ARS NOVA (Japan)
Biografie Členové Diskografie Fotogalerie Odkazy

Zpět
Ars Nova je japonská progressive rocková kapela (známá také jako Mani-Houjyu), po většinu její historie byla ryze dívčí kapelou. Hudba Ars Nova je velmi silně podbarvena klávesami - to platilo zejména mezi lety 1998 a 2003, kdy skupina měla dva hráče na klávesy. Mezi běžně využívané patří všudypřítomné varhany Hammond, jakož i novější digitální zvuky. Téměř veškerá jejich hudba je instrumentální. Mezi hudební vlivy skupiny lze zařadit ELP, italské Goblin, PFM a Il Balletto di Bronzo, Ricka Wakemana nebo klasickou hudbu. Keiko Kumagai, zakladatelka a klávesistka, skládá všechny skladby kapely a zahrála si i na Ayreon "Universal". Její poslední sestavu tvoří Keiko Kumagai (keyboards), Shinko "Panky" Shibata (bass guitar), Hazime (drums) a Satoshi Handa (guitar).

Kapelu Ars Nova založily v roce 1983 Kyoko Kanazawa (basová kytara), Keiko Thubata (klávesy), které se seznámily na univerzitě v Tokiu. Když se k nim připojila Yumiko Saito (bicí), vznikla první sestava. Kapela jako plně dívčí vznikla na podnět producenta Made in Japan jménem Numero Ueno. Keiko ale odehrála s kapelou dva koncerty, než odešla v roce 1985 z osobních důvodů krátce poté, co se provdala. Skupina se pak de fakto rozpadla. Kyoko a Yumiko hledaly místo Keiko novou klávesistku. Inzerovali nabídku v hudebním časopise pro hráče na klávesy. Náhodou si jej přečetla Keiko Kumagai ze skupiny Sylphied. Netrvalo dlouho a Keiko se stala členkou skupiny. Hráli spolu jen zřídka, kapela byla před rokem 1990 jen jedním z jejich koníčků. V roce 1991 se skupina zreformovala s Keiko Kumagai u kláves. Ars Nova v počátcích hrála covery kapel jako ELP, Yes, King Crimson a Trace (před připojením ke Keiko Kumagai), ale když se Keiko Kumagai stala členkou, začaly převládat původní písně, které skládala Keiko, posílila jako individualita skupinu a začala tvořit jedinečný hudební styl jako temný a agresivní symfonický prog rock. Keiko postupně získávala zkušenosti při skládání hudby a seznámila se také s Shingou, majitelem a producentem Made In Japan Records, který ji poradil, aby v budoucnu skládala další originální písně. Vzpomíní si, že jí řekl: "Pokud tak učiníte, jsem si jistý, že vydám první CD Ars Nova". Nejdříve se vašak kapela objevila na kompilačním albu "Progressives 'Battle 1992". V roce 1992 skupina vydala svoji debutovou desku "Fear & Anxiety" tématicky zaměřeném na strach a úzkost, která svým silně klasickým zvukem zaujala. Poté musela Yumiko opustit kapelu kvůli blížícímu se manželství. Keiko a Kyoko začaly hledat nového bubeníka a Shingo jim doporučil Akiko Takahasi. V následujícím roce 1993 pak bubenici Yumiko Saito nahradila Akiko Takahashi, hráčka na bicí a housle.

V roce 1994 vyšlo jejich druhé album "Tränsi", tentokrát s tématikou smrti a života, které zajistilo povědomí o skupině i mimo Japonsko, když se prodávalo celkem slušně mino Japonsko i v Evropě a stalo se snad největším překvapením roku. Na albu se uvedla nová bubenice a houslistka zároveň Akiko Takahashi. Členky Kyoko Kanazawa (Rickenbacker bass) a Akiko Takahashi (bicí) pracují vedle kláves stylem podobným ELP, ale se spoustou moderního ohně a vkusu, který ELP zanechal daleko za nimi. Všech šest instrumentálních skladeb je stylisticky velmi konzistentních, se spoustou témat a navzájem propletených nápadů, všechny vyřazující z digitálních i analogových kláves. Celé album zní velmi blízko stylu 70. let, ale má přitom odlesk 90. let. Milovníci kláves by si neměli nechat ujít tuto bohatou paletu nástrojů - píšťalové varhany, varhany Hammond XB-2, Solina, Moog a Oberheimova z těch nejdůležitějších.


V roce 1995 hrála Ars Nova poprvé mimo Japonsko na festivalu Prog Fest '95 v Los Angeles v USA, kde vystupovali před 1000 fanoušky. Pochvalně přijaté vystoupení na festivalu, které bylo pro kapelu prvním zámořským představením, přivedlo kapelu Ars Nova na světovou progresivní scénu. Poté byli mnohokrát zvání na koncerty včetně vystupování na festivalech v Evropě a Americe. Scénické představení vyjadřující náš vlastní svět získalo na různých místech popularitu a zvýšilo mezinárodní hodnocení.

V roce 1996 vyšlo jejich třetí album "The Goddess Of Darkness" zaměřené na mytologii temné magie. V následujícím roce 1997 kapela již odehrála své první koncerty v Evropě. Nastala ovšem další změna obsazení, když Kyoko Kanazawa opustila skupinu v říjnu 1997, tentokrát proto, že měla jinou práci.

V roce 1998 vyšlo album "The Book Of The Dead" (Reu Nu Pert Em Hru) s hostujícím basistou Kenem Ishitou (ex-Deja Vu) po odchodu basistky Kyoko Kanazawa. Album s rozdílnými přebaly v Japonsku a zbytku světa podobně jako spřízněná kapela Gerard přináší opět agresivní styl symfonického rocku, který buď potěší, nebo podráždí. I když byla přerušena kontinuita dívčího tria, změna měla velmi malý celkový účinek na zvuk skupiny, protože klávesistka Keiko Kumagai zůstává stále středem pozornosti. Před produkcí alba Keiko poslouchala mnoho egyptské lidové hudby a v každé písni pak použila i mnoho středoevropských zvuků. Vrcholem tohoto alba je skladba "Field Of Iaru", což je téměř 11 minutový opus, který nabízí očištěné klavírně bubenické sekce kontrující k řadě nádherných syntetických vrcholů. Mezi každou písní jsou mezihry, každá přibližně munitu dlouhá a obvykle připomínající tradiční japonskou nebo středovýchodní hudbu, které se pokoušejí i rozbití zvukových ataků. Tématem alba se stala egyptská kniha mrtvých. Světové turné začalo v říjnu s klávesistkou Naomi Miura jako druhou hráčkou na klávesy a částečně jako náhrada basové kytary. S Mikou Nakajima skupina znovu působila v roce 1999 jako trio, která hraní na klávesy a housle vystupovala i jako zpěvačka. Podíleli se také na společném albu z roku 1999 se skupinou Gerade nazvaném "Geralde / Keyboard Triangle", cover albem progresivního rocku.

Album "Android Domina" bylo vydáno v roce 2001 a představila se na něm Mika Nakajima jako druhá klávesistka, která na koncertech převzala basové party u klavíru a syntetické basy na pódiu. Kapela s albem přišla s novým vizuálním vzhledem, sexy vzhled stylu SM. SM má sílu i krásu a Keiko myslely, že by bylo zábavné představit SM chuť jako nejnovější téma alba, protože lidé říkají, že zvuk Ars Nova je těžký, agresivní, temný, masivní, ale také krásný, melodický a klasický. A právě SM opravdu zapadá k tomuto zvuku. Od vydání tohoto alba patří Ars Nova mezi nejvíce respektované skupiny ve svém oboru. Skupina začínala jako dívčí trio skládající se z kláves, bicích a baskytary, ale v letech 1998 až 2003 se jejich hudební výkon nadále vyvíjel, jako je například koncertování s dvojitými klávesami a novou instrumentaci bicích.

V roce 2001 nové album "Android Domina" představili spolu s jejich novým SM vzhledem na koncertech ve Finsku, Belgii, USA a v Římě a Milánu v Itálii.

Po několika změnách v sestavě se v roce 2003 připojila basistka Shinko Shibata, když nahradila Miku Nakajimu. Na konci roku 2003 vydalo trio své nové album s názvem "Biogenesis Project" s mnoha hostujícími hudebníky, včetně Masuhiro Goto (Gerard, Ningen-Isu), který se pak stal novým bubeníkem skupiny, jako náhrada Akiko Takahashi. Nahrávka je nabita velkolepým instrumentálním prog rockem čerpajícím od ELP, UK a TRACE. Koncem roku 2003 začal vystupovat jako host při živých koncertech Satoshi Handa a Ars Nova se stali smíšenou genderovou kapelou skládající se z kláves, kytary, basy a bicích.

V roce 2005 bubeník Masuhiro Goto opustil kapelu a v srpnu jej nahradila bubenice Hazime. Satoshi Handa se pak stala stálou členkou sestavy a nahrála s kapelou další studiové album.

Zatím poslední studiové album nazvané "Seventh Hell" CD vyšlo v lednu 2009 pod hlavičkou ALTAVOZ.

Ve dnech 3. a 4. září 2010 kapela vystoupila na známém festivalu NIGHT OF THE PROG FESTIVAL v Loreley, Německo, kde se uvedla skladbami "Fata Morgana", "Transi", "The 42 Gods", "Horla Rising", "Morgan" a "Succubus". Kapela se tam představila jako dívčí trio ve složení Keiko Kumagai (Keyboards), Shinko "Panky" Shibata (Bass) a bubenice Akiko Takahashi. Kapela v roce 2011 vystoupila na Crescendo Festival ve Francii.

Keiko Kumagai a Shinko Panky Shibata v roce 2015 reaktivovaly ženskou sestavu ARS NOVA spolu s bývalou členkou Akiko Takahashi zapojenou v letech 1993 až 2003 a Mikou Nakajima působící v sestavě v letech 1999 až 2002. Sestava skupiny byla značně proměnlivá a právě klávesistka Keiko Kumagai je jedinou, která zůstává a kolem které se to všechno točí. Ars Nova působí prakticky dodnes.

V současné době spolupracují dvě sestavy Ars Nova namixované jako pouze dívčí a druhá smíšená. Ženská ARSNOVA se objevila na francouzském festivalu Rock au Château v roce 2016 a fascinovala publikum svým dynamickým výkonem zdvojenáma klávesama. Současná ARS NOVA se stala silnější i díky dvěma členům opačného pohlaví (Keiko, Panky, Satoshi a Hazime). Dne 22. dubna 2017 vystoupili na speciálním koncertu Ars Nova Band anniversary 2017 v Tokyu, kde se představili všichni součaní i bývalí členové kapely. Spolu s nimi vystoupila kapela Silver Elephant.

Zpět
Členové:
Keiko Kumagai - Keyboards (1991-present)
Shinko "Panky" Shibata - Bass (2003-present)
Hazime - Drums (M) (2005-present)
Satoshi Handa - Guitars (M) (2005-present)

[ARSNOVA Trio]
Keiko Kumagai - Keyboard
Kyoko Kanazawa - Bass
Akiko Takahashi - Drums

[ARSNOVA Quintetto]
Keiko Kumagai - Keyboard
Mika Nakajima - Keyboard
Shinko Panky Shibata - Bass
Satoshi Handa - Guitar
Hazime - Drums
Bývalí členové:
Masuhiro Goto - Drums (M) (2003-2005)
Akiko Takahashi - Drums, Violin (1993-2003)
Mika Nakajima - Voices, Synthesizers, Piano, Organs (1999-2002)
Naomi Miura - Keyboards (1998-1999)
Kyoko Kanazawa - Bass (1983-1997)
Yumiko Saito - Drums (1983-1993)
Keiko Tsubata - Keyboards (1983-1986)
Miyuki Hattathe - Guitars (1986-?)
Kyoko Saito - Bass, SynthesizersČlenové
(Narozena 3. prosince ***, Tokyo, Japan)
Keyboards


Keiko je japonská hudebnice a hráčky na klávesy, je členkou a leaderkou japonské dříve plně dívčí prog-rockové kapely Ars Nova.

Od svého dětství nezískala vysokoškolské vzdělání, pouze její rodiče vždy poslouchali klasickou hudbu v televizi, rádiu a z nahrávek každý den v jejich domě. Takže odmala žila poslechem klasické hudby. Při skládání prvních CD proto byla hodně ovlivňována klasickou hudbou.

Klasický klavír se učila zvládat až do pozdních let dospívání. V roce 1986 nastoupila do kapely ARSNOVA jako druhá hráčka na klávesy. V roce 1991 kapelu ARSNOVA zreformovala. Její hudební styl je temný a agresivní a je ovlivňován italským progem kapel, jako jsou Goblin, Il Ballet Di Bronzo, Banco nebo klasickou hudbou. K italské progresivní hudbě ji dostala její záliba v hororech, zvláště pak italské hororové filmy, se kterými je spojena právě hudba kapely Goblin, ke kterým dělal zvukový doprovod Dario Argento a členové skupiny Goblin. Takže pak začala poslouchat spoustu italských prog kapel. Z dalších ji ovlivnil také Jan Svankmajer, Salvador Dalí a H.R. Giger.

Jako hostující hráčka nahrála mnoho alb, například s Ayreon nahrála klávesy na albu "Universal Migrator" (JVC). Italská hard rocková skupina Ham & Ash Project nabídla, aby s ní hrála. Keiko nabídku přijala a nahrála s kapelou alba "AbNormal Moods" a "Operation: Desert Strorm". Keiko je také členem mezinárodního projektu s názvem Vivaldi Metal Project (https://www.vivaldimetalproject.com/).
Členové
(Celým jménem Shinko "Panky" Shibata)
(Narozena 28. prosince ***, Akita, Japan)
Bass


Shinko je japonská hudebnice a hráčka na basovou kytaru. Od října 2003 je členkou kapely Ars Nova, působila rovněž v kapelách Handa a Hazime nebo TEE!. Od roku 2011 je i členkou interpose+.

Mezi její hudební vlivy patří Jethro Tull, Barclay James Harvest, Captain Beyond, Grand Funk Railroad aj. Favoritem mezi basisty je pro ni Tony Franklin. Pro zajímavost je jejím oblíbeným nápojem pivo...
Členové
(Narozen 23. února ***, Tokyo, Japan)
Drums, Percussion


K jeho hudebním vlivům patří Steve Vai, Dream Theater, Mr.Big, Metallica, Helloween a další. Mezi své kytarové vzory zařazuje kytaristy jako Jason Becker, Joe Satriani, Michael Landau, Eric Johnson, Tony MacAlpine, Steve Lukather nebo Michiya Haruhata.
Členové
(Narozen 9. července ***, Fukuoka, Japan)
Guitars


Satoshi je japonský kytarista. Členem Ars Nova se stal v prosinci 2003.
Členové
(Narozen 29. srpna 1965, ***, Japan)
Drums (2003-2005)


Masuhiro je japonský hudebník a hráč na kytaru. Byl členem japonské kapely Ningen Isu (anglicky The Human Chair) v letech 1993-1995 jako doprovázející člen a podruhé v letech 1996-2003. Působil také v kapelách Gerard, The Pees, Kinzoku Yebis, The Street Beats nebo Ars Nova.

Vydal již dvě sólové desky, první v roce 2014, druhá pod názvem "Intention" v roce 2017. V roce 2019 vydal jako hostjící hráč desku s kapelou Romanesco.
Členové
(Narozena *** Toshima, Tokyo, Japan)
Drums, Violin (1993-2003)


Akiko doporučil skupině Shingo, majitel a producent Made In Japan Records. V té době svého působení s Ars Nova byla členem další kapely, která však nebyla prog rocková a o prog rocku nic nevěděla.

Byla členkou Band Of Yossey, Akiko's Cosmo Space nebo Silver Elephant. Hostovala v kapele Danball Bat.

Akiko's Cosmo Space je projekt rockové bubenice a členky Ars Nova Akiko Takahashiho, který přinesl pop a chytlavé melodie útočící podivnými kosmickými texty a zuřícími rytmy. Členy tohoto projektu jsou Akiko Takahashi (vocals, drums), Rie Miyazaki (bass, vocals), Tsunehiro Murakami (guitars, vocals), a Mika Nakajima (keyboards, vocals). Na desce hostuje Tomoko Honami (bicí) a Takashi Aramaki.
Členové
(Narozena ***)
Keyboard, Violin


Mika je japonská hudebnice a hráčka na klávesové nástroje a housle. Působila jako členka kapely Triton a Ars Nova. Hraje rovněž skvěle na klavír dobře a její hlas dokonale odpovídá melodické linii kapely. Na albech "Android Domina" a "Lacrimaria" zpívala anglické texty a její hlas dodal zvuku kapely jinou atmosféru.

S kapelou Gerard nahrála desku "Sighs Of The Water" (2003).
Členové
(Narozena ***)
Keyboards (1998-1999)


Naomi je japonská hudebnice a hráčka na klávesy. Byla také členkou kapel Rosalia - deska "Zillion Tears" (1990), After the Rain - deska "Scehelazade". Pak se stala v říjnu 1998 členkou ARS NOVA.

Zpět
Studiové desky:
2009 Seventh Hell
2005 Chrysalis - Force For The Fourth
2003 Biogenesis Project
2001 Lacrimaria (EP)
2001 Android Domina
1998 The Book Of The Dead (Reu Nu Pert Em Hru)
1996 The Goddess Of Darkness
1994 Tränsi
1992 Fear & Anxiety
Ostatní nahrávky:
2011 Divine Night
2011 Official Bootleg Live
2004 Christmastide
2003 Chronicle: Best Live 1996-2003 (live)
2003 Across The World (live)
1997 The Six Singular Impressions (komp.)

Gerarde/Ars Nova:
1999 Keyboards Triangle


Skupina:
Keiko Kumagai - Keyboards
Satoshi Handa - Guitars, Vocals
Shinko Panky Shibata - Bass
Hazime - Drums
Hosté:
Zoltan Fabian - Guitars (Age Of Nemesis)
Ken Ishita - Bass
Kira - Bass
Robby Valentine - Vocals
Mika - Vocals
Daniela Lojarro - Vocals
Diskografie Seventh Hell
Vyšlo leden 2009, Altavoz, ALT-29 (Japan)/Musea FGBG 4831 (Europe)

Seznam skladeb:
01. Seventh Hell (11:39)
02. La Venus Endormie (5:43)
03. Cazadora De Astros (8:04)
04. Voice Of Wind (4:16)
05. Salvador Syndrome (17:11)
Total Time: (46:53)

Přebal alba "Seventh Hell" je založen na 5 surrealistických obrazech - jedná se o zcela jedinečný koncept.

Skupina:
Keiko Kumagai - Keyboards
Shinko Shibata - Bass
Masahiro Goto - Drums
Satoshi Handa - Electric Guitars (01,03,05)
Hosté:
Diskografie Chrysalis - Force For The Fourth
Vyšlo červen 2005, Musea, FGBG4644.AR (France)
Made In Japan Records, ALT-28 (2008, Japan)

Seznam skladeb:
01. Succubus (5:40)
02. Transi (8:34)
03. Horla Rising (9:31)
04. The 42 Gods (5:28)
05. Metamorphose (6:09)
06. Nova (10:42)
Total Time: (46:04)


Skupina:
Keiko Kumagai - Synthesizers, Organ, Computer Programming
Mika Nakajima - Vocals, Synthesizers
Akiko Takahashi - Drums
Hosté:
Arjen Lucassen - Guitars
Lucio Fabbri - Violin
Claudio Simonetti - Keyboards
Gianni Leone - Vocals
Atsushi Hasegawa - Bass
Masuhiro Goto - Drums
Diskografie Biogenesis Project
Vyšlo červen 2003, Transi Label TRA-CD005 (Japan)/ Musea, FGBG 4532.AR (France)

Seznam skladeb:
01. Introduction (6:01)
Biogenesis - Melt Down -
02. Escape (8:17)
03. Mother Earth (2:27)
04. Metamorphosis (6:17)
05. Humanoid's Breakfast (3:12)
06. Against The Meteors (3:28)
07. Trust To The Future (15:21)
     Part 1: Maria
     Part 2: Pilot
Total Time: (45:03)


Skupina:
Keiko Kumagai - Synthesizers, Hammond Organ, Computer Programming
Mika Nakajima - Vocals, Synthesizers, Piano, Organs
Akiko Takahashi - Drums, Percussion
Hosté:
Kyoko Kamasawa - Bass
Reina - Vocals
Numero Uno - Vocals
Diskografie Lacrimaria

EP, vyšlo 1. ledna 2001, Made In Japan Records, MJC-1023 (Japan)

Seznam skladeb:
01. Lacrimaria (1:33)
02. Resurgence Of Fata Morgana (10:14)
03. Isis (4:41)
04. Mother (7:56)
05. Ainsel (5:24)
06. Pairi-Daeza (10:11)
Total Time: (39:59)

Bonus Tracks:
07. The Gorgons - Sahara 2001 - Dance Macabre - The Gorgons (Live Version)
08. Chase (Live Version)
Recorded 1992, released 2001

Skupina:
Keiko Kumagai - Hammond, Synthesizers, Programming
Mika Nakajima - Voices, Synthesizers, Piano, Organs
Akiko Takahashi - Drums, Percussion
Hosté:
Ken Ishita - Bass (03)
Noboru Nakajima - Bass (06)
Numero Ueno - Voice (04)
Reina - Voice (04)
Diskografie Android Domina
Vyšlo únor 2001, CD Musea FGBG 4347.AR
Made In Japan Records, MJC-1022 (Japan) (alternate front cover)
LP Black Widow BWR 056 (2001) (alternate front cover)

Seznam skladeb:
01. Android Domina (10:57)
     Part 1: Transformer
     Part 2: Desire
     Part 3: Hypnosis
     Part 4: Instinct
     Part 5: Resurrection
02. All Hallow's Eve (7:56)
03. Horla Rising (9:29)
04. Mother (Special Musea Bonus Track) (7:56)
05. Succubus (5:36)
06. Bizarro Ballo In Maschera (9:24)
Total Time: (51:18)


Skupina:
Keiko Kumagai - Keyboards
Akiki Takahashi - Drums
Hosté:
Ken Ishita - Bass
Diskografie The Book Of The Dead
(Reu Nu Pert Em Hru)

Vyšlo 1998, Made In Japan Records, MJC-1018 (Japan)

Seznam skladeb:
01. Prologue: Re (1:35)
02. Ankh (5:11)
03. Interlude 1:
     1. Japanese: Horus (1:31)
     2. European: Nut (1:11)
04. The 42 Gods (5:15)
05. Interlude 2: Anubis (0:40)
06. Field Of Iaru (10:43)
07. Interlude 3:
     1. Japanese: Thoth (1:27)
     2. European: Sekhem (1:03)
08. The Judgement Of Osiris (7:41)
09. Interlude 4:
     1. Japanese: Shu (0:45)
     2. European: Nephthys (0:33)
Nephthys (0:33)
10. Ani's Heart And Maat's Feather (9:20)
11. Epilogue: Hapi (1:01)
Total Time: (44:13) (European)
Total Time: (45:09) (Japanese)Skupina:
Keiko Kumagai - Keyboards
Kyoko Kanazawa - Bass
Akiko Takahashi - Drums


Diskografie The Goddess Of Darkness
Vyšlo červen 1996, Made In Japan Records, MJC-1014 (Japan)
CD Musea FGBG 4196.AR (1996) (alternate front cover)
CD Made In Japan Records, ALT-3 (Japan)

Seznam skladeb:
Tracks on Made in Japan MJC-1014 (1996) CD:
01. Morgan - The Fate Awaits Inevitable (11:41)
02. Fury - The Daughter & The Simoon After The Simoon (4:25)
03. The Gorgons - Never Look At Her Eyes (10:31)
04. Ainsel - A Mad Little Girl (5:23)
05. Kali - Demolition & Massacre (9:34)
Extra Track:
06. Not Of This Earth (Itary 1999) (5:52)
Total Time: (47:26)

Tracks on Musea CD:
01. Kali - Demolition & Massacre (9:21)
02. Fury - The Daughter & The Simoon, After The Simoon (4:24)
03. Morgan - The Fate Awaits Inevitable (11:41)
04. Isis - She Wakes The Dead (4:41)
05. The Gorgons - Never Look At Her Eyes (10:30)
Total Time (40:37)


Skupina:
Keiko Kumagai - Keyboards
Akiko Takahashi - Drums
Kyoko Kanazawa - Bass
Hosté:
Diskografie Tränsi
Vyšlo říjen 1994, Made In Japan Records, MJC-1006 (Japan)

Seznam skladeb:
01. Phantom (1:30)
02. Chase (2:48)
03. Transi (9:36)
04. Dance Macabre (8:39)
05. Sahara 2301 (6:34)
06. Nova (12:48)
Bonus (Live at Silver Elephant, 1996)
07. Jihad (Live) (bonus track) (5:47)
Total Time: (47:42)


Skupina:
Keiko Kumagai - Keyboards
Kyoko Kanazawa - Bass, Synthesizer
Yumiko Saito - Drums, Cymbal
Hosté:
Diskografie Fear & Anxiety
Vyšlo 1992, Made In Japan Records, MCD-2923 (Japan)

Seznam skladeb:
01. Dark Clouds (1:44)
02. Jihad (5:55)
03. House Of Ben (7:57)
04. Prominence (6:25)
05. Fata Morgana Pt. 1 (8:37)
06. Fata Morgana Pt. 2 (0:59)
Total Time: (31:37)

Bonus Track
07. Transi (Live) (8:18)
08. Nova (Live) (Producer – Peter Renfro) (10:46)
All compositions: Keiko Kumagai
Producer: Arsnova
Recorded 1992. Bonus track recorded in USA in 1996
Management [Artist]: Vienna Garden
Engineer [Recording]: Manabu Kokado
Engineer [Mixed Engineer]: Ganzi Irasawa
Liner Notes: Numero Ueno
Photography: Norio Kajiki
Producer, Artwork: [Water Painting & Art Works]: Numero UenoSkupina:
Shinko "Panky" Shibata - Bass
Hazime - Drums
Akiko Takahashi - Drums
Satoshi Handa - Guitar, Backing Vocals
Hosté:
Keiko Kumagai - Keyboards
Fuyuu - Backing Vocals
Hime Ichigo - Backing Vocals
N. Ueno - Backing Vocals
Sayuri Aruga - Vocals
Mika - Vocals, Piano
Diskografie Divine Night
CD/DVD, vyšlo 2011, Altavoz, ALT-36

Seznam skladeb:
DVD:
Divine Night
01. Salvador Syndrome ()
02. Fata Morgana 2010 ()
03. Kali ()
04. Succubus ()
05. Cazadora De Nostros ()
06. La Venus Endormie ()
07. Beethoven Symphony No.9 In D Minor, IV Finale (Include Christmas Songs) ()
Total Time: (62:43)

CD:
Across The World
01. Android Domina (12:19)
02. Succubus (5:22)
03. Horla Rising (9:00)
04. Pairi-Daeza (10:05)
05. Piano Solo (1:01)
06. Fata Morgana (10:40)
Total Time: (48:27)

DVD Recorded live at Sanctuary, Tokyo, December 2010
CD Live in "World Tour 2001", July~November 2010
(07) Arranged: Hazime


Skupina:
Kyoko Kanazawa - Bass (DVD-01-03, CD-01-06)
Panky - Bass (DVD 08)
Akiko Takahashi - Drums
Keiko Kumagai - Keyboards
Naomi Miura - Piano (DVD-06,DVD-07)
Mika - Vocals, Keyboards (DVD-04,DVD-05)
Hosté:
Diskografie Official Bootleg Live
Vyšlo 30. listopadu 2010, Altavoz, ALT-35 (Japan)

Seznam skladeb:
DVD:
01. Transi ()
02. Morgan ()
03. Nova ()
04. Horla Rising ()
05. Succubus ()
06. Biogenesis ()
07. Ankh ()
08. Transi ()
CD:
01. Morgan (10:12)
02. Dance Macabre (8:53)
03. Fury (4:38)
04. Jihad (5:44)
05. Tränsi (8:59)
06. Nova (10:40)
Total Time: (49:06)

DVD tracks: 01 (Progday '96, Chapel Hill, USA) / 02 & 03 (at On Air Weat, Tokyo, Japan, 1997) / 04 (Alwari Rock Festival, Helsinki, Finland, 2001) / 05 (Tavastia Club, Helsinki, Finland, 2001) / 06 & 07 (Silver Elephant, Tokyo, Japan, 2003) / 08 (Sanctuary, Tokyo, Japan, 2010).
CD tracks: 01 & 06 at On Air West, Tokyo, 26th May, 1996. 02 to 05 at Silver Elephant, 21th Sept. 1997.

Skupina:
Keyko Kumagai - Keyboards
Shinko Shibata - Bass
Masuhiro Goto - Drums
Hosté:
Mika - Vocals, Piano
Satoshi Handa - Guitars
Iori Fujisaki - Vocals
Takeo Kumura - Piano
Diskografie Christmastide
DVD, vyšlo 2004, Transi Label, TRA-DV011

Seznam skladeb:
01. The 42 Gods ()
02. Progsol in Switzerland ()
03. Morgan ()
04. Horla Rising ()
05. Silent Night ~ Joy To The World ()
06. Succubus ()
07. Nova ()
08. Trust To The Future ()
Total Time: (00:00)


Skupina:
KEIKO KUMAGAI - Composer, Keyboards
MIKA - Keyboards
SHINKO 'Panky' SHIBATA - Bass
SATOSHI HANDA - Guitars
YUMIKO SAITOH - Drums
Hosté:
Diskografie Chronicle: Best Live 1996-2003
Vyšlo 2003, Trans Label, TRA-DV008

Seznam skladeb:
01. Introduction ()
02. Transi (Progday, Chapel Hill, USA, September 1, 1996) ()
03. Fury (Orange, London, June 6, 1997) ()
04. Fata Morgana (On Air West, Tokyo, May 26, 1997) ()
05. Morgan (On Air West, Tokyo, May 26, 1997) ()
06. Nova (On Air West, Tokyo, May 26, 1997) ()
07. Horla Rising (Alwari Rock Festival, Otaniemi, Finland, August 16, 2001) ()
08. Succubus (Tavastia Club, Helsinki, August 16, 2001)v 09. The 42 Gods (Silver Elephant, Tokyo, December 16, 2001) ()
10. Ankh (Silver Elephant, Tokyo, March 2, 2003) ()
11. Trust To The Future (On Air West, Tokyo, October 24, 2002) ()
12. Credits ()
Total Time: (85:00)Skupina:
Keiko Kumagai – Composer, Keyboards
Mika Nakajima – Keyboards
Satoshi Handa – Guitar
Shinko Shibata – Bass Guitar
Yumiko Saitoh – Drums
Hosté:
Diskografie Across The World
Vyšlo 7. listopadu 2001/2003, Transi Label, TRA-CD001

Seznam skladeb:
01. Android Domina (12:19)
02. Succubus (5:22)
03. Horla Rising (9:00)
04. Pairi-Daeza (10:05)
05. Piano Solo (1:01)
06. Fata Morgana (13:03)
Total Time: (50:50)

Recorded in 2001

Skupina:
Keiko Kumagai - Keyboards
Akiko Takahashi - Drums
Kyoko Kanazawa - Bass
Hosté:
Diskografie The Six Singular Impressions
Vyšlo 24. července 1997, Trycle Records, TCCN-28036 (Japan)

Seznam skladeb:
01. Morgan (11:41)
02. Fury (4:25)
03. Fata Morgana (7:32)
04. Chase (2:49)
05. Transi (Live Version in U.S.A.) (8:23)
06. Nova (11:25)
Total Time: (53:34)Skupina:
Keiko Kumagai - Keyboards
Mika Nakajima - Keyboards, Violin, Voice
Akiko Takahashi - Drums
Kyoko Kanazawa - Bass
Toshio Egawa - Keyboards
Atsushi Hasegawa - Bass
Masuhiro Goto - Drums
Hosté:
Noboru Nakajima - Bass (Triton) (02)
Mika Nakajima - Violin (Triton), Voice (06)
Diskografie Keyboards Triangle
Vyšlo 1999, Avalon, MICA-2004 (Japan)/ Musea Records, FGBG 4306.AR (France)

Seznam skladeb:
01. Gerard - Toccata (7:37)
02. Ars Nova - Birds Medley (Bourrée-First Avenue-King Bird) (7:50)
03. Gerard - La Conquista Della Posizione Eretta (8:23)
04. Ars Nova - Epilogo (6:18)
05. Gerard - Catherine Parr (6:23)
06. Ars Nova - Tarkus (12:17)
07. Gerard - Four Holes In The Ground (6:06)
Total Time: (54:54)

"Keyboards Triangle" (Keyboards Trio Tribute) je společným projektem dvou japonských neoprogresivních kapel – Ars Nova a Gerard.

Zpět
Ars Nova 2002
Ars Nova 2002 - Keiko Kumagai, Akiko Takahashi, Mika Nakajima  
Vpravo Ars Nova v roce 2005 - zleva: Panky (bass), Keiko (keyboard), Satoshi (guitar), Hazime (drums)

  


Ars Nova v roce 2005 podruhé - zleva: Panky (bass), Keiko (keyboard), Satoshi (guitar), Hazime (drums)

Ars Nova 2005


Panky, Handa, Keiko, Masuhiro

Keiko KumagaiArs Nova 2016

Zpět
Oficiální stránky:
http://www.arsnova-prog.com/
https://www.allmusic.com/artist/ars-nova-mn0001587830
https://alchetron.com/Ars-Nova-(Japanese-band)#-
https://www.facebook.com/arsnova.prog/

ProgressRock Nahoru
Made by 
©  21.8.2019 
Menu Poslední aktualizace: 21.8.2019
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©