The Chemical Brothers


Zpět
The Chemical Brothers je anglické elektronické duo pocházející z Manchesteru z roku 1989. Skládají elektronickou hudbu několikrát oceněnou cenou Grammy a spolu s The Prodigy, Fatboy Slim a dalšími kolegy byli průkopníky, kteří přenesli velký beatový žánr do popové kultury. Jeho členové Tom Rowlands a Ed Simons si zpočátku říkali The Dust Brothers, ale poté, co zjistili, že ve Spojených státech existuje stejnojmenné duo, přejmenovali se na The Chemical Brothers. Dosáhli rozsáhlého úspěchu, když jejich druhé album "Dig Your Own Hole" atakovalo britské žebříčky v roce 1997. Ve Spojeném království už vydali šest alb alba a 13 top 20 singlů, včetně dvou singlů číslo jedna. Velmi oblíbené jsou i jejich živé sety.

Rowlands působil v kapele s názvem Ariel, než se seznámil se Simonsem. Ariel založili v Londýně Rowlands a jeho přátelé Brendan Melck a Mathew Berry. Prvním singlem tohoto uskupení byl "Sea Of Beats" s bílou etiketou, než Philip Brown založil Echo Logik Records a vydal jejich první promo "Bokadilo". Dalšími singly byly písně "Must't Grumble" a jejich nejznámější "Rollercoaster". Po roce u Echo Logik se upsali k nahrávkám vydavatelství deConstruction, kteří trvali na tom, aby do sestavy dostali i zpěvačku a tak rekrutovali bývalou frontmanku Xpansions Sally Ann Marsh. Ale po několika zklamáních jako je "Let It Slide", ktetý Rowlands později označil jako "zmetek", se kapela rozpadla. Jednou z posledních věcí, kterou Ariel udělali, byla píseň "T Baby", kterou dvojice remixovala. Pokud jde o remix, Ed uvedl, že Ariel symbolicky skončili, když je deConstruction požádali o remix Dust Brothers ze skladby Ariel. To byl poslední hřebík v rakvi. Tom později řekl v televizním rozhovoru v roce 1995: "Jeden z kluků byl trochu šílený, ale nyní je zpátky na vysoké škole a druhý řídí naši dodávku".

Tom a Ed se navzájem seznámili v roce 1989 díky středověkému spisovateli Geoffrey Chaucerovi, neboť oba dva tehdy studovali historii na Manchesterské univerzitě. Během pouhých několika týdnů od prvního setkání začali spolu hrát. Rowlands a Simons pak začínali jako DJ v malém Manchesterském klubu s názvem Naked Under Leather v zadní části hospody v roce 1992, kde vystupovali pod přezdívkou 237 Turbo Nutters, pojmenované podle čísla jejich domu na Dickenson Road v Manchester a odkazu na jejich nepříjemné dny v Blackburnu. Dvojice začínala hraním hip hopu, techno a house stylu. Rowlands a Simons se přejmenovali na The Dust Brothers, po americkém produkčním duu proslaveném svou prací s Beastie Boys. Specializovali se na melodie s velkými rytmy a většími zvuky, ale brzy byli frustrováni z nedostatku takových skladeb. Po nějaké době jim ale došly vhodné instrumentální hip hopové stopy k použití, takže si začali vyrábět vlastní. Pomocí hi-fi systému Hitachi, počítače, sampleru a kláves nahráli "Song To The Siren" se samplem od This Mortal Coil. Píseň "Song To The Siren" byla vydán na jejich vlastním nahrávacím labelu nazvaném Diamond Records podle Edovy přezdívky. V říjnu 1992 vylisovali 500 kopií bez udání labelu a vzali je do různých obchodů s tanečními deskami po celém Londýně, ale žádný z nich jej nechtěl hrát, že to mělo příliš pomalé tempo. Kopii poslali londýnskému DJ Andrewovi Weatherallovi, který z něj udělal trvalé příslušenství ve svých DJ setech. Weatherall také podepsal se skupinou smlouvu s jeho labelem Junior Boy's Own. V květnu 1993 pak pod touto hlavičkou vydala skupina skladbu "Song To The Siren".

Kolem června 1993 realizovali Dust Brothers své první remixy, k nimž patřily "Packet Of Peace” od skupiny Justin Robertson's Lionrock, následované písněmi od Leftfield, Republica a The Sandals. Později v roce 1993 The Dust Brothers dokončili práci pro jejich EP nazvané z úcty k Geoffrey Chaucerovi "Fourteenth Century Sky" vydané v lednu 1994. EP obsahovalo průkopnickou "Chemical Beats", která ztělesňovala definici žánru dua jejich big beat zvuku. EP také obsahovalo píseň "One Too Many Mornings", která poprvé ukázala méně intenzivnější a chladnější stránku The Dust Brothers. Na debutovém albu se později objevila "One Too Many Mornings" i "Chemical Beats". Další EP "My Mercury Mouth" následovalo později v roce 1994. "Chemical Beats" se stala také součástí soundtracku pro první vydání herní série Wipeout, která byla uveden ve Wipeout pro PlayStation v roce 1995. Provedli také nespočet remixů včetně Prodigy, Bomb the Bass a Primal Scream.

V říjnu 1994 se The Dust Brothers nastálo usídlilil jako DJ v malém, ale vlivném společenském klubu Heavenly Sunday Social Club v hospodě Albany v londýnské Velké Portland Street. Stali se tak populární, že někdy se tam za večer mihlo přes 500 návštěvnáků. Pravidelnými návštěvníky tam byli Noel Gallagher, Paul Weller, James Dean Bradfield a Tim Burgess. The Dust Brothers byli následně požádáni, aby remixovali skladby Manic Street Preachers a The Charlatans, plus "Jailbird" od Primal Scream a "Voodoo People" od The Prodigy. Tyto dva remixy byly odhaleny v televizi v roce 1995 během playlistu MTV Europe "The Party Zone". Začátkem roku 1994 byli The Dust Brothers v klubu jednou neděli osloveni Noelem Gallagherem z Oasis, kteří se v té době stali jednou z nejvýznamnějších kytarových kapel ve Velké Británii. Gallagher řekl páru, že má skladbu inspirovanou Baleáry, kterou napsal, a chtěl, aby ji The Dust Brothers remixovali. Postupem času však Gallagher změnil názor a nakonec ji The Dust Brothers nerealizovali.

V březnu 1995 zahájili The Dust Brothers své první mezinárodní turné, ve kterém navštívili Spojené státy, kde vystupovali s Orbital a Underworld, a poté řadu evropských festivalů. V té době také původní Dust Brothers vznesli námitky proti použití jejich jména, a tak Rowlands a Simons museli rozhodnout o novém jménu. Rozhodli se pojmenovat The Chemical Brothers spojením názvu skladby "Chemical Beats" a z návrhu Simonsovy babičky The Grit Brothers.

V červnu 1995 vydali svůj čtvrtý singl "Leave Home", první pod novým názvem, který vyšel u Junior Boy's Own jako předzvěst bezprostřední poté vydaného debutového alba a stal se prvním hitem hitparády skupiny, když vystoupal na pozici #17. Jejich debutové album "Exit Planet Dust", jehož název byl inspirován proměnou názvu dua z Dust Brothers na Chemical Brothers, vyšlo v červenci 1995 a výrazně bodovalo na domácí půdě, kde se dostali až na 9. pozici v albové hitparádě. Uvedl se na něm hostující zpěvák Beth Orton v písni "Alive Alone". Nakonec se jej prodalo celosvětově přes milión kopií a bylo využíváno na soundtracku vědecké fantastiky pro televizní seriál Virtuality. Krátce poté přecházejí s vlastním labelem Freestyle Dust přecházejí jako odnož k Virgin Records. Zde už vyšel singl "Life Is Sweet", kde znovu využili hostujícího zpěváka svého přítele Tima Burgesse, zpěváka kapely The Charlatans. Singl dosáhl č. #25 ve Velké Británii a magazín Select jej zvolil "singlem měsíce" za říjen, obsahoval také remix "Life Is Sweet" od Daft Punk. Okolo The Chemical Brothers je poměrně rušno - v srpnu si zahráli set pro Oasis, zajímají se o ně kapely jako The Prodigy, Happy Mondays nebo The Stones.

The Stone Roses požádali duo o remix jejich skladby "Begging You" z jejich alba "Second Coming". Po zahájení práce na remixu, který považovali za realizovatelný, později tento nápad odmítli a práce přerušili.

V říjnu 1995 se duo vrátilo do Heavenly Sunday Social klubu na druhé a poslední působení jako DJ duo. Na sobotní večery se tak nastálo stali hosty Heavenly Sunday Social v Turnmillsu. V listopadu hráli The Chemical Brothers v Londýně divadle Astoria. V této době duo obvykle využívalo jako svůj přídavek fision "Chemical Beats" a „Tomorrow Never Knows“ od Beatles. Během přídavku však Keith Flint z The Prodigy vyskočil na jeviště a tančil oděn v tričku se sloganem "Occupation: mad bastard" (Povolání: šílený parchant). Několik návštěvníků z davu se následně připojilo. To mělo za následek uvolnění napájecího kabelu, čímž se show dočasně uzavřela. The Chemical Brothers se přiznali, že je to příliš nerozházelo, "protože je to Keith z The Prodigy, a může si k čertu dělat, co se mu zlíbí". Těsně před Vánocemi 1995 hráli na Brixton Academy svůj největší koncert společně s The Prodigy.

V lednu 1996 získala deska "Exit Planet Dust" zlatý certifikát. The Chemical Brothers vydali svůj první nový materiál za šest měsíců na Virgin jako EP pod názvem "The Loops Of Fury". Nahrávka se čtyřmi skladbami byla sice limitována na 20 000 kopií, nyní je ale k dispozici pro digitální stahování. Do britských žebříčků vstoupila na pozici #13. NME označila hlavní skladbu "šplouchající vlny syntezátorů skrze tvrdé beaty". EP také obsahovalo remix Dave Clarka z "Chemical Beats" a dvě další nové skladby "Get Up On It Like This" a "The Best Part Of Breaking Up".

V únoru 1996 časopis Select vybral seznam 100 dosud nejlepších alb 90. let. "Exit Planet Dust" byla uvedena na čísle 39. V srpnu 1996 podporovali The Chemical Brothers kapelu Oasis v Knebworthu, kde se každého z obou vystoupení zúčastnilo 125 000 lidí.

Během festivalu Glastonbury 1995 Rowlands a Simons měli další rozhovor s Noelem Gallagherem. Gallagher jim řekl, jak moc se mu líbí "Exit Planet Dust", a zeptali se jej, zda by dokázal zpívat v budoucí skladbě podobně jako Tim Burgess spolupracující v "Life Is Sweet". V té době ale příliš neusilovali s nabídkou vzhledem k tomu, jak zaneprázdněn byl Gallagher vydáním filmu Oasis "(What the Story) Morning Glory?" spolu s komplikacemi při jednání s nahrávacími společnostmi druhé strany. Duo však později pracovalo na skladbě, o které si mysleli, že by jí prospěl vokál. Poslali Gallagherovi pásku toho, co dosud udělali. Pracoval na tom přes noc a brzy ráno jim zanechal zprávu, že je připraven to nahrát. Skladba byla nazvaná "Setting Sun" a vyšla v říjnu 1996 a vstoupila do britských žebříčků jako vůbec první singl dua na pozici č. #1. Vydání "Setting Sun" bylo doplněno delší instrumentální verzí a také novou skladbou "Buzz Tracks", která nebyla o nic víc než DJ pomůckou. Právníci tří zbývajících členů Beatles později napsali The Chemical Brothers a mylně prohlašovali, že samplovali "Tomorrow Never Knows". Virgin Records najal muzikologa, aby dokázal, že píseň nebyla samplována.

Mezitím byl v roce 1996 vydán živý záznam "Live At The Social Volume 1" pod hlavičkou Heavenly Records, který se stal prvním CD Mix The Chemical Brothers, s výjimkou bezplatného alba "Xmas Dust Up", které vyšlo v roce 1994 ve vydání NME. Bylo to také první živé plnohodnotné album dua.

V březnu 1997 vydali Brothers druhou skladbu ze svého nadcházejícího alba. Píseň "Block Rockin 'Beats" se stala rovnou č. #1 ve Velké Británii, možná díky použitému Schoolly D vokálnímu vzorku a přepracování basy ze singlu "Coup" od 23 Skidoo. NME skladbu označil jako "Single Of The Week" a uvedl: "Buší to jako tvoje hlava, když jsi právě udělal délku pod vodou v bazénu plném amylu". Později získala skladba cenu Grammy za nejlepší rockový instrumentální výkon. V USA se v té době "Setting Sun" usadilo na čísle #80 v žebříčku Billboard Top 100, po prodeji asi 80 000 kopií, což byl pro evropský "taneční" počin neobvyklý úspěch. Prodej alba "Exit Planet Dust" se také pohyboval kolem 150 000 výlisků.

Dne 7. dubna 1997 vydali The Chemical Brothers své druhé album pojmenované "Dig Your Own Hole". Nahrávalo se ve vlastním studiu skupiny v jižním Londýně, s titulem převzatým z jednoho graffiti na vemkovní zdi. Album bylo dobře přijato, Mixmag jej ohodnotil 10/10 a označil je "natolik šílené, aby bylo vzrušující, dostatečně vybroušené na to, aby nebylo ani příliš vzdáleno trendu kavárenských stolků".

Přes léto 1997 Brothers hodně koncertovali, zvláště po Spojených státech. Stali se také stálými hosty tokijských Liquid Rooms. V srpnu došlo ke sblížení The Chemical Brothers s americkými Dust Brothers, kteří je požádali, aby jim remixovali nadcházející singl "Elektrobank". Oni samotní se také stali vyhledávanými remixy pro jiné umělce. V září byl vydán další singl "Elektrobank" z "Dig Your Own Hole". V listopadu hrál pár v dublinském Point Theatre s podporou Carla Coxe. Začali také americké turné v Detroitu.


Na konci roku vedla finální skladba "Dig Your Own Hole", devítiminutová "The Private Psychedelic Reel", ke vzniku stejnojmenného mini-EP. Na B-straně se objevila živá verze "Setting Sun", zaznamenaná na Lowlands festivalu, Nizozemsko dne 24. srpna 1997. Také v prosinci, po čtyřech vyprodaných amerických pořadech, The Chemical Brothers cestovali po Velké Británii a trasu zakončili na vyprodané show na Brixton Academy v Londýně.

V roce 1998 se více soustředili na DJ show, přesto se objevily některé remixy, včetně skladby "I Think I'm In Love" od Spiritualized. V jednom vydání byly zahrnut vokální remix i instrumentální remix. Každý z nich trval více než sedm a půl minuty. Dalším remixem, který Brothers dokončili, byl "Delta Sun Bottleneck Stomp" od Mercury Rev. Jednalo se o další rozšíření spolupráce obou skupin, protože Jonathon Donahue z Mercury Rev hostoval také na "The Private Psychedelic Reel" na albu "Dig Your Own Hole". V září 1998 vyšlo druhé mixové album "Brothers Gonna Work It Out". Obsahuje některé jejich vlastní skladby a remixy, stejně jako písně od umělců, kteří ovlivnili jejich zvuk, jako jsou Renegade Soundwave, Meat Beat Manifesto, Carlos "After Dark" Berrios a Kenny 'Dope' Gonzales.

V květnu 1999 hráli The Chemical Brothers tři britská vystoupení v Manchesteru, Sheffieldu a Brightonu, jejich první od prosince 1997. Toho měsíce vydali i svůj první nový originální materiál po dvou letech, a to skladbu nazvanou "Hey Boy, Hey Girl", která byla více ovlivněna house než big beatem. V rozhovorech v té době Rowlands a Simons uvedli, že skladba byla inspirována večery venku v Sheffieldském klubu Gatecrasher. Stala se pak také jednou z jejich komerčně přístupnějších skladeb a v britských žebříčcích se dostala na 3. místo. Jejich třetí album "Surrender" bylo vydáno v červnu 1999. Objevil se na něm zpěv od Noela Gallaghera, Jonathana Donahue z Mercury Rev a Hope Sandovala od Mazzy Star. Jak už předestřela "Hey Boy, Hey Girl", album bylo více orientované na house než předchozí dvě alba. Na jedné z vynikajících skladeb alba "Out Of Control" Bernard Sumner z New Order doprovázen Bobbym Gillespie z Primal Scream poskytl vokály. V britských albových žebříčcích se stali jedničkou. Velkou pozornost si vyžádal i hudební videoklip v režii Michele Gondryho pro film "Let Forever Be", který využíval průlomové video a filmové efekty při zobrazení nočních můr mladé ženy.

Ke konci léta vystoupili Brothers na slavném koncertu Woodstock 99 konaného 24. července s pozitivním přijetím. Později v pátek večer navštívili taneční stan Glastonbury a následovalo turné po Velké Británii, které skončilo v prosinci a 4. září zavítalo i do Skotska. V listopadu pak vyšel singl "Out Of Control". Deska také obsahovala remix od Sasha. Poslední singl ze "Surrender", který vyšel v únoru 2000 jako EP "Music: Response" obsahoval pět skladeb s titulní skladbou a dvěma remixy, plus Electronic Battle Weapon 4, nazvaný "Freak Of The Week", a skladbu s názvem "Enjoyed", což byl v podstatě remix "Out of Control" od samotných Brothers. CD vydání "Surrender" bylo umístěno do třetí Blue Peter časové tobolky, pohřbené v lednu 2000. Téhož měsíce se objevili na albu Primal Scream "Xtrmntr" s remixem v jedenácté skladbě.

V červnu 2000 hráli Tom a Ed na Pyramid stage na festivalu Glastonbury. V srpnu 2000 hráli před velkým davem na hlavní scéně na festivalu Creamfields v Irsku. V prosinci 2000 přispěli The Chemical Brothers jednou ze svých nových skladeb "It Began In Africa" na newyorských DJ koncertech podporujících U2. V roce 2001 byli docela aktivní s nahrávkymi i živými vystoupeními. Začátkem roku začali pracovat na svém čtvrtém albu, prozatímně nazvaném "Chemical Four". První skladba, kterou si fanoušci mohli vychutnat, byla "It Began In Africa", kterou již dříve hráli při jejich DJ setu v New Yorku. Skladba se měla stát jejich přímým debutem v Kalifornii v dubnu 2001, na hudebním a uměleckém festivalu Coachella Valley. Další nová skladba "Galaxy Bounce" získala měla svůj debut také na Coachella. Jak se stalo obvyklým pro jejich nahrávky a experimenty, "It Began In Africa" byl nejprve lisován jako promo a součást série "Electronic Battle Weapon". To přineslo hodně rozhlasového vysílání na tanečních hudebních rozhlasových pořadech ve Velké Británii, a stávala stále více populárnější v klubech v průběhu léta. Jak léto postupovalo, stala se na Ibize skoro "hymnou". Plné komerční vydání singlu přišlo v září a dosáhlo č. 8 v žebříčku singlů ve Velké Británii, přestože pro tuto skladbu nebylo vyrobeno žádné propagační video.

Rowlands a Simons také remixovali skladbu od Fatboy Slima "Halfway Between the Gutter and the Stars" nazvanou "Song For Shelter". Tento remix byl vydán jako singl 3. září 2001, týden před "It Began in Africa", jako singl CD2 se "Song For Shelter/ Ya Mama". V britské singlové hitparádě dosáhl čísla 30, i když prodeje byly kombinovány se singlem CD1.

The Chemical Brothers dokončili práci na dalším albu "Come With Us" v říjnu 2001. Obsahovalo spolupráci s Richardem Ashcroftem z Verve ("The Test") a dlouholetým spolupracovníkem Beth Ortonem ("The State We In"). Album vyšlo v lednu 2002, kterému předcházel singl "Star Guitar", melodické číslo v Baleárském rytmu s propagačním videem od Michela Gondryho, které obsahovalo procházení scenérií nahlíženou oknem vlaku synchronizovanou s rytmem. Jako druhá skladba z alba, "It Began In Africa", byla vydána 10. září 2001, aby se rozšířila do klubové scény, kde se z ní stal populární hit. "Star Guitar" také vyšel jako DVD singl, úplně první tohoto dua. "Come With Us" bylo ale přijato s menší odezvou než jejich předchozí alba, přesto se v prvním týdnu jeho vydání rovnou dostalo na první místo v britském albu, když se ho prodalo 100 000 kopií. V dubnu byla titulní skladba z alba vydána jako singl s remixy Fatboye Slima jako součást dvojitého A-side nahrávky s The Test.

Přes léto 2002 cestovali The Chemical Brothers po festivalovém okruhu za účelem propagace alba. Ke konci roku 2002 vydali dvě EP, jedno konkrétně zaměřené na Japonsko a druhé pro USA (nazvané AmericanEP). Obě obsahovala remixy, živé verze a B-strany. Kapela navíc produkovala finální singl "Here To Stay" od New Order s názvem "Here To Stay", který byl také remixem. Jedna z jejich dalších hlavních písní z tohoto alba byla "Galaxy Bounce", která byla populární a objevila se jako hudba hlavního titulu pro hru Xbox Project Gotham Racing. Bylo také zahrnuto v soundtracku k filmu Lara Croft: Tomb Raider. "Star Guitar" byl uveden jako píseň na PSP Lumines II.

Dvě další písně "Come with Us (Introduction)" a "Star Guitar (Title Screen)" byly uvedeny na závodnické hře PlayStation 2 s názvem WRC II: Extreme. Píseň "My Elastic Eye" z alba "Come With Us" se mihla ve filmu The Butterfly Effect z roku 2004 s Ashtonem Kutcherem a Amy Smart.

Začátkem roku 2003 bylo možno opět spatřit Rowlanda a Simona zpátky ve studiu při práci na novém materiálu, včetně "The Golden Path", spolupráce s Wayne Coyne z Flaming Lips. Toto album vyšlo v září 2003, současně jako "best of" album nazvané "Singles 93-03", které oslavilo deset let vydávání nahrávek The Chemical Brothers. Na "Singles 93-03" se dostala většina, ale ne všechny jejich singly. Na albu byla kromě "The Golden Path" zařazena také druhá nová skladba, která se jmenovala "Get Yourself High". "Singles 93-03" vyšlo rovněž na DVD s další nabídkou včetně vybraných živých vystoupení a rozhovorů s Rowlandem, Simonem a mnoha jejich spolupracovníky za celé toto období. Skladba "Get Yourself High" uvedla hostování kanadského rappera k-os na vokály, v listopadu 2003 byla vydána i jako singl.

Na konci roku 2003 a 2004 pokračovali The Chemical Brothers ve studiu ve studiu s novým materiálem a remixem "Slow" od Kylie Minogue. Když byl vydán na vzácném bílém etiketovém vinylu, vyšel následně i komerčně v březnu na CD s jejích dalším singlem "Red Blooded Woman" a na exkluzivním 12-palcovém vinylovém disku, obsahujícím i dva další remixy Kylie. V létě 2004 se vrátili na festivaly, včetně vystoupení na festivalu Glastonbury, v Tokiu, Skotsku a Irsku. Podruhé také navštívili Jižní Ameriku (poprvé v roce 1999) a navštívili Chile, Argentinu a Brazílii. Během těchto setů hráli nový materiál včetně písně "Acid Children", která se ukázala jako singl a byla jednou z nejpopulárnějších nových skladeb.

V září 2004 vydali The Chemical Brothers sedmou "Electronic Battle Weapon 7", která byla vydána jako jednostranný promo-only 12-palec, obsahující "Acid Children". Výrazný odklon od předchozích hudebních snah dvojice The Chemical Brothers představoval screeching 303 bassline a výrazný hlasový sampl, hlasitý vzorek hlasu, který hlásá "You Are All My Children Now!" (Všichni jste nyní moje děti!), který byl stažen z hororového filmu A Nightmare on Elm Street 2: Freddy's Revenge. Bylo to spojeno s projekcí zlověstného klauna, který v jejich živých vystoupeních pronášel stejná slova. Série promo vydání "The Electronic Battle Weapon" představovala hlavně nové nahrané skladby The Chemical Brothers, vydanými na promo, aby umožnili DJ-ům je otestovat v klubovém prostředí a tak posoudit jejich oblíbenost.

The Chemical Brothers se ocitají v nezáviděníhodné situaci - tlak médií a hudební veřejnosti je veliký, na jejich nové nahrávky se čeká vždy s velkou nervozitou. Elektronické duo však neúnavně pracuje na novém materiálu a brzy je na světě další album. V roce 2004 začali The Chemical Brothers pracovat na jejich pátém studiovém albu "Push The Button", které mimo jiné zahrnuje spolupráci s Timem Burgessem, Kele Okereke a Anwarem Superstar. Album bylo vydáno 24. ledna 2005. Skladba "Galvanize", která obsahuje rappera Q-Tip na vokály, byla prvním singlem, který byl převzat z "Push The Button", a měl premiéru výhradně na iTunes. Singl vyšel 17. ledna 2005 a vstoupil do britského žebříčku na pozicí 3. Druhý singl "Believe" s hostujícím Kele Okereke z Bloc Party se nedokázal dostat do Top 10, ale přesto se dostal do Top 20, kde skončil na 18. místě. Píseň "The Boxer" uvedla Tima Burgessa a stala se prvním singlem dua, který se nedostal do Top 40.

Kritici se dělí na dvě skupiny - jedni jej označují za zklamání a krok zpátky, druzí za výbornou desku. Faktem zůstává, že Tom Rowlands a Ed Simons proměnili dvojnásobnou nominaci na Grammy s albem a singlem "Galvanize" a získali Grammy na Grammy Awards 2006. Jedna z písní z tohoto alba "The Big Jump" se objevuje ve videohře Burnout Revenge a také v Project Gotham Racing 3. Skladba "Surface To Air" představila pulzující akordovou progresi a basovou linii připomínající úvod k písni "The Modern Age" od kapely Strokes. Neoficiální remixovaná verze alba s názvem "Flip The Switch" byla dána k dispozici zdarma, spolu s EP "Believe", představujících dalších šest remixů "Believe".

V září 2006 byli The Chemical Brothers odhaleni jako první hudebníci, kteří se zapojili do Tate Tracks. Galerie Tate Modern pozvala různé skupiny a skladatele, aby si vybrali dílo, které je inspirovalo ze sbírky moderního umění v galerii, a poté o něm napsali skladbu. Nahrávka The Chemical Brothers "Rock Drill" byla inspirováno sochou "Torso in Metal from The Rock Drill" a bylo slyšet ve sluchátkách před vystaveným dílem v galerii. Od října 2006 je také k dispozici k poslechu on line na webu Tate Tracks.


V červnu 2006 The Chemical Brothers na svém oficiálním webovém fóru oznámili, že duo pracuje na čerstvém materiálu, konkrétně na albu s kódem "Chemical 6". Simons také uvedl, že skupina bude hrát na vybraných místech v letní sezóně 2007, přesně uvedl Řím, a také v nořním klubu Fabric ve Farringdonu v Londýně. Simons také prohlásil, že duo "doufá, že vydá sérii Electronic Battle Weapon v létě". "Electronic Battle Weapon" 8 a 9 byly debutovány na BBC Radio 1 show u Pete Tonga dne 8. prosince 2006. Oboustranný vinyl byl konečně vydán těsně před očekávaným silvestrovským koncertem The Chemical Brothers na slavném londýnském klubu Turnmills. Vinyl měl celosvětově limitovanou edici a byl přijat fanoušky, DJ i kritiky. "Electronic Battle Weapon 8", asi šest a půl minuty, byla velmi odlišná od stylu "big acid", který předchozí "Electronic Battle Weapon" dodržovaly. Byly pro ně charakteristické 'hromové' bubny se sílící linií sentezátorů. Verze této skladby vystupovala na albu "We Are The Night" a byla pojmenována "Saturate". "Electronic Battle Weapon 9" byla pak typická danceflooor skladba The Chemical Brothers s jejich vokály a ochrannými známkami spojenými se sirénami a základní melodií.

Na stejném koncertu v Turnmills zahráli Brothers také o půlnoci dříve nevydanou píseň, která pčivítala rok 2007, která u diváků dopadla dobře. Tato skladba se nakonec objevila jako "Burst Generator" na nadcházejícím albu "We Are The Night". Mnoho z přítomných pak přemýšlelo, zda-li poslední ze série Electronic Battle Weapon byla jednoduše jednorázovým experimentem nebo naznačila nový směr, kterým by se mohlo nové album vydat, nebo snad byla připomínkou jejich žánru, který byl označován jako big beat na albech v minulosti. Píseň zároveň byla také 100. vydanou písní skupiny.

Dne 21. března 2007 The Chemical Brothers konečně oficiálně ohlásili své nadcházející album na MySpace. Nové album dostalo název "We Are The Night" a vyšlo 2. července 2007 ve Velké Británii a 17. července 2007 ve Spojených státech. Album bylo velmi úspěšné, za první týden se jej prodalo 89 000 kopií, usadilo se na prvním místě britské albové hitparády a bylo oceněno Grammy v kategorii nejlepší album žánru Electronic/Dance.

The Chemical Brothers se odvolávali na opoždění ve výrobě přebalu pro toto zpoždění. EMI následně vydali s omluvou online počítačovou hru Chemical Brothers. Seznam skladeb byl zveřejněn fanouškům na oficiálním mailing listu 10. dubna. Na albu se objevilo hodně spolupracujících, například Klaxons v "All Rights Reversed", Midlake v "The Pills Won't Help You Now", Ali Love ve "Do It Again" a Willy Mason ve skladbě "Battle Scars".

Dne 12. dubna 2007 měl opět Pete Tong tu čest nabídnout světu první náhled na skladbu s nového alba. Tentokrát to byl první singl "Do It Again" z jejich nového alba, který byl vysílán na jeho BBC Radio 1 v "In New Music We Trust" show. Oficiální vydání singlu bylo 4. června (digitálně) a 14. června na 12- a 7-palcích a CD. Album vyšlo ve Velké Británii dne 2. července 2007.

V září 2007 odehráli The Chemical Brothers v rámci akce Becks Fusions bezplatný živý koncert na Trafalgarském náměstí. Všichni, kteří se zúčastnili, byli vybaveni 3D brýlemi pro prohlížení vizuálních efektů na obrazovce. The Chemical Brothers dodali i novou skladbu pro soundtrack Heroes s názvem "Keep My Composure". Alternativní verze této skladby byla uvedena i na kompilačním albu "Brotherhood", druhé singlové kompilaci, která také přinesla novou píseň "Midnight Madness" a druhý disk všech "Electronic Battle Weapon" doposud vydaných. The Chemical Brothers pokračovali v turné až do roku 2008, aby propagovali kompilaci, včetně přelomového data v Olympii ve West Kensington v Londýně.

Dne 30. března 2010 skupina na svých webových stránkách oznámila, že jejich sedmé studiové album vyjde 22. června 2010 pod názvem "Further" a bude od kapely prvním, které bude vydáno s odpovídajícími videi vytvořenými speciálně pro každou z 8 zvukových stop. Videa byla natočena s dlouholetými vizuálními spolupracovníky Adamem Smithem a Marcusem Lyallem. Před vydáním alba skupina ještě v květnu odehrála čtyři koncerty v londýnském Roundhouse, kde bylo celé album i s jeho doprovodnými videi přehráno. Videa pak vyšla na speciálním DVD a na iTunes. Většina recenzí byla pozitivní, BBC Music dokonce uvedla, že "... syntezátory jsou brutálně použity a překonávají hranice skrze všech osm skladeb. The Irish Times napsal, že se "...jedná o velmi působivou kolekci, která je přenášena spolu s vzrušujícím pocitem rychlosti a hybnosti". Chvála však nebyla u tohoto alba jednomyslná, např. americký rockový magazín Spin jí přidělil při hodnocení tři z pěti hvězdiček.

Na newyorské přehlídce Comic Con dne 10. října 2010 filmový režisér Joe Wright oznámil, že The Chemical Brothers připravují soundtrack k jeho nadcházejícímu filmu Hanna. Wright, který v minulosti spolupracoval s The Chemical Brothers jako člen vizuální společnosti Vegetable Vision, prohlásil, že je "velmi nadšený, že konečně... pracuje s modernějším rytmem. Je tu hodně basů, je to velmi hlasité". Soundtrack byl vydán výhradně na iTunes dne 15. března 2011 a na CD dne 4. července 2011. Dvojice také přispěla novou verzí písně "Don't Think" s názvem "Nina Frequency", stejně jako dvě nové písně "Electric Hands" a "Danka Jane" k soundtracku filmu Black Swan z roku 2010 režiséra Darrena Aronofsky.

The Chemical Brothers vydali i své první koncertní video "Don't Think" v roce 2012, které dokumentovalo jejich vystoupení na festivalu Fuji Rock v Japonsku v roce 2011. Film debutoval v únoru v divadlech po celém světě, včetně premiéry v Londýně, kde účastníci, včetně Matta Smithe, Karen Gillan a Keiry Knightley, byli viděni tančit v uličkách a sedadlech, což jednoho recenzenta vedlo k poznámce "občas nebylo možné říct, které ruce byly ve vzduchu, které na obrazovce a které v místnosti". Toto DVD bylo prvním koncertním záznamem, který byl smíchán s prostorovým zvukem 7.1, a byl vydán na Blu-ray, DVD a CD 26. března 2012.

Dne 7. března 2012 bylo oznámeno, že The Chemical Brothers připravují svůj druhý soundtrack k filmu, tentokrát pro fil o bankovní loupeži Now You See Me. Kapela se však musela z projektu v počátečních fázích stáhnout, protože nastaly konflikty při plánování.

Po "Hanna" a "Don't Think" Tom Rowlands začal pracovat na řadě samostatných projektů. Remixoval a produkoval hudbu pro Tinie Tempah, The Klaxons a New Order, napsal soundtracky k filmu Trespass Against Us s režisérem Adamem Smithem a divadelní produkci Life of Galileo režirovanou Joe Wrightem uváděné v Young Vic a v květnu 2013 vydal 12" singl "Through Me/Nothing but Pleasure" na labelu Erantasy Alkana Phantasy. Dne 21. října 2014 vydali The Chemical Brothers singl "This Is Not A Game", který byl napsán pro The Hunger Games: Mockingjay - Part 1.

V prosinci 2014 The Chemical Brothers oznámili vystoupení na festivalu Sónar v roce 2015 a nové album, které má být rovněž vydáno v roce 2015. V dubnu 2015 se objevily na oficiální stránce Chemical Brothers Facebooku a na thechemicalbrothers.com videa obsahující animace a zvukové smyčky, před bezprostředním vydáním nové hudby dvojice. Dne 23. dubna měla premiéru jejich nová píseň "Sometimes I Feel So Deserted" v rádiu BBC Radio 1. Dne 17. července vydali své osmé album "Born In The Echoes". Singly z tohoto alba obsahovaly u "Go" špičkové setkání s hostujícím zpěvákem Q-Tip a režisérem Michelem Gondrym a "Wide Open" pak spolupráci s Beckem. Na albu také hostují také St. Vincent, Ali Love a Cate Le Bon.

Spolu s oznámením o novém albu bylo odhaleno, že Ed Simons by se "vyvázal" z turné a soustředil se na nespecifikovanou akademickou práci. Během turné v roce 2015 se na scéně představil dlouholetý vizuální spolupracovník, filmový a TV režisér Adam Smith. Během turné se Simons zúčastnil několika vystoupení jako člen publika a Simons i Rowlands vyjádřili v rozhovorech obavy, že by to mohlo znamenat trvalý konec. První koncert bez Simonse byl uveden v Siemens Aréně v Litvě. Smith pokračoval v koncertování do konce roku 2015, zejména na Glastonbury a Apple Music Festival, a jedinečně ovládal světla i hudbu rovnou z jeviště.

Simons se vrátil v roce 2016 a předvedl svůj první koncert na festivalu Parklife v Manchesteru, který zahrnoval revidovaný setlist a cover "Temptation" od New Order se Sumnerovými nahranými vokály. V listopadu 2016 vydalo duo singl "C-H-E-M-I-C-A-L", který měl premiéru v BBC Radio 1. Píseň původně debutovala jako demo v roce 2012 a přinesla otevření DJ setů dua od roku 2012 do roku 2015.

Dne 10. ledna 2018 The Chemical Brothers přece jen potvrdili produkci devátého alba "No Geography" prostřednictvím Instagramu a dalších platforem sociálních médií. Název alba byl oznámen v listopadu 2018. Album převzalo jméno z básně "Geografie" od newyorského básníka Michaela Brownsteina, jehož citace je také samplována v titulní skladbě. Na přebalu alba je obrázek převzatý z brožury alba "Consequences" z roku 1977 od jiné dvojice Godley & Creme a představuje dálnici z pohledu zadní části věže bojového tanku britského náčelníka, který se dívá skrze zbraň za velitelem tanku, na prázdnou dálnici před sebou. Na obloze pak lze spatřit "tvář z mraků".

Dne 28. září 2018 vydali svou první píseň po třech letech nazvanou "Free Yourself" z nadcházejícího alba. Dne 7. ledna 2019 následovala "MAH" (Mad as Hell). Hudební videa byla natočena pro obě písně. Dne 1. února vydali třetí singl "Got To Keep On" doprovázený hudebním videem pod vedením režiséra Michele Gondryho. Dne 8. března vydali The Chemical Brothers čtvrtý singl "We've Got to Try", doplněný hudebním videem. Dne 7. března 2019 Formule 1 oznámili spolupráci s The Chemical Brothers, která byla vydána další den ve formě písně "We Got Got To Try". Deváté studiové album The Chemical Brothers vyšlo pak 12. dubna 2019 z celkem pochvalnými recenzemi.

Duo bude hrát severoamerické turné datované od května 2019, následované evropskými koncerty později v roce 2019.

Britské duo The Chemical Brothers oznámilo, že jejich desáté studiové album s názvem "For That Beautiful Feeling" vyjde 8. září 2023 prostřednictvím EMI. "For That Beautiful Feeling" obsahuje již vydané singly "No Reason" a "The Darkness That You Fear" (zde prezentované prostřednictvím krásného nového "Harvest Mix") – a právě vydaný "Live Again" s vokály HALO MAUD od Heavenly Recordings. Album také obsahuje návrat Becka (dříve byl slyšet v singlu The Chemical Brothers z roku 2015 "Wide Open") v energickém a snovém "Skipping Like A Stone". Poslechněte si nový singl „Live Again“ níže.

Zpět
Členové:
Tom Rowlands - Keyboards, Synths, Samples, Programming
Ed Simons - Keyboards, Synths, Samples, Programming

Bývalí členové a spolupracovníci:

Členové
(Narozen 11. ledna 1971, Kingston upon Thames, London)
Keyboards, Synths, Samples, Programming


Tom Rowlands je Simonsův spolužák z dětství. Narodil se v Kingston upon Thames v Londýně. Když byl Rowlands byl velmi mladý, jeho rodina přesídlila do Henley-on-Thames. Později navštěvoval Reading Blue Coat School v Berkshire. V raném věku se jeho zájem o hudbu rozšířil na další žánry, mezi které v počátku zahrnovaly i jeho oblíbený soundtrack "Oh What a Lovely War", "2 Tone", rodící se gothic rockový žánr kapel Sisters of Mercy a Fields of Nephilim nebo electro zvuk umělců jako Kraftwerk, New Order, Cabaret Voltaire a Heaven 17. Označil první album Public Enemy "Yo! Bum Rush the Show", jako "záznam, který pravděpodobně změnil jeho život", a podotkl, že "Miuzi Weighs A Ton" byla "jedna z nejúžasnějších skladeb, kterou kdy slyšel". Rowlands také začal sbírat záznamy hip hopových umělců jako jsou Eric B a Schoolly D. Rowlands odcházel ze školy s podobnými výsledky jako Simons, když dosáhl na devátý O Level a třetí A level. Po univerzitě následoval Simonse do Manchesteru primárně se ponořit do jeho hudební scény obecně a Haçienda zvláště.

Členové
(Narozen 9. června 1970, Herne Hill, South London)
Keyboards, Synths, Samples, Programming


Ed Simons se narodil v Herne Hill, jižní Londýn, matce advokáta a neznámého otce. Když nbyl mladý, byly jeho hlavnímimi zájmy letadla a muzikály. Simons navštěvoval dvě South London veřejné školy, Alleyn's School a Dulwich College. Během svých školních let si vyvinul zálibu pro syrový groove a hudbu hip hop, často navštěvoval klub nazvaný The Mud Club od svých 14 let. Když dokončil školu, jeho dva hlavní hudební zájmy byly dvě Manchesterské kapely New Order a The Smiths. Po dokončení školy s 11 O level a tři A level pokračoval ve studiu historie, obzvláště pozdní středověkou historii na University of Manchester.

Zpět
Studiové desky:
2023 For That Beautiful Feeling
2019 No Geography
2015 Born In The Echoes
2010 Further
2007 We Are The Night
2005 Push The Button
2002 Come With Us
1999 Surrender
1997 Dig Your Own Hole
1995 Exit Planet Dust
Ostatní nahrávky:
2011 Don't Think
2011 Hanna (soundtrack)
2008 Brotherhood (2CD komp.)
2007 B-Sides Volume 1 (komp.)
2002 AmericanEP (EP)
2002 Come With Us (EP, pouze v Japonsku)
1996 Loops Of Fury (EP)

Dust Brothers:
1994 Her Jazz (EP)
1994 My Mercury Mouth (EP)
1994 Fourteenth Century Sky (EP)
1992 Song To The Siren (SP)


Skupina:
Tom Rowlands - Composer, Engineer, Mixing
Ed Simons - Composer, Engineer, Mixing
Hosté:
Diskografie For That Beautiful Feeling
Vyšlo 8. září 2023, Virgin EMI Records, (USA/Europe)

Seznam skladeb:
01. Intro ()
02. Live Again (feat. Halo Maud) ()
03. No Reason ()
04. Goodbye ()
05. Fountains ()
06. Magic Wand ()
07. The Weight ()
08. Skipping Like A Stone (feat. Beck) ()
09. The Darkness That You Fear (Harvest Mix) ()
10. Feels Like Im Dreaming ()
11. For That Beautiful Feeling (feat. Halo Maud) ()
Total Time: (00:00)

Producer: The Chemical Brothers
Engineer, Mixing: Steve "Dub" Jones
Mastering: Mike Marsh

Skupina:
Tom Rowlands - Composer, Engineer, Mixing
Ed Simons - Composer, Engineer, Mixing
Hosté:
Aurora Aksnes - Vocals
Richard Adlam - Drums, Engineer, Percussion, Programming, Vocals
Celestine Walcott-Gordon - Vocals, Vocals (Background)
Eshan Gopal - Vocals
Ryan Chambers - Vocals (Background)
Stephanie Dosen Composer, Vocals (Background)
Kayleigh Graham - Vocals
Rob Harris - Bass, Guitar
Marianne Haynes - Violin
Tom Herbert - Bass
Vula Malinga - Vocals
Ciaran McCabe - Violin
Hal Ritson - Engineer, Keyboards, Percussion, Vocals, Vocals (Background)
NENE - Vocals
Mark Ralph - Bass, Guitar
Miriam Stockley - Vocals
Diskografie No Geography
Vyšlo 12. dubna 2019, Virgin EMI Records, XDUSTLP 11 (USA/Europe)

Seznam skladeb:
01. Eve Of Destruction (4:40)
02. Bango (4:07)
03. No Geography (3:10)
04. Got To Keep On (5:16)
05. Gravity Drops (4:30)
06. The Universe Sent Me (6:03)
07. We've Got To Try (3:35)
08. Free Yourself (4:21)
09. MAH (5:36)
10. Catch Me I'm Falling (5:28)
Total Time: (46:46)

Producer: The Chemical Brothers
Engineer, Mixing: Steve "Dub" Jones
Mastering: Mike Marsh

Skupina:
Tom Rowlands - All Instruments
Ed Simons - All Instruments
Hosté:
Daniel Pearce - Vocals (01)
Beck - Vocals (11)
Cate Le Bon - Vocals (09)
Annie Clark - Vocals (03)
Ali Love - Vocals (04)
Q-Tip - Vocals (02)
Mark Ralph - Bass (02)
Mark Ryder - Electronic drums, Additional Programming
Diskografie Born In The Echoes
Vyšlo 17. července 2015, Virgin EMI Records, XDUSTCDX 10 (UK/Europe)

Seznam skladeb:
01. Sometimes I Feel So Deserted (5:11)
02. Go (4:20)
03. Under Neon Lights (4:26)
04. EML Ritual (5:20)
05. I'll See You There (4:20)
06. Just Bang (5:21)
07. Reflexion (6:29)
08. Taste Of Honey (2:59)
09. Born In The Echoes (3:26)
10. Radiate (4:39)
11. Wide Open (5:54)
Total Time: (52:25)

Bonus Tracks:
12. Let Us Build A City (4:35)
13. Wo Ha (4:30)
14. Go (Extended Mix) (5:54)
15. Reflexion (Extended Mix) (7:20)
Total Time: (74:12) (Total)

Producer: The Chemical Brothers

Skupina:
The Chemical Brothers - All Instruments
Hosté:
Jared Faber - Drums (04,07)
Bruce Woolley - Theremin
Joey Santiago - Guitar (04)
Luke Spiller - Vocals (04)

Stephanie Dosen - Additional Vocals
Diskografie Further
Vyšlo 7. června 2010, Parlophone, Freestyle Dust, 6325302, 50999 6 32530 2 3 (UK/Europe)

Seznam skladeb:
01. Snow (5:07)
02. Escape Velocity (11:57)
03. Another World (5:40)
04. Dissolve (6:21)
05. Horse Power (5:51)
06. Swoon (6:05)
07. K+D+B (5:39)
08. Wonders Of The Deep (5:12)
Total Time (51:52)

Bonus Tracks:
09. Don't Think (iTunes bonus, Japanese CD bonus) (7:44)
10. Pourquoi (iTunes Pass bonus, U.S. only) (6:02)

Recorded at Miloco Studios, South London, and Rowlands Audio Research
Producer: The Chemical Brothers
Editing: Cheeky Paul
Editing Assistant: Lawrence Aldridge
Mixing, Engineering: Steve Dub, Tom Rowlands
Mastering: Mike Marsh
Art Direction: Adam Smith
Design: Tom Hingston Studio
Photography: Jez Tozer

Skupina:
The Chemical Brothers - Keyboards, Synths, Samples, Programming
Hosté:
Little Barrie - Guitars (05)
Sammy the Salomon - Cort Pfister (07)
Martin Duffy - Piano, Keyboards (10,12)
Seggs: Bass
Diskografie We Are The Night
Vyšlo 2. července 2007, Freestyle Dust, Virgin, XDUSTCD8, 0094639415823 (Europe)

Seznam skladeb:
01. No Path To Follow (featuring Willy Mason) (1:04)
02. We Are The Night (6:33)
03. All Rights Reversed (featuring Klaxons and Lightspeed Champion) (4:42)
04. Saturate (4:49)
05. Do It Again (featuring Ali Love) (5:33)
06. Das Spiegel (5:51)
07. The Salmon Dance (featuring Fatlip) (3:40)
08. Burst Generator (6:51)
09. A Modern Midnight Conversation (5:56)
10. Battle Scars (featuring Willy Mason) (5:50)
11. Harpoons (2:25)
12. The Pills Won't Help You Now (featuring Tim Smith of Midlake) (6:35)
Total Time: (59:59)

Producer: The Chemical Brothers
Engineered: Steve Dub, Tom Rowlands
Aassistant Engineer: Lawrence Aldridge, Mark Allaway
Mixed at Miloco Studios, South London
Editor: Cheeky Paul
Mastering Engineer: Mike Marsh at The Exchange
Design, Art Direction: Tappin Gofton
Artwork: Kate Gibb
Původní obal představoval části založené na slavné fotomontáži "Lonely Metropolitan" (1932) umělce stylu Bauhaus a designéra Herberta Bayera. Bayerovi nebyl dán žádný kredit. Rok po vydání alba bylo znovu vydáno, ale prvky, které byly ovlivněny Bayerem byly odstraněny z přebalu - pravděpodobně kvůli právní akci ze strany Bayera.

Skupina:
The Chemical Brothers - Keyboards, Synths, Samples, Programming
Hosté:
Jon Brookes - Drums
Tim Burgess - Vocals
The Magic Numbers - Vocals
Vaughn Merrick - Voice
Kele Okereke - Vocals
Q-Tip - Vocals
Anwar Superstar - Vocals
Illustrations: Kam Tang
Assistant Engineer: Ben Thackeray
Anna-Lynne Williams - Vocals
Diskografie Push The Button
Vyšlo 24. ledna 2005, Freestyle Dust, Virgin, EMI, XDUSTCD7, 0724356330221 (UK)

Seznam skladeb:
01. Galvanize (featuring Q-Tip) (6:33)
02. The Boxer (featuring Tim Burgess) (4:08)
03. Believe (featuring Kele Okereke) (7:01)
04. Hold Tight London (featuring Anna-Lynne Williams) (6:00)
05. Come Inside (4:47)
06. The Big Jump (4:43)
07. Left Right (featuring Anwar Superstar) (4:14)
08. Close Your Eyes (featuring The Magic Numbers) (6:13)
09. Shake Break Bounce (3:44)
10. Marvo Ging (5:28)
11. Surface To Air (7:23)
Total Time: (60:20)

Recorded 2004 at Miloco Studios (South London), The Hit Factory (New York City)
Producer: The Chemical Brothers
Engineered: Steve Dub
Assistant: Ben Thackery
Edited: Cheeky Paul
Mastered: Mike Marsh at The Exchange
Design and Art Direction: Tappin Gofton/The Chemical Brothers
Illistration: Kam Tang

Skupina:
The Chemical Brothers - Keyboards, Synths, Samples, Programming
Hosté:
Richard Ashcroft (ex-The Verve) - Vocals (10)
Beth Orton - Vocals (07)
Beverley Skeete - Vocals (04)
Shovell - Percussion (02)
Jared Faber - Drums, Electronic Drums
Steve Dub - Additional Guitar
Diskografie Come With Us
Vyšlo 28. ledna 2002, Freestyle Dust, Virgin, XDUSTCD5, 7243 8 11682 2 6 (Europe)

Seznam skladeb:
01. Come With Us (4:58)
02. It Began In Afrika (6:16)
03. Galaxy Bounce (3:28)
04. Star Guitar (6:27)
05. Hoops (6:32)
06. My Elastic Eye (3:42)
07. The State We're In (6:27)
08. Denmark (5:07)
09. Pioneer Skies (4:05)
10. The Test (7:46)
Total Time: (54:48)

Producer: The Chemical Brothers
Engineering: Steve Dub
Assistance: Greg Fleming
Performer: James Hunt
Editor: Cheeky Paul
Mastering: Mike Marsh
Art Direction: Blue Source
Artwork: Kate Gibb

Skupina:
The Chemical Brothers - Keyboards, Synths, Samples, Programming
Hosté:
Bernard Sumner - Vocals and Guitar (03)
Bobby Gillespie - Additional Vocals (03)
Noel Gallagher - Vocals (05)
Hope Sandoval - Vocals (07)
Jonathan Donahue - Vocals, Guitar and Piano (11)
Diskografie Surrender
Vyšlo 21. června 1999, Freestyle Dust, Virgin, XDUSTCD4, 7243 8 47610 2 8 (Europe)

Seznam skladeb:
01. Music: Response (5:20)
02. Under The Influence (4:16)
03. Out Of Control (featuring Bernard Sumner) (7:20)
04. Orange Wedge (3:07)
05. Let Forever Be (featuring Noel Gallagher) (3:56)
06. The Sunshine Underground (8:38)
07. Asleep From Day (featuring Hope Sandoval) (4:47)
08. Got Glint? (5:27)
09. Hey Boy Hey Girl (4:51)
10. Surrender (4:30)
11. Dream On (6:47)
Total Time: (58:53)

Recorded at Orinoco Studios, South London
Producer: The Chemical Brothers
Engineer: Steve Dub
Assistants: Jon Collyer and Ray Mascarenas
Edited: Cheeky Paul at Berwick Street Studios, Soho
Mastered: Milke Marsh at Exchange
Art direction: Blue Source, The Chemical Brothers
Acreen Prints: Kate Gibb
Artwork: Kate Gibb
Přebaly alba a singlů provedl umělec a ilustrátor pro sítotisk v Londýně Kate Gibb za pomoci pomocí sítotisků z fotografií nalezených v knihovně Hulton Picture Library. Gibb také ilustroval alba Chemical Brothers "Come With Us", "We Are The Night" a "Brotherhood". Titulní obrázek byl zpracováním fotografie zvané "Ježíš mezi fanoušky" pořízenou Richardem Youngem na The Great British Music Festival v Kensington Olympia v roce 1976. Oním Ježíšem byl hudební fanoušek jménem William Jellett, který přijal tutio přezdívku a byl často viděn v extatickém tanci na koncertech napříč Velkou Británii od 60. do 90. let, jeho zázraky měly dát cizím sušené ovoce a ořechy.

Skupina:
The Chemical Brothers - Keyboards, Synths, Samples, Programming
Hosté:
Simon Phillips - Drums
Kool Herc - Vocals (03)
Ali Friend - Bass (02,03)
Seggs - Bass (09)
Noel Gallagher - Vocals (05)
Beth Orton - Vocals (10)
Jonathan Donahue - Clarinet (11)
Diskografie Dig Your Own Hole
Vyšlo 7. dubna 1997, Freestyle Dust, Virgin, XDUSTCD2, 7243 8 42950 2 8 (UK)

Seznam skladeb:
01. Block Rockin' Beat. (5:14)
02. Dig Your Own Hole (5:27)
03. Elektrobank (8:18)
04. Piku (4:54)
05. Setting Sun (featuring Noel Gallagher) (5:29)
06. It Doesn't Matter (6:14)
07. Don't Stop The Rock (4:50)
08. Get Up On It Like This (2:47)
09. Lost In The K-Hole (3:52)
10. Where Do I Begin (featuring Beth Orton) (6:56)
11. The Private Psychedelic Reel (9:22)
Total Time: (63:23)

Recorded 1995-1997 at Orinoco Studios, South London
Producer: The Chemical Brothers
Engineering: Steve Dub, Tim Holmes, John Dee
Assistant: John Collyer
Mastering: Mike Marsh at the Exchange
Design: Negativespace

Skupina:
The Chemical Brothers - Keyboards, Synths, Samples, Programming
Hosté:
Diskografie Exit Planet Dust
Vyšlo 26. června 1995, Freestyle Dust, Virgin, XDUSTCD1, 7243 8 40540 2 1 (Europe)

Seznam skladeb:
01. Leave Home (5:32)
02. In Dust We Trust (5:17)
03. Song To The Siren (3:16)
04. Three Little Birdies Down Beats (5:38)
05. Fuck Up Beats (1:25)
06. Chemical Beats (4:50)
07. Chico's Groove (4:48)
08. One Too Many Mornings (4:13)
09. Life Is Sweet (featuring Tim Burgess) (6:33)
10. Playground For A Wedgeless Firm (2:31)
11. Alive Alone (featuring Beth Orton) (5:16)
Total Time: (49:19)

Recorded August - November 1994 in Orinoco and Da Da Studios, South London
Edited and Compiled: Cheeky Paul at Berwick Street
Producer: Tom Rowlands, Ed Simons, Cheeky Paul
Engineering: Steve "Dub" Jones
Assistant: Tim Holmes
Mastered: Mike at the Exchange


Skupina:
Tom Rowlands - Composer, Executive Producer
Ed Simons - Composer, Executive Producer
Hosté:
Junior Parker - Vocals, Harmonica
Beverley Skeete - Vocals
Bernard Sumner - Guitar, Vocals
Diskografie Don't Think
Vyšlo 27. března 2012,

Seznam skladeb:
01. Junior Parker - Intro (Tomorrow Never Knows) ()
The Chemical Brothers
01. Another World / Do It Again / Get Yourself High (7:21)
02. Horse Power / Chemical Beats (9:50)
03. Swoon / Star Guitar (10:59)
04. Three Little Birdies Down Beats / Hey Boy Hey Girl (5:34)
05. Don't Think / Out Of Control / Setting Sun (10:12)
06. Saturate (7:38)
07. Believe (5:34)
08. Escape Velocity / The Golden Path (8:34)
09. Superflash (6:02)
10. Leave Home / Galvanize (2:18)
11. Block Rockin' Beats (4:51)
Total Time: (78:53)

DVD
01. Tomorrow Never Knows (Intro) ()
02. Another World ()
03. Do It Again ()
04. Get Yourself High ()
05. Horse Power ()
06. Chemical Beats ()
07. Swoonv 08. Star Guitar ()
09. Three Little Birdies Down Beats ()
10. Hey Boy Hey Girl ()
11. Don't Think ()
12. Out of Control ()
13. Setting Sun ()
14. It Doesn't Matter ()
15. Saturate ()
16. Believe ()
17. Escape Velocity / The Golden Path ()
18. Superflash ()
19. Leave Home / Galvanize ()
20. Block Rockin' Beats ()

Mixing, Primary Artist, Producer: The Chemical Brothers, Marcus Lyall
Executive Producer: Stefan Demetriou, Nick Dewey, Svana Gisla, Robert Linney, Tony Crean
Editing: Aislinn Clifford, Jono Griffiths, Mark Whelan
Engineer: Matt Cox, Shan Hira
Mixing: Steve Dub, Mark Paterson
Mastering: Simon Davey
Sleeve Notes: Robin Turner

Skupina:
The Chemical Brothers - Composer, Performer, Producer
Hosté:
Stephanie Dosen
Diskografie Hanna
Vyšlo 2011, Sony Classical, 88697932532 (Europe)

Seznam skladeb:
01. Hanna’s Theme (2:08)
02. Escape 700 (5:16)
03. Chalice 1 (0:47)
04. The Devil Is In The Details (3:22)
05. Map Sounds / Chalice 2 (0:15)
06. The Forest (1:07)
07. Quayside Synthesis (1:21)
08. The Sandman (1:45)
09. Marissa Flashback (2:44)
10. Bahnhof Rumble (2:37)
11. The Devil Is In The Beats (2:34)
12. Car Chase (Arp Worship) (4:58)
13. Interrogation / Lonesome Subway / Grimm’s House (4:25)
14. Hanna Vs Marissa (1:46)
15. Sun Collapse (0:11)
16. Special Ops (1:28)
17. Escape Wavefold (3:21)
18. Isolated Howl (0:41)
19. Container Park (3:45)
20. Hanna’s Theme (Vocal Version) (5:28)
Total Time: (49:59)

Executive: Jason Markey in Charge of Music
Engineer, Mixing: Tom Rowlands
Mixing: Steve Dub
Mastering: Mike Marsh
Art Direction, Layout: Jordan Butcher

Skupina:
Hosté:
Diskografie Brotherhood
The Definitive Singles Collection
Vyšlo 1. září 2008, Freestyle Dust, Virgin, XDUSTLP9, 5099923481817 (Europe)

Seznam skladeb:
01. Galvanize (4:29)
02. Hey Boy Hey Girl (4:49)
03. Block Rockin' Beats (5:00)
04. Do It Again (3:41)
05. Believe (6:07)
06. Star Guitar (6:10)
07. Let Forever Be (3:56)
08. Leave Home (5:07)
09. Keep My Composure (5:43)
10. Saturate (4:48)
11. Out Of Control (7:21)
12. Midnight Madness (3:35)
13. The Golden Path (4:47)
14. Setting Sun (4:00)
15. Chemical Beats (4:02)
Total Time: (73:17)

CD 2:
01. Electronic Battle Weapon 1 (6:39)
02. Electronic Battle Weapon 2 (7:17)
03. Electronic Battle Weapon 3 (5:08)
04. Electronic Battle Weapon 4 (6:06)
05. Electronic Battle Weapon 5 (8:40)
06. Electronic Battle Weapon 6 (9:05)
07. Electronic Battle Weapon 7 (7:27)
08. Electronic Battle Weapon 8 (6:31)
09. Electronic Battle Weapon 9 (6:41)
10. Electronic Battle Weapon 10 (8:15)
Total Time: (71:41)

All tracks were written and produced: The Chemical Brothers

Skupina:
Hosté:
Diskografie B-Sides Volume 1
Vyšlo 26. listopadu 2007, Virgin, 5099951401351

Seznam skladeb:
01. Nude Night (6:19)
02. Base 6 (6:34)
03. Clip Kiss (6:58)
04. The Diamond Sky (3:37)
05. H.I.A. (7:11)
06. Let Me In Mate (4:19)
07. Prescription Beats (5:13)
08. Scale (3:43)
09. Silver Drizzle (6:25)
10. Snooprah (7:15)
Total Time: (57:34)

Producer: The Chemical Brothers
Written: Ed Simons, Tom Rowlands

Skupina:
Hosté:
Diskografie AmericanEP
Vyšlo 19. listopadu 2002, Astralwerks, Freestyle Dust, ASW 43338, 7243 5 43338 0 4 (US)

Seznam skladeb:
01. Star Guitar (Trisco La Funk Dub) (7:06)
02. H.I.A. (7:14)
03. Come With Us (H Foundation Remix) (8:17)
04. Electronic Battle Weapon 6 (9:03)
05. Temptation / Star Guitar (Live From Brixton Academy) (8:57)
06. Star Guitar (4:01)
07. The Test (4:39)
Total Time: (40:37)

Producer: The Chemical Brothers

Skupina:
Hosté:
Diskografie Come With Us
Vyšlo 2002, Freestyle Dust, Virgin CHEMSD15, 7243 5 46355 2 6 (Europe/Japan)

Seznam skladeb:
01. Come With Us (Edit) (3:40)
02. The Test (Edit) (4:33)
03. Come With Us (Fatboy Slim Remix) (7:21)
Total Time: (15:34)


Skupina:
Hosté:
Diskografie Loops Of Fury
EP, vyšlo 15. ledna 1996, Freestyle Dust, Junior Boy's Own, Virgin, CHEMSD3, CHEMSD 3, 7243 8 93321 2 4 (UK/Europe)

Seznam skladeb:
01. Loops Of Fury (4:41)
02. (The Best Part Of) Breaking Up (5:44)
03. Get Up On It Like This (6:03)
04. Chemical Beats (Dave Clarke Remix) (5:04)
Total Time: (21:32)

Producer: The Chemical Brothers


Skupina:
Ed Simons
Tom Rowlands
Hosté:
Diskografie Her Jazz
EP, vyšlo 1994, Junior Boy's Own, JBO 20b COLLECT 004

Seznam skladeb:
Side A
01. Chemical Beats (5:37)
02. Song To The Siren (4:10)
Side B
03. My Mercury Mouth (4:48)
04. Her Jazz (8:33)
Total Time: (22:08)

Written, Recorded, Mixed, Produced: Ed Simons, Tom Rowlands
Stejný bootleg jako "The Dust Brothers" - Fourteenth Century Sky E.P., pouze se špatnými etiketami.

Skupina:
Ed Simons
Tom Rowlands
Hosté:
Diskografie My Mercury Mouth
EP, vyšlo 1994, Junior Boy's Own, JBO 20 (UK)

Seznam skladeb:
01. My Mercury Mouth (5:53)
02. If You Kling To Me I'll Klong To You (5:23)
03. Dust-Up-Beats (6:33)
Total Time: (17:49)

Written, Recorded, Mixed, Produced: Ed Simons, Tom Rowlands

Skupina:
Ed Simons
Tom Rowlands
Hosté:
Diskografie Fourteenth Century Sky
EP, vyšlo 28. února 1994, Collect Boy's Own, Collect 004

Seznam skladeb:
Side A
01. Chemical Beats (5:37)
02. One Too Many Mornings (4:10)
Side B
03. Dope Coil (5:02)
04. Her Jazz (8:35)
Total Time: (23:24)

Written, Recorded, Mixed, Produced: Ed Simons, Tom Rowlands

Skupina:
Ed Simons
Tom Rowlands
Hosté:
Diskografie Song To The Siren
SP, vyšel 1. října 1992, Diamond Records, DBS 333 (UK)

Seznam skladeb:
01. Song To The Siren (4:49)
Total Time: (4:49)

Written, Recorded, Mixed, Produced: Ed Simons, Tom Rowlands

Zpět


Zpět
Oficiální stránky:
https://www.thechemicalbrothers.com/
ProgressRock Nahoru
Made by 
©  9.5.2020 
Menu Poslední aktualizace: 2.8.2023
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©