Ceylon - progressrock.cz
           

Zpět
CEYLON, původem z regionu Toulouse ve Francii, je mladá psychedelic rocková skupina. Kvintet je silně inspirován kalifornskou scénou 70. let, a na jihozápadě Francie si již získal dobrou pověst a jeho vystoupení jsou příležitostí, jak spojit fanoušky do psychedelického tranzu. CEYLON skládá instinktivní a slavnostní hudbu, ve které slova splývají v rytmu perkusí, basů a dalších nástrojů. Díky živé skupinové synergii nabízí CEYLON instrumentální trance a dokonce se říká, že jejich koncerty přivádějí publikum do hypnotického a poetického stavu...

Ceylon je dobrý a krásný návrat do země psychedelie. Skupina není zdaleka bledou kopií 70. let, ale znovu objevuje žánr tím, že jej zbavuje těchto příměsí ve formě dlouhých sól, aby zachovala to podstatné: riffy a melodie ve stylu King Gizzard & the Lizard Wizard.

Louise Holt a Tristan Chevalier, naplněni živou skupinovou synergií, skládají písně svoji poetickou lidovou mluvou ve francouzštině a angličtině uprostřed bohaté a zářivé instrumentální směsi. Setkali se v roce 2014 uprostřed noci na ulici během festivalu v Avignonu, kde každý měsíc nepřetržitě hráli každý měsíc na ulici mezi lidmi. Po měsíci hudby se Louise vrátila do Toulouse, Tristan se k ní připojil. Trvalo čtyři roky, než jsme se znovu setkali. Po několika letech spolupráce a skládání dua se Louise Holt a Tristanu Chevalierovi podařilo vytvořit objekt, který připomíná jejich vizi hudby, komunikativní a s vůní transu.

V roce 2017 se toto duo rozrostlo připojením Lucase (kytara, oud), Pierre-Jeana Merciho (basa) a Sachi Cantié (bicí) na kvintet. V doprovodu nadaných hudebníků a vyleštění finálního zvuku skupiny dokáže Ceylon vykreslit svůj vesmír převzetím své dvojí francouzsko-americké národnosti. Není pochyb o tom, že dědicům Jefferson Airplane zformovaného v Toulouse se podaří nalézt další milovníky žánru.

Jedním z důvodů, proč si říkají CEYLON, je čas. Věnování se času při vývoji písně jim umožňuje přístup k hlubokým pocitům, které jsou kořeny jejich písní.

"CEYLON je instinktivní hudba, ze které vycházejí slova."

"CEYLON, který cestuje časoprostorem rocku s orientálními a psychedelickými sklony, je rozlišujícím dítětem květinové síly v naší měnící se společnosti. Jejich příběhy se objevují a unikají do kolektivního vesmíru mládeže, bez jakéhokoli předem vytvořeného standardu nebo formátu."

O dva roky později přináššejí Ceylon první ovoce jejich práce. Jejich první EP "Ceylon" vydané na jaře 2019 umožňuje objevovat organickou hudbu z autentických nástrojů až po produkci, která nás vrací zpět o 40 let. Středobodem tohoto prvního kamene v cejlonské stavbě, skladba "Hamlet Hollywood", v níž je více hrdosti na zvuk 70. let než na basu s velmi čistým rytmem během jedenácti minut, které skladba. Připomíná "The End" od The Doors, melodie si z ní vypůjčuje temnou a zajímavou atmosféru i vzdušné kytary. Efekt je zvýrazněn napětím použitým k malování orientální atmosféry. Stejně tak "We Cry" a jeho výstup doplňují tento psychický otisk, který potěší fanoušky Jima Morrisona a dalších. Album dokazuje, že dlouhé skladby lze kombinovat s intenzivním potěšením.

Ale Ceylon je také vokální mix, který obzvláště dobře funguje mezi Louise Holt s obsažnou výstředností a Tristanem Chevalierem, hlavním skladatelem, kytaristou a zpěvákem anglických textů. Pokud jej puristé kritizují za přízvuk poněkud zabarvený francouzským nádechem, jeho výkon vyzařuje autentičnost a emoce prostřednictvím jasnosti jeho tónu. Duo je pozoruhodně efektivní v úvodní skladbě "Ceybon", mixu 70. let tančící na opojném sboru lehkosti a živelnosti. Oud Lucase Preleura a originální perkuse také přinášejí lahodný orientální nádech exotiky. Ceylon se však neomezují jen na tyto obzvláštnosti a připomínají u "Maraiées Mortes", že vytvořili svůj vlastní vesmír v oblasti psychického transu, a že jeho divadelní představení z improvizací a psychedelických bludů může zrodit okamžiky milosti, ze kterých se vám zatočí hlava.

Debutové EP začíná žoviálním "Ceybon", kde objevujeme zářivý hlas Louise Holt, která ve francouzštině zpívá o svém potěšení tančit. Po sólu, které šťastně odletí, ji její dlouholetý partner a spoluzakladatel skupiny Tristan Chevalier nahradí na vokály, pro pasáž v jazyce Shakespeara... Než omdlí na hudební finále v oudu, pod nímž je podepsán Lucas Preleur.

Od této první skladby oceňujeme teplé a intimní, téměř retro zrno. Sklizeň, kterou najdete na celém EP, zejména ve skladbě "Hamlet Hollywood". Mezi blues-rockovou improvizací Canned Heat a hudebním trance Can nám skladba nabízí přes jedenáct minut duševní a duchovní introspekce.

Název "We Cry" je vždy více blues-rockový a je rozdělen na dvě části. První představuje hudební a vokální sílu skupiny ve strašidelném a ganglovém rytmu. Člověk má dojem, že sleduje pomalý pohřební průvod starým západem, truchlivý, ale důstojný a pyšný. V roli truchlících žen se hlavní kytara bolestivě otáčí a krouží. Zatímco rytmická sekce a kovbojský riff postupují touto temnou přehlídkou, vyprávěnou hlasy dua Holt a Chevalier. Druhou část titulu "Outro We Cry" otevírá pizzicato pro housle a violoncello Tristana Chevaliera a Luca Blanchota, než ustoupí elektrickým nástrojům, bubnům a trubce Williama Laudinata. Tato mezihra nám nabízí scénu hraničící s snovým zakončením kompozice.

V únoru roce 2019 kapela začala nahrávat své první album v Midi Live Studio Paris a na jaře vyrazili na cesty na hudební festivaly. Napsali hudbu pro "L’Origine" v cíli Antennae Vox, která se bude hrát poprvé letos v létě, a věří, že nový rok pro ně přinese příležitost psát hudbu k filmům, protože se tím opravdu zabývají.

Po velmi slibném EP v loňském roce vydávají mladí lidé z Toulouse své první album. Duo, které se v roce 2017 s příchodem dalších tří hudebníků změnilo v soudržnou kapelu. Louisinino poetické psaní, někdy moderní a osobní, jindy si vypůjčující Shakespearova slova - dokonce i osobnost Hamleta - rezonuje v harmonii s klikatými a horečnatými skladbami. Nové album se jmenuje "Ou Ça En Est" a vyšlo 24. ledna 2020. Ceylon podepsal smlouvu s ATEA Production, pod jejíž hlavičkou album vyšlo. Album bylo poprvé nahráno ve studiu Midilive naživo, aby zachytilo současný okamžik, a bylo dokončeno ve starém mlýně na mouku za poměrně nízkých teplot. Tyto časové a přípravné podmínky obohacují tóny zabarvení a zvukovou paletu o teplé a studené barvy. Album přineslo pět rockových skladeb mezi psychedelickými zvuky a oduševnělými melodiemi, které téměř vedou k tranzu. Skladba "Le 5" odráží zaujatost Ceylon a prodlouženou skladbu přesahující 10 minut, přináší silný rytmus, který vyžaduje čas na usazení a přeformátování našich uší.

Mezi kontemplativním transem a psechedelic rockem skladba "Ou ça en est" míří velmi vysoko. Výlet však nikdy nebyl nudný, byť kontrolovaný a řízený stejně instinktivně. Šest magických titulů, tak bohatých a proměnlivých, že jim gratulujeme k jejich tak dlouhým a tak dobrým formátům... Duo z Toulouse, které tvoří ve velké shodě, však nepohrdne tím, aby nezohlednilo výsledky nahrávacích setkání skupiny. Tak se zrodil první titul "Mon ami". Kousek, který si vypůjčuje květinové rýmy z "Romeo a Julie", dvou pohyblivých linií od Cyrana z Bergeracu, vše smíchané s Louisinými prózami. Koktejl třpytivých zvuků, podmanivé rytmy, pěkný úvod k představení prvních ze dvou částí následujícího opusu. "Ou le mal I" nebo závrat z lásky. Louisein hlas v této první části úžasně sleduje kadeře melodie s akcenty alžbětinské hudby, která pak flirtuje s přívalem riffů a rozcupovaných rytmů. "Ou le mal II," jeho dvojník - skutečná prosba v podobě neohrabané omluvy - snižuje průměr, pokud jde o tep, ale zůstává zatraceně chytlavá.

Čvrtá skladba "Le Cinq (Le 5)" je odvážný kousek Tristana, který se ujal vokálního vedení v jazyce a hudbě Jima Morrisona, v níž skvěle zvládl vytvořit jednoduchou poctu Doors. "Le 5" je zvláštní kvůli svému pětinovému rytmu, když většina skladeb je tradičně ve čtyřdobém. Volba, která ilustruje účel tohoto titulu při hraní, ve skutečnosti nevíte, na kterou nohu tančit... Úvod "Hamlet Hollywood" s Louisiným monologem dětinským a mučivým hlasem, který se stává čirým a krystalickým, zaníceně naštvaným, protože je unesen bluesovým rockovým nárůstem Tristanovy kytary... Je nepochybné, že na tomto titulu v podobě jekéhosi prototypu, nabízí veškerý svůj mimořádně široký rozsah svého zpěvu. Dělá víc než jen interpretuje dánského prince, ona "představuje" Hamleta teatrálně vyplývajího z této role a dokazuje to ještě více ve druhé fázi dynamické "Hamlet Roi".

Ceylon přesto zůstává nadčasový, stejně jako jejich hudba, inspirativní a instinktivní hudba, kde vášeň pro slova a poezii způsobí, že se jazyk spojí, aby se dostal stále výš a dál. Protože skutečně jde o cestování s Ceylon, hudební cesta mezi epochami a styly, lepší spojení s rockem Led Zeppelin s psychedelickými zvuky Doors a cesta časem, která nám nabídne skladby, které vydrží a vrhnou nás zpět do vznášejících se iluzí 70. let.

Zpět
Členové:
Tristan Chevalier - Guitars, Violin, Violoncello, Vocals, Percussion
Louise Holt - Vocals, Guitars
Lucas Prêleur - Guitars, Percussions, Oud
Kévin Balzan Dorizas - Bass, Percussion
Jeremy Novella - Drums, Percussion
Bývalí členové:
Pierre-Jean Merci - Bass (2017-2019)
Sacha Cantié - Drums (2017-2019)
Cézart Normand - Guitars
Raphaël Holt - Film Producer

2014-2017
2017-2019
2019-dosud
Louise Holt - Vocals, Guitars
Tristan Chevalier - Guitars, Violin, Violoncello, Vocals, Percussion
Louise Holt - Vocals, Guitars
Tristan Chevalier - Guitars, Violin, Violoncello, Vocals, Percussion
Lucas Prêleur - Guitars, Percussions, Oud
Pierre-Jean Merci - Bass
Sacha Cantié - Drums
Louise Holt - Vocals, Guitars
Tristan Chevalier - Guitars, Violin, Violoncello, Vocals, Percussion
Lucas Prêleur - Guitars, Percussions, Oud
Kévin Balzan Dorizas - Bass, Percussion
Jeremy Novella - Drums, Percussion

Členové Tristan Chevalier
(Narozen ***, France)
Guitars, Violin, Violoncello, Vocals, Percussion


Tristan je francouzský hudebník, zpěvák a skladatel, hráč na kytarus a smyčcové nástroje, je zakladatelem kapely Ceylon.

Členové Louise Holt
(Narozena ***, France)
Vocals


Louise je francouzská zpěvačka a skladatelka, je zakladatelkou kapely Ceylon.

Členové Lucas Prêleur
(také Luc Apres l'Heure)
(Narozen ***, Agen, France)
Guitars, Percussions, Oud


Lucas je francouzský hudebník a hráč na kytaru a perkuze, od roku 2019 je členem kapely Ceylon.

Byl to Luc Apres l'Heure první den na Istiklal 11. října 2013. Ve stejný den se setkal s Hitoko Ono a hráli spolu mnohokrát. Luc je nyní zpět v Toulouse a poslední dvě zimy pracoval s Iri Di Perso.

Ministry of Education and Cultural Affairs, Ceylon at CEYLON a artiste at Kedi Sultan

Žije v Montréalu.

Členové Kévin Balzan Dorizas
(Narozen ***, L'Hay-les-Roses, France)
Bass, Percussion


Kévin je francouzský hudebník a hráč na basovou kytaru. Je basistou v kapelách SPACE FEVER, LA MARMAILLE Post-Fanfare, heligonistou pak v Deli Zirzop.

V poslední době je také basistou v kapele Ceylon. Studoval na škole Lycée Georges Brassens a žije v Toulouse.

Členové Jeremy Novella
(Narozen ***Agen, France)
Drums, Percussion


Jeremy je francouzský hudebník a hráč na b icí a perkussion. Žije v Le Mas, Aquitaine, Francie.

Pracoval v kapele Menuisier, v současné době je členem kapely Ceylon.

Členové Pierre-Jean Merci
(Narozen ***, France)
Bass


Pierre-Jean je francouzský hudebník a hráč na baskytaru a kontrabas. Působil v kapele Ceylon.

Vystudoval školu Lycée Saint Sernin a v současné době žije v Havaně.

Členové Sacha Cantié
(Narozen ***)
Drums


Sacha je francouzský hudebník, zpěvák a hráč na mandolinu a bicí. Do roku 2019 působil v kapele Ceylon. Nyní působí jako kytarista a zpěvák v kapele BEAVERS.

Členové Cézart Normand
(Narozen ***, France)
Vocals


Cézart je francouzský hudebník, zpěvák a hráč na kytaru. Do roku 2019 působil v kapele Ceylon.

Členové Raphaël Holt
(Narozen ***, France)
Vocals


Raphaël je francouzský hudebník a umělec, zabývající se tancem, filmovým uměním a rituálním uměním. Je zaměstnán v The Planetary Ritual.

Předtím pracoval jako umělec pro Le Fresnoy - Studio national des arts contemporains. Vystudoval obor Cinéma na škole ENS Louis Lumiere. S kapelou Ceylon spolupracuje na jejich videoklipech.
https://fb.me/e/cfWiOtuuz

Zpět
Studiové desky:
2020 Ou ça en est
2019 Ceylon (EP)
Ostatní nahrávky:Skupina:
Tristan Chevalier - Vocals, Guitars, Percussions, Violin
Louise Holt - Vocals, Guitars
Lucas Preleur - Oud, Guitars, Percussion
Kévin Balzan Dorizas - Bass, Percussion
Jeremy Novella - Drums, Percussion
Hosté:
Diskografie Où ça en est
Vyšlo 24. ledna 2020, La Couveuse/Fauchage Collectif (France)

Seznam skladeb:
01. Mon Ami (5:01)
02. Où Est Le Mal 1 (5:06)
03. Où Est Le Mal 2 (7:02)
04. Le 5 / Le Cinq (9:32)
05. Hamlet Hollywood (11:35)
06. Hamlet Roi (9:32)
Total Time: (47:48)

Mixed, Engineered: Wilfried Icart

Skupina:
Tristan Chevalier - Vocals, Guitars, Percussions, Violin
Louise Holt - Vocals, Guitars
Jeremy Novella - Drums
Kévin Balzan Dorizas - Bass, Percussion
Lucas Preleur - Guitars, Percussions, Oud
Hosté:
Alice Behague - Euphonium
Céline Buisson - Trombonne
Kevin Balzan Dorizas - Helicon
Luc Blanchot - Violoncello
William Laudinat - Trumpet
Diskografie Ceylon
Vyšlo 2. ledna 2019, ATEA Production

Seznam skladeb:
01. Ceybon (6:26)
02. Hamlet Hollywood (11:35)
03. We Cry (6:52)
04. Outro We Cry (2:38)
04. Maraiées mortes (5:25)
Total Time: (32:56)


Zpět


Pierre-Jean Merci, Louise Holt, Sacha Cantié, Cézart Normand, Luc Apres l'Heure, Tristan Chevalier,


Cézart Normand, Luc Apres l'Heure, Louise Holt, Sacha Cantié, xxx
Luc Apres l'Heure, Louise Holt, Sacha Cantié, Cézart Normand, Pierre-Jean Merci

Zpět
Oficiální stránky:
https://ceylon.bandcamp.com/releases
https://www.facebook.com/ceylonlatranse/?ref=page_internal
https://www.lostsong.fr/psych-rock-made-in-france-avec-ceylon/
http://blog.groover.co/success-stories/ceylon/


ProgressRock Nahoru
Made by 
©  5.6.2021 
Menu Poslední aktualizace: 5.6.2021
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©