Ambrosia

Zpět
Ambrosia je americká prog/soft-rocková skupina, která vznikla v jižní Kalifornii v roce 1970. Z obchodního hlediska byla kapela Ambrosia dost úspěšná a získala si oblibu u amerických fanoušků příjemnými melodickými skladbami. Ambrosia měla pět hitových singlů v Top 40 v letech 1975 až 1980, a po pauze ke konci 80. let minulého století byla většina původních členů kapely aktivně s kapelou během posledních 25 let až po současnosti. Ambrosia dodnes vystupuje mezinárodně a spolupracovala v minulosti i současnosti s takovými umělci jako Leonard Bernstein, Kurt Vonnegut Jr., Alan Parsons, Bruce Hornsby, nejnověji pak třeba Michael McDonald.

Skupina byla původně ustavena jako kvartet, když zakládajícími řleny byli kytarista a zpěvák David Pack, basista a zpěvák Joe Puerta, klávesista Christopher North a bubeník Burleigh Drummond. Zakládající členové Ambrosia pocházejí z jižní Kalifornie ze South Bay, později se usadili v San Pedro jako v jejich rodném městě. V roce 1970 si zvolili jméno Ambrosia, které mělo představovat vizi jejich hudby: všechny odstíny, aranžmá, barvy a styly. Ambrosia byl bůh věčné mladosti a krásy u starověkých Řeků. Přestože Ambrosia měla mnoho rádiových hitů v roce 1970, hodně materiálu na jejich pěti prvních albech má progresivní charakter. Jejich počáteční hudební vlivy pocházejí stejně jako u mnoha skupin jejich generace od Beach Boys a The Beatles. Ambrosia představila symphonický art rock s uhlazeným popovým zvukem, což vedlo k označení jejich stylu jako "melodický prog" rock.

Brzy poté se také kapela zbláznila stylem jako Crosby, Stills, Nash & Young a začali experimentovat i s vokálními harmoniemi. Poté, co se skupina zúčastnila show na Whisky a Go-Go v prosinci 1969, kde slyšeli neznámou, ale velice doporučovanou novou kapelu King Crimson, došlo i u nich pod jejich vlivem k posunu vnímání jejich hudby.

Hudebníci inspirovaní hudbou a umělci éry progresivního rocku, si získala významný regionální obdiv. V roce 1971 jejich přítel, který obstarával zvuk pro Hollywood Bowl je vyzval, aby tam zahráli na pódiu, aby otestovali nový zvukový systém, který tam byl nainstalován. Gordon Parry, hlavní inženýr zodpovědný za Bowl, byl tak ohromen kapelou, že si je pozval znovu, aby se zúčastnili vystoupení spolu s Los Angeles Philharmonic Orchestra. Představil je dirigentu Zubinu Mehtovi, který uváděl kapelu Ambrosia jako součást tzv. All-American Dream Concert. Skupina byla brzy představena Herbu Alpertovi a společnosti A & M Records, ale konkurs nedopadl nejlépe. I přes jejich slabý výkon Alpert s kapelou udělal nějaké demo nahrávky. Nakonec oni podepsali smlouvu s Rubicon Management, který nakonec přihrál skupině smlouvu s 20th Century Fox Records.

První debutové album "Ambrosia", které vyšlo v roce 1975 a produkoval je Freddie Piro, je dodnes nejvíce ceněným albem fanoušků kapely. Obsadilo ihned 22. místo podle prodejnosti alb v USA a přineslo žebříčkový singlový hit v Top 20 To "Holdin' On To Yesterday", stejně další hit "Nice, Nice, Very Nice." Druhá jmenovaná skladba měla složenou hudbu na texty k básni Kurta Vonneguta "Cat's Cradle". Album bylo nominováno na cenu Grammy za nejlepší pořízenou nahrávku (Best Engineered Recording, jinou než klasická hudba). Zvuklovým inženýrem tohoto prvního alba a o finálny mix se postaral Alan Parsons, který se pak stal producentem i jejich druhé nahrávky. Album se vyznačuje symfonickými klávesami a bohatými vokálními harmóniemi. Všichni čtyři členové Ambrosia si zahráli také na prvním albu Alan Parsons Project s názvem "Tales Of Mystery And Imagination", které bylo nahráno nedlouho po prvním albu Ambrosie. David Pack se později se objevil na nahrávce projektu Alan Parsons Projekt ještě jednou, a to na albu "Try Anything Once" z roku 1993, kde byl také spoluautorem, hrál a nazpíval dokonce tři skladby.

Po dlouhém turné se kapela vrátila do studia v roce 1976, aby nahrála druhé album "Somewhere I've Never Travelled". Titulní píseň alba a singl "Can't Let A Woman" se staly oblíbené na stanicích FM, když obě přinesly svěží aranžmá a vokální hudbu. Samotná deska byla vložena do přebalu ve tvaru velké pyramidy. I když album získalo nominaci na Grammy a připravilo půdu pro podpis smlouvy s Warner Bros Records, vedlo si hůře než první album, neboť se dostalo jen na 79. místo albového žebříčku USA.

V roce 1976 skupina nahrála cover verzi písně Beatles "Magical Mystery Tour" pro krátkodobý hudební dokument All This and World War II. Soundtrack filmu nahrály různé skupiny, které si upravily písně Beatles. Jejich verze "Magical Mystery Tour"bodovala v Top 40 singlů a od té doby se stala nedílnou součásti jejich živých vystoupení.

V roce 1978 vyšlo jejich třetí album "Life Beyond L.A.", které znamenalo odklon od jejich svěží instrumentace a přineslo více syrový, agresivnější jazz / r & b zvuk. Christopher North, který měl navíc rodinné povinnosti a nebyl úplně spokojený s odklonem skupiny od zvuku prvních dvou alb, opustil skupinu v roce 1977 během natáčení alba. Album se dostalo na pozici 19 v albomém žebříčku. V roce 1978 Ambrosia zaznamenali jejich největší popový úspěch s jejich prvním zlatým singlem "How Much I Feel" z alba, které vystoupalo až na číslo 3 hit v Billboard Hot 100. Warner Bros dělal reklamu titulní písni pro rozhlasové a "Life Beyond L.A." si díky tomu získalo významný vysílací pozici na rozhlasových stanicích po několik měsíců od vydání alba. Rozsáhlé turné s kapelami Fleetwood Mac, Heart a Doobie Brothers, kromě kromě několika vystoupení jako hlavní hvězdy večer, upevnilo pověst kapely Ambrosia jako skvělé koncertní těleso. Pro turné kapely v roce 1978 se North vrátil do sestavy a skupina navíc přibrala i druhého klávesistu Davida C. Lewise a dalšího zpěváka Royce Jonese.

V roce 1980 u Warner Bros. vyšla další deska "One Eighty", ze které vzešly dva největší hity roku. První z nich "Biggest Part Of Me" dosáhl čísla tři na tři týdny na Hot 100 a bodoval také v soulovém žebříčku, kde dosáhl na číslo #35. Druhý, další bluesově zabarvený hit "You're The Only Woman (You & I)" dosáhl číslo 13 na Billboard Hot 100. Album "One Eighty" získalo kapele tři nominace na Grammy, mezi jinými také v Best Pop Vocal Group. Následovalo hvězdné světové turné, když pro jeho japonskou část se skupina spojila se svým dlouholetým přítelem kytaristou Cliffem Woolleyem (dříve The Association). Název alba "One Eighty" evokoval fanoušky k otočení směřování skupiny o "180 stupňů", ve skutečnosti bylo album takto pojmenováno, protože jednoduše bylo bahráváno v lednu 1980 (01/80). Jednu ze svých písní věnovali Sandie Clark. Album proti předcházejícím nahrávkách bylo už o něco více komerčnější a připojilo se k americké vlně melodického rocku.

V roce 1980 kapela přispěla písní "Outside" pro film Inside Moves a následujícího roku použili další skladbu "Poor Rich Boy" od Burta Bacharacha na soundtracku k filmu Arthur.

V roce 1982 David C. Lewis krátce opustil skupinu na turné, kde jej nahradil Bruce Hornsby, čtyři roky před započetím jeho vlastní úspěšné sólové kariéry. Ve stejném roce Ambrosia vydala páté a poslední studiové album "Road Island", jejich první nahrávku bez pomoci produkční společnosti Freddieho Pira. Produkoval je James Guthrie a album se skládalo z intenzivní, řízný hard rock vyjma jemné balady "Feeling Alive Again" a progresivnímu rocku blížší nahrávce "Endings". I když album zaznamenalo menší hit "How Can You Love Me", celkově přineslo komerční zklamání. Posledný počin obsadil jen 115. místo v USA a hudobně se částočně vrátili ke svým progresivním kořenům a s pomocí modernější produkce nahráli kvalitní rozlučkové album. Kapela se pak zanedlouho rozpadla, což ukončilo jejich úspěšné tažení v žebříčcích.

Po rozpadu Ambrosie se David Pack věnoval své sólové kariéře a produkoval nebo spolupracoval s mnoha špičkovýmih umělců. Packovo sólové album z roku 1985 "Anywhere You Go" obsahovalo píseň "Prove Me Wrong", který se také objevila na soundtracku k filmu White Nights z roku 1985. Basista a kytarista Joe Puerta se stal zakládajícím členem kapely Bruce Hornsby and the Range.

V roce 1989 se sešli všichni čtyři původní členové Ambrosia a začali znovu živě vystupovat, většinou na západním pobřeží Spojených Států. Na turné jejich řady posílili Tollak Ollestad (zpěv, klávesy, harmoniku) a Shem Von Schroeck (zpěv, bicí, basa, kytara).

V roce 1997 Warner Bros. vydala výběr největších hitů Ambrosie na CD nazvaný "Anthology", který obsahuje skladby ze všech pěti alb plus tři nové skladby. Kromě této kompilace celý katalog kapely Ambrosia byl remasterován a vydán na CD.

V roce 2000 kapela zahájila své turné k 30. výročí založení. V roce 2001, když Packovy plány silně kolidovaly s aktivitami kapely, byl nucen opustit sestavu úplně a nahradil jej Doug Jackson, který jej již nahrazoval při absencích v předchozím roce. Poslední koncert Packa s kapelou se odehrál 4. listopadu 2000 v Chandler, Arizona. Shem měl také problémy s termíny a Ricky Cosentino jej nahrazoval na některých koncertech v roce 1998, 1999, 2000 a 2003. Shem pak úplně odešel v roce 2003, když se připojil ke kapele Kenny Logginse. Robert Berry (zpěv, kytary), předtím hrál v "3" a GTR, se připojil dočasně v letech 2004-2005. Zpěvák a kytarista Ken Stacey se stal členem v roce 2005. Shem se pak vrátil a spolu se Staceyem se střídali navzájem nějakou dobu v sestavě. Tollak Ollestad je opustil na konci roku 2004, aby se soustředil na svoji sólovou kariéru a navíc se přestěhoval do Nizozemska, kde má za sebou nějaké úspěchy. David C. Lewis se vrátil poté, když nahradil Tollaka na některých koncertech v roce 1999 a 2003. Ale Tollak zůstal k dispozici členům kapely a vrátil se hrát na jarní turné 2009 na místě Davida C. Lewise a Shema. V roce 2010 se ke kapele připojil Rick Cowling (dříve u Kenny Logginse) na zpěv, kytaru a klávesy. I když se Tollak občas stále objevuje s kapelou, naposledy pak v roce 2010, když Doug Jackson doprovázel na kytaru Gary Wrighta. Tollak se stal znovu klíčovým hráčem poté, co Rick přešel na pozici sólového kytaristy k Jacksonovi v druhé polovině téhož roku. Od roku 2012 Burleighova manželka a spoluhráčka Tin Druma, Mary Harris, hraje ve skupině na klávesy. Ken Stacey se vrátil do sestavy v roce 2014 po odchodu Ricka Cowlinga.

Dne 1. září 2001 kapela nahrála živé album v Galaxy Theater v Santa Aně, Kalifornie, bez Davida Packa. Toto živé album vyšlo v květnu 2002. V roce 2003 Collectables Records vydali další albvou kompilaci "How Much I Feel And Other Hits". VYšlo několik dalších kompilačních a jedno živé album, ale nebyly oficiálně uznány kapelou. V roce 2004 skupina vydala DVD s názvem "Ambrosia: Real Artists Working". Ambrosia napsala a nahrála i nový materiál, a přehrála nově na alba i původní materiál.

David Pack vydal dvě sólové nahrávky v roce 2005, "Unborn" jako kompilaci staršího nevydaného materiálu a deska "The Secret of Movin' On" představila jeho spolupráci s Timothy B. Schmit ze slavných Eagles, bývalým zpěvákem Journey Steve Perrym, Ann Wilson z legendárních Heart, a spoluzakladatelem souboru America Deweyem Bunnellem z mnoha dalších. Obě alba přinesla směsici hladkého pop-rocku.

Ambrosia i nadále cestovala, někdy kombinovala svůj talent s dalšími umělci, včetně Michaela McDonalda, Edgara Wintera, Dave Masona, Gary Wrighta, Al Stewarta a mnoho dalšími.

Několik členů kapely zahájilo kariéru i mimo Ambrosii. Joe Puerta si otevřel a začal provozovat studio nedaleko předměstí v jeho domovském Milwaukee pojmenované The Exchange, kde produkoval nahrávky několika umělců, včetně Les Lokey, Big Nick & the Cydecos, Alaria Taylor a The Good Luck Joes. Burleigh Drummond odbubnoval zásadní CCM superskupině Lost Dogs několik alb a spoluzaložil vlastní skupinu Tin Drum se svou manželkou Marii Harris, zpěvačkou a skladatelkou, která pracovala s Pink Floyd, XTC, Stanley Clarkem a Jimmy Buffettem. Tin Drum vydali tři alba a zároveň se stali produkční společností pro tak různorodé umělce jako je bluesman Mighty Mo Rodgers nebo dětská gospelová skupína Kingdom Bound.

Ambrosia se objevila 2. května 2011 v epizodě Late Night with Jimmy Fallon jako součást hostitelského tématického představení "Yacht Rock 2k11", kde uvedli "Biggest Part of Me" a "How Much I Feel". Ambrosia nadále koncertuje a hraje jejich starší hitový materiál i novější písně, uvádí většinu ze zakládajících členů kapely (Puerta, Drummond a North) na scénně.

Z pohledu progresivního fanouška jsou u této skupiny zajímavé první tři alba, které mají více symfoničtější charakter.

Zpět
Členové:
Joe Puerta - Vocals, Bass, Guitars (1970-1982, 1989-present)
Burleigh Drummond - Drums, Percussion, Vocals, Bassoon (1970-1982, 1989–present)
Christopher North - Keyboards, Backing Vocals (1970-1977, 1978-1982, 1989-present)
Doug Jackson - Guitars, Backing Vocals (2001–present)
Ken Stacey - Vocals, Percussion, Guitars (2005-2009, 2014–present)
Mary Harris - Keyboards, Backing Vocals (2012–present)
Bývalí členové:
Rick Cowling - Vocals, Keyboards, Guitars (2010-2013)
Robert Berry - Vocals, Guitars (2004-2005) (ex-GTR, Hush, 3, Alliance, Los Tres Gusanos, The Greg Kihn Band)
Tollak Ollestad - Vocals, Keyboards, Harmonica (1989-2004)
Shem Von Shroeck - Vocals, Percussion, Guitars, Bass (1989-2003)
David Pack - Vocals, Guitars, Keyboards (1970-1982, 1989-2001)
Royce Jones - Vocals, Percussion (1978-1982)
David C. Lewis - Keyboards (1978-1982)
Bruce Hornsby - Keyboards, Backing Vocals (1982)
Cliff Woolley - Guitars (1980)(Narozen 2. července 1951, Lomita, California, USA)
Vocals, Bass, Guitars (1970-1982, 1989–present)


Joe Puerta je basistou, zpěvákem a spoluzakladatelem (spolu s Davidem Packem) americké rockové skupiny Ambrosia. Je uváděn jako spoluautor jednoho z jejich dřívějších hitů "Holdin 'On To Yesterday" z roku (1975). Byl členem skupiny Sheeny Easton v letech 1983 až 1985, později se stal stal členem Bruce Hornsby and the Range, kde se setkal s Hornsbym, který také působil v kapele Sheeny Easton.

V současné době žije v Milwaukee, WI.


(Narozen 25. září 1951, Fort Leavenworth, Kansas, U.S)
Drums, Percussion, Vocals, Bassoon (1970-1982, 1989–present)


Burleigh Drummond je americký bubeník, perkusista, producent, skladatel a zpěvák. Je zakládajícím členem a jediným bubeníkem a perkusistou kapely Ambrosia pětkrát nominovanou za cenu Grammy Award.

Narodil se na armádní vojenské základně ve Ft. Leavenworth, Kansas, a sám sebe nazývá "armádní dítě", neboť jeho rodiče sloužili v americké armádě, jeho otec byl doživotně plukovník a jeho matka armádní zdravotní sestrou. Převážnou část mládí strávil životem vojáka, který se každých pár let stěhoval na novou vojenskou základnu nebo do civilního bydlení, zatímco můj otec pokračoval v kariérním postupu, až se stal plukovníkem Burleighem Bramerem Drummondem a nakonec se stal mluvčím armády a byl nejlepším mluvčím kterého Burleigh mohl poznat. Moje matka byla během druhé světové války zdravotní sestrou a zůstala i civilní zdravotní sestrou po zbytek své kariéry. Rodina se často stěhovala a nakonec byla umístěna v Ankaru v Turecku, kde jako dítě Drummond získal zkušenost, kterou označil jako přelomovou. Jednoho dne, když mu bylo osm nebo devět, šel s matkou do bazaru a během nákupů se nějak rozdělili Birleigh putoval mezi stany a nakonec jsem narazil na jeden, kde asi šest řemeslníků sedělo v kruhu a rukama dělali údery na obrovskou měděnou desku. Jejich synchronicita a dovednost jej tak opojila, že upadl do jejich blaženého rytmického kouzla, a vydržel tak několik hodin. Trvalo to ještě pár let, než si Drummond uvědomil, že se bude věnovat hudbě jako perkusista.

Nakonec se vrátili do Států, kde začal své katolické vzdělání v Altadeně - u Panny Marie Nanebevzetí Panny Marie v Claremontu, kde absolvoval i své první lekce na bicí a byl také svědkem rozvodu manželství rodičů. Protože žil se svou matkou o víkendech, otcův řidič Jack jednou přišel, aby jej vzal a navštívil svého otce. Jack se stal jeho učitelem na těch dlouhých jízdách od Claremontu po Pasadenu, kde jim hrál jeden skvělý jazz za druhým, vysvětloval mu historii a kdo je kdo a proč. Z té doby si pamatuje, kdy poprvé slyšel Elvina Jonese na bicí se skupinou Coltrane. Okamžitě si zpětně vybavil bazar v Ankaře, pohlcen v Elvinově polyrhytmickém víření a tónech. Když odešel z Claremontu do Los Angeles, kde se chystal navštěvovat Loyola, chlapeckou Catholic High School se čtyřmi roky latiny a dvěma roky homerovské řečtiny. Nakonec ale byl vděčný, že tuto školu navštěvoval. Ačkoli nebyl premiantem třídy, vedl si celkem velmi dobře, když se snažil. Jeho problémem bylo, že hudba se mu neustále připlétala do cesty, doslova jej posedla, takžem se jí věnoval jako samouk obvykle na úkor něčeho jiného jako je matematika nebo věda. Získal tam některé skvělé přátele, se kterými dokonce po skončení školy koncertoval později se starými spolužáky jako Billy Hinsche z Beach Boys nebo nahrával se starými přáteli jako je Nick Sanelli. V Loyole to ovšem nebyla jen hudba, ale mohli dát dohromady i divadelní oddělení, hudební výstupy, tanec, talentová představení apod.

V roce 1969 začal studovat hudbu u UCLA a svět se mi otevřel. Především tam byly všude dívky všude. Když se tam usadil, objevil v suterénu Schoernberg Hall něco úžasného. Ethnomusicology! Všechny tyto kultury z celého světa, které mají své vlastní hudební dědictví, techniky, slovní zásobu, prostě nekonečný zdroj inspirace. Jednoho dne se stal velkým kapelníkem a bubeníkem jazzu či klasický tympanista, který studoval kontrapunkt a teorii, ale v noci byl třeba zběsilým ghanským bubeníkem, který se naučil africké rytmy s Quasi Badu, pravým africkým bubeníkem z Ghany. Později dokonce krátce studoval s velkým Alláhem Rocku! Jednoho dne ve škole jiný student praktikoval tuto jednoduchou techniku drop-release na drumpadu a na jeho dotaz mu ukázal zdroj: Freddie Gruber. To bylo pro něj začátkem výuky za bubeníka. Díky Freddiemu nakonec mohl mít kariéru jako hudebník a s manželkou Máří, podporovat rodinu a děti při vzdělávání. Po hraní v různých kapelách se Drummond přihlásil k hudební kontaktní službě "for $5" a během jednoho týdne se mu ozvali všichni tři budoucí členové toho, z čeho se vyvinula kapela Ambrosia. Během posledního ročníku v UCLA byl totiž osloven třemi sympatickými kluky Chris, Joe a Dave, s dotazem, zda by nevyzkoušel jejich novou skupinu. Udělal to a první skladba, kterou hráli, trvala hodinu a půl. Přišli a založili skupinu "aniž by zahráli alespoň jednu notu". A tak se zrodila Ambrosia. Drummond popisoval složení Ambrosia, že "Joe Puerta a David Pack byli jako Lennon a McCartney a já jsem byl jako George Harrison!"

Ke konci svého studia v UCLA byl představen dvojici Ruth a Ian Underwood a to vedlo k tomu, že se mu splnil sen. Najednou zkoušel s Frankem Zappou v Hollywoodu se skupinou všech hvězdných hudebníků jako Jean Luc Ponty, Underwoods, Fowler Brothers, George Duke. Byl tak ohromen hudbou, že doslova zapomněl, že ještě chodil na vysokou školu. Navzdory úžasné hloubce Frankovy hudby získala Ambrosia jeho srdce a kvarteto se brzy usadilo, až se stalo seriózní kapelou. Během tří let koncertů na Free Clinics, v tanečních klubech zaznamenali první nahrávku pro Twentieth Century Fox Records za skvělého Russe Regana. Drummond nahrával každou desku Ambrosia od roku 1970 až do současnosti a po celou její historii i koncertoval mezinárodně s kapelou. Historie skupiny Ambrosia je dobře zdokumentována a měla první rozkvět v letech 1974-1982. Pak si dali pauzu a každý z nich byl nějakou chvíli na vlastní cestě tehdy potkal i svoji manželku Mary Harris. Drummond a jeho manželka Mary Harris vytvořili skupinu Tin Drum v 90. letech a vydali s ní několik alb.


(celým jménem Christopher Reed North)
(Narozen 26. ledna 1951, San Francisco, California)
Keyboards, Backing Vocals (1970-1977, 1978-1982, 1989-present)


Christopher je zakládající člen a klávesista americké progressive rockové kapely Ambrosia. North se narodil v San Francisku. Vyrůstal v San Pedru v Kalifornii, kde hrával v různých kapelách během studií na juniorské vysoké a střední škole. Některé z raných kapel, se kterými hrál, byli The Proones, The Livin End a Thee Exceptions. V roce 1968 založil psychedelickou rockovou kapelu Blue Toad Flax s Tomem Trefetheenem, kde hrál na varhany a zpíval.

V roce 1970 založil progresivní rockovou skupinu Ambrosia s Davidem Packem, Joe Puerta a Burleighem Drummondem. Je znám pro své velmi intenzivní živé vystupování. North a ostatní členové Ambrosia hostovali na albu "Tales Of Mystery And Imagination" kapely Alan Parsons Project.

Nahrál varhany a klavír v hitech "Galilee" a "Rock 'N' Roll Preacher" na debutovém albu Chuck Girarda a také na Girardově albu z roku 1980 s názvem "Stand". North také nahrál varhany v tributní písni Johnu Lennonovi "Johnny's Gone Away", kterou složil a produkoval Tom Trefethen a Alan Parsons jako výkonný producent.

V roce 2014 si North zahrál v písni "The Soft Parade" od Light My Fire: Classic Rock Salute Do Doors.


(Narozen ***, Dallas, Texas)
Guitars, Backing Vocals (2001–present)


Doug Jackson je americký kytarista, zpěvák a pedagog. Je současným členem, kytaristou a zpěvákem kapely Ambrosia pětkrát nominované na cenu Grammy Award. Jackson vydal dvě sólová alba, zatím poslední v roce 2016.

Doug se narodil se v Texasu, pak vyrůstal v Evergreen, Colorado. Na kytaru začal hrát v 6 letech. Navštěvoval a stal se absolventem proslulé školy Berklee College of Music v Bostonu. Jackson nahrával s Robertem Carlosem na několika nahrávkách počátkem 90. let. V roce 1995 vydal své první sólové album "Storm Chaser" s dobrými recenzemi. Vystupoval na scéně s mnoha významnými hudebníky, včetně Kenny Loggins, Gary Wright nebo Al Stewart.

V současné době je členem skupiny Ambrosia, se kterou koncertuje již od roku 2000. Jeho druhé sólové album "Performance" vyšlo v roce 2016. Doug Jackson působí jako fakultní člen konzervatoře hudby na Biola University v jižní Kalifornii, kde byyl jmenován do funkce v roce 2002.


(Narozen ***, Los Angeles, California)
Vocals, Percussion, Guitars (2005-2009, 2014–present)


Ken Stacey je americký zpěvák, kytarista, skladatel, studiový zpěvák a zpěvák.

Stacey spolupracoval s Michaelem Jacksonem, Phil Collinsem, Johnnym Hallyday, Natalie Jackson, Richardem Marxem a Phil Ramoneem. Jeden z jeho největších vrcholů byl doprovodný zpěv a hraní na akustickou kytaru v příležitostné písni na koncertě Elton John's 2000 One Night Only v Madison Square Garden, následně vydané jako živé album. Jeho vokální práce se objevila v různých reklamách pro firmy včetně společností jako McDonald's, Dodge, Coors, Toyota a Ralphs. Staceyův zpěv se pohybuje v extrémní vysokém rozsahu.

V roce 2005 nastoupil Stacey do rockové kapely Ambrosia a v roce 2014 se stal jejím členem na plný úvazek. V současné době koncertuje, nahrává a zkouší s kapelou.


(Narozena ***, Oakland, California, U.S.)
Keyboards, Backing Vocals (2012–present)


Mary Harris je americká klávesistka, zpěvačka, skladatelka, aranžérka a producentka. V současné době se na scéně objevuje jako členka pětičlenné sestavy kapely Ambrosia. Harris je členkou Coral Reefer Band Jimmy Buffett, kde se ujala aranžmá vokálů a zpívá ve studiu i při živých vystoupeních, spolupracovala také se Stewartem Copelandem a Stanleym Clarkem a natáčila pro Pink Floyd. Je také zakládající členkou skupiny Tin Drum spolu se svým manželem, bubeníkem Burleigh Drummondem.

Harris začínala hrát na klavír ve věku čtyř let a na oficiální lekce dicházela ve věku pěti let. Rané dětství prožila ve městě Three Rivers v Kalifornii, kde od deseti let účinkovala s místními členy rodiny. Její první profesionání hudební vystoupení se uskutečnilo s kapelami Oak Grove a Fair Game v Three Rivers v 70. létech a na začátku 80. let. V roce 1982 se přestěhovala do Los Angeles v Kalifornii.

Ačkoli Mary Harris je možná nejlépe známá pro její zpěv a vokální uspořádání s Jimmy Buffett jako dlouholetý člen Coral Reefer Band ona hrála a zaznamenala s mnoha pozoruhodnými hudebními akcemi, včetně Stewarta Copelanda a Stanley Clarke v kapele Animal Logic. Harris se připojila k progresivní rockové skupině Ambrosia v roce 2012 jako člen na plný úvazek a v současné době působí v turné, skládá a nahrává s kapelou.


(Celým jménem David Robert Pack)
(Narozen 15. července 1952, Huntington Park, California, USA)
Vocals, Guitars, Keyboards (1970-1982, 1989-2001)


David Robert Pack je americký hudebník a zpěvák, který spoluzakládal v 70. letech rockovou kapelu Ambrosia. Jeho úctyhodné práce jako umělce a producenta se prodalo více než čtyřicet milionů kusů po celém světě. Pro kapelu napsal a nazpíval několik za zlaté certifikovaných singlů jako "Biggest Part of Me" (1980), "You're The Only Woman (You & I)" (1980) a "How Much I Feel" (1978). Podílel se na prvním hitu v Top 20 kapely "Holdin 'On to Yesterday" (1975). Jeho sólové album z roku 2005 "The Secret of Movin 'On" obsahovalo remake "Biggest Part Of Me" a "You're The Only Woman".

David Pack hostoval jako sólista v písni "Ground Zero" na sólovém albu Kerry Livgrena z roku 1980 "Seeds of Change". Pak se představil i na albu Kansas "Vinyl Confessions" v roce 1982. Později přispěl hostujícím vokálem ve skladbě "Shine On" mimo album " a Jungle Out There!" od Mastedon, jedno z dvou alb Mastedon napsané a produkované bývalým sólovým zpěvákem Kansas Johnem Elefantem a jeho bratrem Dino Elefantem.

Napsal dvě písně "The Three Of Me" a "I'm Talkin 'To You", a nazpíval a hrál na kytaru na albu roku z roku 1993 od Alana Parsonse "Try Anything Once", podobně zpíval a hrál na kytaru na skladbě "You Can Run" na albu Parsonsově albu "Valid Path" v roce 2004. S Alanem Parsonsem se znal od prvního alba Ambrosie, se kterým jim vypomohl jako producent a jako zvukař pro jejich druhé album. Všichni čtyři členové Ambrosia si pak zahráli na prvním albu Alan Parsons Project "Tales Of Mystery and Imagination". Pack se připojil k producentovi Alanovi Parsonsovi i v roce 2001 na tributním albu Beatles nazvaném "A Walk Down Abbey Road".

Pack je Grammy oceněný producent od Phila Collinsa, Arethy Franklin, Kenny Logginse a Wynonny Judd. Produkoval také alba hudebníků jako Chet Atkins, Patti Austin, David Benoit, Natalie Cole, Chick Corea, Andrae Crouch, DC Talk, Amy Grant, Faith Hill, Bruce Hornsby, Jennifer Hudson, James Ingram, Patti LaBelle, Little Richard, Branford Marsalis , Beta Midler, Michael McDonald, Brian McKnight, Olivia Newton-John, The Pointer Sisters, LeAnn Rimes, Linda Ronstadt, Brian Setzer, Mavis Staples, Take 6, Steve Vai, Trisha Yearwood a CeCe Winans.


Pack produkoval album z roku 1995 "The Songs Of West Side Story", které sloužilo pro benefiční účely. Album je pozoruhodné tím, že bylo posledním zaznamenaným představením Seleny, které se uskutečnilo tři týdny před její vraždou v dubnu 1995, a také tím, že obsahovalo poslední dílo Marty Paicha, který aranžoval smyčce na Franklinově "Somewhere".

Působil také jako producent a hudební ředitel při inauguraci prezidenta Billa Clintona v lednu 1993 a 1997. V roce 1997 jej Bílý dům požádal, aby řídil hudbu při Volunteer Summit pro dobrovolníky ve Philadelphii pro bývalé prezidenty Clintona, Bushe, Cartera a Forda. V roce 2000 byl požádán, aby řídil a produkoval Yamaha Lifetime Achievement Award Show v L.A. Shrine pro svého dobrého přítele Michaela McDonalda. Pack také spolupracoval s hudebníky Ray Charles, Patti LaBelle, Kenny Loggins, Boz Scaggs a Christopher Cross. V roce 2005 produkoval a řídil koncert World Aids Day Concert v chrámu Saddleback v Orange County pro autora a pastora Ricky Warrena.


(Narozen 15. prosince 1954, Los Angeles, California)
Vocals, Percussion (1978-1982)


Royce Jones je americký hudebník, který získal Grammy a je nejznámější jako zpěvák se skupinami Steely Dan (1973 a 1974) a Ambrosia (v letech 1978-1982). Ve studiu Jones přispěl vokálem na desce Davida Packa "Anywhere You Go", na bezejmenné desce 7 členné kapely Odyssey společně s Billym Piercem a Kathleen Warren, se Steely Dan na albu "Countdown To Ecstasy", Bruzerově albu "Round 1" a bezejmenné desce od Stephana Cohna.

V létě roku 2007 se Jones připojil ke cover kapele nazvané Screamin Lehman Band. Oficiální stránka skupiny uvádí, že hrávali cover písně umělců jako Boz Scaggs, The Cars, Steely Dan, Stevie Winwood a Elvin Bishop.

Royce Jones nyní působí v kapele The Royce Jones, oficiálně je také členem osmičlenné kapely lesních rohů s názvem "Stonebridge". Spolupracoval také s kapelou The Platters. Royce byl sólovým zpěvákem skupiny Odyssey (Motown).

Royce Jones si také zahrál na videozáznamech Richarda Simmonse "Sweatin To The Oldies 3 & 4".


(Narozen ***, Seattle, Washington, U.S.)
(Celým jménem David Culter Lewis)
Keyboards (1978-1982)


David Culter Lewis je přední americký klávesista, skladatel, počítačový hudební skladatel a hráč na klavír. Hrával s kapelami Ambrosia a Shadowfax. Se skupinou Shadowfax David získal cenu Grammy.

David se narodil v Seattle ve Washingtonu. Klasické lekce klavíru začal už ve věku 5 let. Hrál také na trumpetu a francouzský roh při studiu na základní a juniorské vysoké škole. V 19 letech David opustil Seattle, aby se přihlásil na California Institute of the Arts ve Valencii v Kalifornii. Tam studoval klasický, jazzový a moderní klavír. Studoval také hru na sitar, africký tanec a multimédia zahrnující moderní tanec a divadlo. Učil se hrát také na jednom z prvních synthezátorů Buckla.

Po absolvování Cal Arts hrával s různými kapelami, než se připojil ke kapele Ambrosia v roce 1978, kde nahradil Chrise Northa. V roce 1984 se David připojil ke Shadowfax na 6 let, kde se stal významným přispěvatelem při skládání písní. V roce 1989 David získal Grammy v kategorii "Best New Age Performance".

David v současné době nahrává s Lou Rawls Jr. a hraje s africkou skupinou Longombas, která má úspěch v Evropě i Africe. Vystupoval a nahrával s mnoha umělci jako Edgar Winter, Billy Preston, Al Stewart, Stephan Bishop, Gary Wright, Terry Sylvester (The Hollies), John Ford Coley, The Dooby Brothers, Heart, Michael Hedges.

Zahájil nebo se podílel na spolupráci s hudebníky jako Chick Corea, Miles Davis, Stevie Ray Von, Boston, Foreigner, Kansas, Styx, Rush, Hall & Oats a mnoha dalšími.


Guitars (1980)

Cliff hrál v kapele Ambrosia jen krátce jako kytarista. Pak odešel mimo aktivní hudební byznys. V současné době dělá od roku 2011 poradce pro Big Four ve finančnictví, technologiích a médiích pro začínající firmy nebo pro firmy vstupující do Japonska.

V době svých hudebních aktivit od ledna 1969 do prosince 1976 působil v Loas Angeles v kapelách Ambrosia jako sólový kytarista, zpěvák a hráč na harmoniku, byl členem skupiny The Association, vystupoval s Art Pepper jazz combo (Tommy Gumina, Jimmie Smith, Lew Malin), Dutch Kinimaka Hawaiian Pop Trio nebo působil jako agent pro hudebníky z okolí Stevie Wondera, Steve Millera, Boba Dylana či Ambrosia.

V letech 1976-1980 organizoval po Japonsku koncertní turné hudebníků jako Stevie Wonder, Don Henley. Byl zástupcem firmy Mesa Boogie, Schecter Guitar Research. V letech 1980-1985 byl v Japonsku manažerem, zajišťujícím odbyt mezinárodní hudebních magazínů, UK Penthouse, Frankfurt Messe Daily, magazínů pro volný čas aj. Navštěvoval veletrhy NAMM v USA v Evropě nebo organozovaů koncertní turné. V letech 1985-1989 plánoval nahrávky, prognózy prodeje a video produkci pro sedm asijských zemí.

Zpět

Studiové nahrávky:
1982 Road Island
1980 One Eighty
1978 Life Beyond L.A.
1976 Somewhere I've Never Travelled Fotogalerie
1975 Ambrosia

Ostatní nahrávky:
2010 The Biggest Part Of Me - Greatest Hits Live
2007 Standing Room Only
2005 Rhino Hi-Five: Ambrosia
2003 How Much I Feel and Other Hits
2002 The Essential
2002 Live At The Galaxy
1997 Anthology


Skupina:
David Pack - Guitar, Keyboards, Vocals
Joe Puerta - Bass, guitar, Vocals
Dave Lewis - Keyboards
Burleigh Drummond - Percussion, Drums, Vocals
James Guthrie - Saxophone, Producer
Jim Horn - Saxophone
Royce Jones - Percussion, Vocals
Christopher North - Keyboards, Vocals
Diskografie Road Island
Vyšlo 1982, Warner Bros. Records

Seznam skladeb:
01. For Openers - Welcome Home (5:35)
02. Still Not Satisfied (3:59)
03. Kid No More (2:59)
04. Feelin' Alive Again (5:48)
05. How Can You Love Me (4:05)
06. Fool Like Me (4:34)
07. Ice Age (7:07)
08. Endings (5:13)
Total Time: (39:20)


Skupina:
Joe Puerta - Bass, Vocals
Burleigh Drummond - Drums, Percussion, Vocals
David Pack - Guitars, Vocals
Christopher North - Organ, Chamberlin, Clavinet, Mini-Moog
David Cutler Lewis - Rhodes, Piano, Prophet
Royce Jones - Vocals, Percussion
Diskografie One Eighty
Vyšlo 1980, Warner Bros. Records

Seznam skladeb:
01. Ready (4:26)
02. Shape I'm In (3:31)
03. Kamikaze (4:04)
04. You're The Only Woman (4:22)
05. Rock 'n A Hard Place (4:00)
06. Livin' On My Own (4:42)
07. Cryin' In The Rain (4:38)
08. No Big Deal (4:27)
09. Biggest Part Of Me (5:25)
Total Time: (39:35)


Skupina:
Joe Puerta - Lead Vocals, Bass Guitars and Guitars (08)
David Pack - Lead Vocals, Guitars, Aacoustic and Electric Keyboards
Burleigh Drummond - Drums, Percussion & Vocals
Hosté:
Brother Christopher North - Piano (10), Organ (08,10)
Joe Sample - Piano (03,08)
David Cutler Lewis - Piano (02), Rhodes and Clavinet (06), Mini-Solo (09)
Cliff Woolley - Harmonica (02)
Marty Krystall - Sax (06)
Daniel Kobialka - Violin (08)
Diskografie Life Beyond L.A.
Vyšlo 1978, Warner Bros. Records, K 56525

Seznam skladeb:
01. Life Beyond L.A. (4:47)
02. Art Beware (2:15)
03. Apothecary (4:53)
04. If Heaven Could Find Me (4:28)
05. How Much I Feel (4:44)
06. Dancin' By Myself (4:42)
07. Angola (3:52)
08. Heart To Heaven (2:49)
09. Not As You Were (3:52)
10. Ready For Camarillo (4:55)
Total Time: (41:17)


Skupina:
Joe Puerta - Bass, Moog Pedals, Guitar (05), Vocals
David Pack - Guitars, String Ensemble, Rhodes (08), Vocals
Christopher North - Acoustic and Electric Keyboards, Vocals
Burleigh Drummond - Drums, Percussion, Bassoon, Vocals
Diskografie Somewhere I've Never Travelled Fotogalerie
Vyšlo 1976, 20th Century Records, T-510 (US)

Seznam skladeb:
01. And (0:47)
02. Somewhere I've Never Travelled (4:09)
03. Cowboy Star (6:20)
04. Runnin' Away (3:27)
05. Harvey (1:27)
06. I Wanna Know (5:58)
07. The Brunt (5:26)
08. Danse With Me George (Chopin's Plea) (7:47)
09. Can't Let a Woman (4:18)
10. We Need You Too (5:31)
Total Time: (45:10)

Produced: Alan Parsons
Executive producer: Freddie Piro

Skupina:
Joe Puerta - Bass & Lead Vocals
Christopher North - Keyboards & Vocals
David Pack - Guitars, Lead Vocals & Keyboards (06)
Burleigh Drummond - Percussion, Bassoon & Vocals
Diskografie Ambrosia
Vyšlo 1975, 20th Century Records, T-434 (US)

Seznam skladeb:
01. Nice, Nice, Very Nice (5:55)
02. Time Waits For No One (4:53)
03. Holdin' On To Yesterday (4:19)
04. World Leave Me Alone (3:18)
05. Make Us All Aware (4:29)
06. Lover Arrive (3:11)
07. Mama Frog (6:05)
08. Drink Of Water (6:29)
Total Time: (38:39)

Produced: Freddie Piro


Skupina:
Diskografie The Biggest Part Of Me - Greatest Hits Live
Vyšlo 2010, Fuel 2000 Records, 302 061 816 2

Seznam skladeb:
01. Biggest Part Of Me (7:29)
02. Nice,Nice, Very Nice (6:18)
03. Holdin' On To Yesterday (6:52)
04. You'Re The Only Woman (You & I) (5:14)
05. Time Waits For No One (6:43)
06. Drink Of Water (6:50)
07. Magical Mystery Tour (3:46)
08. How Much I Feel (6:12)
09. Mama Don't Understand (4:23)
10. And...Somewhere I've Never Traveled (5:15)
11. Livin' On My Own (5:24)
12. In My Life (6:05)
13. Harvey (2:12)
Total Time: (70:54)


Skupina:
Diskografie Standing Room Only
Vyšlo 27. února 2007, Sony BMG Music Entertainment Custom Marketing Group, A 703661

Seznam skladeb:
01. Nice, Nice, Very Nice (6:26)
02. Livin' On My Own (4:53)
03. You're The Only Woman (You & I) (5:10)
04. And...Somewhere I've Never Traveled (5:31)
05. Time Waits For No One (6:34)
06. How Much I Feel (6:44)
07. Magical Mystery Tour (3:53)
08. Drink Of Water 6:18)
09. Holdin' On To Yesterday (6:58)
10. Biggest Part Of Me (0:34)
Total Time: (70:54)


Skupina:
Diskografie Rhino Hi-Five: Ambrosia
vyšlo 19. dubna 2005, Rhino Records

Seznam skladeb:
01. Biggest Part of Me (5:27)
02. How Much I Feel (3:47)
03. Holdin' on to Yesterday (4:20)
04. Nice, Nice, Very Nice (5:52)
05. You're the Only Woman (You & I) (4:23)
Total Time: (70:54)


Skupina:
David Pack - Vocals, Guitars
Chris North - Vocals, Keyboards
Joe Puerta - Vocals, Bass
Burleigh Drummond - Vocals, Drums, Percussion
Diskografie How Much I Feel and Other Hits
Vyšlo 8. dubna 2003, Flashback Records, R2 73812

Seznam skladeb:
01. How Much I Feel (4?50)
02. How Can You Love Me (4:05)
03. Livin' On My Own (4:41)
04. Heart To Heart (2:49)
05. Sky Is Falling (6:02)
06. You're The Only Woman (You & I) (5:16)
07. I Just Can't Let Go (5:20)
08. Angola (3:52)
09. Mama Don't Understand (4:31)
10. Holdin' On To Yesterday (6:59)
Total Time: (48:25)


Skupina:
Joe Puerta - Bass, Vocals & Acoustic Guitars
David Pack - Guitars, Vocals & Additional Keyboard
Burleigh Drummond - Drums, Percussion, Vocals
Christopher North - Organ, Keyboards
David Cutler Lewis - Keyboards, Synths
Royce Jones - Backing Vocals
Diskografie The Essential
Vyšlo 18. června 2002, Warner Bros. Records Inc., R2 76058

Seznam skladeb:
01. Nice, Nice, Very Nice (5:51)
02. Holdin' On To Yesterday (4:16)
03. And... Somewhere I've Never Travelled (4:59)
04. How Much I Feel (4:42)
05. Biggest Part Of Me (5:27)
06. You're The Only Woman (You & I) (5:16)
07. How Can You Love Me (4:05)
08. Life Beyond L.A. (4:47)
09. For Openers (Welcome Home) (5:35)
10. Cryin' In The Rain (4:40)
11. Time Waits For No One (5:01)
12. We Need You Too (5:31)
Total Time: (60:10)


Skupina:
Joe Puerta - Vocals, Bass & Acoustic Guitars
Burleigh Drummond - Drums, Percussion & Vocals
Christopher North - Hammond B-3 organ, Keyboards
Shem - Vocals, Acoustic guitar, bass
Tollak Ollestad - Vocals, Keyboards, Harmonica
Doug Jackson - Lead Guitar
Diskografie Live At The Galaxy
Vyšlo 1. října 2002, Coach House Records, CHCDI004

Seznam skladeb:
01. Nice, Nice, Very Nice (6:25)
02. Livin' On My Own (4:53)
03. You're The Only Woman (5:11)
04. Mamma Don't Understand (4:35)
05. And...Somewhere I've Never Traveled (5:49)
06. In My Life (6:01)
07. Time Waits For No One (6:34)
08. How Much I Feel (6:44)
09. Magical Mystery Tour (3:52)
10. Drink Of Water (6:18)
11. Holdin' On To Yesterday (6:57)
12. Biggest Part Of Me (7:35)
Total Time: (70:54)


Skupina:
David Pack - Vocals, Guitars
Chris North - Vocals, Keyboards
Joe Puerta - Vocals, Bass
Burleigh Drummond - Vocals, Drums, Percussion
James Ingram - Vocals
Michael McDonald - Lead Vocals (with David Pack) (11)
Hosté:
Colleen Ford - vocals (01)
Diskografie Anthology
Vyšlo 22. dubna 1997, Warner Bros. Records

Seznam skladeb:
01. Mama Don't Understand (4:31)
02. Biggest Part Of Me (5:25)
03. You're The Only Woman (4:20)
04. Nice, Nice, Very Nice (5:51)
05. Life Beyond L.A. (4:45)
06. Livin' On My Own (4:40)
07. Holdin' On To Yesterday (4:16)
08. Angola (3:50)
09. How Much I Feel (4:43)
10. Time Waits For No One (4:57)
11. I Just Can't Let Go (5:20)
12. Heart To Heart (2:47)
13. And...Somewhere I've Never Travelled (5:00)
14. Sky Is Falling (6:02)
15. Still Not Satisfied (3:59)
16. Cowboy Star [Edit] (5:22)
Total Time: (75:28)

* new tracks

Zpět

Ambrosia backstage in the 1970s. L to R: David Pack, Joe Puerta, Burleigh Drummond, Christopher North


Ambrosia between sets at an outdoor concert in Agoura Hills, California on August 3, 2014. L to R: Joe Puerta, Ken Stacey, Mary Harris, Christopher North, Doug Jackson, Burleigh Drummond


Ambrosia in concert at the Canyon Club, Agoura CA on May 24, 2014Zpět
Oficiální stránky:
http://www.ambrosialive.net/
https://www.innerviews.org/inner/robert-berry
https://www.linkedin.com/in/cliffwoolley/

Nahoru... ProgressRock
Made by 
©  27.11.2018 
Menu Poslední aktualizace: 27.11.2018
mbrezny@centrum.cz 
...a vzkaz autorovi!