Barock Project


Zpět
Barock Project vešel v život v roce 2003 a jeho cílem bylo spojit klasickou hudbu (hlavně barokní), rock a trochu jazzu, doplněných popovou strukturou, aby obnovili milovaný progresivní rock 70. let. Ideovým leaderem projektu je klávesový hráč Luca Zabbini, klavírista a skladatel ovlivněn vášní pro slavného klávesistu Keitha Emersona z EL & P, který byl hnací silou jeho touhy skládat a hrát celou řadu stylů, od klasiky až po rock a jazz. Všechky tyto vplivy se přenesly i do jeho skupiny Barock Project, která si postupně vybudovala silné fanouškovské zázemí.

V létě 2004 se k rodící se skupině připojil mladý basista Giambattista"GB" Giorgi, mladý basista ovlivněný rockovým zvukem s velkou vášní pro jazz, bubeník Giacomo Calabria a zpěvák Luca Pancaldi, který se po dlouhém evropském turné s "Children of the Damned“ a ex-zpěvákem Iron maiden Paul Di'Annem v roce 2004 se připojil ke skupině jako sólový vokalista. Hudební show Barock Project se skvěle hodí pro divadla a festivaly. V lednu 2007 vystupovali naživo v Boloni se smyčcovým kvartetem. Aranžmá se ujal Zabbini a výsledkem je DVD z koncertu pod názvem "Rock In Theatre".

V prosinci 2007 vyšlo i první album "Misteriose Voci" nazpívané italsky pod labelem Musea Records s velmi dobrými recenzemi médií z celého světa "Passion Progressive" (Francie), "Progressive World.net" (USA), "ProgNosis" (USA), "MovimentiProg" (Itálie), "Raw and Wild Magazine" (Itálie), "Manticornio" (Mexiko), "Prog Nose" (Belgie), "PRPM" (Brazílie) a "ProgWereld" (Nizozemsko).

V létě 2009 pak vyšlo i druhé album "Rebus" tentokrát pod italskou značkou Mellow Records, rovněž s velmi dobrými recenzemi z celého světa.

     

V březnu 2012 skupina vydala třetí album, a to velmi úspěšné "Coffee In Neukölln", na němž se skupina rozhodla poprvé přehodit všechny texty do angličtiny a bylo na něm možno zaznamenat rovněž zjevný kompoziční posun. Album bylo nominováno v soutěži Prog Awards 2012 za nejlepší album.

V létě 2014 skupina uvítala v sestavě dva nové členy Erica Ombelliho (bicí) a Marco Mazzuoccola (kytara) a začali nahrávat a zkušet své čtvrté a nejsložitější album. Ke konci roku 2014 je ale opustil basový hráč Giambattista Giorgi a Luca Zabbini tak musel znovu nahrát basové linky na nadcházející album. V roce 2015 se Barock Project připojil k manažerskému týmu "Stars Of Italy" a dokončil nahrávání svého čtvrtého, a jak se ukázalone, i nejprodávanějšího alba "Skyline". V lednu 2015 Barock Project vyhlašuje ukončení Skyline, editované Artalia za pomoci fundraisingové kampaně za spoluučasti dvou velkých jmen prog rocku: Vittorio De Scalzi (New Trolls) a autor obalu desky, výtvarník Paul Whitehead, autor prvních obalů kapely Genesis. Kompoziční postupy si zachovaly nové přístupy jako na předchozí nahrávce a album se zařadilo, stejně jako předcházející, mezi najlepší neo-progresivní rockové desky vydané v tomto roce.

V březnu 2016 skupinu posílil nový basový hráč Francesca Calienda, talentovaný hudebník, který debutoval v kapele při živém show v prosinci 2015. Kapela vydala v květnu 2016 i svoji první živou nahrávku nahranou v roce 2015 během jejich Skyline Tour, a to živé 2CD "VIVO", které zdůraznilo schopnost skupiny skvěle předvádět své písně živému publiku během vystoupení. V červnu 2016 se vokalistka Barock Project Luca Pancaldi rozhodl opustit kapelu po 10 letech práce s italským outfitem. Poukázal přitom na album "Skyline" z roku 2015 jako na milník a uvedl, že po jeho vydání je vyčerpán a došel k závěru, že nastal ten pravý čas odstoupit. Pancaldi dodal: "Během 10 let hudebních dobrodružství s Barock Project se toho stalo hodně - nyní se toho děje ještě více a kdo ví, kolik a co se stane v budoucnosti?"

V září 2016 Barock Project přivítal nové členy kytaristu Giacoma Anselmi, bubeníka Andy Bartolucci a hostujícího zpěváka Alexe Mariho. S touto sestavou předvedl Barock Project senzační výkon na festivalu Progdreams 2017. Mnoho ho považovalo za absolutní vrchol.

Jejich nové album "Detachment" z března 2017 překonává všechny předchozí prodeje a recenze, jeho hodnocení jsou solidní a pohybovala se mezi 4 až 5 hvězdičkami. Páté album Barock Project vtipně žongluje s tématem "nestrannost". Luca Zabbini se snaží osvobodit se od myšlenky, která se proplétá čistě na složité apartmá a labyrintové pasáže, a to nejen v odstupu sebe sama od určitých lidí nebo situací, ale také v hudebním smyslu. Prog si zde určitě užije trochu závratného, zveličeného předvádění, ale výsledky jsou stále velmi působivé. Na albu hostuje ve dvou skladbách jako zpěvák i další osobnost prog scény Peter Jones z Tiger Moth Tales.

Na koncertní vystupování se ke kapele v roce 2017 připojil kytarista Giacomo Anselmi, který je znám z jedné inkarnace další italské skupiny Goblin. Skupina pak vystupovala v Hollandu a na Symphonic Night Festival v Tsutaya O-East v Tokiu.

V roce 2018 byli Barock Project na turné v Holandsku, v USA na festivalu RosFest a ještě jednou v Japonsku na Tsutaya O-West v Tokiu. Kapela završuje rok koncertem v Auditorium Parco della Musica v Římě.

V srpnu 2019 skupina podepsala smlouvu s labem Immaginifica by Aereostella a v září skupina vydává další album pod názvem "Seven Seas", které se nahrávalo v létě 2018 v Crevalroad Studio, mixování a masteringu se ujal sám Luca Zabbini. Nahrávka obsahuje 11 skladeb a znovu ukazuje vyspělost kapely a dovednosti všech hudebníků. Jedná se opět o vynikající představení italské kapely, která kombinuje různé styly a přináší do mysli skupiny z minulosti, zejména pak PFM. Skladby jsou dobře strukturované a zahrané, vykazují vyzrálý, přesvědčivý a symfonický zvuk.

Barock Project využívá nápaditou skladatelskou směsici složenou z vážné hudby, hlavně z období baroka, s přídavkem jazzu a velké dávky art-rocku. Díky instrumentálnímu talentu a příklonu k melodičtějšímu přístupu je jejich hudba svěží a mocně nabitá pozitivní energií.
Zpět
Členové kapely:
Luca Zabbini - Piano, Keyboards, Acoustic Guitars, Lead Vocals
Eric Ombelli - Drums, Percussion
Marco Mazzuoccolo - Electric Guitars
Alex Mari - Vocals (2016-dosud)
Bývalí a koncertní členové:
Francesco Caliendo - Electric Bass
Luca Pancaldi - Lead Vocals (2004-2016)
Giambattista Giorgi - Fretted & Fretless Bass (2004-2014)
Giacomo Calabria - Drums
Giacomo Anselmi - Electric Guitars

Členové Luca Zabbini
(narozen 26. března 1984, S.Giovanni, Persiceto, Italy)
Piano, Keyboards, Acoustic Guitars, Lead Vocals


Luca pochází ze S.Giovanni v Persicetu, nedaleko Boloně. Jeho otec Onelio byl flétnista a saxofonista, dědeček byl pianistou a jeho strýc Massimo hrál jako bubeník. Luca byl proto od dětství obklopen hudbou a od počátku a poslouchal svého otce a dědečka při skládání. V roce 1990 Luca absolvoval první lekce klavíru a první kroky v improvizaci, když poslouchal jazz a rock z otcových vinylů. Jedním z těch vinylů byli Emerson, Lake & Palmer. Luca byl brzy fascinována jejich hudbou a začal hrát na klávesy podobně jako Keith Emerson.

V roce 1995 založil svoji první kapelu s názvem Fattore Comune, což byl disco-funky cover band. V roce 1996 Luca založil skupinu K2 s basistou Giambattistou Giorgi (GB) a kytaristou Luca Comellinim. Tato skupina iž hrála progresivní rockovou hudbu, například covery od EL & P jako "Tarkus", "Pictures At An Exhibition", "Hoedown" aj.

V roce 1997 se Luca připojil k “O.Vecchi” Musical Institute jako klavírista a skladatel. Luca napsal velké množství skladeb, od jazzu po rock a klasiku, jako je Guadiana, skladba pro dva klavíry a dvě violoncella, a brzy završil své skládání napsaním koncertu pro klavír a orchestr. V roce 2004 se stal klávesistou muzikálové společnosti Jesus Christ Superstar v několika divadlech. Hrál také v několika cover kapelách. Jeho oblíbenými klasickými skladateli jsou B.Bartok, S.Prokofev, S.Rachmaninoff, A.Ginaster, ale hlavně J.S.Bach. V roce 2006 složil koncert pro klavír a orchestr.

V roce 2003 se pak naplnil jeho sen, když založil skupinu Barock Project, se záměrem šířit klasickou atmosféru obohacenou o sílu rocku.

Členové Eric Ombelli
(narozen 15. května 1989, Modena, Italy)
Drums, Percussion


Eric Ombelli jeitalský hudebník a hráč na bicí nástroje pocházející z italské Modeny. Ve věku 8 let se začal učit hrát na kytaru pod dohledem několika učitelů a poté pokračoval jako samouk. Po deseti letech se rozhodl studovat i hru na bicí nástroje, což je nástroj, který si zamiloval už jako dítě. Pod vedením Diego Crivellara v roce 2007 a od roku 2011 u Paola Caridiho v Modern Music Institute v Modeně piloval rockový styl a zejména pak progresivní rock. Jeho kořeny lze nalézt v klasických rockových kapelách jako jsou The Who, Led Zeppelin a Deep Purple, i když rád hraje v několika stylech od funky po latin a metal.

Eric se stal bubeníkem Barock Project v únoru 2012.

Členové Marco Mazzuoccolo
(narozen 14. září 1989, Carpi, Italy)
Electric Guitars


Marco je italský hudebník a kytarista pocházející z Carpi nedaleko Modeny. V roce 2003 se zamiloval do hudby poté, kdy uslyšel riff ve skladbě "Smoke On The Water", který mu zahrál hrál jeho strýc. Zpočátku se učil jako samouk a soustředil se hlavně na technickou stránku nástroje. V roce 2006 začal docházet na kytarové lekce u Khaleda Abbáse, který vyvolal i jeho zájem o harmonii a improvizovanou hudbu. V létě 2008 vyhrál soutěž s názvem "Bande Sonore" s prog-metalovou cover kapelou.

Na podzim téhož roku se zapsal na jazzový kurz na Konzervatoři G. Frescobaldiho ve Ferraru a na Modern Music Institute. V únoru 2011 získal mistrovskou kvalifikaci na Modern Music Institute s vynikajícími známkami a v září téhož roku se stal členem učitelského sboru stejné školy. Od února 2012 je kytaristou kapely Barock Project.

Členové Alex Mari
(narozen 3. ledna 1981, Ferrara, Italy)
Lead Vocals, Acoustic Guitars


Alex Mari je italský zpěvák, kytarista a skladatel pocházející z Ferrara. Působí v prog metalové kapele Ophiura a Dia-Logo, což je hudební, divadelní a literární projekt.

V poslední době by doprovodným zpěvákem kapely Michele Luppiho a zpěvák a kytarista/basista ve vlastní kapele AOR stylu Alex Mari & The Lovers. Spolupracoval také s tributním projektem Queen & The Choir.

Již dříve byl frontmanem Dark Stalkers (hold Iron Maiden) a Queen on Stage (hold Queen). Na podzim roku 2016 se Alex stal sólovým zpěvákem Barock Project.

Členové Francesco Caliendo
(narozen 8. dubna 1990, Carpi, Italy)
Bass


Francesco je italský hudebník a hráč na baskytaru, byl vychovávan v Carpi (MO), kde byl obklopen hudebním prostředím a hudebníky díky otcovi bubeníkovi, hobojistovi a fagotistovi. Ve svých 10 letech začal studovat hru na klavír a objevil vášeň a lásku k nízkým frekvencím. Studoval hru na elektrickou basu jako samouk, když byl ovlivněn velkými basisty jako Victor Wooten, Federik Malaman, Jaco Pastorius, Hadrian Feraud, Marcus Miller a Daria Deidda, a rozvíjejícím se zájmem a vášní pro funky, latin a brazilskou hudbu, progres, fusion a Jazz. V patnácti letech se připojil k první skupině jako baskytarista, kde dostal příležitost k dalšímu tréninku jako baskytarista a nashromáždil i své první koncertní zkušenosti.

Poté začal spolupracovat a být součástí projektů, z nichž některé stále trvají, jako jsou Turner Show (Tina Turner Tribute Band), Black Voice History (pocta soulové hudbě), Nicholas Merzi, Extras band a menší spolupráce s lokálními umělci při živých relacích a studiovém nahrávání. Ještě v patnácti letech také studoval klasickou kompozici na hudební konzervatoři v Modeně a současně začal pracovat jako učitel hry na elektrickou baskytaru na dvou hudebních školách v Emilii. V roce 2013 nastoupil na Jazzovou konzervatoř v Amsterodamu, kde v současnosti žije a studuje, a má možnost prohloubit styl a jazyk díky srovnání se skvělými hudebníky a učiteli z celého světa a rozvíjet dovednosti v oboru latinské hudby, jazzu, brazil stylu a funky.

Nakonec Francesco debutoval v progresivní skupině Barock Project v listopadu 2015.

Členové Luca Pancaldi
(narozen ***)
Lead Vocals (2004-2016)


Luca Pancaldi je italský zpěvák, který působil v kapele Barock Project.

Členové Giambattista Giorgi
(narozen 1982, Bologna, Italy)
Fretted & Fretless Bass


Giambattista je italský hudebník a hráč na basovou kytaru se zaměřením na pop-rock a progressive-fusion styly. Působil kromě jiných v kapelách Barock Project (2004-2014) a Alex Carpani Band (2012-2016).

Giambattistase narodil v roce 1982 v Bologni. Studovat a hrát začínal na klasickou kytaru a klavír ve věku dvanácti let, než se definitivně zabydlel ve hře na elektrickou basu ve věku třinácti let. Od čtrnácti let studoval pop rockovou hudbu a deriváty na různých italských školách: CPM, AMM, CFM a poté přešel na jazzová studia na Boloňskou konzervatoř a Sienu Jazz, kde se účastnil různých mistrovských kurzů. Pracoval jako studiový i koncertní hudebník v nahrávacích studiích pro několik italských pop rockových umělců jako Anna Oxa, Umberto Tozzi, Anastacia, Alan Sorrenti, Alberto Bertoli, Annalisa Scarrone, Povia, Luca Dirisio, Ermal Meta, Biagio Antonacci, Alberto Camerini, Matteo Becucci, Rudy Marra, Cassandra Raffaele, z těch nejdůležitějších.

Spolupracoval v progresivním rockovém světě s Barock Project a dalšími progresivními rockovými kapelami s několika projekty prodávanými po celém světě pro label Musea Records, jako Alex Carpani Band se třemi alby prodávanými po celém světě "Waterline", "Sanctuary" a "Four Destinyes", hrál na nejdůležitějších progresivních rockových festivalech v Americe, Evropě, Jižní Americe, Kanadě a Japonsku spolu s hudebníky jako jsou David Jackson z Van Der Graaf Generator a David Cross z King Crimson, z italských pak Aldo Tagliapietra, Bernardo Lanzetti, Lino Vairetti nebo Gigi Cavalli Cocchi.

V roce 2004 získal cenu jako nejlepší rockový baskytara v soutěži "Moebius Music Festival" v Bologni, v roce 2014 získal stipendium "Massimo Mutti" za mistrovské kurzy Siena Jazz, kam byl delegován hudebníky jako John Taylor Julian Siegel, Diana Torto, Massimo Morganti a Tomaso Lama za účast na koncertu na počest velké kapely Kenny Wheeler s Martini Conservatory v Boloni, jakož i za účast v combu Johna Taylora. Kromě živých a studiových nahrávek podporuje dlouhodobě učitelské aktivity po dobu více než deseti let.

Je rovněž autorem semináře o progresivní rockové hudbě s názvem "Progresivní koncepty". V současné době pracuje na plný úvazek jako studiový basový hráč, hudební pedagog, umělecký režisér a aranžér.

Členové Giacomo Calabria
(narozen 10. března 1978, Acerra (Naples), Campania, Italy)
Drums


Giacomo se na hudební scéně pohybuje od roku 1992. Po promoci na University of Music v Římě hrál živě a nahrával dema s několika kapelami z neapolské rockové a metalové scény. Působil v kapele Silent Field (1998-2001) a hrál na jejich albu "A New Day" (Nocturnal Music), po kterém následovalo i živé turné. Když se přestěhoval do Ferrary, nahrával pro francouzský label Musea Records "Rock, Groove, Sexy & Funky" (2004) s Alias, "Misteriosevoci" (2005) a "Rebus" (2008) s Barock Project. V roce 2006 nahrál dvě skladby s GOS (Ivano Zanotti, Vince Pastano, Giorgio Santis).

Oficiálně působil jako bubeník Rain v letech 2011 až 2014, hrál na turné "XXX", na albu "Mexican Way" (2013) a na následném devítiměsíčním turné. Je členem Ypnos, kteří právě ve studiu nahrávali jejich první album, a Coda, což je tribut kapel Deep Purple a Led Zeppelin.

V září 2014 začal psát písně pro svůj sólový projekt nazvaný GC Project. Po třech letech na turné v Itálii a Evropě, studiové nahrávce a mnoha sezeních si přeje hrát hudbu, která zahrnuje mnoho žánrů, progresivní, hard rock, heavy metal, blues, latin a hrával s několika umělci, kteří jsou i jeho přáteli, aby mohl vytvořit album s různými druhy zvuků, postojů a souhrou. Všechny písně a texty napsal Giacomo Calabria. Album s názvem "Face The Odds" vyšlo 7. prosince 2015 u společností Sliptrick Records a obsahuje 11 původních skladeb a jeden cover "The Black Page #1", hold Franku Zappovi.

Giacomo vydal 16. října 2018 druhé album svého GC Project pod názvem "Two Of A Kind", které přineslo 12 skladeb napříč jako styly progres, rock a fusion, a další výlety v různých hudebních rajónech. Album přináší koncept lidských pocitů, rozporů ve vyváženém chaosu světa a vesmíru a dualismu mezi instinktem a rozumem. Hovoří také o lásce a míru, egoismu a šílenství.
Členové Giacomo Anselmi
(narozen ***)
Electric Guitars (2017-2018)


Giacomo začínal hrát v 11 letech jako samouk, nenašel však místo v klavírních třídách, takže nakonec souhlasil se svými rodiči, aby se zapsal do třídy klasické kytary. Už tehdy projevoval silný zájem o hudbu, když navštěvoval čtyři kurzy studia teorie a kompozice. Mezitím se učil hrát podle desek, které byly náhodou po ruce, jako Deep Purple, Led Zeppelin, Jimi Hendrix a Pink Floyd. Pokračoval ve svých klasických studiích až do 14 let, a pak je opustil. Koupil si kytaru a zesilovač a začal zlobit uši sousedů hraním desek.

Ve 20 letech odcestoval do Hollywoodu v Los Angeles, kde vystudoval obor kytary na GIT (Guitar Institute of Technology) na Musician Institute v Los Angeles, jedné z nejvýznamnějších a nejoblíbenějších škol v Americe. Dokončil ji v září 1990. V Kalifornii měl dvacetiletý kytarista příležitost studovat rockovou kytaru s Paulem Gilbertem, Martym Friedmanem, Jennifer Batten, Bruce Bouillet, T.J. Helmerich nebo Gregem Howem mimo jiné. Pokud jde o jazz-fusion kytaru, studoval a hrál se Scottem Hendersonem, Mike Millerem, Joem Diorio, Donem Mockem, Ronem Eschetem a Carlem Verheyenem.

V září 1990 získal Giacomo "Osvědčení o absolvování", tj. oficiální diplom z Musicians Institute v Hollywoodu sekce Guitar Institute Technology (GIT). Studoval rovněž aranžmá a kompozici u Maestra Bruna Tommasa a jazzovou kytaru u Dario La Penna na St Louis College of Music.

Spolupracuje pro živé, studiové, rozhlasové a TV vysílání s mnoha umělci jako jsou Nicky Nicolai a Stefano di Battista, kapela Goblin (Goblin Rebirth), Acid Jazz, Amii Stewart, Amalia Gre, Stefano Panunzi (Gavin Harrison, Mick Karn), Altán, Mario Lavezzi, CET Mogol, Audio 2, Federico Salvatore, Roberto Giglio, Rita Forte, New Zulu Tribes, Andrea Ra, David Colaiacomo, Karl Potter, Enrico Capuano, Ostinato, Kim a další.

Je autorem vzdělávacího videa "Suonare Nello Stile Di ... Pat Metheny“ vydaného Playgame a distribuovaným společností Carish. V roce 2017 se připojil ke koncertnímu vystupování v Evropě a USA s kapelou Barock Project při propagaci jejich nového alba "Detachment". V současné době hraje v Dyesis, což je cover kapela Yes, v níž hraje Fabio Pignatelli na basu, Danilo Cherni na klávesy, Luca Capitani na bicí a Frank Corigliano zpívá. Právě díky této spolupráci postupně dostal šanci na užší kontakt s Goblin.

The Tread Manics je nový prog/metalový projekt bubeníka Johna Macalusa (Archa, Symphony X, James Labrie, TNT, Riot, Malmsteen, Union Radio), který se rozhodl spojit se dvěma špičkovými hudebníky italské a mezinárodní scény: Aleks Ferrara (Zerodiva, Pavic, Kee Marcello, Vitalij Kuprij, Beyond Abstract) - zpěv, basa, klávesy a Giacomo Anselmi (Goblin Rebirth, Union Radio, Kraken) - kytara. Trio vystoupí na Killjoy Reloaded v Římě 17. prosince 2019 společně se Steffem Burnsem, Willem Huntem, Claudiem Golinellim.
Zpět
Studiové desky:
2019 Seven Seas
2017 Detachment
2015 Skyline
2012 Coffee In Neukölln
2009 Rebus
2007 Misteriose Voci
Ostatní nahrávky:
2016 Vivo (live 2CD)
2007 Rock In Theater (DVD)


Skupina:
Luca Zabbini - Keyboards, Acoustic & Electric Guitars, Vocals, Bass (08), Strings Arrangements
Eric Ombelli - Drums, Percussion, Mandolin, Sample Programming
Marco Mazzuoccolo - Electric Guitars
Alex Mari - Lead & Backing Vocals
Hosté:
Francesco Cinti - Saxophones (10)
Durga McBroom - (11)
Diskografie Seven Seas
Vyšlo 27. září 2019, Aereostella/Immaginifica, ARS IMM/1036 (Italy)

Seznam skladeb:
01. Seven Seas (5:27)
02. I Call Your Name (3:45)
03. Ashes (6:05)
04. Cold Fog (9:06)
05. A Mirror Trick (3:29)
06. Hamburg (11:25)
07. Brain Damage (9:05)
08. Chemnitz Girl (4:07)
09. I Should Have Learned To (3:46)
10. Moving On (4:25)
11. The Ones (4:58)
Japanese bonus track:
12. Far Away ()
Total Time: (00:00)

Recorded in summer 2018 at Crevalroad Studio
Mix and Mastering: Luca Zabbini
Drums recording engineer: Francesco Bellucci
Cover Art: Amanda Carden


Skupina:
Luca Zabbini - Piano, Keyboards, Acoustic Guitars, Lead Vocals
Eric Ombelli - Drums
Marco Mazzuoccolo - Electric Guitars
Francesco Caliendo - Electric Bass
Hosté:
Alex Mari - Vocals
Ludovica Zanasi - Vocals
Peter Jones - Lead vocal (06,08)
Diskografie Detachment
Vyšlo 20. března 2017, Artalia, Edizioni Musicali, 22R 22R042017 (Italy)

Seznam skladeb:
01. Driving Rain (1:02)
02. Promises (5:02)
03. Happy To See You (7:36)
04. One Day (7:23)
05. Secret Therapy (5:36)
06. Broken (feat. Peter Jones) (9:06)
07. Old Ghosts (4:07)
08. Alone (feat. Peter Jones) (3:11)
09. Rescue Me (4:55)
10. Twenty Years (6:04)
11. Waiting (5:42)
12. A New Tomorrow (7:44)
13. Spies (7:25)
Total Time (45:24)

Recorded at Crevalroad Studio in 2016 by Luca Zabbini
Produced: Luca Zabbini and Artalia
Management and Executive Production: Claudio Cutrone
Recording and Mixing: Luca Zabbini


Skupina:
Luca Zabbini - Keyboards, Bass and Backing Vocals, Acoustic Guitars, Lead Vocals (06)
Luca Pancaldi - Vocals
Eric Ombelli - Drums
Marco Mazzuoccolo - Guitars
Hosté:
Vittorio De Scalzi - Vocals, Flute (03)
Onelio Zabbini - Flute (03)
Diskografie Skyline
Vyšlo 13. června 2015, Artalia, ART/001 (Italy)

Seznam skladeb:
01. Gold (8:39)
02. Overture (3:39)
03. Skyline (feat.Vittorio De Scalzi) (10:20)
04. Roadkill (5:58)
05. The Silence Of Our Wake (10:47)
06. The Sound Of Dreams (2:22)
07. Spinning Away (6:05)
08. Tired (9:57)
09. A winter's Night (4:37)
10. The Longest Sigh (7:52)
Total Time: (53:34)

Produced: Artalia
Distributed: Stars Of Italy
Cover Art: Paul Whitehead


Skupina:
Giambattista (GB) Giorgi - Bass (electric, fretless, 7-strings, electric upright), Guitar (06)
Luca Zabbini - Hammond Organ, Moog & Yamaha Synthesizers, Yamaha Grand Piano, Acoustic & Electric Guitars, Alto Sax, Backing Vocals
Luca Pancaldi - Lead and Backing Vocals
Hosté:
Onelio Zabbini - Flute (02,05)
Diskografie Coffee In Neukölln
Vyšlo 2012, Musea, FGBG 4895 (France)

Seznam skladeb:
01. Back to You (7:16)
02. Coffee in Neukölln (8:20)
03. Kyrie (1:14)
04. Fool's Epilogue (10:43)
05. Streets of Berlin (7:06)
06. Starfull Jack (6:55)
07. Inside My Dreamer's Eyes 1 (4:54)
08. Inside My Dreamer's Eyes 2 (6:26)
09. The Lives of Others (11:10)
Total Time: (64:04)

Recorded at Crevalroad Studio in 2011 by Luca Zabbini
Produced: Luca Zabbini
Artwork: Matteo Buzzi (photo)


Skupina:
Luca Zabbini - Keyboards, Piano, Guitars (04,06,08,10), Acoustic & Electric Guitars, Backing Vocals
Luca Pancaldi - Lead Vocals
Giambattista Giorgi - Fretted & Fretless Bass
Giacomo Calabria - Drums
Hosté:
Simone Sitti - Guitar (07)
Onelio Zabbini - Flute (04)
Massimiliano Scarcia - Electric Guitars
Diskografie Rebus
Vyšlo 2009, Mellow Records, MMP 509 (Italy)

Seznam skladeb:
01. Corsa Elettronica (6:06)
02. Don Giovanni (7:11)
03. Save Your Soul (6:14)
04. Akery (10:31)
05. Polvere di Stelle (6:38)
06. Duellum (8:35)
07. My Enemy (4:16)
08. Veleno (8:52)
09. Orione (4:00)
10. Nostradamus (11:19)
Total Time: (73:42)

Recorded at Crevalroad Studio in 2007-2008 by Luca Zabbini
Producer: Luca Zabbini
Artwork: Luca Zabbini
Photography: Blow Up


Skupina:
Luca Zabbini - Keyboards (piano, Rhodes, Hammond, Moog), Guitars, Backing Vocals
Luca Pancaldi - Vocals
Giambattista Giorgi - Fretted & Fretless Bass
Giacomo Calabria - Drums
Hosté:
Diskografie Misteriose Voci

Vyšlo 2007, Musea, FGBG 4728.AR (France)

Seznam skladeb:
01. La Danza Senza Fine (6:03)
02. Senza Regole (4:55)
03. Eclissi (9:41)
04. Anima (4:52)
05. Odio (5:17)
06. Quello Che Resta (4:23)
07. Premonizioni (5:57)
08. Volo (4:27)
09. Gentile Direttore (3:41)
10. Luce (4:01)
11. Un Altro Mondo (7:07)
Total Time: (60:24)

Produced, Mixed: Luca Zabbini
Recorded from April to June 2006 at Fear Studio, Ravenna and at Crevalroad Studio, Crevalcore, Bologna, Italy
Artwork: Ana HermanSkupina:
Luca Zabbini - Keyboards, Acoustic Guitars, Vocals
Luca Pancaldi - Lead Vocals
Marco Mazzuoccolo - Electric Guitar
Francesco Sherman Caliendo - Bass
Eric Ombelli - Drums
Hosté:
Diskografie Vivo
Live 2CD, vyšlo 23. května 2016, Artalia, ART/002 (Italy)

Seznam skladeb:
01. Back To You (7:30)
02. Coffee In Neukölln (8:32)
03. Save Your Soul (6:30)
04. Fool's Epilogue (8:55)
05. Inside My Dreamer's Eyes (11:22)
06. Un Altro Mondo (6:41)
07. Duellum (8:45)
08. Los Endos (cover Genesis) 06:44)
09. Overture 03:54)
10. Gold (8:38)
11. Roadkill (6:28)
12. Skyline (11:01) (video)
13. The Silence Of Our Wake (10:50)
14. The Longest Sigh (8:37)
15. My Silent Sea (studio track) (9:15)
Total Time: (78:24)

Recorded live in 2015
Produced: Luca Zabbini - Artalia
Live sound engineer: Walter De Vercelli, Daniele Zippo
Mixing: Luca Zabbini
Barock Project`s 5th album is called VIVO. It`s a LIVE celebration of 10 years of composing and recording activity. VIVO is released as a digifile double CD, featuring the band`s 2015 full LIVE Show setlist, recorded in 2015, PLUS one previously unreleased "studio" song, for a total of 120 minutes of music! The FIRST CD features songs from their first 3 albums Misteriose Voci, Rebus and Coffee in Neukölln (2006/2009/2012), plus a very special encore: LOS ENDOS (a Genesis masterpiece). The SECOND CD features 6 vibrant live versions from the successful release SKYLINE (2015) PLUS a special bonus STUDIO song, My Silent Sea" written and recorded in 2015 as a Skyline "imaginary follow-up".

Skupina:
Luca Zabbini - Keyboards
Luca Pancaldi - Vocals
Giambattista Giorgi - Bass
Giacomo Calabria - Drums
Hosté:
Massimiliano Scarcia - Guitars
String Quartet:
Michele Poggio - 1st Violin
Laura Garuti - 2nd Violin
Elena Luppi - Viola
Giuseppe Franchellucci - Cello
Diskografie Rock In Theater

Vyšlo 2007,

Seznam skladeb:
01. Concerto Gross N. 2 (Bacalov-New Trolls) (2:34)
02. La Danza Senza Fine (Zabbini) (4:20)
03. Anima (Zabbini-Calabria) (6:21)
04. Piano Concerto N.1, 3rd mov. "Con Fuoco" (Emerson) (4:14)
05. Luce (Zabbini-Calabria) (7:24)
06. Premonizioni (Zabbini-Giorgi) (4:54)
07. Volo (Zabbini) (5:34)
08. Eclissi (Zabbini-Giorgi) (5:33)
09. Quello Che Resta (Zabbini) (9:25)
10. Piano Improvisation (include Emerson's "Fugue","High Level Fugue" and "Creole Dance") (5:01)
11. Aires Tango Medley (Girotto-Gwiss) (5:58)
12. Gentile Direitore (Zabbini) (1:17)
13. Corsa Elettronica (Zabbini) (3:59)
14. Seven Roses (Zabbini) (5:44)
15. Tha Barbarian (Bartok - arr. Emerson-Lake-Palmer) (3:45)
16. Giacomo Drum Solo (4:24)
17. Un Altro Mondo (Zabbini-Calabria) (6:21)
18. Pirates (Emerson-Lake-Sinfield) (7:09)
Total Time: (103:09)Zpět


Line up Barock Project 2017 - Luca Zabbini, Marco Mazzuoccolo, Francesco Caliendo, Eric Ombelli.
Eric Ombelli, Luca Zabbini, Alex Mari, Francesco Caliendo, Giacomo Anselmi
Zpět
Oficiální stránky:
www.barockproject.it
http://barockproject.net
https://barockproject.bandcamp.com/
www.youtube.com/barockproject
http://www.barockproject.net/elementor-1043/
www.lucazabbini.com


ProgressRock Nahoru
Made by 
© 15.12.2019 
Poslední aktualizace: 15.12.2019
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©