ARC OF LIFE - progressrock.cz
       
   

Zpět
ARC OF LIFE je nová progresivní rocková superskupina, kterou v červenci 2020 zformovali tři členové současné sestavy Yes - zpěvák a kytarista Jon Davison, basista a zpěvák Billy Sherwood a koncertní bubeník Jay Schellen. K hráčům Yes se připojil kytarista Jimmy Haun, který také pracoval se Sherwoodem na projektech Circa:, Yoso a Air Supply, objevil se také na albu "Union" kapely Yes z roku 1991, a klávesový hráč Dave Kerzner (ex-Sound Of Contact, In Continuum). Fanoušci mohou poprvé ochutnat nadcházející debut kapely s novým singlem a videem "You Make It Real", který zveřejnili 9. prosince 2020. Rovněž naplánovali 12. února 2021 vydat své bezejmenné debutové album "Arc Of Life" prostřednictvím italského labelu Frontiers Records.

Těchto pět prog hudebníků spojilo své nahromaděné zkušenosti, aby vytvořili vlastní značku progresivní hudby, přičemž Yes je společným vlivem mezi všemi, ale není jediným dotykovým bodem toho, čím hudebně toužili být. Posláním kapely bylo uznat jejich vlivy a zároveň je překročit.

Konceptem Arc Of Life je soulad s progresivní rockovou filozofií, vytvářením kreativní, náročné a uším příjemné hudby, která posouvá hranice. Baskytarista Sherwood popisuje hudbu jako "zajímavou s dobře zpracovanými písněmi, předváděnými s precizností a ladností. Všechny písně obsahují nezapomenutelné melodie a texty, které posluchače zavedou na zvukové dobrodružství. Dynamická instrumentace s vrcholy a údolími... to je všechno."

Další myšlenkou kapely je, že Yes byli jasným bodem vlivu. Ale zatímco Yes je jednoznačně hlavním bodem přirovnání, lze popsat mnoho hudebních podobností, které popisují grandiózní a epický přístup Arc Of Life k hudbě. "Každý člen Yes chápe a podporuje, když si ostatní mohou přát prozkoumat a prospívat na nových uměleckých cestách," dodává zpěvák Jon Davison. "Každý z nás pak najde další inspiraci, jak se vrátit k ovlivnění Yes".

"Jakmile se svět přehoupne přes vrchol COVIDu, naplánují Arc Of Life tolik koncertů, kolik se vejde mezi Yes a naše další projekty," říká Davison. "Upřímně řečeno, všichni se namlsáváme trochu a snažíme se co nejdříve venku vystupovat znovu!" ARC OF LIFE je opravdovou zahradou potěšení pro fanoušky progresivního rocku a kapela se těší na živá vystoupení.

Skupina Arc Of Life, kterou tvoří členové Yes Jon Davison, Billy Sherwood a Jay Schellen, se vrátili se zbrusu novým singlem "All Things Sinceed", který je převzat z připravovaného druhého alba kapely "Don't Look Down", které vyjde u Frontiers Records 18. listopadu 2022. Kvintet doplňuje kytarista Jimmy Haun, který také spolupracoval se Sherwoodem na projektech Circa a Yoso a také účinkoval na albu Yes z roku 1991 "Union", a bývalý hráč na klávesy Sound Of Contact a In Continuum Dave Kerzner.

Arc of Life vydali své stejnojmenné debutové album minulý rok a tehdy řekli: „Konceptem Arc Of Life je v souladu s filozofií progresivního rocku vytvářet kreativní, vyzývavou a uchu lahodící hudbu, která posouvá hranice. Ano hudba je jasným bodem vlivu. Ale zatímco Yes je jasně hlavním bodem srovnání, lze vyvodit mnoho hudebních podobností, které popisují grandiózní a epický přístup Arc Of Life k hudbě."

Zpět
Členové:
Billy Sherwood - Bass and Vocals
Jon Davison - Vocals
Jay Schellen - Drums
Jimmy Haun - Guitars
Dave Kerzner - Keyboards
Bývalí členové:


Členové
(celým jménem William "Billy" Wyman Sherwood)
Lead Vocals, Bass, Guitars


Billy je hlavně znám pro jeho spolupráci s kapelou Yes, poprvé v letech 1997 až 2000, včetně jejich alb "Open Your Eyes" (1997) a "Ladder" (1999). Od roku 2015 se znovu připojil, aby se pokoušel (a nakonec nahradit) původního baskytaristu Chrise Squire kvůli zdravotním problémům krátce před jeho smrtí dne 27. června 2015. nahradil jej a zůstal v Yes. Je také znám pro práci s bývalými a současnými členy Yes v jiných projektech.

Billy Sherwood se narodil v Las Vegas v rodině talentovaných hudebníků pohybujících se v showbyznysu. Jeho otcem byl kapelník big bandu, hudebník a herec Bobby Sherwood, jeho matka Phyllis byla zpěvačkou a bubenicí a jeho bratr Michael zpěvákem a klávesistou. Navíc jeho kmotrem byl legendární komik Milton Berle.

Producent a multi-instrumentalista Billy Sherwood začal svou profesionální hudební kariéru, když mu bylo 15 let, jeho první kapela Lodgic nahrála album "Nomadic Sands". On pak pokračoval zformováním World Trade, kteří vydali jejich bezejmenný debut "World Trade" u Polydoru, které upoutalo pozornost Chrise Squire z YES a začali spolu skládat písně a společně vytvořili projekt Conspiracy. Conspiracy vydala své debutové CD "Conspiracy", po němž následovalo album "The Unknown" a živé DVD "LIVE".

Během této doby Billy začal pracovat s YES. K jejich společně napsaným psním patří patří "The More We Live-Let" (YES "Union"), "Love Conquers All" (YES "Yes-years" Box-set). V roce 1994 YES požádali Billyho, aby se k nim připojil na "Talk Tour" jako multi-instrumentalista a vokalista. Po mixingu alb "Keys To Ascension I" a "Keys To Ascension II" byl Billy požádán, aby se přidal k souboru jako oficiální člen kapely a objevil se tak na albech "Open Your Eyes", "The Ladder" a živém DVD "House Of YES".

Od počátku se Billy zaměřoval na engeneering a produkci, při práci s jeho vlastními kapelami v průběhu let se tak vytvořil mnoho alb, které produkoval. Patří k nim například na Grammy nominované album "Muddy Water Blues" Paula Rodgerse. Úspěch tohoto tribute projektu vedl k sérii projektů ve stejném žánru, včetně "Back Against the Wall" (hold kalepe Pink Floyd), Billy si získal reputaci v hudebním průmyslu pro speciální projekty s prvotřídním muzikantstvím.

V 2006 Billy založil kapelu CIRCA: spolu s kolegou z YES Tony Kayem a vydali debutové CD "CIRCA:" v roce 2007 a následující album "CIRCA HQ" v roce 2009, CIRCA "live" DVD archivující první představení kapely.

Kapelu Yoso spolu s Bobbym Kimballem z Toto uvedli k životu v roce 2010 s následným US East Coast turné a turné po Evropě a Velké Británii. V roce 2011 vyšel další opus CIRCA "And So On". Billy a Tony Kaye vytvořili 2 man show, kterou předvedli naživo v Mexiku a na 8 zastávkové turné po Japonsku v dubnu roku 2011, kde hráli CIRCA:, YES, Sherwood sólově a další materiál z jejich společně sdílené minulosti.

V dubnu 2014 vyšlo Sherwoodovo nové sólové album "Divided by One", na němž opět nahrál všechny nástroje a zpěv sám.

V roce 2017 po smrti původního zpěváka a basisty Johna Wettona se připojil ke kapele Asia spolu s Geoffem Downesem. Je také vynikajícím sólovým umělcem, který od roku 1999 do roku 2015 vydal devět sólových alb.

Členové Jon Davison
(Narozen 16. ledna 1971, Laguna Beach, Kalifornie, USA)
Vocals


Jon Davison je americký zpěvák, skladatel a multiinstrumentální hudebník, který je v poslední době od roku 2012 znám jako zpěvák progresivní rockové kapely Yes. Je také známý jako bývalý sólový zpěvák progresivní rockové skupiny Glass Hammer v letech 2009 až 2014 a bývalý baskytarista skupiny Sky Cries Mary v letech 1993 až 2007, kde byl znám pod přezdívkou "Juano" Davison, působil také v Anyone (1995-1998). V současné době žije s manželkou Maewe a svým synem Alephem v Laguna Beach.

Už jako chlapec zpíval v kostelním sboru vedeném jeho matkou. Od raného mládí ho matka vedla k obdivu k hudbě a k lásce ke zpěvu. Brzy poté, co začal hrát na kytaru a baskytaru, hrál na střední škole v několika skupinách se svým nejlepším přítelem z dětství, jímž byl Taylor Hawkins (nyní bubeník Foo Fighters). Byl to právě Hawkins, kdo dal Jonovi přezdívku "Juano", kterou má dodnes.

Poté navštěvoval Art Institute of Seattle, aby studoval audio a video produkci, kde získal post koncertního basisty pro skupinu ze severozápadu Sky Cries Mary a během 90. let pokračoval v nahrávání a koncertování s kapelou. Některé zajímavosti tohoto období byly koncerty v Japonsku a objevil se v pozdních nočních talk show, včetně Late Night s Conanem O'Brienem a The Daily Show. Díky Microsoftu se v roce 1995 stali první skupinou, která vystupovala živě na Internetu (čímž předběhli Rolling Stones o jeden týden).

V roce 1998 se v meditačním kroužku v Seattle seznámil se svou ženou Maewe. V roce 2001 se na rok přestěhovali do Brazílie, do domova, odkud Maewe pocházela. Během tamního pobytu hrál na basu s Ronaldem Augustem.

Davison zůstal členem Sky Cries Mary, ale také se připojil k dnes již rozpuštěné tribute kapele Roundabout hrající repertoár Yes. V roce 2009 Glass Hammer objevili Davisona zpívající hudbu Yes online a požádali jej, aby se ke skupině připojil jako "hlas, pro který jsme vždy psali hudbu", podle slov zakládajících členů Steva Babba a Freda Schendela. Od té doby s nimi nahrál pět alb "If", "Cor Cordium", "Perilous", novou verzi "The Inconsolable Secret" a "Ode To Echo". Byl sólovým zpěvákem na prvních třech a sdílel tuto roli i na "Ode To Echo" vzhledem k jeho angažmá u Yes. Následně kapelu opustil, aby se plně soustředil na Yes. Na festivalu Cruise to the Edge v roce 2018 vystoupil Davison živě jako host s Glass Hammer; protože Glass Hammer byli v době jeho členství hlavně studiovým projektem, a tohle bylo poprvé, co s nimi vystoupil živě.

V únoru 2012 byl Davison oznámen jako nový sólový zpěvák skupiny Yes, který nahradil Benoîta Davida, který skupinu opustil kvůli nemoci. "Kupodivu se Jonovo jméno objevilo, když jsme začali pracovat s Benoitem," vzpomněl si basista Chris Squire. "Ve skutečnosti mi můj přítel Taylor Hawkins roky říkal: "Pokud někdy budete potřebovat náhradu (zpěváka), toho chlapa přesně znám". Davison popisoval, jak si skupina rezervovala turné, když David vypadl, "takže došlo k nějaké zběsilé honičce, která by tuto záležitost vyřešila [...], protože se nevrátili z turné. Takže ve stejný okamžik, možná i ve stejnou hodinu, ve stejnou dobu den, Chris volá Taylorovi, aby získal moje telefonní číslo, že mi zavolá, a pak manažer také pracoval na tom, aby mě kontaktoval, takže mě kontaktovali oba".

Davison od svého vstupu do kapely koncertoval s Yes a zpíval sólově na albech "Heaven & Earth" (2014), kde napsal nebo je spoluautorem sedmi z osmi skladeb. Od března 2013 do června 2014 absolvoval s Yes turné se třemi alby "The Yes Album", "Close To The Edge" a "Going For The One", se kterými vystupovali v plném rozsahu. V červenci 2020 Davison uvedl, že skupina pracuje na psaní svého dalšího alba s tím, že je stále v raných fázích sestavování ukázek, ale skupina má již připravenou polovinu materiálu nového alba.

V roce 2015 se Davison objevil na koncertu Foo Fighters a připojil se ke svému příteli z dětství Taylorovi Hawkinsovi, aby s nimi provedl cover skladby Rush "Tom Sawyer". V 26. listopadu 2016 měla premiéru nová sestava Sky Cries Mary, jejíž součástí už nebyl Davison. V srpnu 2019 se Davison opět připojil k Foo Fighters na koncertě v irském Dublinu, aby spolu s Taylorem Hawkinsem odezpívali píseň Queen "Under Pressure", zatímco hru na bicí převzal Dave Grohl.

V červenci 2020 popsal Davison nový vedlejší projekt s kolegou Yes členem Billy Sherwoodem a bubeníkem Yes Jayem Schellenem s názvem Arc of Life. Řekl, že dokončili album, které by mělo vyjít později v roce nebo počátkem roku 2021.

Členové
(Narozený 20. května 1960, Albuquerque, New Mexico)
Drums


Jay je americký bubeník, který je nejznámější jako člen hard rockové kapely Hurricane. Schellen také spolupracoval a v současné době spolupracuje s řadou dalších heavy rockových a progresivních rockových kapel, včetně Asia Featuring John Payne, World Trade, Circa, Unruly Child, Sircle of Silence, Stone Fury, GPS a několika členů Yes.

V roce 1979 jako dospívající byl Jay uveden na velkém pódiu při turné s R & B legendou Al Wilsonem ("Show and Tell") na podporu The Ohio Players. Po přestěhování do Los Angeles v roce 1981 Jay pronikl do studiové scény LA a nahrál skladby s bývalým kytaristou Yes Peterem Bankem pásových a hrál na lokálních scénách s Danny Johnson and The Bandits při doprovodu ZZ Top. V roce 1982 byl Schellen pozván, aby se připojil k anglické popové skupině Badfinger, v níž se setkali Tommy Evans, Joey Molland, Glen Sherba a poté ex-Yes klávesista Tony Kaye.

V roce 1984 se připojil k Stone Furymu, spolupracuoval se zpěvákem Lenny Wolfem a kytaristou Bruce Gowdym. V letech 1985 až 1991 se připojil k melodické rockové skupině Hurricane, s nimiž zaznamenat tři nahrávky, "Take What You Want", "Over The Edge" a "Slave To The Thrill", absolvoval 3 světová turné a zveřejnil dvě desítky MTV videí. V roce 1993 se spojil Schellen s Gowdym v novém melodickém rockovém projektu Unruly Child a vydali bezejmenné CD. Schellen znovu pracoval s Gowdym v roce 1995, když se připojil k World Trade na jejich gruhé album "Euphorie", vedle Billy Sherwooda (později Yes). Schellen a Sherwood byly jedinými členy World Trade při vystoupení na dvou tributních albech vydaných u gramofonové společnosti Magna Carta v roce 1995.

V letech 1995-1997 Schellen zformoval Sircle of Silence se zpěvákem Davidem Reece (ex-Accept, ex-Bangalore Choir), kytaristou Larry Farkasem (ex-Vengeance Rising, ex-Die Happy) a basistou Gregem Chaissonem (ex-Badlands). V roce 1997 publikoval svou Schellen dobře uvedenou bubenickou příručku Rocking Independence. V roce 1998 hrál v Heaven and Earth s bývalým členem Hurricane Kelly Hansenem a kytaristou Stuartem Saunders Smithem. V letech 1998-1999 vydal druhé album Unruly Child "Waiting for The Sun" s Gowdym a Hansenem. V roce 1999 hrál Schellen na Sherwoodově debutovém sólovém albu "The Big Peace", hned v následujícím roce si zahrál v Sherwoodovově projektu s basistou Yes Chrisem Squire Conspiracy. V roce 1999 se Jay spojil s Tak Yonemochim a členem Hurricane Kelly Hansen, aby nahráli desku pod hlavičkou skupiny AIR PAVILION. V roce 2003 se Schellen znovu připojil ke Conspiracy na jejich druhé album The Unknown, po kterém ještě účinkoval na live/studiovém DVD zaznamenaném v roce 2004 a vydaném až v roce 2006. Schellen i nadále spolupracoval s Sherwoodem na řadě dalších projektů včetně progresivní skupiny Circa: v roce 2008 (kde nahradil Alana White), kde se znovu připojil Tony Kaye na klávesy a kytarista Jimmy Haun. Vydali album "Circa HQ" v lednu 2009. Jay také pracoval s Yoso v počátečních fázích kapely, kde opět pracoval se Sherwoodem a Kayem. V roce 2010 se znovu spojil Jay, Sherwood, Jimmy Haun a Kaye k předvedení "Headsets" ve spolupráci s legendárním Rock and Roll DJ Jim Laddem v Laserium v Los Angeles, California.

V roce 2004 Schellen s Sherwood spolupracovali na pre-produkci alba Asia "Silent Nation" s Geoff Downesem (další bývalý Yes klávesista). V srpnu 2005 Schellen nahradil Chrise Slade jako bubeník v Asii. Skupina koncertovala hodně po Evropě a vydala i živou nahrávku, nicméně, v roce 2006, Downes opustil sestavu, aby se přidal k reunionu původních zakládajících členů Asia. Schellen a další dva členové kapely Asia, zpěvák John Payne a kytarista Guthrie Govan, zformovali novou kapelu GPS, kteří vydali debutové CD "Window To The Soul". V roce 2008 se zformovala Asia Featuring John Payne, kterou tvořili Payne, Govan, klávesista Erik Norlander a Schellen na bicí a očekávalo se nové album. K reunionu došlo také u kapely Unruly Child.

Od září 2013 hrál Jay vystupoval v Las Vegas na Raiding the Rock Vault, zpočátku po boku svého Asii band kamaráda z Asia Johna Payneho. V roce 2016 nahradil Schellen bubeníka Yes Alana White na jejich North American 2016 turné, když Alan White musel absolvovat operaci zad.

Členové Jimmy Haun
(celým jménem Jimmy Carey Haun)
(Narozen ***)
Guitars


Jimmy Haun je americký levoruký kytarista známý z jeho spolupráce s kapelami Yes, Air Supply a Circa:, Lodgic, Yoso nebo The Chris Squire Experiment. Je otcem zpěvačky a herečky Lindsey Haun.

Jako syn operního zpěváka Jima Hauna s přezdívkou Rouvaun měl hudbu v krvi a Jimmy začal s hudbou opravdu brzy. V době, kdy mu bylo 15 let, již hrál s profesionálními kapelami, když mu jeho středoškolský princip doporučil, aby opustil školu a následoval svou slibnou hudební kariéru. Nechal si poradit, přestěhoval se do Los Angeles, kde získal první nahrávací smlouvu s A&M a brzy zjistil, že koncertuje s takovými rockovými legendami jako Sheryl Crow, Yes a Air-Supply.

Haun začínal v hudebním průmyslu prostřednictvím svého přítele z dětství Michaela Sherwooda, když cestoval s jazzovou kapelou Michaelova otce (Bobby Sherwood) ve věku 15 let a hrál jazzové standardy a tehdejší současné hity. Byi příliš mladí na to, aby šli do salonků, které vystupovali, tak chlapci byli nuceni sedět v zákulisí mezi představeními a připravovat svou vlastní hudbu. Z toho vznikla jejich první kapela Lodgic, v níž později převzal roli basisty Michaelův mladší bratr Billy Sherwood. Vydali jediné album v roce 1985 na A&M Records od Davida Paicha a Steva Porcara ze skupiny Toto. Některé turné následovalo otevření pro Supertramp v polovině 80. let.

Díky Steve Lukatherovi absolvoval Haun několik koncertů, kdy pracoval jako studiový hudebník hrající na mnoha nahrávkách. Někdy v té době se Haun seznámil s Michaelem Ruffem a absolvoval turné po západním pobřeží, kde se seznámil s Sheryl Crow zpívající doprovod pro Ruffa a připojil se k jedné z jejích prvních kapel spolu s Gregem Phillinganesem, Amandem Grimaldim a Jerry Wattsem na basu.

Haun se dal dohromady s producentem Yes Jonathanem Eliasem a začal skládat hudbu pro TV a film. Haun pak nahrál většinu kytar na albu Yes z roku 1991 "Union" (1991), které produkoval právě Jonathan Elias. Před tím hrál v kapele The Key s B. Sherwoodem a The Chris Squire Experiment s B. Sherwood a Chris Squirem. Také studiově nahrával s Air Supply, Kitaro a Jon & Vangelis v tomto období.

V roce 1996 složil stvořil Haun logo Mandalay Pictures. Haun dále intenzivně spolupracoval s Eliasem, včetně jeho alba "American River" (2004), ale také na hudbě pro reklamy. Haun vytvořil původní emblém pro Yahoo v roce 1996 a hlas pro Expedia.com. Haun napsal například hudbu pro Intel, komerční "Intel Rockstars", a mnoho dalších.

Haun se znovu spojil v roce 2006 se Sherwoodem v progresivním projektu bývalých členů a spolupracujících hudebníků s YES, v supergroup CIRCA:, v níž byli také Tony Kaye (ex-Yes) a zpočátku Alan White (nyní již opět Yes). Sherwood, Kaye a Haun byli také všichni v kapele Yoso se zpěvákem Bobby Kimballem z Toto. Yoso ale byli následně rozpuštěni a Haun opustil i CIRCA:, aby se soustředil se na komeční práci.

V září 2012 Haun dementoval zprávu, že pracuje na sólovém albu Jona Andersona s Eliasem a M. Sherwoodem, když se projekt před jeho dokončením zastavil. Haun také složil hudbu k filmu Boulevard v hlavní roli s Robinem Williamsem. Je také podepsán u produkce a zpěvu v závěrečné písně "Goodbye Joy". V roce 2016 nahrál Haun většinu kytar na sólovém albu Steva Porcara "Someday/Somehow".

V roce 2020 se Haun připojil k Arc of Life, nové kapele, kterou zformovali členové skupiny Yes, jeho přítel Sherwood a zpěvák skupiny Yes Jon Davison.

Členové

(celým jménem David Nathaniel Kerzner)
(také Dave "Squids" Kerzner)
(Narozen 10. července 1968, Miami, Florida , USA)
Lead Vocals, Keyboards, Acoustic Guitar


David Nathaniel Kerzner je americký hudebník, skladatel, producent a zvukový designer. Nyní je členem kapely Sound of Contact jako autor, klávesista a co-producnt se Simonem Collinsem. Je také spoluzakladatelem kapely Mantra Vega.

Kerzner spolupracoval s umělci a skupinami jako Alan Parsons, Genesis, Francis Dunnery, Neil Peart, Keith Emerson, Tom Waits a Smashing Pumpkins.

Poprvé začal hrát na syntezátory, když mu bylo 14, a než se dostal k britským kapelám jako je YES, Led Zeppelin, Pink Floyd a Genesis, poslouchal severoamerické kapely jako Boston, Journey, Triumph, Rush...

Již v raném mládí v roce 1990 Kerzner začal sbírat vzácné hudební nástroje. Když se stala 16-bitová stereo digitální samplovací technologie dostupná, Kerzner samploval vzorky těchto nástrojů na licenci od těch nejhlavnějších digitálních výrobců hudebních nástrojů jako Alesis, Roland a Yamaha. Pak přesunul své úsilí do průmyslu hudebního softwaru, kde Kerzner pracoval s takovými interprety, jako je Madonna, Ringo Starr a Moog Cookbook v roli hudebníka i zvukaře.

V roce 1994 spolupracoval s Kevinem Gilbertem na jeho sólovém albu "Thud", objevil se rovněž na CD "Kevin Gilbert Live at the Troubadour". Kerzner se připojil k souboru Giraffe jako klávesista pro jednorázové představení vzdávající hold kapele Genesis a jejich albu "The Lamb Lies Down On Broadway" na Progfest '94 v Los Angeles.

V roce 1996 Kerzner založil hudební společnost Sonic Reality Inc, která po dekádu dodávala samplované zvuky pro hlavní klávesové výrobce a softwarové společnosti, které obohacují zvuky hitů v každém žánru hudby. V roce 2001 se Kerzner spojil s IK Multimedia, když jim nabídl zvuky, které vytvořil pro klávesové nástroje prostřednictvím počítačového softwaru. Produkuje většinu zvukového rozsahu pro první komplexní softwarový virtuální nástroj nazvaný "SampleTank". Zatímco stále působil jako generální ředitel Sonic Reality Inc, Kerzner zůstal aktivní i jako hudebník, stejně jako poskytoval vlastní zvukové programování pro turné a nahrávací s umělci jako jsou Rolling Stones nebo Beyoncé.

V roce 2005 vystupoval Kerzner s Jonem Andersonem z Yes společně s Nickem D'Virgilio, Stanem Cotey, a Markem Hornsby pod jménem kapely "Sonik Elementz" pro jednorázové představení "Long Distance Runaround" během zimní NAMM konference v kalifornském Anaheimu. V letech 2007 až 2010 Kerzner hudebně spolupracoval s Simonem Collinsem. Po prvním setkání v roce 2006 Kerznera se Simonem Collinsem v New Yorku, oba dva hudebníci spoluprodukovali remake písně Genesis "Keep It Dark". Kerzner s Collinsem hrál na klávesy i na jeho albu "U-Catastrophe", objevil se ve skladbě "The Big Bang".

V roce 2010 přispěl Kerzner zvukovým designem a pomocí s hudebním softwarem pro album Steve Wilsona "Grace For Drowning". V roce 2011 založil společnost Kerzner Sonic Elements, progresivní rockový projekt a elektronickou tribut kapelu. Sonic Elements používají samply Sonic Reality k vytvoření jedinečných virtuálních supergroup kombinací různých hudebníků se samplovanými bicími Sonic Reality a dalšími nástroji.

V roce 2010 se Kerzner a Collins rozhodli založit kapelu. V roce 2012 oznámili skupinu jako "Sound of Contact" s Collinsem (zpěv a bicí), Kerzner (klávesy), Matt Dorsey a Kelly Nordstrom na basu a kytaru. Debutová deska kapely "Dimensionaut" vyšla 20. května 2013. Ale 6. ledna 2014 Kerzner opustil skupinu. Oficiální tisková zpráva kapely Sound of Contact ohlásila odchod Kerznera jako "přátelské rozdělení". Kerzner uvedl, že plánuje pokračovat ve svých vlastních sólových projektech a pokračuje v práci se svou společností Sonic Reality.

V listopadu 2014 Sonic Elements oznámili zahájení prací na tributním remake alba Genesis z roku 1974 "The Lamb Lies Down On Broadway", aby připoměli 40. výročí vydání alba. Album bylo nazváno IT a je plánováno k vydání na začátek roku 2015. Album je navrženo tak, aby uvedlo i několik Kerznerových spolupracovníků jako jsou Francis Dunnery (ex ItBites), Nick D'Virgilio, Steve Rothery a Billy Sherwood. Cílem alba je také spojit vyzrálé klasických rockové prvky s orchestrem a produkovat filmový rockový zvuk.

V roce 2015 zformoval novou progressive rockovou kapelu Mantra Vega společně se zpěvačkou Heather Findlay (MOSTLY AUTUMN). Dalšími členy se stali Alex Cromarty, Stu Fletcher Chris Johnson a Dave Kilminster. Jejich první deska "The Illusion's Reckoning" vyšla 7. prosince 2015. V dubnu 2015 se Kerzner vrátil k Sound Of Contact a společně s Nordstromem, Collinsem a Dorseyem začali pracovat v Oxfordshire na druhém albu kapely, ale 20. ledna 2018 oznámili Collins a Nordstrom svůj odchod ze skupiny. V současné době není známo, zda skupina bude pokračovat, protože Dorsey a Kerzner vytvořili novou skupinu In Continuum, s níž nahrávají materiál původně určený pro druhé album Sound of Contact.

Dave Kerzner vydává i sólové desky, vyšly mu už dvě "New World" (2014) a "Static" (2017).

Zpět
Studiové desky:
2022 Don't Look Down
2021 Arc Of Life

Ostatní nahrávky:Skupina:
Billy Sherwood - Bass and Vocals
Jon Davison - Vocals
Jay Schellen - Drums
Jimmy Haun - Guitars
Dave Kerzner - Keyboards
Hosté:
Diskografie Don't Look Down
Vyšlo 18. listopadu 2022, Frontiers Music Srl, FR CD 1088

Seznam skladeb:
01. Real Time World ()
02. Don't Look Down ()
03. All Things Considered (5:16)
04. Colors Come Alive ()
05. Let Live ()
06. Arc of Life ()
Total Time: (00:00)Skupina:
Billy Sherwood - Bass and Vocals
Jon Davison - Vocals
Jay Schellen - Drums
Jimmy Haun - Guitars
Dave Kerzner - Keyboards
Hosté:
Diskografie Arc Of Life
Vyšlo 12. února 2021, Frontiers Music Srl, FR CD 1088

Seznam skladeb:
01. Life Has A Way (5:14)
02. Talking With Siri (4:25)
03. You Make It Real (4:33)
04. Until Further Notice (3:42)
05. The Magic Of It All (4:04)
06. Just In Sight (6:15)
07. I Want To Know You Better (4:04)
08. Locked Down (9:46)
09. There For We Are (9:30)
10. The End Game (5:52)
Total Time: (57:25)

Producer: Arc Of Life & Derek Shulman
Engineer [Additional Engineer]: Scott Walton
Recorded, Mixed: Billy Sherwood
Artwork, Design: Michael Inns

Zpět

Dave Kerzner, Jay Schellen, Jimmy Haun, Jon Davison, Billy Sherwood
Jon Davison, Jay Schellen, Jimmy Haun, Billy Sherwood, Dave Kerzner

Zpět
Oficiální stránky:
https://www.facebook.com/ArcOfLifeRockBand/?ref=page_internal
http://www.jayschellen.com/index.phpNahoru ProgressRock
Made by 
©  2.2.2021 
Menu Poslední aktulizace: 9.10.2022
mbrezny@centrum.cz 
...a vzkaz autorovi!