Distorted Harmony
    
    
    
    
    

Zpět
Distorted Harmony je progresivní metalová kapela z Tel Avivu, Israel, která vznikla v roce 2009. Ačkoli první hudba a název "Utopia", kterou skupina nakonec přijala jako titul pro jejich debut byla složena už v roce 2006 Yoavem Efronem (klávesy), trvalo to až do roku 2009, kdy se Yoav seznámil s Yogevem Gabayem (bicí), a oba dva začali spolupracovat, čímž skupina začala mít nějakou podobu. Yogev Gabay v té době byl také členem izraelské progresivní metalové skupiny Systema Teleion a izraelské progresivní rockové kapely Anakdota.

Do roku 2011 se k nim připojili tři členové izraelské alternativní rockové skupiny HaTachtonim - zpěvák Michael Rose, kytarista Guy Landau a basista Iggy "Jalapeno" Cohen, čerstvý člen HaTachtonimu. Od tohoto okamžiku až do 14. května 2012, kdy kapela vydala digitálně své debutové album, kvintet složil zbytek hudby, zatímco Rose (Soukhinin) psal texty za pomoci Efrona, Landaua a dalších kamarádů. Deska "Utopia" byla k dispozici na omezenou dobu k volnému stahování na webových stránkách kapely.

Debutové album kapely "Utopia" pak vyšlo 14. května 2012 s pozitivní odezvou od fasnoušků. Po vydání alba se skupina začala vystupovat v Tel Avivu, Haifě a Jeruzalémě. V říjnu 2012 si zahráli na festivalu ProgStage v Sea of Galilee po boku takových kapel jako The Flower Kings, Pain of Salvation, Andromeda nebo Orphaned Land. Během let 2012-2013 se skupina objevila na některých nejproslulejších pódiích v Izraeli, vydala dvě oficiální videa a byla nominována na cenu "Limelight" v magazínu PROG. V prosinci 2012 skupina vydala demo píseň "Misguided", která byla později přehrána a přemixována, aby se mohla objevit znovu až na druhém albu skupiny.

Na začátku roku 2013 se zpěvák Michael Rose zúčastnil druhého ročníku pěvecké TV reality show The Voice Israel, kde se dostal až do čtvrtfinále s populární izraelskou zpěvačkou Sarit Hadad. V dubnu 2013 skupina vydala cover verzi písně skupiny Muse "The Small Print". V červenci 2013 byla díky úspěchu s albem "Utopia" nominována na cenu Progressive Music for New Blood, kterou navrhl Prog Magazine, který publikuje TeamRock a magazín Classic Rock. V září 2013 skupina hrála jako doprovod Neala Morse (člen Transatlantic a Flying Colors a bývalého člena Spock's Beard) a Mike Portnoye (ex-bubeník Dream Theater) v Tel Avivu.

V srpnu 2013 kapela znovu vstoupila do studia a nahrála své druhé album "Chain Reaction". V listopadu 2013 skupina zahájila kampaň Indiegogo s cílem získat 6 000 dolarů na pokrytí výrobních nákladů svého druhého alba. Kampaň byla úspěšně dokončena v lednu 2014 s výtěžkem 6 056 dolarů. Album vyšlo v červnu 2014 jako fyzické album na CD, i jako digitální album. V den vydání na podporu nového alba skupina vydala i hudební video ke skladbě "Natural Selection". V srpnu 2014 skupina zahrála v Tel Avivu premiérové předvedení alba "Chain Reaction". Nové album je opět přivedlo k vystupování na festivalech jako je například ProgPower Europe. O tři měsíce později v listopadu skupina uspořádala svoji první přehlídku v zahraničí během krátkého turné v Nizozemsku.

Koncem roku 2015 skupina prozradila, že pracuje na svém třetím studiovém albu. V říjnu 2016 skupina hrála v ProgPower Europe 2016. Krátce nato v listopadu 2016 skupina oznámila příchod šestého člena, kytaristy Amita Plaschkese. V lednu 2017 skupina otevírala svůj vlastní festival DH Fest v Tel Avivu, kde se také objevili další izraelští umělci jako Yossi Sassi Band a Yoavův hudební projekt ARP. Na festivalu zazněla i nová píseň "Downfall" z připravovaného třetího studiového alba. Byla nahrána a vyšla online.

V červenci 2017 se skupina rozloučila s kytaristou Guy Landauem a oznámila příchod nového člena, kytaristu Yoela Genina (HAGo). V září 2017 skupina vystoupila na ProgPower USA 2017. Kapela také vystoupiula v červenci 2018 na festivalu ARTmania 2018 v Sibiu v Rumunsku spolu s Stevenem Wilsonem a kapelami Leprous a Haken a mnoha dalšími.


Třetí studiové album skupiny "A Way Out" vyšlo 19. července 2018. Distorted Harmony uvolnili v květnu 2018 do světa první singl "We Are Free", píseň, která je o "místě, kde všichni mohou odpočívat a jsou oproštěni od všech hádek, nekonečných bojů a chaosu, které nás každý den obklopují. Ať už člověka trápí cokoliv, měl by mít své zvláštní místo, kde by se cítil co nejvíc svobodně...", zpívá se v písni. Yoav o albu napsal: "Tentokrát je to osobní, polemizuje o mně, o nás a o tom, jak se všichni míchají v mé hlavě. Emoce, které nám určují jak se vypořádat s našimi pocity, těmi, které můžeme ovládat, ale zvláště s těmi, které nemůžeme - osamělost, hněv, strach, zoufalství a dokonce i naděje - všechny hrají důležitou roli v našich životech jak pro jednotlivce, tak i pro společnost. To je naše síla, ale i naše slabost, což je důvod, proč jsme výjimeční i proklínání ve stejnou dobu. Album "A Way Out" se zabývá právě těmi emocími, je to těžké a agresivní, uklidňující a ustrašené, a možná i politické."

Škoda, že u nás tuhle kapelu nikdo nezná, protože třeba v Polsku koncertují již od 14. listopadu 2018 a absolvují tam šest koncertů, které absolvují společně s kapelami Disperse a Daima:
    středa 14. 11. 2018, Magnetofon, Zgierska, Łódź, Poland
    čtvrtek 15. 11. 2018, Klub U Bazyla, Norwida, Poznań, Poland
    pátek 16. 11. 2018, VooDoo Klub, Warszaw, Poland
    úterý 20. 11. 2018, Graffiti, Lublin, Poland
    čtvrtek 22. 11. 2018, Klub Studencki Żaczek, Krakow, Poland.

Distorted Harmony charakterizují svůj styl jako "jemnou kombinaci komplexního progresivního metalu, zvuk moderní alternativních hudby, jedinečných harmonií moderního jazzu a klasické hudby a některých těžkých shitů". Kapela mezi své vlivy řadí americkou progresivní metalovou kapelu Dream Theater, anglickou psychedelickou progresivní rockovou kapelu Porcupine Tree, anglickou alternativní rockovou kapelu Muse, švédskou progresivní death metalovou kapelu Opeth, americké průkopníky djent stylu progresivní metalovou kapelu Periphery, stejně jako odkazy jazzové a klasické hudby. Kromě výše uvedených kapel se jejich zvuk podobá melodickým kouzlům ENCHANT a současně míchá mírné okamžiky, tíhu a virtuozitu. Pozdější vliv na jejich hudbu pochází z kapel jako TesseracT a MESHUGGAH.

Zpět
Členové:
Yoav Efron - Keyboards (2009-present)
Yogev Gabay - Drums (2009-present)
Michael Rose - Vocals (2011-present)
Iggy Jackson-Cohen - Bass Guitar (2011-present)
Yoel Genin - Guitars (2017-present)
Amit Plaschkes - Guitars (2016-present)
Bývalí členové:
Guy Landau - Guitars (2011-2017)

Členové

(Narozen 30. července 1984, Ramat Hasharon, Israel)
Keyboards (2009-present)


Yoav je izraelský hudebník, skladatel a producent, je zakládajícím členem kapely Distorted Harmony. Vystudoval obor Film Scoring & Music Production na škole Rimon School of Jazz and Contemporary Music. Předtím docházel na školu Yigal Alon High School.

Od roku 2016 je také členem moderní prog/core kapely ARP (Augmented Reality Project) z Tel Avivu, která v roce Yoel Genin (Guitars), Yogev Gabay (Drums) a jako zpěvák hostoval i Misha Soukhinin. Dalšími hudebníky jsou zpěváci Ran Yerushalmi a Aharon Ragoza, kytarista Alon Tamir a basista Guy Bernfeld.
Členové

(Narozen ***, Beersheba, Israel)
Drums (2009-present)


Yogev je izraelský bubeník a člen kapely Distorted Harmony. Byl také členem izraelské progresivní metalové skupiny Systema Teleion a izraelské progresivní rockové kapely Anakdota.

Yogev studoval na škole Berklee College of Music v Bostonu.
Členové

(původním jménem Misha Soukhinin)
(Narozen ***, Tiraspol, Moldova)
Vocals (2011-present)


Michael je izraelský zpěvák a člen kapely Distorted Harmony žijící v Tel Avivu. Studoval na škole Rimon School of Jazz and Contemporary Music, předtím na Rimon music school a Rimon College of Music. Pracuje také jako učitel zpěvu a nahrává i sólové desky.

Na začátku roku 2013 se zpěvák Michael Rose zúčastnil druhého ročníku pěvecké TV reality show The Voice Israel, kde se dostal až do čtvrtfinále s populární izraelskou zpěvačkou Sarit Hadad.
Členové

(celým jménem Iggy Jackson-Cohen)
(Narozen ***, Ness Ziona, Israel)
Bass Guitar (2011-present)


Iggy je izraelský hudebník, basista a člen kapely Distorted Harmony. Spolupracuje také s dalšími umělci jako studiový hudebník. Je také členem izraelské kapely Solar Wind z Tel Avivu, Israel, s níž už vydal v roce 2016 debutové album "Mind Glow" a EP "Live On Mars", pro rok 2018 chystají další.
Členové

Guitar (2017-present)

Yoel je hráč na elektrickou kytaru, skladatel a aranžér (HAGO, Distorted Harmony). Je znám pro kombinování hudebních stylů jako jsou Jazz, Fusion, Progressive Metal a Middle Eastern hudba.

Yoel se narodil a byl vychovávan v Izraeli. Své hudební úsilí zahájil tím, že se učil hrát klavír, bubny, trumpetu a teprve pak i na kytaru. Jako mladý hudebník se objevil na velkých scénách své vlasti na různých festivalech a také vystupoval v Evropě. Nahrával alba se Progresive Metal skupinou Soul Enema a rockovou kapelou Between Falls.

Yoelova snaha rozvíjet své znalosti jej přivedla ke studiu na Rimon School of Music v Izraeli a později i na slavné Berklee College of Music, Boston, kde získal ocenění Tad Dameron a Alex Ulanowski v kompozici, svá studia pak zaměřil směrem k náročnému a prestižnímu bakalářskému titulu v Jazzové skladbě, kterou absolvoval jako Magna cum Laude.

Od té doby Yoel vystupoval s umělci světové třídy jako Tigran Hamasyan, Antonio Serrano, Idan Raichel nebo Carmen Lundy. Jako součást indického souboru Berklee Indian spolupracoval a vystupoval v USA a Indii s některými z největších indických umělců jako jsou Raghu Dixit, Vijay Parkash a Shankar Mahadevan.

Yoel je také vyučujícím hudby již více než 12 let, když vyučuje hru na kytaru a teorii hudby pro desítky studentů. V současné době vede Yoel svou vlastní skupinu HAGO a intenzivně pracuje na debutovém albu. Je také členem prog-metalové kapely Distorted Harmony a vystupuje a nahrává s různými umělci po celém světě, jako jsou Dashina, ARP a Anakdota. Od roku 2015 je také kytaristou kapely Soul Enema.
Členové

(Narozen ***, Ramat ha-Šaron, Izrael)
Guitars (2016-present)


Amit je izraelský hráč na elektrickou kytaru a členem prog-metalové kapely Distorted Harmony. Žije v Tel Avivu. Od roku 2016 je také členem moderní prog/core kapely ARP (Augmented Reality Project) z Tel Avivu.
Členové

Guitars (2011-2017)

Guy je izraelský kytarista, je znám ze svého působení v prog-metalové kapele Distorted Harmony, kde působil až do července 2017.

Zpět
Studiové desky:
2018 A Way Out
2014 Chain Reaction
2012 Utopia


Skupina:
Michael Rose - Vocals, Backing vocals
Yoel Genin - Guitars
Amit Plaschkes - Guitars
Yoav Efron - Keyboards, Programming, Backing vocals
Iggy Cohen - Bass
Yogev Gabay - Drums
Hosté:
Michal Talpa - Backing vocals
Diskografie A Way Out
Vyšlo 19. července 2018,

Seznam skladeb:
01. Downfall (4:44)
02. Room 11 (3:58)
03. Awaken (6:50)
04. Severed (4:00)
05. Puppet On Strings (4:02)
06. For Ester (3:32)
07. Anima (3:55)
08. A Way Out Of Here (2:31)
09. Time And Time Again (5:24)
10. We Are Free (4:26)
11. Someday (3:19)

Bonus Tracks on CD (Limited Edition)
12. Misguided (Acoustic) ()
13. Breath (Acoustic) ()
14. Natural Selection (Acoustic) ()
Total Time (69:22)

Arranged: Yoav Efron, Yogev Gabay, Yoel Genin & Michael Rose
Produced: Yoav Efron
Recorded: Yoav Efron, Yonatan Kossov
Mixed: Yoav Efron
Mastered: Ermin Hamidovic
Graphic Design and Art: Inbar Kassavi: Inbar Kassavi


Skupina:
Misha Soukhinin - Vocals
Guy Landau - Guitars
Yoav Efron - Keyboards
Iggy Jackson-Cohen - Bass
Yogev Gabay - Drums
Hosté:
Diskografie Chain Reaction
Vyšlo 9. července 2014,

Seznam skladeb:
01. Every Time She Smiles (6:49)
02. Children of Red (5:13)
03. Misguided (8:33)
04. Nothing (But the Rain) (2:14)
05. As One (5:52)
06. Hollow (6:09)
07. As You Go (3:13)
08. Natural Selection (5:16)
09. Methylene Blue (7:53)
Total Time: (51:12)

Arranged: Distorted Harmony
Recorded: Jonathan Barak at Sonic Studios
Produced: Yoav Efron
Mixed: Yoav Efron, Priel Horesh (01,02,05,06,08,09), Jonathan Barak (03,07)
Mastered: Jens Borgen at Fascination Street Studios
Artwork: Ben Broyde
Cover Design: Yoav Efron, Hila raam


Skupina:
Misha Soukhinin - Vocals
Guy Landau - Guitars
Yoav Efron - Keyboards
Iggy Cohen - Bass
Yogev Gabay - Drums
Hosté:
Daniel Markovich - Saxophone (05)
Diskografie Utopia
Vyšlo 14. března 2012, digital,

Seznam skladeb:
01. Kono Yume (8:40)
02. Breathe (8:52)
03. Obsession (9:11)
04. Blue (7:24)
05. Unfair (8:07)
06. Utopia (12:30)
Total Time (54:44)

Recorded: Jonathan Barak, Yonatan Kossov, Carmel De Picciotto and Yan Etedgy
Produced: Yoav Efron
Mixed: Jonathan Barak at Sonic Studios
Mastered: Jens Bogren at Fascination Street Studios
Art Design: Adam NishMa
Photography: Ofir Abe


Zpět
Distorted Harmony 2016

Distorted Harmony 2017

Guy Landau a Amit Plaschkes
Line up Distorted Harmony (left to right): Iggy Cohen - bass, Misha Soukhinin: - lead vocals, Guy Ladau - guitar,
Yoav Efron - keyboards, Yogev Gabav - drumsAmit Plaschkes, Iggy Jackson-Cohen, Arie Aranovich (Up), Yoav Efron, Yogev Gabay, RayaKosovsky (Up), Michael Rose a Yoel Genin

Distorted Harmony 2018
2018 - from left to right: Yoel Genin, Iggy Cohen, Yoav Efron, Michael Rose, Yogev Gabay, Amit Plaschkes

Zpět
Oficiální stránky:
https://www.distortedharmony.com/
https://distortedharmony.bandcamp.com/


ProgressRock Nahoru
Made by 
©  14.11.2018 
Menu Posledním aktualizace: 14.11.2018
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©