Anubis Gate
    
         

Zpět
Kapela byla založena v roce 2001 dlouholetými přáteli Mortenem a Jesprem v Aalborgu pod názvem Seven Powers. Ti spolu natočili instrumentální demo, ale potřebovali další členy. Prvním zpěvákem se stal v roce 2003 Torben Askholm (první dvě alba), který byl dost známý na dánské metalové scéně. Zpočátku byl jenom nápad k nahrání dema na základě některých skladeb ze Seven Powers za účelem získání nahrávací smlouvy. Při nahrávání se ke skupině přidali Kim Olesen a Henrik Fevre zezačátku jako hosté, ale po úspěchu alba jako stálí členové. Hudbu napsal hlavně Jesper. Text a vokální melodie pak přidali Torben a Henrik Fevre a později ve studiu sólové kytary a klávesy nahrál Kim Olesen. Oba muži byli dlouholetí přátelé, kteří hráli s Mortenem a Jesperem v různých kapelách v 80. letech. Jakmile bylo demo dokončeno, poslali je dánskému vedení Intromental, které rychle zabezpečilo triu rekordní obchod se španělským labelem Locomotive Music, nyní již pod jménem Anubis Gate.

Takže to, co začalo jako demo, skončilo nakonec jako debutové album "Purification", které vyšlo 26. dubna 2004. Své první album nahráli ve studiu jejich budoucího zpěváka Jacoba Hansena, který album také produkoval. Matelové portály o albu napsaly: "Celkově, pokud jste fanouškem progresivního metalu, který je z velké části založen na power metalu, budete si je pravděpodobně užívat”.

Pro příští album se Henrik (basa/doprovodné vokály) a Kim (kytary/klávesy) připojili již jako členové plnohodnotní členové kapely a oba dva začali hrát větší roli v přípravě písní. Druhé album "A Perfect Forever" vyšlo 19. září 2005 v Evropě/USA a 2. ledna 2006 v Jižní Americe (Encore Records). Album přineslo ještě jednu velkolepou produkci Jacoba Hansena a ještě vyspělejší a melodičtější skladby. Toto album přineslo světlo masivnímu ohni v srdcích mnoha metalových fanoušků i recenzentů. Recenzent Thoughtsofmetal napsal: "Všechny písně jsou vysoce kvalitní, a ačkoliv bych měl raději trochu trochu zrychlenější tempo, můžu uvést podobná slova jako VANISHING POINT: kvalitní hudba, kterou byste si neměli nechat ujít."

Na podzim 2005 Torben trpěl dočasnou ztrátou svého hlasu, takže nakonec jej to donutilo opustit skupinu. Pro nadcházející koncerty převzal Henrik vokální party při svém hraní na basu, ale nikdy to nepovažovali za trvalé řešení. Až v roce 2006 se ke kapele Anubis Gate připojil jejich současný producent Jacob Hansen jako nový zpěvák. Kapela začala psát a nahrávat svůj třetí epos "Andromeda Unchained" a byl to docela velký odklon od prvního alba. Na albu se podílel i Jacob jako spoluautor a zapracovali zde rovněž hard rockové prvky do zvuku k čistějšímu a vysoce postavenému vokálnímu stylu. Henceforth Kim by také byl hlavním mužem při nahrávání a produkci pak relizovali všichni společně.

Nahrávka vyšla 14. srpna 2007 a přinesla polo-koncepční album inspirované sci-fi, které získalo nadšené recenze od tisku a stalo se oblíbené mnoha fanoušky. Někteří dokonce prohlásili, že to je power/prog nahrávka století. Metalcrypt.com napsal: "Kompozice nikdy neznějí přecpaně a nikdy se nepropadnou do masturbace". Metal Storm uvedl: "Andromeda Unchained" je velkým překvapením! Toto album je opravdu složité, aniž by bylo těžké jej pochopit". Album poprvé produkovali společně Jacob Hansen a Kim Olesen. "Andromeda Unchained" bylo nominováno celkem na 3 Danish Metal Awards v kategoriích nejlepší album, nejlepší produkce a nejlepší obal. Vítězství si odneslo ale jen za nejlepší obal.

V roce 2008 Anubis Gate nahráli jejich dosud nejpodrobnější dílo, skutečné koncepční album, které pod názvem "The Detached" vyšlo 30. března 2009. Představilo 12 písní Anubis Gate, všechny založené na příběhu dánského renomovaného scénaristy her Martina Rauffa a postavené na vlastních textech člena Anubis Gate Henrika Fevreho. Album vypráví příběh Bilaa, který je jedním z mála "nestranných" ve světě, kde lidská rasa je schopná pohybovat se časem přirozenou fyzickou silou. Album produkovali Jacob Hansen a Kim Olesen a v roce 2010 získali cenu Danish Metal Award za nejlepší produkci, opět ze stejných tří nominací jako u předešlého alba. Album přineslo další rozvíjení jejich stylu v progresivním power metalu, s novými zákruty a přechody, ale jako vždy s vysokou úrovní skladatelského umu. Kritici i fanoušci byli opět nadšeni: "Anubis Gate s novým albem "The Detached" skutečně definují naplnění koncepčního alba" (Metal Express). "Kapela se pohybuje ve slušném množství melodií, ale nikdy neztrácí ze zřetele tvrdý zvuk kytar, který dělá tuto kapelu skvělou” (Heavy metal ressource.com)

"The Detached" znamenalo také konec závazků Anubis Gate k labelu Locomotive Music. Několik dalších vydavatelství ihned projevilo zájem, protože v roce 2010 se kapela pustila do psaní svého materiálu na páté album, které mělo vyjít na jaře 2011. Většina písní byla již hotová, když sólový zpěvák a producent Jacob Hansen oznámil v roce 2011 svůj překvapující odchod z v důsledku rostoucí pracovní zátěže jako prvotřídního producenta. Anubis Gate měli naštěstí v kapele náhradu, a to baskytaristu Henrika Fevre, který již v minulosti dělal doprovodné vokály a příležitostně i sólově na posledních albech. Demonstrace nového materiálu, kterou produkoval Kim Olesen, zajistila v březnu 2011 nahrávací smlouvu s Nightmare Records pocházející z Minnesoty pro páté album s vydáním na podzim roku 2011. Byl to zároveň skvělý způsob, jak oslavit desetileté výročí kapely.

Nové album s jednoduchým názvem "Anubis Gate" vyšlo 13. září 2011 a poprvé jej doprovázelo i hudební video se singlovou verzi skladby "Golden Days". Skladba písní, která byla vždy jádrem zvuku Anubis Gate, byla silnější než kdy jindy, tentokrát byla zohledněna skutečnost, že Henrik Fevre, který byl zodpovědný za psaní vokálních linií a textů pro předchozí alba, musel zpívat sám co napsal, dát injekci emocí a významu do textu, který měl na mysli při psaní. Možná také proto, že kapela přežila další změnu zpěváka. Opět produkoval Kim Olesen a Jacob Hansen, který udělal i skvělý mix nahrávky. Metalreview napsal: "Anubis Gate je více než jenom typická power/prog deska. Jednoduše řečeno, je to prostě skvělá hudba, díky které se cítíte dobře a to je něco, co by nemělo uniknout".

Malá série koncertů vyvrcholila na podzim 2012 v Prog Power v Holandsku, po které zakladatel Jesper M. Jensen oznámil, že už nechce být součástí kapely. Brzy byla ale nalezena náhrada v osobě Michaela Bodina (Third Eye), který předtím hrál s Torbenem Askholem v Northern Empire. Ačkoli hudba pro šesté album byla už v celkem pokročilé fázi, Michael dokázal přizpůsobit své skladatelské schopnosti. Šokem jen o pár měsíců později bylo, když oznámil svůj zbývající zakladatel Morten Sorensen. Po pečlivém zvážení a 5 albech za bicími Morten Sorensen pocítil, že je čas vystoupit z rozjetého vlaku, aby rozvíjel další hudební zájmy. Naštěstí kapela rychle angažovala bubeníka Mortena Gade Sorensena (Pyramaze, Wuthering height), s nímž Kim předtím pracoval při nahrávání alba "A Moment v Chiros" Lance Kinga. Prvním zvukovým záznamem nové sestavy, bylo EP "Sheep" zdarma ke stažení, vydané 31. října 2013, obsahující dva covery a jednu originální skladbu z připravovaného alba.

Anubis Gate se v létě 2013 vrhli do studia, kde natočili svůj nový opus "Horizons", který je nepochybně zvukem Anubis Gate, ale opět se posunuli na nová místa. Nápad na vydání "Sheep" byla jakousi omluvou pro uspokojení fanoušků, kterým prostřednictvím sociálních médií v roce 2013 slíbili nové album. Vzhledem k různým okolnostem se album nedostalo na trh dříve než 15. dubna 2014 pod názvem "Horizons". Dalších deset skladeb ukázalo mnohem více, co bylo v kapele nového. Magazím Metalunderground napsal: "Anubis Gate rozšiřuje horizont progresivního metalu", Eternal-terror.com zase uvedl: "...rozhodně jejich definitivní značka a vrcholné úsilí v jejich impozantní kariéře". Současně byly první čtyři alba znovu k dispozici ke stažení po letech boje s Locomotive Music, která kromě toho stále dlužila kapele peníze z iTunes, i když jejich licence už dávno skončila. Nakonec to vyrovnali a kapela mohla oprávněně profitovat ze svého dřívějšího úsilí. Po této době byl opět čas hrát naživo a 19. září 2014 se nová sestava poprvé představila v dánském Odense. Plánovaný koncert na Prog Power Atlanta byl naplánován na 11. září 2015, ale musel být později zrušen kvůli nemoci v kapele.

V roce 2016 Anubis Gate zahájili svoji dlouho plánovanou fundraiserovou kampaň, aby se první 4 alba dostala zpět na fyzický nosič. Původní CD byly již dlouho vyprodáno a pár kopií na prodej zvedlo ceny na eBay. Nastal čas s tím něco udělat a vznikla myšlenka vytvořit Set Box s těmito alby + 2 bonusové CD obsahující vzácné studiové a koncertní nahrávky. Akce na Fundraiser běžela dva měsíce od února do dubna a jejím výsledkem bylo celkem 18 000 dolarů na pokrytí výdajů, což se úspěšně podařilo. Takže v srpnu 2016 mohli číslovanou limitovanou edici 6CD Set Boxu s názvem "Orbits" konečně splnit slib sliby a zbývající kopie jsou stále k dispozici výhradně z Nightmare Records.

Sedmé album bylo inspirováno špatným duševním zdravím jedním z členů skupiny během psaní v letech 2015-2016. Kapela tak přišla s temnějším, komplexnějším a mnohem více disonantním materiálem, než kdykoliv předtím, což se také odrazilo v textech. Album s názvem "Covered In Black" se tak hodně lišilo od svého předchůdce. Je to tématické album věnováno lidem na temných místech, ale možno uvést, že je koncepční. Nahrávalo se během léta a podzimu 2016 a opět je produkovalo dynamické duo Jacob Hansen a Kim Olesen. Přestože bylo dokončena již v březnu 2017, její vydání bylo odloženo až na 1. září 2017 a v srpnu vyšlo jenom video pro skladbu "The Battle".

Po několika jednorázových výstoupeních v roce 2018 plánují v roce 2019 nové album.

Stylisticky je Anubis Gate konglomerátem heavy metalu 80. let, s více eposem 90. let a temnou progresivitou našich dnů. Když se přidá melancholie a melodická citlivost 80. let, vše se to řádně promíchá s obry progresivní rockové scény 70. let a dostanete zvukovou značku Anubis Gate.

Anubis Gate se v temné době vrátili s devátým studiovým albem, aby rozzářil svět. Po nahrání temného a introspektivního alba "Covered In Black" kapela potřebovala album jako protizávaží, a tak se rozhodli vydat album skladeb, kterými se velmi inspirovali v mládí, v kariéře nebo současníky. Věří, že tohleto cover album není jako žádné jiné cover album, které jste doposud slyšeli. Stejně jako u každého jiného alba Anubis Gate se i "Covered In Colors" dostalo stejné péče. Kytarista Kim Olesen k nahrávce řekl: "Protože jsme starší vážní lidé, vědomě jsme se snažili vyhnout se zjevným nástrahám coververzí metalových kapel". Místo toho skupina zacházela s těmito úžasnými písněmi, jako by byly jejich vlastními, a téměř všechny jsou kompletně přepracovány. Album je přehledně rozděleno do pěti oddílů. Můžete sedět ve svém oblíbeném koutku, být usídlen v úplně jiném, zatímco tam může být koutek, v němž se o pohled nestaráte. A stejně jako každý starý nevrlý posluchač prog rocku, můžete dostat šanci říci si "Zašli příliš daleko" ("No, They Didn’t…").

Je to zásadní album Anubis Gate? Snad ANO! "I když se to po prvním spuštění projektu nezdálo, stalo se to zásadním, když se ukázalo, že to není jen pár písní, ale plnohodnotný projekt alba sám o sobě." Ale proč? "Protože důvěřujeme procesu, který přináší tyto odpovědi. Po absolvování terapie, kterou byla "Covered In Black", nás zasáhla vlna produktivity. A pár písní určených jako B-strany pro budoucí singly se stalo EP. Ale pak se z projektu stal rozjetý vlak a nakonec to bylo nejdelší album, jaké jsme kdy udělali."

Deváté album skupiny Anubis Gate vyšlo 2. června 2023 pod názvem "interference" pod labelem No Dust Records. Je to pestrá sbírka materiálu napsaného a vytvořeného během posledních šesti let od jejich předchozího studiového alba a nahrávala je i stejná sestava, která hrála na posledních dvou albech (plus cover album "Covered In Colours"). Jedna věc, která je na "interference" evidentní, je, že album působí temnějším dojmem a také má větší rozmanitost hudby. Všechny písně jsou stejně tvrdé a stále melodičtější, ale v 66 minutách a deseti písních, které tvoří "interference", se objevují i různé zvuky. Album je přímější a zároveň obsahuje nejexperimentálnější skladby v jejich katalogu. Tvrdší hranu zvuku kapely je slyšet v písních jako "Equations" a "World Of Clay", zatímco melodičtější stránku Anubis Gate lze slyšet v písních "The Phoenix" a "The Intergalactic Dream Of Stardom". Má i jednu nejtěžší píseň, ale také nejstrašidelnější píseň, kterou kapela kdy udělala. Zatímco Anubis Gate jsou popisováni jako progresivní powermetalová kapela, power stránka věcí byla u "Interference" zmírněna a progresivní stránka kapely se dostává do popředí a lze ji slyšet ve skladbě "Dissonance Consonance" a v rozsáhlé titulové skladbě. Album je velmi soustředěné a zároveň je možná jejich dosud nejrozmanitější.Zpět
Členové:
Henrik Fevre - Vocals, Bass, Saxophone (2011-present)
Kim Olesen - Guitars, Keyboards (2005-present)
Morten Gade Sørensen - Drums (2013-present)
Michal Bodin - Guitars (2012-present)
Bývalí členové:
Morten Sorensen - Drums (2001-2012)
Jesper M. Jensen - Guitars, Bass, Keyboards (2001-2005), Guitars (2001-2012)
Jacob Hansen - Vocals (2006-2011)
Torben Askholm - Vocals (2003-2006)

Členové

(Celým jménem Henrik Fevre Nørgaard)
(Narozen 1. března 1972, Ålborg, Denmark)
Bass


Henrik Fevre je dánský zpěvák, skladatel, producent a hudebník z Alborgu pohybující se
v mnoha žánrech a stylech. V současné době je sólovým umělcem a členem metalové skupiny
Anubis Gate. Henrik také vyučuje.

Fevre začal svou hudební kariéru hraním rocku a metalu se svými přáteli, ale později změnil
svůj styl. V letech 1987 až 1998 byl členem dua (zpočátku skupiny) nazvané Heyday, v něž
působili Henrik a Nick Buus. Fevre začal studovat na The Danish Music Conservatory
v Alborgu v roce 1994 a účastnil se soutěže Europop, kam napsal spolu s Buusem píseň pro
debutové album norského bubblegum/europopového umělce Bambeeho "On Ice". Vyšlo
v roce 1999 (Japonsko) a 2000 (Norsko), což byla jeho první oficiální nahrávka. Buus a Fevre
pak nahráli 8 skladbové demo ve stejném stylu, ale brzy se rozešli, když se úspěch nedostavil.

V roce 2000 Fevre zahájil svou sólovou kariéru, než se vrátil ke svým hudebním kořenům tím,
že se připojil k metalové skupině Anubis Gate. Mezi jeho vedlejší projekty patří rocková
kapela Bounus a elektronické duo L’sektroskop.
Členové
(Narozen 1973, Odense, Denmark)
Guitars, Keyboards


Kim je dánský kytarista a hráč na klávesové nástroje, který se pohybuje v různých
stylech hudby jako pop, rock a metal. Je členem kapel Anubis Gate a Ordentlige Folk.
Zároveň je i studiovým hudebníkem a vyučujícím hudby.
Členové

(Narozen 12. dubna 1980, Rødekro, Denmark)
Drums


Morten je dánský hudebník a hráč na bicí. Byl nebo je členem kapel
In Pyramaze, Wuthering Heights, Anubis Gate a Firesoul. Ja také
zakládajícím členem a bubeníkem v Aurora a Scornfull.

Hostoval také na singlech kapel Aldaria a Lance King.
Členové
(Narozen ***, Denmark)
Guitars


Michal je dánský kytarista, který působil či působí v kapelách Anubis Gate,
Northern Empire, Prophecy a Prophets Of Doom.
Členové
(Narozen ***, Denmark)
Drums


Morten je dánský heavy metalový bubeník. Byl členem Anubis Gate, nyní působí v kapele Geronimo.

Je nutno podotknout, že existují tři dánští bubeníci s heavy metalu se stejným jménem, dva z nich byli členy Anubis Gate, ten třetí se jmenuje Morten Lowe Sørensen.
Členové

(Narozen ***)
Guitars, Bass, Keyboards


Jesper je dánský kytarista, který působil v kapelách Anubis Gate, Geronimo a Invocator.
Členové
(Narozen 9. listopadu 1970, Ribe, Denmark)
Vocals


Jacob je dánský producent, zvukový technik, heavy metalový kytarista a zpěvák a vlastník studia Hansen Studios v Ribe. Působil v kapelách Anubis Gate, Beyond Twilight, Eidetic, Invocator, Maceration a Pyramaze.

Už od svého dětství jako 6-8 letý se zajímal o hudbu. Hlavně se zajímal o zvuk a nejen o způsob psaní. Proto se zamiloval do ELO, kteří měli výrazný zvuk, ale také brzy ABBA byla skvělá. Když dospěl, chtěl se sám podílet na zvuku kapel.

Začínal v roce 1990 jako nezávislý technik a producent lokální metalové kapely pocházející z Esbjergu. Pracoval ve studiích Borsing Recording, Elsound, Take One, Los Angered, Lundgaard, AMP a dalších. Nyní provozuje od roku 2001 své vlastní Hansen Studios.

Od roku 1985 hraje na kytaru a zpívá v heavy metalové kapele Invocator, která je ale nyní v blíže neohraničené pauze. Hrál v ní na kytaru, basu a dokonce i na bicí.
Členové
(Narozen ***, Odense, Denmark)
Vocals


Torben je dánský zpěvák. Působil v kapelách Anubis Gate, Northern Empire, Prophecy, Prophets Of Doom a Rigid Domain.

Zpět
Studiové desky:
2023 interference
2020 Covered In Colours (covers album)
2017 Covered In Black
2014 Horizons
2013 Sheep (EP)
2011 Anubis Gate
2009 The Detached
2007 Andromeda Unchained
2005 A Perfect Forever
2004 Purification
Ostatní nahrávky:
2016 Orbits (Boxed set)
2011 Golden Days (SP)
Skupina:
Henrik Fevre - Bass, Vocals
Kim Olesen - Guitars, Keyboards, Songwriting
Michael Bodin - Guitars, Songwriting
Morten Gade Sorensen - Drums
Hosté:
Diskografie interference
Vyšlo 2. června 2023, No Dust Records, NDRE 054

Seznam skladeb:
01. Emergence (4:33)
02. Ignorance Is Bliss (7:09)
03. Number Stations (8:28)
04. The Phoenix (5:24)
05. Equations (4:53)
06. Dissonance Consonance (7:19)
07. The Intergalactic Dream Of Stardom (8:57)
08. World Of Clay (5:37)
09. Interference (8:53)
10. Absence (4:59)
Total Time: (66:12)

Recorded at Sphere Musik, at HenRec, at Hansen Studios, Ribe
Recorded [Drum Recording], Mixed [Drum Mix]: Jacob Hansen
Producer [Produced], Mixed: Kim Olesen
Mastered: Jacob Hansen
Glass Mastered at WWW.PROFACT-INTERNATIONAL.COM
Cover Art, Layout: Nikos Markogiannakis

Skupina:
Henrik Fevre - Bass, Vocals, Saxophone
Kim Olesen - Guitars, Keyboards, Songwriting
Michael Bodin - Guitars, Songwriting
Morten Gade Sorensen - Drums
Hosté:
Diskografie Covered In Colours
Vyšlo 24. dubna 2020, Nightmare Records

Seznam skladeb:
Starters:
01. Still Life In Mobile Homes (By Japan) ()
02. Red (By King Crimson) ()
03. Plantage (By Under Byen) ()
The Jazz-Metal Lounge:
04. Experiment (By Voivod) ()
05. Chromazone (By Mike Stern) ()
06. Glamour Profession (By Steely Dan) ()
The Beautiful Ones:
07. Entangled (By Genesis) ()
08. Atlas (By Coldplay) ()
The Eighties Corner:
09. To France (By Mike Oldfield) ()
10. Fade To Grey (By Visage) ()
11. S.A.T.O. (By Ozzy Osbourne) ()
No, They Didn’t…:
12. Aggressive Perfector (By Slayer) ()
13. Back In Black (By AC/DC) ()
14. Strawberry Fields Forever (By The Beatles) ()
Total Time: (00:00)

Produced: Kim Olesen & Jacob Hansen (drum production)

Skupina:
Henrik Fevre - Bass, Vocals, Saxophone
Kim Olesen - Guitars, Keyboards, Songwriting
Michael Bodin - Guitars, Songwriting
Morten Gade Sorensen - Drums
Hosté:
Hanne Havndrup - Double Bass (01)
Anne Vilain - Cello (01)
Diskografie Covered In Black
Vyšlo 1. září 2017, Nightmare Records, NMR585

Seznam skladeb:
01. Psychotopia (6:41)
02. The New Delhi Assassination (3:16)
03. The Combat (5:43)
04. Too Much Time (7:35)
05. A Journey To Nowhere (4:35)
06. Black (4:45)
07. Blacker (3:47)
08. Blackest (2:43)
09. Operation Cairo (9:17)
10. From Afar (7:24)
Total Time: (55:46)

Lyrics: Henrik Fevre
Producer, Mixing (assistant): Kim Olesen
Producer, Recording (drums), Mixing: Jacob Hansen

Skupina:
Henrik Fevre - Bass, Vocals
Kim Olesen - Guitars, Keyboards
Michael Bodin - Guitars
Morten Gade Sorensen - Drums
Hosté:
Diskografie Horizons
Vyšlo 15. dubna 2014, Nightmare Records, NMR-577

Seznam skladeb:
01. Destined to Remember (6:02)
02. Never Like This (A Dream) (4:08)
03. Hear My Call! (6:23)
04. Airways (6:50)
05. Revolution Come Undone (5:28)
06. Breach Of Faith (7:20)
07. Mindlessness (6:32)
08. Horizons (4:48)
09. A Dream Within A Dream (14:09)
10. Erasure (3:32)
Total Time: (65:12)

Producer: Kim Olesen
Producer, Recording, Engineering, Mixing, Mastering: Jacob Hansen
Cover art: Nikos Markogiannakis

Skupina:
Kim Olesen - Guitars, Keyboards
Michael Bodin - Guitars
Morten Gade Sorensen - Drums
Henrik Fevre - Bass, Vocals
Hosté:
Diskografie Sheep
EP, vyšlo 31. října 2013, Nightmare Records

Seznam skladeb:
01. Destined to Remember (4:58)
02. Sheep (Pink Floyd cover) (9:43)
03. Broken Wings (Mr. Mister cover) (6:17)
Total Time: (20:58)

Producer: Kim Olesen, Jacob Hansen

Skupina:
Morten Sorensen - Drums
Jesper M Jensen - Guitars, Keyboards (additional)
Henrik Fevre - Bass, Vocals, Keyboards (additional), Lyrics
Kim Olesen - Lead Guitars, Keyboards, Lyrics (09)
Hosté:
Diskografie Anubis Gate
Vyšlo 13. září 2011, Nightmare Records, NMR-555

Seznam skladeb:
01. Hold Back Tomorrow 07:04)
02. The Re-Formation Show (6:19)
03. Facing Dawn (4:59)
04. World in a Dome (8:08)
05. Desiderio Omnibus (4:45)
06. Oh My Precious Life (5:01)
07. Golden Days (6:26)
08. Telltale Eyes (4:47)
09. River (3:47)
10. Circumstanced (9:08)
Total Time: (60:24)
Producer: Kim Olesen, Jacob Hansen
Mixed, Mastered: Jacob Hansen
Photography: Simon Wedege
Artwork: Jens Reinhold

Skupina:
Kim Olesen - Guitars, Keyboards, Vocals (additional)
Jesper M. Jensen - Guitars, Keyboards (additional), Synthesizers
Jacob Hansen - Vocals (lead & backing), Guitars (additional)
Henrik Fevre - Bass, Vocals (lead & backing), Lyrics
Morten Sorensen - Drums
Hosté:
Diskografie The Detached
Vyšlo 30. března 2009, Locomotive Records, LM 699

Seznam skladeb:
01. On The Detached (0:41)
02. Find A Way (Or Make One) (5:48)
03. Yiri (7:22)
04. Lost In Myself (5:28)
05. Dodecahedron (5:48)
06. Pyramids (8:47)
07. Out Of Time (5:51)
08. Bloodoath (6:29)
09. Ammonia Snow (2:54)
10. Options - Going Nowhere (9:26)
11. A Lifetime To Share (6:18)
12. The End... (0:23)
Total Time (65:15)

Producer: Kim Olesen
Producer, Mastering, Mixing: Jacob Hansen
Design: Johnny Popeye
Photography: Filip O. Misiak

Skupina:
Kim Olesen - Guitars, Keyboards
Morten Sorensen - Drums
Jesper M. Jensen - Guitars
Henrik Fevre - Bass, Vocals (backing), Vocals (lead) (track 11)
Jacob Hansen - Vocals (lead), Guitars (additional)
Hosté:
Diskografie Andromeda Unchained
Vyšlo 17. srpna 2007, Locomotive Records, LM 502

Seznam skladeb:
01. Freak Storm at Post Zeta...One Child Missing... (0:49) (instrumental)
02. Snowbound (6:21)
03. Waking Hour (4:19)
04. Andromeda Unchained (4:59)
05. Banished from Sector Q (0:37) (instrumental)
06. Beyond Redemption (5:50)
07. Resurrection Time (5:11)
08. Escape Pod (0:31) (instrumental)
09. This White Storm Through My Mind (8:17)
10. The Final Overture (6:15)
11. Take Me Home (5:13)
12. Point of No Concern (5:59)
13. The End of Millenium Road (10:17)
14. The Stars of Canis Minor (1:14) (instrumental)
15. The Final Overture (remix) (hidden track) (4:20)
Total Time (70:12)

Producer: Kim Olesen
Producer, Mixing, Mastering: Jacob Hansen
Photography: Filip O. Misiak
Artwork: Björn Gooßes

Skupina:
Kim Olesen - Guitars, Keyboards, Vocals (backing) (10)
Morten Sorensen - Drums
Jesper M. Jensen - Guitars, Bass, Keyboards (additional) (03,04)
Henrik Fevre - Vocals (lead) (04,09), Vocals (backing)
Torben Askholm Vocals (lead & backing)
Hosté:
Martin Harboe - Vocals (backing) (08)
Jacob Hansen - Vocals (choirs) (10), Keyboards (additional) (05)
Diskografie A Perfect Forever
Vyšlo září 2005, Locomotive Records, LM 189

Seznam skladeb:
01. Sanctified (6:36)
02. Kingdom Come (3:58)
03. Future Without Past (6:15)
04. Curfew (4:59)
05. Children Of The Pauper King (6:42)
06. Approaching Inner Circle (5:37)
07. The Wanton Blades Of Lust (5:32)
08. Epitome Of Delusion (6:41)
09. Endless Grief (0:46)
10. A Perfect Forever (12:31)
     Part One: Utopia Revisited
     Part Two: A Perfect Forever
     Part Three: Gazing Through The Gate (Instrumental)
     Part Four: Collapse
Total Time (59:37)

Producer, Engineering: Jacob Hansen
Engineering, Co-producer: Kim Olesen
Artwork: Mattias Norén

Skupina:
Morten Sorensen - Drums
Jesper M. Jensen - Guitars, Bass, Keyboards
Torben Askholm - Vocals
Hosté:
Kim Olesen - Lead Guitars, Keyboards
Henrik Fevre - Vocals (harmony)
Jacob Hansen - Guitars (06)
Diskografie Purification
Vyšlo 26. dubna 2004, Locomotive Records, LM 183

Seznam skladeb:
01. Hall of Two Truths (1:30) (instrumental)
02. Downward Spiral (5:37)
03. Purification (5:45)
04. Hypernosis (6:42)
05. In the Comfort Of Darkness (6:38)
06. Before Anubis (3:02) (instrumental)
07. I, Demon (5:59)
08. The Shadow (5:23)
09. Discrowned (8:23)
10. Kingdom Of Duat (2:37) (instrumental)
Total Time (51:36)

Lyrics: Sonia Varan (05,08)
Producer, Recording, Mixing, Mastering: Jacob Hansen
Recording: Kim Olesen, Jesper M. Jensen, Morten Sorensen
Layout: Claus Jensen
Cover art, Artwork, Logo: Mattias Norén
Photography: Henrik Fevre


Skupina:
složení kapely jako na prvních čtyřech albech

Hosté:

Diskografie Orbits
Vyšlo 16. září 2016, Nightmare Records

Seznam skladeb:
01. Purification (original CD)
02. A Perfect Forever (original CD)
03. Andromeda Unchained (original CD)
04. The Detached (original CD)
Bonuses CDs:
05. Orbits [Disc 1]
   01. Hell to Pay (3:36)
   02. In the Valley Of The Kings (3:40)
   03. Downward Spiral (live) (6:08)
   04. Purification (live) (6:06)
   05. Future Without a Past (live) (5:24)
   06. Children of the Pauper King (live) (6:58)
   07. Destiny Wanted (5:03)
   08. Tragedy (4:44)
   09. Ordinary World (5:53)
   10. Yiri (live) (7:19)
   11. Find a Way (live) (6:04)
   12. Waking Hour (live) (4:32)
   13. Wouldn't It Be Good? (4:49)
   14. Cambodia (4:15)
   15. Golden Days (single version) (4:00)
Total Time: (78:31)
06. Orbits [Disc 2]
   01. Sheep (Pink Floyd cover) (9:26)
   02. Broken Wings (Mr. Mister cover) (6:09)
   03. Hold Back Tomorrow (live rehearsal) (7:31)
   04. Never Like This (live rehearsal) (4:12)
   05. Destined to Remember (live rehearsal) (5:49)
   06. Purification (live rehearsal) (6:05)
   07. Endless Grief - Hear My Call! (live rehearsal) (7:37)
   08. Airways (live rehearsal) (7:04)
   09. Golden Days (live rehearsal) (5:00)
   10. Revolution Come Undone (live rehearsal) (5:05)
   11. Options (Going Nowhere) (live rehearsal) (8:57)
   12. Snowbound (live rehearsal) (6:24)
Total Time: (79:19)
Limitované vydání cca 1000 výlisků. Reedice prvních 4 alb a 2CD Digipack s dříve nevydaným studiovým materiálem a živými nahrávkami, která obsahuje i 24-stránkovou brožuru s podrobnými informacemi o všech skladbách, současných i bývalých členech kapely. Orbits box, brožuru a digipack kresby navrhoval Sherry Grandy a Rob Castaneda SMC, Inc. Fotografovali Peter Svendsen (2009) a Vibeke Johansson (2013).

Skupina:
Morten Sorensen - Drums
Jesper M. Jensen - Guitars
Henrik Fevre - Bass, Vocals
Kim Olesen - Guitars, Keyboards
Hosté:
Diskografie Golden Days
SP, vyšlo 13. září 2011, Nightmare Records

Seznam skladeb:
01. Golden Days (Alternative Version) (4:00)
02. Wouldn't It Be Good (Nik Kershaw cover) (4:46)
03. In The Valley Of The Kings
04. The Shadow (Edit Version)
Total Time (8:46)
Jedná se o 4 skladbové promoční EP origiálně vydané dogitálně. Třetí skladba je bonus z debutového CD "Purification".

Zpět

Kim Olesen, Jesper M. Jensen, Jacob Hansen, Morten Sørensen, Henrik FevreKapela v roce 2014

Zpět
Oficiální stránky:
http://www.anubisgate.com/
https://www.facebook.com/AnubisGate/
http://www.myspace.com/anubisgate
http://www.last.fm/music/Anubis+Gate

ProgressRock Nahoru
Made by 
©  19.7.2019 
Menu Poslední aktualizace: 17.8.2023
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©