DANTE
   
   

Zpět
DANTE je progressive metalová kapela z Německa, která již působí na scéně více než deset let a dosud vydali čtyři alba. Dante založili kytarista Markus Berger a klávesista Markus Maichel v roce 2006. Okolo roku 2005 se oba dlouholetí přátelé rozhodli zkoušet v Bergerově vlastním studiu. Když se jim zalíbilo to, co nahráli, rozhodli se založit plnou kapelu. Alexander Göhs, zpěvák Bergerovy předchozí skupiny Twelve byl požádán, aby se připojil k nahrávání, aby zjistil, zda by jej jejich hudba mohla zajímat. Ke skupině se později v témže roce připojil bubeník Christian Eichlinger, který měl stejnou vizi progresivního rocku jako ostatní členové kapely.

V roce 2007 se skupina rozhodla začít pracovat na svém debutovém albu a v této sestavě se odebrali do vlastního Bergerova studia Hidden Studios, aby vyprodukovali své debutové album "The Inner Circle", které vyšlo v roce 2008 ve vlastní režii. Basy zaznamenal na tomto albu ještě kytarista a producent kapely Markus Berger. Za návrhem přebalu a ilustrací stojí zpěvák skupiny Alexander Göhs. Kapela okamžitě obdržela chválu a mnoho sympatií k albu, podařilo se mu získat skvělé recenze a přijetí mezi fanoušky žánru. Tehdy dokonce i několik kritiků prorokovalo budoucího velkého hráče tohoto žánru. Dante byli ovlivěni kapelami jako Pink Floyd, Emerson, Lake & Palmer, Dream Theatre, Porcupine Tree, Neal Morse s ranými díly Genesis. Z hudebního hlediska je album stále hluboce zakořeněno v Progressive Rock, ale přesto již dnes byly známé všechny ochranné známky Dante: inteligentní texty, sofistikovaná umělecká díla a silné a ambiciózní psaní písní. V roce 2008 se oficiálním členem kapely Dante stal basista Michael Neumaier.

V červenci 2010 se na druhém albu kapely "Saturnine" (ProgRock Records) znovu objevil Markus Berger, vyšlo u kalifornského štítku ProgRock Records (USA). Stejně jako u debutu Alexander Göhs převzal odpovědnost za přebal a umělecké ztvárnění, tentokrát ve spolupráci s fotografickými umělci Christinou Bulka a Benjaminem Rennenem.

Album "Saturnine" znamenalo přechod Dante od ambiciózního studiového projektu do plně fungující a koncertující kapely, která si na hudební scéně již vybudovala své místo. Album bylo vydáno prostřednictvím ProgRock Records. Mnoho kritiků, kteří byli považováni za mistrovské dílo progresivní hudby, je několik z nich stále součástí setlistů a fanoušci dostávají ohromnou odpověď. Singl "Last Still" je dodnes často přehrávanou skladbou v radiostanicích jihoamerického žánru.

Markus A. Bader původně přišel jako druhý kytarista pro živá vystoupení, ale brzy se stal stálým členem kapely. Již v roce 2011 se s jistotou ujal pozice jediného kytaristy poté, co Markus Berger přešel z kytary na basu a později významně formoval zvuk kapely a jejich živá show.

Jejich třetí album "November Red" (Massacre Records) vyšlo v roce 2013 prostřednictvím Massacre Records, bylo však zahalené smrtí spoluzakladatele, basisty a kytaristy Markuse Bergera. Album "November Red" bylo okamžitě úspěšné a stalo se dosud nejprodávanějším záznamem kapely. Chvála kritiků alba byla jednomyslná a mnozí ji dokonce nazvali albem roku. Kapela cestovala dva roky na podporu alba a odehrála mnoho koncertů uvnitř i vně Německa a také doprovázela skupiny jako Lacrimas Profundere a Subsignal. Deska "November Red" znamenala definitivní ukotvení Dante na progresivní scéně a dále posílila jejich reputaci.

Ještě na koncertech v roce 2014 až do září byli na jedné scéně dva kytaristé s Dante. Od konce března 2015 se tato sestava stala historií odchodem dlouholetého sólového kytaristy Markuse A. Badera, který byl nucen opustit kapelu z profesionálních důvodů. Jeho poslední koncert kna turné k "November Red" se odehrál v únoru 2015 v Saarbrückenu. Pak strávili spoustu času s Mathiasem Schmidem, druhým koncertním kytaristou v první polovině roku 2014, bohužel od očekávání kapely to byla jen jedna epizoda, protože nakonec nemohl strávit takový čas s kapelou, který kapela vyžadovala. Takže nakonec odešel i Mathias, kterému kapela poděkovala za jeho otevřenost a krátký, ale intenzivní a velmi zábavný čas strávený s kapelou, a popřála mu vše nejlepší do jeho budoucnosti.

V březnu 2015 začala v kapele Dante nová éra týkající se sestavy. Konaly se konkurzy a rychle si identifikovali kandidáty. O sedm měsíců a nespočet zkoušek později představili novou sestavu, když představili oficiálně nového člena Juliana Kellnera. Julian byl perfektním kandidátem pro Dante, což spolupráce v posledních několika měsících tento dojem více než potvrdila. Kapela se pak vrhla s hrdostí na nahrávání dalšího dalšího alba již s novým mužem na kytaru. Album bylo brzy dokončeno v této sestavě a mělo objevit na pultech v roce 2016.

Místo zakládajícího zesnulého baskytary Markuse Bergera zůstalo i v roce 2016 neobsazeno jako stálá pozice. Což je rozhodně hodně emocionální, plnohodnotné rozhodnutí kapely.

Skupina vydala v roce 2016 své čtvrté a doposud nejúspěšnější album "When We Were Beautiful", na kterém spojila své síly se známou německou značkou Gentle Art Of Music. Každého alba se zatím snadno prodalo čtyřmístný počet kopií. Na albu se představila také řada hostujících hudebníků jako Mischa Mang, Martin Schnella a Marcus Becker.

Evoluční, moderní a následné - Dante uchopili všechny své silné položky své ochranné známky z předchozích alb a spojili je do jednoho mistrovského díla. Dante na nahrávkách nikdy nezněli těžceji, nikdy progresivněji a nikdy složitěji - a přesto se jim podařilo zachytit chytřejší a melodičtější skladby než kdykoli předtím.

Dante produkují všechna svá alba a během let neustále zvyšují svou fanouškovskou základnu prostřednictvím nepřetržitých a přesvědčivých živých vystoupení. Jen za poslední dva roky kapela hrála desítky koncertů uvnitř i vně Německa ve státech jako je Česká republika nebo Polsko. Kapela byla doprovodným aktem na Wacken Road Show a také podporovala známé umělce jako Pendragon, Copia, Lacrimas Profundere nebo Subsignal. Kromě toho Dante odehráli také úspěšná klubová vystoupení a navštívili rovněž festivaly a open air vystoupení.

Dante vydali své první živé DVD "Where Life Was Beautiful - Live In Katowice" dne 28. dubna 2017 pod hlavičkou labelu Gentle Art Of Music. Záznam byl pořízen v nádherném prostředí Teatr Slaski v polských Katovicích. Skupině pak doprovázela britskou kapelu Pendragon, kde představovala a propagovala jejich čtvrté album "When We Were Beautiful". Koncertní verze tohoto alba nahraného 21. května v divadle Abraxas v Augsburgu lze nalézt na bonusovém druhém zvukovém disku.

Evoluční, moderní a konsekventní - na "When We Were Beautiful" DANTE využili všechny své typické přednosti z předchozích alb a spojili je v jedno mistrovské dílo. Dante nikdy nezněli tvrději, nikdy progresivněji a nikdy komplexněji, a přesto na druhou stranu také dokázali vytvořit chytlavější a melodičtější než kdy jindy.

Kapela DANTE s velkým potěšením oznámila 18. března 2022, že jejich 5. studiové album nazvané "Winter" je právě oficiálně venku. Během posledních 2 let to pro skupinu bylo dlouhé a těžké období (tak jako všechny!) a jsou velmi rádi a neuvěřitelně vděční, že s velkou podporou fanoušků mohou konečně vydat toto album. Zatímco vydání jejich 3. alba "November Red" bylo zastíněno těžkou nemocí a případnou smrtí spoluzakladatele DANTE Markuse Bergera, kapela teprve nedávno vydala tributní klavírní verzi "Shores Of Time" z tohoto alba, jejich velmi chválené a úspěšné 4. vydání "When We Were Beautiful" svým způsobem vždy bylo "prvním albem bez něj" a pro kapelu z něj udělalo emocionálně obtížné album, které se snažilo udržet Markusova ducha naživu v nové hudbě a také posouvat a dále rozvíjet kapelu.

Prostý fakt, že to kapela ustála, zůstala věrná jak své historii, tak Markusovu duchu a zároveň rostla jako kapela a zapojovala nové prvky, nepřekvapila, protože kapela se nikdy nebála dobré výzvy a také během let si vytvořili extrémně pevné pouto. Přesto to byla pro kapelu stále velká emocionální úleva, že to s tím albem šlo tak dobře. "Winter" jednoznačně otevírá novou stránku v knize historie kapely z Augsburgu, Německo, s plnou integrací kytarového virtuóza Juliana Kellnera, který se ke kapele přidal hned v době vydání "When We Were Beautiful" a byl již součásti na jejich uznávaném Live-DVD "Where Life Was Beautiful – Live In Katowice" a švédského basového monstra Jima Magnussona do kapely a procesu psaní písní, a přestože stále nabízí typické dovednosti DANTE - velké nadšení při hraní, intelektuální výzvy a hudební zvraty, celkové množství muzikálnosti a muzikantství, s talent pro VELKÉ refrény samozřejmě! Album má zjevně několik nových příchutí a celkovou těžkost, která ji odlišuje od předchozích alb kapely, přičemž je stále nezaměnitelně albem DANTE přímo v DNA alba i mimo něj.

Zpět
Členové kapely:
Alexander Göhs - Vocals
Markus Maichel - Piano, Keyboards (2006-present)
Julian Kellner - Guitars (2015-present)
Christian Eichlinger - Drums
Jim Magnusson - Bass
Bývalí členové:
Markus A. Bader - Guitars (2010-2015)
Markus Berger - Guitars, Bass Guitars (2006-2013)
Michael Neumeier - Bass (2008-2011)

Koncertní členové:
Leonid Reinhardt - Bass (2014-present) [ex-Seven Nails]
Mathias Schmid - Guitars (2014-present) [Then Comes the Night, ex-Ligeia, ex-Seven Nails]

Diskografie Alexander Göhs
(Narozen ***, Augsburg, Germany)
Vocals


Alexander je německý zpěvák a v poslední době se proslavil jako zpěvák německé progresivní metalové skupiny kapely Dante. Žije a pracuje v Augsburgu a pracuje jako grafik a webdesigner online ve společnosti Harlander.com.

Alex rovněž píše blog Dante a kromě svého hudebního díla je také uměleckým ředitelem skupiny, stará se o tiskový design a pracuje v týmu s Christianem Eichlingerem v oblasti marketingu sociálních médií, webdesignu a webového programování se zaměřením na (X) HTML, CSS, Javacript, PHP a Templating in TYPO3 a Wordpress.

Diskografie Markus Maichel
(Narozen ***, Augsburg, Germany)
Piano, Keyboards


Markus je německý klávesista a skladatel známý z působení v kapelách Dante a Subsignal. Žije v Mnichově. Markus je vystudovaný filozof a zvukař a pracuje jako nezávislý zvukový technik, hudebník a producent. Vytvořil si mezinárodní uznání jako klávesista, skladatel a producent německé progresivní metalové skupiny DANTE a je rovněž klávesistou německé vlajkové prog kapely Subsignal.

V roce 1995 ukončil studia na škole Gymnasium bei St. Stephan. Pak přijal post klávesisty v progressive metal kapele Dante. Přitom i studoval a v roce 2006 dokončil studia na Hochschule für Philosophie München. V roce 2012 začal studovat na SAE Institute, které ukončil v roce 2014. Pak začal pracovat v novém zaměstnání u Dante Audio Production jako zvukař a producent.

Od roku 2015 pak spolupracuje i s další kapelou Subsignal, se kterou už natočil desku "La Muerta" v roce 2018.

Diskografie Julian Kellner
(Narozen 25. ledna ***, Augsburg, Germany)
Guitars


Julian je německý hudebník a hráč na kytaru, od roku 2015 je členem kapely Dante, působí i v kapele Blind Ego.

Julian je také znám jako šéf instrumentální kapely The Phane, kde bude působit i nadále.

V roce 2005 ukončil studia na Justus-von-Liebig Gymnasium v Neusäß, studovat rovněž na MGI (Munich Guitar Institute).

Diskografie Christian Eichlinger
(Narozen ***, Augsburg, Germany)
Drums


Christian je německý hudebník a hráč na bicí. Je zakládajícím členem kapely Dante, od ledna 2018 působí také jako bubeník v kapele Erdling.

Christian žije v Augsburgu a pracuje jako Blogger Webdesigner. Působí také jako sólový umělec a producent. Kromě své hudební práce se Chris stará také o marketing sociálních médií a webdesign se zaměřením na XHTML/CSS a jako Wordpress kapely DANTE.

Diskografie Markus A. Bader
(Narozen ***, Apfeldorf, Germany)
Guitars


Markus je německý hudebník a kytarista pocházející a žijící v Apfeldorfu. Je znám také jako člen kapely Dante.

Studoval hudbu v oboru Gitarre na škole Neue Jazzschool München e.V. Pracoval jako mechanik nástrojů pro praktikanty ve společnosti Hirschvogel Umformtechnik GmbH, jako nezávislý kytarista na Musikinstitut LL a Musikschule Ohrwurm.

Diskografie

(Narozen 22. června 1974, Germany,
zemřel 5. ledna 2013)
Guitars, Bass


Markus zemřel na blíže nespecifikované těžké
onemocnění.

Oficiální prohlášení kapely o jeho smrti:

"Markus včera v noci prohrál bitvu proti
své těžké nemoci, nemoci, mu celý minulý rok
bránila být na pódiu s námi."


Markus Berger byl fyzikem, hudebníkem a věnoval se audio produkci, když v 8 letech dostal svůj první kazetový magnetofon. Mezinárodně se proslavil jako baskytarista, kytarista, skladatel a producent německé progresivní metalové skupiny Dante. Markus mimo jiné také psal o tématech týkajících se studia a technologie záznamu. Markus zemřel v lednu 2013.

Diskografie Michael Neumeier
(Narozen ***)
Bass (2008-2011)


Michael je německý hudebník a hráč na byskytaru. Od roku 2008 byl dlouholetým basistou kapely Dante, než se v roce 2011 odstěhoval do Paříže.

Když byla DANTE ještě studiový projekt a my jsme se v roce 2008 rozhodli vydat naše písničky po vydání „Inner Circle“ na rozdíl od původního plánu, zoufale jsme hledali schopného basáka - Markuse Bergera, náš kytarista také nahrál všechny basové skladby debutu. Písně proto nebyly naživo proveditelné. Od té doby to jsou téměř tři roky. Michael miloval být součástí DANTE. Společně natočili druhé album "Saturnine" a vydali u ProgRock Records.

V září 2010 Michael oznámil před některým z koncertů v Norimberku poprvé o konkrétní pracovní nabídce v Paříži a ostatní hned věděli, že je to vážné, neboť Michael miluje Francii. I když si to nepřipouštěli, bylo čím dál jasnější, že je opustí a splní si sen.

Koncem listopadu 2010 odehrál svůj poslední koncert s kapelou v Abraxasu/Augsburgu na basu. V té době se již rozhodli, že kytarista Markus A. Bader, původně najatý jako druhý živý kytarista, se stane stálým členem Dante. Oficiálně od února 2011 již Michael Neumeier již není členem Dante.

Zpět


Diskografie kapely:
2022 Winter
2017 Where Life Was Beautiful - Live In Katowice
2016 When We Were Beautiful
2013 November Red
2010 Saturnine
2008 The Inner Circle


Skupina:
Alexander Göhs - Vocals
Julian Kellner - Guitars
Jim Magnusson - Bass
Markus Maichel - Keyboards
Christian Eichlinger - Drums
Hosté:
Bine Heller - Backing and main female vocals
Isea Bervian - All choir voices
Diskografie Winter
Vyšlo 18. března 2017,

Seznam skladeb:
01. Holocene ()
02. A Cold Man´s Winter ()
03. Lazarus Leaving ()
04. In Vertigo ()
05. The Tear That Shouldn´t Be ()
06. Darker With The Day ()
07. Your God In Vain ()
08. C.S.T.M. ()
Total Time: (00:00)

Recorded, Mixed and Mastered: Markus Maichel at DANTE AUDIO PRODUCTION

Skupina:
Alexander Göhs - Vocals
Markus Maichel - Keyboards
Julian Kellner - Guitars
Christian Eichlinger - Drums
Hosté:
Diskografie Where Life Was Beautiful - Live In Katowice
DVD/CD, vyšlo 28. dubna 2017, Gentle Art Of Music

Seznam skladeb:
DVD & CD1: "Live In Katowice"
01. Rearrangement Of The Gods (11:12)
02. Beautiful Again (7:09)
03. Vanessa (20:40)
04. The Lone And Level Sands (7:04)
05. Until The Last Light Breaks In (11:24)
06. November Red (13:47)
Total Time: (71:16)

CD2: "When We Were Beautiful - Live"
01. Rearrangement Of The Gods (11:15)
02. Ambitious (9:53)
03. Beautiful Again (6:49)
04. Until The Last Light Breaks In (11:18)
05. Let Me Down (9:36)
06. Sad Today (3:49)
07. Finally (14:30)
Total Time: (67:10)

Skupina:
Alexander Göhs - Vocals
Markus Maichel - Keyboards, Vocals (backing)
Markus Bader - Guitars
Julian Kellner - Guitars
Christian Eichlinger - Drums, Vocals
Hosté:
Mischa Mang - Vocals (choirs)
Martin Miller - Guitars (lead)
Bernd Schönegge - Bass
Dave Meros - Bass
Martin Schnella - Vocals (choirs)
Marcus Becker - Vocals (choirs)
Sebastian Kister - Bass
Markus Steffen - Guitars (lead)
Andrew Bishop - Vocals
Mathias Schmid - Guitars (rhythm)
Diskografie When We Were Beautiful
Vyšlo 18. března 2016, Gentle Art of Music, GAOM 044

Seznam skladeb:
01. Rearrangement Of The Gods (10:46)
02. Ambitious (9:12)
03. Beautiful Again (6:42)
04. Until The Last Light Breaks In (10:54)
05. Let Me Down (8:22)
06. Sad Today (3:36)
07. Finally (14:13)
Total Time: (63:45)

Lyrics, Songwriting (01-03,05-07): Alexander Göhs
Songwriting (01-05,07): Markus Maichel
Orchstral arrangements, Songwriting (03,06,07): Christian Eichlinger
Engineering, Mixing, Mastering: Markus Maichel
Art direction, Design, Layout: Alexander Göhs
Evoluční, moderní a logické v době, kdy DANTE uchopili všechny své silné stránky ochranné známky předchozích alb a spojili je do jednoho mistrovského díla. DANTE nikdy nezněli více heavy, nikdy progresivněji a nikdy složitěji, a přesto z druhé stránky se jim podařilo vyzkoušet chytřejší a melodičtější album než kdykoli předtím.

Skupina:
Christian Eichlinger - Drums, Orchestration, Vocals (additional)
Markus A. Bader - Guitars
Markus Maichel - Piano, Keyboards, Vocals (additional)
Alexander Göhs - Vocals
Markus Berger - Guitars, Bass (2006-2013)
Hosté:
Ingrid Fink - Female Voice (03,07)
Diskografie November Red
vyšlo 25. ledna 2013, Massacre Records, MAS CD0810

Seznam skladeb:
01. Birds of Passage (10:03)
02. The Lone and Level Sands (6:39)
03. Beautifully Broken (4:33)
04. The Day That Bled (11:54)
05. Shores Of Time (7:48)
06. Allan (7:29)
07. November Red (12:41)
Total Time: (61:07)

Recording, Mixing, Producing: Markus Maichel
Recording, Mixing, Producing: Markus Berger (R.I.P. 2013)
Recording, Logo: Christian Eichlinger
Design, Layout, Photography: Alexander Göhs
Photography: Christina Bulka

Skupina:
Alexander Göhs - Vocals
Marjus Berger - Guitars
Dennis Neumeier - Bass
Markus Maichel - Keyboard, Piano
Christian Eichlinger - Ddrums
Hosté:
Diskografie Saturnine
Vyšlo 16. března 2010, ProgRock Records, PRR760

Seznam skladeb:
01. All My Life (12:12)
02. Drifting (4:49)
03. Last (6:10)
04. Never Return (8:48)
05. Maybe One Day (3:55)
06. Modal Acousma (7:33)
07. Vanessa (19:00)
Total Time: (62:27)

Producer, Recording, Mixing: Markus Berger
Producer, Recording, Mixing: Markus Maichel
Logo: Christian Eichlinger
Photography, Design concept, Layout: Alexander Göhs
Photography: Benjamin Rennen, Christina Bulka

Skupina:
Marjus Berger - Guitars, Bass
Markus Maichel - Keyboards, Piano
Alexander Göhs - Vocals
Christian Eichlinger - Drums
Hosté:
Diskografie The Inner Circle
Vyšlo 2007, Self released

Seznam skladeb:
01. Faded (10:40)
02. Ghost From The Past (8:38)30
03. For I Am (3:24)25
04. Not Like Myself (9:08)10
05. More Or Less A Man (9:00)05
06. The Giving (4:22)
07. The Taking (18:23)
Total Time: (63:35)

Recording, Mixing: Markus Berger
Artwork: Alexander Göhs

Zpět

Christian Eichlinger, Markus A. Bader, Alexander Göhs, Markus Maichel a Christina Bulka

Dante 2012

Markus Berger

  
Alex a Markus před koncertem v Praze s Dante 2014

Zpět
Oficiální stránky:
https://www.danteband.de/dante/
https://blog.danteband.de/Nahoru ProgressRock
Made by 
©  30.12.2019 
Menu Poslední aktualizace: 27.3.2022
mbrezny@centrum.cz 
...a vzkaz autorovi!