DGM

Zpět
DGM, což je zkratka podle prvních písmen jmen zakládajících členů "Diego Gianfranco Maurizio", je italská progressive power metalová kapela založená v roce 1994, která původně vznikla jako zcela instrumentální kapela. Od té doby jsou již dlouho jsou tradiční známkou tohoto italského power-metalového souboru chytlavé melodie, výbušné riffy, sborové harmonie a silné rytmické části. Pokud byste je chtěli s něčím srovnávat, tak s kapelami jako Dream Theater, SYMPHONY X a VANDEN PLAS. Styl jejich hudby je podobný posledním dvěma sólovým deskám od Jamese LaBrie.

Prošli řadou personálních změn a při posledním sčítání, skupina se skládala ze zpěváka Titta Tani, kytarista Diego Reali, basista Andrea Arcangeli, bubeník Fabio Costantino a klávesnice hráče Fabio Sanges. Oni vydali šest studiových alb od roku 1994, včetně mini CD.

Jejich prvním oficiálním vydáním je ve vlastní produkci realizované mini CD "Random Access Zone", ale plnohodnotné studiové album vyšlo v listopadu 1997 "Change Direction". Album bylo přijato se skvělou reakcí po velké části Evropy v zemích jako rodná Itálie, Německo, Finsko, Dánsko atd., což vedlo k zahájení italského turné, které kapele získalo pověst jako jeden z nejslibnějších progresivních italských aktů v těchto letech.

     
S novým bubeníkem Fabiem Costantinem (ex-Carnal Raptor) se DGM díky jeho velkým technickým dovednostem a jemné hudební příchuti, DGM vstoupili do studia, aby nahráli své neuvěřitelné druhé album "Wings Of Time". Jedny z těch nejdůležitějších italských magazínů Metal Shock, Flash a Metal Hammer jej pak vyhlásily za nejlepší album. V Japonsku se prodalo CD během prvních 10 dnů přes 4 000 kopií. Kapelu také kontaktoval BURRN! k exkluzivnímu rozhovoru, který dále rozšířil reputaci DGM na světové hudební scéně.

Před zahájením prací na jejich třetím studiovém albu se k kapele připojila jako jejich nová zpěvačka Titta Tani. Album "Dreamland" spatřilo pak světlo dne v prosinci 2001. Na jaře 2001 se Andrea Arcangeli (Solisia, Concept, ex-River of Change) stal novým basovým hráčem DGM ještě před italskými termíny propagačního turné k "Dreamland".

V roce 2002 vydavatelství Scarlet Records vzalo italské hudebníky pod svá křídla a požádalo je s podepsaním smlouvy, aby položili základy nového alba. Nové album "Hidden Place" vyšlo v květnu 2003 a bylo určeno, aby byl pro kapelu dalším horkým výstřelem, s novým progresivním zvukem od nového hráče na klávesy Fabio Sangese (Abstracta). Toto čtvrté album získalo vynikající recenze ze všech stra od magazínů a webových portálů z celého světa a nastal čas, aby se DGM dostala na kompilaci Gods Of Metal z roku 2003.

Další album "Misplaced" se objevilo v únoru 2004, na kterém fanoušci mohli poslechnout 8 skladeb a stalo se skvělým příkladem prog-power rocku v to v tom nejlepším případě spolu ve spojení s chytlavými melodiemi, hard rockovým zvukem, silovými stěnami z čistého metalu a zasněnými sóly a skvělou produkcí díky bezvadně odvedené práci Giuseppe Orlanda (Novembre) v Outer Sound Studio. Stejně jako "Hidden Place", časopisy i publikum považovaly časopisy album "Misplaced" za skvělé album a po vydání následovalo několik živých zastávek.

V roce 2005 nahradil Diego Realiho Simone Mularoni (Empyrios). Simone je považován jednoduše za génia šesti strun, který přirozeně svým vlastním zvláštním zvukem obohatil styl DGM. Díky Simoneovi měli DGM možnost dosáhnout ostřejšího zvuku díky jeho metalovým vlivům a jeho zkušenostem jako zvukový inženýr a producent ve Fear Studios. S tak velkým zářezem však DGM potřeboval dalšího monstrózního hráče na klávesy, který by mohl být pravou rukou Simoneho a Emanuele Casali (Astra, ex-Empyrios) byl tou nejlepší a jedinou možnou volbou poté, co Fabio Sanges kapelu opustil.

Simone a Emanuele dali novým písním modernější prvotřídní dotek a výsledek jejich zkušeností je plně zahrnut na nahrávce "Different Shapes" vydané v roce 2007. Média tvrdí, že "Different Shapes" jsou zatím nejlepší prací DGM, s překrásnou produkcí, které se ujal samotný Simone. Magazíny Rock Hard a Metal Hammer album ocenili jako Top album.

V únoru 2007 DGM oznámili jméno nového zpěváka kapely, kterým se stal Mark Basile (B.R.A.K.E., ex Mind Key). Mark byl vybrán poté, co Titta Tani opustila skupinu, a byl zvolen na základě několika konkurzy v Itálii, Evropě a Americe.

Na podzim roku 2008 spatřilo světlo světa sedmé album kapely s názvem "FrAme". Deska "Frame" představuje mistrovský kousek v jejich dosavadní kariéře. S tímto albem kapela posunula svoji slávu na vyšší ľaťku, koncertovala pak téměř 4 roky po celém světě. Zúčastnili se největších metalových festivalů a podpořili Symphony X na jejich evropském turné k albu "Iciniclast" v roce 2010, kde se ještě dělili o pódium s Pagan's Mind.

Za pět let se pak vrátili v roce 2013 s novým studiovým albem "Momentum". Jejich osmé studiové album vyšlo 26. března 2013. Toto album představuje plnou stylistickou zralost kapely, která je nyní na vrcholu své hry, shromažďuje 11 nových písní vyrobených z krásných melodií, primitivních aranžmá a špičkových hudebníků. Aby přidal další hodnotu již tak úžasnému albu, DGM poklepalo na legendárního zpěváka Russella Allena (Symphony X, Adrenaline Mob), aby hostoval v úvodní skladbě "Reason"" a norský kytarový virtuóz Jorn Viggo Lofstad (Pagan's Mind) přispěl svým sólem ve skladbě "Chaos". "Momentum" nahrál, promíchal a masteroval kytarista skupiny a slavný producent Simone Mularoni v Domination Studios v italském San Marinu. Krásný přebal alba vytvořil Simone Bertozzi (Mnemic). I když se DGM nikdy nestali výraznější skupinou progresivního žánru, skupina má stále chuť nahrávat kvalitní nová alba o čemž svědčí už osmá studiovka Monumentum.

V roce 2014 vyrazili na své asijské turní jako headlineři se zastávkami v Japonsku a Číně.

V březnu 2016 vydavatelství Frontiers Music Srl oznámila podepsání smlouvy s italskými progresivními metalisty DGM na několik alb. Kytarista a producent DGM Simone Mularoni se k tomu vyjárřil slovy: "Jsme opravdu nadšeni, že můžeme zahájit tuto novou cestu s Frontiers Music Srl! Cítíme se požehnáni a poctěni, když vidíme naše jméno v blízkosti největších počinů rockové scény, které všichni milujeme a jsme součástí labelu, který sledujeme od začátku své kariéry. Především si myslíme, že toto nové album dokonale vyhovuje cestě, kterou Frontiers postupovali v průběhu let, protože je to extrémně melodické, epické, ale zároveň se všemi obvyklými ochrannými známkami DGM!"

Na konci léta dne 26. srpna 2016 vydali DGM své deváté studiové album "The Passage" už pod novým labelem. Kytarista a producent Simone Mularoni o něm řekl: "Toto album lze snadno považovat za naši nejambicióznější práci k dnešnímu dni". I na tomto albu se objevili speciální hosté jako zpěvák Evergrey Tom Englund ve skaldbě a singlu zároveň "Ghosts Of Insanity" a další hostující vystoupení od členů Symphony X, tentokrát to je kytarista Michael Romeo ve skladbě "Dogma".

Italští progresivní metaloví mistři DGM vydají dlouho očekávané desáté studiové album "Tragic Separation" dne 9. října 2020, které navazuje na uznávanou desku kapely "The Passage" z roku 2016. Dne 4. srpna 2020 kapela vydala první singl a video z alba se skladbou "Flesh And Blood", a ta si stojí za poslech.

DGM začali psát novou hudbu na jaře 2019, přičemž celkový proces trval téměř rok, a byl to pro ně delší proces psaní, než je u nich obvyklé, protože touhou kapely bylo posunout se za hranice stanovené jejich předchozí prací. Opravdu žádný malý cíl vzhledem k dřívějšímu katalogu kapely. Konečným výsledkem je album "Tragic Separation", kde si skupina odškrtává všechny políčka žánru Progressive Metal, ale stále více přidává svoji osobitou identitu a přístup. Dlouholetí fanoušci si nemusí dělat starosti, protože na albu se stále nalézají všechny prvky charakteristického zvuku DGM s rozmáchlými sbory, technickými pasážemi, bleskovou rychlostí, velkými vokály a bombastickými přechody. Svědomitost a odhodlání ve skládání se však objevují ve fenomenálních písních, které pečlivě zahrnují vše, co je možné od tradičního progresivního metalu ke klasičtějšímu hard rockovému zvuku (dokonce i závan zvuku Kansas v titulní skladbě). Hraní je jako obvykle bezchybné a melodie jsou dokonale utkané ze zabijáckých kytar, epických kláves a bicích.

Lyricky je "Tragic Separation" koncepčním albem vyprávěným očima protagonisty o životě a cestách, které můžeme procházet mezi vybranými rozhodnutími, a následnými důsledky těchto rozhodnutí přivést do našich životů. Mezi pochybnostmi a následnými úvahami o provedených volbách je v protagonistově duši i jedna odezva: co kdyby odpovědí na všechno byla cesta samotná? Nezodpovězená otázka, která je dalším výchozím bodem pro nový úkol... další začátek.


Zpět
Členové:
Mark Basile - Vocals (2008–present) [Mind Key]
Andrea Arcangeli - Bass (2001-present) [Concept, Solisia, ex-Thy Mortal Eyes, ex-River Of Change]
Simone Mularoni - Guitars (2006-present) [Empyrios, Lalu]
Emanuele Casali - Keyboards (2006-present) [Astra, ex-Empyrios]
Fabio Constantino - Drums (1998-present) [ex-Carnal Rapture]
Bývalí členové:
Titta Tani - Vocals (2001-2007) [Necrophagia, Daemonia, Astra, Icycore, ex-Empty Tremor, ex-Glory Hunter, ex-Abstracta]
Diego Reali - Guitars, Bass (1994-2006) [Hevidence]
Fabio Sanges - Keyboards (2003-2005) [ex-Abstracta]
Maurizio Pariotti - Keyboards (1994-2003)
Luciano Regoli - Vocals (1995-2000) [Raccomandata Ricevuta Ritorno, Samadhi]
Marco Marchiori - Bass (1998-2000)
Gianfranco Tassella - Drums (1994-2000) [TIR (1989-2005)]
Ingo Schwartz - Bass (1996-1997) [ex-Schwartz, ex-Thunder, ex-Glory Hunter]
Roberto Riccitelli - Keyboards (1996)


Členové
(Narozen ***, Naples, Campania, Italy)
Vocals [Mind Key]


Mark je italský zpěvák, sólový a studiový hudebník, skladatel, producent a vokální lektor. V poslední době je členem kapely DGM, předtím působil také v kapele Mind Key.

Zůčastnil se také na projektu prog rockové opery EARTHCRY, který vydal svoji první desku pod názvem "When The Road Leads" v roce 2014. Album je první kapitolou prog metal sci-fi opery ve stylu Ayeron, Dream Theater, Angra či Symphony X.

Jako host nahrával alba s Ethernity (2015) a debutovou desku "Zero Gravity (Rebirth And Evolution)" projektu Turilli / Lione Rhapsody, která vyšla 28. června 2019.
Členové

(Narozen 29. července 1977, Lazio, Rome, Italy)
Bass (2003-present) [Concept, Solisia, ex-Thy Mortal Eyes, ex-River Of Change]


Andrea je italský hráč na basovou kytaru, v současné době působí jako člen kapely DGM. Působil také v kapelách Concept, River Of Change, Solisia nebo Thy Mortal Eyes.
Členové

(Narozen ***, Rimini, Emilia-Romagna, Italy)
Guitars, Bass


Simone je italský hudebník a hráč na kytaru. Je také zakladatelem a majitelem Domination Studio ve Fiorentině, San Marino, které vybudoval v roce 2011. Je zodpovědný za téměř všechny procesy nahrávání a produkce, které se tam odehrávají.

Působí také jako kytarista italské prog metalové skupiny DGM, EmpYrios (2007-2013), projektu Lione/Conti (2019), Lalu, Frontiers All Stars (guitars, 2020), Sunstorm (guitars, 2016-2021), Sweet Oblivion (Bass, Guitars, 2018-2020), stejně jako je plodný zvukový inženýr, dříve ve Fear Studio a nyní ve svém vlastním studiu.
Členové

(Narozen 31. prosince 1980, Rome, Lazio, Italy)
Keyboards (2006-present) [Astra (ITA), ex-Empyrios]


Emanuele je italský hudebník a hráč na klávesy v prog metalové kapele DGM, kde působí od roku 2006. Působil také v kapelách Astra, EmpYrios a Noveria.
Členové

(Narozen ***, Italy)
Drums (1999-present) [ex-Carnal Rapture]


Fabio je italský hudebník a hráč na bicí. V současné době je členem kapely DGM. Dříve působil také v kapele Carnal Rapture.
Členové
(celým jménem Giovanni Battista Tani)
(Narozen 1970, Roma, Italy)
[Necrophagia, Daemonia, Astra, Icycore, ex-Empty Tremor, ex-Glory Hunter, ex-Abstracta]


Titta Tani je italský hudebník, začínal jako bubeník, ale postupně začal i zpívat.

Tani začal hrát bubny až ve věku 23 let, ovlivnili je především Lars Ulrich, Nick Menza a Rat Skates. Svouji kariéru začínal v thrash metalové kapele nazvané Klessidra a po několika letech začal přecházet od bubnů k vokálům, ačkoli stále hraje na bicí v několika kapelách, často jako hostující nebo studiový hudebník.

Titta působil v mnoha kapelách, někde jako déle působící člen, jinde pouze nahrál jedinou desku, jejich přehled ale působí až impozantně: Abstracta (1998), Glory Hunter (Vocals, 1999-2000), Necrophagia (2003-2006), Astra (2004-2009), DGM (Vocals, 2001-2007), Daemonia (Drums, 1999-present), New Goblin (Drums, 2011-2013), Ashent (Vocals, 2010-present), Virtual Mind (Vocals, 2011), Claudio Simonetti's Goblin (Drums, 2014-present), Architects of Chaoz (Vocals, 2017-present), Ehfar (Vocals, 2017-present), Forces United (Vocals, 2017-present), Dreamscape (Vocals), Empty Tremor (Vocals), Icycore (2009, Vocals), Klessidra.

V roce 2018 založil vlastní projekt EHFAR (zkratka názvu Everything Happens For a Reason). Bezejmenné album jim vyšlo 21. září 2018.
Členové
(Narozen 22. února 1975, ***, Italy)
Guitars, Bass (1996-2006) [Hevidence]


Diego je italský hudebník hrající na kytaru a baskytaru. Hudební kariéru začal v roce 1996, když v letech 1996-2006 byl členem kapely DGM, se kterou natočil jedno EP a 5 studiových desek a koncertoval po celém světě. Během této doby také spolupracoval s Claudio Simonettim, bývalým klávesovým hráčem a mastermindem prog-rockové italské kapely GOBLIN.

V roce 2006 se Diego chtěl rozšířit své obzory a vyzkoušet i jiné hudební styly. Začal tedy pracovat na různých projektech, které pokrývaly mnoho různých druhů hudby od blues, indie, country až po pop & rock. Strávil několik měsíců hraním s indie kapelou Happy Never After s několika jamami a koncerty po celé zemi.

Diego však nemohl zapomenout na styl, se kterým začínal, a po téměř čtyřech letech hudebních experimentů se rozhodl vrátit ke svému původnímu hudebnímu vlivu: klasickému heavy metalu. Začal psát mnoho melodií hudebně podobajících se raným DGM, ale tentokrát s jasnější představou o svém vlastním stylu a s hudebním zázemín bohatším než kdy dříve. V roce 2010 oslovil svého bratra Stefa Realiho (Hijack Party) na bicí a baskytaristu Andrea Arcangeli (DGM, NOVERIA, SOLISIA) a založil novou kapelu Evidence, se kterou vydal první album v roce 2011 "There's Only Ten Left".

Po několika změnách v sestavě, Corrado Quoiani jako zpěvák a Emiliano Bonini na bicí, s novým labelem a ještě vyspělejší osobní vizi, skupina mírně změnila jméno z Evidence na Hevidence se vydali na cestu se stylem připomínajícím klasický styl Yngwie Malmsteena, smíchaný s vlivy stylů Power Metal a Melodic Hard Rock. V roce 2016 pak vydali desku "Nobody's Fault".

Zpět
Studiové desky:
2020 Tragic Separation
2016 The Passage
2013 Momentum
2009 FrAme
2007 Different Shapes
2004 Misplaced
2003 Hidden Place
2001 Dreamland
1999 Wings Of Time
1997 Change Direction
1996 Random Access Zone (EP)
Živé nahrávky a DVD:
2017 Passing Stages: Live In Milan And Atlanta (live DVD)
2010 Synthesis (DVD)Skupina:
Marco Basile - Vocals
Simone Mularoni - Guitars, Vocals
Andrea Arcangeli - Bass
Emanuele Casali - Keyboards
Fabio Costantino - Drums
Hosté:
Diskografie Tragic Separation
Vyšlo 9. října 2020, Frontiers Records

Seznam skladeb:
01. Flesh and Blood (7:35)
02. Surrender (5:40)
03. Fate (5:46)
04. Hope (5:25)
05. Tragic Separation (7:37)
06. Stranded (5:35)
07. Land Of Sorrow (5:04)
08. Silence (5:54)
09. Turn Back Time (5:45)
10. Curtain (2:19)
Total Time: (56:40)

Producer, Recording, Mixing, Mastering: Simone Mularoni


Skupina:
Mark Basile - Vocals
Simone Mularoni - Guitars, Vocals
Andrea Arcangeli - Bass
Emanuele Casali - Keyboards
Fabio Costantino - Drums
Hosté:
Tom Englund - Vocals (04)
Michael Romeo - Guitars (lead) (10)
Andrea Anastasi - Orchestration (additional, 02)
Diskografie The Passage
Vyšlo 26. srpna 2016, Frontiers Records, FRCD 746

Seznam skladeb:
01. The Secret (Part 1) (8:24)
02. The Secret (Part 2) (7:15)
03. Animal (5:18)
04. Ghost Of Insanity (5:35)
05. Fallen (5:39)
06. The Passage (5:10)
07. Disguise (1:53)
08. Portrait (5:39)
09. Daydreamer (5:35)
10. Dogma (5:45)
11. In Sorrow (3:40)
Total Time: (59:53)

Producer, Recording, Mixing, Mastering: Simone Mularoni
Cover art, Design: Gustavo Sazes
Photography: Matteo Ermeti


Skupina:
Mark Basile - Vocals
Simone Mularoni - Guitars
Andrea Arcangeli - Bass
Emanuele Casali - Keyboards
Fabio Costantino - Drums
Hosté:
Russell Allen - Vocals (additional) (01)
Jørn Viggo Lofstad - Guitars (lead) (07)
Marco Mantovani Orchestration (additional) (01,03,11)
Diskografie Momentum
Vyšlo 26. března 2013, Scarlet Records, SC 233-0

Seznam skladeb:
01. Reason (4:55) (ft. Russell Allen)
02. Trust (5:23)
03. Universe (4:19)
04. Numb (5:03)
05. Pages (4:53)
06. Repay (4:31)
07. Chaos (4:35) (ft. Viggo Lofstad)
08. Remembrance (5:39)
09. Overload (5:06)
10. Void (6:14)
11. Blame (5:23)
Total Time: (56:01)

Simone Mularoni Producer, Recording, Mixing, Mastering
Lyrics: Mark Basile, Fabio Constantino, Andrea Arcangeli
Artwork, Layout: Simone "Sym" Bertozzi
Photography: Siddharta Mancini


Skupina:
Mark Basile - Vocals
Simone Mularoni - Guitar
Andrea Arcangeli - Bass
Fabio Constantino - Drums
Emanuele Casali - Keyboards
Hosté:
Diego Reali - Mid guitar solo (08)
Simone "Sym" Bertozzi - Growls (04)
Diskografie FrAme
Vyšlo 23. února 2009/ 14. dubna, Scarlet Records, SC 172-2

Seznam skladeb:
01. Hereafter (4:33)
02. Enhancement (4:22)
03. Not In Need (4:22)
04. No Looking Back (5:25)
05. Trapped... (2:01) (instr.)
06. ...in A Movie (4:03)
07. Away (5:19)
08. Heartache (5:29)
09. Rest In Peace (3:46)
10. Brand New Blood (5:05)
11. Fading And Falling (4:36)
Bonus Track: 49 01
12. Rose In The Wind (Anggun Cover) (4:07)
Total Time: (53:08)

Recorded at Fear Studio, Random Music House
Producer, Mixing, Mastering, Recording: Simone Mularoni
Keyboards recording: Emanuele Casali
Cover art: Davide Nadalin
Photography & Layout: Simone "Sym" Bertozzi


Skupina:
Titta Tani - Vocals
Diego Reali - Guitars
Andrea Arcangeli - Bass
Simone Mularoni - Guitars, Orchestrations, Backing Vocals
Emanuele Casali - Keyboards
Fabio Costantino - Drums
Hosté:
Andrea Casali - Backing Vocals
Diskografie Different Shapes
Vyšlo 4. června 2007, Scarlet Records/AValon, SC 138-2

Seznam skladeb:
01. New Life (5:04)
02. The Alliance (5:42)
03. Some Day, One Day (4:58)
04. Unkept Promises (5:10)
05. The Fallen Angel (6:32)
06. Peace Of Mind (4:41)
07. Frontiers (4:31)
08. Signs Of Time (5:19)
09. Close To You (4:36)
10. A Man I'll Never Be (5:57)
Total Time: (52:30)

Bonustrack (Japanese Release)
11. You Wa Shock! (Ai Wo Torimodose) (Video)

Recorded at The Outer Sound Studios
Recording: Simone Mularoni
Mixing, Recording (drums): Giuseppe Orlando
Recording (vocals, keyboards): Emanuele Casali
Cover art: Carlos Del Olmo Holmberg
Design: Ricky Androni


Skupina:
Titta Tani - Vocals
Diego Reali - Guitars
Andrea Arcangeli - Bass
Fabio Sanges - Keyboards
Fabio Costantino - Drums
Hosté:
Diskografie Misplaced
Vyšlo 2004, Scarlet Records, SC 096-2

Seznam skladeb:
01. Livin' On The Edge (5:05)
02. Is Hell Without Love? (5:12)
03. Through My Tears (4:34)
04. Still Believe (4:50)
05. Pride!! (4:53)
06. Amazing Journey (5:40)
07. A New Day's Coming (5:27)
08. Perennial Quest (4:02)
Total Time: (40:43)

Recorded at The Outer Sound Studios
Mixing: Giuseppe Orlando
Artwork: Stefano Longhi
Photography: Adriano Desideri


Skupina:
Titta Tani - Vocals
Diego Reali - Guitars
Andrea Arcangeli - Bass
Fabio Sanges - Keyboards
Fabio Costantino - Drums
Hosté:
Killjoy (R.I.P. 2018) - Vocals (harsh) (10)
Diskografie Hidden Place
Vyšlo 2003, Scarlet Records, SC 061-2 /CD Import 440061

Seznam skladeb:
01. A Day Without The Sun (3:35)
02. Save Me (5:33)
03. Hidden Places (7:49)
04. Invisible Rain (6:06)
05. Storm #351 (5:06)
06. Heaven (6:16)
07. Alone (6:35)
08. Blind!! (5:13)
09. Age Of The Flame (5:01)
10. Winter Breeze (8:17)
Total Time: (59:31)

Bonustrack (Japanese Release)
11. Waitin' For The Sunrise (Live) (5:23)

Recorded at The Outer Sound Studios
Engineering, Recording: Fabio Constantino, Diego Reali
Mixing: Giuseppe Orlando
Mastering: Göran Finnberg
Artwork: Ricky Andreoni
Cover art: Lasse Hoile
Photography: Paul Anthony Parisi


Skupina:
Maurixio Pariotti - Keyboards, Backing Vocals
Diego Reali - Guitars, Bass, Backing Vocals
Titta Tani - Vocals
Fabio Costantino - Drums, Backing Vocals
Hosté:
Diskografie Dreamland
Vyšlo 2001, Elevate Records (99th Floor Records), ER05019
CD 2002, SPV 4806

Seznam skladeb:
01. Dreamland (6:59)
02. Eternity (7:09)
03. Lost In Time (7:03)
04. The Rain Falls In The Desert (5:17)
05. Reason To Live (5:33)
06. Ego's Battle (5:05)
07. Lie! (7:20)
08. Sweet Surrender (7:01)
09. Feeling Forever (6:48)
Total Time: (58:15)

Bonustrack (Japanese Release)
10. You Don't Remember (I'll Never Forget) (Yngwie Malmsteen Cover) (4:20)

Recording: Francesco di Marco
Mixing: Claudio Simonetti
Mastering: Mauro Matteucci
Artwork: Mattias Norén


Skupina:
Luciano Regoli - Vocals
Diego Reali - Guitars
Marco Marchiori - Bass
Maurizio Pariotti - Keyboards
Fabio Costantino - Drums
Hosté:
Alessandro "Thomas" Tomei - Sax solo (04,07)
Cristina Cioni - Female Vocal (04)
Diskografie Wings Of Time
Vyšlo 1998, Elevate Records (divize 99th Floor Records), ER03008

Seznam skladeb:
01. Guiding Light (5:36)
02. I'll Dream Of You (5:00)
03. Mirrors Of The Night (6:47)
04. Deep Inside (5:06)
05. The Other Side (6:07)
06. Waiting For The Sunrise (5:18)
07. A Drop Of Shadow (7:05)
08. Nightmare (6:31)
Total Time: (47:30)

Bonustracks (Japanese Release)
09. Silence (4:20)
10. Fool For Your Lovin' (Whitesnake Cover) (4:17)

Engineering, Mixing & Mastering: Daniele Conte, Gianfranco Tassella
Words & Lyrics (01): Stefano Diamanti
Cover art: Eric Philippe
Graphic Design: Massimo Biliotti


Skupina:
Diego Reali - Guitars
Gianfranco Tassella - Drums
Maurizio Pariotti - Keyboards, Backing Vocals
Luciano Regoli - Vocals
Marco Marchiori - Bass, Backing Vocals
Hosté:
Diskografie Change Direction
Vyšlo 17. listopadu 1997, Elevate Records, ER02003

Seznam skladeb:
01. Brainstorming (5:02)
02. In My Heart (4:35)
03. The Last Memories (7:33)
04. Lonely Nights (7:05)
05. Anthem (8:48)
06. Do You What You Want (4:52)
07. Change Direction (6:47)
08. Flyin' Fantasy (instrumental) (5:06)
Total Time: (49:50)

Recorded and mixed at DGM Studios, Lago di Vico (VT), Italy on Summer '97
(except "Flyin' Fantasy" recorded and mixed at Random Music House, Rome, Italy, 1994)
Producer: Elevate Records
Mixed at DGM Studios and Random Music House
Mixing, Engineering: Gianfranco Tassella
Mixing, Engineering: Daniele Conte
Mastered: Cantoberon at Cantoberon Studio
CGI Artist [Computer Artwork And Photo Manipulation]: DGM, Massimo Biliotti
Design [Graphic Design] – Massimo Biliotti
Design Concept [Booklet Design Based On An Original Concept]: DGM
Painting [Cover Painting]: Shane Parker
Photography [Band: Pino Magliani


Skupina:
Luciano Regoli - Vocals
Diego Reali - Guitars
Ingo Schwartz - Bass
Roberto Riccitelli - Keyboards
Gianfranco Tassella - Drums
Hosté:
Diskografie Random Access Zone
Vyšlo EP 1996, Self Produced

Seznam skladeb:
01. Hard Race (5:45)
02. Run (4:28)
03. Data Error (6:07)
04. Melpomenia (6:44)
Total Time: (23:04)
Skupina:
Mark Basile - Vocals
Simone Mularoni - Guitars, Vocals (CD1 09)
Andrea Arcangeli - Bass
Emanuele Casali - Keyboards
Fabio Costantino - Drums
Hosté:
Diskografie Passing Stages: Live In Milan And Atlanta
Vyšlo 2. června 2017, Frontiers Records S.R.L., FRBR_799

Seznam skladeb:
CD 1
01. The Secret Part 1 (8:32)
02. The Secret Part 2 (7:27)
03. Animal (5:01)
04. The Passage (4:54)
05. Reason (5:00)
06. Daydreamer (5:51)
07. Disguise (2:06)
08. Fallen (6:13)
09. Ghosts Of Insanity (6:08)
10. Hereafter (5:00)
Total Time: (56:12)

CD 2
11. Void (6:02)
12. Reason (5:12)
13. No Looking Back (6:01)
14. Universe (4:15)
15. Numb (4:54)
16. ...in A Movie (5:52)
17. Repay (5:09)
18. Heartache (5:17)
19. Enhancement (4:37)
20. Chaos (4:50)
21. Trust (7:06)
22. Brand New Blood (5:17)
Total Time: (64:32)

DVD
01. The Secret Part 1 (8:32)
02. The Secret Part 2 (7:27)
03. Animal (5:01)
04. The Passage (4:54)
05. Reason (5:00)
06. Daydreamer (5:51)
07. Disguise (2:06)
08. Fallen (6:13)
09. Ghosts Of Insanity (6:08)
10. Hereafter (5:00)
11. Void (6:02)
12. Reason (5:12)
13. No Looking Back (6:01)
14. Universe (4:15)
15. Numb (4:54)
16. ...in A Movie (5:52)
17. Repay (5:09)
18. Heartache (5:17)
19. Enhancement (4:37)
20. Chaos (4:50)
21. Trust (7:06)
22. Brand New Blood (5:17)
Total Time: (120:44)

Producer: Simone Mularoni
Mastering, Mixing: Simone Mularoni
CD1 shows the entire performance that DGM held in front of the Frontiers Metal Festival, in Trezzo Sull’Adda (Milano) on October 30th, 2016 and has a set-list centered around the songs included on the latest album “The Passage.” CD2 instead pictures the band in action at the ProgPower Festival in Atlanta, GA on September 11th, 2014 and sees the band perform in front of the US audience a varied setlist portaying the “Frame” and “Momentum” albums with more emphasis.

Skupina:
Fabio Constantino - Drums
Andrea Arcangeli - Bass
Simone Mularoni - Guitars
Emanuele Casali - Keyboards
Mark Basile - Vocals
Hosté:
Diskografie Synthesis
CD/DVD, vyšlo 24. září 2010, Scarlet Records, SC 196-9

Seznam skladeb:
CD 1 - LIVE DVD
01. Heartache (Frame) (5:01)
02. Enhancement (Frame) (4:37)
03. No Looking Back (Frame) (5:54)
04. Hereafter (Frame) (4:53)
05. Some Day, One Day (Different Shapes) (4:49)
06. Not In Need (Frame) (4:34)
07. In A Movie (Frame) (4:06)
08. Away (Frame) (5:02)
09. Brand New Blood (Frame) (4:48)
10. New Life (Different Shapes) (4:40)
11. Is Hell Without Love? (Misplaced) (6:06)
Total Time: (54:30)

CD 2 - Best Of
01. Just Like Before (Previously Unreleased) (4:38)
02. The Only One (Previously Unreleased) (3:55)
03. A Day Without The Sun (Hidden place) (3:54)
04. Living On The Edge (Misplaced) (5:01)
05. Dreamland (Dreamland) (6:51)
06. Eternity (Dreamland) (6:01)
07. Save Me (Hidden Place) (5:27)
08. Guiding Light (Wings Of Time) (3:59)
09. Through My Tears (Misplaced) (4:14)
10. Is Hell Without Love? (Misplaced) (5:13)
Total Time: (49:13)Zpět
DGM 2009


Simone Mularoni, Mark Basile a Andrea ArcangeliZpět
Oficiální stránky:
http://www.dgmsite.com/
https://www.facebook.com/dgmprog
http://psychocydd.co.uk/details.php?id=a1e95adcf7dabe7c6b147a8e6cb8e438451ddfa2

Nahoru ProgressRock
Made by 
©  3.8.2019 
Menu Poslední aktualizace: 15.8.2022
mbrezny@centrum.cz 
...a vzkaz autorovi!