Artikon
         
    

   Zpět
Artikon je progresivní metalový kvintet z Bulharska, který kombinuje temné metalové riffy se symfonickými prvky. Hudba Artikon v sobě mísí progresivní metal, symfonickou hudbu, bulharské etno prvky, popmocí nichž vytváří něco dramatického, temného a zároveň krásného.

Zprvu bezejmenný projekt založili v březnu 2009 ve Varně, Bulharsko, Mirela Valentis (housle) a Galin Ivanov (vokály / kytary), který měl být ryze instrumentální. Krátce poté složili své první instrumentální dílo "Evolution, Pt.1 (Creation)". Po několika dalších skladbách později si uvědomili, že jejich jedinečná hudba vyžaduje texty a vokální linie, pomocí kterých by veřejnosti představili své ideje.

V létě 2013 se kapele pojmenovala Artikon a na podzim téhož roku se Jorjeta Bill připojil ke skupině jako klavírista. Trio začalo nahrávat první dema pro budoucí album. V červnu 2014 se k Atrikon připijil basový hráč Konstantin Jambazov. Začátkem roku 2015 vstoupila skupina do Sonic Realm Studio nahrát své debutové album "Evolution". Konečně také nalezli bubeníka Miroslava Slavova v létě téhož roku. Jako první skladba z alba se objevil singl "Paranoia" a byko k ní nahráno i zbrusu nové video.

Debutové album "Evolution" vyšlo v dubnu 2018 a hudba na něm kombinuje temné metalické riffy se symfonickými prvky. Skladby jsou vysoce dynamickou směsí agresivní těžkosti, rychle stoupajících houslových melodií, progresivní instrumentace a majestátního orchestrálního zvuku. Vokální melodie jsou složité, ale chytlavé. Texty se zabývají strachem, útlakem, bolestí a izolací ve společnosti.

Artikon nabízí album plné složitých lidských emocí, přeložené do složitého instrumentálu spojeného s houslemi, které dodávají folkovou atmosféru mnoha skladbám. Toto album je snad první Progressive Folk Metal. Obě dvě stránky jsou v něm dobře dávkovány se spoustou zápletek a některými doteky Modern Metalu jako ve skladbě "Home". Na tomto albu je rovnováha stylů prog metal a folk metal nejen uvnitř skladeb, ale také v počtu skladeb. Stačí si vzít například titulní skladbu "Evoluce, Pt. 1 (Creation)" a všechny party houslí a klavíru, které zvýrazňují složitější skladbu písní. Zároveň však existuje třeskná kytara, která dává správnou dávku interakce s těžkými kytarami a klávesovými rozběhy. Tato skladba je spojena s následujícím jednoduše nazvanou "Evoluce, Pt. 2 (Faith)". Artikon si dal za ideu převést do hudby boje, kterým lidstvo muselo čelit, aby se vyvinulo.

   Zpět
Členové:
Galin Ivanov - Vocals, Guitars, Bass, Drum Programming (2009-present)
Mirela Valentis - Violins, Keyboards, Backing Vocals (2009-present)
Miroslav Slavov - Drums (2015-present)
Hostující členové:
Jorjeta Bill - Piano, Vocals
Konstantin Jambazov - Bass


Členové Galin Ivanov
(Narozen 7. března 1977, Varna, Bulgaria)
Vocals, Guitars, Bass, Drum Programming


Galin se narodil v bulharské Varně a je kytaristou, zvukovým technikem a autorem písní. Od roku 2005 působí jako zvukový inženýr a od roku 2009 jako učitel hry na kytaru.

V roce 2012 založil s Mirelou Valentisovou kapelu Artikon. V prosinci 2016 se také připojil jako kytarista k thrash metalové skupině Hades.
Členové Mirela Valentis
(Narozena ***, Bulgaria)
Violins, Keyboards, Backing Vocals


Mirela je bulharská hudebnice, zpěvačka, hhráčka na klávesy a housle a skladatelka.
Členové Miroslav Slavov
(Narozen 13. dubna 1973, Varna, Bulgaria)
Drums


Miroslav je bulharský hudebník a hráč na bicí. V součsné době je členem kapely Artikon. Dříve působil nebo působí v kapelách:

Hades - Drums (2014-present)
2014 "Vremeto" - Drums

Mass Cremation - Drums (2017-present)
2019 "Deilverance" - Drums

Il Pasaro

   Zpět
Studiové desky:
2018 Evolution


Ostatní nahrávky:


Skupina:
Galin Ivanov - Vocals, Guitars, Bass, Drum Programming
Mirela Valentis - Violins, Keyboards, Orchestral Arrangements, Backing Vocals
Hosté:
Jorjeta Bill - Piano, Vocals
Konstantin Jambazov - Bass
Miroslav Slavov - Drums
Diskografie Evolution
Vyšlo 22. dubna 2018, digital

Seznam skladeb:
01. Paranoia (4:23)
02. Generation Y (4:23)
03. In God's Hands (7:25)
04. My Favorite Mistake (3:15)
05. Silence (6:29)
06. Escape (5:08)
07. Home (6:02)
08. Evolution, Pt. 1 (Creation) (6:09)
09. Evolution, Pt. 2 (Faith) (3:39)
10. Now (2:45)
Total Time: (49:38)

Artwork: Hall Rotter with Stefan B.Stefanov (logo)

   Zpět
   Zpět
Oficiální stránky:
https://www.facebook.com/artikonband/
Nahoru ProgressRock
Made by 
©  27.9.2019 
Menu Poslední aktualizace: 27.9.2019
mbrezny@centrum.cz 
...a vzkaz autorovi!