BABAL


   
   
   
   
   

Zpět
Kapela či projekt Babal, pocházející z Malvern, UK, je dříve znám jako Babble nebo Wise Children pro PA. Jejich hudba je popisována jako mix stylů alternative, progressive a art rocku. Není u nich nijak nevhodné jejich srovnávání s Captainem Beefheartem, Frankem Zappou, Talking Heads nebo Patti Smith. Zachycují úzkost 21. století střední Británie s ostře směrovanými texty Karen Langley, lemované maniakálně strašidelnými kytarami Roba Williamsa a vylepšenými úlety kláves Zoie Green, spolu s groove basou Ben Balsoma a elektronickými bicími Jona Sharpa BABAL předvádějí divadelní, výkon, který se vzpírá jakémukoliv škatulkování.

Babal odhalují dystopický druhý pohled na život, jejich psych/art-rockový přístup vyvolává srovnávání s Talking Heads, Zappa, Beefheart, Jimi Hendrixem nebo Patti Smith z mnohých. Kapela získala skvělé ohlasy z Velké Británie a Evropy a také nahrála živé soundtracky pro prezentace Alternative Cinema. Ostré texty od Karen Langleys a silně plynulé vokály prudce stoupají nad zvukové krajiny a písně poháněné riffy, zapletené do spalujících kytar. Okouzlující, alarmující a servírující improvizační kousky krásy mezi plátky bohatých vokálů, Babal neustále rozvíjí svoji kombinaci rocku založeného na riffech s podivnými, tajemnými texty a divokými rytmy, zakončenými ohromujícími kytarovými party.

Historie Babal je trochu zmatená, protože podle kytaristy Roba Williamsa začínali jako Wise Children v roce 2000 a v roce 2012 se z nich stali Babble, kteří se později přejmenovali na Babal. Pak měli skoro desetiletou mezeru v činnosti, když byli zaneprázdněni jako rodiče a Rob si prodělal nějakou chorobu.

Kapela se vyznačuje rovněž bizarními psychedelickými texty, jejichž autorkou je Karen:
One speaks and a thousand misunderstand
where millions are silent and a thunderous applause erupts
where chatter overwhelms humility and gossip destroys worlds
the tongues wag, the ears flap and the mind creates a wall
everything has been said but no one has understood
talking with conviction and concluding that knowledge is easy and effects a multitude of expanding smokescreens around truth
Jeden mluví a tisíce tomu nerozumí
kde miliony mlčí a vybuchuje bouřlivý potlesk
kde blázen překonává pokoru a pomluvy ničící světy
jazyky se zvedají, ušní klapka a mysl tvoří stěnu
všechno již bylo řečeno, ale nikým nepochopeno
promluvy s přesvědčením a závěrem, že vědění je snadné a ovlivňuje množství expandujících zamlžených displejů kolem pravdy

Alice The Worker, druhá členka kapely jako mimická umělkyně, tanečnice a performerka, projektuje na jejich představeních integrální přítomnost jako mime umělkyně a tanečnice, zodpovědná za mnoho z Whackier momentů v sadě. Tato žena má obrovský pytel rekvizit, kterým byste nevěřili - obří nůžky, nafukovací kladiva, cihly, pár lebek, vojenské uniformy, volanty pro auta - používané během zběsilé 'Speed' - a toffees, obrovské toffees, které jsou hozeny do publika během neúnavně brilantního „Toffeetime“. Má dokonce klobouk ve tvaru karamelu...


V roce 2016 se ve Velké Británii kapela objevila na festivalech Solarsphere ve Llanelwedd (Saturday 08/13/2016), Phoenix Alternative Festival v Llanfyllinu (Friday 08/12/2016), Kozfest 2016 v Uffculme (Friday 07/29/2016), TANNERFEST v Loddington (Saturday 07/09/2016), Sonic Rock Sostice ve Stoke Prior (Sunday 06/19/2016), Leamington Spa Peace Festival ve Warwickshire (Saturday 06/18/2016) nebo ALICE'S WICKED TEA PARTY ALT MUSIC FESTIVAL ve Wimborne (Saturday 06/04/2016).

Během roku 2017 byla kapela celkem aktivní, když se objevila na mnoha festivalech jako Beautiful Days, Kozfest (již poněkolikáté), Feral Fest, On Board the Craft, Phoenix Alt-Fest, 15th Dream of Dr. Sardonicus Psych Fest, Sistafest, Alice’s Wicked Tea Party, Hastrek nebo Tannerfest.

Jejich čtvrté album "The Circle Of Confusion Of Tongues" vyšlo u MRR na vinylu, CD a digitálně v dubnu 2018.

Druhá část trilogie "The Circle Of Confusion Of Tongues" pod názvem "The Glacier" byla vydána jako EP u MRR na CD a digitálně v září 2018. Část B druhé části trilogie "The Circle Of Confusion Of Tongues" nazvaná "The Big Everything" opět jako EP vyšla u MRR na CD a digitálně v březnu 2019.

Třetí část trilogie pod názvem "(I’m Just) A Spirit In A Meat Suit" byla zpožděna, protože mixovali a masterovali na dálku, což vyžaduje čas. Album vyšlo později během roku 2019. Jsou připraveni vydat nové EP "Frank's Lament" označenou jako část 2 C "Circle of Confusion of Tongues Trilogy", která bude dostupná na vinylu, CD a digitálně na Melodic Revolution Records. Jak mnoho lidí ví, v 2019 zasáhla kapelu vážná nemoc, která zastavila hraní naživo - pomalu se ale zotavují a získávají sílu, aby mohli začít vystupovat znovu v roce 2020. Mezitím vydávají kompilační album s názvem "Glossolalia 1993-2018", o němž se říká, že "pokrývá některé z experimentálních a cizích území, které Babal prozkoumali za posledních dvacet let".

V roce 2019 Babala museli přestat vystupovat a nahrávat, když zpěvačka a skladatelka Karen Langley měla rakovinu ve 4. stádiu vyžadující mnoho chemoterapeutických sezení a transplantaci kmenových buněk. Zpěvačka Karen Langley prodělala v roce 2019 potenciálně terminální rakovinu krve, naštěstí se díky rozsáhlé chemoterapii a transplantaci kmenových buněk uzdravila a rakovina je v remisi. Z tohoto důvodu půjde veškerý zisk z "Frank's Lament" na charitu Macmillan Cancer Support, která poskytuje specializovanou zdravotní péči, informace a finanční podporu lidem postiženým rakovinou ve Spojeném království.

Karen během toho roku nemohla zpívat, takže napsali spoustu instrumentálních skladeb, vizualizovali je jako loutková představení v rádiu!!, zatímco jiné by mohly být v budoucnu předurčeny jako přearanžované melodie s vokály.

Toto kompilační album plus tři další "The Circle Of Confusion Of Tongues" 2018, "Singular Adventures In Post-Modern Capitalist Society" 2016 a živé album "Live At Sonic Rock Solstice 2015" jsou dostupné u Melodic Revolution Records.

Hudba BABAL, podporovaná prudkou vokální dynamikou a zkroucenými živými kytarovými zvuky, je doprovázena baskytarou a bicími. BABAL proměňuje temnotu na světlo, stín do lesku, zanechává za sebou stopu šumivých zesílení, odvážných rytmů a provokujících textů. Kapela se snadno pohybuje mezi improvizovanou, poetickou fúzí, která se mísí s divadelními, politickými a tvrdými údery, které vyjadřují satirické excentrické jádro samotných BABALONEONS - každý z nich je virtuóz a jejich spojení vytváří složitou vášnivou a vibrující hudbu.

Eklektický progresivní/artrockový počin Babal odhalil 23. října 2023 singl "Radical" a nové album nazvané "Let’s Get Lucid" a oznámené k vydání 18. listopadu 2023 prostřednictvím Melodic Revolution Records. BABAL zachycují úzkost 21. století s ostře sledovanými texty Karen Langley, protkanými šíleně strašidelnými kytarami Roba Williamse a Jona Sharpa na bicí (plus hostující hudebníci), předvádějí myšlenkový, ostnatý výkon, který se vymyká kategorizaci. Babal odhaluje dystopický, nekonvenční pohled na život; jejich filmový, psych/art-rockový přístup vyvolávající mezi mnoha srovnání s Talking Heads, Zappou, Beefheartem, Hendrixem, Primusem, Bent Knee a Patti Smith. Kapela shromáždila skvělé ohlasy ve Velké Británii a Evropě a také hrála živé soundtracky pro prezentace Alternative Cinema.

Jejich deváté album "Let’s Get Lucid" prozkoumává setkání s alter-egy a vnitřními konfliktními osobnostmi v nádherně plynoucích „písních“. Realita je taková, že tyto písně se vyvinuly z Babalových improvizací, silných se smyslem pro předtuchu a eklektická témata, která Babal učinila svou značkou. Prvních 50 kupujících CD dostane zdarma kopii nového Babal živého alba "Life Is Always In The Wild", které bude od 18. listopadu k dispozici samostatně.

Zpět
Členové
Karen Langley - Vocals
Rob Williams - Guitars & Synthesis
Jon Sharp - Drums

Hostující hudebníci:
Ben Balsom - Bass
Zoie Green - Keyboards
Bývalí členové:
Alice The Worker - Dancers, Mime
Craigus Andrew Barry - Bass
James Alexander Dart - Bass

Členové Karen Langley
(také jako Mimi Vogel)
(Narozena ***)
Vocals


Karen zpívala blues, jazz, rock, folk, accapella pěvecké sbory, masové sbory, zábavné pořady a společně zpívané flash mob... Přednášela poezii a prózu na akcích v Edinburgh Fringe, Bath Fringe, Avon Poetry Society a mnoho dalších, rovněž tančila s Bristolskou skupinou The Cauldron of Colours. Také koncertovala po Velké Británii s podporou South West Arts se skupinou hudebníků znovu oživujících alternativní jazzový svět legendárního Alberta Aylera. Spolupracovala také s mnoha přírodními vokálními praktiky a šamanistickými učiteli pro přístup k vnitřnímu hlasu.

Jako členka BABAL Karen používá hlas jako nástroj a cestu k duši hudby, včleňuje krátké a předlouhé příběhy světa střídavě prohlíženého se srozumitelností a závojem nedorozumění.


Členové Rob Williams
(Narozen ***)
Guitars & Synthesizers


Robova hudební kariéra byla ponořena do sluchového kotle již ve velmi útlém věku a absolvovala mnoho různých a podivných cest. Hrával po Velké Británii a Evropě s příliš mnoha kapelami a individuálními umělci.

Rob je nekonvenční kytarista, hráč na syntezátory a skladatel, jeho jedinečný styl vytváří odstředivou sílu zvuku BABAL, od temně truchlících až po akrobatické a elegantně výstřední výstupy, přičemž nikdy neztrácí kontakt s linii písně.Členové Jon Sharp
(Narozen ***)
Drums


Jonova bubenická cesta začala, když ve věku 10 let prostál ve frontě přes noc, aby si koupil svoji první vlastní bicí soupravu v hudebním prodeji...

Jon spolupracoval s Rita Lynch Band, The Skull Academy (hudební psycho divadla) a s popovou kapelou The Delegates. Dříve pracoval s Robem a Karen v různých kolektivech včetně Wise Children a je jádrem hudby BABAL.Členové Ben Balsom
(Narozen ***)
Bass


Skvěle vynalézavé a intuitivní Benovy basy vibrují kolem s lehkostí, energií a jistotou. Ben je také sólovým kytaristou v kapele Lord of Worms a spolupracoval dříve s řadou psychedelických kapel a autorů.Členové Zoie Green
(Narozena ***)
Keyboards


Zoie intenzivně pracovala ve Velké Británii i v zahraničí, mimo cestovala na turné s The Psychedelic Warlords kromě jiných. Spolupracovala také s alternativní skupinou Solid Birds Flying pocházející z Brightonu. Vede svoji vlastní skupinu Lord of Worms a úžasně doplňuje zvuk BABAL svými krásnými klávesami, modulacemi a vokálními harmoniemi.

Svůj první koncert s BABAl odehrála v Hastreku dne 20. května 2017, kde se připojila, aby jim pomohla obohatit zvuk.Členové Alice The Worker
(Narozena ***)
Dancers, Mime


Alice The Worker byla pátou členkou kapely. Alice je mimickou umělkyní a tanečnice a je realizátorkou a autorkou většiny nejneočekávajejších úletů při vystoupeních.


Zpět
Diskografie
2023 Let’s Get Lucid
2022 Who Will I Be When I Leave?
2021 Spirit In A Meat Suit (3. part)
2020 Dreams For Imaginary Puppet Shows On The Radio
2020 Frank's Lament (2c. part, EP)
2019 The Big Everything (2b. part, EP)
2018 The Glacier (2a. part, EP)
2018 The Circle Of Confusion Of Tongues (1. part)
2015 Hanging In The Balance (EP)

2012 Bread And Circuses (as Babble)
2012 Shape Of The Flux (as Babble)

2001 The Law Of 3 (as Wise Children)
2000 Collaborating With The Inevitable (as Wise Children)

Ostatní nahrávky:
2020 Hellish Interlude
(Limited Edition)
2019 Liquid Sunshine
2018 Glossolalia (komp.)
2016 Singular Adventures In Post - Modern Capitalist Society (DVD)
2015 Babal Live At Sonic Rock Solstice 2015 (live)

Singly:
2019 Marmaduke Pollanto
2019 Transmarginal Inhibition
2019 Subduction
2018 Babble - Love Surprised By Wisdom
2017 The Shirt
2017 The Flywheel Of Life
2017 Body Cathedrals
2017 The Game


Skupina:
Karen Langley - Vocals
Rob Williams - Guitars, Guitar Synth, Bass, Programming
Jon Sharp - Drums
Hosté:
Paul Smith - Bass (03,08)
Diskografie Let’s Get Lucid
vyšlo 18. listopadu 2023, Melodic Revolution Records

Seznam skladeb:
01. Smoking With The Devil/learn To Entertain Yourselves ()
02. Radical (9:52)
03. Going Home ()
04. Radical - instrumental mix ()
05. Going Home - vocal mix ()
Total Time: (00:00)

Cover: Glen Tomney and Russ Brown

Skupina:
Karen Langley - Vocals
Rob Williams - Guitars, Synth, Bass, Programming
Jon Sharp - Drums
Hosté:
Paul Smith - Bass (03,08)
Diskografie Who Will I Be When I Leave?
vyšlo 16. září 2022, Melodic Revolution Records

Seznam skladeb:
01. 3 Minutes (7:12)
02. Sitting Pretty (6:54)
03. Corkscrew Rider (8:22)
04. Dead End Friends (4:35)
05. The Wolf Slips Up Quickly (6:17)
06. Made Without Instructions (5:00)
07. Baby Wants Freedom (7:59)
08. Doors (12:10)
09. Who Will I Be When I Leave? (3:52)
Total Time: (61:57)

Artwork: Karen Langley, Rob Williams, Lord Iain Hawk, Nick Raybould

Skupina:
Karen Langley - Vocals, Lyrics, Arrangements
Rob Williams - Guitars, Synthesizer
Jon Sharp - Drums
Hosté:
Paul Smith - Bass (03,08)
Zoie Green - Keyboards (03)
Ben Balsom - Bass (03)
Diskografie Spirit In A Meat Suit
Part Three of The Circle Of Tongues Trilogy
EP, vyšlo 26. března 2021, Melodic Revolution Records

Seznam skladeb:
01. Puss In Boots (7:30)
02. Spirit In A Meat Suit (4:03)
03. Heroes (7:25)
04. Dead Centre (7:23)
05. Never Play Golf On Sunday (6:48)
06. Isis (7:29)
07. Kraken Kommandant (5:11)
08. Remember The Dead (8:13)
09. Through Hardship To The Stars (5:59)
Total Time: (61:57)

Music and Lyrics: Rob Williams and Karen Langley
Recording/Production: Williams/Langley, BABAL Kastel, Malvern, UK
Engineering/Mastering: Martin Nichols, The White House nr Bristol, UK
"Spirit In A Meat Suit" je nejnovější vydání a poslední kapitola trilogie "The Circle Of Confusion Of Tongues". Rakovina, covid a Conservatism ovlivnili kapelu v nemalé míře a navzdory těmto masivním událostem, které změnily život, BABAL vytvořili neuvěřitelné dědictví zablokování slov, hudby a rytmů zuřivé houževnatosti. BABAL zapálení pouhou vůlí přežít, zmírnění vírou v univerzální chaos a rovnováhu, dělají z každé písně epifanickou cestu napříč nemocemi, narcismem, kulturou peněz a autentickým životem tváří v tvář sračkám nebo cukru.

Skupina:
Karen Langley - Vocals, Devices
Jon Sharp - Drums
Rob Williams - Guitars, Guitar Synths, Bass, Programming
Hosté:
Diskografie Dreams For Imaginary Puppet Shows On The Radio
vyšlo 21. srpna 2020, Melodic Revolution Records, MRRCD-22193 (UK)

Seznam skladeb:
01. Gundy (2:52)
02. Crow Boy (2:20)
03. Shall Not Fade Into The Night (3:36)
04. Bunker 1A (2:38)
05. Hoggoth Time (6:49)
06. Waterhole (2:33)
07. Void (4:27)
08. Ahab's Promise (5:03)
09. Dark City (2:00)
10. Scorpion Master (2:22)
11. Nightfalls (5:18)
12. Noir (2:09)
13. Yog Shoggoth Absorbs L.A. (6:02)
Total Time: (47:09)

Artwork: Karen Langley, Rob Williams, Lord Iain Hawk, Nick Raybould
Hudba na "Dreams For Imaginary Puppet Shows on The Radio" odhaluje odlišný, ale přesto identifikovatelný a charakteristický hlas Karen Langley (hlas/zařízení), Roba Williamse (kytara, kytarový syntezátor, baskytara) a Jona Sharpa (bicí) - BABAL. Toto je šesté album skupiny BABAL a s ní i touha nikdy nezůstat na jednom hudebním místě příliš dlouho, která zůstává u kapely konstantní. Koncept loutkového představení v rádiu při přemýšlení a improvizaci hudby přinesl kapele pár nápaditých křivek a podivných úhlů. Spolu s názvy skladeb má každý kus koncept "snu" zobrazující možné scény v loutkovém představení, popsané temným a lovecraftovským způsobem nebo si můžete zvolit vizualizaci své vlastní Puppet Show v rádiu.

Skupina:
Karen Langley - Vocals
Rob Williams - Guitars, Synthesizers
Jon Sharp - Drums
Hosté:
Zoie Green - Synthesisers (02)
Paul Smith – Bass (04)
Eric Hej – Percussion (04)
Diskografie Frank's Lament
Part Two of The Circle Of Tongues Trilogy
EP, vyšlo 16. ledna 2020, Melodic Revolution Records

Seznam skladeb:
01. Frank's Lament (9:31)
02. The Axe (3:31)
03. Bones & Blood (3:45)
04. Endless Re-run Society (live) (5:44)
Total Time: (22:31)

Written and Produced: Karen Langley and Rob Williams
Endless Re-Run Society live recording: Vic Curtis
Recorded at the Bread & Circuses show, Brewery Arts Centre, Cirencester, 30 November 2013 (In memory of John Drummond)
Engineered and Mastered: Martin Nichols at The White House, Kewstoke, nr Bristol
Front cover art: Paul Kopal
Back cover photo: Rob Williams (Headshots by Karen Langley)
Insert Art: Andy White
Headshots: Karen Langley-Harry Collison, Rob Williams-Karen Langley, Jon Sharp-Keith Eglon
Cover Coordinator: Ralph Titley (the Funky Bunker, Malvern)

Skupina:
Karen Langley - Vocals, Arrangements, Lyrics
Rob Williams - Guitars, Synthesizers
Jon Sharp - Drums
Paul Smith - Bass
Craigus Barry - Guitars
Hosté:
Diskografie The Big Everything
Part Two of The Circle Of Tongues Trilogy
EP, vyšlo 28. února 2019, Melodic Revolution Records, MRRCD-22166

Seznam skladeb:
01. The Big Everything (19:59)
02. Beggards To Chance (8:25)
Total Time: (28:24)

Artwork: Andy White

Skupina:
Karen Langley - Vocals, Lyrics
Rob Williams - Guitars, Synthesizers
Jon Sharp - Drums
Hosté:
Ben Balsom - Bass (01,02,03)
Zoie Green - Keyboards (02,03)
Sarana Verlin - Violin (02)
Diskografie The Glacier
Part Two of The Circle Of Tongues Trilogy
EP, vyšlo 18. září 2018, digital

Seznam skladeb:
01. The Involuntary Reflex Of The Terminal Bastard (6:40)
02. The Glacier (9:11)
03. Toffeetime (7:55)
Total Time: (23:46)

Tracks written and arranged: Karen Langley & Rob Williams
Recorded at The White House in November 2017
Produced and Arranged: Williams/Langley
Engineering: Martin Nichols
Front Coverart: Paul Kopal
Glacier photo: Marinus Beers (The Svartisen Glacier, Norway, 2018)
Design: Rachel Heard


Skupina:
Karen Langley - Vocals
Rob Williams - Giutars, Synthesizers
Jon Sharp - Drums
Hosté:
Diskografie The Circle Of Confusion Of Tongues
vyšlo 18. dubna 2018, digital

Seznam skladeb:
01. Teeth Of The UniverseE (5:17)
02. Amanda (3:59)
03. He's Got The Bends (4:56)
04. The Crooked Path (4:00)
05. Stolen Breath (4:53)
06. Monkey On My Back (5:36)
07. The Foot High Guy (3:31)
08. Partakers (4:25)
09. Volunteers (6:05)
10. The Great Overwhelm (3:57)
11. Skating On The Pond (3:46)
12. Block Pave Me Over (5:48)
Total Time: (00:00)

Lyrics: Karen Langley
All songs: Karen Langley and Rob Williams (BABAL)

Artwork: Paul Kopal, A Visual Interpretation Of The Babal World on inner sleeve,
Original Photos: Rudd De Korte, Harry Collinson, Pete Stanley, Keith Eglon, Plus A Mimi Vogel Postcard
Gatefold sleeve with original commissioned

Skupina:
Karen Langley - Vocals, Arrangements, Lyrics
Rob Williams - Guitars, Synthesizers
Jon Sharp - Drums
Paul Smith - Bass
Craigus Barry - Guitars
Hosté:
Diskografie Hanging In The Balance
EP, vyšlo 2015, Degenerate Records

Seznam skladeb:
01. Speed (5:38)
02. Money Never Stops (6:33)
03. Lockstep (5:40)
04. Selling Spontaneity (6:36)
Total Time: (24:27)


Skupina:
Karen Langley - Vocals
Rob Williams - Guitars, Synthesizers
Jon Sharp - Drums
Paul Smith - Bass
Ed Steelefox - Junk Percussion
Hosté:
Diskografie Bread And Circuses
Vyšlo 9. června 2012,

Seznam skladeb:
01. The Divine Discontent (3:42)
02. Down In The Dark Wood (7:41)
03. The Last Tree Spirit (8:01)
04. Psychiatry (5:15)
05. Vortex (5:30)
06. Crows (6:11)
07. Yeah Sure Nn Problem (6:18)
08. Tied To The Machine (7:40)
09. Lady Of The Wild Things 06:07)
10. Touched By Angels (5:47)
Total Time: (00:00)

All songs by Karen Langley and Rob Williams
Artwork: John Taylor
Síla nepřiznává nic bez požadavku. Už Římané dávali masám volnou pšenici a velkolepou podívanou, aby odvrátili pozornost od jejich chudoby, podmanivého rozumu a reflexivního myšlení. Fungovalo to na nějaký čas. Panovníci 21. století mají podobný problém s dnešními chudými a trhliny v jejich programech se každým dnem rozšiřují.
Skupina Babel a umělec John Taylor spolupracovali na projektu "Bread And Circuses" jako odpověď na výzvy, když úřady a zavedené způsoby myšlení ztratily kontrolu nad spáči, kteří se probouzejí v rostoucím počtu. Umění, hudba, slova a krása prosvítají lidstvem a dávají sílu zpátky těm, kteří jsou ochotni odmítnout nabízenou kulturu a apatii. "Chléb a hry" je odrazem těchto změn - každá píseň bere aspekt zápasu jako autentickou jednotku a zkoumá ji spolu s hypnotickou hudbou, bohatým jazykem a texty společně se silným originálním uměleckým dílem umělce pocházejícího z Worcesteru, Johnem Taylorem.

Skupina:
Karen Langley - Vocals
Rob Williams - Guitars, Synthesizers
Jon Sharp - Drums
Paul Smith - Bass
Hosté:
Diskografie Shape Of The Flux
vyšlo 2012, Out Of The Box Records

Seznam skladeb:
01. The Glimpse (4:38)
02. Soulscactusjourney (7:04)
03. Language Of The Smile (5:53)
04. Spun Like Glass (4:34)
05. What Shall We Do (6:05)
06. Touched By Angels (5:46)
07. Tied To The Machine (7:40)
08. Searching For The Divine (4:38)
09. Call Of The Wild (6:01)
10. The Boy Who Saw True (6:57)
11. Lady Of The Wild Things (4:07)
12. Love Surprised By Wisdom (6:05)
13. As Above So Below (3:11)
14. Blue Music (4:38)
Total Time: (77:17)

Cover: Glen Tomney and Russ Brown

Skupina:
Karen Langley - Vocals
Rob Williams - Guitars, Synthesizers
Jon Sharp - Drums
Hosté:
Paul Smith - Bass (06-07)
Diskografie The Law Of 3
vyšlo 14. června 2001, Melodic Revolution Records

Seznam skladeb:
01. Tied To The Machine (7:41)
02. Soulscactusjourney (7:05)
03. The Boy Who Saw True (6:57)
04. Testing Ground (3:38)
05. Flying Awake (1:48)
06. The Lighthouse (15:14)
07. Motorway Bores (7:12)
Bonus Tracks:
08. Kroton Blues (1:51)
09. Driving Backwards (1:23)
10. Desert Boy (1:32)
11. The Tower (2:48)
Total Time: (57:09)

Tracks 01-05 and 08-11 recorded at The White House, Kewstoke
Recerded live and Eengineered: Martin Nichols
Tracks 06-07 recerded: Mick at Mr Grins, Bristol, July1993
Toto bylo druhé album WISE CHILDREN před Babal i před BAbble), které vyšlo v červnu 2001. Tři skladby se objevily na předchozím prvním albu "Collaborating With The Inevitable". Skladby 08-11 se neobjevily na CD, neboť to byla instrumentální vybrané nápady, ale jsou zahrnuty ve verzi ke streamování.

Skupina:
Karen Langley - Vocals
Rob Williams - Guitars, Synthesizers
Jon Sharp - Drums, Drum Programming
Hosté:
Diskografie Collaborating With The Inevitable
vyšlo 9. září 1999, Melodic Revolution Records

Seznam skladeb:
01. Call Of The Wild (6:01)
02. Spun Like Glass (4:36)
03. Language Of The Smile (5:53)
04. Touched By Angels (5:47)
05. Love Surprised By Wisdom (6:06)
06. Searching For The Divine (4:39)
07. The Glimpse (4:38)
08. What Shall We Do? (6:06)
09. Adam And Eve (10:34)
10. Lady Of The Wild Things (4:07)
11. Through Hardship To The Stars (5:15)
Bonus Tracks:
12. Praxis (1:56)
13. Flying Awake (1:45)
Total Time: (67:23)

All tracks written: Karen Langley and Rob Williams
Tracks 01-07 produced: Rob Williams and Karen Langley
Tracks 08-11 produced: Rob Williams, Karen Langley and Jon Sharp
Engineered: Martin Nichols
Tracks 01-07 recorded at Studio Ineffable Bristol
Tracks 08-11 recorded live at The White House, KewstokeSkupina:
Karen Langley - Vocals
Rob Williams - Guitars, Guitar Synth, Bass, Programming
Jon Sharp - Drums
Hosté:
Zoe Green – Keyboards
Ben Balsom, Paul Smith - Bass
Paul Smith – Bass
Declan Sharma – Guitar, Keyboards
Alice the Worker – Dance, Mime
Diskografie Hellish Interlude
vyšlo 1. května 2020,

Seznam skladeb:
01. Remember The Dead (8:11) */
02. Stolen Breath (4:41) Live Version
(Recorded in rehearsal at Pirate Rehearsal Studios, Bristol 2017)
TOFFEETIME TRYPTCH
(improvised versions of TOFFEETIME) **/
03. Pre-Hellish (4:59) **/
04. Hellish (8:30) **/
05. Post-Hellish (8:04) **/
06. Formbyism (3:01) (A strange piece of music, very jolly)
07. Call Of The Wild (6:01) ***/
08. Dead End Friends (4:35)
Total Time: (00:00)

Additional Material
Photos from BABAL’s Bread and Circuses show at the MAC, Birmingham 2012 by Paul Winser

*/ A brand-new track from the album “I’m Just a Spirit in A Meat Suit” This is an exclusive mix only to found here
**/ All very different, 3 improvised versions recorded as a live take at Session Studios Worcester 2015
***/ A track off the first BABBLE album “Shape of the Flux” (long out of print), recorded in 1999
****/ A previously unreleased song not appearing on the next album


Skupina:
Karen Langley - Vocals, Arrangements, Lyrics
Rob Williams - Guitars, Synthesizers
Jon Sharp - Drums
Paul Smith - Bass
Craigus Barry - Guitars
Hosté:
Diskografie Liquid Sunshine
vyšlo 28. února 2019, Melodic Revolution Records, MRRCD-22166

Seznam skladeb:
01. Liquid Sunshine ()
     a) Sunshine Insertion ()
     b) Insertion Impact ()
02. Sunshine Healing X ()
Total Time: (00:00)

Artwork: Paul Kopal

Skupina:
Karen Langley - Vocals, Synthesizers
Rob Williams - Guitars, Syntesizers
Jon Sharp - Drums
Hosté:
Zoie Green - Keyboards, Backing Vocals
Ben Balsom - Bass
Paul Smith - Bass
Diskografie Glossolalia
vyšlo 20. dubna 2018, digital

Seznam skladeb:
01. Mothermania (8:00)
02. Motorway Bores (7:10)
03. The Curse (3:04)
04. Dead Meat (2:42)
05. Skin Canvas (1:48)
06. Succession To The Soul (5:19)
07. Ray Of Sunshine (3:25)
08. Salvation (2:33)
09. The Voice (6:14)
10. He's Got The Bends (6:00)
11. Requiem (4:05)
Total Time: (00:00)

Compilation of unreleased/rare tracks over the last 20 years

Skupina:
Karen Langley - vocals
Rob Williams - guitar/synthesis
Alice the Worker - mime
Declan Sharma - bass
Jon Sharp - drums
Hosté:
Diskografie Babal Live at Sonic Rock Solstice 2015
vyšlo 1. srpna 2015, DGenerate Records Seattle
Seznam skladeb:
01. Toffeetime (6:02)
02. Lockstep (4:46)
03. Speed (5:13)
04. Block Pave Me Over (6:24)
Total Time: (00:00)

Recorded live at the Sonic Rock Solstice 20 June 2015
Live Mix: Daevid Galaghre
Lighting: Zenjen
Stage Management: Snake
Video: Dave Roberts
Live Recording: Pete Wibrew
Post Mixdown: Rob Williams & Karen Langley
Engineered and Mastered: Martin Nicholls at The White House
Photography: Al Jones, Harry Collison

Skupina:
Karen Langley - Vocals
Rob Williams - Guitars, Synthesizers
Jon Sharp - Drums
Paul Smith - Bass
Hosté:
Diskografie Singular Adventures In Post - Modern Capitalist Society
CD+DVD, vyšlo 3. března 2016,

Seznam skladeb:
01. Toffeetime (Alt studio live mix) (8:30)
02. The Brocken (3:22)
03. The Lorelei (7:42)
04. Speed (remix) (6:22)
05. Weather (5:34)
06. Sobriety (4:31)
07. Buy Me An Acre Of Land (4:01)
Total Time: (00:00)

Photography: Harry Collison
Layout and Typography: Haris Roussos


Skupina:
Karen Langley - Vocals
Rob Williams - Guitars, Synthesizers
Hosté:
Diskografie Marmaduke Pollanto
vyšlo 16. dubna 2019,

Seznam skladeb:
01. Marmaduke Pollanto (4:44)
Total Time: (4:44)

Copyright: Langley/Williams
Written: Langley/Williams


Skupina:
Karen Langley - Vocals
Rob Williams - Guitars, Synthesizers
Hosté:
Diskografie Transmarginal Inhibition
vyšlo 5. dubna 2019,

Seznam skladeb:
01. Transmarginal Inhibition (3:18)
Total Time: (3:18)

Photo: Harry Collison

Skupina:
Karen Langley - Vocals
Rob Williams - Guitars, Synthesizers
Hosté:
Diskografie Subduction
vyšlo 23. března 2019,

Seznam skladeb:
01. Subduction (3:20)
Total Time: (3:20)

Recorded at Babal Kastel on 22.3.2019
Photo: Harry Collison

Skupina:
Karen Langley - Vocals
Rob Williams - Guitars, Synthesizers
Jon Sharp - Drums
Hosté:
Diskografie Babble - Love Surprised By Wisdom
SP, vyšlo 24. prosince 2018,

Seznam skladeb:
01. Love Surprised By Wisdom (6:05)
Total Time: (6:05)

Written: Karen Langley, Rob Williams

Skupina:
Karen Langley - Vocals
Rob Williams - Guitars, Synthesizers
Jon Sharp - Drums
Zoie Green - Keyboards
Ben Balsom - Bass
Hosté:
Diskografie The Shirt
SP, vyšlo 6. listopadu 2017,

Seznam skladeb:
01. The Shirt (8:32)
Total Time: (8:32)


Skupina:
Karen Langley - Vocals
Rob Williams - Guitars, Synthesizers
Hosté:
Diskografie The Flywheel Of Life
vyšlo 26. března 2017,

Seznam skladeb:
01. The Flywheel Of Life (2:14)
Total Time: (2:14)

Recorded at Babal Kastel March 2017
Copyright: Karen Langley/Rob Williams

Skupina:
Karen Langley - Vocals
Rob Williams - Guitar, Synthesizers
Hosté:
Diskografie Body Cathedrals
SP, vyšlo 17. února 2017,

Seznam skladeb:
01. Body Cathedrals (2:32)
Total Time: (2:32)

Recorded at Babal Kastel 12 February 2017


Skupina:
Karen Langley - Vocals
Hosté:
Diskografie The Game
SP, vyšlo 14. února 2017,

Seznam skladeb:
01. The Game (2:04)
Total Time: (2:04)

Recorded at Babal Kastel March 2017
Copyright: Karen Langley/Rob Williams


Skupina:
Hosté:
Diskografie
vyšlo ***

Seznam skladeb:
Total Time: (00:00)


Zpět

Craigus Barry, Karen Langley, Alice the Worker a Rob Williams


Jon Sharp, Alice the Worker, Karen Langley a Rob WilliamsZpět
Oficiální stránky:
https://babal.rocks/
https://babal.bandcamp.com/music
https://mrrmusic.com/babal/
http://babal.org/
https://www.facebook.com/babalband/
http://mrrmusic.com/babal/
https://twitter.com/artminduk
https://www.reverbnation.com/babaluk


ProgressRock Nahoru
Made by 
© 13.9.2019 
Poslední aktualizace: 25.10.2023
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©