All Traps on Earth


Zpět
Zatímco kapela Änglagard je stále zaneprázdněna jinými aktivitami, někteeří členové připravili pro fanoušky menší překvapení. Basista Johan Brand zformoval v říjnu 2018 ve Stockholmu, Švédsko, novou progresivní skupinu s názvem All Traps On Earth. Do kapely se zapijil také Erik Hammarström z Änglagard na bicí, bývalý člen Änglagard Thomas Johnson na klávesy a zpěvačka Miranda Brand, což je Johanova talentovaná dcera.

Skupina All Traps On Earth vydala svůj debut nazvaný "A Drop Of Light" dne 16. listopadu 2018 u labelu AMS Records. Vydavatelství album označilo za "více než úžasné" a představilo se na něm kromě členů i nepřeberné množství hostů ze švédské scény. Album můžete slyšet a stahovat přes bandcamp.com, kde je celé k dispozici. Jinak vyšlo ve verzích CD, 2LP a exklusivní box set obsahující LP, CD, MC i plakát. První skladba dostala název kapely nebo sama byla iniciátorem názvu projektu.

Pokud si moderní progresivní rockový fanoušek poslechne první noty debutového alba "A Drop of Light" tohoto nového projektu, nebude pochyb, že během pár vteřin si vzpomene na jméno, které se stalo legendou skandinávského symfonického programu - Änglagard!

Téměř pět let usilovné práce a zvláštní péče a pozornosti i pro ty nejmenší detaily vedly k vytvoření výjimečného díla, které připomíná hudbu Änglagard, umocňuje její složitost a epicismus a obohacuje navíc její zvukové spektrum díky přítomnosti pěti dalších hostujících hudebníků na kytaru a dechové nástroje. Pokud jde o instrumentaci, improvizaci, dynamiku, rytmické posuny a atmosféru, All Traps On Earth se opravdu neomezovali žádnými limity...
Fanoušci kapel King Crimson, Goblin, Magma, Canterburské scény a dokonce i Ennio Morriconeho, jejichž zvuky jsou během nahrávání často vzpomínány, si toto album určitě užijí, ale není pochyb o tom, že každý milovník prog rocku ocení toto nečekané, fantastické album.

V březnu 2019 kapela představila svoji rozšířenou sestavu pro nadcházející koncerty v roce 2019. Tvoří ji v současné době Jonas Engdegard, Johan Brand, Linus Käse, Daniel Borgegård Älga a Erik Hammarström. V létě se kapela představí na Night Of Prog Festival, v Loreley, Německo, kde vystoupí 21. července 2019.

Zpět

      Členové:
      Johan Brand - Bass, Mellotron, Moog, Organs, Guitars
      Erik Hammarström - Drums, Percussion
      Thomas Johnson - Keyboards -
      Miranda Brand - Vocals

      Hostující členové:
      Daniel Borgegård Älga - Flute, Clarinet


Členové Johan Brand
(původní jméno Johan Högberg)
(Narozen 1969, Högberg)
Bass


Johan je švédský hudebník a baskytarista, původně Johan Högberg, ale později si změnil jméno na Johan Brand. Jeho výrazný basový zvuk byl vždy charakteristickým prvkem hudby Änglagård. Studoval na hudební škole v blízkosti Uppsaly při práci na částečný úvazek v obchodě s hudebními nahrávkami. V současnosti pracuje ve škole.

Členové Erik Hammarström
(Narozen ***)
Drums, Percussion


Ke kapele Änglagård se připojil na podzim 2012. Je členem Brighteye Brison společně s Linusem. Byl také členem kapely The Flower Kings v roce 2008.

Členové Thomas Johnson
(Narozen 1974)
Keyboards


V letech po Änglagård hrával ve švédské verzi muzikálu Jesus Christ Superstar, spolu s Mattiasem Olssonem. Oba se zapojili také zapojili do Krake-project, kde hráli hudbu ve stylu švédského jazzového pianisty Jana Johanssona. Déle než rok byl byl členem kapely Reminder, nakonec ale opustil od hraní hudby a zaměřil se na své vědecko výzkumné místo. V současné době je Ph.D. studentem v teoretické fyzice plazmové fúze, hezká moderní věc, kterou nikdo jiný nechápe.

Členové Miranda Brand
(Narozena 9. května 2002)
Vocals


Miranda je dcerou Johana Branda.

Zpět
Studiové desky:
2018 A Drop of LightSkupina:
Johan Brand - Mellotron M400 and M4000D, Moog Voyager, Moog Minitaur, Organs, Fender Rhodes, Clavinet, Rickenbacker 4001 and 4001S basses, Fender Jazz Deluxe Bass, Revelation Jazzmaster VI bass, Moog Taurus 1. Epiphone Gibson Les Paul Guitar, Green Gibson Les Paul Guitar, Percussion, Vocals
Miranda Brand - Vocals
Thomas Johnson - Grand Pianos, Fender Rhodes, Wurlitzers, Pianets, Clavinet, Organs, Mellotron M4000D, Moog Voyager
Erik Hammarström - Drums Tama Artstar I (Cordia), Cymbals, Yamaha Oak Custom Absolute Noveau Snare Drum, Vibraphone, Marimba, Xylophone, Glockenspiel, Crotales, Timpani, Gran Cassa, Wood Blocks, Tam-tam, Tubular Bells
Hosté:
Fredrik Lindborg - Bass Clarinet, Baritone, Tenor, Alto and Soprano Saxophone
Karl Olandersson - Trumpet, Flugelhorn
Matthias Bååth - Bass and Concert Flute, Tenor and Alto Recorder
Magnus Irving Båge - Concert Flute
Phil Mercy - Organic Guitars
A Drop Of Light
Vyšlo 16. listopadu 2018, AMS Records, AMS 300 CD, AMS300CD (Italy)

Seznam skladeb:
01. All Traps On Earth (18:15)
02. Magmatic Warning (16:09)
03. Omen (12:59)
04. First Step (2:03)
05. Bortglömda Gårdar (14:03)
Total Time: (63:29)

All music written, arranged and produced: Johan Brand, with contributions from Thomas Johnson
Lyrics: Johan Brand
Recorded at The Aggrofon Studio Vaxholm 2018
Engineering: Jonas Engdegard
Recording Engineer: Phil Mercy, Magnus Irving Båge, Matthias Bååth, Thomas Johnson
Executive Producer: Matthias Scheller
Mixing, Mastering: Alar Suuma
Design, Graphic Design: Petra Brand, Johan Brand

Zpět

All Traps on Earth v sestavě pro živé vystoupení v roce 2019.
Zleva: Jonas Engdegard, Johan Brand, Linus Käse, Daniel Borgegård Älga a Erik Hammarström


Zpět
Oficiální stránky:
https://alltrapsonearth.com/
https://alltrapsonearth.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/alltrapsonearth/ProgressRock Nahoru
Made by 
©  21.5.2019
Menu Poslední aktualizace: 21.5.2019
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©