Aqua Nebula Oscillator

Zpět

AQUA NEBULA OSCILLATOR zformovaná v roce 2000 Davidem Sphaer'osem vytváří naprosto jedinečný a fantazijně vypjatý okultní psychedelický rock inspirovaný paralelními dimenzemi, voodoo, etnickými řílenými stavy, hororem a kultovními filmy (z 20. let až po 60. léta), malíři jako Hieronymus Bosch a Salvador Dali a temnou podzemní literaturou autorů H.P. Lovecraft, Isidore Ducasse, Antonin Artaud, ale také mimozemšťany a UFO...

Kapela vytvořila moderní směs stylu krautrock/motorik s psychedelií Hawkwind, Hendrixovými extrémně vypjatýi kytarovými úlety a apokalyptickou energií Raw Power, AQUA NEBULA OSCILLATOR rozpaluje mysl a temný a špinavý "chaos-sound" je jako kotel plný běsnícího, primitivního acid garage punku. AQUA NEBULA OSCILLATOR bičuje smrští přepálených kytar a hypnotických basů přes bicí, které se jim přizpůsobují. Ryzí punkadelic!

AQUA NEBULA OSCILLATOR je původně garážová a psychedelická rocková kapela z Paříže, která vznikla v roce 1999 založená frontmanem Davidem Sphaerosem (kytara, sitar, hlasy a "oscilátor"). David Sphaer'os se po dlouhých počátečních cestách do Mexika, Indie, Nepálu, Maroku, Sikkimi při hledání transcendentálních zvuků rozhodl vytvořit prostorový cirkus zaměřený na vytvoření psychedelických vizí na pódiu. Prostřednictvím "dlouhých prostorově improvizovaných představení" v Paříži se soubor propracoval k hudebnímu stylu hodně ovlivněnému Hawkwind, MC5, Shankar, Sun Ra nebo Silver Apples. Po evropském turné se téměř rozpadli, ale David pracoval na produkci experimentálních melodií a snažil se reformovat skupinu za pomocí nově příchozích pomoc Juana Tripa (bicí, perkuse), Takumi Iidy (basa) a Davida Alfonsa Gallega (hlasy a epileptický tanec).

První formace AQUA NEBULA OSCILLATOR předváděla své výstupy a londýnské představení tak, že úplně děsila improvizovanými uvíznutí zvuky pomocí generátorů, gongů, Sitharu a podivných nástrojů spolu s apokalyptickou ozvěnou v místnosti, doprovázenou tanečníkem, když David navrhl kostýmy a masky Sphaeros, připomínající npvého Lovecraftan...

Ve výsledku pak AQUA NEBULA OSCILLATOR úspěšně koncertovala s "Happening impro" a vydali své bezejmenné debutové album "Aqua Nebula Oscillator" u Pan European Recording v únoru 2008.

Bohužel tento kousek historie ale netrval dlouho... brzy se rozplynul. David nechal stranou ostatní členy a odešel sám, aby koncertoval v Londýně na Garage Psychedelic Festival. Setkal se tam s okouzlující tanečnicí jménem Shazzula, což byl hudební zlom. David ji okamžitě pozval do Paříže jako zpěvačku, zavolal basistovi Simonu Bouteloupovi, jednomu ze zakládajících členů a angažoval také Vince Posadzkiho z Quebecu (bicí, kytary) a AQUA NEBULA OSCILLATOR ožili jako úplně jiný soubor. Důraz byl kladen na stoner a epileptickou psychedelii a vydali druhé album "Under The Moon Of...", které bylo natočeno v Juanově studiu v listopadu 2008.

AQUA NEBULA OSCILLATOR vypadají a znějí jako by byli pohřbeni v hrobce koncem 60. a 70. let a právě nyní byli vykopáni a nové album skupiny, jejich album pojmenované "Third" (a první u Tee Pee Records), je naprosto fantastické, zcela podzemní a mimořádně nadčasové!

"Naše nové LP je psychedelickým svědectvím o cestě podzemním světem," řekl Sphaer'os, když byl požádán o komentář. "Jsme podzemní space rock pro pohřebiště!"

AQUA NEBULA OSCILLATOR dělali také předskokany na evropském turné "Love" 2009 kapely The Cult a také sdíleli jeviště s kapelami jako je Sky Saxon (The Seeds), The Dead Weather, The Black Angels a Black Acid. Tato kapela je "autentické a svobodné" a dělají téměř všechno sami. Členové AQUA NEBULA OSCILLATOR žijí soběstačně v jeskyně z 15. století, která vypadá jako "cabinet de curiositées" z 19. století plný podivných nástrojů, kouřících ampulí, echo boxů, koster, svorek a divných soch! Vytvářejí si vlastní kostýmy, hrají covery a vlastní skladby v jejich vesmíru, "tak vzdáleném od hnusných a mizerných meandrů tohoto století".

Nejnovějším albem je to z roku 2015 "Friday the 13th", na kterém předvedli opět svůj psychedelický rock se spoustou různých vlivů, včetně prog-rocku.

Zpět
Členové:
David Sphaer'os - Vocals, Guitar, Sitar, Organ
Adrian Bang - Drums (-dosud)
Alexis Raphaeloff - Bass (2013-dosud)


Bývalí členové:
Juantrip' - Drums, Percussions, Percussion
Shazzula - Vocals, Keyboards, Theremin (2006-2010)
Victor Rassov - Vocals, Bass
Simon Bouteloup - Bass, Guitars, Organ (-2013)
Takumi Iida - Bass
Antoine Hadjioannou - Drums
Vince Pozadski - Guitar, Drums
David Alfonso Gallego - Vocals
Juan Trip - Drums, Vocals
Michel Thiboult - Flute

Členové
David Sphaer'os
Vocals, Guitar, Sitar, Organ, Oscillation

David je francouzský hudebník, skladatel a zakladatel kapely AQUA NEBULA OSCILLATOR.
Členové Adrian Bang
Drums (-dosud)

Adrian Bang je člen poslední sestavy kapely AQUA NEBULA OSCILLATOR.
Členové Alexis Raphaeloff
Bass (2013-dosud)

Adrian Bang je člen poslední sestavy kapely AQUA NEBULA OSCILLATOR.
Členové
(rodným jménem Sharon Schievers)
(narozena 10. září 1977, Brussels, Belgium)
Vocals, Keyboards, Theremin (2006-2010)


Shazzula je belgická zpěvačka, experimentální psychedelická hudebnice hrající na syntzárory a theremin, vizuální umělkyně a DJka obskurních psychedelických nahrávek pocházející z Bruselu, Belgie. Aktivně spolupracovala s kapelami White Hills, Kadavar anebo Aqua Nebula Oscillator, ve které zpívala. Ve své audiovizuální tvorbě systematicky pracuje s psychedelickými motivy, okultismem a mystikou i s přímými odkazy na tvůrce jako Kenneth Anger. Vedle vlastních uměleckých aktivit se věnuje i pořádání koncertů, pod hlavičkou Swamp Booking zastupuje mimo jiné kapely Aluk Todolo, La Otracina nebo Lecherous Gaze. "Black Mass Rising Soundtrack" je jejím dosud největším filmovým projektem, natočila ho při svých cestách na mobilní telefon a následně vydala v limitované edici 666 DVD a propagovala jej i na 48. ročníku 48. MFF v Karlových Varech. Doprovodný soundtrack pak vyšel na luxusně vypraveném vinylu.

Vystupovala hlavně v duu s názvem SAYONA spolu s Ernesto Gonzalesem ze Sylvester Anfang II / Bear Bones, Lay Low. Dokončila několik hudebních projektů s heavy psychic kapelami OVER-GAIN OPTIMAL DEATH z USA, intergalaktickými vesmírnými rockery WHITE HILLS & FARFLUNG v USA a Evropě. Spolupracuje často s německou kapelou KADAVAR, opakovaně také spolupracuje s elektronickým čarodějnickým house projektem MATER SUSPIRIA VISION. Shazzula je také mozkem SWAMP BOOKING, psychedelickou rockové reklamní skupiny a blogerkou a spoluvlastníci labelu BLACK MASS RISING s Philippem Marie.

Jejich první nahrávkou bylo limitované DVDR samotného filmu (120 minut), ryzí apokalyptický, temný, náboženský, mystický zaměřený film. Žádná krev, žádné násilí, pouze nejtemnější obrazy filmované mobilem. Druhá nahrávka na labelu BMR byla již zmíněná "Black Mass Rising Soundtrack", který obsahoval 22 exkluzivních skladeb největších kapel jako Master Musicians of Bukkake, Bobby Beausoleil, Yoga, Kinit Her, Rose Croix, OGOD, Kawabata Makoto, Sayona, Ga'an, The Entrance Band, Cultus Sabbati, Demonologists, Aluk Todolo, Burial Hex, Sum of R, In Zaire, Illogium, L'Acéphale, Mourning Ring, Shazzula, Menace Ruine, Mater Suspiria Vision nebo Sylvester Anfang II.

Mezi jej sólové nahrávky zaznamenané ve studiu Jah Buddah, Paříž, jsou "Invocation Of My Possessed Sister" a "Seance Friction" na kompilacích labelu Pan European Recording "Voyage II" a "Tarot". Shazzula je nyní uměleckou asistentkou v ENSAV LA CAMBRE v Bruselu, kde asistentkou Drawing Section (University Bachelor Master).

Zpět
Studiová alba:
2015 Friday The 13th
2013 Spiritus Mundi
2012 Third
2008 Aqua Nebula Oscillator
2008 Under The Moon Of...
Ostatní nahrávky:
2013 Om Na Mio / Freak Out (SP)
2011 Lucifer / Dead Soul (SP)
2010 Excavation (SP)
2010 Caves Recordings 1998-2008 (komp.)


Skupina:
David Sphaer'os - Guitars, Vocals, Noiuse, Sitar, Organ, Oscillation, Sampling
Alexis Raphaeloff - Bass
Adrian Bang - Drums
Hosté:
Andreas Carrere - Flute, Harmonica, Organ, Oscillator, Tambourine, Vocals (Background)
Diskografie Friday The 13th
Vyšlo 2. října 2015, Cleopatra, CLO 0033

Seznam skladeb:
01. Spiritus Mundi (6:17)
02. Riot (2:11)
03. Turn On (2:32)
04. Human Toad (5:03)
05. Innocent Tu Seras Incandescent (2:04)
06. Kill Yourself (4:11)
07. Jungle Man (3:26)
08. Bloody Orgasm (The Forgotten One) (2:45)
09. It's Now or Never (1:59)
10. Up to the Sky (7:00)
11. Tu Seras Roi (0:39)
12. Lucifer (4:45)
13. Ready to Fly (7:27)
Total Time (50:19)

Recorded live at The Underground - Friday, July 13, 2014
Engineer: Arnaud Marckling
Front cover sculpture: Sphaeros

Skupina:
David Sphaer'os - Guitars, Vocals, Sitar and Organ
Adrian Bang - Drums, Orchestra Conductor
Alexis Raphaeloff - Bass, EarthQuaker
Andreas Carrere - Oscillation, Organ, Flute, Tambourine, Backing Vocal
Hosté:
Diskografie Spiritus Mundi
Vyšlo 5. listopadu 2013, Tee Pee, TPE-164-2 (US)

Seznam skladeb:
01. Spiritus Mundi (4:15)
02. Up To The Sky (5:45)
03. Turn On Your Mind (2:51)
04. Jungle Man (3:15)
05. Halo Tears (3:07)
06. Roller Coaster (13th Floor Elevators) (5:29)
07. Crystal Man (3:54)
08. Human Toad (6:19)
09. Tu Seras Roi (2:04)
10. Varanasi (1:49)
11. Frankie (0:59)
Total Time: (39:47)Skupina:
David Sphaer'os - Guitar, Vocals, Sitar and Organ
Adrian Bang - Drums, Orchestra Conductor
Andreas Carrere - Oscillation, Organ, Flute, Tambourine, Backing Vocal
Alexis Raphaeloff - Bass, EarthQuaker
Hosté:
Diskografie Third
Vyšlo 5. června 2012, Tee Pee, TPE-145-2 (US)

Seznam skladeb:
01. Riot (4:15)
02. Turn On (2:33)
03. Final Solution (4:34)
04. Kill Yourself (4:07)
05. Apocalyptoads (3:08)
06. Black Sun (2:38)
07. Lucifer (4:26)
08. Dead Soul (3:32)
09. Saturne (5:48)
10. Incandescence (4:50)
Total Time (39:51)


Skupina:
David Sphaer'os - Guitars, Keyboards, Sitar, Echoes, Oscilators, Vocals
Juan Trip' - Drum, Vocals
Takumi Ilda - Bass
Hosté:
Shazzulah - Oscilators (03)
Simon Bouteloup - Bass (06)
Tania - Ghost Voices (08)
Alfonso - Gallego - Ghost Voices (02,08,10)

Diskografie Aqua Nebula Oscillator
Vyšlo 18. února 2008, Pan European Recording, PAN 002 (France)

Seznam skladeb:
01. Kâ (4:11)
02. Ready To Fly (6:19)
03. Take A Long Walk (4:39)
04. St Trip (4:36)
05. New World (3:24)
06. Pox On You (5:30)
07. Shadow Knows (2:10)
08. LSD 33 (6:23)
09. Vision (1:56)
10. Why (12:52)
11. The Beauty & The Beast (2:18)
Total Time: (54:18)

Mixed: Juan Trip' and David Sphaer'os
Mastering: Hervé fot DK Mastering
Cover: David Sphaer'os

Skupina:
David Sphaer'os - Guitars, Vocals, Organ, Writer
Shazzula - Vocals, Keyboards, Oscillator, Artwork
Simon Bouteloup - Bass
Vince Posadzki - Drums
Hosté:
Diskografie Under The Moon Of...
Vyšlo 2008, Pan European Recording, PAN 006 (France)

Seznam skladeb:
01. LSD Therapy (3:40)
02. Flying Mountain (3:09)
03. Somebody In Your Nose (2:17)
04. Overmoon (0:39)
05. Lost In Space (6:21)
06. I Don't Care (2:28)
07. Beware (5:17)
08. Incantation (1:24)
09. Silvermoon (5:14)
10. Girl (5:54)
11. Egg (1:53)
12. Can You See? (1:37)
13. 3013 (2:46)
14. Virgin Sleep (7:46)
Total Time: (50:25)

Recording engineer: David Sphaer'os
Mastering Engineer: Hervé
Illustration: Francois Pomepui
Cover art: David Sphaer'os
Artwork: Anthony Thouzet
Artwork: S&H
Artwork: Arthur Peschaud
Artwork: Roman Turzi


Skupina:
David Sphaer'os -
Simon Bouteloup -
Michel Thiboult - (A)
Vincent Voisin - (A)
Vince Posadski - (B)
Hosté:
Diskografie Om Na Mio / Freak Out
Vyšlo 1. ledna 2013, Who Can You Trust?, WHO-14
Edition of 500 copies on black vinyl

Seznam skladeb:
A. Om Na Mio (6:01)
B. Freak Out ()
Total Time: (00:00)

A: Recorded 2004 at the farm
B: Recorded 2009 in the cave
Artwork: Christian Dräger
Photography [Photos]: Michael Busselle


Skupina:
Hosté:
Antoine Hadjioannou - Drums
Diskografie Lucifer / Dead Soul
Vyšlo 1. srpna 2011, Pan European Recording, PAN013
Limitovaně 500 kopií

Seznam skladeb:
A-side
01. Lucifer (4:23)
B-side
02. Dead Soul (3:30)
Total Time: (7:53)

Recorded: Erwan Quinio
Engineer, Mixed: Erwan Quinio


Skupina:
David Sphaer'os - Guitars, Voicals
Shazzula - Vocals, Synths
Simon Bouteloup - Bass
Vince podazski - Drums
Hosté:
Diskografie Excavation
SP, vyšlo 2010, Assommer 003
Limitovaně 500 kopií

Seznam skladeb:
01. Girl (7:17)
02. Echos (2:57)
03. Bordel (3:59)
04. Lost in Space (3:34)
Total Time: (17:47)Skupina:
David Sphaer'os - Guitars, Voice, Sitar, Organ
Victor Rassov - Vocals, Bass
Simon Bouteloup - Guitars, Organ
Antoine Hadjioannou - Drums
Hosté:
Diskografie Caves Recordings 1998-2008
Vyšlo 2010, Funeral Folk, ff 22
Edition of 325 hand-numbered copies

Seznam skladeb:
Side A
01. Sitar And The Beast (1:25)
02. Revolution (7:53)
03. Latas Song (3:49)
04. Guitar Sitar Jam (6:50)
Side B
01. Om Na Mio (8:42)
02. Mars Venus (5:07)
03. Je Cherche (6:13)
Total Time: (39:59)Zpět
    Zpět
Oficiální stránky:
https://www.last.fm/fr/music/Aqua+Nebula+Oscillator/+wiki
https://www.popmatters.com/175515-aqua-nebula-oscillator-spiritus-mundi-2495721277.html


ProgressRock Nahoru
Made by 
©  12.12.2017 
Menu Poslední aktualizace: 12.12.2018
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©