Dopapod
       
   

Zpět
Kapelu Dopapod charakterizuje "symetrie". Název kapely a každého z jejich sedmi alb mají palindromické jméno, což znamená, že se dají přečíst stejně zepředu i odzadu. Více než to, rovnováha se stala modusem operandi skupiny, která vědomě žongluje s tmavšími tóny těžkého rocku s lehkým humorem, se syntetizujícím vkusem funku, jazzu, bluegrassu, electroniky a dalších stylů v jejich komplexních improvizačních kompozicích. Během živých představení jsou Dopapod známí brát fanoušky na plnohodnotnou cestu a vést účastníky koncertů prostřednictvím období šíleného tance v kontrastu s momenty promyšleného rozjímání.

Počátky kapely Dopapod lze nalézt na bostonské Berklee College of Music v roce 2007, kde začali působit jako duo složené z Eli Windermana a bubeníka Michelangelo Carubboua. V tomto složení hráli několik let po New England, než se k nim připojil další student z Berklee Rob Comp na kytaru. Po roce působení jako trio přijali Chucka Jonesa na basu, který v té době hrál s jinou kapelu s Windermanem nazvanou The Actual Proof, a s Neal Evansem na bicí. V roce 2010 se Carubba stal bubeníkem na plný úvazek pro Turkuaz a Evans zaujal post za bicími u Dopapod. Kapela se rozešla s Evansem v roce 2013, kterého nahradil Scotty Zwang, dokud se v roce 2016 Evans nevrátil.

Od svého založení na Berklee College Of Music si vytvořili záviděníhodný seznam úspěchů, mezi něž se počítají prosperující základna fanoušků po celé zemi, počet vystoupení během roku se počítá do stovek a absolvovali významná vystoupení na festivalech jako Bonnaroo, Electric Forest, Summer Camp, High Sierra a dalších.

Po vydání debutového alba "Radar" v roce 2009 začali Dopapod během příštího roku koncertovat samostatně a jako doprovod ostatních umělců. Kapela se objevila na sestavě Bonnaroo v roce 2015 a portál Rolling Stone ji citoval jako "Best-Kept Secret" Bonnaroo ve srovnání s Phish, Disco Biscuits a Frankem Zappou.

Další koncertní zastávky zahrnovaly otevření String Cheese Incident v Red Rocks, Colorado v roce 2015, připojení k Ween, Greyboy Allstars, The Nth Power s rohy Trey Anastasio Band a další v roce 2017 na kalifornském hudebním festivalu High Sierra; stejně jako vystupování na Jam Cruise 15 na Jamajku, mimo jiné s rozšířeným panikem, Ivanem Nevillem, Percy Hall.

Od svého vzniku vydali Dopapod pět studiových alb, z nichž všechna mají tituly, které jsou palindromy. První dvě nahrávky "Radar" v roce 2009 a "Drawn Onward" v roce 2011 byly instrumentální. Další album "Redivider", které vyšlo v roce 2012, bylo první s nahráváním vokálů od Compa a Windermana a kapela také zpívala na albu z roku 2014 "Never Odd Or Even".

     

Kapela na turné v roce 2017 absolvovala vícedenní večery ve stejném městě, což vysvětlil Boston Globe jako poskytnutí "skupiny otevřenější volnou ruku na improvizaci, vědomi si, že jejich fanoušci, kteří hladovějí, hledají každou noc jedinečný živý zážitek". Dopapod také zpřístupňují nahrávky svých živých pořadů na svých webových stránkách, včetně alb "I Saw Live Dopapod Evil Was I" z roku 2011 a "II Saw Live Dopapod Evil Was II" vydaném v roce 2017.

V roce 2016 se zabydlela kapela v Mountain Star Studios, Black Hawk, Colorado, uprostřed zimy, aby natočila nové album. V říjnu 2017 pak skupina vydala páté studiové album kapely "Megagem", které Glide Magazine nazval "současně jejich nejvíce zaměřeným a tématicky ambiciózní událostí k dnešnímu dni". "Mnoho nových písní naplňuje hip-hopové rytmy progresivním rockovým zvukem, se kterým jsme experimentovali v několika posledních letech. Připadá mi to jako nezmapované území, alespoň pro nás," vysvětlil Winderman pro noviny Mountain Xpress.

Dopapod dokončili v roce 2017 celostátním turné a rok si dali pauzu na trávení času s rodinou a přáteli a pracovali zároveň na novém materiálu. Po úspěšném desetiletí společně Dopapod pokračovali v plánované pauze v roce 2018 s cílem obnovit rovnováhu v kapele. Jak vše vysvětlil Eli Windermanovi: "Máme nový pohled na celou věc - jiný pohled na kapelu a na život. Je tady hodně obnovené energie, kterou cítíme kolem toho všeho".

"Energeticky prostor umožnil každému členovi oživit svou vášeň pro projekt a přinést své dlouhodobé přátelství navzájem zpět do popředí. S tímto časem věbovaným pro sebe skupina také úmyslně přemýšlela o své hudbě, spolupracující na vdechnutí nového života starým písním a oživení živých vystoupení". "Jsme nadšeni, že se můžeme vrátit a znovu si zahrát tyto písně, abychom zjistili, zda mohou prožít nový život," dodal Chuck Jones. "Po letošním roce nebudeme hrát stejné písně stejně jako před pěti lety."

Dopapod vydali nové živé album "Live At The Capitol Theatre", které zachycuje jejich triumfální první představení uvádějící jejich návrat z posilňující přestávky v roce 2019. Zaznamenal je studiový inženýr Jason "Jocko" Randall v The Capitol Theatre, kde se představila kapela ve složení Eli Winderman (klávesy a vokály), Rob Compa (kytara a zpěv), Chuck Jones (basa) a Neal "Fro" Evans (bicí), a navíc ve vrcholné formě. Jak vysvětlil klávesista Eli Winderman ve sdělení, které doprovází nahrávku: "27. duben 2019 bude noc, která bude navždy žijící v části mého mozku, kde žijí moje nejchudší vzpomínky. To místo v mé hlavě, kam můžu jít a bude mi vždy dodávat trochu vděčnosti a uznání za život".

Od doby, kdy se v dubnu vrátil ze svého celoročního oddechu, Dopapod usilovně pracovali jak ve studiu, tak na pódiu. Koncem května 2019 vydalo kvarteto své nejnovější studiové album "Emit Time", následovníka alba "Megagem" z roku 2017. Kapela se také neustále dostává zpět do živého okruhu, včetně účastí na The Peach Music Festival a vystoupení na The Werk Out Music and Arts Festival, The Ogden Theatre v Denveru a jako speciální intimní představení v Ophelia's Electric Soapbox.

V posledních dvou letech Dopapod pevně zasadil semena do uší fanoušků hudby odshora dolů na východním pobřeží a na Středozápadě s jejich neustálým cestovním plánem. Pokrývajíce tuto oblast lze spatřit mladé, ale ostřílené skupiny vystupovat na mnoha festivalech včetně Camp Bisco, Mountain Jam, Bonnaroo, Burning Man, Bear Creek, The Big Up, Rootwire, Strangecreek a dalších. Jejich elektrická živá vystoupení vypěstovala rychle rostoucí a věrnou fanouškovskou základnu a viděla je, jak sdílejí účty s umělci jako jsou Lotus, EOTO, John Medeski & Billy Martin, Papadosio, Zach Deputy, Brothers Past, Yo Mama’s Big Fat Booty Band, Spam Allstars, Sam Kininger (Lettuce, Soulive) nebo Carl Palmer (Emerson, Lake & Palmer).

Zpět
Členové:
Eli Winderman - Keyboards, Synthesizers
Rob Compa - Guitars
Chuck Jones - Bass
Neal "Fro" Evans - Drums, Percussion
Bývalí členové:
Scotty Zwang - Drums (2013-2016)
Michelangelo Carubba - Drums (2007-2010)
Luke Stratton - Sound and Lights

Eli Winderman
(Narozen ***, Yardley, Pennsylvania)
Keyboards, Synthesizers


Eli je americký hudebník a hráč na klávesy a symtezátory žijící ve Filadelfii. Je nejznámější jako člen a leader kapely Dopapod.

Studoval na známé hudební škole Berklee College of Music v Bostonu, předtím chodil do školy Pennsbury Senior High School.

Je i společníkem ve společnosti Octave Cat.

Rob Compa
(Narozen ***, East Rochester, New York)
Guitars, Vocals


Rob Compa je americký hudebník a kytarista, je členem prog/funk jamband kapely Dopapod, která v posledních šesti letech důsledně cestovala do všech koutů amerického kontinentu. Pravidelně také vyučuje, když není právě na cestách.

Rob žije v Burlington (Vermont). Vystudoval na známé hudební škole Berklee College of Music v Bostonu, předtím chodil do školy East Rochester High School. Vyučoval také ve School of Rock Watertown. Vydal i svoji sólovou desku "Same Damn Thing".

Chuck Jones
(celým jménem Charles William Power Jones)
(Narozen ***)
Bass


Chuck je americký hudebník a hráč na basovou kytaru. Je členem kapely Dopapod.

Neal "Fro" Evans
(Narozen ***, Boulder, Colorado)
Drums, Percussion


Neal je americký hudebník a hráč na bicí. Je členem kapely Dopapod. Kromě toho také bubnuje v kapelách nebo projektech jako Drums Drums Drums Drums, Cashed Fools a Elephant Wrecking Ball.

V kapele Elephant Wrecking Ball hraje Evans na bicí a percussion, trombonista Scott Flynn (Odesza) a basista Dan Africano (Ghost Light). S kapelou už vydali čtyři srudiová alba. Hudba kapely je velmi experimentální.

Členové Scotty Zwang
(Narozen ***)
Drums (2013-2016)


Scotty Zwang je americký hudebník a hráč na bicí a percussion. V letech 2013-2016 byl členem kapely Dopapod. Před touto kapelou působil v Greenhouse Lounge nebo Sonic Spank spolu s Ianem McGuire a Benem Karpem.

Když mu bylo kolem 8 nebo 9 let, dostal bicí soupravu. Jeho otec byl hudebník, který se naštěstí rozhodl, že malé dítě, které má v domě hlasitý nástroj, je vždy v pořádku. Poprvé před lidmi si zahrál na přehlídce talentů 5. třídy, když mu bylo 13 let, hrálval v divadlech a dostával i zaplaceno, třebas bonbóny. Takže hrál 18 let na bicí. První kapela, v níž působil, byla na střední škole, ale postupoval i po střední škole. Byly to heavy metal, ale většinou punk rockové kapely.

Byl koncertním hudebníkem po lepší část desetiletí, s mnoha studiovými zkušenostmi z rocku, funku, fusion, hip-hopu, R&B a elektroniky. ASž v roce 2013 začal koncertovat s kapelou Dopapod založenou na Berklee College of Music, se kterou navštívil legendární místa jako je Amfiteátr Red Rocks, Bonnaroo nebo koncerty ve Střední Americe. Naučil se při tom také pochopit význam improvizace.

Po odchodu od Dopapod se zapojil do mnoha projektů. Jedním z nich je McZwang, duo spolu s Ianem McGuireem, který byl tři roky klávesistou Sonic Spank v době, kdy tam působil i Zwang. Hraje také v CIA s Clay Parnell z Particle a Allen Aucoinem z The Disco Biscuits. Oba dva žijí v oblasti Philly a očividně mají dlouhou historii společného hraní hudby.

Zahrál si i s Let's Danza!, což je vlastně projekt s rotujícím obsazení bubeníků, jsou v něm Ian a Tom McKee a Clay Parnell z Brothers Past. Hrají materiál Brothers Past napsaný Clayem nebo Tomem McKeeem a různé covery občas.

V poslední době, od prosince 2017, se věnuje svému projektu Ghost Light, kterému debutové album "Best Kept Secrets" vyšlo na jaře 2019. Příležitostně vystupuje i s RAQ, Conspirator a různými dalšími vedlejšími projekty.

Členové Michelangelo Carubba
(Narozen ***, Amherst, New York)
Drums


Michelangelo je americký hudebník a hráč na bicí. Studoval obor Drumset na známé hudební škole Berklee College of Music v Bostonu, předtím chodil do školy St. Joseph's Collegiate Institute. Žije v Pinehurst, North Carolina.

Působil v počátcích jako člen kapely Dopapod, v poslední době hraje na bicí v kapelách Juno What a Turkuaz (od roku 2010) nebo Headband a projektu Joey Porter Trio.

Zpět
Studiové desky:
2019 Emit Time
2017 Megagem
2014 Never Odd Or Even
2012 Redivider
2011 Drawn Onward
2009 Radar
Ostatní nahrávky:
2019 Live At The Capitol Theatre
2017 II Saw Live Dopapod Evil Was II
2011 I Saw Live Dopapod Evil Was I


Skupina:
Eli Winderman - Keyboards, Vocals
Rob Compa - Guitars, Vocals
Chuck Jones - Bass
Neal "FRO" Evans - Drums
Hosté:
Diskografie Emit Time
Vyšlo 24. května 2019,

Seznam skladeb:
01. Numbers Need Humans (4:40)
02. Test Of Time (7:19)
03. 23 Forever (3:56)
04. Live In The Dream (5:15)
05. Superbowl (8:33)
06. Weedie (3:57)
07. Landmines (6:31)
08. Whale (I Am) (5:14)
Total Time: (45:25)

Album art: Add Noise Studios

Skupina:
Eli Winderman - Keyboards, Vocals
Rob Compa - Guitars, Vocals
Chuck Jones - Bass
Neal "FRO" Evans - Drums
Hosté:
Paul Hamilton - Violin
Paul Patterson - Violin
Rose Reidmiller Gowda - Viola
Michael Gilber Ronstadt - Cello, String Arrangments
Diskografie Megagem
Vyšlo 27. října 2017, self-released

Seznam skladeb:
01. Plaese Haalp (7:17)
02. Piazole (4:57)
03. Zonk (0:51)
04. Mucho (6:33)
05. Confabulation (4:45)
06. Turn By Turn (5:36)
07. Buster Brown (5:59)
08. Starfish (4:39)
Total Time: (40:37)

Recorded at Mountain Star Studios – Blackhawk, CO – January 31st-Feb 8th 2017
Additional recording and mixed by Jocko at More Sound Recording Studio – Syracuse, NY
Strings recorded by Rick Andress. Assisted by Bart Van Der Zee. Recorded at Gwynne Sound - Cincinatti, OH
Produced: Dopapod
Engineer: Rick Andress
Mastered: Jeff Lipton at Peerless Mastering, Newtonville, MA
Album design: Add Noise Studios
Photo: Dani Brandwein

Skupina:
Eli Winderman - Keyboards, Vocals
Rob Compa - Guitars, Vocals
Chuck Jones - Bass
Neal "FRO" Evans - Drums
Hosté:
Diskografie Never Odd Or Even
Vyšlo 11. listopadu 2014, self-released

Seznam skladeb:
01. Present Ghosts (8:03)
02. Picture In Picture (5:24)
03. Like A Ball (5:25)
04. FABA (9:57)
05. Sleeping Giant (5:49)
06. Nerds (4:31)
07. Hey Zeus! (?Que Tal?) (3:56)
08. Psycho Nature (5:52)
09. Upside Of Down (11:43)
Total Time: (60:40)

Artwork: David Welker

Skupina:
Eli Winderman - Keyboards, Vocals
Rob Compa - Guitars, Vocals
Chuck Jones - Bass
Neal "FRO" Evans - Drums
Hosté:
Diskografie Redivider
Vyšlo 21. prosince 2012, self-released

Seznam skladeb:
01. Build an Android (0:53)
02. Braindead (7:59)
03. Bubble Brain (6:32)
04. Get To The Disc (1:31)
05. Trapper Keeper (5:34)
06. My Elephant Vs. Your Elephant (7:19)
07. Ooze Weapon (1:32)
08. Blast (5:32)
09. Vol. 3 #86 (7:34)
10. STADA (5:57)
11. Give It A Name (5:45)
12. Fry The Gorillas (1:40)
13. Weird Charlie (6:48)
Total Time (64:36)

Recorded: Luke Stratton and Trevor Meyer at Tyrone Farm, Pomfret, CT
All songs arranged: Dopapod
Produced: Luke Stratton
Soundscape on STADA: Ben Larroquette
Mixed: Eli Walker at Isokon, Woodstock, NY
Mastered: David Glasser at Airshow Mastering, Boulder, CO
Artwork: Dean Arscott
Photography: Kevin Chubbuck
Management: Jason Gibbs, Audio Park Productions

Dedicated to Charles Lewis Jones (1915-2012)

Skupina:
Eli Winderman - Organ, Synthesizers, Piano
Rob Compa - Guitars
Charles William Power Jones - Bass
Neal "Fro" Evans - Drums
Hosté:
Gabriel Marin (Consider the Source) - Guitar, Tanbour (10)
Zongo Junction Horns and Percussion: horns and percussion (07), Percussion (01,02,09)
Zongo Junction Horns and Percussion:
Aaron Rockers - Trumpet
Jonah Parzen-Johnson - Baritone Sax
Joe Hartnett - Tenor Sax
Aaron Shafer-Haiss - Percussion
Diskografie Drawn Onward
Vyšlo 25. prosince 2011, self-released

Seznam skladeb:
01. Turnin' Knobs (7:03)
02. Black And White (7:22)
03. Nuggy Jawson (7:08)
04. French Bowling (5:38)
05. Onionhead (5:59)
06. Flipped (9:12)
07. Roid Rage (4:22)
08. Bats In The Cave (8:15)
09. New James (4:45)
10. Bahbi (7:31)
Total Time: (67:15)

Recorded: Aaron Nevezie at The Bunker Studio Brooklyn, NY
All songs arranged: Dopapod
Additional Recording: Dave Brandwein at Galaxy Smith Brooklyn, NY
Produced: Eli Walker, Dave Brandwein (Galaxy Smith) and Dopapod
Mixed: Eli Walker at Isokon, Woodstock, NY
Mastered: D. James Goodwin at Isokon, Woodstock, NY
Management: Jason Gibbs, Audio Park Productions
Production Manager: Luke Stratton

Skupina:
Eli Winderman - Keyboards and Vocals
Rob Compa - Guitars and Vocals
Chuck Jones - Bass
Neal “Fro” Evans - Drums
Hosté:
Diskografie Radar
Vyšlo 4. srpna 2009, Dopa Records Inc

Seznam skladeb:
01. Indian Grits (8:00)
02. Freight Train (5:43)
03. Eight Years Ended (5:08)
04. Happy Song (2:56)
05. Bet On Tales (4:42)
06. Brookline Bridge (3:21)
07. Off The Cuff (5:02)
08. Mudwalkin' (4:51)
09. Ellemenno (4:31)
10. We Are Not Alone (7:23)
11. Royce Road (4:30)
Total Time: (56:07)

Recorded and Mixed: Craig Welsch at Hillside Sound, Boston, MA
Track 10 Recorded and Mixed: Noah Schy at Way 2 Fresh Studios
Track 11 Recorded and Mixed: Darren McGrath at Beat Root Productions
All songs composed: dopapod
Artwork: Johnny Simon Jr.
Photo Courtesy of Dr. Ken Jones - N.A.S.A


Skupina:
Eli Winderman - Keyboards and Vocals
Rob Compa - Guitars and Vocals
Chuck Jones - Bass
Neal “Fro” Evans - Drums
Hosté:
Diskografie Live At The Capitol Theatre
Vyšlo 27. dubna 2019,

Seznam skladeb:
Set 1:
01. Intro ()
02. Vol. 03 #86 (14:42)
03. Nuggy Jawson (8:09)
04. Mucho (9:35)
05. French Bowling (12:26)
06. Braindead (9:43)
07. My Elephant vs. Your Elephant (11:44)
08. Trapper Keeper (17:01)
Set 2:
01. Intro ()
02. Numbers Need Humans (5:02) *
03. FABA (17:09)
04. Onionhead (10:31)
05. Bullet With Butterfly Wings (4:37) @
06. Super Bowl (9:09)
07. Roid Rage (7:12)
08. Plaese Haalp (7:55)
09. Cloud World (8:50)
10. Never Odd Or Even (4:37) *
11. Bubblebrain (10:22)
12. Encore / Banter (3:17)
13. Freight Train Filled With Dynamite (18:13)
Total Time: (190:14)

* = debut
@ = Smashing Pumpkins
Recorded: studio engineer Jason “Jocko” Randall, The Capitol Theatre, Port Chester, NY
Recorded and transferred: Andy Murray

Skupina:
Eli Winderman - keyboards, vocals
Rob Compa - guitar, vocals
Charles William Power Jones - bass, vocals
Neal “Fro” Evans - drums
Hosté:
Diskografie II Saw Live Dopapod Evil Was II
Vyšlo 31. března 2017,

Seznam skladeb:
01. Trapper Keeper > Mudwalkin’ > Trapper Keeper (14:22)
02. Priorities (10:55)
03. FABA (16:44)
04. Hey Zeus! Que Tal? (4:24)
05. Nerds (10:35)
06. Psycho Nature > PLSS > Psycho Nature (14:32)
07. Vol. 3 #86 (14:53)
08. Trickery (6:25)
09. Picture In Picture (12:53)
10. Present Ghosts (8:29)
11. STADA (7:00)
12. Bluetooth (8:21)
13. Blast (8:31)
14. Bubble Brain (8:47)
Total Time: (145:51)

Recorded live during throughout 2016 Fall Tour and Winter 2017
Recorded: Luke Stratton
All Songs arranged: Dopapod
Tracks 01-10 Mixed: Jason "Jocko" Randall at Moresound Studios in Syracuse, NY
Tracks 11-14 Mixed: Luke Stratton
Mastered: Jason "Jocko" Randall at Moresound Studios in Syracuse, NY
Artwork:: Danielle Diessner
Management: Jason Gibbs & Red Light Management

Skupina:
Eli Winderman - Organ, Synth
Rob Compa - Guitars
Charles William Power Jones - Bass
Neal "FRO" Evans - Drums
Hosté:
Diskografie I Saw Live Dopapod Evil Was I
Vyšlo 9. srpna 2011,

Seznam skladeb:
01. Freight Train (15:48)
02. Indian Grits (8:00)
03. French Bowling (6:31)
04. Eight Years Ended (9:23)
05. Bahbi (12:18)
06. Off The Cuff (9:40)
07. Dazed And Confused (7:53)
Total Time: (69:33)

Recorded live during the first half of 2011
All songs arranged: Dopapod
Recorded, Mixed & Produced: Luke Stratton
Artwork: Danielle Diessner
Photography: Ethan Walfish
Management: Jason Gibbs & Audio Park Productions

Zpět


Zpět
Oficiální stránky:
https://www.dopapod.com/
https://dopapod.bandcamp.com/ProgressRock Nahoru
Made by 
©  10.2.2020 
Menu Poslední aktualizace: 10.2.2020
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©