Animals As Leaders - progressrock.cz
     
     
     
     
     

Zpět
Animals as Leaders je americká instrumentální progresivní metalová kapela z Washingtonu, D.C. Její poslední sestavu tvoří kytaristé Tosin Abasi a Javier Reyes a bubeník Matt Garstka. Kapelu zformoval v roce 2007 lídr kapely a špičkový kytarista Tosin Abasi. Hrají instrumentální hudbu a jejich jedinečný hudební styl zahrnuje hudební vlivy od progressive metalu, metalu, jazz/fusion, elektroniky, latiny, klasiky s přidáním ambientních a elektronických prvků. Tento typ hudby sa zjednodušeně nazývá aj djent a Animals as Leaders jsou prominentní kapelou na této scéně.

Tosin vystřídal několik metalových skupin, až nakonec usoudil, že nejlepší by bylo mít svoji vlastní kapelu. To bylo v období, kdy se rozpadla jeho předchozí metalcorová kapela Reflux rozpadla. Hudební heavy metalové vydavatelství Prosthetic Records znala Abasiho kytarovou práci a požádala jej, aby pro ně nahrál sólové album. Abasi zpočátku odmítl s pocitem, že taková snaha by byla "... egoistická a zbytečná". Abasi se proto rozhodl pro roční studium hudby, protože pocítil, že nedokáže dosáhnout svého vrcholu ve hře na kytaru. Poté, co Abasi dokončil svůj kurz, přijal nabídku labelu na sólový projekt. Jméno Animals as Leaders bylo inspirováno románem Ishmael od Daniela Quinna z roku 1992, který se věnuje antropocentrismu. Abasi vytvořil jméno jako připomenutí toho "že jsme v podstatě zvířata".

První album Animals as Leaders bylo nahráno počátkem roku 2008. Abasi nahrál většinu kytarových a basových partů na albu, několik kytarových sól, bicí a různé syntetizované efekty naprogramoval kytarový expert Misha Mansoor z Periphery a Haunted Shores. Album vyšlo 28. dubna 2009 společností Protehetic Records. První debutové album nazvané krátce "Animals as Leaders" způsobilo senzaci v hudebních progresivních kruzích. Neobvykle náročná a abstraktní metalová hudba měla úspěch a vystřelila Tosina Abasiho mezi kytarovou elitu. Album se vyznačuje těžkotonážním zpracováním, ale také zajímavými melodickými nápady. Tosin se rozhodl přijmout do kapely další členy, z nichž hlavně kytarista Javier Reyes je stabilním článkem, bubeníkem se stal Navene Koperweis. Na turné v roce 2009 se kapela vydala ve čtyřčlenném obsazení - kytarový virtuoz na osmi strunnou kytaru Tosin Abasi (ex-Reflux, Born of Osiris), Javier Reyes na baskytaru, bubeník Navene Koperweis (Animosity, the Faceless) a basista a klávestista Chebon Littlefield na společné turné s kapelou Between The Buried and Me. Kromě toho vystoupikla také na jednorázovém show s dalšími instrumentálními prog kapelami a kolegy z nahrávací firmy na Scale the Summit v Dallasu dne 17. listopadu 2009.

V roce 2010 se kapela vystupovala na exkluzivním turné, včetně Summer Slaughter Tour 2010 s takovými akty jako Decapitated, Vital Remains, Carnifex, The Faceless, All Shall Perish, The Red Chord, Cephalic Carnage, Veil of Maya a Decrepit Birth. V témže roce vydali digitální singl nazvaný "Wave Of Babies" na iTunes. Po ukončení Summer Slaughter Tour se kapela vydala na turné společně více s mainstreamovými kapelami jako Circa Survive, Dredg a Codeseven, a to od poloviny roku 2010 až do začátku roku 2011, začátkem roku 2011 se pak zúčastnila turné po boku Underoath, Thursday a A Skylit Drive, aby podpořila nejnovější nahrávku Underoath "O" (Disambiguation).

Dne 26. května 2011 se Animals as Leaders zúčastnili benefiční přehlídky Červeného kříže s názvem "Josh Barnett Presents The Sun Forever Rising" v House of Blues ve West Hollywood, Kalifornie. Krátce poté začali své první turné, na kterém je doprovázeli Intronaut, Dead Letter Circus, Last Chance to Reason a Evan Brewer. Dne 27. července 2011 během vystoupení na Masquerade v Atlantě, Georgia, Tosin Abasi oznámil, že nahrávají show pro živou DVD nahrávku. Kapela byla vybrána jako první doprovod kapely Between the Buried and Me na jejich evropské turné v září 2011, společně s francouzskou kapelou Doyle.

Jako následovníka kapela vydala své druhé studiové album "Weightless", které vyšlo 8. listopadu ve Spojených Státech, 6. listopadu v Evropě a 7. listopadu ve Velké Británii. Toto album už bylo dílem kapely s opravdovými bicími. Tato deska však zní dost odlišně od první nahrávky. Reakce se sice různily, ale kladné přijetí ze strany fanoušků i recenzentů převládlo. Celkově však už nezpůsobilo takový šok jako debutové album. I když z druhé stránky mělo celkom slušný úspěch v prodejnosti ve Spojených Státech.

Na jaře roku 2012 se Animals as Leaders vydali na turné po Evropě. Po návratu do Severní Ameriky a otevírali koncety pro Thrice. Bubeník Navene Koperweis ale v březnu 2012 opustil kapelu, což způsobilo menší šok. Vypadalo to ale, že Navene odchází velmi přátelsky, když vydal toto prohlášení o svém odchodu:
"Tosin a Javier jsou dva nejštědřejší, pečující a nejchápavější jedinci, se kterými jsem se kdy setkal, a těším se na celoživotní přátelství s oběma. Během uplynulého desetiletí jsem nedělal nic jiného než hudbu. Nahrávání, psaní, hraní, zkoušky, turné a produkce. Je to za mnou, co jsem představoval jako dítě, když jsem začínal. Mé nové cíle přesahují pouze hraní na bicí a já jsem typ člověka, který bude neustále honit nové sny. Brzy uvidíte mnohem více."

Společnost Protehetic Records hned nato 23. března 2012 oznámila, že se na turné ke kapele připojí bubeník Matt Garstka. "S Mattem nevidíme nic jiného než skvělý potenciál a těšíme se, že s ním vystoupíme na nadcházejících turné," říká Abasi. "Cítíme se velmi nadšeni pro budoucnost AAL, která je jasnější než kdy jindy. Jsem nadšený, že naši fanoušci uslyší některé nové skladby, které chystáme do budoucna!"

Dne 28. listopadu 2012 Misha Mansoor, producent prvního alba Animals as Leaders, oznámil, že začal psát riffy spolu s Tosinem Abasiem a mají v úmyslu začít nahrávat jejich třetí album. O dva dny později bylo potvrzeno, že Mansoor dokončil ve studiu s kapelou další dvě písně. Dne 14. února 2014 skupina oznámila své třetí studiové album "The Joy Of Motion", které vyšlo 25. března 2014 prostřednictvím společnosti Sumerian Records. Album debutoval na pozici #23 na Billboard Top 200.

Dne 2. února 2016 odhalila společnosti Instagram, že kapela pracuje na svém čtvrtém studiovém albu. Ke konci roku, dne 22. září uvedli, že album se bude jmenovat "Madness Of Many" a vyjde 11. listopadu 2016. O týden později 30. září vydali singl z alba "The Brain Dance". A další měsíc 18. října pak vydali další píseň z připravovaného alba nazvanou "Arithmophobia".

Animals As Leaders se od té doby objevují v různých mediálních publikacích po celém světě, včetně Guitar World, Total Guitar, Modern Drummer, Rolling Stone, LA Weekly a mnoho dalších. Získali smluvní podporu od významných společností (Ibanez Guitars, ESP Guitars, Tama Drums) a podařilo se jim hrát vedle nejlepších kytarových legend jako Steve Vai, Joe Satriani, Guthrie Govan a mnoho dalšími.

Abasi a Reyes jsou také členy supergroup nazvané T.R.A.M., kde působí spolu s bývalým vietnamským instrumentalistou z The Mars Volta Adriátem Terrazasem-Gonzálezem a bubeníkem Suicidal Tendencies Ericem Moore. V roce 2012 vydali krátké 30 minutové EP "Lingua Franca". Hudebně se jedná o progresivní metal a trochu připomíná starší tvorbu kapely King Crimson. Reyes má také svůj vedlejší projekt Mestis.

Tosin Abasi hraje na osmistrunnou kytaru různými technikami jako tapping, slapový štýl nebo prstové hranie ve virtuózní formě. Kapely Animals As Leaders a Chimp Spanner patří mezi zakladatelé takovéto instrumentální hudby. Obě kapely inspirovaly mnoho dalších a tak začaly vyrůstatťpodobně zaměřené kapely jako houby po dešti. Kvalitou se jim však mohou vyrovnat jen málokterá.

Průkopnické, žánrově se vymykající instrumentální trio Animals As Leaders vypustilo třetí nový singl z připravovaného alba "Parrhesia". Skladba s názvem "Gordian Naught" je doplněna doprovodným videem. Po šesti letech tak nové album "Parrhesia" vyjde 25. března 2022 u Sumerian Records. Album bylo dosud ohlášeno vydáním singlů "Monomyth" a "The Problem Of Other Minds", které dohromady zaznamenaly od vydání 1,45 milionu zhlédnutí na YouTube a přes 2,4 milionu streamů jen na Spotify.

Kapela rovněž oznámila turné "Parrhesia", které zasáhne 19 měst po celých Spojených státech, aby doprovázelo jejich nadcházející stejnojmenné album. Toto monumentální turné, produkované Live Nation, bude obsahovat dva speciální sety progresivní metalové skupiny – jeden z nich bude obsahovat nové album "Parrhesia" jako celek. Turné začíná na konci března v Denveru 30. března a poputuje do dalších 18 měst a skončí v Los Angeles v Kalifornii ve významném Ace Theatre 22. dubna 2022.

Instrumentální heavy progresivní rockové trio Animals As Leaders oznámilo data evropského turné na leden 2023. Budou to první termíny od doby, kdy kapela hrála v Evropě od roku 2019 a kapela si zahraje ve Velké Británii, Francii, Nizozemsku a Německu. Bude to také první příležitost slyšet naživo skladby z vysoce ceněného posledního alba kapely "Parrhesia", které vznikalo šest let a vyšlo v březnu 2022. Animals As Leaders se chystají vyrazit na turné po USA s kapelou Incubus, než se spojí s Lamb Of God, Killswitch Engage a Fit For An Autopsy na další vystoupení. V prosinci 2022 skupina vystoupí ve třech latinskoamerických hlavních vystoupeních, kdy zavítá do Brazílie, Argentiny a Chile.

Zpět
Členové:
Tosin Abasi - Guitars (2007-present), Bass (2008-2012)
Javier Reyes - Guitars (2009-present), Bass (2015-present)
Matt Garstka - Drums (2012-present)
Bývalí členové:
Navene Koperweis - Drums, Keyboards (2009-2012)
Matt Halpern - Drums (2009)
Chebon Littlefield - Bass, Keyboards (2007-2009)
Misha Mansoor - Drums (2007-2009), Keyboards (2008-2009,2012-2014), Bass (2012-2014)
Adam "Nolly" Getgood - Bass (2014-2015)
Diego Farias - Keyboards (2014-2015)

Členové

(Celým jménem Oluwatosin Ayoyinka Olumide "Tosin" Abasi)
(Narozen 7. ledna 1983, Washington, D.C.)
7 and 8 String Guitars, Bass


Tosin je nigerijsko americký hudebník, nejznámější jako zakladatel a sólový kytarista progresivní metalové skupiny Animals as Leaders. Před založením Animals as Leaders byl kytaristou metalcoreové kapely Reflux. A Animals as Leaders nahráli a vydali čtyři alba: bezejmenný debut, "Weightless", "The Joy Of Motion" a nejceněnější album "The Madness Of Many".

Narodil se ve Washingtonu D.C. nigerijským přistěhovalcům do Spojených států. Jméno Abasiho "Oluwatosin" znamená "Bůh je hoden, aby sloužil" v Yorubě. Jeho bratr Abdul Abasi je bývalým zkušebním pilotem v armádě Spojených Států a v současné době je módním návrhářem.

Abasi je převážně kytarista samouk. Poprvé uchopil kytaru v domě svého přítele, prostě začal sjíždět struny a stvořil jednoduché sólo rovnou z fleku. Od tohoto okamžiku si rozšiřoval hudební obzory i výukou hry na klarinet na základní škole. Později si začal vypůjčovat instruktážní videokazety hair metalových kytaristů z jeich místního hudebního obchodu. O některých videích prohlásil, že by je nejraději vůbec nechtěl prohlédnout kvůli sprostým výrazům u některých kapel. Abasi se vyjádřil, že když se rozhodl učit se na kytaru, jeho otec byl "naprosto liberální v celé věci, povzbuzoval jej a byl pyšný" a skutečně mu koupil i jeho první kytaru. Nicméně jeho matka původně měla konzervativnější náhled. Tosin v rozhovoru prohlásil: "Moje matka rozhodně představuje více tradiční imigrantskou mentalitu ve vzdělání a tradiční směřování je mnohem důležitější než tvůrčí snaha".

Stal se kytaristou v Silver Spring, v marylandské metalové kapele PSI. Do další metalcore kapely Reflux z Washingtonu, D.C., vstoupil již počátkem roku 2000. Během představení Reflux si společnost Protehetic Records všimla jeho schopností a nabídla mu vydat nahrávku jako sólový umělec. Nejprve odmítl, když se vyjádřil, že se na to ještě necítí se svými dovednostmi, aby složil vlastní nahrávku. Poté se Abasi zapsal na Institute of Music v Atlantě. Po absolvování studia kontaktoval společnost Protehetic Records s dotazem, zda nabídka stále trvá. Teprve poté vytvořil svůj "sólový" projekt Animals as Leaders, jehož jméno si vypůjčil z knihy Ishmael.

V roce 2009 natočil první album Animals as Leaders s Mishou Mansoor (Periphery), který nahrávku produkoval a natočil album s Tosinem a také programoval bicí. Javier Reyes a Navene Koperweis byli doplněni na posty rytmické kytary a bicích k dokončení alba, čímž se z projektu stala plnohodnotná koncertní kapela. Tosin také koncertoval s kapelou Born of Osiris jako náhradní kytarista za bývalého člena Matta Pantelise, zatímco kapela zkoušela nalézt jeho trvalou náhradu.

V roce 2011 začal Tosin dávat dohromady materiál pro novou skupinu T.R.A.M., která se skládala z Javiera Reyese, jeho kolegy z Animals As Leaders, bubeníka Suicidal Tendencies Erica Moore a bývalého instrumentalistu The Mars Volta Adriána Terrazas-Gonzáleze. T.R.A.M." jsou počáteční písmena jmen znamená Terrazas, Reyes, Abasi a Moore. V polovině března 2011 T.R.A.M. odehráli jejich první show na South by Southwest, vícedenním hudebním festivalu v Austinu, Texas. Tosin vysvětlil, že se zformoval T.R.A.M. jako trio, kde byl on, Javier a Adrian jako projekt pro některé nápady, které napsal a cítil u nich, že se nehodí pro Animals as Leaders. Eric Moore nebyl zahrnut do sestavy až do fáze nahrávání alba, a pak napsal a nahrál všechny bicí na albu během několika týdnů.

Na NAMM 2013 byla odhalena značková kytara Tosina Abasiho Ibanez TAM 100. Tato kytara je založena na typu Model Ibanez RG2228, který již několik let používal a který obsahuje jeho signaturou DiMarzio Ionizer. V červenci 2014 se objevil Tosin v první epizodě Guitar Power, webové sérii sponzorovaná časopisem D'Addario String a magazínu Rolling Stone.

Od března 2014 byl Tosin na turné s Animals As Leaders. V říjnu 2014 se pak potvrdilo, že se Tosin připojí k Joe Satrianimu, Guthrie Govanovi a Mike Keneallymu na turné G4 během roku 2015. V dubnu a květnu 2016 se Abasi připojil k hudebníkům Nuno Bettencourt, Yngwie Malmsteen, Steve Vai a Zakk Wylde jako součást turné Generation Ax.

Členové

(narozen *** )
7 and 8 String Guitars, Bass


Javier je členem uznávané progresivní metalové skupiny Animals As Leaders, Javier Reyes doplňuje práci kolegy AAL kytaristy Tosina Abasiho, když neustále posunuje hranice hry na kytaru. Javier je znám svým inovativním, klasicky ovlivněným přístupem k 8-strunným kytarám s rozšířeným rozsahem, a to jak ve své hlavní kapele, tak v dalších projektech Mestis a T.R.A.M.

Členové






(celým jménem Matthew Wolfgang "Matt" Garstka)
(Narozen 27. dubna 1989,
Hopewell, Virginia, United States)

Matthew je americký bubeník, který je hlavně spojován s instrumentální progressive metalovou kapelou Animals as Leaders.

Matt je syn profesionálního kytaristy Grega Garstky, narodil se v Hopewell ve Virginii a vyrůstal ve Westfieldu, Massachusetts. Na bicí začal hrát ve věku 8 let. Ve 12 letech už začal hrát s otcem, hráli rockovou, bluesovou a reggae hudbu. Ve 14 letech se Garstka setkal s Joe Sallinsem, který mu představil fusion, funk, latinskou hudbu i jazzové bubnování, když se účastnil výukových dílen ve veřejných školách v New England. Ještě ve 14 letech se Matt objevil na DVD Sallins DVD Mr. Cool. V věku 16 let začal Garstka brát lekce s Bobem Gullottim. Mezitím mu jeho otec Greg Garstka dal příležitost učit se soukromě v jeho hudebním obchodě Performance Music ve Westfield, MA. V roce 2006 vydal EP s punkovou kapelou Backstab a v roce 2007 vydal své první sólové album "Heavy Volume" s Joel Stroetzelem z Killswitch Engage, Chis Reganem z FNB a Jo Sallinsem. Po ukončení střední školy navštěvoval Garstka Berklee College of Music v Bostonu. Během studií v Berklee natáčel Matt s africkou hip hopovou skupinou Gokh-Bi System. V roce 2011 školu Garstka absolvoval a přestěhoval se do Los Angeles.

Ve stejném roce byl uveden na GospelChops.com DVD "Shed Sessionz Vol. 3". Brzy po přemístění do Los Angeles se Garstka seznámil s Tosinem Abasim a připojil se k jeho skupině Animals as Leaders po odchodu bubeníka Navene Koperweise. S kapelou Animals as Leaders Garstka nahrál album "The Joy of Motion" v roce 2014. V roce 2012 Garstka naprogramoval bubny pro debutové EP projektu Mestis "Basal Ganglia". V březnu roku 2015 se Garstka objevil na obálce časopisu Modern Drummer.

Během své kariéry Garstka vystupoval s umělci jako Rohn Lawrence, David Stolz, Tony Smith, Doug Johns, Toni Blackman, Derek Jordon nebo Evan Marien.

Matt Garstka je považován za jednoho z klíčových progresivních bubeníků své generace. S lekcemi z Berklee na svých bedrech a 12 lety zkušenosti, není divu, že se spojil s Animals as Leaders. V žádném případě to není pouze metalový bubeník. Jeho stylistické pozadí v chronologickém pořadí prochází všemi styly - blues, rock, reggae, funk, fusion, latin, punk, jazz, metal, R & B, gospel a jakýkoliv styl, kterým byste nazvali hudbu kapely Animals as Leaders (Progressive Instrumental Jazz Metal?)

Členové
Navene Koperweis
(znám také jako Navene K, Navene-k)
(Narozen 31. května 1985, San Jose, California, US)
Drums, Keyboards (2009-2012)


Navene je fenomenální americký hudebník, bubeník, multi-instrumentalista, skladatel a producnt, nejznámější jako zakládající bubeník kapel Animosity a Animals as Leaders. Žije v Soquel, California.

Koperweis začal bubnovat, když mu bylo jedenáct let. Absolvoval Beach High School v Soquel, California. Hrával v kapele The Faceless, spustil svůj technical death metalový projekt Fleshwrought, kde hraje na všechny nástroje. Po odchodu z Animals as Leaders působil především jako hudební producent, aby nyní vyrukoval s naprosto dechberoucím počinem. Je také dubstep/electronica producentem a v současné době pracuje na svém debutovém elektronickém albu.

Nahrál desky s An Endless Sporadic "Magic Machine" (2016), s The Minerva Conduct album "The Minerva Conduct" (2017), s Fleshwrought "Dementia/Dyslexia" (2010), nahrával také s Hoods, Animozity, Evan Brewer a nejnovější Entheos.

Mezi jeho hlavní vlivy patří Tim Alexander, Joey Jordison, Kevin Talley, John Longstreth, Terry Bozzio, Skrillex, Noisia a Deadmau5.

Členové
(Narozen ***, Baltimore, USA)
Drums (2009)


Matt Halpern pochází z Baltimore a začínal hrát na bicí ještě v hodně mladém věku - byly mu 3 roky. Díky soukromým lekcím získal Matt hluboké znalosti bubnování a aplikoval je na hraní skladeb ve všech hudebních žánrech.

Kromě střední školy Matt vystupoval i lokálně a během vysoké školy vystupoval o víkendech po severovýchodním regionu. Do ukončení vysoké školy a do kolejní kariéry Matt intenzívně rozšiřoval seznam studentů od začátečníků až po pokročilé ve všech věkových kategoriích. Během studií se Matt zdokonaloval a hrál v místních barech s mainstreamovými rockovými a reggae cover kapelami o víkendech.

Po ukončení studia Matt značně koncertoval s několika kapelami a nakonec se připojil k instrumentální skupině Animals as Leaders. Po odchodu od této kapely v roce 2009 Matt dostal příležitost zapojit se do progresivní metalové kapely Periphery a od té doby s nimi koncertuje a nahrává.

Vystupuje a koncertuje po celém světě, Matt s Periphery sdílejí pódium s kapelami jako je Dream Theater, Gojira, Lamb of God, The Dillinger Escape Plan, August Burns Red, Arch Enemy a mnoha dalšími. V roce 2008 založil Matt Bandhappy - jediné on-line tržiště pro výuku živé hudby od hudebníků ze všech koutů celého světa. Na Bandhappy si fanoušci a hudebníci mohou vyzkoušet lekce se svými oblíbenými umělci a učiteli prostřednictvím vlastního videohovoru Bandhappy.

Matt byl také oceněn, když získal:
* Winner: Best Metal Drummer volbou čtenářů magazínu Modern Drummer v roce 2013
* Runner Up: Best Clinician/Educator volbou čtenářů magazínu Modern Drummer také v roce 2013

Členové Chebon Littlefield
Bass, Keyboards, Synthesizers (2007-2010)

Chebon Littlefield je studiový hudebník, který kapelu Animals as Leaders doprovázel na koncertech v letech 2007-2010.



Zpět
Studiové desky:
2022 Parrhesia
2016 The Madness Of Many
2015 Animals as Leaders Encore Edition
2014 The Joy Of Motion
2011 Weightless
2010 Wave Of Babies (SP)
2009 Animals As Leaders
Mestis (Javier Reyes & Matt Garstka)
2015 Polysemy
2012 Basal Ganglia


Skupina:
Tosin Abasi - Guitars
Javier Reyes - Guitars, Bass
Matt Garstka - Drums
Hosté:
Diskografie Parrhesia
Vyšlo 25. března 2022, Sumerian Records

Seznam skladeb:
01. Conflict Cartography ()
02. Monomyth ()
03. Red Miso ()
04. Gestaltzerfall ()
05. Asahi ()
06. The Problem Of Other Minds ()
07. Thoughts And Prayers ()
08. Micro-Aggressions ()
09. Gordian Naught ()
Total Time (00:00)

Recording at Sphere Studios, Burbank, CA
Mixing & Producer: Javier Reyes
A&R: Ash Avildsen, Nick Walters
Drum Engineering: Francesco Cameli
Mastering: Ermin Hamidovic
Artwork: Dario Veruari
Layout: Daniel McBride

Skupina:
Tosin Abasi - Guitars
Javier Reyes - Guitars, Bass
Matt Garstka - Drums
Hosté:
Travis Stewart AKA "Machinedrum" - Electronics/Synths (04)
Diskografie The Madness Of Many
Vyšlo November 11, 2016, Sumerian Records, 817424016483

Seznam skladeb:
01. Arithmophobia (6:01)
02. Ectogenesis (4:55)
03. Cognitive Contortions (4:29)
04. Inner Assassins (5:29)
05. Private Visions Of The World (4:56)
06. Backpfeifengesicht (4:26)
07. Transcentience (5:31)
08. The Glass Bridge (5:03)
09. The Brain Dance (7:00)
10. Apeirophobia (4:58)
Total Time (53:13)

Recording at Sphere Studios, Burbank, CA
Mixing & Producer: Javier Reyes
A&R: Ash Avildsen, Nick Walters
Drum Engineering: Francesco Cameli
Mastering: Ermin Hamidovic
Artwork: Dario Veruari
Layout: Daniel McBride

Skupina:
Tosin Abasi - Guitars, Programming
Mischa Mansoor - Programming, Engineering
Hosté:
Diskografie Animals as Leaders Encore Edition
Vyšlo 10. července 2010, Prosthetic Records

Seznam skladeb:
01. Tempting Time (5:23)
02. Soraya (4:27)
03. Thoroughly at Home (4:02)
04. On Impulse (6:09)
05. Tessitura (1:06)
06. Behaving Badly (4:26)
07. The Price of Everything and the Value of Nothing (5:32)
08. CAFO (6:41)
09. Inamorata (6:08)
10. Point to Point (1:44)
11. Modern Meat (2:06)
12. Song of Solomon (4:16)
13. Wave Of Babies (5:29)
14. Kalimba (previously unreleased) (6:38)
15. Orea (Demo) (1:57)
Total Time: (66:04)

Nahrávka "Encore edition" debutu kapely obsahuje navíc tři bonusové skladby "Wave Of Babies" (poprvé na CD!) a dříve nevydané skladby "Kalimba" a demo z roku 2001 "Orea", stejně jako vylepšené umělecké dílo do formátu 3-D snímku. Vlastní AAL 3-D brýle jseu také zahrnuty v setu!

Skupina:
Tosin Abasi - guitars
Javier Reyes - guitars
Matthew Garstka - drums
Hosté:
Misha Mansoor
Adam Getgood -
Diego Farias -
Navene Koperweis -
Diskografie The Joy Of Motion
Vyšlo March 25, 2014, ADA / Sumerian Records

Seznam skladeb:
01. Kascade (5:23)
02. Lippincott (4:22)
03. Air Chrysalis (5:05)
04. Another Year (3:50)
05. Physical Education (4:40)
06. Tooth And Claw (4:23)
07. Crescent (4:23)
08. The Future That Awaited Me (4:33)
09. Para Mexer (4:29)
10. The Woven Web (4:07)
11. Mind-Spun (4:35)
12. Nephele (4:31)
Total Time: (54:21)

Recorded at Swing House Studios, Hollywood, CA
Mixing, Producer: Adam "Nolly" Getgood
Drum Engineering: Sam Martin
Drum Editing: Jeff Dunne
Electronics, Producer: Navene K
Mastering: Forrester Savell
Artwork, Design: Jay Wynne
Photography: Rose Marincil, Chris Carder

S kombinací vnitřního instinktu a téměř mechanickou technickou brilantností se 8-strunný virtuóz Tosin Abasi vrací s albem "The Joy of Motion", třetím albem jeho projektu Animals as Leaders. Tam, kde zvuky některých jeho dalších kolegů od Sumerian Records mohou někdy připadat jako studené a jednoznačné, přináší Abasi do projektu pocity krásy a zázraku, který se cítí více propojen s tradičním progresivním metalem, zkoumá melodii a současně tlačí své muzikantství do oslňující nové výšky. Tato rovnováha pomáhá dodat člověku pocit, který se někdy může zdát jako sterilní, což dělá z "The Joy of Motion" další divoce působivý výlet Abasiho a jeho prog-metalového outfitu.

Skupina:
Tosin Abasi - Guitars
Javier Reyes - Guitars
Navene Koperweis - Drums
Hosté:
Diskografie Weightless
Vyšlo November 14, 2011, Prosthetic, 101061

Seznam skladeb:
01. An Infinite Regression (3:25)
02. Odessa (4:14)
03. Somnarium (4:15)
04. Earth Departure (5:10)
05. Isolated Incidents (3:47)
06. Do Not Go Gently (3:41)
07. New Eden (2:40)
08. Cylindrical Sea (4:32)
09. Espera (2:13)
10. To Lead You To An Overwhelming Question (4:50)
11. Weightless (5:16)
12. David (2:27)
Total Time (46:36)

Producer: Navene Koperweis, Animals as Leaders
Mastering: Dustin Miller
Mixing: Javier Reyes
Artwork, Design: Jay Wynne
Album debutovalo na čísle 92 v žebříčku Billboard Top 200. Album "Weightless" znamená změnu tónu u Animals as Leaders. Zatímco bezejmenné album z roku 2009 svedlo dohromady kytaristu Tosina Abasiho a Mishu Mansoora, kteří se zabývali všemi hudebními posty, na tomto studiovém albu "Leaders" přrdstavují novou sestavu, v níž jsou 8-strunný virtuoz Tosin Abasi, bubeník Navene Koperweis a rytmický kytarista Javier Reyes, a zaměřují se stejně na strukturz skladeb stejně jako na rychlost v jejich instrumentálních cvičeních. Dalším pozoruhodným zlepšením je, že přidávají elektronické dohrávky (a la "Impulse") ve více instrumentacích, aby se hudba stala mnohem složitější.

Skupina:
Tosin Abasi - Guitars, Programming
Mischa Mansoor - Programming, Engineering
Hosté:
Diskografie Wave Of Babies
SP, vyšlo 22. června 2010, Prosthetic Records

Seznam skladeb:
01. Wave Of Babies (5:29)
Total Time: (5:29)



Skupina:
Tosin Abasi - Guitars, Bass Guitar
Misha Mansoor - Keyboards, Drum Programming
Hosté:
Diskografie Animals As Leaders
Vyšlo April 28, 2009,

Seznam skladeb:
01. Tempting Time (5:23)
02. Soraya (4:27)
03. Thoroughly At Home (4:02)
04. On Impulse (6:09)
05. Tessitura (1:06)
06. Behaving Badly (4:26)
07. The Price Of Everything And The Value Of Nothing (5:32)
08. CAFO (6:41)
09. Inamorata (6:08)
10. Point To Point (1:44)
11. Modern Meat (2:06)
12. Song Of Solomon (4:16)
Total Time: (52:04)

Producer: Tosin Abasi
Engineer, Mastering, Mixing: Misha Mansoor



Skupina:
Javier Reyes - Guitars
Matt Garstka - Drums
Hector Barez - Percussion (Calle 13)
David Stout - Trombon (Marvin Gaye)
Hosté:
Diskografie Polysemy
Vyšlo 6. listopadu 2015, Sumerian Records, SUM627

Seznam skladeb:
01. Gentle Giant (3:33)
02. Pura Vida (4:45)
03. Menos Mal (4:12)
04. Eclipse (3:20)
05. Mt. Pleasant (4:04)
06. Paloma (1:55)
07. Manifestacion (4:17)
08. Papillion (3:59)
09. Uno Mas More (3:18)
10. Gordo (3:34)
Total Time: (53:34)

Mestis je skupina složená z kytaristy Animals As Leaders Javiera Reyese a bubeníka Matt Garstky, percussionisty z Calle 13 Hectora Bareze a trombonisty od Marvina Gaye Davida Stouta.

Skupina:
Javier Reyes - Guitars, Bass
Hector Barez - Percussion (Calle 13, Bio Ritmo)
Matt Garstka - Drums, Handling Drum Programming
David Stout - Trombon (Marvin Gaye, Juan Gabriel, Smokey Robinson)
Hosté:
Diskografie Basal Ganglia
EP, vyšlo 27. listopadu 2012, Sumerian Records, SUM249

Seznam skladeb:
01. Te Mato (4:06)
02. Semilla (2:53)
03. Olvidala (2:34)
04. Menta (5:01)
05. Luz Y Cielo (1:50)
Total Time: (00:34)

Producer: Javier Reyes
Mixing: Javier Reyes
Světový renomovaný kytarista Javier Reyes (Animals As Leaders, T.R.A.M.) zformoval nový sólový projekt Mestís, který je rovněž plně instrumentální. Debutové EP "Basal Ganglia" obsahuje pět skladeb, které představují obrovskou hudební Reyovou rozmanitost a představují zajímavou paletu nástrojů nahraných vysoce uznávanými hudebníky. EP vyšlo 27. listopadu. 2012. Mestís představují hudebníci Javier Reyes na kytaru, baskytaru, producent a mixážní práce, Matt Garstka (Animals As Leaders) obsluhuje programovací bicí, Hector Barez (Calle 13, Bio Ritmo) zvládá hru na percussion a David Stout (Marvin Gaye, Juan Gabriel, Smokey Robinson) hraje na trombon.

Zpět

Animals As Leaders - 2014 NAMM


AAL 2009 - Navene Koperweis, Javier Reyes, Chebon Littlefield, Tosin Abasi





Matt Garstka









Zpět
Oficiální stránky:
http://www.animalsasleaders.org
http://www.mattgarstka.com


ProgressRock Nahoru
Made by 
©  15.11.2017 
Menu Poslední aktualizace: 9.10.2022
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©