Azure - progressrock.czZpět
Azure je nová raketově rostoucí fantasy progresivní rocková kapela pocházející z Brightonu, Velká Británie. Podle zakládajícího zpěváka jsou Azure jako Genesis, Iron Maiden a Yes, kteří jsou natlakování do jedné kapely, vyšperkovaní moderním, hyperaktivním synth-popovým třpytem, a to vše při zpěvu písní o našich oblíbených knihách. Tyhle kapely pro ně nejsou přímými vlivy, neboť si získali také spoustu srovnání Rush a Coheed a Cambria, což je pro ně obrovský kompliment. Azure má melodicky řízený zvuk připomínající rané Dream Theater s prvky háčků a produkce moderního synth popu, které oživují jejich složité fantasy příběhy.

Projekt byl založen zpěvákem Christopherem Sampsonem v roce 2015 při studiu hudby v Brightonu, poté, co byl inspirován širokým spektrem vzrušujících žánrů na umělecké scéně města. Chris Sampson a Galen Stapley, zakládající členové Azure, se seznámili na univerzitě prostřednictvím společné lásky k hudbě od prog rocku až po pop, mezi jejich vlivy patřili Iron Maiden, Genesis, Rush nebo Avril Lavigne. K seznámení došlo kuriózně, když Chris z nějakého důvodu měl tašku Dream Theater, což přimělo Galena, aby si s ním přišel promluvit o progresivním metalu, a pak po hromadě probdělých nocí a spoustě hummusu a pitta chlebu se spoluautory při skládání. Galen Stapley se k projektu poprvé připojil jako hostující sólista na debutovém EP z roku 2015 "(Dreaming Of) Azure".

Ti dva se rychle spojili jako stálý tým, což je brzy přivedlo k albu "Wish For Spring" z roku 2017, které upevnilo zásadní zvuk kapely. Studiovka "Wish For Spring" bylo rozmanitou směsicí shovívavých progresivních eposů a kratších výbušných singlů. Portál Prog Talk o desce napsal: "S "Wish For Spring" vdechli Azure nový život zdánlivě odsouzenému prog stereotypu s odvážnými vokály, vzrušujícími koncepty písní a špetkou sexappealu, který z ní dělá jednu z nejsilnějších prog nahrávek z tohoto roku".

V pondělí 15. října 2018 Chris a Galen odehráli akustický set Azure v The Craft Beer Co. v Brightonu. Po vydání tohoto alba strávila dvojice rok mimo Azure při práci na samostatném projektu, než se vrátila do Azure. V roce 2019 tvrdě pracovali na vyladění své živé show a slibovali si od něj rozsáhlé koncertování, spolu s vydáním zcela nové desky kombinující přístupy dvou předchozích vydání. V květnu 2019 po 3 dnech tvrdé práce konečně dokončili nahrávku bicích pro album.

Azure se ohlásili jednopísňovým EP "Redtail", což byl 20-minutový progresivní metalový fantasy epos o mýtu exkluzivně vytvořeném Azure.

Kapela poté zahájila práce na zcela novém desce, přičemž prošla několika změnami v sestavě a opět pevně zakotvila na britské progresivní scéně. Během tohoto období bylo napsáno a nahráno nové album s Bella Le na basu a Samem Calderem na bicí. Uplynuly další dva roky, zatímco Azure zdokonalila své nové nahrávky, společně s Garethem Masonem a Jonasem Johanssonem do finálního mixu jejich zbrusu nového alba "Of Brine And Angel's Beaks". Poté, co dva roky potichu pracovali na svých plánech do roku 2021, předpokládali, že znovu se etablovat na progresivní scéně bude velmi náročné. Album připravovali k vydání v roce 2021. Aby zabránili jejich zapomenutí a dostali věci do pohybu, napsali v prosinci 2020 piseň "Mistress", krátkou, dramatickou a překypující jejich identitou. Lyricky singl představuje "Mistress", neúprosnou, oportunistickou a morálně nejednoznačnou bohyni bouře. Tematicky jde o znovuobjevení hořící touhy naživo tváří v tvář převládajícím požadavkům.

Úžasný baskytarista Alex Miles je několikrát zaujal, když jako kapela vystupovali v Brightonu, on hrál pro jiné kapely na hudební scéně. Nemohli si představit, jak těsná byla jeho hra nebo jaký charakter měla, stejně jako jeho úžasné jevištní výkony. Když se s nim konečně sblížili, všechno klaplo a nyní si bez něj nedokáži Azure představit. Totéž platí o úžasném Shaz Dudhiovi na klávesxy. "Ten chlapík je tak dobrý, že v době, kdy jsme studovali, když jsme byli v pozdním dospívání, on už hrál pro domácí kapely a v klubech jako známá klávesová legenda! Chvíli se zdál být mimo naši ligu, ale jakmile jsme napsali "Mistress", Shaz projektu opravdu přikývl a všichni jsme se shodli, že by bylo úžasné, kdyby se připojil".

Singl zcela překročil očekávání kapely a sloužil jako hudební bourání ledu, představil se na něm už nový basista Alex Miles, než se pustili do eklektické singlové kampaně pro novou desku. Singl si získal velkou pozornost na prog scéně a Azure zveřejnili i nové video k jejich singlu. Natáčení nového videa umožnilo kapele vzdorovat živlům otevřeně. "Před několika měsíci jsme si mysleli, že nahrajeme nový singl při přípravě alba a natočíme i kutilské video a vydáme jej," uvedla skupina. "Měli jsme jen jeden den, kdy jsme mohli všechny dát dohromady, aby to natočili, a náhodou to byl jeden z největrnějších dnů roku!"

"Jsme velmi nadšení, že "Mistress" bude konečně na světě, kapela pokračuje. Jsou to pravděpodobně nejkompaktnější a nejdramatičtější tři minuty hudby, jaké jsme dosud nahráli, takže bude vzrušující sledovat, jak všichni zareagují po našem 20-minutové "Redtail". Druhý singl nese název "Ameotoko I - The Curse". Oba singly přinesly těmto virtuosům z Brightonu zaslouženou pozornost na připravované album.

Po březnovém vydání jejich singlu "Mistress" získali Azure na prog scéně velkou pozornost. Bylo to více než jen "hudební ledoborec", který zprvu zamýšleli, krátká, třpytivá a triumfální skladba, která povzbudila chutě a vyvolala nezměrný zájem pro červnové vydání jejich druhého alba. Jejich nové album "Of Brine And Angel's Beaks" vyšlo digitálně 11. června 2021 s krásným přebalem od Sophie Steinmore. Tato nahrávka rozšiřuje jejich vlastní mýtus vytvořený v roce 2017 na albu "Wish For Spring" a podtrhává mnoho přihrádek pouze pro fantasy prvky. Kombinuje to s neuvěřitelnými kytarovými party, vokály se pohybují někde mezi Brucem Dickinsonem a Claudiem Sanchezem a doplňuje je spousta syntezátorů. Ostatně syntezátor a klávesy také hrají velkou roli v jedinečném zvuku Azure. Azure mají velmi odlišnou značku optimismu, jasného lesku jejich hudby, navrstvenou dramatičností a teatralností navzdory tomu, že se jedná o docela temný příběh na místech týkajících se vražd, kleteb, otravy jedem apod. První hlavní skladba "Self-Crucifixion" je toho evidentním příkladem. Název skladby a texty naznačují mnohem temnější téma, než jaké nabízejí temperamentní, někdy tak trochu zkreslené melodie na kytaru a klávesnici typu CHON.

Titulní skladba (i přebal alba) jsou o tom, jak velký pták Yiiq předá svoji roli svému jedinému potomkovi, který po dobu trvání písně poslouchá zevnitř svého vejce. Úlohou Yiiqa je přenést duše těch, kteří se ztratili na moři, do "Pjerakisch", což je něco jako posmrtný život. Kvůli této roli je Yiiq v podstatě zobákovým andělem, který zachraňuje námořníky před zatracením slaným zatracením, tedy "Brine And Angel's Beaks".

Pokud se hovoří o virtuozitě, Galenovo sólo ve stylu Steva Vaie a Yngwie Malmsteena v této skladbě je fenomenální a zjevně není jeho jediným stylem. Rychlý, závratný výbuch tři minuty v písni "Ameotoko I – The Curse" a rozsáhlý konec sóla v "Cup of Poison" jsou zcela ohromující.

Kapelu také baví spousta umění z celého světa a na desce je docela dost věcí z Japonska, které je opravdu inspirovaly. Písně "Ameotoko I" a "Ameotoko II" jsou založeny na nějaké době, kterou Chris strávil posedlým čtením mytologie a nadpřirozených příběhů z celého světa. Narazil jsem na idiom "Ameonna" a úplně jsem se do něj zamiloval. Od té doby se zrodila první píseň "Ameotoko", což vedlo k tomu, že jsem napsal celý román založený na této postavě, stejně jako druhou píseň "Ameotoko". Použili také několik kousků japonského vyprávění na začátku jejich písní, protože pocházely z děl, které opravdu milovali a považovali je za zcela vhodné pro píseň. Protože Chris zpívá hodně v angličtině, dávalo velký smysl používat japonské vyprávění místo angličtiny, citáty plynuly hudebně mnohem lépe, když byl v japonštině, a rozbíjejí to jednojazyčné tempo zbytku alba. V souvislosti s Japonskem používají také 8-bitové syntezátorové zvuky jako hudbu z videoher, když jedním z jejich absolutně největších vlivů jsou JRPG. Neberou velké množství inspirace přímo z japonské anime kultury, ale milují J-Rock a když vidí, že na začátku některých skvělých anime je spousta úžasného, vysoce energetického J-rocku, nevědí kdy s tím skončit, jak je to úžasné.

Stejně jako některé další nové kapely na scéně ve Spojeném království, i Azure se hodně inspirují příběhy a hudbou filmů Ghibli, protože mnoho z nich je zralých na úžasné emoce, které je tak vzrušující se pokusit zachytit!

Hudba na posledním albu přináší komplexní směs prog rocku s metalem a syntezátorem 80. let a přináší jednu z nejvíce těžce kytarovou a fantasy zaměřenou hudební nahrávku, kterou dosud vydali. Stále je nesmírně animovaný syntetizátory a obecnou produkce, ale na rozdíl od předchozích verzí neexistují žádné naprogramované bicí nebo basové kytary. S pomocí Garetha Masona při mixingu a Jonase Johanssona z The Bakery při masteringu zní kapela živěji a organičtěji než kdy dříve. Ačkoli občasné blokování a zrušení koncertů skutečně hrozilo a přetvořilo kariéru mnoha kapel v roce 2020, zpoždění Azure poskytlo spoustu času navíc k vyleštění všeho, co již měli připraveno. Chris na dálku sledoval většinu Garethových mixů na novém materiálu, a přestože by tam byl rád osobně, nakonec se dostali do zdravé rutiny sdílení obrazovky při produkci do pozdních nočních hodin, které fungovaly nejlépe v pohodlí domovů.

Kapela sama svůj styl označuje jako "Adventure Rock", "Art Rock" nebo "Fantasy Prog" a někteří z jejich přátel jej také nazývají "Fairy Prog". K tomu kapela podotýká: "Všechny tyto značky se vypadají dobře! Tvoříme hudbu o dobrodružstvích a je v tom spousta kouzel, stejně jako některé moderní, osobní věci - pokud lidi baví to, co děláme, nevadí nám, jak nás označují".

Příslibem pro nové album kapely může být nová skladba kapely "Spark Madrigal", která byla zveřejněná dne 20. května 2022. Kapela ji nahrála ve složení Chris Sampson (Vocals), Galen Stapley (Guitars), Shaz Dudhia (Keyboards), Sol Sinclair (Drums), a Alex Miles (Bass). Skladbu namixovali Tom Russell a Chris Sampson a masteroval ji Jonas Johansson. Cover k nové skladbě vytvořil AlexCF (www.instagram.com/artofalexcf) a videa se ujal Shaun Hodgeson z Loki Films. Skladba je ke slyšení na https://azureish.bandcamp.com/album/spark-madrigal.

Dne 24. února 2024 kapela na svých stránkách uvedla, že schází jen několik od vydání alba. Chris a Jack tvrdě pracují na mixu a kromě hrstky hobojových linek (s velkým poděkováním Camille De Carvalho za nádhernou práci, kterou na tom odvádí!) a jeden velmi zlý syntezátorový zvuk byly zaznamenány. Shaz, Alex a Dan tvrdě pracují na procházení materiálu a chystají se přinést pár skladeb na jejich společné živé koncerty s kapelou Kyros za pár měsíců.

Galen také uvedl: "Udělali jsme však něco docela zvláštního, brzy to uslyšíte. Nikdy jsem nebyl tak hrdý na kus práce, na kterém jsem se podílel, jako na tuto desku. Neočekávám, že bude velmi dobře přijata, nebo že nás skutečně nějakým způsobem komerčně dostane do žebříčků (pokud se v roce 2024 nevrátí kýčovité fantasy eposy). To nebylo naším záměrem jít do tohoto záznamu. Je to však velmi autentický výraz, který pochází od nás všech, a s rizikem, že bude znít trochu přehnaně dramaticky (zvláště o kýčovitém fantasy eposu), byl proces jeho tvorby extrémně naplňující cestou sebezkoumání. Nejsem si přesně jistý, o kolik z toho příběhu se s vámi podělím, ale chci se podělit alespoň o část pro ty, které to zajímá."

"Začněme od začátku. Někdy v roce 2020, než jsme vydali "Mistress and Brine", a poté, co jsme rok 2019 strávili prací na úplně jiném projektu, jsme se rozhodli, že je čas pracovat na albu číslo 3. Z nějakého důvodu jsme se rozhodli, že se bude odehrávat v džungli a nemám ponětí, proč to byla ta atmosféra, z té doby existuje několik opravdu zvláštních midi dem (několik riffů z nich skončilo jako sekce v "Mistress" a "Spark Madrigal"). Zatímco jsem se tvrdě opíral o tuto myšlenku Jungle, Chris začal psát několik dem, jak to Chris vždy dělá, na velmi specifickou, starou verzi Sibelia. To byl Chrisův proces vždycky a možná v budoucnu získáte blog Chrise, který bude vychvalovat přednosti tohoto zastaralého softwaru pro zápisy. Nechtěl bych parafrázovat jedno z Chrisových nádherně hnidopišského chvástání, takže vás toho ušetřím."

Některá nahraná dema se nakonec stala páteří pro skladby 1 a 2 nové desky. V té době neměli na mysli žádná textová témata, ale Chris byl v polovině psaní románu "Lu", takže byly napsány s ohledem zvláště džungli Azure. Po několika měsících, kdy se Galen neohrabaně pustil do tohoto extrémně volného tématu džungle (a velmi krátkého okna, kde jsem se snažil Chrise přesvědčit, že koncept by měl být ve skutečnosti tento velmi vykonstruovaný příběh o některých mniších, kteří hledali moudrost eldritchů prostřednictvím rituálu osudu, amfetamin poháněl spánkovou deprivaci). V určitém okamžiku za Galenem Chris přišel s novým, mnohem jednodušším a lepším nápadem - "Co když je vyprávění alba zepředu dozadu, prolézání žaláře?". Protože Galen není očividně velký příznivec RPG, tento nápad se mu líbil a okamžitě mu to začalo běhat přes všechny tropy, které mohli prozkoumat, a které tropy odhodit, a řadu dalších vzrušujících hudebních a estetických možností.

Vzdali poté úctu vyřazenému původnímu konceptu a poctili jej tím, že se rozhodli, že cesta stále začne v džungli. Ponechali tedy aranžmá pro skladby 1 a 2 a usoudili, že budou skvělými kulisami pro expozici a výzvu k dobrodružství. Poté přešli na další zřejmý krok, trénovací sestřih v horách pro stopu 3. Galen uvedl" "Tady jsem přišel, abych přispěl ke kompozici, takže si všimnete, že právě tady se začaly trochu dostávat riffy a harmonie na nahrávce spletitější a agresivnější charakter, ale zde se také naplno projevila estetika RPG, počínaje několika arpeggiemi inspirovanými velmi Chrono Trigger, stoupajícími, aby reprezentovaly lezení na horu v úvodu, a sestupujícími na konci, aby reprezentovaly sestup na konci. V té písni je spousta dalších skvělých věcí, ale nechci všechno tak brzy zkazit!"

V dalším blogu z března 2024 kapela uvedla že se Chris blíží ke konci mixu, Felix téměř dokončil kresbu na přebal a Shaz, Alex a Dan finalizují části. Kapela má rovněž zarezervovaný termín natáčení hudebního videa! Bylo to před pár lety, těsně před natáčením videa "Mistress". Chris si právě prošel rozchodem, tak Galen šel na týden na návštěvu, abych Chrisovi dělal společnost a pomohl se stěhováním. Chris v té době napsal asi 5 rozchodových písní, které byly všechny opravdu hezké, ale žádná z nich pravděpodobně neskončí na albu, protože to ve skutečnosti není styl, kterým v tuto chvíli usilují. Galen dále pokračuje: "Každopádně po mé první noci, kterou jsem strávil na soucitu a praktičnosti. Den poté jsme téměř okamžitě začali mluvit více o konceptu alba. Chris byl ve dvou třetinách psaní románu "Lu" a byla v něm postava jménem Fym Sallow, která je mocnou čarodějkou a historičkou, kterou jsme opravdu chtěli prozkoumat více. Podívali jsme se na to, co už máme, na dvě instrumentální aranže, o kterých jsem mluvil minule pro písně na téma džungle, a jednu instrumentální úpravu písně o výšlapu do hor. Začalo to pěkně odzdola. Chris řekl, že příběh musí obsahovat 3 věci. Kouzelnou lišku, zlého draka/čaroděje jménem Morl Majgyn a nějaké kobky."

Dali se tedy do práce a strávili několik 12 hodin denně přeléváním tohoto konceptu do posledního drobného detailu. Bylo to skvělé odvedení pozornosti od aktuální situace a úplně se ztratili v detailech tohoto vyprávění. Píseň "Lustre: Siphon Of Umbra" z jejich posledního alba je extrémně aktuální a toto je další rozpracování tohoto konceptu. Chris byl také zaneprázdněn hledáním nového bytu, do kterého by se mohl nastěhovat. Další píseň v jejich seznamu se jmenovala "Sky Sailing" a měl to být první let Fym na zádech kouzelné okřídlené lišky jménem The Lavender Fox. Chrisovi se opravdu líbily nápady, se kterými Galen přišel, takže to všechno okamžitě přepsali do Sibelia a pustili se do aranžování písně. Skončili s poměrně krátkou, ale nesmírně radostnou hudební skladbou a tato instrumentace zůstala stejná až do dokončení desky. Tohle byla jediná hudba, kterou složili, když byl ten týden u Chrise.

V měsících následujících po návštěvě Chrise pracovali na vydání "Mistress" a "Of Brine a Angel's Beaks". Během této doby pracovali na psaní druhé části této skladby, je to skladba s názvem "Beyond The Bloom". Trvalo docela dlouho, než Galen napsal něco, co dostalo přesnou atmosféru, protože to měl být nebezpečný výlet do strašidelného pelyňkového lesa v této opulentní kytici listů zvané The Bloom. Aniž bychom zacházeli do přílišných podrobností o vyprávění celé desky, v průběhu nahrávky se objevují nebezpečnější momenty, takže potřebovali vyvolat obzvláště lesní pocit nebezpečí, který nepřekračuje maximální množství nebezpečí, které mohli dostat přes, protože chtěli ušetřit nějaké vážnější nebezpečí později. Takže předložit tento, druh strašidelného pocitu úžasu a hrůzy, byl opravdu skvělý spisovatelský úkol.

V dubnu 2024 kapela odehraje několik koncertů s doprovodem kapel Kyros a Leoni Jane Kennedy. Kapela také s nadšením oznámila, že se připojí k lineupu rockového festivalu Nene Valley v roce 2024 spolu s naprosto spoustou úžasných kapel. Budou hrát v pátek 6. září 2024.

Kapela 25. března 2024 oznámila, že jejich třetí album "Fym" vyjde 23. května 2024. Je to koncepční album od začátku do konce a je to zatím jejich nejdelší album. Je to také první plnohodnotné album, na kterém jsou oba dlouholetí členové Shaz D a Alex Miles. Artwork pochází od úžasného Felix La Mer. Další informace o nové desce kapela oznámí v pátek 29. března 2024.

Obrovské poděkování patří Felixovi La Merovi za zabijáckou předlohu a plné pochopení atmosféry příběhu. Oslavte také Jacka Davenporta a Andrewa Scotta ve studiích Owl Shed Studios, že kapelu nechali vyskočit ze sítě a být ultra konkrétní se schránkou celé této desky.

Zpět
Členové:
Chris Sampson - Vocals, Synth, Guitar, Additional Programming
Galen Stapley - Guitars, Lead Guitars
Alex Miles - Bass
Sol Sinclair - Drums
Shaz Dudhia - Keyboard
Bývalí členové:
Sam Calder - Drums
Bella Lee - Bass
Andrew Scott - Drums
Brandon Midlane - Bass

Členové Chris Sampson
(celým jménem Christopher Sampson)
(Narozen ***, Brighton, UK)
Vocals, Synth, Guitar, Additional Programming


Chris je britský hudebník, zpěvák a kytarista pocházející z Brightonu, UK, který je znám jako zakladatel kapely Azure.

Rodiče Chrise inspirovali většinou jeho formujících hudebních vkusů a jeho otec je skvělý zpěvák, takže Chris se snažil zpívat už od malička. Když mu bylo asi 10 let, začal hrát na kytaru, a když mu puberta zničila hlasový rozsah, stala se kytara jeho hlavním zaměřením. Vyrůstal na spoustě heavy metalu a rocku 80. let, jmenovitě Iron Maiden, stejně jako Genesis, Green Day a dokonce i Avril Lavigne! Naučil se na kytaru všechny party písní Iron Maiden, než si zkusil vyzkoušet Dream Theater. Má rané vzpomínky na to, jak změnil slova v "Brave New World" od Iron Maiden a pak se snažil nahrát svoji verzi, a zdá se, že se od té doby se snaží nahrávat vlastní písně.

Jakmile se jako teenager začal zajímat o formování kapel, začal znovu zkoušet zpívat. Jeho máma je také zcela zodpovědná za jeho lásku k fantasy a za její začlenění do projektu. Protože vyrůstal s Iron Maiden a Genesis, velmi rychle se zamiloval do progresivní hudby. a když potkal Galena Stapleyho (kytarista a spoluzakladatel Azure, byli oba dva opravdu připraveni udělat trochu šílenství, vysoce energetický prog se spoustou chytlavých refrénů!

Chris a Galen chodili na stejnou univerzitu studovat hudbu v Brightonu ve Spojeném království a jednoho dne jsme šli odděleně z přednášky, když Galen Chrise oslovil ohledně jeho kabely Dream Theater! Shodli se, že oba milují progresivní hudbu, a od té doby začali společně jamovat. Měli a stále mají obrovský respekt k muzikálnosti toho druhého a pomalu se učili, jak sdílet jejich silné a slabé stránky, aby vytvořili něco speciálního.

I když mi v té době bylo Chrisovi 18 let, už vydal nějakou hudbu pod svým jménem 'Chris Sampson', ale Galen poukázal na to, že věci, které napsali, by rozhodně patřily pod nový název, a nejen jeho sólový projekt a navíc si oba přáli cítit se jako skutečná, spolupracující kapela. A tak jedné chladné anglické noci seděl Chris a přemýšlel o věcech, které jej inspirovaly, a stále se vracel k věcem týkajícím se nebe nebo moře. Jak Chris podotkl v rozhovoru: "V vesmíru Azure je několik důležitých postav, které silně ztělesňují moře i oblohu, a Azure prostě vypadalo jako dokonalá barva pro hudbu! Nepomohlo mi, že jsem měl v té době modré vlasy, i když haha!"

Spolupracují spolu už 7 let, ale v posledních 2 letech se u Azure začalo opravdu všechno scházet, zejména se členy kapely a celkovým zvukem, který hledali...

Členové Galen Stapley
(Narozen 1. dubna ***, Brighton, UK)
Guitars, Lead Guitars


Galen je britský hudebník, kytarista pocházející z Brightonu, UK, který je znám jako zakladatel kapely Azure.

Galen na kytaru začal hrát, když mu bylo 16 let. Měl ve škole kamaráda Sama, který mu předváděl všechny věci z 80. let jako jsou Satriani a Vai, takže se do technických věcí pustil hned od začátku. Také mu ukázal, jak cvičit a držet kytaru tak, aby jej to dobře nažhavilo.

V roce 2020 se Galen zapojil při reunionu kapely Slice The Cake.

Členové Alex Miles
(Narozen 21. září ***, Brighton, UK)
Bass


Alex je britský hudebník a hráč na basovou kytaru. Je znám jako člen kapely Azure.

Alex hraje na basu už asi 10 let a tím podnětěm, kdy opravdu chtěl poprvé uchopit nástroj, byl ten okamžik, když slyšel hrát basu a tóny Ryana Martiniese na Mudvayneově prvním albu LD 50. Nikdy jsem neslyšel basový zvuk takhle a byl tak unešen z mixu, že je to prostě úplně odfouklo a dělá to dodnes. Většinu věcí, které dělá na basu jsou ovlivněny právě tímto momentem.

Členové Sol Sinclair
(Narozen ***)
Drums, Percussion


Sol je britský hudebník a hráč na bicí a perkuze. Je znám jako člen kapely Azure.


Členové Shaz Dudhia
(Narozen ***)
Keyboards


Shaz je britský hudebník a hráč na klávesy. Je znám jako člen kapely Azure.


Členové Sam Calder
(Narozen ***)
Drums


Sam je britský hudebník, hráč na bicí a perkuze z Brightonu, UK, který je znám jako člen kapely Azure.

Působil rovněž v řadách metalcore kapely The Aphelion z Brightonu a objevil se na jejich albu "Seven". Působil také ve skupině Pessimist, tříčlenné heavy pop punk kapele z Ipswiche.

Zpět
Studiové desky:
2024 Fym
2021 Of Brine And Angel's Beaks
2018 Redtail (EP)
2017 Wish For Spring
2015 (Dreaming Of) Azure
Ostatní nahrávky:
2022 Spark Madrigal (SP)
2021 Mistress (SP)Skupina:
Christopher Sampson - Vocals, Guitars
Galen Stapley - Guitars
Alex Miles - Bass
Andrew Scott - Drums
Hosté:
Diskografie Fym
Vyšlo 20. května 2022, digital

Seznam skladeb:


Sky Sailing ()
Beyond The Bloom ()


Total Time: (00:00)

Produced: Christopher Sampson
Mixed: Tom Russell and Chris Sampson
Mastered: Jonas Johansson
Cover Art: Felix La Mer
Video: Shaun Hodgeson of Loki Films

Skupina:
Christopher Sampson - Vocals, Guitars
Galen Stapley - Guitars
Bella Lee - Bass
Sam Calder - Drums
Adam Hayes - Additional Percussion
Hosté:
Shaz Dudhia - Keyboard
Sol Sinclair - Drums
Brandon Midlane - Bass

Diskografie Of Brine And Angel's Beaks
Vyšlo 21. června 2021, digital

Seznam skladeb:
01. A Night Of Superlunary Gazing (1:08)
02. Self-Crucifixion (3:56)
03. Ameotoko I - The Curse (9:03)
04. The Jester Who Cheated Death (3:03)
05. Lustre: Siphon Of Umbra (6:15)
06. Outrun God (3:04)
07. Mercy (6:33)
08. Of Brine And Angel's Beaks (4:55)
09. A Sailor Will Learn (7:44)
10. Cup Of Poison (7:32)
11. The Jellyfish (2:50)
12. Ameotoko II - Cloudburst (7:22)
Total Time: (63:25)

Produced: Christopher Sampson
Mastered: Jonas Johansson
Album Artwork: Sophie Steinmore
bgcolor="#1D5896"

Skupina:
Chris Sampson - Vocals, Synth, Guitar, Additional Programming
Galen Stapley - Lead Guitar
Brandon Midlane - Bass
Sam Calder - Drums
Hosté:
Diskografie Redtail
Vyšlo 16. listopadu 2018, digital

Seznam skladeb:
01. Redtail (20:00)
Total Time (20:00)

Written and Produced: Azure
Mastered: Jonas Johansson
We hope you enjoy our 2018 effort 'Redtail'! This conceptual piece was originally written as a closing track for a new full LP, but as we invested more time into 'Redtail', we decided that it was destined to be a separate, unique release, with it's own artwork.

Skupina:
Christopher Sampson - Vocals, Guitars, Solo (07,11), Mandolin, All Synths and Programming
Galen Stapley - Additional Guitars, Solo (01,03,11)
Brian Love - Additional Guitars, Solo (05)
Sam Calder - Additional Percussion
Alice Healey - Oboe (04)
Hosté:
HETTIE - vocals (05)
Diskografie Wish For Spring
Vyšlo 17. března 2017, digital, POST/POP Records

Seznam skladeb:
01. Azure (8:11)
02. Friends (3:29)
03. Dream Electric (2:44)
04. Larks That Were Never Really There // Dawn Chorus (10:06)
05. My Body (3:47)
06. Piglet (3:28)
07. River Dragon (3:24)
08. Tell Me It's For Absolution (4:52)
09. Bathing In Lunar Pond (3:26)
10. Awake, Some Mornings (Album Version) (3:43)
11. Fairy's Tale (18:47)
Total Time: (65:57)

Written: Christopher Sampson
Recorded and Performed: Azure
Solos Written: Galen Stapley (01,03,11)
Solos Written: Brian Love (05)
Produced: Christopher Sampson, Galen Stapley

Skupina:
Christopher Sampson - Vocals, Guitars
Galen Stapley - Lead Guitars
Brandon Midlane - Bass
Sam Calder - Drums
Hosté:
Diskografie (Dreaming Of) Azure
EP, vyšlo 22. července 2015, digital

Seznam skladeb:
01. The Long Train Home (5:15)
02. Dry Your Tired Eyes (2:56)
03. Harlot and the Moon (5:36)
04. Throughout the Storm (3:52)
05. Nymph's Love Song (3:46)
06. To Nourish a Viper (8:40)
Total Time: (30:05)

All Lyrics and Music: Azure
All songs produced: Azure, except (04) produced: Azure and Jordan ReadSkupina:
Christopher Sampson - Vocals, Guitars
Galen Stapley - Guitars
Alex Miles - Bass
Andrew Scott - Drums
Hosté:
Diskografie Spark Madrigal
SP, vyšlo 20. května 2022, digital

Seznam skladeb:
01. Spark Madrigal (3:47)
Total Time: (3:47)

Produced: Christopher Sampson
Mixed: Tom Russell and Chris Sampson
Mastered: Jonas Johansson
Coverart: AlexCF / www.instagram.com/artofalexcf
Video: Shaun Hodgeson of Loki Films

Skupina:
Christopher Sampson - Vocals, Guitars
Galen Stapley - Guitars
Alex Miles - Bass
Andrew Scott - Drums
Hosté:
Diskografie Mistress
SP, vyšlo 2. března 2021, digital

Seznam skladeb:
01. Mistress (3:05)
Total Time: (3:05)

Produced: Christopher Sampson
Mastered: Jonas Johansson
Artwork: Alex CF (insta: @artofalexcf)

Zpět

Postava z klipu "Ameotoko I - The Curse"


Zpět
Zpět A Night Of Superlunary Gazing

Here begins the age of men'
A nameless watcher cried
Zpět Noc nadpozemského vábení

Tady začíná věk mužů
Bezejmenný hlídač zaplakal
Zpět Self-Crucifixion

I awaken in a tank, breathing through a plastic tube
In a warm and viscous liquid, in the centre of the room

They've made me something else
Something strange, something strong
Something

(Chorus)
Naked, harrowing and cruel
Tear my bloody corpse in two
I'm nothing like the boy I used to be
Make it harrowing and cruel
And there's nothing they can do
I'll make them pay for breaking me this way

One by one
I make my way through all the men who stand before me
Using all my newfound power,
I find it easy to destroy them

I'm just a freak of science
It aches to even breathe
Now I'm just a number
I don't recall my name
(Still I'm changing)

(Chorus)
Harrowing and cruel
Tear my bloody corpse in two
I'm nothing like the boy I used to be
Make it harrowing and cruel
And there's nothing I can do
So crucify the thing I have become

I can't go on this way
I'm ashamed

(Chorus)
Harrowing and cruel
Tear my bloody corpse in two
I'm nothing like the boy I used to be
Make it harrowing and cruel
And there's nothing I can do
So crucify the thing I have become
Zpět Sebeukřižování

Probudil jsem se v nádrži a dýchal plastovou trubicí
V teplé a viskózní kapalině uprostřed místnosti

Udělali mi něčím jiným
Něčím zvláštním, něčím silnějším
Něčím

(Refrén)
Nahý, trýzněný a krutý
Roztrhej mou krvavou mrtvolu na dvě části
Nic nepřipomíná toho chlapce, kterým jsem býval
Ať je to trýznivé a kruté
A nemohou dělat nic
Nechám je zaplatit za to, že mě tak zlomili

Jeden za druhým
Procházím všemi muži, kteří stojí přede mnou
S využitím veškeré mé nově nabyté síly
Je snadné je zničit

Jsem pouze šílenec vědy
Bolí to při dýchání
Teď jsem pouhé číslo
Nepamatuji si své jméno
(Stále se proměňuji)

(Refrén)
Trýzněný a krutý
Roztrhej mou krvavou mrtvolu na dvě části
Nic nepřipomíná toho chlapce, kterým jsem býval
Ať je to trýznivé a kruté
A nemohou dělat nic
Ukřižuj to, čím jsem se stal

Nemůžu pokračovat touto cestou
Stydím se

(Refrén)
Trýzněný a krutý
Roztrhej mou krvavou mrtvolu na dvě části
Nic nepřipomíná toho chlapce, kterým jsem býval
Ať je to trýznivé a kruté
A nemohou dělat nic
Ukřižuj to, čím jsem se stal
Zpět Ameotoko I - The Curse

Dripping in the silent river
Married to a cloud
He's cradling sadness, as he withers
Hopelessly devout

And wherever he goes, he always brings the rain
He's hardly self-aware these days
A ghost of his mistakes sitting on his grave

Vicious Mistress, take my curse away

I'm searching for my spirit, wherever did it go?
My own reflection starts to dwindle, my nails are overgrown

And wherever I go, I always bring my rain
I hardly take care of myself, so damp
My home the everglade

Vicious mistress, take my curse away
Will I ever see the sun again?
It's time to break the mould and find the day!

Ameotoko, lost my soul
Ameotoko, has no home

Then one night, the mistress comes
Barters the price of my curse

Would you kill the River Sprite?
To save your soul, I need her life...

Precipitation alleviation
Heaven knows I'd never kill that creature
Precipitation alleviation
It can't be worth it can it?
It can't be worth it... can it?

I despair and she departs
The sacrifice must take its course

So in cold blood, I disappear
The hunt, it begins, and the elf is near...

'River Sprite, forgive these hands', your executioner cries
'River Sprite, in your demise she sets my spirit free'
River Sprite, forgive this man, amongst his wicked grasp
Her body breaks, the cloud remains!

Vicious mistress, take this curse away!
I kept your vow, and yet still the cloud remains!
Oh, it rains and rains and rains and rains
And rains...
Zpět Ameotoko I - Prokletí

Rozpouštěn v tiché řece
Sezdaný s oblakem
Je v kolébce smutku, když chřadne
Beznadějně oddaný

Ať už jde kamkoli, vždy přináší déšť
V dnešní době si těžko uvědomuje sama sebe
Duch jeho chyb leží na jeho hrobě

Zlá paní, vezmi moji kletbu pryč

Hledám svého ducha, kamkoli chodím?
Můj odraz se začíná zmenšovat, moje nehty jsou zarostlé

Ať jdu kamkoliv, vždy přináším svůj déšť
Sotva se o sebe postarám, tak vlhký
Můj domov je everglade

Zlá paní, vezmi moji kletbu pryč
Spatřím ještě někdy slunce?
Je čas rozbít formu a najít den!

Ameotoko, ztratila mou duši
Ameotoko, nemá žádný domov

Jedné noci pak paní přijde
Vymění cenu mé kletby

Zabil by jsi River Sprite?
Abys zachránil svoji duši, potřebuji její život...

Zmírnění ukvapenosti
Nebe ví, že bych toho tvora nikdy nezabil
Zmírnění ukvapenosti
Nemůže to stát za to, že?
Nemůže to stát za to... nemůže?

Zoufám si a ona odchází
Obojíťmusí mít svůj průběh

Chladnokrevně tedy zmizím
Lov začíná a elf je blízko...

"River Sprite, odpusť těmto rukám", křičí tvůj kat
"River Sprite, ve tvém zániku osvobodí mého ducha"
River Sprite, odpusť tomuto muži, uprostřed jeho ničemného sevření
Její tělo se zlomí, mrak zůstane!

Zlá paní, odnes tuto kletbu!
Dodržel jsem tvůj slib, a přesto mrak stále zůstává!
Prší a prší a prší a prší
A prší...
Zpět The Jester Who Cheated Death

As I lay in the arms of the reaper
I shed a tear for the life I had left
And I took my last breath

But then, in a flash
I woke up in the grass
Near the scene of the crime
Here I am, still alive

I was a monkey
A bit of a junkie
I wasted my life, yet for all my crimes
I am alive again

So I danced with a joy to the citadel
'Hey everyone, I've come back from the edge!
I've come back from the dead!'

And though they despised me
And left me to die
There I stood, in the flesh
As they all scratched their heads

Although you killed me,
I hope you missed me
Cus I'm not afraid of you anymore
For I am alive again

The fool is back
And oh, can't you tell
By the chime of my bells
I am alive again

The tables have turned
Now that I have returned
Once the fool of the town
The immortal clown

I was a monkey
A bit of a junkie
I wasted my life, yet for all my crimes
I am alive again

The fool is back
And oh, can't you tell
By the chime of my bells
I am alive again
Zpět Šašek, který podváděl svoji smrt

Když jsem ležel v náručí sekačky
Vyronil jsem slzu za život, který mi zbyl
A naposledy jsem se nadechl

Ale pak jsem se bleskově
Probudil v trávě
Blízko místa činu
Tady jsem, stále naživu

Byl jsem opice
Trochu feťák
Promarnil jsem svůj život, přeze všechny své zločiny
Jsem znovu naživu

Takže jsem s radostí tančil na citadele
"Ahoj všichni, vrátil jsem se z očistce!
Vstal jsem se z mrtvých!"

A přestože mnou opovrhovali
A nechali mě zemřít
Tam jsem zůstával v těle
Jak si všichni poškrábali své hlavy

I když jsi mě zabil,
Doufám, že jsi mi chyběl
Protože už se tě nebojím
Protože jsem znovu naživu

Blázen je zpátky
A ouha, nemůžeš vyprávět
Zvoněním svých zvonečků
Jsem znovu naživu

Stoly se obrátily
Teď, když jsem se vrátil
Kdysi hlupák z města
Nesmrtelný klaun

Byl jsem opice
Trochu feťák
Promarnil jsem svůj život, přeze všechny své zločiny
Jsem znovu naživu

Blázen je zpátky
A ouha, nemůžeš vyprávět
Zvoněním svých zvonečků
Jsem znovu naživu
Zpět Lustre: Siphon Of Umbra

Watch as the gosling devours the duckling
See, shedding cygnets as their necks turn to serpents

These are the poisons of Umbra
Malignance spreads,
All through the water

Lustre, bestowed unto me by my mother
Crafted by the Acolytes, so to weed out the darkness

I come to thee, at your request
A lunar pond no longer blessed
I have the steel that, by the moon,
Shall suck the shadows from the pool

These are the poisons of Umbra
Malignance spreads,
All through the water

We remain the perfect slaves
And we must betray the shadow world
That we are from

(Chorus)
Running your blade through the water
Running your blade through the water
Running your blade through the water
I'm not afraid, I'm not afraid

We remain the perfect slaves
And we must betray the shadow world
Another one, and

(Chorus)
Running your blade through the water
Running your blade through the water
Running your blade through the water
I'm not afraid, I'm not afraid

Here in the pool, Lustre must stay
She will return, Queen of the blade

(Refrain)
And the Queen will return to the sword
And the sword will return to the throne
And the Queen will return to the sword
And the sword will return to the throne
And the Queen will return to the sword
And the sword will return to the throne

(Chorus)
(Running your blade through the water)
I don't know where this road goes
(Running your blade through the water)
But with my sword on my back
(Running your blade through the water)
I know one thing, I know that
I'm not afraid, I'm not afraid

(Refrain)
And the Queen will return to the sword
And the sword will return to the throne
And the Queen will return to the sword
And the sword will return to the throne
And the Queen will return to the sword
And the sword will return to the throne
Zpět Lesk: Sifon Umbry

Sledujte, jak káčátko pohltí kachňátko
Podívejte se, proměny labutě, když se jejich krky mění v hady

To jsou jedy Umbry
Šíření zhouby,
Po celé hladině

Třpyt, který mi dala moje matka
Vyroben Ministranty, aby odstranili temnotu

Přišel jsem k tobě na tvou žádost
Měsíční rybník již nebyl požehnán
Mám ocel, kterou na Měsíci
Nasaji stíny z bazénu

To jsou jedy Umbry
Šíření zhouby,
Po celé hladině

Zůstáváme dokonalými otroky
A musíme zradit stínový svět
Odkud jsme

(Refrén)
Protahni čepel vodou
Protahni čepel vodou
Protahni čepel vodou
Nebojím se, nebojím se

Zůstáváme dokonalými otroky
A musíme zradit stínový svět
Další a

(Refrén)
Protahni čepel vodou
Protahni čepel vodou
Protahni čepel vodou
Nebojím se, nebojím se

Tady v bazénu musí Třpyt zůstat
Vrátí se, královno čepele

(Refrén)
A královna se vrátí k meči
A meč se vrátí na trůn
A královna se vrátí k meči
A meč se vrátí na trůn
A královna se vrátí k meči
A meč se vrátí na trůn

(Refrén)
(Protáhni čepel vodou)
Nevím, kam tato cesta vede
(Protáhni čepel vodou)
Ale s mečem na zádech
(Protáhni čepel vodou)
Vím jednu věc, vím to
Nebojím se, nebojím se

(Refrén)
A královna se vrátí k meči
A meč se vrátí na trůn
A královna se vrátí k meči
A meč se vrátí na trůn
A královna se vrátí k meči
A meč se vrátí na trůn
Zpět Outrun God

Although I run alone,
I feel him in my midst
It must be gaining on me
Nothing can slow me down
The fasted kid around
But still he's gaining on me

Holding onto friends, just to meet your end
But inside your head, you have no-one left

Is it the enemy?
Or will it set you free?

Am I fast enough to avoid the eyes
Or the loving hand reaching out to mine?

I'm breaking through the gates
And it is chasing me
Is it an enemy?
Or will it set me free?

(Chorus)
Though I'm far ahead, I know that I can never stop
You can run away but you can never outrun God
Though I'm far ahead, I know that I can never stop
You can run away but you can never outrun God

I'm running out of breath
I think I'm slowing down
I best pick up the pace
You'll never catch me now!

(Chorus)
Though I'm far ahead, I know that I can never stop
You can run away but you can never outrun God
Though I'm far ahead, I know that I can never stop
You can run away but you can never outrun God

You can run away
You can run away
You can run away
You can run away
Zpět Předbíhání Boha

I když běžím sám,
Cítím jej ve svém nitru
Musí mě to donutit ke zrychlení
Nic mě nemůže zpomalit
Zrychlené dítě okolo
Ale přesto mě předbíhá

Držte se přátel, jen abyste dosáhli svého konce
Ale uvnitř tvé hlavy už nikdo nezbyl

Je to nepřítel?
Nebo tě osvobodí?

Jsem dostatečně rychlý, abych se vyhnul očím
Nebo milující ruce natahující se k mé?

Prorážím brány
A pronásleduje mě
Je to nepřítel?
Nebo mě to osvobodí?

(Refrén)
I když jsem daleko vpředu, vím, že se nikdy nemůžu zastavit
Můžeš utéci, ale nikdy nemůžeš předběhnout Boha
I když jsem daleko vpředu, vím, že se nikdy nemůžu zastavit
Můžeš utéci, ale nikdy nemůžeš předběhnout Boha

Dochází mi dech
Myslím, že zpomaluji
Raději zrychlím tempo
Teď mě nikdy nechytíš!

(Refrén)
I když jsem daleko vpředu, vím, že se nikdy nemůžu zastavit
Můžeš utéci, ale nikdy nemůžeš předběhnout Boha
I když jsem daleko vpředu, vím, že se nikdy nemůžu zastavit
Můžeš utéci, ale nikdy nemůžeš předběhnout Boha

Můžeš utéci
Můžete utéct
Můžete utéct
Můžete utéct
Zpět Mercy

She has eyes full of crimson glow
Though I hide it, I love her
I love her

Vacant, shallow, and pretend at best
Just like myself, but with her right my left

(Chorus)
Will she have mercy?
Mercy...

She can't kiss with her open mouth
Though I love it, I hate her
I hate her

Vacant, shallow, and pretend at best
Quite the pair, I thought, as we undressed

And I don't care what people say
About our love
A million years of gazing through a mirror
I want to touch
I want to choke hold you in my hand
And bring you pain
But now I'm scared
For now I know that you would want to do the same

(Chorus)
So will you have mercy?
When we fall apart
And rejoin as one
Will you have mercy?
Can I trust myself?
I wanna fuck myself

I want to

With your lips pressing down on me
She can kiss, and it feels like a dream
In your eyes, I am just a twin
In my eyes, this is not a sin

(Chorus)
Will you have mercy?
When we fall apart
And rejoin as one
Will you have mercy?
Can I trust myself?
I wanna fuck myself
Mercy
When we fall apart
And rejoin as one
Will you have mercy?
Can I trust myself?
I wanna fuck myself

I want to
I want to
I want to
Zpět Soucit

Má oči plné karmínové záře
I když to ukrývám, miluji ji
Miluji ji

Prázdné, povrchní a předstírané v nejlepším případě
Stejně jako já, ale s její pravou levou

(Refrén)
Bude mít slitování?
Soucit...

Nemůžu líbat s otevřenými ústy
I když to miluji, nenávidím ji
nenávidím ji

Prázdné, povrchní a předstírané v nejlepším případě
Dokonalý pár, pomyslel jsem si, když jsme se svlékali

A je mi jedno, co lidé říkají
O naší lásce
Milion let hledění skrze zrcadlo
Chci se dotknout
Chci se dusit, držet tě v mé ruce
A přinášet ti bolest
Ale teď se bojím
Zatím vím, že byste chtěli udělat totéž

(Refrén)
Takže budeš mít slitování?
Když se rozpadneme
A splyneme v do jednoho
Budeš slitovat?
Mohu si věřit?
Chci obalamutit sám sebe

Chci

S tvými rty přitlačenými ke mně
Ona se může se líbat a připadá mi to jako sen
V tvých očích jsem jen dvojče
V mých očích to není hřích

(Refrén)
Slituješ se?
Když se rozpadneme
A splyneme v do jednoho
Slituješ se?
Mohu si věřit?
Chci obalamutit sám sebe
Soucit
Když se rozpadneme
A splyneme v do jednoho
Slituješ se?
Mohu si věřit?
Chci obalamutit sám sebe

Chci
Chci
Chci
Zpět Of Brine And Angel's Beaks

Sleep, my child adrift at sea
Goodbye my hatchling, my only progeny

I was there at the birth of this world, my body old
It seems unfair that we can't share this role

(Chorus)
We are watched by another
We are gods and prisoners

You find them lost, amidst this bleak abyss,
Spat out with the Brine, all those who Drown are lifted by our kiss
We are fluorescent in the grey, the stairs to Pjerakisch

On your way, you'll meet a bat
Face of a boy, tail of a rat
He does not know, he is a God like you
Please tell him that

(Chorus)
You are faced with a change like no other
You will pass one day, like your mother
Zpět Ze Slaného nálevu a andělských zobáků

Spi, mé dítě zmítané na moři
Sbohem, mé mládě, můj jediný potomku

Byl jsem tam při zrodu tohoto světa, mé tělo zestarlé
Zdá se nespravedlivé, že tuto roli nemůžeme sdílet

(Refrén)
Sledujeme další
Jsme bohové a vězni

Najdete je ztracené uprostřed této bezútěšné propasti
Cákejte slaný nálev, všichni, kdo se topí, jsou nadnášeni naším polibkem
Jsme zářiví v šedí, schodů do Pjerakischu

Na své cestě potkáte netopýra
S tváři chlapce, ocasem krysy
On neví, že je Bůh jako ty
Prosím, řekněte mu to

(Refrén)
Stojíte před změnou jako nikdo jiný
Jednoho dne projdete jako vaše matka
Zpět A Sailor Will Learn

Mother send your daughters and re-carve them in the sea
To pull the foolish mortals back into your chasmic womb

And under waning moonlight, all the seamen take their oars
They will scout their sirens, unaware of how they'll die
but

(Chorus)
A sailor will learn
A sailor will learn
A sailor will learn
A sailor will learn

The sea has opened up my eyes
So with no heart, I will survive

I know she's watching
I learned from last time
She's swimming, waiting
But she'll go hungry!

(Chorus)
A sailor will learn
A sailor will learn
A sailor will learn
A sailor will learn

When she first ensnared me, I was willing and in love
But slowly, she betrayed me
Just a fish and nothing more

If I find her lurking in the shallows of the cove
I'll take my dagger
And hide behind her
My heart is broken
But hers be bleeding!

(Chorus)
A sailor will learn
A sailor will learn
A sailor will learn
A sailor will learn

You're in love with your greed
You can't have what you seek
And your vessel will burn
And a sailor will learn

Will we ever get along?
Choking on the rock salt, as the water breaks us down

I'll take my dagger
And hide behind her
My heart is broken
But hers be bleeding!

(Chorus)
A sailor will learn
A sailor will learn
A sailor will learn
A sailor will learn

And a sailor will learn
That to die is to love
Oh will we ever learn?
Oh will we ever learn?

A sailor will learn
He will learn
A sailor will learn
Zpět Námořník se poučí

Matka posílá své dcery a přetesává je v moři
Aby stáhly bláznivé smrtelníky zpět do svého propastného lůna

Pod slábnoucím světlem měsíce, všichni námořníci uchopí vesla
Budou pátrat po svých sirénách, aniž by věděli, jak zemřou
Ale

(Refrén)
Námořník se poučí
Námořník se poučí
Námořník se poučí
Námořník se poučí

Moře mi otevřelo oči
Takže bez srdce přežiji

Vím, že pozoruje
Poučil jsem se z minula
Plave a vyčkává
Ale bude mít hlad!

(Refrén)
Námořník se poučí
Námořník se poučí
Námořník se poučí
Námořník se poučí

Když mě poprvé chytila, byl jsem svolný a zamilovaný
Ale pomalu mě zradila
Jenom ryba a nic více

Pokud ji najdu číhat v mělčinách zátoky
Vezmu si dýku
A ukryji se za ní
Mám zlomené srdce
Ale její vykrvácí!

(Refrén)
Námořník se poučí
Námořník se poučí
Námořník se poučí
Námořník se poučí

Jste zamilovaní do své chamtivosti
Nemůžete mít to, co hledáte
A vaše loď shoří
A námořník se poučí

Budeme spolu někdy vycházet?
Udušení kamennou solí, když nás voda rozbíjí

Vezmu si dýku
A schovat se za ni
Mám zlomené srdce
Ale její krvácí!

(Refrén)
Námořník se poučí
Námořník se poučí
Námořník se poučí
Námořník se poučí

A námořník se poučí
To zemřít znamená milovat
Oh, poučíme se někdy?
Oh, poučíme se někdy?

Námořník se poučí
Poučí se
Námořník se poučí
Zpět Cup Of Poison

God, I feel so rough
I've never done this on my own
And every time I blink, my eyes feel heavier in my skull

I can't imagine a future - it's like an empty picture
And I don't know what to do
If there's still a reason to paint a picture
Then I need to hear it from you

(Chorus)
Oh can't you see, you're the one
It used to be nothing but now I know something's wrong
Got to be strong
I know that you're sinking, you're thinking of drinking the
The cup of poison

My glass is never full
So maybe I should change the drink
So I'll sip the sweetest sadness
The stain is on my lips

Cus I've been swimming
Against the river
I tried til I was all tired out
It's time to sink down
Deeper and deeper
Til you can pull me out

(Chorus)
So can't you see, you're the one
It used to be nothing but now I know something's wrong
And I'm gonna be strong
I know that you're sinking, you're thinking of drinking the
The cup of poison
A cup of poison

I may be a mess of blood
But in the end, I'll always love
The smell of grass, the taste of air
The way your hands feel in my hair
Though I may be a wayward son
I'll always find my way back home
And even when I'm all alone
You're always there to keep me strong

I may be a mess of blood
Wasted in a web of love
You make me see, I'm good enough
Bind my wounds and clean me up

Poison, hey!

God, I'm still so lost
I'm just a seed above the mud
Searching for an easy way to get my roots in the dirt

Despite the weather, I'm feeling warmer
I'm reaching up to kiss the sun
Although I'm wary, the heat won't scare me
I'm not afraid to burn

(Chorus)
No can't you see, you're the one
It used to be nothing but now I know something's wrong
I don't wanna be strong
I know that you're sinking, you're thinking of drinking a
A cup of poison
A cup of poison
Zpět Pohár jedu

Bože, cítím se tak drsně
Nikdy jsem to nedělal sám
A pokaždé, když mrknu, cítím se oči těžší v mé lebce

Neumím si představit budoucnost - je to jako prázdný obrázek
A já nevím, co mám dělat
Pokud stále existuje důvod malovat obrázek
Pak to potřebuji slyšet od tebe

(Refrén)
Oh, nevidíš, ty jsi ten pravý
Kdysi to nebylo nic, ale teď vím, že se něco děje
Musím být silný
Vím, že se potápíte, myslíte na pití
Pohár jedu

Moje sklenice není nikdy plná
Možná bych tedy měl změnit pití
Takže usrkávám ten nejsladší smutek
Skvrna je na mých rtech

Protože jsem plaval
Proti řece
Snažil jsem se, dokud jsem nebyl unavený
Je čas se potopit
Hlubší a hlubší
Dokud mě nemůžeš vytáhnout

(Refrén)
Takže nevidíš, ty jsi ten pravý
Kdysi to nebylo nic, ale teď vím, že se něco děje
A budu silný
Vím, že se potápíte, myslíte na pití
Pohár jedu
Pohár jedu

Možná jsem nepořádek krve
Ale nakonec budu vždy milovat
Vůně trávy, chuť vzduchu
Jak se vaše ruce cítí ve mých vlasech
I když jsem možná vzpurný syn
Vždy si najdu cestu zpět domů
A to i když jsem úplně sám
Jste tu vždy, abyste mě udrželi silného

Možná jsem nepořádek krve
Ztracen v síti lásky
Přinutíš mě vidět, jsem dost dobrý
Svázat rány a vyčistit mě

Jed, hej!

Bože, pořád jsem tak ztracený
Jsem jen semeno nad bahnem
Hledám snadný způsob, jak dostat své kořeny do špíny

I přes počasí se cítím tepleji
Natahuji se, abych políbil slunce
I když si dávám pozor, horko mě nevystraší
Nebojím se hořet

(Refrén)
Ne, nevidíš, ty jsi ten pravý
Kdysi to nebylo nic, ale teď vím, že se něco děje
Nechci být silný
Vím, že se potápíte, myslíte na pití
Pohár jedu
Pohár jedu
Zpět The Jellyfish

I think it's time to intervene
Though I'm watching in a mirror
It feels like a cinema screen

I hate you for telling me you know I could do better
It's harder than it seems
I'll never ever get it all together

I'm sitting on a raft that I built and I hate it
Maybe I could get a real job, but lately
All I wanna do is sing, drink, and spend money

I let you inside of me
And you gnawed on all my bones and made a jellyfish of me

I tried to build a home far away and live in it
But now I've got a toothbrush with mould growing on it
All I wanna do is sing, drink, and spend money
I'm frowning on a raft that I built and it's sinking
Two hundred miles away from where my sister is living
All I wanna do is sing, drink, and spend money

I'm sitting on a raft that I built and I hate it
Maybe I could get a real job, but lately
All I wanna do is sing, drink, and spend money
I tried to build a home far away and live in it
But now I've got a toothbrush with mould growing on it
All I wanna do is sing, drink, and spend money
Zpět Medůza

Myslím, že je čas zasáhnout
I když sleduji v zrcadle
Připadá mi to jako kino

Nenávidím vás, že jste mi řekl, že víte, že bych mohl udělat lépe
Je to těžší, než se zdá
Nikdy to všechno nespojím

Sedím na voru, který jsem postavil, a nenávidím to
Možná bych mohl získat skutečnou práci, ale v poslední době
Chci jen zpívat, pít a utrácet peníze

Nechám tě uvnitř sebe
A ty jsi kousal všechny mé kosti a udělal ze mě medúzy

Snažil jsem se postavit dům daleko a žít v něm
Ale teď mám zubní kartáček, na kterém roste plíseň
Chci jen zpívat, pít a utrácet peníze
Mračím se na voru, který jsem postavil a potápí se
Dvě stě mil od místa, kde žije moje sestra
Chci jen zpívat, pít a utrácet peníze

Sedím na voru, který jsem postavil, a nenávidím to
Možná bych mohl získat skutečnou práci, ale v poslední době
Chci jen zpívat, pít a utrácet peníze
Snažil jsem se postavit dům daleko a žít v něm
Ale teď mám zubní kartáček, na kterém roste plíseň
Chci jen zpívat, pít a utrácet peníze
Zpět Ameotoko II - Cloudburst

How can I have gone so wrong?
In a selfish act of passion, I have found myself deceived, deceived!

There's innocent blood on my face
The rain has stopped
So nothing will wash it away
My Mistress will pay!

(Chorus)
Sever cloud from bone
Still I am never free
The rain is gone, but like a ghost
The cloud still follows me

If the innocent must die
So the evil can live on, her perish song
It makes me weak
So weak

With a cruel and crooked smile
The face of time will linearly twist in such a way I can't undo

And there's still a blood to be paid
I ride on wind and
Tide and I'm tied to my fate

(Chorus)
Sever cloud from bone
Still I am never free
The rain is gone, but like a ghost
The cloud still follows me

We are one with this world and its guardians
The balance must not be disturbed
In a black dream I was cast by the Watchers
To steward the place that I carved from the mud

In my dark slumber, I stumbled on a beach
And in the haze of the sunrise,
To enhance the light, I started a fire by the sea
Over and over and over, I heard a familiar calling

(I am the sea and sky)
I am the sea
Oh, it was her all along
(Wind and tide)

I was damned by her wet sky temptation
I am a reason for her incarnation
When I returned with that cursed condensation
My Mistress, pernicious Azure was not grateful
And I forgot my name in my shame and got rained on
No!

(Sea and sky)
Now that the River Sprite is dead
(Wind and tide)
We all await the storm
(Sea and sky)
Her many Acolytes have shown
(Wind and tide)
The ones she bred for war

Let it rain again...

'Here begins the age of men'
The nameless wanderer cried

The cloudburst breaks
The Gods will fade
In fear of wind and tide
Zpět Ameotoko II - Průtrž mračen

Cožpak jsem to mohl tak pokazit?
V sobeckém projevu vášně jsem se ocitl podveden, podveden!

Na tváři mám nevinnou krev
Déšť ustal
Takže to nic nesmyje
Moje paní za to zaplatí!

(Refrén)
Odděluje mrak od kosti
Stále nejsem volný
Déšť skončil, ale jako duch
Mrak mě stále sleduje

Pokud nevinný musí zemřít
Takže zlo může žít dál, její skomírající píseň
To mě oslabuje
Tak oslabuje

S krutým a křivým úsměvem
Tvář času lineárně víří takovým způsobem, že to nemohu vrátit zpět

A stále je třeba zaplatit krví
Létám na větru a
Skrze příliv a odliv jsem svázán se svým osudem

(Refrén)
Odděluje mrak od kosti
Stále nejsem volný
Déšť skončil, ale jako duch
Mrak mě stále sleduje

Jsme jedno s tímto světem a jeho strážci
Rovnováha nesmí být narušena
V černém snu mě vrhli Strážci
Řídit místo, které jsem vysekal z bahna

Ve svém temném spánku jsem narazil na pláž
A v oparu východu slunce
Abych vylepšil světlo, založil jsem oheň u moře
Znovu a znovu a znovu jsem slyšel známé volání

(Jsem moře a nebe)
Já jsem moře
Po celou dobu to byla ona
(Vítr a příliv)

Byl jsem zatracený jejím pokušením na mokré obloze
Jsem důvodem pro její inkarnaci
Když jsem se vrátil s tou prokletou kondenzací
Má paní, zhoubná Azure, nebyla vděčná
A přes svoji hanbu jsem zapomněl své jméno a pršelo
Ne!

(Moře a nebe)
Nyní, když je River Sprite mrtvý
(Vítr a příliv)
Všichni čekáme na bouři
(Moře a nebe)
Ukázalo se mnoho jejích Ministrantů
(Vítr a příliv)
Ty, které vychovala pro válku

Ať znovu zaprší...

"Zde začíná věk mužů"
Bezejmenný poutník vykřikl

Mračno prasklo
Bohové pobledli
Ve strachu z větru a přílivu

Zpět
Oficiální stránky:
https://azureish.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/azuresongs/
Instagram: https://www.instagram.com/azure_the_band/    ProgressRock Nahoru
Made by 
©  26.6.2021 
Menu Poslední aktualizace: 27.3.2024
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©