, Synths), Chris Grundmann (Guitar, Keyboards, Bass, Synths) a Dominik Wimmer (Drums, Guitar, Keyboards).

Force of Progress se skládá ze zkušených hudebníků, kteří již dřívě měli nějaké nahrávky. Byla to zábava pro každého, poznat a pochopit myšlenky druhých a plně se do nich zapojit. Všichni čtyři členové jsou schopni multiinstrumentalisté, takže se každý z nich podílí na vytváření skvělého aranžmá kytar a kláves, pouze Wimmer disponuje bicí sestavou. Fanoušci metalových progresivistů Dream Theater nebo jejich odnože Liquid Tension Experiment si zamilují odvážné riffy a spalující synth a kytarová sóla v "Sole Survivor" nebo temné, hrozivé tóny ve skladbě "Shapeshifter". Kapela má také i svoji jazzovější prog stránku, kterou lze zaznamenat v písních "Ticket" a "Lift Me Up, Down By The Seaside". Skládanky s mlhavými varhanami a zářivými kytarovými výběhy vám připomenou skvělou kanadskou kapelu Spaced Out nebo dokonce Dixie Dregs. Debutové album "Calculated Risk" nevého progresivního počinu Force of Progress se jeví jako velmi dobrý vstup do prog rockové komunity a jsou novým aktem, který stojí za pozornost.

Kapela informovala: "Připravované druhé album "A Secret Place" se pomalu formuje. Obsahuje 7 písní a spojuje hudební vlivy všech 4 členů kapely. Za tímto účelem jsme opět pozvali přátele, aby své kusy vylepšili svými nástroji". Album "A Secret Place" je připraveno k vydání v březnu 2020.

Zpět
Členové:
Hanspeter Hess - Keyboards, Drums, Roland V-Drums (The Healing Road)
Markus Roth - Bass, Guitar, Keyboards, Synths (Marquette, Horizontal Ascension)
Chris Grundmann - Keyboards, Guitars (Cynity, Ex-Freaks On The Roof, Diesonauten)
Dominik Wimmer - Guitars, Drums (Sweety Chicky Jam)
Bývalí členové:


Členové Hanspeter Hess
(Narozen 1966, Winnenden, Baden-Württemberg, Germany)
Keyboards, Synths, Drums (The Healing Road)


Hanspeter je německý skladatel a multiinstrumentalista, který se naučil hrát na klasický klavír mezi jeho 6. a 16. rokem.

Inspirovaný knihou bubeníka Rush Neila Pearta "Ghost Riders – Travels on the healing road“ Hess spustil svůj projekt v roce 2005 a od té doby je pro něj hudba podobným čistícím a terapeutickým prostředkem, jak je popsáno v motocyklové tour Neila Pearta po Severní Americe a Mexiku, po tragické fatální ztrátě jeho ženy a dcery během jednoho roku.
Členové Markus Roth
Bass, Guitar, Keyboards, Synths (Marquette, Horizontal Ascension)

Markus je členem také progresivního peojektu Horizontal Ascension, spolu s Michaelem Hartmannem a Achimem Wierschemem. V roce 2015 jim vyšel bezejmenný debut.
Členové Chris Grundmann
(Žije v Gernsbach, Německo)
Keyboards, Guitars (Cynity)


Hudba pro něj byla vždy posláním a věnoval se jí už od dětství jako student na klavír. Stal se členem německé prog metalové kapely Freaks On The Roof a významně ovlivnil jejich směřování svými vynikajícími schopnostmi při psaní písní, pozoruhodným talentem jako umělec a producentským uchem. Chris vždy uspěje v aranžování složitých a chytlavých struktur do lákavých skladeb.

Cynity je jeho sólový projekt, kde obstarává všechny nástroje a vždy si pozývá hostující hudebníky. Dne 29. ledna 2017 vydal debutovou desku "Who Am I" tohoto svého projektu.

Je také členem D'Orca - Keyboards, (2009-present)

Počátkem roku 2006 založil Gemini projekt společně s Larsem Wefringhausem (ex-Freaks On The Roof) a vydali v roce 2007 Koncepční album "Ambassador Of Light". Dříve působil také jako klávesista v kapele Freaks On The Roof nebo Diesonauten.
Členové Dominik Wimmer
Guitars, Drums (Sweety Chicky Jam)

Sweety Chicky Jam je jeho sólový projekt, kde obstarává všechny nástroje a vždy si pozývá hostující hudebníky. Vydal desku "Whiskey Bar" (2007), kde jako hosty přivítal další hudebníky - Hanspeter Hess, Markus Roth, Matze Basser, Chris Grundmann a Mau Ri.

Zpět
Studiové desky:
2021 Redesign
2020 A Secret Place
2017 Calculated Risk
Nahrávky The Healing Road
2014 Birdbrain's Travels
2011 Backdrop
2009 Tales From The Dam
2008 Timanfaya
2007 The Healing Road
2007 Hope|Omid


Skupina:
Hanspeter Hess (The Healing Road) - Keyboards, Synths
Markus Roth (Marquette, Horizontal Ascension) - Keyboards, Synths
Chris Grundmann (Cynity) - Guitars, Keyboards, Synths
Hosté:
Dennis Degen - Drums
Sebastian Schleicher - Bass, Guitars
Achim Wierschem - Guitar solo (04)
Stefan Huth - Touch Guitar (04)
Markus Schley - Monk Choir (04)
Claus Flittiger - Guitar solo (06)
Thorsten Praest - Guitar solo (01)
Amadeusz Sektas - Guitar solo (03)
Julian Küster - Guitar solo (02)
Diskografie Redesign
Vyšlo 27.srpna 2021, Progressive Promotion Records

Seznam skladeb:
01. Ultra Conservation (5:52)
02. Viral Signs I - Ambassador Of Light (10:29)
03. Next (7:07)
04. Viral Signs II - Incident 3030 (16:03)
05. Lady Lake (4:33)
06. Redesign (6:18)
Total Time (50:22)Skupina:
Markus Roth - Bass, Guitar, Keyboards, Synths (Marquette, Horizontal Ascension)
Hanspeter Hess - Keyboards, Synths (The Healing Road)
Chris Grundmann - Guitar, Keyboards, Bass, Synths (Cynity)
Dominik Wimmer - Drums, Guitar, Keyboards (Sweety Chicky Jam)
Hosté:
Diskografie A Secret Place
Vyšlo březen 2020, Progressive Promotion Records, PPRCD078

Seznam skladeb:
01. The Hand Sculpted Heart (6:33)
02. The Perfect Element (8:45)
03. New Reality (5:43)
04. Circus Maximus (11:40)
05. A Secret Place (6:20)
06. The Steps To The Precipice (5:59)
07. Äggressor (7:43)
Total Time (52:43)

Mixing and Mastering: Andy Horn

Cover & Logo Design: Jef De Corte, www.aeronaut.be
Photography: Felix Pergande (Fotolia)

Many thanks to Oliver Wenzler of Progressive Promotion Records for his great trust and support


Skupina:
Markus Roth - Bass, Guitar, Keyboards, Synths
Hanspeter Hess - Keyboards, Synths
Chris Grundmann - Guitar, Keyboards, Bass, Synths
Dominik Wimmer - Drums, Guitar, Keyboards
Hosté:
Matthias Klingner - Bass (01,09)
Claus Flittiger - Guitars (07)
Diskografie Calculated Risk
Vyšlo 13 Apr 2017, Progressive Promotion Records, PRRCD049

Seznam skladeb:
01. Ticket (8:08)
02. Sole Survivor (7:24)
03. Shapeshifter (6:15)
04. The Cube (4:40)
05. Lift Me Up, Down By The Seaside (5:03)
06. Always (5:27)
07. Lost In Time, Like Tears In Rain (4:40)
08. Calculated Risk (3:41)
09. The Man Who Played God (8:25)
Total Time (53:43)

Mixing and Mastering: Andy Horn

Cover & Logo Design: Jef De Corte, www.aeronaut.be
Photography: Felix Pergande (Fotolia)

Many thanks to Oliver Wenzler of Progressive Promotion Records for his great trust and support


Skupina:
Hanspeter Hess - Keyboards, Roland V-Drums
Hosté:
Chris Grundmann - Keyboards
Thommy Frank - Guitars
Axel Zabel - Guitars
Kai Heyrock - Bass Guitar
Stefan Dittmar - Drums
Markus Roth - Hammond L-122 Organ
Diskografie Birdbrain's Travels
Vyšlo duben 2014, Musea, FGBG 4942

Seznam skladeb:
01. Birdbrain's Travels Part 1 (24:32)
02. Birdbrain's Travels Part 2 (21:18)
Total Time: (45:50)

Album je nepopiratelně inspirováno Oldfieldovým "Tubular Bells", kde po celé jeho délce přes 45 minut meandrují nástrojové zvuky, navzájem propojené syrovou synth bitvou v 7/8 taktu s nezajímavým mluveným slovem. Některé překrásné ambientní momenty ale občas trpí nedostatkem duše nebo nápaditých témat. Ale nechť si obrázek při poslechu udělá každý sám.

Skupina:
Hanspeter Hess - Keyboards, V-drums, Percussion, Ukulele, Banjo, Kalimba, Flute, Clarinet, Harmonica, Xylophone, Glockenspiel
Hosté:
Dieter Stoll - Accordion
Thommy Frank - Guitars
Roland Enders - Guitars, Vocals
Diskografie Backdrop
Vyšlo 2011, Musea, FGBG 4882

Seznam skladeb:
01. Backdrop: Part One (24:23)
02. Backdrop: Part Two (22:36)
Total Time: (46:59)

Album "Backdrop" vzniklo v červenci 2010 na oslavu vydání alba Mika Oldfielda "Return To Ommadawn", Část 4 byla třeba například inspirována barokním kostelem kousek od Schwaebisch Hall v jižním Německu.

Skupina:
Hanspeter Hess - Keyboards, Keyboards, Drums, Drum Programming, V-Drums
Hosté:
Thommy Frank - Acoustic & Electric Guitars
Claus Flittiger - Acoustic & Electric Guitars
Stefan Dittmar - Drums & Percussion
Hermann Voges - Countertenor
Gilbert Cyppel - Electric Guitars
Matthias Zalepa - Electric Guitars
Diskografie Tales From The Dam
Vyšlo březen 2009, Musea, FGBG 4806

Seznam skladeb:
01. Tales From The Dam Part-1 (22:27)
02. Tales From The Dam Part-2 (19:41)
Total Time: (42:08)

Written: Hanspeter Hess (01), Thommy Frank (02)
Recorded in various home studios all over Germany
Mix & Mastering: Andy Horn
Photography: Matthias Klaiber


Skupina:
Hanspeter Hess - Keyboards, Drums, Drum Programming
Hosté:
Thommy Frank - Guitars, Bass
Kai Heyrock - Guitars, Bass
Dominik Wimmer - Guitars
Roland Enders - Guitars
Michael Jarosch - Guitars
Markus Roth - Keyboards
Stefan Dittmar - Drums, Percussion
Ben Schneider - Drum Programming
Diskografie Timanfaya
Vyšlo říjen 2008, Musea Records, FGBG480-5

Seznam skladeb:
01. Devil's Garden (4:32)
02. The Green Caves (5:08)
03. Crashing Waves (4:27)
04. Crater Camels (5:43)
05. Absynthe (3:12)
06. Fire Mountains (9:37)
07. Mirador (5:06)
08. Blackbeach (3:33)
09. Observe And Learn (9:12)
Total Time: (50:30)

Mix & Mastering: Andy Horn
Photos: Hanspeter Hess
Druhé album "Timanfaya" představuje jméno národního parku ve španělském Lanzarote, součásti Kanárských ostrovů. Skladby tohoto koncepčního alba jsou inspirovány různými zajímavostmi právě tohoto parku.
br>

Skupina:
Hanspeter Hess - Keyboards, Drums
Hosté:
Diskografie The Healing Road
Vyšlo 1. ledna 2007, digitálně

Seznam skladeb:
01. Turbulences (8:51)
02. Southern Destination (2:36)
03. Viadukt (4:41)
04. Crovenia (17:37)
     I. The Joy Of Traveling
    II. Caves, Lakes & Raging Waters
   III. Barren Islands
    IV. Stone Cathedrals
05. Guess This Old Town's Seen Better Days (5:48)
06. Audacity (6:44)
07. Espresso Bar (4:00)
08. Mrs Burns (3:56)
09. Antequera (4:05)
10. The Healing Road (2:23)
Total Time: (60:41)

Mix & Mastering: Andy Horn


Skupina:
Hanspeter Hess - Keyboards, Drums
Hosté:
Diskografie Hope|Omid
Vyšlo 18. května 2007, 4 038135 070120

Seznam skladeb:
CD 1:
1.1 The Bearded's Project - Hope (Parts I-VII) (37:56)
1.2 Spock's Beard - Carry On / The Doorway / There Was A Time (Acoustic Medley) (6:44)
1.3 Coast to Coast - Walking The Thin Line (5:00)
1.4 Kai Heyrock - At The Hand Of An Angel (8:02)
1.5 Futile - Frontier Planet (3:43)
1.6 Projection - It Won't Last Forever (11:09)
1.7 Speaker's Corner - The Best Small Country (On the Globe) (5:14)
Total Time: (77:48)
CD 1:
2.1 Glistening Dawn - The End Of Childhood (15:22)
2.2 Neal Morse - The Way (4:30)
2.3 The It In You - Talk To Me (8:05)
2.4 Kaldera - Trocadero (3:29)
2.5 Roland Enders - The Soldier (11:01)
2.6 Hope - I Could Die (3:47)
2.7 Asgaart - The Tales Of A Scottish Poet (7:07)
2.8 Disclosed Element - Shattered (4:53 )
2.9 The Healing Road - Crovenia (19:39)
2.10 The Bearded's Project - Hope (Reprise)
Total Time: (77:53)

Mix & Mastering: Andy Horn
"The Bearded" je oficiální německý fan klub americké progresivní rockové kapely "Spock's Beard". Toto jejich album vzniklo jako podpora pro charitu German Aid for Afghan Children. Začátkem léta 2007 pak vydali v konečné verzi 2CD s jednou písní společně vytvořenou a zaznamenanou hudebníky z fanklubu, kteří přispěli velkýn množstvím skladeb a jednou dosud nezveřejněnou skladbou "Spock's Beard" od jejich bývalého člena Neala Morse. Album bylo k dostání pouze v limitované edici.

Zpět

Hanspeter Hess a Dieter Stoll

Zpět
Oficiální stránky:
https://forceofprogress.wixsite.com/meinewebsite
Zde můžete slyšet více hudby od jednotlivých členů kapely:

Chris Grundmann alias Cynity: https://cynity.bandcamp.com/
Hanspeter Hess alias The Healing Road: https://thehealingroad.bandcamp.com/releases
Dominik Wimmer alias Sweety Chicky Jam: https://sweetychickyjam.bandcamp.com/
Markus Roth alias Marquette, Horizontal Ascension: https://marquette1.bandcamp.com/

ProgressRock Nahoru
Made by 
©  23.7.2017 
Menu Poslední aktualizace: 2.3.2020
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©