COMEDY OF ERRORS - progressrock.czZpět
Comedy Of Errors vznikli v Glasgow ve Skotsku v roce 1984, rozpuštěni byli kolem roku 1990, když se neúspěšně snažili etablovat v neo-progovém žánru v jeho rozkvětu, a zůstali v mlčení 21 let. Avšak v roce 2011 byli zreformováni a vydali briskní alba, aby znovu nastartovali svoji kariéru, která stále trvá.

Tato skotská skupina přispěla svým vlastním způsobem k oživení britského prog rocku v 80. letech, i když museli čekat více než 25 let na svůj oficiální debut. Pojmenováni si zvolili po stejnojmenné hře Williama Shakespeara. Kapelu založili v lednu 1984 Joe Cairney (vokály), Jim Johnston (klávesy), John MacPhee (bicí), Mike Barnard (kytary) a Steve Stewart (bass), který byl v roce 1985 nahrazen Markem Spaldingem (basa).

Zformovali se v 80. letech během oživení stylu prog. Jim Johnson napsal spoustu materiálu a dal dohromady kapelu od podobně smýšlejících chlapců, kteří žili ve skotské oblasti Glasgow a okolí. Jméno bylo částečně pokusem o pompézní spojení s géniem jako je Shakespeare, ale více proto, že sdíleli nesmyslný smysl pro humor ("Comedy") a v jejich raných koncertech dělali také spoustu chyb ("Error"). Neustále koncertovali, ale možná trochu trpěli tím, že byli daleko od Londýna. V Evropě ale zaznamenali nějaké úspěchy.

Jejich první nahrávkou bylo 3-skladbové demo s názvem "Ever Be The Prize", které se nahrávalo ve studiu v Blanefieldu (Skotsko) v roce 1985. Nemělo příliš originální zvuk a dvě krátké skladby připomínají rané Marillion ve stylu jejich písně "He Knows You Know". Rychlá rytmická sekce je obklopena brilantními klávesovými záblesky s hravými notami a otře řezanými sóly, zatímco kytary se objevují většinou jako doprovodný nástroj. Hlas Carneyho opravdu září v "Dreams That Count", zatímco následující "Beat The Lights" je naprosto instrumentální neo prog s polodramatickou atmosférou a napumpovanými takty. Titulní 7-minutová skladba ukazuje skutečný potenciál Comedy Of Errors. Atmosférický neo prog s vyváženým stylem, s některými vzdušnými klávesami mezi s více vypjatými výkony a pěkným středním zlomem se silnými vlivy Genesis v trochu divadelním stylu. Kytara přichází výraznější s velkým sólem Barnarda a energie tohoto díla je v souladu s undergroundovým britským prog rockem z 80. let, skladbou se složitou náladou a výtečnou instrumentací.

Žádná z těchto skladeb bohužel neskončila na nějaké oficiální nahrávce, oficiální vydání, takže originální kazeta "Ever Be The Prize" patří mezi vysoce ceněné sběratelské kousky.

V roce 1986 Comedy Of Errors vydali druhé demo "Mini Album", definující jejich styl hodně ovlivněný kapelami Pallas nebo Abel Ganz, většinu písni nahráli s Rogem Pattersonem z Twice Bitten jako producentem. Pak dále rafinována za pomoci Mika Bentleyho a Nialla Mathewsona (Pallas).

V roce 1987 ale Mike Barnard opustil skupinu a Barry Henderson se připojil ke skupině na basu, zatímco Mark Spalding přešel ke kytaře. Tato pozměněná sestava nahrála demonstrační 5-ti skladbovou kazetu s názvem "24 Hours" v listopadu 1987 ve Evenload Studios ve East Kilbride. Toto bylo později kombinováno s mini albem tvořit jediné CD vydání skupiny pod francouzskou značkou MSI. Kvalita této verze je bohužel velmi nízká, protože jde o přímý přenos z vinylu, nikoli z hlavních pásek. To je umocněno skutečností, že „Studentský princ první část“ byl vynechán a nahrazen nižší verzí skladby z předchozí verze disku. Poslední dvě dema skupiny jsou kombinována ve sbírce Komedie chyb, vydané v roce 1988 na MSI.

V roce 1989 zakládající člen a zpěvák Joe Cairney opustil kapelu, aby se připojil ke skupině Fire Brigade a byl nahrazen zpěvákem Johnem Cowdenem.

Změna směru byla ohlašována v roce 1989 příchodem nového hlavního zpěváka Johna Cowdena, který nahradil Joe Cairneye, který se přidal k Hasičskému sboru. Krátké úsilí podobě demo nahrávky "Hold On" bylo nahráno v Evenload Studios v East Kilbride během května 1989 a bylo uvolněno kazeta ve vlastní režii kapely. Kapela hrála více standardní rockové písně, které byly vhodnější pro nového zpěváka. Pravidelně hráli po celém Skotsku a poté tiše zmizeli z dohledu na dlouhých 21 let. V té době bylo jediným způsobem, jak hudbu dostat ven, získat nahrávací smlouvu. Poslali demo pásky nahrávacím společnostem stejně jako stovky dalších kapel, ale bez úspěchu. Možná právě proto jejich první inkarnace vyprchala do ztracena.

Je však pozoruhodné, že příběh tam neskončil a v roce 2011 došlo k reunionu kapely Comedy Of Errors. Skládání písni v podstatě nikdy nepřestalo a nástup cenově dostupné technologie znamenal, že hudbu si mohli začít nahrávat a míchat sami ve vlastní režii. Bylo také možné oslovit posluchače prostřednictvím internetu bez potřeby nahrávací společnosti. Kapela tedy znovu obnovila činnost s původními členy, Markem Spaldingem (kytara), Joe Cairneyem (vokály) a Jimem Johnsonem (klávesy). Bruce Levick se poté připojil na bicí a později John Fitzgerald na baskytaru. Jak to oficiálně uvedle skupina: "Jeden muž však věřil stále původnímu konceptu, úplně vypadl z prog scény, ale zůstal ve svém pokoji, neustále psal nový materiál a upravoval písně a čekal. A čekal. Stačí říci, že stále doufal, že tyto mini-rockové symfonie v určitém okamžiku v budoucnu uvidí denní světlo a najdou si cestu k publiku. Comedy Of Errors se zreformovali, aby vydali své debutové album "Disobey", které mělo obtížné zrození, dlouhé natáčení, ale stálo za to čekat".

Nové návratové album kapely "Disobey" bylo vydáno v roce 2011 a je považováno za jejich první opravdu studiové album. Toto album není o moc jiné než jejich dílo z raného období, jedná se o vynikající neo prog, energický a se skvělými nápady. Také se zde objevují velmi prostorné okamžiky odezvy k Pink Floyd nebo dokonce Eloy, ale v kombinaci s neo pasážemi a la IQ dělá z této verze vynikající nahrávku. Celkově album přináší skvělý návrat této podceňované kapely, která jistě potřebovala a potřebuje odhalení, protože to stojí za to.

Po dlouhé nepřítomnosti na scéně se v roce 2011 byli nadlouho zaneprázdněni zvyšováním profitu díky koncertům na pódiích ve Velké Británii a Evropě, objevili se také mezi účastníky na několika britských prog festivalech.

S albem "Disobey" a jejich novým albem z roku 2013 dosáhli nové úrovně v oboru nep prog, ne mnoho kapel z dneška má moc a koule, aby po 30 letech kariéry přicházely s tak skvělými albami, samozřejmě s mezerami mezi vydáním. 4 hvězdičky snadné.

V dubnu 2012 skupina informovala, že probíhá nahrávání nového alba a 10 skladeb již vypadá celkem slibně. Přišla také ale další změna v sestavě kapely. Hew v roce 2012 zhodnotil, že mu schází dostatek času na všechny jeho projekty a bohužel v srpnu musel oznámit, že se vzdává role basového hráče v Comedy Of Errors. Hew je stále velmi aktivní v rámci kapely a zpracoval vokální nahrávky pro nové album a členové využívali Hewa s žádostí o radu a pomoc se živým zvukem. Na druhou stranu se kapele podařilo zajistit náhradu v osobě Johna Fitzgeralda, který má mnohaleté koncertní zkušenosti, a přinesl své vynikající hudební dovednosti na post basového hráče. John zmiňuje Jaco Pastoriousa jako jednoho ze svých oblíbených basistů, takže rytmická sekce se stane možná více funky. Prvním koncertem Johna bylo vystoupení na festivalu Summer's End dne 30. září 2012.

"Fanfare & Fantasy" z roku 2013 je typické progresivní rockové album plné pompézních fanfár a trochu fantazie. Hudba je nesmírně spletitá, snad trochu příliš bombastická. Zaslouží si veškerá ocenění, které získalo. Jejich předchozí album "Disobey" bylo docela dobré, ale tato nová nahrávka je daleko předčila. Album se nese více v symfonic prog stylu, s vynikajícím využitím zvuků varhan Hammond a mellotronu, spolu s více rostoucími a spalujícími kytarovými party, vokály jsou také vynikající.

Comedy Of Errors oznámili, že v sobotu 20. dubna 2013 budou na koncertě CRS v The Wesley Center, Maltby Nr Rotherham podporovat skupinu Haze. Další významnější koncert odehráli v sobotu 16. března 2013 na festivalu Y Prog. V sobotu 4. května 2013 si zahráli na festivalu Electric Garden Prog. Ke nonci roku si pak zahráli v Británii ve městech Leicester 23. listopadu 2013 na Danfest3, v Glasgowě 30. listopadu 2013 na Classic Grand a v Kingston-on-Thames 7. prosince 2013 na akci The Peel.

Comedy Of Errors oznámili v červnu 2014 další změnu v sestavě, když odešel kytarista Mark Spalding, a byl nahrazen Samem McCullochem. Mark se k tomu vyjádřil: "Byl to celkem nápos s Comedy Of Errors, ale nyní jsem v okamžiku, kdy chci sledovat jiné hudební směry. Vypadalo to, že je nejlepší čas odejít, než jsem se stačil zapojit do nového alba až příliš. Z toho, co jsem slyšel na prvních demech, bude další album COE cracker a přeji jim hodně štěstí. Bohužel není dost hodin na to, abych dělal vše, co chci, a některé věci musely jít stranou, COE, bohužel byla jednou z nich. Těším se na nové album a že uvidím kapelu z druhé strany".


Pro rok 2014 si Comedy Of Errors připravili pro fanoušky vystoupení v v pátek 26. září 2014 v divadle Park v Alphen Aan Der Rijn. Dalším významným koncertem bylo vystoupení na Cambridge Rock Festival v pátek 8. srpna 2014.

V roce 2015 se Joe, Bruce a Mark se spojili se zakladatelem Abel Ganze a bývalým členem, klávesovým virtuozem Hewem Montgomerym, aby vydali debutové album kapely pojmenované Grand Tour s názvem "Heavy On The Beach".


V pátek 20. února 2015 otevírali Comedy Of Errors vystoupení skupiny Pallas v The Classic Grand. Na koncertě kapela měla speciální dárek, ne s jedním, ale přímo se dvěma třaskavými kytaristy. Mark Spalding je zpátky u kapely a připojil se k Samovi McCulloch na zdvojený kytarový part. V srpnu 205 kapela oznámila, že nové album bylo dokončeno a masterováno ve studiu Roba Aubreyho a je připravováno k vydání kolem 1. září 2015. Nová deska Comedy of Errors s názvem "Spirit" pak byla vydána 20. října 2015.


Album "Spirit" je doposud nejvíce hudebně nejambicióznějším albem skupiny, které představuje významný krok vpřed ve vývoji kapely, a zabývá se tématy smutku, ztráty a nakonec i naděje. Základním pilířem alba je 45-minutová nepřerušovaná suita, která má formu hudební a emocionální cesty, jednou osobní a univerzální, jindy zase zoufalou nebo povznášející, která posluchače povede přes celou skladbu.

Kapela byla rovněž nadšena a potěšena z pozvání organizátorů na Rosfest 2016, kde si zahrají se spoustou podobných kapel. Kromě toho skupina pracuje na živém DVD nahraném při jejich vystoupení na 2016 vydání RosFest festivalu v Gettysburgu v USA. Dalšími živými vystoupeními jsou kultovní King Tut's Wah Wah Hut v Glasgowu, O2 ABC, Classic Grand a Trajekt v Glasgowu, spolu s Cambridge Rock Festivalem, Summer's End Festivalem, Danfest Festivalem a další jednorázové koncerty Velká Británie a Evropa.

V roce 2017 se komedie chyb protahuje křídly několika významnými festivaly a dalšími vystoupeními na koncertech a odnož roku kontinentální Evropy vrcholí v krásném italském Verunu, kde se kapela objeví v září 2017.

Hodně očekávané čtvrté studiové album vyšlo pod názvem "House Of The Mind" v roce 2017 a přineslo zkoumání Jungianského podvědomí a nelineárního času. "House Of The Mind" kombinuje prudce stoupající anthemické melodie, klasické vlivy a tvrdě řízené progresivní sekvence, které jim pomáhají vytvořit vznešenou symfonickou rockovou hudbu.

Dne 22. února 2022 kapela oznámila, že nové album Comedy Of Errors je konečně nahráno, vyjde buď v květnu nebo červnu roku 2022, tradičně jednou za dva roky, jmenuje se "Time Machine". Bylo to očividně kvůli všem omezením, která postihla všechny hudebníky a kapely po celém světě. Navazující album je také na dobré cestě k finalizaci a už zbývá jen jedna píseň, pro kterou se nahrají vokály. V roce 2022 by tedy měla vyjít dvě alba Comedy Of Errors a doufejme, že obě vyjdou také na vinylu. Kapela mnohokrát děkuje všem našim fanouškům po celém světě, kteří jim v těchto těžkých časech zůstali věrní. Na jejich pátém studiovém albu se představují zpěvák Joe Cairney, klávesista/hlavní skladatel Jim Johnston, kytarista Mark Spalding a tvoří je dvě dlouhé skladby a tři stejně jemné, i když kratší, progresivní rockové skladby.


Další album britské melodické prog kapely nahrané všemi pěti současnými členy kapely vychází 2. června 2023 pod názvem "Threnody For A Dead Queen". Jedná se snad o jejich zatím přelomové a nejlepší album, které pojednává o konceptu života, lásky, smrti a dál, nyní a navždy. Písně napsal Jim Johnston, mixing a mastering provedl Rob Aubrey.

Zpět
Členové kapely:
Jim Johnston - Keyboards
Joe Cairney - Vocals (1984-1989, 2010-present)
Sam McCulloch - Guitars (2014-present)
Bruce Levick - Drums (2010-present)
Mark Spalding - Bass, Guitars (1985-present)
Bývalí členové:
John Fitzgerald - Bass (2012-2022)
Hew Montgomery - Bass (2010-2012)
Barry Henderson - Bass (1987-1989)
John MacPhee - Drums (1984-1989)
John Cowden - Vocals (1989)
Mike Barnard - Guitars (1984-1987)
Steve Stewart - Bass (1984)

Členové Jim Johnston
(Narozen ***)
Keyboards


Jim je skotský hudebník, skladatel a hráč na klávesové nástroje. Je zakladatelem a jediným stálým členem kapely Comedy of Errors od jejího založení v roce 1984, patří mezi hlavní autzory kapely.

Členové Joe Cairney
(Narozen ***)
Vocals


Joe Cairney byl zakládajícím členem skotské progresivní rockové skupiny Comedy Of Error v polovině 80. let.

Angažoval s také ve svém vedlejším projektu, který zahrnoval Joea a další členy Comedy Of Errors a Hew Montgomeryho z další známé skotské prog kapely Abel Ganz. Název tohoto projektu byl Grand Tour a doposud vydali dvě alba "Heavy On The Beach" (2015) a "Clocks That Tick (But Never Talk)" (2019). Podle Joea je záměrem, aby Comedy Of Errors a Grand Tour pokračovaly v nahrávání a vystupování obě dvě, pokud je to možné.

Členové Sam McCulloch
(Narozen ***, Glasgow, United Kingdom)
Guitars


Sam začal hrát na kytaru v roce 1975, svoji první elektrickou získal v roce 1976. Jeho prvním navštíveným rockovým vystoupením byli Hawkwind v Glasgow Apollo v září 1976, doprovázeni Tiger, kde hrál na kytaru Big Jim Sullivan. V současné době vystupuje v Glasgow City Big Band, strávil 15 let v úspěšné svatební kapele, nyní hraje na show a v muzikálech. Od roku 2014 je také členem Comedy of Errors, se kterými už nahrál dvě alba "Spirit" (2015) a "House Of The Mind" (2017).

Členové Bruce Levick
(Narozen ***, Glasgow, United Kingdom)
Drums


Bruce je skotský hudebník a hráč na bicí a percussion. Od roku 2010 je členem kapely Comedy of Errors. Navštěvoval školu Bannerman High School. ve své hudební kariéře vystupoval s kapelami The Grand Tour, Machinary, Suicide Underground, ShadesOf, Victorian kitchen, Exoreon, Eliot Vey a Very Early bands.

Skupina Machinary se zrodila v červenci 2009, ale období jejího klíčení bylo mnohem delší. Doug Levick, Al Kerr a Bruce Levick byli v polovině 80. let jádrem progresivní metalové skupiny Exoreon.

V roce 2015 se Joe Cairney, Bruce Levick a Mark Spalding spojili se zakladatelem Abel Ganze a bývalým členem, klávesovým virtuozem Hewem Montgomerym, a vydali debutové album kapely pojmenované Grand Tour s názvem "Heavy On The Beach".Členové Mark Spalding
(Narozen ***)
Bass, Guitars


Mark je skotský hudebník a hráč na basovou kytaru a kytaru. Členem kapely Comedy of Errors byl v letech 1985-2014.

V roce 2015 se Joe Cairney, Bruce Levick a Mark Spalding spojili se zakladatelem Abel Ganze a bývalým členem, klávesovým virtuozem Hewem Montgomerym, a vydali debutové album kapely pojmenované Grand Tour s názvem "Heavy On The Beach".


Členové John Fitzgerald
(také jako John "The Funk" Fitzgerald)
(Narozen ***)
Bass


John je skotský hudebník a hráč na basovou kytaru. Od roku 2012 je členem kapely Comedy of Errors.

Členové Hew Montgomery
(Narozen ***)
Bass


Hew spoluzaložil Abel Ganz v roce 1982 a byl jejím členem až do roku 2007, kdy odešel, aby se mohl soustředit na svůj sólový projekt Grand Tour. Zaznamenává a produkuje řadu místních projektů a v současné době pracuje na druhém albu Grand Tour v jeho Southpark Studios v Glasgowě.

Zpět
Studiové desky:
2023 Threnody For A Dead Queen
2022 Time Machine
2017 House Of The Mind
2015 Spirit
2013 Fanfare & Fantasy
2011 Disobey

EP's:
1989 Hold On
1987 24 Hours
1986 Mini Album
1985 Ever Be The Prize
Ostatní nahrávky:
2005 Oh! The Innocence - The Early Years (komp.)
1988 Comedy Of Errors (komp.)


Skupina:
Joe Cairney - Lead & Backing Vocals
Sam McCulloch - Guitars
Mark Spalding - Guitars
Jim Johnston - Keyboards, Backing Vocals
Bruce Levick - Drums
Hosté:
Diskografie Threnody For A Dead Queen
Vyšlo 2. června 2023, LP Plane Groovy, PLG053 (UK)

Seznam skladeb:
01. Summer Lies Beyond (15:27)
02. The Seventh Seal (14:10)
03. We Are Such Stuff As Dreams Are Made On (3:02)
04. Jane (Came Out Of The Blue) (4:00)
05. Through The Veil (3:33)
06. Threnody For A Dead Queen (12:28)
07. And Our Little Life Is Rounded With A Sleep (3:09)
08. Funeral Dance (3:09)
Total Time: (58:58)

Songs written: Jim Johnston
Mixing & Mastering: Rob Aubrey

Skupina:
Joe Cairney - Lead & Backing Vocals
Sam McCulloch - Guitars
Mark Spalding - Guitars
Jim Johnston - Keyboards, Backing Vocals
John Fitzgerald - Bass
Bruce Levick - Drums
Hosté:
Diskografie Time Machine
Vyšlo 23. září 2022, LP Plane Groovy, PLG053 (UK)
CD 2017, self-released, COE004 (US) with a bonus track
CD 2017, Plane Groovy, PLG053

Seznam skladeb:
01. The knight Returns (6:32)
02. Lost Demigods (5:19)
03. Wonderland (15:29)
04. The Past Of Future Days (4:35)
05. Time Machine (12:21)
06. Disobey Live at RosFest USA 2016 (6:58)
Total Time: (51:14)

Music, Arranged, Lyrics: Jim Johnston
Track 06 is a bonus track recorded live at RoSfest at the Majestic Theater, Gettysburg, PA, USA on 5/8/2016
Mixed, Mastered: Rob Aubrey at Aubitt Studios
Graphics [Layout], Design [Technical Design]: Hew Montgomery, Steve Moffitt

Skupina:
Joe Cairney - Lead & Backing Vocals
Sam McCulloch - Guitars
Mark Spalding - Guitars
Jim Johnston - Keyboards, Backing Vocals
John Fitzgerald - Bass, Guitars
Bruce Levick - Drums
Hosté:
Diskografie House Of The Mind
Vyšlo 23. června 2017, LP Plane Groovy, PLG053 (UK)
CD 2017, self-released, COE004 (US) with a bonus track
CD 2017, Plane Groovy, PLG053

Seznam skladeb:
01. Tachyon (6:21)
02. House Of The Mind (14:47)
03. A Moment's Peace (4:15)
04. One Fine Day (2:48)
05. Song Of Wandering Jacomus (13:47)
Total Time: (41:58)

Bonus track on 2017 CD release:
06. Ever Be The Prize (9:00)


Skupina:
Joe Cairney - Vocals
Jim Johnston - Keyboards
Bruce Levick - Drums
Sam McCulloch - Guitars
Mark Spalding - Guitars
John Fitzgerald- Bass
Hosté:
Diskografie Spirit
Vyšlo 20. října 2015, Plane Groovy, PLG039 (UK)

Seznam skladeb:
Part 1. "Spirit" (45:01)
01. My Grief Lies All Within (5:21)
02. Infinite Wisdom? (1:51)
03. Spirit Shines / Spirit (4:26)
04. Can This Be Happening? (3:54)
05. In Darkness Let Me Dwell (3:06)
06. I Call And Cry To Thee (5:42)
07. Set Your Spirit Free / Goodbuy My Love Until We Meet Again (3:22)
08. Ascension / Et Resurrextit / Auferstehen - Arise In Love Sublime, Arise (6:55)
09. Into The Light (5:04)
10. Above The Hills (5:20)
Total Time: (45:01)

Part 2. "Epilogue" (10:41)
11. This Is How It Has To Be (5:59)
12. Spirit (Single) (4:42)
Total Time: (55:42)


Skupina:
Joe Cairney - Lead & Backing Vocals
Bruce Levick - Drums
Mark Spalding - Guitars, Bass, Backing Vocals
Jim Johnston - Keyboards, Backing Vocals
John Fitzgerald - Backing Vocals, Bass (10)
Hosté:
Diskografie Fanfare & Fantasy
Vyšlo 18. března 2013, CD self-released, COE002 (UK)
2LP Plane Groovy, PLG013 (UK) With 1 bonus track

Seznam skladeb:
01. Fanfare For The Broken Hearted (9:06)
02. Something She Said (7:17)
03. In A Lifetime (4:40)
04. Going For A Song (8:33)
05. Merry Dance (4:57)
06. The Cause (9:29)
07. Time's Motet And Galliard (8:05)
08. Remembrance (4:00)
09. The Answer (9:30)
Total Time: (66:22)
Bonus track on 2013 LP edition:
10. Time There Was (6:34)

Artwork: Joe James with Jim Johnston (concept)

Skupina:
Joe Cairney - Vocals
Jim Johnston - Keyboards, Guitars & Vocals
Mark Spalding - Lead Guitar, Rhythm Guitar, Acoustic Guitar, Bass, Backing Vocals
Hosté:
Bruce Levick - Drums
Hew Montgomery - Bass (09-1)
Diskografie Disobey
Vyšlo 2011,

Seznam skladeb:
01. Disobey (6:45)
02. Jekyll (5:12)
03. Prelude, Riff And Fugue (4:41)
04. Carousel (9:57)
05. American Rodeo (4:09)
06. Could Have Been Yesterday (5:55)
07. Ailsa's Lullaby (1:36)
08. Joke (4:22)
The Student Prince
09.      Part 1 - When will I See You Again (9:11)
10.      Part 2 - And So To Bed (5:57)
11.      Part 3 - Foolcircle (7:13)
12.      Part 4 - Green Light Coda (3:31)
Total Time: (68:29)

Music, Lyrics, Arranged: Jim Johnston
"This album is dedicated to Ailsa Johnston"
Recorded and pre-mixed at Rigwoodie Studios, Ayr, Scotland
Final mixing and mastering at Aubitt Studios, Southampton, England
Recorded at Rigwoodie Studios, Ayr
Mixed at Rigwoodie Studios, Ayr
Mixed, Mastered: Rob Aubrey at Aubitt Studios
Artwork [Artwork Conceived And Realised]: Jim Johnston, Steve Moffitt
Photography [Sunset Photograph]: John McBride

Skupina:
Jim Johnston - Keyboards
John MacPhee - Drums
Mark Spalding - Guitar
Barry Henderson - Bass
John Cowden - Vocals
Hosté:
Diskografie Hold On
EP, vyšlo květen 1989, COE EP3, cassette only

Seznam skladeb:
01. Living Without Your Love ()
02. Hold On ()
03. Free Spirit ()
Total Time (00:00)


Skupina:
Joe Cairney - Vocals
Jim Johnston - Keyboards
John MacPhee - Drums
Mark Spalding - Guitars
Barry Henderson - Bass
Hosté:
Diskografie 24 Hours
Vyšlo 18. listopadu 1987, demo tape

Seznam skladeb:
01. Emperor's Clothes (4:08)
02. Rule Britannia (7:56)
03. Tunes Of Glory (4:48)
04. Seventeen (6:29)
05. Stage of Fools (7:03)
Total Time: (30:24)


Skupina:
Joe Cairney - Vocals
Jim Johnston - Keyboards
John MacPhee - Drums
Mike Barnard - Guitars
Mark Spalding - Bass
Hosté:
Diskografie Mini Album
Vyšlo 7. srpna 1986,

Seznam skladeb:
01. The King of Kings (4:08)
02. Time There Was (7:56)
03. Once in a While (4:48)
04. Behold the Knight (6:29)
05. The Student Prince - Part 1 (7:03)
Total Time: (00:00)

Recorded and mixed at Ice Station Studios

Skupina:
Joe Cairney - Vocals
John MacPhee - Drums
Mike Barnard - Guitars
Mark Spalding - Bass & Backing Vocals
Jim Johnston - Keyboards
Hosté:
Diskografie Ever Be The Prize
Vyšlo 1985,

Seznam skladeb:
01. Dreams That Count ()
02. Beat The Lights ()
03. Ever Be The Prize (7:00)
Total Time: (00:00)Skupina:
Mark Spalding - Bass (1 01-12, 2 01-08, 3 01-03, 3 09-15)
Jim Johnston - Keyboards
Barry Henderson - Bass (2 09-12)
John MacPhee - Drums, Percussion (1 01-12, 2 01-12, 3 01-15)
Mark Spalding - Guitars (2 09-12, 3 04-08)
Mike Barnard - Guitars (1 01-12, 2 01-08, 3 01-03, 3 09-16)
Joe Cairney - Vocals (1 01-12, 2 01-12, 3 01-13)
Hosté:
Diskografie Oh! The Innocence - The Early Years
3CD, vyšlo 2005, Perilous Company Productions, PC 3001 A/B/C

Seznam skladeb:
CD 1:
01. Disobey ()
02. Valentines Day Massacre ()
03. Beat The Lights ()
04. Remembrance Of Things Past ()
05. Let The Games Commence ()
06. The Four Seasons ()
07. Carousel ()
08. Ever Be The Prize (1986) ()
09. The Rebel ()
10. Dreams That Count (1986) ()
11. The Answer ()
12. Awaken ()
CD 2:
01. Going For A Song ()
02. Behold The Knight ()
03. Suffer Little Children ()
04. Time There Was ()
05. The Student Prince Pt. 1 And Pt. 2 ()
06. The Promised Land ()
07. We Are Here ()
08. Something She Said ()
09. Pornography And Illusion ()
10. The Elephant Man ()
11. This Is Not Enough ()
12. Jekyll And Hyde ()
CD 3:
01. Dreams That Count (1985) ()
02. Beat The Lights ()
03. Ever Be The Prize (1985) ()
04. The Emperor's Clothes ()
05. Rule Britannia ()
06. Tunes Of Glory ()
07. Seventeen ()
08. Stage Of Fools ()
09. Time There Was ()
10. Once In A While ()
11. The King Of Kings ()
12. Behold The Knight (Diff. Version) ()
13. The Student Prince Pt. 1 ()
14. Lungfish (Instrumental) ()
15. Maniac Guitars (Instrumental) ()
16. Intro Music (Instrumental) ()
Total Time: (00:00)

Producer: Steve Moffitt
Made by the band for die hard fans only in a very limited edition (30 copies). Also contains a small booklet plus the original cassette cover for the "Ever Be The Price" demo (1985). Tracks 1-1, 1-3, 1-5, 1-6, 1-9. 1-12: recorded Cartha 1985. Tracks 1-2, 1-4, 1-7: recorded Doune 1984. Tracks 1-8, 1-10, 2-2 to 2-5, 3-16: recorded Shadows 1986. Tracks 1-11, 2-1: recorded Strathaven Studios, 1985/1986. Tracks 2-6 to 2-8, 3-15, 3-17: from The Lost Demo, 1987. Tracks 2-9 to 2-12: recorded Paradiso, Amsterdam, Netherlands, 13 September 1987. Tracks 3-1 to 3-3: from Comedy Of Errors - Ever Be The Prize, recorded at Blanefield Studio, 1985. Tracks 3-4 to 3-9: from Comedy Of Errors - 24 Hours...., recorded Evenload Studio, East Kilbridge, 1987. Tracks 3-10 to 3-14: from Comedy Of Errors - Comedy Of Errors, recorded at Strathaven Studio, 1986.

Skupina:
Joe Cairney - Vocals
Jim Johnston - Keyboards
John MacPhee - Drums
Mike Barnard - Guitars (06-10)
Mark Spalding - Bass (06-10), Guitars (01-05)
Barry Henderson - Bass (01-05)
Hosté:
Diskografie Comedy Of Errors
EP, vyšlo 1988, Ugum Production, CD MSI-UGU00290 (France)

Seznam skladeb:
01. Emperor's Clothes (4:10)
02. Rule Britannia (7:56)
03. Tunes of Glory (4:48)
04. Seventeen (6:29)
05. Stage of Fools (7:03)
06. The King of Kings (4:06)
07. Time there Was (3:02)
08. Once in a While (5:59)
09. Behold the Knight (4:23)
10. The Student Prince - Part 1 (Omitted) (4:00)
Total Time (51:56)

Cover uvádí skladby 06 až 10 nesprávně:
06. The King Of Kings
07. Time There Was
08. Once In A While
09. Behold The Knight
10. The Student Prince, Part 1
"Behold The Knight" je uvedena dvakrát (skladba 06 je v nižší kvalitě), skladba 10 řádně masterována. Skladba "The Student Prince" není na tomto CD.
Tracks 01 to 05 from Comedy Of Errors - "24 Hours".
Tracks 06 to 10 from Comedy Of Errors - "Comedy Of Errors" ("Mini Album").

ZpětComedy Of Errors: (left to right) John Fitzgerald, Joe Cairney, Jim Johnston, Bruce Levick, Sam McCulloch

   Zpět
Oficiální stránky:
http://comedyoferrors.org/?page=Home
https://www.facebook.com/Comedyoferrorsofficial/?ref=page_internal
Nahoru ProgressRock
Made by 
©  29.5.2020 
Menu Poslední aktualizace: 31.5.2023
mbrezny@centrum.cz 
...a vzkaz autorovi!