Caligula's Horse

Zpět
Caligula's Horse je australská progressive alternative rocková kapela pocházející z Brisbane, Queensland. Založili ji kytarista Sam Vallen a zpěvák Jim Grey počátkem roku 2011. Současnou sestavu tvoří sólový zpěvák Jim Grey, sólový kytarista Sam Vallen, kytarista Adrian Goleby, basista a zpěvák Dave Couper a bubeník Josh Griffin. Caligula's Horse zaznamenali svůj první úspěch v žebříčku v roce 2015 s jejich albem "Bloom", které se dostalo na pozici #16 v Australian Albums ARIA Chart a pozici #75 v celosvětovém žebříčku alb. Album také obsadilo pozici #73 v Australian iTunes 6eb594ku dne 21. října 2015.

Jejich první album "Moments From Ephemeral City" (2011) a následující EP "Colossus" (2011) vydali ve vlastní režii před podepsáním smlouvy s Welkin Records, u níž vyšlo jejich druhé album "The Tide, The Thief & River's End" (2013). Kapela pak podepsala novou smlouvu s Inside Out Music pro vydání všech následujících alb od roku 2015.

Kapela Caligula's Horse vznikla počátkem roku 2011 z podnětu Sama Vallena a Jima Greye. Název kapely navrhl Grey podle cenného majetku, koně Incitatuse od římského císaře Caliguly, když studoval starou historii a klasické jazyky na univerzitě. Zpočátku skupinu tvořili pouze zpěvák Gray a Vallen, který hrál na více nástrojů. Jejich debutové album "Moments From Ephemeral City" vydali ve vlastní režii 2. dubna 2011. Na Vallena připadlo skládání písní, kytary, produkce, zvukové inženýrství, míchání i mastering. Kapela se původně nemohla rozhodnout, zda-li bude vůbec pokračovat, ale po on-line reakci na své album se rozhodli, že by měli rozšířit své sestavy pro živá vystoupení. Do souboru vstoupili druhý kytarista a zpěvák Zac Greensilla, bubeník Geoff Irish a basista Dave Couper. Pro představení své nové sestavy v září vydali nově nahrané dvě skladby na EP "Colossus" ještě v září 2011.

V polovině roku 2012 vstoupila skupina do studia, aby zahájila práce na jejich další nahrávce. V září 2013 bylo oznámeno, že skupina podepsala smlouvu s Welkin Entertainment. Nové album "The Tide, The Thief & River's End" vyšlo 13. října 2013 již pod hlavičkou labelu Welkin Records. Jednalo se o koncepční album a každá skladba byly uvedena v chronologickém pořadí, aby mohlo vypovědět celý příběh, který se týkal povstání vzbouřenců nazývaných "The Tide" v rámci města "River's End" a cestu utlačovaných lidí, kteří hledají bezpečné útočiště, které má nešťastné podobnosti mezi starým a novým městem. "The Thief" je jediná postava, která zůstává v příběhu od začátku do konce. K novince byl vydán singl "Dark Hair Down" spolu s hudebním videem. Průběh natáčení alba byl zaznamenán v sérii videozáznamů, které byly pravidelně uváděny na YouTube v průběhu celého nahrávacího procesu v období od dubna 2012 do března 2013. Kolekce videí ukazují různé klipy při psaní, zkoušení, cestování, foto zkratky a živá vystoupení včetně verzí skladeb od "drsných věcí" až po závěrečný studiový produkt doprovázený krátkými rozhovory a souhrou mezi členy.

Kapela se po vydání alba v Austrálii intenzivně vydala na turné a stala se známou svoji energickou živou show a scénu. Kapela měla i své vystoupení na Progfest Sydney 2013 a Progfest Melbourne 2014. Vystupovalo po boku kapel Opeth, Mastodon, The Dillinger Escape Plan, Protest Hero, Ocean, Firewind, Twelve Foot Ninja a Ne Obliviscaris.

Po svém druhém albu upoutali zájem nahrávacích labelů. V červnu roku 2015 bylo oznámeno, že Caligula’s Horse podepsali smlouvu "s celosvětově působící" Inside Out Music (Century Media Records) na vydání třetího alba. Kapela navíc oznámila, že bude turné po Austrálii a poprvé v Evropě v tomto roce. Vokalista Jim Gray popsal podepsání jako "jejich obrovský krok". Před vydáním alba pak skupina koncertovala s kapelou TesseracT po Austrálii, kde měli od 14. října do 18. října 5 zastávek, poté s norskými black-jazz inovátory Shining od 28. října do 22. listopadu zavítali i do Evropy. Na koncertech hráli směs oblíbených skladeb a dosud nevydaných písní z nového alba. Nahrávka s názvem "Bloom" vyšla 16. října 2015 a v debutovém týdnu v žebříčku ARIA dosáhla na pozici #16 u australských kapel a pozici #75 v celkovém žebříčku. V prvním týdnu se usadila na australském žebříčku iTunes na pozici #73. Přebal alba vytvořil Chris Stevenson-Mangos, který měl za cíl vytvořit "něco pestrobarevného a živého, spíše zaoblenějšího designu (bez tvrdých okrajů), ale nejspíšee vytvořil vitráž a ukázal spoustu přírodní scenérie". "Bloom" je následovníkem barevného a dynamického debutu "Moments From Ephemeral City" v roce 2011 a z roku 2013 pochvalně uznávaného temného narativního koncepčního alba "The Tide, The Thief & River's End", které Metal Obsession označil jako "téměř dokonalé".

Dne 29. září 2015 bylo uvedeno premiérová video ke skladbě "Marigold". Zpěvák Gray pro Revolver řekl, že píseň "zachycuje podstatu Bloomu" s "čistou energií", "živou barvou" a "silným, povznášejícím vzkazem". Druhý videoklip "Firelight" debutoval přes Billboard 13. října 2015. V rozhovoru s Christem Titusem Gray odhalil, že píseň je věnována kamarádovi, který zemřel v roce 2014. Zpěvák popsal skladbu jako "blížší k tradiční popové struktuře" a více "pohodovější" ve srovnání s předchozími pracemi. Gray vysvětluje tuto změnu tempa jako "přirozený růst" zvuku kapely, aby se vyhnuli opakování sami sebe a napsali "hudbu se vzkazem sebevědomí a optimismu" jako "součásti kroku vpřed". Gray vysvětlil, že to byl záměrný kontrast k progresivnímu metalu, který popsal jako někdy "velmi introspektivní a temný" ve snaze "oslavit život" a "krásu křehkosti života".

Třetí singl z "Bloom", skladba "Turntail", byl ohlášen na březen 2016. Doprovodné hudební video bylo společně produkováno Jimem Grayem a Samem Vallenem. Natáčelo se v GC Studios v Molendinaru a video obsahuje pestrobarevnou tanečnici uvězněnou v temnotě "věčnou silou" a "svým vlastním strachem". Ona bojuje proti jejímu zajetí, zatímco barva se postupně vrací, až se nakonec osvobodí. Jim Gray popsal píseň jako "silnou, energickou, melodickou a přímou", je to píseň o "získání postoje, o boji za svobodu jakýmkoli způsobem". "Vzhledem k otřesnému politickému klimatu v Austrálii a na celém světě si myslím, že jsme nemohli vydat tento singl ve vhodnějším čase."

"Bloom je pro nás všechny velmi zvláštní - je to album plné barev a života, vibrací a energie, ale dýchající s přirozeným odlivem a přílivem," řekl sólový zpěvák Jim Gray. "Je to přesně to, o čem jsme doufali, že s Caligula's Horse dosáhneme. Pro nás má toto album vlastní život."

S písni "Firelight" z alba "Bloom" bylo natočeno i oficiální hudební video. Caligula's Horse zahájili své první evropské turné s kapelou Shining v říjnu a listopadu 2015.

Posledních pár let v životě kapely byla absolutně vzrušující jízda pro Caligula's Horse. Vydání alba tří alb si skupina získala celou legii fanoušků v Austrálii, po koncertování po Evropě s podobnými kapelami jako Opeth, Anathema a Pain Of Salvation se jejich úspěch dostavil i v zahraničí.

Sam Vallen a Zac Greensill byli nominováni čtenáři magazínu Total Guitar za nejlepší prog rockové kytaristy roku 2015. Dne 30. května 2016 ale kapela oznámila, že bubeník Geoff Irish opustil sestavu kapely. Jeho nástupce byl nalezen celkem brzy, již 10. srpna 2016 totiž oznámili, že novým bubeníkem se stává Josh Griffin. A v lednu 2017 Caligula's Horse hlásí další změnu. Kytarista Zac Greensill, jeden z zakládajících členů kapely, se rozhodl opustit skupinu a obnovit svůj vedlejší projekt Opus Of A Machine, který byl oficiálně uveden do pauzy v loňském létě, dva roky po vydání jejich debutového alba "Simulacra". Jak si bylo možno přečíst ve zprávě kapely, Greensill opustil skupinu přátelsky: "Jsme všichni hrdí na to, když oznamujeme, že náš milovaný Zac odchází z kapely, aby usiloval o vlastní projekt Opus Of A Machine. Byl součásti tohoto outfitu od počátku živé kapely, stálý společník a přívětivý kamaráda. Nemůžeme se dočkat, až se uslyšíme, s čím Opus přijde. " Zac Greensill ještě odehrál s Caligula's Horse jejich nadcházející turné v Austrálii a na Novém Zélandu, kde skupina hrála jako otevírací akt pro kapelu Opeth. Pak jej nahradí Adrian Goleby, známý od jiné australské progresivní skupiny Arcane.

Kapela nyní míří do dalšího překotného období. Nejdříve kapela oznámila, že jejich čtvrté album "In Contact" vyjde 15. září 2017, a až dorazí na pulty obchodů vyrazí na turné, která začne 28. září v Perthu. Magazín HEAVY se zpěváka Jima Graye zeptal, aby mohl fanouškům kapely naznačit, co mohou očekávat. Když se jej zeptali na masivním vzestup Caligulas v posledních letech, Jim připustil, že to pro ně bylo překvapením. "Myslím si, že nás to úplně překvapilo," říká s hlubokým povzdechem. "Říkám to vzhledem k tomu, že kapela začínala jako jednorázová záležitost, nikdy nebyla zamýšlena jako skutečná sestava nebo něco podobného. Byl jsem to jenom Sam a já, udělali jsme malý jednorázový projekt, takže skutečnost, že právě vedeme tento rozhovor, je svědectvím tohoto překvapení."

V červnu 2017 se Caligula’s Horse podruhé dostali do Evropy, kde podporovali koncerty Opeth, Anathema a Pain Of Salvation, v Británii jeli jako headlineři a vystoupili na festivalu Midsummer Prog, Nizozemsko, a představili se také na uznávaném a proslulém festivalu “Be Prog My Friend! v Barceloně, Španělsko, kde vystupovali po boku takových hudebníků jako je projekt Shattered Fortress od Mike Portnoye a Devin Townsend. V téže době na jejich podporu Inside Out Music znovu vydala první dvě alba "Moments From Ephemeral City" a "The Tide, The Thief & River's End" celosvětově.

Během té doby bylo možno zaznamenat, že fanoušci australské hudby doopravdy přijímají progresivní rockovou scénu, ale Jim odvětil, že se to nejspíše stalo po celém světě. "Pro mě to nebyla taková změna, ale změna na mezinárodní úrovni," řekl. "V Austrálii bylo vždy horké podhoubí pro progresivní a alternativní hudbu pro ty, kteří věděli, jak má vypadat, a že kultura vždy měla své vrcholy a svoje dno stejně jako cokoliv jiného, ale nejzřetelnější věc, kterou jsem viděl, je, že v zahraničí je nyní opravdová chuť na australskou progresivní hudbu. To se potvrdilo ještě více v posledních několika letech od doby, kdy jsme poprvé vyjeli do Evropy. Takže si vezměme průkopníky jako Karnivool, což je velký příklad někoho, kdo vyrazil a skutečně vydláždil cestu. Takže je nyní plno lidé, kteří si myslí - "Zajímalo by mě, co se děje v Austrálii, zajímalo by mě, jaká další velká věc přijde z Austrálie?" Takže tam jsou lidé, kteří nás vyhledají a těší se na naší show. Je to velmi vzrušující doba pro hudbu, která může upoutat pozornost na Austrálii."

Nakonec Jim přiznal, že je nadšen, že bude moci předvést nové skladby z "In Contact" naživo. "Od chvíle, kdy jsme natočili album, zoufale čekám, až budu moci tyto skladby prožít. Jsem opravdu nadšený," řekl. "Lidé mohou očekávat všehochuť ze všech alb Caligula's Horse. Ve skutečnosti budeme hrát nějaké věci z našeho katalogu, které jsme nikdy nehrál, které jsou zařazeny do setu, což je opravdu vzrušující. Je tam také spousta skladeb z "In Contact", jen je popadnout a zahrát živě. Bude to výbušné a zábavné!"

Dne 5. března 2019 Caligula's Horse oznámili, že se ke kapele připojil jako nový baskytarista Dale Prinsse z kapely Opus Of A Machine. Zpěvák Jim Gray k tomu dodal: "Je nám potěšením, že k nám Dale vstoupí na palubu. Už dávno jsme se seznámili s Opus Of A Machine jako s blízkými kamarády a společníky na turné. Jsme nadšeni, že k nám přidá své dovednosti jako multiinstrumentalista a objeví se jeho čerstvý tvůrčí hlas v rámci souboru. Těšíme se na to, co všechno nám to přinese!"

Nový člen Dale dodává: "Přináší mi to velkou radost při vstupu do Caligula's Horse, skupiny lidí, které jsem považoval za svoji rodinu od jejího založení v roce 2011, když jsem se Samem trávil čas na univerzitě a následně se stal nejbližším kamarádem s Adrianem, Jimem a Joshem jako člen sestavy na turné All Aussie Invasion v Evropě".

Kapela Caligula's Horse dne 13. března 2020 oznámila, že jejich páté studiové album "Rise Radiant" vyjde 22. května 2020. Produkoval je Sam Vallen a společně mixoval s Jensem Bogrenem (Opeth, Devin Townsend Project, Leprous) a to jejich album s nejsilnějším uměleckou výzvou. Kapela se také těší z uvedení prvního singlu z alba se skladbou "Tempest", kterou již zvěřejnila. Sólový kytarista Sam Vallen k albu řekl: "Rise Radiant" je album, na kterém jsme pracovali téměř deset let. Představuje vše, co máme rádi v Caligula's Horse - barevnost, dravost, sebereflexi, extrémy - to vše svázané dohromady tak, jak jsme dosud nybyli schopni zvládnout. Jako skupina jsme se nikdy necítili pevnější, inspirovanější nebo více motivovanější než při vytváření této nahrávky. Jsme nesmírně hrdí na "Rise Radiant" a nemůžeme se dočkat, až ji uslyšíte!"

"Rise Radiant" přináší nekompromisní zkoumání lidské zkušenosti oděné v živých hudebních barvách a virtuózních představeních. Je to hymna pro regeneraci sebevědomí, zkoumání témat dědictví a shromáždění volající po přežití. Na desce "Rise Radiant" se nachází 8 skladeb a bude k dispozici jako limitovaný CD Digipak, Gatefold 2LP/CD a digitálně. Navíc budou k dispozici i dvě bonusové skladby, covery skladeb Splita Enze "Message To My Girl" a od Petera Gabriela "Don’t Give Up", na kterých vystupuje hostující Lynsey Ward z Exploring Birdsong.

Zpět
Členové:
Sam Vallen - Lead Guitars (2011-present)
Jim Grey - Lead Vocals (2011-present)
Josh Griffin - Drums (2016-present)
Adrian Goleby - Guitars (2017-present)
Dale Prinsse - Bass (063/2019-present)
Bývalí členové:
Dave Couper Bass, Vocals (2011-03/2019)
Geoff Irish - Drums (2011-2016)
Zac Greensill - Guitars, Vocals (2011-2017)

Členové Sam Vallen
(Narozen ***, Taranaki, New Plymouth, New Zealand)
Lead Guitars (2011-present)


Sam je jeden ze spoluzakladatelů a autor většiny skladeb kapely Caligula's Horse.
Členové Jim Grey
(Narozen 8. prosince 1986, Brisbane, Queensland, Australia)
Lead vocals (2011-present)


Sam je australský zpěvák žijící v Brisbane, jeden ze spoluzakladatelů a zpěvák kapely Caligula's Horse Předtím působil rovněž v kapele Arcane.

Studoval antickou historii na The University of Queensland v Brisbane. Jim přišel s názvem kapely pod dojmem ze svého studia.
Členové Josh Griffin
(Narozen 2.prosince 1982, Brisbane, Australia)
Drums (2016-present)


Členové Adrian Goleby
(Narozen 12. března 1990, Brisbane, Queensland, Australia)
guitar (2017-present)


Adrian je členem a kytaristou Caligula's Horse od poloviny roku 2017, když nahradil Zaca Greensilla.

Pochází z Brisbane, kde také vytudoval JMC Academy Brisbane. Předtím působil v kapele Irukandji (Guitars (lead), 2012-present), se kterou vydal v roce 2014 EP desku "Snake Oil". V letech 2014-2015 byl také členem kapely Arcane.
Členové Dale Prinsse
Bass (063/2019-present)

Dale je nový baskytarista kapely, který přišel v březnu 2019 ze skupiny Opus Of A Machine.
Členové David Alan Couper
(Narozen ***, Australia)
Bass, Vocals (2011-present)


Dave je basista a doprovodný zpěvák kapely Caligula's Horse, kde působí od jejího rozšíření po vydání prvního alba.

Získal titul BMus (Bachelor of Music) na škole Queensland University Of Technology.
Členové Geoff Irish
(Narozen ***, Brisbane, Queensland, Australia)
Drums (2011-2016)


Působil v kapele Caligula's Horse od jejího rozšíření po vydání prvního alba. Dne 30. května 2016 ale kapela oznámila, že bubeník Geoff Irish opustil sestavu kapely.

Předtím Geoff hrál také v kapelách Echotide (Drums, Aux Percussion, Keyboards, Glockenspiel) a Leadlight Rose.
Členové Zac Greensill
(Narozen Australia (Warialda, New South Wales)
guitar, vocals (2011-2017)


Působil v kapele Caligula's Horse od jejího rozšíření po vydání prvního alba. V roce 2017 ji opustil, aby se mohl věnovat pouze roli kytaristy a zpěváka v kapele Opus Of A Machine.

Na školu docházele do Warialda High School, pak vystudoval Queensland Conservatorium na Griffith University obor "Populání Hudba".

Ke svému odchodu od kapely v lednu 2018 si po roce zavzpomínal: "Takže je to rok, co jsem se rozhodl vystoupit z Caligula's Horse a tolik se toho změnilo... Všechno ale k lepšímu. Tihle kluci jsou stále jedni z mých nejlepších přátel a stále mám to potěšení, že je mohu mít ve svém životě. Napsal jsem a nahrál album s Opus Of A Machine, odehrál na PROGFEST vražednou show se znovuzrozením mé lásky a vášně pro hudbu, i když jsem pracoval na plný úvazek a stal se zodpovědným dospělým člověkem. Oni mimo to vydali pravděpodobně svoji nejkvalitnější nahrávku "In Contact", hrají s některými z nejlepších kapel světa a jsou tak mi tak blízcí, jako vždy byli. Hudba může být někdy špinavá, demoralizující fenka, ale může na vás také házet příležitosti, které jste nikdy nepovažovali za možné."

Zpět
2020 Rise Radiant
2017 In Contact
2015 Bloom
2013 The Tide, The Thief & River's End
2011 Colossus (EP)
2011 Moments from Ephemeral City


Skupina:
Sam Vallen - Guitars, Vocals
Jim Grey - Vocals
Josh Griffin - Drums
Dave Couper - Bass, Vocals
Adrian Goleby - Guitars
Hosté:
Jake Morton, John Grey, Mitch Legg, Rick Collins, Sam Grey, Zac Greensill, Zak Muller - Vocals (additional)
Jorgen Munkeby - Saxophone, Backing Vocals (10)
Diskografie Rise Radiant
Vyšlo 22. května 2020, InsideOut Music, 0IO02014

Seznam skladeb:
01. The Tempest (4:49)
02. Slow Violence (4:30)
03. Salt (7:41)
04. Resonate (2:36)
05. Oceanrise (4:33)
06. Valkyrie (5:09)
07. Autumn (7:43)
08. The Ascent (10:42)
Total Time (47:43)

Bonus tracks (covers):
09. Don't Give Up (5:10)
10. Message To My Girl (3:53)

Producer: Sam Vallen
Engineering: Dale Prinsse
Mixing: Jens Bogren
Mastering: Jens Bogren
Artwork: Connor Maguire
Design and Layout: Chris Stevenson-Mangos
Photography: Adrian Goleby


Skupina:
Sam Vallen - Guitars, Vocals
Jim Grey - Vocals
Josh Griffin - Drums
Dave Couper - Bass, Vocals
Adrian Goleby - Guitars
Hosté:
Jake Morton, John Grey, Mitch Legg, Rick Collins, Sam Grey, Zac Greensill, Zak Muller - Vocals (additional)
Jorgen Munkeby - Saxophone, Backing Vocals (10)
Diskografie In Contact
Vyšlo 15. září 2017, InsideOut Music, IOMSECD 488

Seznam skladeb:
01. Dream The Dead (8:11)
02. Will's Song (Let The Colours Run) (4:42)
03. The Hands Are The Hardest (4:26)
04. Love Conquers All (2:21)
05. Songs For No One (7:43)
06. Capulet (3:23)
07. Fill My Heart (6:42)
08. Inertia And The Weapon Of The Wall (2:57)
09. The Cannon's Mouth (5:56)
10. Graves (15:31)
Total Time (61:52)

Producer: Sam Vallen
Engineering: Dale Prinsse
Mixing: Forrester Savell, Caleb Durrant
Mastering: Jens Bogren
Artwork: Connor Maguire
Design and Layout: Chris Stevenson-Mangos
Photography: Adrian Goleby
Album "In Contact" je o něco těžší než jeho předchůdce "Bloom". Kapela zde přadstavuje všechny potřebné ingredience, které tvoří Progressive Metal klasiku, včetně silného příběhu: umělec bojující se svým alkoholismem, jeho potřebou žít a jeho boj o přežití den co den. V samotné hudbě lze objevit rozmanité vlivy kapely od takových kapel jako Dream Theater až po Tool.

Skupina:
Jim Grey - Vocals
Sam Vallen - Guitars
Zac Greensill - Guitars
Dave Couper - Bass
Geoff Irish - Drums
Hosté:
Holly Terrens - Piano (04), Flute
Diskografie Bloom
Vyšlo 16. října 2015, Inside Out Music (AUS)
30. října 2015 (USA)

Seznam skladeb:
01. Bloom (3:14)
02. Marigold (6:19)
03. Firelight (4:38)
04. Dragonfly (9:23)
05. Rust (5:32)
06. Turntail (5:02)
07. Daughter Of The Mountain (7:55)
08. Undergrowth (2:50)
Total Time: (44:53)

Recorded at Heaven’s Gate Studios in Brisbane
Engineer, producer, mixing (08): Sam Vallen
Mixing (01-07): Brendan Anthony
Mastering: Jens Bogren
Artwork: Chris Stevenson-Mangos
Artwork assistance, photography: Stefanie Vallen


Skupina:
Jim Grey - Vocals
Sam Vallen - Guitars
Zac Greensill - Guitars
Dave Couper - Bass
Geoff Irish - Drums
Hosté:
Holly Terrens - Flute (04)
Michelle Wilson - Violin (02)
Natasha Ivanovic - Violin (05)
Stefanie Bernard - Clarinet (02,04)
Sean Thomas - Electric Piano (08)
Boy Potts, Dario Lagana, Dave Couper, Geoff Irish, John Grey, Lucas Stone, Mitchell Legg, Sam Grey, Sam Vallen, Sean Thomas, Zac Greensill - Various backing vocals
Diskografie The Tide, The Thief & River's End
Vyšlo 4. října 2013, Welkin Records

Seznam skladeb:
01. A Gift to Afterthought (6:17)
02. Water's Edge (7:39)
03. Atlas (5:02)
04. Into the White (8:19)
05. Old Cracks in New Earth (6:30)
06. Dark Hair Down (6:03)
07. Thief (2:09)
08. All Is Quiet by the Wall (8:18)
Total Time (50:17)

Lyrics and music: Grey and Vallen
Additional music and lyric contributions: Greensill (06)
Recorded on April 2012 to March 2013 at Heaven’s Gate Studio in Brisbane
Producer: Sam Vallen
Producer, engineering, mixing: Sam Vallen
Assistant engineer: Dale Prinsse, Zac Greensill
Mastering: Dave Collins
Artwork: Kelly Meyer
Photography: Stephanie Bernard
Vokalista Jim Gray popsal album jako "koncept [album]... ve kterém vybudovali celý svět". V rozhovoru s Matthewem Evansem z AU Review, dodal že "téma příběhu je založeno na historii dvou měst" a vypráví příběh "útěku před útlakem a tyranií a hledání nového svobodného domova.

Skupina:
Jim Grey - Vocals
Sam Vallen - Guitars
Zac Greensill - Guitars
Dave Couper - Bass
Geoff Irish - Drums
Hosté:
Diskografie Colossus
EP, vyšlo září 2011, self-released

Seznam skladeb:
01. Colossus (5:41)
02. Vanishing Rites (Tread Softly Little One) (5:13)
Total Time: (10:54)

Producer, mixing, mastering, engineering: Sam Vallen
"Colossus" je první EP australské progresivní rockové kapely Caligula's Horse. Kapela vydala dvě skladby po úspěchu alba "Moments From Ephemeral City" a po nedávném rozšíření projektu na sestavu plnohodnotné kapely.

Skupina:
Jim Grey - Vocals
Sam Vallen - Guitars
Zac Greensill - Guitars
Dave Couper - Bass
Geoff Irish - Drums
Hosté:
Diskografie Moments From Ephemeral City
Vyšlo 2. dubna 2011, Self-released

Seznam skladeb:
01. The City Has No Empathy (Your Sentimental Lie) (6:10)
02. Silence (7:13)
03. Singularity (3:33)
04. Alone in the World (11:04)
05. Ephemera (3:19)
06. Equally Flawed (6:09)
07. Calliope's Son (Don't Ever Look Back) (5:09)
Total Time: (42:37)

Lyrics and music: Vallen
Additional music and lyric contributions: Grey (01,08,09)
Recorded on Mid-2010 to late 2011 in multiple improvised studios in the Gold Coast and Brisbane
Producer, mixing, mastering, engineering, layout: Sam Vallen
Artwork: Lemi Fleming
Photography: Stephanie Bernard
Debutové album "Moments From Ephemeral City" vzniklo původně jako jednorázový projekt zpěváka Jim Graye a kytaristy Sama Vallena.

Zpět

Na obrázku zleva doprava: Dave Couper, Geoff Irish, Jim Grey, Sam Vallen, Zac Greensill
Geoff Irish, Zac Greensill, Luke McClean, Jim Grey, Sam Vallen, Dave Couper
Caligula's Horse v sestavě roku 2018: Josh Griffin, Jim Grey, Sam Vallen, Adrian Goleby, Dave Couper
Zpět
Oficiální stránky:
https://caligulashorse.com/
https://www.facebook.com/caligulashorseband

Další zdroje:
http://www.insideoutmusic.com/artist.aspx?IdArtist=848
https://www.allmusic.com/artist/caligulas-horse-mn0002880451

ProgressRock Nahoru
Made by 
© 1.5.2018 
Poslední aktualizace: 16.3.2020
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©