FLAGSHIP (Sweden)

Zpět
Skupinu FLAGSHIP založili v létě 2002 Linus Kåse a Christian Rivel, oba dva ze známé kapely NARNIA. Oba sdíleli vášeň pro symfonický rock, jaký produkovaly skupiny Kansas, Styx, Buggles nebo Queen. Uvědomili si, že jen velmi málo kapel dnes hraje tento druh progresivní hudby, kde melodie je zásadní a klíčovou věcí. Přišlo spousta nápadů a brzy začali nahrávat některá dema. Nejprve pojmenovali skupinu Windy City podle názvu jedné z písní, ale v roce 2004 si pojmenování změnili na FLAGSHIP. Jedním z cílů kapely bylo znovu upoutat a přivést pozornost na tento druh hudby. Záměrem bylo také udržet kapelu jako duo, podobně jako byli Buggles na konci 70. a na začátku 80. let.

Společně si přáli vnést do hudby nové prvky, které předtím ještě nezkoušeli. Aby zachytili zvuk, který si přáli, museli si přibrat ke spolupráci právě ty správné hudebníky, aby do písní vložili správnou chemii. FLAGSHIP chtěli vytvořit nový zvuk a produkci s kořeny z konce 70. let, ale již s nádechem nového tisíciletí. Protože aranžmá skladeb je velmi náročné, sestava musela být prvotřídní, s hudebníky, kteří porozuměli vnímání a podstatě písní tak, aby je mohli technicky provést. Tým FLAGSHIP byl tedy doplněn až po důkladném výběru správných hudebníků.

Jejich společné dílo bylo posléze dokončeno a vyšlo v roce 2005 pod názvem "Maiden Voyage" a obsahuje celkem šest delších skladeb. Jako velký bonus obsahuje album "Maiden Voyage" hostující představení legendárního Kerry Livgrena, bývalého kytaristy kapely KANSAS, který si zahrál sólo na kytaru ve vlastní skladbě "Ground Zero" v novém aranžmá od Linuse. Tato píseň je převzata z Kerryho prvního sólového alba "Seeds Of Change", která vyšla v roce 1980. Pro Christiana a Linuse bylo velmi zvláštní a emotivní mít jednoho ze svých hudebních hrdinů podílejícího se na debutovém albu FLAGSHIP.

Zpět
Členové:
Linus Kåse - Keyboards
Christian Rivel - Vocals
Spolupracující členové:
C.J. Grimmark - Electric & Rhythm Guitars
Kristofer Eng - Bass
Mick Nordström - Drums

Bývalí členové:
Per Hallman - Vocals, Engineer, Producer

Členové
(Narozen ***, Helsingborg, Sweden)
Piano, Synthesizers, Saxes, Vocals


Linus je švédský hudebník a hráč na klávesy a saxofony, je zakladatel a CPO Elias, žije ve Stockholmu. Je členem kapel Änglagard a Brighteye Brison.

Pochází z hudební rodiny z Helsingborgu. Jeho otec byl hudebník a bratři jsou také. Hudba doma vždy hrála a Linus si vzpomíná, když jej přastla bavit klavír, začal tlouci na bicí svého bratra, když byl ještě velmi malý. Na saxofon začal hrát, když mu bylo deset. Pokračoval pak ve studiu jazzu na střední i vysoké škole. Hrával jsem s mnoha kapelami a umělci a složil spoustu originální hudby pro své vlastní skupiny.

S kapelou Brighteye Brison začal v roce 2000 a vydal s nimi již pět alb, na které je velmi pyšný. Píše a produkuje synthpop v Nius X a také nedávno vydal své první sólové album. I nadále skládá hudbu pro ostatní umělce. K tomu se navíc připojil na podzim 2012 jako klávesista a hráč na saxofon k progresivní rockové kapele Änglagard.

Linus Kåse je také klávesistou švédské progresivní symfonické naděje Flagship spolu se zpěvákem Christianem Liljegrenem (Narnia, Golden Resurrection, Divinefire). Linus hrál s Narnií pár let a podílel se na živém DVD Narnia "At Short Notice - Live in Germany".

Od roku 2012 působí jako klávestista ve skupině Änglagard, hraje na Alt Saxophone v kapele Maria Kvist Quartet a je zakladatelem a šéfem kapely Brighteye Brison, ve které působí od jejího založení.

V roce 2013 se objevil na albu projektu The Samurai Of Prog "Secrets Of Disguise" a jeho následníkovi "The Imperial Hotel" v roce 2014.

Členové Christian Rivel
(celým jménem Per Christian Liljegren, také Christian Rivel-Liljegren)
(Narozen 7. února 1971, Kungsör, Sweden)
Vocals


Christian je švédský zpěvák působící v mnoha kapelách nebo jako sólový zpěvák. Je rovněž zakladatelem Rivel Records a Liljegren Records. Jeho bratrem je Hubertus Liljegren.

Působil v kapelách:
7days As Christian Liljegren - Vocals
2010 "Into Forever" - Vocals

Audiovision - Vocals
2010 "Focus" - Vocals
2005 "The Calling" - Vocals

DivineFire As Christian Liljegren - Vocals (2004-?)
2011 "Eye Of The Storm" - Lead Backing Vocals
2008 "Farewell" - Lead Vocals
2006 "Into A New Dimension" - Vocals
2005 "Hero" - Vocals (lead)
2004 "Glory Thy Name" - Vocals (lead)

Flagship - Vocals
2005 "Mayden Voyage" - Vocals

Narnia As Christian Rivel-Liljegren - Vocals (1996-2008, 2014-present)
2019 "From Darkness To Light" - Vocals
2019 "A Crack In The Sky" (SP) - Vocals
2018 "We Still Believe - Made in Brazil" (Live album) - Vocals
2016 "Narnia" - Vocals (lead), Songwriting, Lyrics (as "Christian Liljegren")
2006 "Enter The Gate" - Vocals
2004 "At Short Notice... Live in Germany" (Video) - Vocals
2003 "The Great Fall" - Vocals
2000 "Desert Land" - Vocals
1998 "Long Live The King" - Vocals
1997 "Awakening" - Vocals

Wisdom Call As Christian Liljegren - Vocals
2001 "Wisdom Call" - Vocals

Trinity (1988-1989, 1988) As Christian Liljegren - Vocals
1988 "Soldiers Of Freedom" (Demo) - Vocals

Nakrátko působil i dalších kapelách Modest Attraction, Beautiful Mind (2002), Borderline a Venture (1987-1988).

Členové C.J. Grimmark
(celým jménem Carl Johan Grimmark)
(Narozen 14. října 1977, Gothenburg, Sweden)
Vocals


Carl Johan je švédský hudebník a kytarista, je jedním ze zakládajících členů kapely NARNIA. Na albu "Maiden Voyage" od FLAGSHIP opravdu ukazuje vše, čeho je schopen dosáhnout svým mocným, vášnivým a různorodým hraním. Cítil, že je výzvou nebýt mimo tým FLAGSHIP. Sólově vydal jednu desku pod názvem "Grimmark" v roce 2007.

Carl působil v mnoha kaplelách jako Flagship, Jerusalem, Modest Attraction, Hardcore Circus, Narnia (1996-2010, 2014-present), Planet Alliance (2006), Beautiful Sin (2006-?), Fires of Babylon, Fullforce (2009-2012), Saviour Machine (2001-2004), System Breakdown (2003), vystupuje a nahrává s Rob Rock (2004-present).


Členové
(Celým jménem Kristofer Eng Radjabi)
(Narozen ***, Stockholm, Stockholms Lan, Sweden)
Bass, Taurus, Theremin, Vocals


Kristofer je švédský hráč na basovou kytaru a zpěvák. Je členem kapely Brighteye Brison. Kristofer udělal spoustu nahrávek naživo i ve studiu a pracoval rovněž jako producent a hudební režisér na několika muzikálech ve Švédsku, mezi nimi Jesus Christ Superstar. Má podobný styl hry jako Chris Squire z legendárních Yes.

Kristofer je úžasný basový hráč, který hraje ve spoustě kapel a v různých stylech. Komponuje hudbu pro film, televizi i divadelní hry. Jeho rozsah hudební interpretace je velmi široký.

Kristofer je spoluzakladatelem Elias Software spolu s Philipem Bennefallem. Zkušený skladatel a nadšený hráč, který cítil, že něco schází ve způsobu, jakým hudba pracuje v hrách. Jeho myšlenky vedly k nutnosti změny a vedly k novému intuitivnímu přístupu k integraci a kompozici a vytvořil SW Elias a firmu Elias Software.

V roce 2013 se objevil na albu projektu The Samurai Of Prog "Secrets Of Disguise" a jeho následníkovi "The Imperial Hotel" v roce 2014.

Členové
(Narozen ***, Sweden)
Drums, Percussion


Je skladatel, hudebník, zvukový technik a hudební producent, který hrál na bicí v kapelách jako Modest Attraction (Drums, Keyboards, Backing Vocals), Narnia, Charizma, Heartcry (Drums), Leviticus, The Quill, Lava Engine, Brothers & Strangers, Bengalen, Happy Unemployed a Stone Fuze. Mick koncertuje a pracuje v v hudebním průmyslu již více než 35 let.

Navštěcoval Tumba Gymnasium. Pracuje v Länssjukhuset Ryhov, Region Jönköpings län, Mick Nordström a vede společnost Mick Productions. Žije v Huskvarna, což je městečko nedaleko Jönköpingu.

Christian Rivel a Mick byli oba dva členy kapely Modest Attraction, která vydala tři alba a absolvovala mnoho turné. Mickovo bubnování je perfektní mix mezi Philem Collinsem (Genesis) a Ianem Paicem (Deep Purple).

V současné době je od roku 2014 bubeník u Jerusalem, švédská rocková kapela, ve které působí s přestávkami asi od roku 1975. Své vlastní skladby skládá od instrumentálních skladeb s ambientními vlivy a jako filmovou hudbu, ale dotákají se i progresivního rocku a hard rocku/metalu. Vydal již dvě sólová alba ve stylu progresivního rocku / popu a hard rocku. a to v roce 1997 a 2015.

S dalšími kapela mi nahrál i alba:
Lava Engine - Drums
2015 "In Bloom" - Drums, Vocals (backing)
2015 "Home" (SP) - Drums, Vocals
2010 "In Limbo"(EP) - Drums, Vocals (backing)

Stonefuze - Drums
2008 "Stonefuze" - Vocals (backing), Drums

XT - Drums
2017 "Saved By The Blood" - Drums
1993 "Tax Free" - Drums

Členové

(Narozen ***, Sweden)
Vocals, Engineer, Producer


Per je švédský hudebník a hráč na varhany, piáno a zároveň i zpívá. Je členem kapely Brighteye Brison.

Per vyrůstal v hudební rodině, kde máma a táta hráli s ním i s jeho sestrou hodně hrávali. Po střední škole si dal jeden rok navíc ve vyšší specializaci na hudbu a dva roky v komunitní škole, kde objevil svůj zájem o kvalitní inženýrství a produkci. Poté založil vlastní firmu a nahrával hudbu. Začinal skromně, ale za pár let si s partnerem mohli koupit hudební studio. Od té doby pracuje buď na plný nebo částečný úvazek při nahrávání a psaní hudby a textů. V současné době je rád, že může sdílet studiový prostor se zakladatelem a CPO společnosti Elias Software a dlouholetým přítelem Kristoferem Engem.

Má rád používání analogových nástrojů, jako jsou Minimoog, Mellotron a varhany Hammond, protože tyto nástroje jej inspirují mnohem více než zvuky v nějakého boxu. V poslední době také využívá hodně vokodér Roland VP-330.

Per spolu s Linusem Kåseem vytvořil jediné album Flagship a společně s ním sdílel hlavní vokály Christian Rivel ve skladbě "Ground Zero". Byl členem na plný úvazek jako zvukový technik, inženýr a jedna z hlasových akvizicí kapely Brighteye Brison, měl dovednosti, zkušenosti a cítění, aby zachytil zvuk, který Flagship chtěli prezentovat. "Maiden Voyage" bylo nahráno v jeho studiu ToneZone. Na dalších písních z alba také zpívá doprovodné vokály.

Zpět
Studiové desky:
2005 Mayden Voyage
Ostatní nahrávky:Skupina:
Christian Rivel - Lead & Backing Vocals
Linus Kåse - Keyboards, Backing Vocals
Hosté:
Michael Rank Jensen - Acoustic Guitar
Per Hallman - Lead (06) & Backing Vocals
Carl Johan Grimmark - Lead & Rhythm Electric Guitars
Björn Klingvall - Violin, Viola
Kristofer Eng - Bass
Mick Nordström - Drums
Kerry Livgren - Guitar solo (06)
Thomas Vikström - Backing Vocals
Mayden Voyage
Vyšlo 2005, Rivel Records, RRCD023 (Sweden)

Seznam skladeb:
01. Heart Is The Center (7:41)
02. You Are (6:53)
03. The Throne (8:43)
04. Hold On To Your Dream (6:38)
05. Windy City (7:33)
06. Ground Zero (9:39)
Total Time: (47:07)

Arranger & Co-producer: Linus Kase
Co-producer, Mixing: Per Hallman
Artwork: Markus Sigfridsson

Zpět


Linus Kase

Christian Rivel

Mick Nordstrom

Zpět
Oficiální stránky:
http://www.flagship.se


Nahoru ProgressRock
Made by 
©  23.6.2020 
Menu Poslední aktualizace: 23.6.2020
mbrezny@centrum.cz 
...a vzkaz autorovi!