Be'lakorZpět
Melodic/Progressive Death Metal se rychle stal oblíbeným stylem. Kombinace agresivních vokálů "cookie monster" nad obvykle složitou progresivní hudbou, která je těžká a melodická zároveň, zasáhne mnohé jak na emoční úrovni, tak úrovni dovedností hudebníků. Existuje několik kapel, které jsou vrcholem tohoto žánru, ale jednou z nejlepších je australská Be'lakor.

Bel'akor je australská melodic death metalová skupina z Melbourne, Victoria. Svoji cestu zahájili jako malý místní počin v australském Melbourne a cesta to nebyla vůbec snadná. Be'lakor původně vznikli jako kapela již v roce 2004, mezi zakladatelé patří George Kosmas (kytara, zpěv), Shaun Sykes (kytara), John Richardson (basa), Steve Merry (klavír, klávesy) a Jimmy Vanden Broeck (bicí), ale živá vystoupení začali předvádět až v roce 2005. Postupem v průběhu let, zatímco je stále drželo původní nadšení, stali se rychle známou kapelou jako jedna z nejslibnějších a nejkreativnějších metalových skupin v Austrálii.

Jméno skupiny je převzato ze jména postavy Bel'akor The Dark Master ze hry Warhammer Fantasy, kterou někteří členové hráli, pro její jedinečnost. Be'lakor ve svých písních odhaluje vlivy starověké mytologie a neustálého boje mezi ničením a životem a vytváří rozsáhlé, podmanivé písně, které dostanou posluchače na podmanivou cestu.

V roce 2007 vydala skupina své debutové album "The Frail Tide", které získalo všeobecně celkem pozitivní recenze. V roce 2008 Be'lakor podepsal smlouvu s Descent Productions a znovu vydali "The Frail Tide" ve formě digipacku. Bel'akor svým debutovým albem kdekoho vykolejili ze zavedených šablon death metalu. Samotná kapela popisuje svoji hudbu jako "...agresivní vokály podepřené o sklony temné atmosféry a rezonanční harmonie". Toto je přiměřeně přesný popis skupiny. Atmosféry jejich skladeb téměř připomínají doomovskou auru. Používají klavír a klávesy, které během hudby dělají pěkný hudební podtón. Kapela je inspirována přírodou, což je občas patrné díky výrazné hře na klávesy. Vokály jsou také skvěle provedeny, obvykle hluboké, ale také často křičící a silné, trochu podobné těm od Novembers Doom. Přestože některé části tohoto alba mohou připomínat posluchačům některé kapely doom/death, ale je to stále melodic death metal.

V roce 2009 se Be'lakor pustili do národního turné a podepsali smlouvu s Prime Cuts Music. Mezinárodní reputace skupiny rychle narůstala od vydání jejich debutu "The Frail Tide" v roce 2007.

cover from LP Jejich druhé album "Stone's Reach" vyšlo 20. června 2009 a recenzenti dostali velkou chválu. Album bylo k dispozici také online a během australského turné skupiny v průběhu června a července. Přebal alba vychází z bronzové sochy Persea s hlavou Medusy od sochaře Benvenuto Celliniho z roku 1545. Ztvárnění bylo navrženo a ztvárněno australským grafikem Sherim Tantawym (www.sheri-tantawy.com), který také navrhoval přebaly pro Switchblade, Picture The End, Our Last Enemy, Black Like Vengeance a mnoho dalších australských umělců.

V listopadu 2009 podepsali Be'lakor smlouvu s Kolony Records. V březnu 2010 obsadilo album Be'lakor "Stone's Reach" první místo v kategorii "Best Melodeath/Gothenburg Metal Album" od portálu Metal Storm za rok 2009. Be'lakor v květnu předskakovali kapele Turisas na jejich národním turné po Austrálii. Byli otevíracím aktem i pro Alestorm v Melbourne pro jejich turné "Plunder Downunder" v červnu 2010. Kapela vystoupila také na Summer Breeze Open Air Festival v Německu v srpnu 2010.

Dne 9. března 2012 kapela oznámila detaily o připravovaném albu. Jeho délka bude asi 56–57 minut a vydání je plánováno na 4. června prostřednictvím Kolony Records v Evropě a Rockstar Records v Austrálii. O tři dny později už kapela zveřejnila i přebal alba a seznam skladeb. Be'lakor vydali své třetí album "Of Breath And Bone" v červnu 2012. Vydání bylo naplánováno společností Kolony Records na 1. června v Evropě a 4. června ve Velké Británii, distribuováno bylo prostřednictvím společnosti Plastic Head ve Velké Británii AL!VE Vertrieb v Německu, Rakousku a Švýcarsku, Season of Mist ve Francii a Masterpiece v Itálii. Album míchal a masteroval renomovaný Jens Bogren ve vlastních studiích Fascination Street (Opeth, Paradise Lost, Amon Amarth) ve Švédsku. Přebal je dílem Costina Chioreanu z Twilight 13 Media (Mayhem, Aura Noir, Ava Inferi).

Třebaže někomu může připadat, že album nezačíná zrovna jiskřivě, přesto končí v jedné ze svých nejsilnějších skladeb, neboť "By Moon And Star" patří mezi ty nejpůsobivější, a nejkolosálnější skladby na desce. Zářící syntetizátory a zvonivé basové tóny představují skladbu plnou dramatických příslibů. Vícevrstvé vokály proudí s vášní a integritou, zatímco riffy se naježily stěží dosažitelnou silou, křupavější a metalicky zvonivější než u kterákoli jiné skladby na albu, je to skutečně dobré album. Zahájili pak turné i po Evropě, kde si zahráli i na festivalu Brutal Assault v České republice (9.-11. srpna 2012). Během srpna 2012 vystoupili ještě na známém festivalu Summer Breeze Open Air v Německu (16.-18. srpna 2012). Doprovázeli kapelu Apocalyptica v Melbourne během jejich turné v Austrálii v září 2012 a At the Gates v Melbourne během jejich turné v listopadu.

V srpnu 2015 se kapela vrátila do Evropy a opět hrála na Brutal Assault ve dnech 5.-8. srpna 2015 v České republice, na Rockstadt Open Air v Rumunsku ve dnech 12. až 15. srpna 2015 a s další zastávkou na Summer Breeze, Německo, který probíhal ve stejném termínu 12. až 15. srpna 2015. Hostující kytarista Matt Dodds z kapely Arbrynth se ujal sólové kytary za Shauna kvůli jeho dlouhodobé nemoci, z níž se léčil bezmála celý rok.

Dne 21. září 2015 skupina oznámila, že jejich čtvrté album bude vydáno v březnu 2016. Ke konci roku 29. prosince 2015 bubeník Jimmy Vanden Broeck ale opustil kapelu, aby se věnoval dalším hudebním aktivitám. Jimmy opustil kapelu po více než deseti letech a odchod to byl přátelský. Jimmy měl navíc posledních 12 měsíců řadu zdravotních problémů, které mu bránily hrát na bicí s kapelou. Naštěstí stihl ještě nahrávání alba, ale na následném australském turné turné v roce 2015 jej již zastoupil Elliott Sansom. Proto nebylo překvapením, když 21. ledna 2016 kapela na svých stránkách informovala o jejich novém bubeníkovi. Stal se jím právě Elliott Sansom, který již nahrával bicí na připravovaném albu a hrál i nedávném evropském turné, nyní se stal členem Be'lakor na plný úvazek. Elliott předtím hrával v Melbourne s kapelami Future Corpse, Okera a The Seaford Monster a členové kapely jej dobře znali. Asi měsíc před vydáním alba kapela zveřejnila dva singly - "An Ember's Arc" se objevil 13. května 2016 a "A Thread Dissolves" pak 27. května 2016. Čtvrté album kapely "Vessels" vydali Be'lakor dne 24. června 2016 pod hlavičkou Napalm Records a bylo to jejich první studiové koncepční album, na které se chystali již nějakou dobu.

John Richardsson "Vessels" vyprávějí jeden dlouhý, vzájemně propojený příběh. Nejprve napsali celou hudbu a pak se rozhodli pro pořadí skladeb. Teprve pak začali rozvíjet příběh, který chtěli provést napříč těmito skladbami. Koncept alba vychází z přírody, a pojednává o tom, jak jsou tyto věci propojeny. V prvních několika skladbách se světlo formuje na slunci, proměňuje se v energii a přichází na Zemi. Zbytek alba pak sleduje způsob, kterým energie proudí životními formami na Zemi. Ke konci alba se energie nachází v člověku, která mu umožňuje pomocí energie bránit své vlastní místo ve vesmíru, pak člověk umírá a energie se vrací zpět do vesmíru.

Nahrávka "Vessels" byla natáčena v roce 2015 v Legion Studio Productions ve Williamstown v Melbourne. Mixů a zvukařiny se ujal Julian Renzo z kapely Jack the Stripper, který zároveň s celou kapelou album produkoval. Mastering zvládl Ryan Smith ve Sterling Sound v New Yorku. Doprovodné zvuky divočiny byly zaznamenané v přírodě v rokli Cataract Gorge v Tasmánii. Další programování a zvukové scény pocházejí od Juliana Renza.

George Kosmas Jejich nejnovější dílo "Vessels" je dalším ohromujícím projevem ohromného talentu tohoto australského kvinteta. Od zahajovací "Luma" k finální "The Smoke of Many Fires" Be'lakor svěže prochází celou řadou zvuků a nálad, které vycházejí z intenzivní agresivity smrti ve "Withering Strands" ke strašidelnému prog rocku "An Ember's Arc" až k téměř současnému matalu u "Whelm", dokáží se plynule pohybovat tichým klavírním riffem, doprovázeni rytmicky hnaným riffem, který je umocněn neuvěřitelně melodickým klozavým zvukem kytary, který je určitě agresivní, ale ne jako typický styl, který nabízí většina death metalových kapel je velmi heavy, aniž by při tom cokoli ztratili. Je opravdu s podivem, že dokážou také vytvořit velmi silné písně, které mají emocionální úder a nejen vztek, kterého se kapely houževnatě drží, aby se staly heavy. Be'lakor je naprosto brilantní heavy kapela, která je schopna přidávat stále nové vrstvy a zvuky do již rozmanitého žánru. "Vessels" je brilantní album a snadno si najde cestu do nejednoho přehrávače, a to vícekrát.

Magazín Loud Magazine albu dal hodnocení 95% a na psal o něm: "Vessels" jsou nepochybně jejich nejlepším dílem. Be'lakor se ukázali být jedinečným talentem, který přichází s jedním z nejlepších nahrávek roku. Znovu." Další hodnocení zveřejnil Sputnik Music (4.5 z 5) a napsal: "Vessels" si okamžitě získalo pozornost a koneckonců, je to inspirativní kousek hudby, který vymezuje hranice žánru... Když pomyslíme na výjimečný melodický death metal, nyní tím budeme myslet "Vessels"." Album debutovalo c Austrálii na pozici #2 v žebříčku iTunes Metal a na pozici #62 v německém žebříčku. Dne 16. listopadu 2016 získala kapela ocenění "Best Heavy Album" v soutěži The Age Music Victoria Awards 2016 na slavnostním večeru.

Kapela v nadcházejím turné Vessels, které začínalo 8. července 2016 v Sydney, navštívili největší australská města Sydney, Canbera, Brisbane, Melbourne, Adelaide a Perth.

Dne 8. listopadu 2017 kapela oznámila, že připravuje své další, již páté album. Jsou právě ve fázi skládání písní a mají k dispozici již hromadu riffů a nápadů. Předchůdce "Vessels" bylo koncepční album s jedním dlouhým příběhem, příští nahrávka se vrací k samostatným skladbám. Všichni se snaží, aby nová hudba byla napsána během třetího čtvrtletí 2019, aby se následně mohli vrhnout na nahrávání.

Klávesista Steven Merry v jednom rozhoru odhalil největší vzory kapely, které je inspirovaly. K těm největším patří Opeth a alba jako "Morningrise" a "Blackwater Park", In Flames (album Whoracle aj.), a první tři alba skupiny Agalloch.

Zpět
Členové:
George Kosmas - Vocals, Guitars (2004-dosud)
Shaun Sykes - Guitars (2004-dosud)
Steven Merry - Keyboards, Piano (2004-dosud)
Elliott Sansom - Drums (2016-dosud)
John Richardson - Bass (2004-dosud)
Bývalí členové:
Jimmy Vanden Broeck - Drums, Percussion (2004-2012)

Členové George Kosmas
(Narozen 1981, ***)
Vocals, Guitars


George je australský zpěvák a kytarista. Je nejznáměmější jako zakladatel a člen kapely Be'lakor.

Působil takíé v kapelách Dark Earth (Vocals) a Rainshadow (Guitars, 2007).


Členové Shaun Sykes
(Narozen ***, Melbourne, Victoria, Australia)
Guitars


Shaun je australský hudebník a kytarista. Je nejznáměmější jako zakladatel a člen kapely Be'lakor.


Členové Steven Merry
(Narozen ***, Melbourne, Victoria, Australia)
Keyboards, Piano


Steven je australský hudebník a hráč na klávesové nástroje. Je nejznámější jako zakladatel a člen kapely Be'lakor.


Členové Elliott Sansom
(Narozen ***, Australia)
Drums


Elliot je australský bubeník, působí v kapelách Be'lakor (2016-present) a The Seaford Monster (2010-present). Působil rovněž v kapelách Okera (2010), Heisenberg (2012-2015), Rainshadow (2013-2015) nebo Future Corpse (2015-2019).

Ke konci roku, dne 29. prosince, 2015 bubeník Jimmy Vanden Broeck ale opustil kapelu, aby se věnoval dalším hudebním aktivitám. Již 21. ledna 2017 kapela na svých stránkách informovala o jejich novém bubeníkovi. Stal se jím Elliott Sansom, který nahrál již bicí na připravovaném albu a hrál i nedávném evropském turné, nyní se stal členem Be'lakor na plný úvazek.

Členové John Richardson
(Narozen ***, Melbourne, Victoria, Australia)
Bass


John je australský hudebník a hráč na basovou kytaru. Je nejznámější jako zakladatel a člen kapely Be'lakor.


Členové Jimmy Vanden Broeck
(Narozen ***, Fort Worth, Texas, United States)
Drums, Percussion


Jimmy je původem americký bubeník, který přesídlil do Austrálie. Je hlavně znám jako člen kapely Be'lakor. Působil rovněž v kapele Augur.

Jimmi pochází z Fort Worth ze Spojených států, vystudoval Ringwood Secondary College a v současné době žije v Melbourne.

Jimmy se poprvé se připojil k Be'lakor na konci roku 2004 a bubnoval na jejich prvních třech albech. Jimmy s námi také vystupoval na dvou evropských turné a na mnoha představeních po Austrálii.

Ke konci roku 29. prosince 2015 bubeník Jimmy Vanden Broeck ale opustil kapelu, aby se věnoval dalším hudebním aktivitám. Jimmy opustil kapelu po více než deseti letech a odchod to byl přátelský. Navíc Jimmy měl posledních 12 měsíců řadu zdravotních problémů, které mu bránily hrát na bicí s kapelou. Naštěstí stihl ještě nahrávání alba, ale na následném australském turné turné v roce 2015 jej již zastoupil Elliott Sansom. Kapela s ním zažila některé skvělé časy s mnoha dobrými vzpomínkami. Jimmy zůstal dobrým přítelem se zbylými členy, kteří se nemůžou dočkat, až se objeví jeho další hudební projekty.


Zpět
Studiové desky:
2016 Vessels
2012 Of Breath and Bone
2009 Stone's Reach
2007 The Frail Tide
Ostatní nahrávky:Skupina:
John Richardson - Bass
Elliott Sansom - Drums
Shaun Sykes - Guitars
George Kosmas - Guitars, Vocals
Steve Merry - Keyboards, Piano
Hosté:
Julian Renzo - Programming (additional), Soundscapes
Diskografie Vessels
Vyšlo 24. června 2016, Napalm Records, NPR 660 VINYL (USA/Europe)

Seznam skladeb:
01. Luma (1:59)
02. An Ember's Arc (8:28)
03. Withering Strands (10:56)
04. Roots to Sever (7:05)
05. Whelm (7:19)
06. A Thread Dissolves (2:58)
07. Grasping Light (6:51)
08. The Smoke of Many Fires (9:29)
Total Time: (55:05)

Recorded at Legion Studio Productions, Williamstown, Melbourne, Australia, during 2015
Ambient sounds of the wild recorded at Cataract Gorge, Tasmania
Producer: Be'lakor and Julian Renzo
Mixed and engineered: Julian Renzo
Mastered: Ryan Smith at Sterling Sound, New York City
"Vessels" je čtvrté studiové album australské melodic death metalové kapely Be'lakor, která vyšla 24. června 2016. Album bylo v roce 2016 vyhlášeno "Best Heavy Album" od The Age Music Victoria, kteří toto cenění udělují.

Skupina:
John Richardson - Bass
Jimmy Vanden Broek - Drums
Shaun Sykes - Guitars
George Kosmas - Guitars, Vocals
Steve Merry - Keyboards, Piano
Hosté:
Megan Sykes - Flute (05)
Diskografie Of Breath and Bone
Vyšlo 1. června 2012, Kolony Records, KR013CD (Europe)

Seznam skladeb:
01. Abeyance (8:04)
02. Remnants (6:14)
03. Fraught (6:46)
04. Absit Omen (6:06)
05. To Stir The Sea (1:29)
06. In Parting (9:21)
07. The Dream And The Waking (9:17)
08. By Moon And Star (8:58)
Total Time: (56:15)

All music and lyrics written: Be’lakor
Recorded at Penny Drop Audio, Melbourne, Australia, December 2011 - February 2012
Recorded and engineered: Warren Hammond at Pennydrop Audio, Melbourne
Producer: Be'lakor
Mixed and mastered: Jens Bogren at Fascination Street Studios, Sweden, in March 2012
The cover art is a copy of Gabriel Ferrier's Chaperon Rouge painting
"Of Breath And Bone" je třetí studiové album australské melodic death metalové kapely Be'lakor. Bylo vydáno 1. června 2012 u Kolony Records. V roce 2012 portál metalstorm.net ocenil album v kategorii "Best Melodeth / Extreme Power/Gothenburg".

Skupina:
Shaun Sykes - Guitars
George Kosmas - Guitar, Vocals
Jimmy Vanden Broeck - Drums
Steven Merry - Piano, Keyboards
John Richardson - Bass
Hosté:
Diskografie Stone's Reach
Vyšlo 20. června 2009, Prime Cuts Music, PC024 (Australia)
Kolony Records (Europe)
Soyuz Music (Russia)

Seznam skladeb:
01. Venator (8:37)
02. From Scythe To Sceptre (6:58)
03. Outlive The Hand (8:39)
04. Sun's Delusion (9:09)
05. Held in Hollows (7:23)
06. Husks (2:48)
07. Aspect (5:51)
08. Countless Skies (10:00)
Total Time (59:25)

All lyrics and music written/performed: Be'lakor
Originally recorded in the early months of 2009 at Penny Drop Audio, Melbourne, Australia
Piano recorded at Sing Sing Recording Studios, Melbourne
Produced: Warren Hammond and Be’lakor
Recorded with Warren Hammond and Phil Phorbes at Penny Drop Audio
Piano recorded at Sing Sing Recording Studios
Mastered at Crystal Mastering Melbourne, 2009
Re-mastered for vinyl in August 2014 at Crystal Mastering, Melbourne
Producer: Be'lakor, Warren Hammond
Recorded: Phil Forbes, Warren Hammond
Design [Be'lakor Logo]: Marc Campbell
Layout, Design: Sheri J. Tantawy
Photography (band): Giles Emery
"Stone's Reach" je druhé studiové album australské melodické death metalové skupiny Be'lakor, vydané v roce 2009. "Stone's Reach" získalo v roce 2009 ocenění v kategorii "Best Melodeath / Gothenburg" od portálu metalstorm.net. Album bylo remasterováno a znovu vydáno na vinylu 19. prosince 2014 a digitálně 22. prosince 2014. V roce 2014 bylo Stone's Reach v soutěži "Deset let výročí Metalstorm.net" zvoleno "Nejlepším metalovým albem melodeath/gothenburg". Album bylo nahráno, masterováno a smícháno v Penny Drop Audio v Cheltenhamu v Melbourne Warrenem Hammondem. Obal alba vychází z bronzové sochy Perseuse s hlavou Medusy od Benvenuto Celliniho z roku 1545. Na přebal je navrhl a upravil australský grafik Sherim Tantawym (www.sheri-tantawy.com), který také navrhoval umělecká díla pro Switchblade, Picture The End, Our Last Enemy, Black Like Vengeance a mnoho dalších australských umělců.

Skupina:
George Kosmas - Vocals, Guitar, Acoustic Guitar, Bouzouki
Shaun Sykes - Guitar, Acoustic Guitar
Steven Merry - Keyboards, Piano
John Richardson - Bass
Jimmy Vanden Broeck - Drums
Hosté:
Megan Sykes - Flute (04)
Diskografie The Frail Tide
Vyšlo 21. dubna 2007, self Released

Seznam skladeb:
01. Neither Shape Nor Shadow (7:40)
02. The Desolation Of Ares (8:08)
03. Tre'aste (5:41)
04. A Natural Apostasy (6:38)
05. Paths (6:03)
06. Sanguinary (8:40)
Total Time: (42:50)

Lyrics, Music, Producer: Be'lakor
Recorded between June and August of 2006 in Melbourne, Australia
Drums and bass were recorded at Indent Studios with all other recording done by Be’lakor under the guidance of Peter O’Brien

Recording (assistant): Peter Savvides
Mixed: Warren Hammond at Penny Drop Audio in late 2006
Mastered: Joseph Carra at Crystal Mastering
Artwork, Layout: Sheri-Jesse Tantawy
Design [Be'lakor Logo]: Marc Campbell
Photography [Additional]: Claire Merry
Photography [Band]: Alex Vanden Broeck
Photography [Cover]: Isabelle Lousberg

Dedicated to Aidan Thomas McCann
9th March, 1987 - 17th November, 2006
"Take Nothing For Granted"

Zpět


Brutal Assault 2012

Brutal Assault

Zpět
Členové Oficiální stránky:
www.belakorband.com
https://belakor.bandcamp.com/Nahoru ProgressRock
Made by 
©  20.3.2020 
Menu Poslední aktualizace: 20.3.2020
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©