Burntfield - progressrock.cz
Zpět
Burntfield je progresivní alternativní rocková kapela, jejíž hudba je diskrétně okořeněná chutí AOR a tvrdými rockovými prvky. Spoléhání se na silné melodie a silné harmonie tvoří základ jejich všestranného psaní písní. Mícháním vintage a moderních vytvářejí jedinečnou hudební atmosféru.

Název kapely má symbolický význam. Slovo "burnt/spálení" se netýká ničení, ale spálenosti. Symboly změn a nového růstu jsou často přítomny v jejich textech, přičemž "field/pole" ilustruje organický prvek země, ze které vše vyrůstá. Takže to vedlo myšlenkově ke spojení v Burntfield, aby to nejlépe ilustrovali.

Skupiu Burntfield založil v roce 2012 kytarista a zpěvák Juho Myllylä v Helsinkách, Finsko. První sestava byla dokončena počátkem roku 2013 a od té doby proběhlo ještě několik dalších změn. V roce 2013 vyšlo debutové EP album "Organic Waves", následované vydáním digitálního singlu "Let It Die Away" v roce 2014 a dalším EP "Cold Heat" v roce 2015, které získaly pozitivní zájem doma i v zahraničí s mnoha skvělými recenzemi a dostali se i do vysílání rozhlasu. Ještě v roce 2014 se Valtteri Seppänen připojil ke kapele, aby nahradil Ville Repa na kytaru a ve vokálech. Kytarista Ville Repo z kapely odešel, když se více projevily vzájemné rozdíly v hudebním směřování. Ke konci roku 2015 v listopadu došlo k další změně v kapele, když Riku Vääriskoski opustil Burntfield a místo něj do sestavy přistál nový člen, bubeník Aarne Toivonen.

V dubnu 2016 vyrazili na jejich první zahraniční turné do Holandska, kde vystoupili například v Musicon, Hague, nebo v The Waterhole, Amsterdam a CC Muziekcafé, Amsterdam. Burntfield vydali 28. října 2016 nový singl nazvaný "My Grief" a k němu i hudební video. Textově jak naznačuje název "My Grief" se zabývá pocity smutku, žalu a touhy po tom, když je někdo nedosažitelný. Hudba je citově nabitá smutnými harmonizemi a trýznivými vokály, poháněná akustickou kytarou, klavírem a prohloubena se smyčcovým kvintetem. Burntfield charakteristický zvuk je přenesen na zcela novou úroveň, která kombinuje atmosférické, progresivní, melodické a chytlavé prvky v jednolitý celek. K singlu se objevilo i hudební video.

Po několika změnách sestavy se skupina nyní nalezla nový domov v krásném městě Amsterdam v Holandsku a její sestava je nyní mezinárodní. V sestavě nakonec zakotvili zakladatel Juho Myllylä (Vocals, Guitars) a Valtteri Seppänen (Guitars, Vocals) z Finska, Maarten Vos (Bass) a Steven Favier (Drums) z Holandska.

V následujícím roce 2017 kapela trpělivě pracovala na svém debutovém albu s názvem "Hereafter", které vyšlo v květnu 2018 pod hlavičkou Progressive Gears Records, se kterou kapela podepsala smlouvu v březnu 2018. Album získalo pozitivní recenze v tisku i v rádiu.

Album "Hereafter" bylo předvedeno dne 12. května 2018 na představení v Q-Factory v Amsterdamu.

Tři roky po svém vysoce chváleném debutovém albu "Hereafter" se amsterdamští Burntfield vrátili s další kapitolou svého příběhu. Osm nových precizně vytvořených písní, osm nových kousků artikulovaného a expresivního moderního, progresivního rocku, které zkoumají křehkost existence, způsob, jakým se naše světy mohou změnit ze zlaté na šedou mezi nádechem a výdechem.

Nizozemská kapela Burntfield v listopadu 2021 vypustila album "Impermanence" a progresivní rock je styl, který především přináší v této nahrávce. Je to také poměrně pestré album, ale hlavním základem se zdá být atmosféricky nabitá, pečlivá rozmanitost stylu, která se snadno poslouchá a má celkově podmanivou náladu a atmosféru. Kapela se občas ponoří do přímějších art popových teritorií, ale možná zajímavější je, že se čas od času objeví i těžší aspekt progresivního rocku hraničící s progresivním metalem. Nahrávka je určena těm, kteří mají slabost pro působivější varianty progresivního rocku s určitým výrazným cítěním pro pop music a kterým nevadí občasné výbuchy aranží s trochu větším záběrem.

Zpět
Členové:
Juho Myllylä - Guitars, Vocals
Maarten Vos - Bass, Vocals
Steven Favier - Drums (duben 2017-dosud)
Bývalí členové:
Valtteri Seppänen - Guitars, Vocals (11/2014-2020)
Aarne Toivonen - Drums (11/2015-04/2017)
Riku Vääriskoski - Drums (- 11/2015)
Ville Repo - Guitars (- 11/2014)
Tero Heinonen - Bass
Arttu Vauhkonen - Keyboards

Členové Juho Myllylä
(Narozen *** 1996, Helsinky)
Guitars, Vocals


Juho je finský kytarista, zpěvák a skladatel a zakládající člen kapely Burntfield, působí také v projektech The Royal Wind Music a Ugly Pug. Nyní žije v Amsterdamu, kde vystudoval nahrávání na konzervatoři v Amsterdamu s Jorge Isaacem, které absolvoval v roce 2018 (BMus) a pokračuje v odborném magisterském studiu.Předtím docházel na Sibelius Lukio.

Od šesti let studoval u West Helsinki Music Institute s Pekkou Silén a Sunniva Fagerlundovou. Navíc se podílel na mnoha mezinárodních mistrovských kurzech a získal inspiraci mimo jiné od hudebníků jako Pedro Memelsdorff, Pierre Hamon, Kees Boeke, Walter van Hauwe, Erik Bosgraaf, Peter Holtslag a Corina Marti. V roce 2014 se přestěhoval do Holandska, aby absolvoval odborné studium na Konzervatoři v Amsterdamu. Mezi nejvýznamnější události v Juhově hudební krajině patří spolupráce se světoznámým renesančním nahrávacím souborem The Royal Wind Music, sólová představení na prestižním Concertgebouw v Amsterodamu a četnými představeními a cross-over spolupráce s Ugly Pug, čerstvým novým souborem věnovaným představení nové hudby na dobových nástrojích. V srpnu roku 2016 vyhrál Juho soutěž Nordic and Baltic EAR-ly 2016 v rané hudbě, která pro sezónu 2017/2018 s koncertem Contactus přinesla pozvánku na koncerty na členských festivalech NORDEMu.

Juho usiluje o otevřené hudební styly mezi všemi styly a všestranností bez ohledu na nějaké žánrové klasifikace. Cítí vášnivě starší repertoár - středověkou a renesanční hudbu, ale především se zajímá i o nesčetné možnosti nahrávek v oblasti současné hudby, jazzu, fúze, rock, progu, experimentální, elektroakustické a živé elektronické hudby. Jako vedlejší subjekt na Amsterdamské konzervatoři Juho studoval elektrickou kytaru s Hansem Kunnemanem a kromě nahrávání je aktivní i jako rockový hudebník. Je kytaristou, zpěvákem a skladatelem progresivní alternativní rockové kapely Burntfield, která byla založena v roce 2012. Jejich debutové album "Hereafter" vyšlo celosvětově v květnu 2018 pod hlavičkou Progressive Gears Records a bylo přijato s pozitivními recenzemi v hudebním tisku i rádiu. Finská kulturní nadace podpořila nákup Juho nástrojů svým grantem.
Členové Maarten Vos
(Narozen ***, Emmen, Netherlands)
Bass, Vocals


Maarten je holandský baskytarista v kapelách Burntfield, Chet Vamp a zároveň vyučující ve hře na tento nástroj. Předtím působil v Saskia Schalekamp. Navštěvoval školu Rijksuniversiteit v Groningenu, předtím vystudoval Conservatorium van Amsterdam. nyní žije ve Zwolle.
Členové Steven Favier
(Narozen ***, Papendrecht)
Drums


Steven je holandský hudebník, pocházející z Papendrecht, nyní žije v Groot-Ammers/Hoogvliet. Od 6. duben 2013 je ženatý s Petrou Favier.

Studoval na škole HS voor Muziek en Dans, předtím se učil na CSG Willem de Zwijger.
Členové Valtteri Seppänen
Guitars, Vocals

Valteri začínal s klavírními a klarinetovými lekcemi už jako dítě. Pořád sice hrál na klavír, ale postupně se stále více věnoval hře na kytaru a pop/rockové hudbě. Od té doby už asi 10 let působí jako hudebník na volné noze, kytarista a zpěvák...
Členové Aarne Toivonen
Drums (11/2015-04/2017)


Členové Tero Heinonen
(Narozen ***, Helsinky)
Bass, Vocals


Členové Riku Vääriskoski
(Narozen ***, Helsinky)
Drums (- 11/2015)


Pracuje v Tampereen Pursiseura - TaPS a Marjaniemen Purjehtijat. Chodil do školy Mäkelänrinteen urheilulukio, předtím navštěvoval Alppilan lukio.
Členové Ville Repo
Guitars (- 11/2014)

Členové Arttu Vauhkonen
(Narozen ***, Helsinky)
Keyboards


Arttu je finský hudebník a klávesista. V současné době působí jako klávesový hráč v kapele Arion. Studoval na škole Pop & Jazz Konservatorio, Helsinki, předtím se učil na Sibelius Lukio.

Zpět
Studiové desky:
2021 Impermanence
2018 Hereafter
2015 Cold Heat (EP)
2014 Let It Die Away (SP)
2013 Organic Waves (EP)


Skupina:
Juho Myllylä - Vocals, Guitars, Blockflutes
Maarten Vos - Bass
Steven Favier - Drums, Percussion
Hosté:
Arttu Vauhkonen - Keyboards
Diskografie Impermanence
Vyšlo 12. listopadu 2021, Progressive Gears Records, PGR-CD0034, digital

Seznam skladeb:
01. Empty Dream (3:31)
02. Back Again (3:46)
03. Trust In You (3:25)
04. Something Real (3:48)
05. The Light (5:34)
06. Thank You For Everything (3:03)
07. Impermanence (9:10)
08. Everything Will Change (3:47)
Total Time: (36:04)

Music, Arranged By, Lyrics, Producer: Myllylä
Recorded: Eero Kaukomies at Sonic Pump Studios
Mixed: Eero Kaukomies at Sonic Pump Studios
Mastering: Svante Forsbäck at Chartmakers
Photography [Portrait Photography]: Bambos Demetriou
Photography, Design [Visual Design]: Jesse Harrison
Liner Notes: Myllylä

Skupina:
Juho Myllylä - Vocals, Guitars, Blockflutes
Valtteri Seppänen - Guitars, Vocals
Maarten Vos - Bass
Steven Favier - Drums, Percussion
Hosté:
Aurora Visa - Kantele Artist
Arttu Vauhkonen (Arion) - Keyboards, Programming
ANSoS - String Quintet:
Heikki Vilpponen - Viola
Eeva Vesmäki, Taija Kangaskokko, Matti Fredriksson - Violinists
Tatu Ahola - Cellist
Ilkka Leppälä - Double Bassist
Diskografie Hereafter
Vyšlo 7. května 2018, Progressive Gears Records, PGR-CD0013, digital

Seznam skladeb:
01. Now (2:12)
02. Sub-zero (4:31)
03. My Grief (5:05)
04. Feeling of Love (3:44)
05. Q&A (7:55)
06. In The Air (3:57)
07. The Failure (4:16)
08. What Remains (9:06)
09. Hereafter (4:34)
Total Time: (45:24)

Recorded summer 2017 in The Netherlands/Finland
Mixed: Eero Kaukomies at Sonic Pump Studios
Mastering: Svante Forsbäck at Chartmakers
Artwork: Jesse Harrison

Skupina:
Juho Myllylä - Guitars, Vocals
Valtteri Seppänen - Guitars, Vocals
Tero Heinonen - Bass, Vocals
Riku Vääriskoski -Drums, Percussion
Hosté:
Arttu Vauhkonen -Keyboard (Arion)
Michael Walden - Cello (02,04)
Jussi Launonen - Violin (02,04)
Lauri Methuen (02,04)
Veli-Pekka Vaari (02,04)
Diskografie Cold Heat
EP, vyšlo 5. srpna 2015, Not On Label, BURNT03

Seznam skladeb:
01. Deal With It (Juho Myllylä) (3:37)
02. Q & A (Juho Myllylä, Tero Heinonen, Ville Repo) (8:01)
03. Under The Dome (Juho Myllylä, Ville Repo) (4:07)
04. How Lucky (Juho Myllylä) (7:52)
Total Time: (23:37)

Recorded and Mixed: Eero Kaukomies at Sonic Pump Studios and Content Union Studios in Helsinki
Mastered At Sonic Pump Studios
Cover Art: Petri Lampela


Skupina:Juho Myllylä - Guitars, Vocals
Ville Repo - Guitars, Vocals
Tero Heinonen - Bass, Vocals
Riku Vääriskoski - Drums
Hosté:
Arttu Vauhkonen (Arion) - Keyboards
Adeola Ikuesan, Linnea Hildén, Pilvi Kekkonen - Backing Vocals
Diskografie Let It Die Away
SP, vyšlo 10. září 2014, Not On Label, digital

Seznam skladeb:
01. Let It Die Away (5:17)
Total Time: (5:17)

Recorded at Encrypt Studios in Helsinki
Produced: Burntfield
Producer/Sound Engineer: Jeffro Lackscheide
Sound Engineer: Kai Markus Railanmaa
Assistant Engineering: Jussi Kraft
Additional Programming: Topias Kupiainen
Mastered: Jussi Kraft at Sonic Pump Studios
Cover art: Ville Repo
Photography: Adam Newns


Skupina:
Tero Heinonen - Bass, Vocals
Riku Vääriskoski - Drums, Percussion
Juho Myllylä - Guitar, Vocals
Ville Repo - Guitar, Vocals
Arttu Vauhkonen - Keyboards
Emma Mali - Violin
Hosté:
Diskografie Organic Waves
EP, vyšlo 11. listopadu 2013, Not On Label, BURNT01

Seznam skladeb:
01. Change My Ways (Juho Myllylä, Ville Repo) (3:48)
02. Love Is Fire (Juho Myllylä, Tero Heinonen, Ville Repo) (5:56)
03. What Remains (Juho Myllylä) (8:38)
Total Time (18:22)

Recorded, Mixed and Mastered at Content Union Studio
Cover designed: petrilampela.net


Zpět

V nové sestavě do studia - červen 2017
Juho Myllylä, Valtteri Seppänen, Maarten Vos, Steven FavierPrvní propagační snímek první sestavy Burntfield v létě 2013
Zleva doprava: Ville Repo, Juho Myllylä, Riku Vääriskoski, Tero HeinonenTero Heinonen, Aarne Toivonen, Valtteri Seppänen, Markus Heinonen a Juho Myllylä v Tappers Inn


A kapela při vystoupení - Valtteri Seppänen, Juho Myllylä, Aarne Toivonen a Tero Heinonen


Maarten Vos, Steven Favier, Valtteri Seppänen, Juho Myllylä

Zpět
Oficiální stránky:
http://burntfield.com/
https://www.facebook.com/Burntfield
https://vimeo.com/269710690


ProgressRock Nahoru
Made by 
©  1.1.2019 
Menu Poslední aktualizace: 4.6.2022
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©