Flying ColorsZpět
Flying Colors je americká rocková superskupina. Skupinu tvoří kytarista Steve Morse (Deep Purple, Dixie Dregs), bubeník Mike Portnoy (ex-Dream Theater), Neal Morse (Spock's Beard), baskytarista Dave LaRue (Dixie Dregs) a zpěvák, klávesista a kytarista Casey McPherson. Posláním skupiny, kterou si pronajal výkonný producent Bill Evans, je kombinovat komplexní hudbu s dostupným skladatelstvím. Flying Colors, na Mascot Label Group, vydala dvě studiová alba a dvě živá alba pro komerční úspěch a kritické uznání.

V roce 2008 přišel Evans s návrhem na skupinu, která by kombinovala sofistikovanou hudbu (komplexní složení a virtuózní představení) s přístupnou, mainstreamovou skladbou písní. Jeho myšlenkou bylo nasměrovat složitost prostřednictvím charismatického popového zpěváka a skladatele, udržovat písně krátké a využívat humor.

Evans oslovil Neal Morse (sólový umělec, Spock's Beard, Transatlantic), Davea LaRue (Dixie Dregs, Steve Morse Band, Joe Satriani, Steve Vai), Steve Morseho (Steve Morse Band, Dixie Dregs, Deep Purple, Kansas), Mike Portnoye ( Dream Theatre, Transatlantic) a hudebního producenta Petera Collins (Rush, Bon Jovi) s tím, aby se kapela stala realitou.

Post zpěváka a skladatele zůstal neobsazený, protože Evans nemohl najít vhodného kandidáta. Vyzkoušel přes 100 kandidátů, až Portnoy navrhl Casey McPhersona, který byl v té době podepsán na labelu Disney's Hollywood Records (Miley Cyrus, Jonas Brothers, Jesse McCartney). Mike Portnoy měl nahrávku kapely Endochine už dávno a doporučil jej jako posledního člena a sólového zpěváka. McPhersonova skupina Alpha Rev nedávno vydala album "New Morning", které strávilo 17 týdnů v žebříčku Billboard Top-10. Na rozdíl od většiny ostatních umělců na Hollywood Records, McPherson skládal veškerý svůj vlastní materiál a na svých albech hrál na více nástrojů. Jeho skladatelství, zpěv a jevištní projev imponovaly skupině i Evansovi. McPherson se připojil ke stále nepojmenované skupině měsíc před první nahrávací studiovou session.

Evans oslovil i dva hosty, kteří se cítili jako průkopníci zvuku nové skupiny, byli to Brian Wilson a Kerry Livgren (Kansas). Oba souhlasili, že se k úsilí připojí (spolu s Jeffem Foskettem z Beach Boys. Z důvodu harmonogramu a zdravotních problémů se spolupráce nakonec neuskutečnila.


Před primárním skládáním a nahráváním se Neal a Steve Morse setkali, aby napsali a prozkoumali svou potenciální hudební chemii. Z tohoto sezení vyšly hlavní sekce písní "Blue Ocean" a "Infinite Fire". Kapela, Evans a Collins, se setkali na devět dnů v domě Neal Morse a spojili se ve studiu v lednu 2011. Evans požádal dlouholetého inženýra Neala Morse a Mika Portnoy Jerryho Guidroze, aby zaznamenal a řídil práce ve studiu. Během té doby členové kapely skládali hudbu a některé texty pro zbytek alba. Collins pomohl skupině vybrat mezi konkurenčními nápady na písně a pomohl zpřehlednit strukturu písní. Portnoy se také ujal této role.

Tempo bylo tak rychlé s tolika autory, že v jednom okamžiku byl sbor písně, který napsal Neal Morse, zcela přepsán zbytkem kapely v době během doby, než si Morse přinesl z kuchyně kávu. Z toho vzniklo moto pro označení studiových zkoušek: "dostat drink, ztratit sbor". Písní byla "Forever In A Daze". Na konci session všichni přítomní nazpívali sbory, včetně Collinse, Evansa a Guidroze. McPherson nebyl stále spokojený a další čtyři měsíce na vokálech pracoval, dokud je nedovedl do konečné verze. Portnoy zůstal v Morseově studiu poté, co zbytek skupiny odešel, aby nahrál finální bicí pro album. Mezi svými dalšími závazky v příštích šesti měsících zaznamenal overdubs a v některých případech i zaznamenal své původní části. Několik členů kapely se sešlo ještě dvakrát v Nealově studiu, aby společně nahráli vokály. Poté si Collins vybral poslední části, které by obsahovaly každou z písní, a společně s Guidrozem vytvořil mnoho zvuků alba. Collins poznamenal, že Guidroz byl jedním z nejlepších inženýrů, se kterými kdy pracoval. Portnoy, Evans a Guidroz pak odešli do Electric Lady Studios, aby smíchali album s Michaelem Brauerem. Během pěti dnů bylo celé album smíšené.

Debutové studiové a bezejmenné album jen pod názvem "Flying Colors" bylo vydáno 26. března 2012 pod značkou Provogue Records. Debutovalo na čísle 9 v žebříčku Hard Rock Billboard a v žebříčku Rock Album BBC na pozici č. 11. Dne 4. dubna 2012 se poprvé umístilo v žebříčku Billboard 200 na 81. příčce.

Koncem roku 2012 kapela koncertovala po Spojených státech a Evropě. Odehráli dvě show ve Spojených státech a zbytek turné v Evropě, protože vystoupení byly blížší. Turné bylo krátké kvůli konsolidujícím harmonogramům jednotlivých členů kapely. Pouze s jedním studiovým albem kapela přidávala i cover songy od ostatních členů kapely jako "Odyssey" (Dixie Dregs), "Repentance" (Dream Theatre) nebo "June" (Spock's Beard). Portnoy si vybral pořadí písní a často by měnil pořadí i mezi koncerty v závislosti na tom, jakou odezvu mělo vystoupení večer předtím. Jednou v noci, když McPherson zvukově kontroloval svůj hlasový mikrofon, začal zpívat "Hallelujah" Leonarda Cohena. Portnoy byl s McPhersonovým ztvárněním natolik zaujat, že požádal McPhersona, aby jej přidal do setlistu. Bylo to provedeno noc před nahráním koncertu pro album "Live In Europe". Flying Colors nahráli svou show v Tilburgu 013 a vydali je jako Blu-Ray/DVD. Místo bylo vybráno, protože bylo oblíbené Neal Morsem a Mike Portnoyem. Světelný designér Yenz Nyholm kapel Transatlantic a Marillion přiletěl, aby na na vystoupení udělal světla, poté, co nacvičil video natočené na iPadu. Koncert byl nahrán a editován Bernhardem Baranem a jeho pomocníky, kteří také nahrávali show pro Transatlantic. Evans vyžadoval kameru dolly, která byla tradičně používána pouze v mnohem větších místech, proto bylo potřeba odstranit několik řad křesel pro publikum. Album vyšlo pod názvem "Live In Europe" jako Blu-ray/DVD a debutovalo na 1. místě ve francouzských žebříčcích. Mixoval je Jerry Guidroz, video pak editoval Bernhard Baran.

Po skončení show publikum neopustilo svá místa a žádalo si další hudbu. Členové kapely byli shromážděni, i když Neal Morse už byl v zájezdovém autobuse a připravoval se na spaní. Kapela provedla improvizovanou verzi "Space Trucking" od Deep Purple. Neal Morse, McPherson a Portnoy se střídali v hlavních vokálech. Vinylová verze alba obsahovala "Space Trucking" jako skrytou skladbu na třetím LP vinylové verze. Morse se obával, že někteří fanoušci mohou na jejich improvizované představení pohlížet jako na to, že si neváži písně. Vydavatelství Mascot Label Group zveřejnilo tři živá videa "Odyssey", "The Storm" a "All Falls Down". "Live In Europe" obsahovalo dvě další bonusové skladby míchané Evansem, obě pořízené z první evropské show kapely v německém Hamburku. Několik zaměstnanců Steinbergu, včetně ředitele marketingu Franka Simmerleina, přineslo ranou verzi Steinbergova nahrávacího systému Nuendo Live k zachycení show. "Love Is What I'm Waiting For" vydali Mascot Label Group jako bonus za předobjednávky, "Blue Ocean" vyšla jako skladba pouze pro iTunes. Dokumentární film popisující zážitky kapely na turné dostalnázev "First Flight". Byly také zahrnuty klipy písní z prvního vystoupení skupiny, stejně jako z hamburgské show.

Druhou studiovou desku Flying Color kapela psala a nahrávala ve čtyřech krátkých etapách po dobu 18 měsíců. Psaní začalo přes Skype od ledna do února 2013. Poté se kapela setkala v Nealově domě v Nashvillu na tři dny. Později se skupina sešla na čtyři dny v domě Mika Portnoye. Jerry Guidroz se vrátil, aby nahrál skupinu na obou místech. V tomto období byly napsány písně a byly zaznamenány finální bicí. Jednotlivé nahrávání, ladění a aranžování pokračovalo přes internet. Aby Evans pomohl podpořit proces spolupráce, zřídil úložiště Google Drive pro nejnovější části a při každém odeslání nových částí album znovu smíchal. Z těchto mixů existuje dvanáct verzí alba.

Všichni byli nadšeni spoluprací s Peterem Collinsem na prvním albu. Kapela se však rozhodla pro vlastní produkci "Second Nature", protože si chtěli vyzkoušet práci na vlastní pěst. Mike Portnoy se ujal role uspořádání části a struktury písní, někdy pomocí bílé tabule. Flying Colors rozšířil svou paletu nástrojů na této nahrávce. Ve čtyřech písních využili housle, violu a violoncella, které nahráli Chris Carmichael a Shane Borth. V další písni "One Love Forever" použil Eric Darken 14 různých ručních bicích nástrojů. Pro "Peaceful Harbor" a "Cosmic Symphony" nahrála Neal Morse evangelický sbor The McCrary Sisters.

Renomovaný cover umělec Hugh Syme, který předtím spolupracoval s Portnoyem v Dream Theatre, byl pověřen vytvořením obalu a vnitřku bookletu. Bylo navrženo několik obalů, dokud nebyl přijat ten poslední. Další obaly se staly součástí brožury CD a uměleckých maleb z vinylu. Zvukař Rich Mouser pak smíchal celé album. Portnoy, Neal a Evans jej znali, neboť předtím mixoval všechna alba Neala Morse, Spock's Beard a Transatlantic. Album "Second Nature" vyšlo 29. září 2014 a debutovalo v několika žebříčcích v Top 10 celosvětově. Kromě mnoha dalších ocenění, album obdrželo dvě nominace od Prog Award, a to Album roku a Skupina roku.

Kvůli vážným problémům s časovým plánem mohla skupina koncertovat pouze po dobu dvou týdnů. Díra se otevřela jen krátce před oknem, takže nebyl čas se řádně připravit na vystoupení. Jedním z důsledků bylo, že mnoho z míst, kde by kapela měla hrála, bylo již rezervováno, což byl také důvod, proč skupina odehrála show v Pensylvánii místo New Yorku. Pro obě turné Flying Colors před jejich zahájením proběhl pouze jeden den kompletních zkoušek. Vzhledem ke složitosti hudby a velké rozmanitosti existujícího materiálu z jiných kapel členů skupiny byly obě turné hodně náročné. Navíc, na tomto turné bylo zařazeno i více vokálních harmonií, obzvláště pro Portnoye a doprovodné kytarové party pro McPhersona. Jako u prvního turné Portnoy vybral setlist, vybral několik písní z prvního alba a vše kromě jedné z toho druhého. McPherson znovu hrál sólovou píseň z vlastního repertoáru, tentokrát však záměrně. Osmý večer 12. října 2014 skupina zahrála svou show na místě zvaném Z7 ve Švýcarsku. Bernhard Baran se svou posádkou nahrál celé show. Kapela pak také natočila svou závěrečnou show na turné, také s Berranem v Paříži. Bernhard Baran znovu zaznamenal přehlídku s jeho osádkou obstaravající celkem 24 kamer. Toto místo bylo vybráno Neal Morsem a Mike Portnoyem, kteří zaznamenali mnoho svých předchozích vystoupení na 013 v nizozemském Tilburgu.


Během vystoupení správce osvětlení v místě odmítl umožnit světelnému technikovi skupiny sdílet světelnou tabuli. Výsledkem bylo, že většina světelných podnětů show nebyla provedena správně nebo vůbec. Portnoy je občas vidět gestikulující na operátora - někdy ve tmě. Na albu není žádný kredit za osvětlení. Pro vydání alba se skupina rozhodla prozkoumat nové technologie a Evans navrhl několik nových funkcí. Jedna umožnila posluchačům pohybovat se mezi dvěma místy v místě konání, zatímco sledovali show, každé s vlastním prostorovým mixem. Další funkcí byl 3D audio mix pro sluchátka, kde každý zdroj zvuku byl umístěn na konkrétním místě kolem posluchače.

Konečným rysem byla nová technika zvukového inženýrství Harmonic Phrase Analysis, která "...omezuje nežádoucí zpracování obvykle spojené se současnými živými nahrávkami a dodává zvukovému poli organičtější pocit." Mix engineer Rich Mouser strávil 34 dní k vytvoření čtyř samostatných mixů a 10 samostatných masterů. Kritici charakterizovali zvuk jako nejlepší živý zvuk, který kdy slyšeli. Video z přehlídky použilo také novou technologii. Evans pracoval s Cinnafilm, který zvládl záběry re-texturizací každého snímku, vylepšením vizuálního dynamického rozsahu a simulací 70 mm filmového materiálu. Baran celé show editoval.

Deska "Second Flight: Live At Z7" byla vydána 13. listopadu 2015 na Blu-ray, DVD, 2LP vinyl a v digitálním stahování. Verze 4K nebyla vydána kvůli nedostatku formátu distribuce pro spotřebitele, i když několik skladeb ze show bylo na YouTube nahráno ve 4 kB. Kombinace 3D sluchátek nebyla dosud vydána.

Dne 4. října 2019 vydá Mascot Records třetí studiové album superskupiny Flying Colors. Album bude mít titul "Third Degree" a bude obsahovat devět skladeb. Album se objeví vedle standardní verze na CD, také na 180 gramovém barevném vinyl jako 2LP, stejně jako na krabičce se 40 stránkovou brožurou a na druhém CD se šesti dalšími nahrávkami. Hudba, kterou uslyšíme, bude výrazem hlubokých hudebních kořenů každého umělce a rostoucí chemie mezi nimi pak vytvořila velmi vyspělé album. První písní propagující album byla sedmiminutová "More", ke které skupina nahrála i klip. Hudebníci zaznamenali druhý klip k písni "You Are Not Alone".

Zároveň s oznámením alba zveřejnili seznam koncertů na turné v roce 2020.

Dne 18. září 2020 vydávají Flying Colors živé album "Third Stage: Live In London" pod hlavičkou Music Theories Recordings / Mascot Label Group. Jedná se již o třetí koncertní album této superskupiny. Nahrávka byla zaznamenána v prosinci 2019 v Londýně během krátkého turné, bezprostředně po vydání alba "Third Degree". Deska "Third Stage: Live In London" bude uvedena na trh jako 3LP, Blu-ray, 2CD/DVD a ve verzi Earbook [2CD/2DVD/Blu-ray] a na digitálních a streamovacích platformách. Blu-ray a DVD budou obsahovat další materiál, včetně hudebních videí a koncertních materiálů z představení Flying Colors na Morsefest 2019 na Cross Plains v Tennessee.

Zpět
Členové:
Casey McPherson - Lead Vocals, Rhythm Guitars, Keyboards
Neal Morse - Keyboards, Lead and Backing Vocals
Mike Portnoy - Drums, Percussion, Lead and Backing Vocals
Steve Morse - Lead Guitars, Vocals
Dave LaRue - Bass
Bývalí členové:

Členové
(Narozen 15. září 1978, Lake Jackson, Texas, USA)
Lead Vocals, Rhythm Guitars, Keyboards


Casey McPherson je zpěvák a skladatel žijící v Austinu v Texasu.
V současné době je frontmanem skupiny Alpha Rev a Flying Colors,
dříve zpíval v kapele Endochine. Jako doma se cítí stejně při hře na kytary a klávesy, má zálibu pro zajímavé zvuky a strašidelné melodie. Je také farářem na plný úvazek v Churchbend Church v Austinu.

Casey vyrůstal v Jones Creek v Texasu, kde také docházel do škol. Začínal s klavírem již v pouhých 5 letech, docházel tehdy na lekce hraní klasického klavíru. Když mu bylo 18, jeho otec spáchal sebevraždu.

Jeho první skupina se jmenovala Endochine, se kterou nahrál desku "Day Two" (2004). Pak založil kapelu Alpha Rev, s natočil desky "The Greatest Thing I've Ever Learned" (2007), "New Morning" (2010), "City Farm: Roots" (2011), "Bloom" (2013) a "Cas.e Sessions, Volume 1. - Alpha Rev". Alpha Rev má úžasné obsazení členů kapely, které se pravidelně mění, a Casey ji udržuje v chodu skládáním a nahráváním hudby.

Album McPhersonovy kapely Alpha Rev "New Morning" v roce 2010 debutovalo v Top-5 na dvou žebříčcích Billboard a přineslo dva velké rozhlasové hity. Singl "New Morning" strávil 17 týdnů v Top-10 v Triple A Radio, doprovázený videem po dobu 11 týdnů na Vh1’sTop-20 Countdown. Singl "Phoenix Burn" byl také hitem Triple A, který pevně přistál v Top 20.

Case spolupracoval také s řadou hudebníků jako jsou Jason Falkner, Roger Joseph Manning Jr. (Beck, Jellyfish), Jim Ward (At The Drive-In, Sparta) Johnny Goudie, Joseph King a mnoha dalšími.

V roce 2011 byl pozván, aby se připojil k superskupině Flying Colors s bývalým bubeníkem Dream Theatre Mikeem Portnoym, kytaristou Steve Morse a basistou Daveem LaRue z Dixie Dregs a klávesistou Neal Morse, dříve ze Spock's Beard. Jeho další skupinou je pak další supergroup s názvem The Sea Within, kde působí Roine Stolt, Marco Minnemann, Jonas Reingold, Tom Brislin zpěvák Pain of Salvation Daniel Gildenlöw. McPherson však v kapele nahradil Gildenlöwa na plný úvazek, neboť Daniel nemohl s kapelou hrát naživo.

Členové
(Narozen 2. srpna 1960, Nashville, Tennessee)
Keyboards, Lead and Backing Vocals


Neal Morse je americký zpěvák a multiinstrumentalista. Hudbě se začal věnovat už ve svých pěti letech, později se jí snažil i živit coby klubový hudebník. K obratu v jeho kariéře došlo v roce 1992, kdy společně s bratrem Alanem založil kapelu Spock's Beard, která se brzy zařadila mezi špičková neoprogová seskupení devadesátých let.

Už během svého působení ve Spock's Beard vydal Morse dvě sólová alba, společně s Mikem Portnoyem (Dream Theater), Roine Stoltem (Flower Kings) a Petem Trewavasem (Marillion) se pak podílel na vzniku superskupiny Transatlantic, se kterou rovněž nahrál čtyři studiová cédéčka.

K dalšímu zlomu v Morseově životě došlo v roce 2002, kdy se stal znovuzrozeným křesťanem a své víře podřídil i další své hudební směřování. To, co jej k tomuto kroku vedlo, popisuje na dvojalbu Testimony z roku 2003.

Z dalších Morseových sólových desek stojí rozhodně za zmínku koncepční album "Sola Scriptura" (2007), věnované životu náboženského reformátora Martina Luthera či album "Testimony 2", které vyšlo v květnu loňského roku. Prakticky na všech svých sólových projektech spolupracuje Morse s bubeníkem Mikem Portnoyem a baskytaristou skupiny Ajalon Randy Georgem. Nejnovějším počinem je jeho členství v kapele Flying Colors.

Členové
(Narozen 20. dubna 1967, Long Beach, New York, USA)
Drums, Percussion, Lead and Backing Vocals


Mike Portnoy se narodil 20. dubna 1967 a vyrůstal na Long Beach v New York, kde jeho zájem o hudbu začal v brzkém věku. "Můj otec byl rock'n' rollovým disc jockeyem, takže jsem byl neustále obklopen hudbou. Když jsem byl ještě mladý, měl jsem tuto obrovskou kolekci nahrávek. Miloval jsem Beatles a později Kiss. Bylo nevyhnutelné, abych se stal muzikantem." Ačkoliv se Mike učil na bicí sám, začal brát teorii na střední škole. Během toho hrál v místních kapelách Intruder, Rising Power a Inner Sanctum, kteří později vydali své vlastní album. Mike opustil kapelu poté co se dostal na Berklee Music College v Bostonu. Mike říká, že nejvíc jej ovlivníli bubeník z Rush, Neil Peart a později Frank Zappa. Další oblíbení bubeníci jsou Terry Bozzio, Vinnie Colaiuta, Simon Philips, John Bonham a Keith Moon a kapely jak jsou The Beatles, Queen, Yes, Metallica, Jellyfish, Iron Maiden, U2 a Jane's Addiction. Je také fanouškem rapové hudby.

Více na Mike Portnoy.

Členové
(Narozen 28. července 1954, Hamilton, Ohio, USA)
Lead Guitars, Vocals


Steve Morse je americký kytarista a skladatel,
nejznámější je ze svého působení v kapelách The Dixie Dregs
(od roku 1973), Steve Morse Band (od roku 1983), Kansas (1985-1989), a od roku 1994 jako kytarista Deep Purple a od roku 2003 Living Loud. Od roku 2012 je členem také skupiny Flying Colors a v témže roce spolupracoval se Satrianiho projektem G3. Kariéra Steva Morse zahrnuje rock, country, funk, jazz, klasiku a spojení těchto hudebních žánrů.

Více na Steve Morse.

Členové
(Narozen ***)
Bass


Dave LaRue je americký baskytarista,
který od roku 1988 vystupoval s Dixie Dregs a od roku 1989 se skupinou Steve Morse Band. Spolupracoval také se členy Dream Theater Johnem Petrucci, Mike Portnoyem, Derekem Sherinianem a Jordanem Rudessem. Hraje na basu značky Music Man, mezi nimi i "Sterling" a "StingRay" 5 strunné, ale převážně přešel k jejich "Bongo" řádě (kterou pomáhal i vyvíjet), včetně čtyř a pět-strunných a fretless modelu. Od března 2006 do září 2006 koncertoval s Joe Satrianiem na turné Super Colossal.

V poslední době se LaRue stal členem supergroup Flying Colours spolu s dlouholetým kamarádem Stevem Morseem.

Více na Dave LaRue.

Zpět
Studiové desky:
2019 Third Degree
2014 Second Nature
2012 Flying Colors
Ostatní nahrávky:
2020 Third Stage: Live In London (live)
2015 Second Flight: Live At The Z7 (live)
2013 Live In Europe (live)Skupina:
Casey McPherson - Lead Vocals, Rhythm Guitar
Steve Morse - Lead and Rhythm Guitars
Neal Morse - Keyboards, Backing Vocals
Mike Portnoy - Drums, Percussion, Vocals
Dave LaRue - Bass
Hosté:
Diskografie Third Degree
Vyšlo 4. října 2019, Mascot Records,

Seznam skladeb:
01. The Loss Inside (5:51)
02. More (7:10)
03. Cadence (7:40)
04. Guardian (7:11)
05. Last Train Home (10:32)
06. Geronimo (5:20)
07. You Are Not Alone (6:21)
08. Love Letter (5:10)
09. Crawl (11:14)
Total Time: (66:29)

Deluxe CD Bonus Disc:
01. Waiting For The Sun (Unreleased Bonus Studio Track)
02. Geronimo (Alternate Instrumental Arrangement & Mix)
03. You Are Not Alone (Alternate Instrumental Arrangement & Mix)
04. Love Letter (Alternate Acoustic Arrangement & Mix)
05. Last Train Home (Alternate Instrumental Arrangement & Mix)
06. Crawl (Alternate Instrumental Arrangement & Mix)


Skupina:
Casey McPherson - Lead Vocals, Rhythm Guitars
Steve Morse - Lead and Rhythm Guitars
Neal Morse - Keyboards, Backing Vocals, Co-lead Vocals (01,05,07,08,09)
Dave LaRue - Bass
Mike Portnoy - Drums, Percussion, Co-lead Vocals (05)
Hosté:
Eric Darken - Hand Drums (07)
The McCrary Sisters - Background Vocals (08,09)
Chris Carmichael - Strings (04,08)
Shane Borth - Strings (03)
Diskografie Second Nature
Vyšlo 29. září 2014 (Europe/UK), 30. září 2014 (USA), Mascot Label Group

Seznam skladeb:
01. Open Up Your Eyes (12:24)
02. Mask Machine (6:06)
03. Bombs Away (5:03)
04. The Fury of My Love (5:10)
05. A Place in Your World (6:25)
06. Lost Without You (4:46)
07. One Love Forever (7:17)
08. Peaceful Harbor (7:01)
09. Cosmic Symphony (11:46)
     I. Still Life of the World (3:15)
    II. Searching for the Air (2:58)
   III. Pound for Pound (5:33)
Total Time: (65:58)

Producers: Flying Colors
Executive Producer: Bill Evans
Mixing: Rich Mouser
Engineers: Jerry Guidroz, Bill Evans and Flying Colors
Mastering: Paul Logus
Art Direction, Design, Illustrations: Hugh Syme
Photography: Jim Arbogast

Skupina:
Casey McPherson - Vocals, Elektric Guitars, Keyboards
Steve Morse - Acoustic Guitars, Elektric Guitars
Dave LaRue - Bass
Neal Morse - Keyboards, Vocals
Mike Portnoy - Drums, Percusssion, Vocals
Hosté:
Diskografie Flying Colors
Vyšlo 26. března 2012, Mascot Label Group

Seznam skladeb:
01. Blue Ocean (7:05)
02. Shoulda Coulda Woulda (4:32)
03. Kayla (5:20)
04. The Storm (4:53)
05. Forever in a Daze (3:56)
06. Love Is What I'm Waiting For (3:36)
07. Everything Changes (6:55)
08. Better Than Walking Away (4:57)
09. All Falls Down (3:22)
10. Fool in My Heart (3:48)
11. Infinite Fire (12:02)
Total Time (60:26)

Producer: Peter Collins
Executive Producer, Production Engineer, Arrangement: Bill Evans
Recording Engineer, Studio Engineer: Jerry Guidroz
Mix Engineer: Michael Brauer
Mastering Engineer: Howie Weinberg
Cover Art: Bill Evans
Layout: Roy Koch
Přebal alba je založen na uměleckém díle Blown Away od umělce a sochaře Jima Bonda, jak je vyfotografoval John Coombes.


Skupina:
Casey McPherson - Vocals, Elektric Guitars, Keyboards
Dave LaRue - Bass
Steve Morse - Acoustic Guitars, Elektric Guitars
Neal Morse - Keyboards, Vocals
Mike Portnoy - Drums, Percusssion, Vocals
Hosté:
Diskografie Third Stage: Live In London
Vyšlo 18. září 2020, Music Theories Recordings/Mascot Label Group (Europe)

Seznam skladeb:
01. Blue Ocean ()
02. A Place In Your World ()
03. The Loss Inside ()
04. More ()
05. Kayla ()
06. Geronimo ()
07. You Are Not Alone ()
08. Forever In A Daze ()
09. Love Letter ()
10. Peaceful Harbor ()
11. Crawl ()
12. Infinite Fire ()
13. Cosmic Symphony ()
14. The Storm ()
15. Mask Machine ()
Total Time: (00:00)

Recorded recorded it on October 12, 2014 at the Z7 Konzertfabrik in Pratteln, Switzerland
Executive producer: Bill Evans
Mix Engineer: Rich Mouser

Skupina:
Casey McPherson - Vocals, Elektric Guitars, Keyboards
Dave LaRue - Bass
Steve Morse - Acoustic Guitars, Elektric Guitars
Neal Morse - Keyboards, Vocals
Mike Portnoy - Drums, Percusssion, Vocals
Hosté:
Diskografie Second Flight: Live At The Z7
Vyšlo 13. listopadu 2015, Music Theories Recordings, MTR74701 (Europe)

Seznam skladeb:
01. Overture (1:28)
02. Open Up Your Eyes (12:16)
03. Bombs Away (4:58)
04. Kayla (5:20)
05. Shoulda Coulda Woulda (5:18)
06. The Fury Of My Love (5:34)
07. A Place In Your World (6:06)
08. Forever In A Daze (4:22)
09. One Love Forever (7:21)
10. Colder Months (3:49)
11. Peaceful Harbor (6:43)
12. The Storm (5:09)
13. Cosmic Symphony (12:35)
14. Mask Machine (7:03)
15. Infinite Fire (12:47)
Exclusive Vinyl Bonus Track
16. Peaceful Harbor" (Orchestral Version) (3:23)
Total Time: (104:12)

Recorded recorded it on October 12, 2014 at the Z7 Konzertfabrik in Pratteln, Switzerland
Executive producer: Bill Evans
Mix Engineer: Rich Mouser

Skupina:
Casey McPherson - Lead Vocals, Rhythm Guitars
Steve Morse - Lead and Rhythm Guitars
Neal Morse - Keyboards, Backing Vocals, Co-lead Vocals
Dave LaRue - Bass
Mike Portnoy - Drums, Percussion, Co-lead Vocals
Hosté:


Diskografie Live In Europe
CD/DVD, vyšlo 15. října 2013, Music Theories Recordings, MTR 7417 5 (Europe)

Seznam skladeb:
Side One:
01. Blue Ocean (7:28)
02. Shoulda Coulda Woulda (6:05)
03. Love Is What I'm Waiting For (5:21)
04. Can't Find a Way (6:02)
05. The Storm (6:02)
06. Odyssey (6:52)
07. Forever In A Daze (4:28)
08. Hallelujah (5:18)
09. Better Than Walking Away (5:01)
Side Two:
10. Kayla (7:04)
11. Fool In My Heart (3:46)
12. Spur Of The Moment (1:26)
13. Repentance (5:06) (cover Dream Theater)
14. June (5:58)
15. All Falls Down (3:54)
16. Everything Changes (8:04)
17. Infinite Fire (12:16)
Total Time: (100:11)

Recorded on 20 September 2012, during the band's first tour, at the 013 in Tilburg, Netherlands
Executive Producer & Audio Post Production: Bill Evans
Directed and Edited: Bernhard Baran / b-light-pictures
Recording Engineer: Felix Walch
Mixed: Jerry Guidroz
Lighting Design: Yenz Nyholm
Mixed: Jerry Guidroz
Mastered: Dan Shike
Camera Crew: Rüdiger Jonitz, Bernhard Baran, Yannick Becker, Manuel Theobald, Dirk Meissner, Jochen Fink, Philipp Neuer, Karl Henssler
Tour Manager: Lothar Strunk
Assistant Tour Manager & Merchandise: Chris Thompson
Front of House: Jerry Guidroz
Guitar and bass technician: Tommy Alderson
Drum technician: Jose Baraquio
Keyboard technician: Bill Evans
Layout & Design: Roy Koch
Artwork ["Blown Away" Sculpture]: Jim Bond
Cover Artists & Photo Editing: Bill Evans, Roy Koch, Dick Truxaw, Stephen van Baalen
Blu-ray & DVD authoring: Digital Pictures Media Masters bv.
Title graphics and animation: Marc Papeghin
Quality control: Kerstin Susewind
Orchestral arrangement of "Everything Changes": Michal Mierzejewski

ZpětPortnoy, Morse, LaRue, Morse a McPhersonZpět
Oficiální stránky:
http://flyingcolorsmusic.com/
https://www.facebook.com/flyingcolorsofficial/
Nahoru... ProgressRock
Made by 
©  1.9.2019 
Menu Poslední aktualizace: 3.7.2020
mbrezny@centrum.cz 
...a vzkaz autorovi!