Cryptex

Zpět
Cryptex je německá progressive-folk rocková skupina z Dolního Saska (Salzgitter a Hannover). Trojčlenná kapela byla založena v roce 2008 a doposud vydala EP, živé DVD a studiové album. Trio hraje nepochopitelnou směs progresivního rocku, folku, popu a hard rocku. Pro svá živá vystoupení využívají exotické a atypické nástroje, jako je sansula, didgeridoo, cajón nebo glockenspiel.

V roce 2003 se dva hudebníci Simon Moskon a Ramón Fleig setkali při příležitostných jamsessions na hudební scéně v městečku Salzgitters, ze kterých se vyvinula první společná kapela, která již položila základy pro následnou spolupráci v souboru Cryptex. Na jaře 2008 začal Simon Moskon pátrat prostřednictvím různých reklamních akcí po kytaristovi, který by doplnil sestavu. Po konkurzech s potenciálními adepty rozhodnutí padlo na tehdy 19-letého Martina Linkeho z Hannoveru, který se k nim připojil v dubnu 2008. Brzy nato zahájili práce na jejich prvním EP "Even Nature Will Be Thrilled", které vyšlo koncem léta 2008 ve vlastní režii a uvolnili je k distribuci prostřednictvím internetu a streamování. Od ledna 2009 se kapela zaměřila na propracování jejich živých vystoupení a začal hrát nejprve v Dolním Sasku a nakonec vystupovala po celém Německu.

Účastnili se hudebních soutěží jako jsou Local Heroes, Schooljam nebo Emergenza, kde kapela mohla ve výsledcích oslavit první úspěchy, které přinesly pozitivní recenze v odborném tisku a určitou úroveň uznání v německé hudební scéně. Od března do prosince 2010 skupina pracovala na svém debutovém albu "Good Morning, How Did You Live?", na kterém pracovala s rozličnými nástroji, dechovými nástroji, gospelem, smyčcovými soubory a hostujícími muzikanty jako například Klaus Heuermann. Simon Moskon, považován za kreativní mozek a leadera kapely Cryptex, sehrál velmi důležitou roli pro tvorbě tohoto víceúčelového a žánrově různorodého alba, které přineslo svěží nový zvuk díky jeho přispění.

Dne 12. prosince 2010 se kapela podepsala smlouvu s poskytovatelem značkových služeb SAOL, propagační a manažerskou agenturou CMM a hudebním vydavatelstvím Warner/Chappell Music. Dne 25. března 2011 vydala skupina Cryptex album "Good Morning, How Did You Live?" v celé Evropě prostřednictvím přidružených obchodních agentur na fyzickém nosiči a digitálně i po celém světě.

Od 10. února do 26. března 2012 odehráli Cryptex své první evropské turné po 14 zemích jako doprovod švédské progresivní metalové skupiny Pain of Salvation. Ještě na podzim téhož roku vyšlo první živé DVD, které bylo zaznamenáno během turné ve Weertu v Holandsku, a obsahuje detailní i bonusový materiál, jako je například velká fotogalerie a 45 minutový dokument o kapele. Tato nahrávka měla opět dobré recenze v hudebním tisku. O půl roku později následovalo další osmizastávkové evropské turné jako doprovod britské kapely Threshold, kterou v dubnu a květnu 2013 doplnila první klubové Cryptex, v rámci něhož odehráli jedenáct koncertů v Německu, Nizozemsku a Švýcarsku.


Úvodní koncert jejich Animate Your Legs Tour 2013 se uskutečnil v kultovní hospodě Pitcher v Düsseldorfu dne 18. dubna 2013 , kde již vystupovali Van Canto, Crossplane nebo Wölli und die Band des Jahres (ex-Die Toten Hosen), abychom jmenovali alespoň některé. Místo plné tradice, které navzdory své velikosti se k tomu skvěle hodí a určitě by nemělo být zapomenuto jako místo začátku jejich prvního turné. Toto turné bylo zakončeno 24. května 2013 v klubu Die Pumpe v německém městě Kiel. Po několika festivalových vystoupeních v létě byli Cryptex pozváni k zahajovacímu vystoupení 26. července 2013 pro hororovou legendu Alice Coopera v Kajot Aréně v Brně, Česká republika. Tento koncert byl prvním vystoupením v aréně a přinesl i zvvýšenou mediální pozornosti v Německu, což poprvé přineslo větší ohlas i na jedné z hlavních rozhlasových stanic Radio21 s podrobnostmi o skupině.

V září 2013 kapelu opustil kytarista Martin Linke, zatímco probíhaly přípravy na nahrávání nového alba. Marc Andrejkovits, který nahrál na konec na nové album kytary, vstoupil v roce 2013. Bubeník Simon Schröder a André Jean Henri Mertens se ke kapele řipojili v polovině roku 2014. Album bylo v té době odloženo v "šuplíku", takže bohužel se Simonem Andre neměl tu čest hrát. Bicí natočil ještě bubeník Kristof Hinz, přednášející na Musikhochschule Hannover. Ten také doporučil Simona Schrödera jako náhradu pro Cryptex. Je to opravdu vtipná náhoda, protože Simon a Andre studují hudbu společně na konzervatoři a Kristof Hinz byl jejich lektor. Takže šli společně na první zkoušku a od té doby, od srpnu 2014, už zůstali v sestavě a investovali hodně času a lásky této kapele. V období od 3. do 14. března 2014 proběhla první fáze nahrávání druhého alba v Horus Sound Studio, Hannover. Druhé studiové album Cryptex, které vyšlo 24. dubna 2015 na značce Saol pod názvem "Madeleine Effect" se věnuje eponymnímu fenoménu, který se zabývá senzorickými vjemy, které ovlivňují tělo a duši, čili na tzv. Proustově nebo "Madeleine efektu". Simon Moskon se zde snažil zpracovat mnoho traumat a přenášet posluchače do tohoto světa jak textově, tak hudebně. Madeleine efekt spočívá v nasměrování asociací s minulostí prostřednictvím vnímání pomocí senzorických orgánů. Nahrávání alba probíhalo fantasticky pod vedením Mirka Hofmanna a Simona v Horus Sound Studio Hannover, kde bylo také dokončeno.

Své první vystoupení v USA absolvovali v únoru 2017. Následná headlinerová turné a s nadšením oceněné nahrávky alb od debutu v roce 2011 a jejich prvního živého DVD v roce 2012 napomohly k tomu, že se tato mimořádná formace se šéfem Simonem Mosconem v jeho hlavě vyvinula do skutečného fanouškovského zážitku, který přináší skvělou zábavu v evropském živém sektoru.

Po skvělém coveru z roku 2017 od Savatage "Gutter Ballet" kapela nahrála další kousek. Jako pokračování jejich třídílného živého studia němečtí progresivní rockeři Cryptex vydali svoji první novou skladbu od velkého úspěchu posledního alba kapely "Madeleine Effect" z roku 2015. Skladba se jmenuje "Closer" a je to poprvé, kdy se zpěvák Simon Moskon a kytarista André Mertens spojili při jejím komponování. Cryptex také vydal kompletní "Rain Shelter Studio Session 1-3" jako digitální EP právě k zahájení turné Anthems of Glory 8. října 2017.

Další pokračování živých nahrávek a rarit pod názvem "Rain Shelter Studio Session 4-6" opět ve formě digitálního EP se objevilo 22. března 2018 a objevil ase na něm cover verze písně Beatles "Eleanor Rigby" a dvě skladby, "Alois" a "It's Mine", z debutového alba "Good Morning, How Did You Live?". Poslední dvě nahrávky jsou v dogotální formě na https://cryptex1.bandcamp.com/.

Od založení v roce 2008 se kapela až léta roku 2018 neustále vyvíjela a rozrostla se na kvartet ve složení již bez dvou původních členů Simon Moskon (Lead Vocals, Piano, Keyboads, Bass), André Jean Henri Mertens (Guitars, Vocals), Marc Andrejkovits (Lead & Rythm-Guitar, Bass, Byckground Vocals) a Luca Ahlers (Bicí, Bicí, doprovodný zpěv). S touto novou sestavou je kapela univerzálnější a hudebně silnější než kdykoliv předtím.

Svoji hudbou Cryptex poskytuje dokonalé útočiště pro romantiky, snílce, beznadějné melancholiaky, partymoliky, nově zamilované, zuřivce, truchlící, přebytečné, a rebely spolu se zdánlivě nevýraznými skladbami, aby se zúčastnili impozantní cesty přes brutální a zběsilé skladby až po baladické, popové a moderně znějící písně. Kapela přináší zvuk, který se rozesmívá, zaklíná a oživuje, se spoustou surrealismu, úžasné písně a úžasné charisma. Kromě ambicí a důvěry, dvou důležitých vlastností kapely, Cryptex vyniká i díky další charakteristice:Tvoří ji čtyři hudebníci, kteří hledali a našli svůj vlastní výrazný styl! V písních experimentují s rozsáhlou "chemickou sadou" veškerých druhů hudby. Výsledkem je působivá a vysoce výbušná směs rocku, alternativy s lehkým folk nádechem a prog-artu z prapůvodních kořenů 70. let minulého století.

Nová, tentokrát plnohodnotná, studiová deska "Once Upon A Time ukazuje CRYPTEX tak jednoznačným způsobem a zároveň s rozmanitostí a nadšením, jaké bylo dříve zřídka kdy slyšet. Je zřejmé, co způsobilo tuto kreativní explozi, spolu se Simonem Moskonem se jako jeden z předních autorů písní připojil kytarista André Jean Henri Mertens. Přidejte do mixu baskytaru spoluhráče Marca Andrejkovitse a hostujícího bubeníka Simona Schrödera, a spatříte skupinu stejně smýšlejících lidí, kteří sdílejí nejen svůj vkus v hudbě, ale také pálivou potřebu vyjádřit se pk odobným tématům. Nahrávka má datum vydání dne 8. května 2020. První singl "Bloodmoon" z alba kapela již zveřejnila 14. února 2020 a video režírovali Jonathan Noor a Steffen Flügel z FreakShot. Třetí studiové album, ze kterého byla skladba vybrána, je podle severoněmeckých metallerů "jako pohádkový příběh, který nebyl nikdy vyprávěn do konce". Koncert u příležitostí vydání nové desky se uskuteční přímo 8. května 2020 ve městě Braunschweig, Německo.

Třetí album kapely ze severního Německa je jejich nejemotivnější, nejhlubší a nejnesmlouvavější dílo, okouzlující jeho sklonem k temnotě. Album se stylovými písněmi dá zařadit od (progresivního) rocku po metal, od poklidu k prudkosti, od chytlavých až po hutné melodie. A slogan tak emocionálně nepřekonatelný jako hudba skupiny zní: "Láska je odpovědí!"

Německá progresivní/hardrocková skupina THE CRYPTEX oznámila vydání své čtvrté studiové desky na 29. září 2023 prostřednictvím Phonotraxx, Broken Silence a The Orchard. Deska dostala název "Nimbus". "Nimbus" je vynikající směsice vzniklá profesionální fúzí THE CRYPTEX, na níž se podíleli Simon Moskon, André Jean Henri Mertens, David Silesu, Markus Kleiner a jejich Limetree Studio.

První čerstvě vydaný singl "Cobra" působivě ukazuje, že The Cryptex se znovu objevili, když nikdy předtím se kapela ve svých písních neukázala jako nekompromisní, nepřikrášlená, surová a syrová. Fanoušci a noví posluchači mohou očekávat surrealistické, hranice bourající, obvyklé nezkrotné a extrémně originální směs rocku, popu, alternativy, metalu, art a prog rocku. Úžasně živé, pulsující kompozice, které vás podprahově chtějí animovat, abyste se "vyloupli" a "zakřičeli si", jak je poouze tato kapela schopna věrohodně přenést. Texty písní zobrazují širokou, intelektuální, analytickou a nepřikrášlenou škálu emocí, připomínající posluchači složitost našich emocionálních světů, které jsou plné vzteku, vzpoury, zoufalství, tragédie, radosti, smutku, nenávisti, lásky, cynismu, otevřeností a temnoty zároveň.

Zpět
Členové
Simon Moscon - Vocals, Piano, Bass
André Jean-Henri Mertens - Guitars, Vocals (2014-dosud)
David Silesu - Bass, Backing Vocals (2016-dosud)
Markus Kleiner - Drums, Percussions
Bývalí členové:
Luca Ahlers - Drums, Vocals (od roku 2018)
Marc Andrejkovits - Guitars, Bass, Vocals (od roku 2013)
Simon Schröder - Drums, Vocals (od roku 2014)
Ramón Fleig - Drums, Vocals (2008-2014)
Martin Linke - Guitars, Vocals (2008-2013)

Členové

(Narozen 24. června 1986, Salzgitter Bad, Niedersachsen, Německo)
Lead Vocals, Piano/Keyboards, Bass, Misc.


Simon Moskon pochází ze Salzgitter Bad v Dolním Sasku a již jako dítě měl hluboký zájem o praktickou tvorbu hudby. Své první zkušenosti získal již ve věku 12 let na různých školních představeních v růzličných školních kapelách, ve kterých začal i své první kroky jako zpěvák a skladatel.

V první vážnější kapele však začínal až ve věku 17 let, kde se soustředil hlavně na baskytaru, ale také se učil hrát kromě toho na klavír a harmoniku.

V roce 2005 založil Simon Moskon společně s Ramónem Fleigem, přítelem z předchozích projektů, kapelu s názvem Frantic, která díky hudebním rozdílům trvala pouze půl roku. Z popela Frantic v polovině roku 2006 ale znovu Simon Moskon a Ramón Fleig zformovali sestavu kapely Cryptex rose. Po několika restrukturalizacích uvnitř kapely a "fázích sebeobjevování" se Moskon rozhodl na jaře roku 2008 rozhodl skupinu reformovat odmítnutím starších písní a vstupem kytaristy a zpěváka Martina Linke do nové sestavy.

Od té doby Simon Moskon pracuje s plným odhodláním a vášní pro úspěch skupiny a dává k tomu velmi důležitý podnět svým hlasem, hrou na baskytaru a klávesy společně s jeho kompozičními schopnostmi.
Členové

(Narozen 9. července 1990, Dortmund, Germany)
Lead & Rhythm Guitars, Backing Vocals, Misc.


Andreé je hudebník, zpěvák, skladatel a kytarista, producent, učitel hry na kytaru a baskytaru, bubeník, basista a klaverista pocházející z Dortmundu. Je členem kapel They Call Me Frääänk, A Throne For Elyas a CRYPTEX, v současné době žije v Nähe von Trier.

Svá školní léta začínal ve Wilhelm-Röntgen-Realschule, pak na BBS II v Trieru. Od října 2013 studoval elektrickou kytaru na hudební škole Hochschule für Musik, Theater und Medien v Hannoveru. Od srpna 2014 se stal oficiálním členem progressive folk-rock kapely Cryptex. Hrál na sólovou, rytmickou i akustickou kytaru, dělal doprovodný vokál a hrál na plno dalších nástrojů jako jsou sansula a glockenspiel (zvonkohra). Je také zpěvákem a kytaristou své kapely Call Me Me Frääänk a kytaristou progressive metalcore skupiny A Throne pro Elyas.
Členové

(Narozen ***, Germany)
Bass, Backing Vocals


David je certifikovaný vokální kouč pro rock a pop od Powervoice Academy. Poskytuje speciální školení pro cvičně orientované hodiny zpěvu s nástavbou v anatomii. Má také rozšířené zkušenosti s DAW aplikacemi a obecně se zabývají zvukovou technologií.

V 15 letech se začal samostudiem učit hrát na kytaru. Poté rychle zahájil několik kapelových projektů na poli metalu. V roce 2012 z těchto pokusů vzešel Velocity jako trvalý projekt. Jejich první EP vyšlo v roce 2014 a první studiové album s jeho písněmi a dalších členů kapely vyšlo v roce 2016. V roce 2014 pracoval jako praktikant a zvukový technik v Pure Sonic Recording Studios. V této kapele působil především jako autor a sólový kytarista a také jako backroundový zpěvák (Growls and Shouts). V roce 2017 dokončil vzdělávání jako vokální kouč. Po několika celoněmeckých koncertech s kapelami jako Iron Fate zahájil v roce 2016 spolupráci s Cryptex z Hannoveru.

Dodnes stále pomáhá ve studiu a žiju s technikou, stejně tak pracuje jako fotograf uměleckých děl a tisku. V roce 2019 vyšlo ve spolupráci s Cryptex jejich 3. studiové album, na kterém jej lze slyšet i jako zpěváka. Zároveň také zahájil online bakalářské studium v oboru komerční hudba na Waterbear Music Collage v Brightonu (UK). Kvůli jeho úspěchům mu bylo uděleno stipendium od Roba Chapmana (zakladatel Chapman Guitars).

Od léta 2018 pracuje jako učitel zpěvu na hudební škole M1 v Einbecku. Kromě hudby je milovníkem všemožných videoher (a hlavně jejich hudby), tužkových a papírových roleplayerů a také je vášnivý fotograf.
Členové

(Narozen ***, Germany)
Drums, Percussions


Markus je německý hudebník a hráč na bicí a perkuze. Dne 11. prosince 2022 se stal oficiálně novým členem kapely Cryptex.
Členové

(Narozen ***, Wolfenbüttel, Germany)
Drums, Vocals


Luca je německý bubeník pocházející z městečka Wolfenbüttel. Navštěvoval školu Leibniz-Realschule, v současné době žije v Hannoveru. Luca je také členem kapely Orbital Haze.

Píseň "It’s Mine" byla první ze tří písní, kterou nahrála kapela s novým bubeníkem v roce 2018. Během zkoušek a ve studiu jsme si ihned uvědomili, že v jim to této sestavě ladí hudebně i osobně, což bude viditelné (a slyšitelné) na videích nové nahrávky "Rain Shelter Sessions".

Luca poprvé spolupracoval s CRYPTEX již v roce 2011, když náhodou přišel na jejich zkoušku. Od té doby sledoval vývoj kapely, která na něj vždycky udělala dojem a od té doby byl sporadicky v kontaktu se Simonem Moskonem. V prosinci 2017 mu Simon nakonec zavolal, aby jej pozval na zkoušku do studia a už u nich zůstal. Z fanouška se tak stal člen kapely. Co více si mohl přát?
Členové

(rodným jménem Cram Stivokjerdna)
(Narozen 9. prosince 1986)
Bass, Rhythm Guitars, Backing Vocals, Misc.


Marc nejdříve studoval sport v Uni Kassel. Své kytarové lekce absolvoval ještě během dospívání v kapele Spit, se kterou i koncertoval. Od roku 2013 je pak členem kapely Cryptex.
Členové

(Narozen ***)
Drums, Vocals


Simon je německy bubeník a vyučující, který v současné době žije v Hannoveru. Na bicí začal hrát už ve věku dvou let a začal se je učit na Hudební škole v Dortmundu, když mu bylo 6 let. Od té doby hraje v mnoha orchestrech, Big bandech a ve vlastních kapelách, které se zabývají žánry jako Rock, Pop, Jazz, Metal, Classic, Ska, Reggae, Fusion apod.

Od roku 2014 byl členem kapely Cryptex. Působil také v kapele Smile Band nebo působil jako bubeník skupiny Matthew Graye, nyní je členem kapely Martise. V roce 2017 nahrával s novým progressive/rock projektem Issun, inspirovaným melodickým rockem 70. a 80. let minulého století. V současné době se zabývá několika kapelami a projekty, mezi které patří Martiste, Bastion a Flooot. Kapela Martiste hraje ve složení Raphael Schweitzer - Vocals, Guitars, Piano, Simon Schröder - Drums, Backing Vocals a Benjamin Oppermann - Bass, Backing Vocals. Jako učitel poskytuje lekce hry na bicí a vystupuje i v muzikálech.

Od roku 2016 je oficiálně podporován firmami Tama Drums, Meinl Cymbals, Evans Drumheads a Pro Mark Sticks.
Členové

(narozen ***, Toronto, Canada)
Drums, Vocals (2008-2014)


Ramón je německý hudebník a bubeník. Studoval na škole TU Braunschweig. Nyní žije v Salzgitter. nyní je bubeníkem kapely DREI TAGE WACH, předtím působil jako bubeník ve skupině Künstler, ale také jako producent a skladatel. Byl po mnoho let členem kapely Cryptex.

Bubeník Ramón Fleig, který byl mnoho let členem Cryptex, se stal v listopadu 2014 novým bubeníkem hannoverské kapely Drei Tage Wach, kde nahradí bývalého bubeníka Pablo Marina Pereru, který nedávno předtím opustil kapelu. Během časově náročného a intenzivního nahrávání nového alba Cryptex "Madeleine Effect" se ukázalo, že Ramón Fleig nemohl dopřát dostatek času pro tuto ambiciózní skupinu a projekt. Již v minulosti, když se Cryptex vydal na různé vystoupení, někdy po celé Evropě, čas strávený vedle jeho hlavní práce byl obrovský až se to nakonec se stalo nemožné realizovat.
Členové

(Narozen 14. března 1989, Dresden, Německo)
Guitars, Vocals (2008-2013)


Martin Linke pocházející z Drážďan žije v současné době v Hannoveru. Svoji hudební kariéru začal ve věku třinácti let hrou na klasickou kytaru. Když klasický styl hry na kytaru již neplňoval jeho rostoucí zájem o moderní a improvizační hru, rozhodl se, že se bude věnovat elektrické kytaře. Od stylu blues po rock a metal až po experimentální hudbu pak hrál a zkoušel vše, co ladilo jeho sluchu.

Po uskutečnění prvních vystoupení v dočasných kombech a kapelách na Akademii v Hannoveru založil skupinu Chameleon, se kterým hráli v triu stylově nesvázané improvizace. Když se rozhodl vstoupit do hudebního světa, kapelu rozpustil a znovu obnovil, než se později připojil ke Cryptex.

Zpět
Studiové desky:
2023 Nimbus
2020 Once Upon A Time
2017 Rain Shelter Sessions Part IV - VI
2017 Rain Shelter Sessions Part I - III
2015 Madeleine Effect
2011 Good Morning, How Did You Live?
Ostatní nahrávky:
DVD:
2012 Live At De Bosuil - Over Hills And Stones Tour 2012

EPs:
2011 Good morning, how did you live?
2008 Even Nature Will Be Thrilled


Skupina:
Simon Moscon - Vocals, Keyboards
Andre Jean Henri Mertens - Guitars, Backing Vocals
David Silesu - Bass, Backing Vocals
Markus Kleiner - Drums, Percussions
Hosté:
Diskografie Nimbus
Vyšlo 8. května 2020, Steamhammer

Seznam skladeb:
01. Cobra ()

Total Time: (00:00)

Skupina:
Simon Moscon - Vocals, Keyboards
Marc Andrejkovits - Bass, Backing Vocals
Andre Jean Henri Mertens - Guitars, Backing Vocals
Hosté:
Simon Schröder - Drums
Diskografie Once Upon A Time
Vyšlo 8. května 2020, Steamhammer

Seznam skladeb:
01. Once Upon A Time (4:05)
02. Because The Reason Is You (3:29)
03. Bloodmoon (5:04)
04. Body Language (4:10)
05. Two Horned Crown (3:22)
06. Haunted (4:09)
07. Reptiles (5:43)v 08. I Don’t Know Why (3:36)
09. The Promise Keeper (3:08)
10. I See It In Your Eyes (3:06)
11. A Mo(u)rning (1:28)
12. Leaving (2:24)
Total Time: (43:44)

Skupina:
Simon Moscon - Vocals, Piano, Bass, misc
Marc Andrejkovits - Guitars, Bass, Vocals, misc.
André Mertens - Guitars, Vocals, misc.
Luca Ahlers - Drums, Vocals, misc.
Hosté:
Diskografie Rain Shelter Sessions Part IV - VI
EP, vyšlo 22. března 2018, digital,

Seznam skladeb:
01. Eleanor Rigby (2:21)
02. Alois (4:02)
03. It´s Mine (5:15)
Total Time: (11:38)

Skupina:
Simon Moscon - Vocals, Piano, Bass, misc
Marc Andrejkovits - Guitars, Bass, Vocals, misc.
André Mertens - Guitars, Vocals, misc.
Simon Schröder - Drums, Vocals, misc.
Hosté:
Diskografie Rain Shelter Sessions Part I - III
EP, vyšlo 6. října 2017, digital

Seznam skladeb:
01. Gutter Ballet (6:06)
02. Closer (5:11)
03. Ribbon Tied Swing (4:07)
Total Time: (15:24)
EP obsahuje kromě dříve nikdy zaznamenané epické cover verze písně SAVATAGE "Gutter Ballet" a zcela nové, mystické, melancholické skladby "Closer", také píseň "Ribbon Tied Swing" z alba "Madeleine Effect".

Skupina:
Simon Moskon - Vocals, Keyboards, Bass
Marc Andrejkovits - Rhythm Guitar, Bass
Simon Schröder - Drums, Percussions
Andre Jean Henri Mertens - Lead, Rhythm & Acoustic Guitar
Hosté:
Diskografie Madeleine Effect
Vyšlo 24. dubna 2015, Saol, SAOL 159 (Germany)
Gatefold Double Vinyl, 4. prosince 2015

Seznam skladeb:
01. The Knowledge Of Being (4:23)
02. Ribbon Tied Swing (4:07)
03. When The Flood Begins (3:24)
04. Romper Stomper (1:45)
05. Stroking Leather (4:00)
06. Release My Body (4:40)
07. Madame De Salm (3:59)
07. Orange Blossom City Girl (3:45)
08. Melvins Coolercoup (6:25)
09. A Quarter Dozen In Ounces (4:23)
10. New York Foxy (4:48)
11. Anthem Of Glory (4:43)
Total Time: (50:22)

All Music, Lyrics & Arrangements: Simon Moskon

Skupina:
Ramón Fleig - Drums, Percussion, Cajón, Backing Vocals
Martin Linke - Lead Guitar, Rhythm Guitar, Kalimba [Sansula], Backing Vocals
Simon Moskon - Vocals, Bass, Piano, Keyboards, Blues Harp, Didgeridoo
Hosté:
Diskografie Good Morning, How Did You Live?
vyšlo 25. března 2011, Saol, SAOL 070

Seznam skladeb:
01. Intro (00:46)
02. Hicksville Habitus And Itchy Feet (3:22)
03. Dance Of The Strange Folk (2:50)
04. Freeride (2:10)
05. Bagheera (2:49)
06. It's Mine (5:00)
07. Gipsy's Lullaby (3:30)
08. Camden Town (2:23)
09. Leviathan (2:48)
10. The Big Easy (3:23)
11. Mom (3:40)
12. Alois (3:14)
13. Most Lovable Monster (3:47)
14. Grief And Despair (4:00)
15. A Colour Called Gently (11:05)
16. Outro (1:47)
Total Time: (56:34)

All songs written: Simon Moskon and CRYPTEX
All lyrics written: Simon Moskon
Produced by Roland Loy and CRYPTEX
Recorded and mixed: Roland Loy at LOYworld Records / Musikzentrum, Hanover, Germany
Mastered: Kai Blankenberg at Skyline Tonfabrik, Duesseldorf, Germany
Dvojitý Digipak s 16 stránkovým bookletem.

Skupina:
Simon Moskon - Bass, Keyboard, Piano, Bass, Blues Harp, Didgeridoo, Vocals
Martin Linke - Lead and Rhythm Guitar, Sansula, Background Vocals
Ramón Fleig - Drums, Percussion, Cajón, Background Vocals
Hosté:
Diskografie Live At De Bosuil - Over Hills And Stones Tour 2012
DVD, vyšlo 23. listopadu 2012,

Seznam skladeb:
01. Hicksville, Habitus And Itchy Feet ()
02. Freeride ()
03. Dance Of The Strange Folk ()
04. Camden Town ()
05. Alois ()
06. It's Mine ()
07. Gypsy's Lullaby ()
08. Most Lovable Monster ()
09. Grief And Despair ()
10. Leviathan ()
Total Time: (88:48)

Produced: Cryptex
Design: Murky Waters
Bonus: Exclusive Documentary/Interview + Photo Gallery
Nahráno v Holandsku během turné "Over Hills And Stones 2012" dne 10. března 2012 ve městě Weert.

Skupina:
Simon Moskon - Bass, Keyboard, Piano, Bass, Blues Harp, Didgeridoo, Vocals
Martin Linke - Guitars
Ramón Fleig - Drums, Percussion, Cajón
Hosté:
Diskografie Good morning, how did you live?
SP, vyšlo 25. března 2011, Saol

Seznam skladeb:
01. Freeride (2:10)
02. Camden Town (2:23)
03. Dance Of The Strange Folk (2:49)
04. The big Easy (3:23)
Total Time: (10:45)

Debutové album Cryptex nabízí hudbu ve stylu od ragtime, blues, evangelia, prog-art, brutální a zběsilé skladby až po baladické, popové a moderní písně. Album prostě nabízí vše, co fanoušek hudby miluje.

Skupina:
Simon Moskon - Bass, Vocals, Keyboards, Percussion
Martin Linke - Guitars
Ramón Fleig - Drums, Percussion
Hosté:
Natalia Wiest - Violin
Anna Doktor - Violin
Annette Langeheim - Viola
Wilhelm Lyra - Cello
Jens Eckert - Sitar
Helena Volkmann - Backing Vocals
Sarah Titze - Backing Vocals
Diskografie Even Nature Will Be Thrilled
EP, vyšlo 1. dubna 2008, self-released

Seznam skladeb:
01. Camden Town (1:11)
02. Celebration Of The Spring (5:30)
03. Majestic Melodies (3:27)
04. The Fortress Of Aramas (4:27)
05. Moonrise (2:06)
06. Song No. 9 (3:05)
07. Laying My Soul In Your Wonderful Green Eyes (5:23)
08. Photosynthesis (0:54)
Total Time: (26:03)


Zpět

Line up Cryptex: (left to right) Martin Linke, Ramon Fleig, Simon Moskon


Skica na obálku prvního alba


... a výsledné dílo!
Cryptex v roce 2018: Luca Ahlers, Marc Andejkovits, Simon Moskon a Andre Mertens
André Jean Henri Mertens a Simon Moskon

Zpět
Oficiální stránky:
https://cryptexmusic.com/website-de/
www.cryptexmusic.com

ProgressRock Nahoru
Made by 
©  15.9.2018
Menu Poslední aktualizace: 28.4.2023
...a vzkaz autorovi !