ALBION (Polsko)*
Biografie Členové Diskografie Fotogalerie Odkazy

Zpět
Skupina Albion byla založena v roce 1992, když se členové dvou rozpadajících se krakovských kapel rozhodli založit novou skupinu Albion. Volba názvu kapely nesouvisela s žádným symbolem. V době vzniku Albion vytvořili Jerzy Antczak - kytary, Krzysztof Malec - klávesy, Paweł Konieczny - bicí a Tomasz Kaczmarczyk - basová kytara. Brzy poté se připojila Anna Batko a převzala roli zpěvačky.

Tato sestava začala připravovat materiál, který se pak objevil na první nahrávce kapely. Po několika měsících zkoušek se Albion objevili na několika koncertech a festivalech, kde je publikum celkem dobře přijalo. V té době zaznamenali Albion jednu ze svých písní ve vlastní režii a snažili se o to, aby se média zajímala o jejich hudbu. Kreativita kapely byla rychle absorbována žánrem známým jako "progresivní rock", ale zájem o kapelu byl omezen právě jen na fanoušky a moderátory tohoto žánru hudby.

Vzhledem k tomu, že se zvýšil zájem o skupinu, byli osloveni různými lidmi s různými návrhy. Mezi nimi byli i pánové z firmy Art-Rock a rozhodli se, že na kazetě vydají písně Albion. Materiál byl zaznamenán v nahrávacím studiu Edwarda Sosulského za podpory Art-Rock a vlastních zdrojů kapely. Ještě během nahrávání bylo první změnou v sestavě odchod Tomasze Kaczmarczyka, kterého kapela v podstatě vyhodila, protože u něj neviděli žádnou snahu při práci ve studiu. Na zkouškách to tak nebylo tak slyšet, ale ve studiu všechno to vyšlo plně najevo. V důsledku toho basovou linku zaznamenal bubeník Paweł Konieczny. Ale opak je pravdou, protože Paweł byl opravdu basista, kterého jen posadili za bubny. Od té chvíle převzal místo basového kytaristy v kapele a nově příchozí Grzegorz Olszowski zasedl za bicí. Nahrávky byly pořízeny v období od 1. listopadu 1993 do 15. ledna 1994 a kazeta se na pultech objevila pod názvem "Survival Games" ještě v roce 1994.


Po vydání kazety odehráli Albion několik koncertů v krakowských klubech. Tento materiál však nebyl žádným způsobem propagován, takže se dostal pouze k úzké skupině posluchačů progresivního rocku. Po vydání kazety se kapely ujal nový manažer Aleksander Król, který se společně se Sick Records Europe rozhodl o vydání nového materiálu skupiny na albu a na kazetě. Album bylo nazváno "Albion" a bylo uvolněno na trh v roce 1995. Disk byl zaznamenán ve složení Anna Batko - zpěv, Jerzy Antczak - kytary, Paweł Konieczny - basová kytara, Grzegorz Olszowski - bicí a Krzysztof Malec - klávesy. Albion se po vydání alba se zúčastnili mnoha festivalů a koncertů po celé zemi.


Albion v roce 1993 z období nahrávky "Survival Games"

Během přípravy nových skladeb pro další nahrávku došlo k dalším personálním změnám. Důležitou změnou byl odchod Grześky Olszowského, kterého nahradil bubeník Rafał Paszcz a za mikrofón se postavila Katarzyna Sobkowicz. Zpěvačka Anna Batko sice byla talent, který ale těžce překousávali, neboť i přes její velký hlas, byla práce s ní muka. Absence na zkouškách, zpoždění, pasivita v komponování, podivné chování na koncertech - to bylo to, proč kapela vybuchla. A to právě v okamžiku, kdy Albion zahájili jejich "lepší časy". Rozvíjeli se, ale Ania byla stále na místě. Nemohli s ní spolupracovat, až jednou přišel Jerzy mezi kluky, a řekl, že už toho má dost. Rozhodli se pak společně. Později jim to, někteří vyčítali, ale pokud chtěli něco dělat vážně, pak takové pokračování nemělo smysl. A pak se objevila Kasia. Mnozí fanoušci o změně nechtěli slyšet, ale kapele to přineslo oživení. Konečně je tady je někdo, kdo stojí za mikrofonem, co bez obtíží pochopí, o co jde, přestože předtím zpívala úplně jiný druh hudby. A je to slyšet i v demo nahrávkách z té doby. Kasia sice ještě nebyla připravená zpívat jejich hudbu, ale rychle se přizpůsobila. Od této chvíle se každý člen kapely stal plně nezávislým, zaměřeným na vlastní hraní, aniž by se obával, zda vokál přijde "najednou" nebo zda se vůbec objeví na jevišti. Skupina se zároveň rozloučila s jejich manažerem a společně s přáteli se členové sami ujali záležitosti skupiny. Po období komponování nových skladeb byl zaznamenán demo disk s novým materiálem. Jedna ze skladeb obsažených na tomto albu byla zahrnuta na kompilaci "Polish Art rock vol.1", kterou vydal Ryszard Kramarski pod hlavičkou Lynx Music v roce 1999. Kapela se v té době hodně vyvinula a roky 1996-1997 jsou obdobím dokonalé týmové spolupráce. Opravdu se zformovali v dobrou kapelu, hudebníci se cítili skvěle, a jistý druh chemie se uplatnil i na jevišti, což jim umožnilo improvizovat živé verze písní. Bohužel se za vývojem skupiny nepodílely žádné významné smlouvy. Jen pramálo velkých labelů mělo zájem o progrock a malé vydavatelství byly až příliš ostražité. Kapela chtěla o něco více než jen příslib nahrávky dalšího alba bez záruky na propagaci. Bohužel všechny pokusy selhaly. Až po mnoha letech se ukázalo, že to bylo pro Albion prospěšné, protože dnes, zejména díky Lynx Music, mohou realizovat své představy bez pocitu, že se zaprodávají bez jakéhokoli tlaku na termíny, peníze apod. V té době ale nedostatek návrhů od nahrávacích společností přivedl kapelu ke ztrátě smyslu toho, co dělali. Přes opakované pokusy o pokračování se jim nepodařilo sladit jejich aktivity s životem, tedy se zaměstnáním, studiem, rodinou, dětmi. Zdálo se, že Albion ukončil jednu svoji životní etapu.

Členové kapely se vrhli každý jiným směrem. Anka Batko pokračovala někde ve zpěvu, Grzesiek Olszowski začal provozovat podnikání v IT oboru, Paweł Konieczny se stal výzkumníkem na jedné z krakowských univerzit, Tomek Kaczmarczyk se z historie kapeůy vytratil. Rafał Paszcz stále zůstává, pouze jako by byl jen mimo kapelu, ale stále hrál i na posledním albu.

Po dlouhé pauze kapela intenzivně pracovala na nových skladbách, aby stihla natočit materiál pro nové album na přelomu května a června 2005. Nové album Albion s názvem "Wabiąc Cienie" se objevilo na hudebním trhu 3. října 2005 teprve po 10 letech od jejich poslední nahrávky. V kapele došlo k výše uvedeným důvodům k několika změnám a nejpozoruhodnější je změna zpěvačky - Annu Batko nahradila Katarzynou Sobkowicz-Malec. Album opět vydal Lynx Music a kapela v mírně změněné sestavě zaznamenala více než 50 minut hudby, což kompenzuje delší nepřítomnost kapely na hudební scéně. Na albu se objevilo 7 skladeb, včetně jedné suity, plus videoklip z nahrávání. Album se stalo velmi úspěšným a z hudby nacházející se v záznamech můžete pociťovat atmosféru progresivního rocku 80. let. Zvuk zaznamenaný na tomto CD přináší pocit, že Fish nikdy neopustil Marillion a skupina znovu nahrála skladby pro "Misplaced Childchood" nebo "Clutching On Straws". Je to velká zásluha zpěvačky doprovázející se i na klávesy, ze kterých se stal nástroj k vykouzlení tak mnoha nádherných zvuků, že se od nich nelze odpoutat. Pozoruhodná je nádherná skladba "Szary" s krásnými klávesami a jedinečnou krásou melodií. Neuvěřitelná jedenáctiminutová instrumentální "Rainbow Run" vzbuzuje úžasný dojem, je to skutečný ornament a klenot tohoto alba a je těžké ji popsat slovy. Krásné party na akustickou kytaru, klávesové pasáže ve stylu nejlepších let J.M. Jarre, velmi "emocionálně“ nahrané sólo na elektrickou kytaru. Další skladba "Yuppie" začíná velkým, nezapomenutelným kytarovým motivem, který se několikrát opakuje. Tato píseň je pravděpodobně nejrockovější z celého alba. Návrat po mnoha letech nečinnosti s takovým albem jako "Wabiąc Cienie" ukázal, že Albion si zaslouží mnohem větší pozornost, než se jim podařilo dosáhnout v polské rockové scéně.

"Remake" je název kompilačního 2CD, které se objevilo na trhu díky Lynx Music koncem května 2006. Toto album obsahuje dvě CD originální alba Albion - "Survival Games" z roku 1994 a "Albion" z roku 1995. Všechny nahrávky byly remasterovány. Kromě toho se na něj dostaly i zatím nepublikované nahrávky kapely.

Ke konci června kapela přiznala, že ji tvoří v současné době tříčlenný tým - Kasia Sobkowicz-Malec, Jurek Antczak a Krzysiek Malec. Mezitím kapela pracovala na materiálu pro další album, skladali kompozice, aranžovali je a zanedlouho se vrhli na studiové práce, které proběhly ve studiu Lynx Music a kapela je ukončila 22. září 2007. Samozřejmě nenahrávali všechno sami, přizvali si několik hostujících hudebníků. V roce 2007 Albion vydali další album "Broken Hopes", které je prvním koncepčním albem v historii kapely.

Nechte se vtáhnout do příběhu o ztracených touhách, iluzi, boji o každý den, který absolvujeme při hledání našeho místa ve světě. Skladby z alba představují několik krátkých "snímků" zobrazujících stav člověka, který v určité fázi svého života shrnuje to, co zažil, čeho dosáhl, co viděl a co získal od osudu. Je to boj se strachem a obavami o své milované a sebe samého. Je to ověření vašich pocitů a hádky s Bohem. Jedná se o otázky týkající se smyslu a účelu ve tváři nesplněných snů a nadějí. Jedná se o pokus izolovat se od intruzivního světa politiky, náboženství a myšlenek, které nás ovládají. Je to touha po naivní víře dítěte, který byla podávána pohádka o ideálech, které opravdu nikdo nechce v dospělém životě. To je stav ztracení v okamžiku, kdy si myslíte, že už víte, kam jedete a co chcete. Hledání sebe samého...

Během prázdnin roku 2008 kapela realizovala i nový grafický design svých webových stránek. Při této příležitosti poděkovali jejich webmasterovi Leszku Jarzębowskiemu, který je tvůrcem jejich nové tváře na webu. Zároveň kapela přislíbila, že bude pečlivě provádět aktualizaci webových stránek. Nicméně nastala další pauza v činnosti kapely.

Skladby z alba "The Indefinte State of Matter" byly vytvořeny již v roce 2010. V té době kapela experimentovala se vzorky, smyčkami, analogovými syntezátory a kytarami a používali technologii digitálního záznamu zvuku v jejich domácím studiu. Byli přesvědčeni, že CD se brzy objeví na trhu. Ale život je přinutil zastavit práce na novém projektu. Museli přepnout na materiální stránku života a vydělávat si peníze, které jim umožnily přežít v době hospodářské krize. Zapomněli na to, co je v jejich životě nejdůležitější - na hudbu. Nahrané skladby "odpočívaly v místnosti" na pevném disku počítače čekajícím v zapomnění.

Jednoho dne jim Ryszard Kramarski - vedoucí nahrávací společnosti Lynx Music zavolal a trval na tom, aby mu zpřístupnili tento materiál. Bylo těžké najít opuštěné skladby, ale nakonec mu je poslali. Jeho odpověď byla: "Musíte to nahrát!". Měli sice spoustu pochybností o tom, zda má smysl vstoupit do studia a znovu nahrát tento materiál. Nebyli jsme si jisti, jestli jsou skladby natolik dobré, aby je vydali na albu. Ale ... Ryszard byl neústupný a díky němu obnovili zkoušky a začali pracovat ve studiu. Toto CD obsahuje hudbu a texty s otázkami a pochybnostmi o lidské přirozenosti - nekontrolovatelné věci plné dobra a zla. Album se objevilo na hudebním trhu v roce 2012.


Po pěti letech ticha, trochu nečekaně, dne 10. května 2015 Albion na svých stránkách oznámil obnovení svých vydavatelských a koncertních aktivit v nové sestavě Jerzy Antczak - kytara, zpěv, Krzysztof Malec - klávesové nástroje, Paweł Konieczny - baskytara, Rafał Paszcz - bicí. Po delší pauze, kdy se část týmu věnovala svým projektům, začali hudebníci pracovat na dalším albu. Podnět přišel zvenčí, když Ryszard Kramarski přesvědčil hudebníky, aby se vrátili a oprášili prach z materiálu zaznamenaného před nějakým časem. Kompilační album s názvem "Unsongs" vyšlo již v roce 2015 a přineslo šest kompozic zaznamenaných v délce cca padesát minut a přineslo tradičně pomalu rostoucí skladby s ženskými vokály uspořádanými způsobem, který je charakteristický pro neoprogivní rock. Téměř vždy můžeme psát o hudbě Albion, že je krásná, okouzlující a plná charakteristického smutku. Ani tentokrát tomu není jinak. Teplé, hluboké klávesy v pozadí, spousta melodických kytarových sól a silný, svěží a šťavnaté tóny basy, a podobně jako na záznamu "The Indefinite State Of Matter" hodně pokusů se samply a smyčkami. Albion také plánuje koncertní aktivity.

Kapela Albion oznamuje vydání nového alba s názvem "You'll Be Mine". Premiéra je naplánována na 22. září 2018. Téměř dva roky studiové práce vyústilo v téměř 50 minutový materiál sedmi skladeb. Práce na albu jsou společným dílem všech členů kapely, pouze texty napsal Jerzy Georgius Antczak. Nepochybně nejzajímavější informací je, že album bylo zaznamenáno prakticky ve stejném složení, v němž Albion získal mnoho fanoušků ještě v 90. letech minulého století, a proto po více než dvaceti letech se za mikrofon opět postavila první zpěvačka skupiny Anna Batko, kytary a klávesy obsluhoval Jerzy Antczak Georgius a rytmické sekce se ujali Paweł Konieczny - baskytara a Rafał Paszcz na bicí, který byl také zodpovědný za programování sekvence smyček a elektronických rytmů. Mixáže se ujal Kamil Konieczniak a grafický design alba zajistil "Andrzej Kowalczyk Alchemy Creative Studio".

Jak říkají členové kapely: "Vracíme se k původnímu znění Albion, ale bohatší o zkušenosti a hudebně povědomi, a proto věříme, že nabídneme našim fanouškům něco nového a jedinečného. Není to snadné album, protože se dotýká témat, o kterých asi průměrný člověk nechce přemýšlet. Ale tím větší bude naše spokojenost, pokud se k němu dostane náročný posluchač, který hledá hlubší hodnoty v hudbě i textech ".

V den vydání se koná koncert, tj. 22 září 2018, Kraków, Kijów Centrum, během kterého kromě nových skladeb Albion uvedou i některé skladby ze starších alb kapely. Akci organizuje Music Publishers Lynx Music ve spolupráci s firmou 3S Fibertech. Prvním uvolněným single z desky je skladba "Call It A Sin".

Albion je neo prog kapela z Polska se ženským vokálem. Jejich hudba přináší velmi krásné a melodické skladby v příjemné atmosféře. Albion střídají krátké i dlouhé skladby a někdy je v nich možno slyšet vliv kapel jako Marillion je velmi zřetelně. Svým power neo progresivním rockem připomíná kapela Albion skupiny Marillion, IQ a Jadis, se stylem kytary Steve Hacketta a rafinovanými party kláves.

Zpět
Členové:
Jerzy Georgius Antczak - Guitars, Keyboards
Paweł Konieczny - Bass, Drums (1992-?)
Rafał Paszcz - Drums
Anna Batko - Vocals (1992-1993, 2017-dosud)
Bývalí členové:
Katarzyna Sobkowicz-Malec - Vocals Vocals (1994-2012)
Krzysztof Malec - Keyboards (1992-1995,2005-2012)
Grzegorz Olszowski - Drums (1993-1995)
Tomasz Kaczmarczyk - Bass (1992-1993)

Členové Jerzy Georgius Antczak
(Narozen ***, Kraków, Poland)
Guitars, Keyboards


Jerzy Antczak pochází z Krakova, Polsko a je dlouholetým kytaristou polské neo-prog kapely Albion, se kterými vydal všechna jejich alba, ale začal vydávat i vlastní sólové desky, které směřoval spíše do žánru crossoveru. Jerzy popisuje svoje dílo takto: "První noty alba se zrodily v mé hlavě před dvěma lety. Mým záměrem bylo sestavit hudbu pro nějaký film, ale čím více jsem na tom pracoval na tom, tím více se to se stávalo písněmi, které se spojily do jednoho soudržného tématu, který jsem mohl vydat jako CD. Toto je velmi osobní album. Výraz mého útěku. Utíkám od lidí, náboženství, politiky, ideologií, pokrytectví a nenávisti. Utíkám do sebe do světa tónů, které znějí v mé duši."

Jerzy už vydal dvě sólové desky "Ego, Georgius" (2014) a "String Theory" (2016) a s jejich nahráváním mu vypomáhali někteří přátelé z kapely Albion, stejně jako Krzystof Wywra (bass) z Millenium.

Členové Paweł Konieczny
Bass, Drums (1992-dosud)

Nejsou k dispozici žádné další informace.

Členové Rafał Paszcz
Drums

Rafał je polský bubeník a perkusionista. Od roku 2005 je členem kapely Albion.

Zahrál si také na sólových albech Jerzy Georgiuse Antczaka "Ego, Georgius" (2014) a "String Theory" (2016).

Členové Anna Batko
Vocals (1992-1993, 2017-dosud)

Anna se po odchodu z Albion stala v roce 2005 členkou další krakowské prog kapely Hipgnosis, se kterými nahrála všechna jejich alba "Sky Is The Limit" (2005), "Still Ummadelling" (2007), "Relusion" (2011) a rovněž všechny kompilace a živé nahrávky.

Členy Hipgnosis jsou:
Sławek SEQ Ziemisławski - Drums, Electronics,
Ania KUL Batko - Vocals
Radek THUG Czapka - Keyboards
Piotrek PITU Nodzeński - Bass, Vocals
Marcin Kruczek - Guitars
Przemek Nodzeński - Vocals.

Členové Katarzyna Sobkowicz-Malec
Vocals (1994-2012)

Po vydání alba "The Indefinite State Of Matter” se cesty členů Albion začaly rozcházet. Katarzyna Sobkowicz-Malec a Jerzy Georgius Antczak zkoušeli založit společný projekt, ale sešlo z toho, neboť chyběla ta správná chemie.

Zpěvačka Katarzyna Sobkowicz-Malec, klávesista Krzysztof Malec a kytarista Leszek Jarzębowski zformovali v roce 2014 nový projekt nazvaný Noibla. Dlouho očekávané debutové album Noibla, v podstatě projektu bývalých členů kapely Albion (Katarzyna Malec, Krzysztof Malec a Leszek Jarzębowski) vyšlo pod názvem "Hesitation" dne 20. března pod labelem Lynx Music.

Členové Tomasz Kaczmarczyk
Bass (1992-1993)

Tomasz Kaczmarczyk, působil v kapele jen krátce, neboť jej kapela v podstatě vyhodila, protože u něj neviděli žádnou snahu při práci ve studiu. Na zkouškách to nebylo tak slyšet, ale ve studiu to všechno vyšlo plně najevo.


Zpět
Studiové desky:
2018 You'll Be Mine
2012 The Indefinite State Of Matter
2007 Broken Hopes
2005 Wabiąc Cienie
1995 Albion
1994 Survival Games
Ostatní nahrávky:
2014 Unsongs (komp.)
2006 Remake (komp.)

Jerzy Antczak
2016 String Theory
2014 Ego, Georgius

Noibla
2018 Hesitation


Skupina:
Anna Batko - Vocals
Jerzy Georgius Antczak - Guitars, Keyboards
Paweł Konieczny - Bass
Rafał Paszcz - Drums
Hosté:
Diskografie You'll Be Mine
Vyšlo 22. září 2018, Lynx Music

Seznam skladeb:
01. You'll Be Mine ()
02. Call it a sin ()
03. Does anybody count ()
04. Doubt ()
05. I`m not afraid (Hell) ()
06. Lady Death ()
07. Lullaby ()
Total Time (00:00)

Lyrics: Jerzy Georgius Antczak

Skupina:
Jerzy Antczak - Guitars, fx
Krzysztof Malec - Keyboards
Katarzyna Sobkowicz-Malec - Vocal
Hosté:
Krzysztof Wyrwa - Bass
Grzegorz Bauer - Drums
Rhonda Adams - Backing Vocals
Diskografie The Indefinite State Of Matter
Vyšlo 24. září 2012, Lynx Music, LM 72

Seznam skladeb:
01. Particle Of Soul (10:17)
02. When I See The Light (6:49)
03. Childrens Rhyme (5:25)
04. Airborne (6:38)
05. Indefinite State (8:30)
06. Fear (10:01)
Total Time: (47:42)Skupina:
Katarzyna Sobkowicz-Malec - Vocal, Classical Guitar
Jerzy Antczak - Guitars
Krzysztof Malec - Keyboards
Hosté:
Krzysztof Wyrwa - Bass
Rafal Paszcz - Drums
Aretha Chmiel - Saxophone
Diskografie Broken Hopes
Vyšlo 1. ledna 2007, Lynx Music, LM 025

Seznam skladeb:
01. XX / XXI (1:02)
02. The Place (11:56)
03. Once Upon A Time (5:58)
04. This Is It (2:42)
05. Angel (4:56)
06. I Am (5:44)
07. Turks Fruit (5:56)
08. This Is The Way Where We Go (8:23)
09. Near The End (3:59)
Total Time (50:41)

Recorded in 2007
Music: Albion
Lyrics: Jerzy Antczak
Producer: Albion, Ryszard Kramarski
Recorded, Mixed: Albion, Ryszard Kramarski
Mastered: Paweł Hebda
Cover: Krzysztof Malec
Čtvrté album polské kapely hudebně přirovnávané k Marillion ery Fishe a raných Pendragon.

Skupina:
Katarzyna Sobkowicz-Malec - Vocal
Krzysztof Malec - Keyboards
Jurek Antczak - Guitars
Paweł Konieczny - Bass
Rafał Paszcz - Drums
Hosté:
Diskografie Wabiąc Cienie
Vyšlo 1. ledna 2005, Lynx Music, LM15CD

Seznam skladeb:
01. Motyl (6:30)
02. Szary (4:49)
03. Bieg Po Tęczy (11:15)
04. Yuppie (4:59)
05. Inny (5:19)
06. Wolna (7:59)
07. Cienie (8:10)
Total Time: (49:01)50:46
Recorded in 2005. Third album by this polish band, similar to Fish-era Marillion and early Pendragon

Skupina:
Ania Batko - Vocal
Jerzy Antczak - Guitars
Paweł Konieczny - Bass
Grzegorz Olszowski - Drums
Krzysztof Malec - Keyboards
Hosté:
Diskografie Albion
Vyšlo 1995, P.R.M.A., P.R.M.A. 01
1995, Sick Records Europe, SKCD 7030

Seznam skladeb:
01. Scarecrow (5:27)
02. Survival Games (5:06)
03. Burning (4:06)
04. Mad Look In My Eyes (5:27)
05. You (3:27)
06. Sarajevo (7:46)
07. Shadow (3:39)
08. Jeszcze Śmierc Chowam W Kieszeń (7:09)
09. Golgotha (8:40)
10. Shadow (Instrumental) (3:40)
Total Time: (54:34)56:39

Skupina:
Ania Batko - Vocals
Jerzy Antczak - Guitars
Paweł Konieczny - Bass, Drums, Vocals
Krzysztof Malec - Keyboards
Hosté:
Survival Games
Vyšlo 1994, MC Art Rock 0001
CD, vyšlo 2001, Mellow Records (ITA) MMP276
(issued without the band's permission)

Seznam skladeb:
01. Burning (4:32)
02. Collapse (6:38)
03. Scarecrow (5:24)
04. Survival Games (5:52)
05. Mad Look (6:00)
06. Shout (4:12)
07. You (3:20)
08. Golgotha (9:12)
Total Time: (45:23)42Skupina:
Jerzy Antczak - Guitars
Krzysztof Malec - Keyboards
Anna Batko - Vocals (01)
Paweł Konieczny - Vocals (01)
Krzysztof Wyrwa - Bass (03-05)
Paweł Konieczny - Bass (01,02,06)
Grzegorz Bauer - Drums (03,04)
Grzegorz Olszowski - Drums (01,06)
Rafał Paszcz - Drums (02,05)
Hosté:
Unsongs
Vyšlo květen 2015, Lynx Music, LM 107 CD-DG

Seznam skladeb:
01. Golgotha (9:14)
02. Through The Rainbow (11:03)
03. Fear (10:04)
04. Particle Of Soul (10:17)
05. This Is The Way Where We Go (8:23)
06. Shadow (3:37)
Total Time: (52:39)

Recorded: Artur Okularczyk (01,06), Ryszard Kramarski (02-05)
Album obsahuje kolekci instrumentálních skladeb z let 1995-2012.

Skupina:
Ania Batko - Vocals
Jerzy Antczak - Guitars
Krzysztof Malec - Keyboards
Paweł Konieczny - Bass, Drums, Vocals
Hosté:
Remake
2CD, vyšlo 2006, Lynx Music, LM 017

Seznam skladeb:
Disk 1 - Albion
01. Scarecrow (5:30)27
02. Survival Games (5:10)58
03. Burning (4:10)32
04. Mad Look In My Eyes (5:31)
05. You (3:30)24
06. Sarajevo (7:47)
07. Shadow (3:41)
08. Jeszcze smierc chowam w kieszen (7:16)
09. Gogotha (8:43)
10. Shadow (3:43) (Instrumental)
11. Powszedni (4:20) (Bonus)
Disk 2 - Survival Games
12. Burning (4:35)32
13. Collapse (6:43)
14. Scarecrow (5:27)
15. Survival Games (5:58)
16. Mad Look (6:06)04
17. Shout (4:17)15
18. You (3:24)
19. Golgotha (9:19)
20. Nie wiem (3:54) (Sesja "Albion” 1995)
21. Wszystko jedno (5:43) (Demo 1997)
22. Deszcz (4:58) (Demo 1997)
23. Zanurzona (3:14) (Demo 1997)
Total Time: (123:51)
Jedná se o společné vydání dvou prvních alb kapely "Survival Games" (1994) a "Albion" (1995). Alba byly remasterovány a obohaceny o novou skladbu z roku 2006 "Powszedni" a k tomu i čtyři bonusové skladby.


Nahráli:
Jerzy Antczak - Guitars, Keyboards, Vocals
Rafał Paszcz - Drums
Krzysztof Wyrwa - Bass
Karolina Leszko - Backing Vocals
Anna Batko - Vocals
Aisha - Vocals
String Theory
Vyšlo 2016, Lynx Music, LM 120 CD

Seznam skladeb:
01. Howling Winds Of Jesebel (11:04)
02. Little Ant (11:34)
03. Precipice (7:25)
04. A Pill (7:48)
05. In The Garden Of Despair (8:44)
06. The Saddest Piece In The World (8:24)
Total Time (54:51)

Recorded in RA Studio, except drums - Lynx Music Studio
Recordings, mix and mastering: Jerzy Antczak
Produced: Jerzy Antczak
All photos: Kasia Janus
Cover design: Alcheny Creative Studio, Andrzej Kowalczyk

Nahráli:
Jerzy Antczak - Guitars, Keyboards, Vocals
Rafał Paszcz - Drums
Krzysztof Wyrwa - Bass
Karolina Leszko - Backing Vocals
Anna Batko - Vocals
Aisha - Vocals "nebayilhaje"
Waldemar Nowak - guitar solo in "bloody george"
Ego, Georgius
Vyšlo 26. listopadu 2014, Lynx Music, LM 94 CD

Seznam skladeb:
01. So naive (9:02)
02. Heaven (4:04)
03. Don't Need You (8:05)
04. Gods Of Our Planet (9:58)
05. Trip (7:22)
06. Humid Tube (2:56)
07. Waltz On My Grave (5:46)
Total Time (47:13)

Music and lyrics: Jerzy Antczak
Recorded in Georgius Studio and Lynx Music Studio
Recording: Jerzy Antczak and Ryszard Kramarski
Mixing and mastering: Kamil Konieczniak
Design: Alchemy Creative Studio, Andrzej Kowalczyk

Skupina:
Katarzyna Sobkowicz-Malec (ex-Albion) - Vocals, Classical Guitar (02)
Leszek Jarzębowski (ex-Albion) - Guitars
Krzysztof Malec (ex-Albion) - Keyboards
Hosté:
Krzysztof Wyrwa (Millenium, Metus, Jerzy Antczak) - Bass
Bartek Staromiejski - Drums, Percussion
Paweł Nyklewicz - Oboe (01,05)
Dariusz Rybka - Soprano Saxophone (02,04,06)
Grzegorz Klimczak - Contrabass (08)
Hesitation
Vyšlo 20. března 2018, Lynx Music.

Seznam skladeb:
1. Faux Pas (6:59)
2. One Minute More (5:13)
3. Utani (5:29)
4. Atlantis (4:28)
5. Coming Home (5:51)
6. Cistercian Bell (4:29)
7. Metanoia (6:47)
8. Hesitation (5:13)
9. It's All I Have (3:40)
Total Time (48:09)

Recorded at BB Records studio
Lyrics: Krystyna Gutowska
Produced, mixed, mastering: Bartek Staniak and Noibla

Zpět

Kapela na přebalu první nahrávky...

Zpět
Oficiální stránky:
http://www.albion.art.pl/

Další informace:http://www.jerzyantczak.pl/
http://www.noibla.pl

ProgressRock Nahoru
Made by 
©  1.6.2018 
Menu Poslední aktualizace: 1.6.2018
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©