Al Garcia
Zpět
Al Garcia se narodil se v Newarku v New Yorku. V poslední době žije v Burbank, California a pod hlavičkou Al Garcia vydává své sólové desky s některými přizvanými hudebníky. Na basovou kytaru začal hrát ve 13 letech. Na začátku jej ovlivnili Jack Bruce a Felix Papalardi, dva basoví vizionáři, kteří pomohli rozšířit úlohu basové kytary v rockové hudbě. Jeho hudební obzory se mu pak rozšířířily o jazzovou, klasickou a indickou hudbu poté, co si poslechl Johna McLaughlina a Mahavishnu Orchestra. Později také hudba Allana Holdswortha inspirovala Alfréda, aby přešel na elektrickou kytaru jako prostředek k vyjádření další strany své hudební osobnosti. Mezi další vlivy na jeho hraní patří i hudba J.S. Bacha, Charlie Parkera, Bely Bartoka, Erica Johnsona, Jaco Pastoria, Jeffa Berlina, kapel Brand X, ELP, Yes a pianisty Billy Evanse.

Al hrál a nahrával mnoho druhů hudby. Patří mezi ně fusion, progressive rock, jazz, rock, afro-kubánská, blues, country a reggae. Alfred se domnívá, že tato různorodá zkušenost je hnacím motorem jeho touhy vytvářet hudbu, která překračuje hudební hranice, přesto však zůstává respektovaně tradiční.

Al hraje 4, 5 a 6 strunné pražcové i bezpražcové baskytary a různé 6 strunné elektrické a akustické kytary. Používá d igitální technologii k nahrávání, kompozici a ppředvádění hudby a používá kytarový syntezátor, aby získal přístup ke zvukům, které obvykle nejsou k dispozici pro hráče na strunné nástroje. Al používá tuto pestrou zvukovou paletu, aby vytvořila širokou škálu nálad a instrumentací.

Při poslechu jeho hry vás napadne otázka - je to basista hrající na kytaru nebo kytarista hrající na baskytaru?

Al je jedním z mála hráčů, kteří se s oběma nástroji, basou i kytarou , objevuje se v sloupci Spotlight v Guitar Player Magazine.

V současné době působí s jazz rockovou skupinou Continuum, kde s ním působí Craig Ochikubo - piano, synthesizers, Damon Zick - soprano a tenor saxophone a samozřejmě Al na pražcovou i bezpražcovou baskytaru.

V roce 2016 dokončoval vydání prvního videklipu z koncertu Continuum v Alva's Showroom ze dne 28. srpna 2016. Skladba se jmenuje "As Luck Would Have It" a pochází z Garciova alba "All Things Must Converge". Na klipu vystupovali ve složení Chris Garcia - Drums, Craig Ochikubo - Keyboards, Andrew Pask - Saxes a Al Garcia - Bass.

Zpět
Členové:
Alfred Garcia - Guitars, Bass
Hostující hudebníci:
Chris Garcia - Drums
Dean Rohan - Drums
Fred Ramirez - Piano(Celým jménem Alfred Garcia)
(Narozen 1. září 1958, Newark, New York)
Bass, Guitars, Guitar Synth, Drums, Percussion


Al Garcia je americký hudebník a skladatel, hrající na všemožné druhy baskytar a kytar, pražcové i bezpražcové a navíc různostrunné nebo pravo- a levoruké. Skládá hudbu na pomezí mnoha žánrů jako jsou jako jazz-rock fussion, progressive rock, clasic, jazz, latin, space rock, elektronic a world music.(Celým jménem Christopher A. Garcia)
Drums, Tabla, Hand Percussion, Marimba, Miscellaneous Percussion, Electronics


Christopher je "rodák" z (východního) Los Angeles, když vyrůstal v Belvedere mezi Boyle Heights a Maravillou v East Los Angeles, California, USA. Tam se narodil, vyrůstal a stále žije.

Jeho hudební zázemí zahrnuje širokou škálu hudebních oblastí včetně jazz, rock, world music, tradiční mexická hudba, pre-hispánská hudba, perkusní soubory, soundtracky a komixová hudba. Studoval s profesorem Johnem Bergem, Panditem Tarnathem Raoem, Swapanem Chadhouriem a s Leoniem Shinemannem studoval tabla, když navštěvoval Kalifornský institut umění (California Institute of the Arts) na plné stipendium. Chris byl také členem oceněného Cal Arts Percussion Ensemble v roce 1979.

Přiznává svůj "styl", že poslechem všeho pak zkouší tisíce hodin, cvičí, koncertuje a pravidelně vystupuje s hudebníky, kteří mají zájem, aby natáčeli a zdokonalovali se při koncerování po Spojených státech, Kanadě, Evropě a jihovýchodní Asií. Chrisovo "bubnování je neobvyklé v tom, že zahrnuje nejen standardní rytmy a jejich permutace, ale také plynulost s podivnými časovými vzory a zvukovými strukturami, které plynule začleňuje do svého hraní.

Je fascinován pro novou hudbu a zvuk, stejně jako příchodem technologie MIDI, které mu dávají možnost kombinovat textury, které nikdy nebyly k dispozici pro perkusisty v živém vystoupení. Hra na tabla vedle nejmodernějších nástrojů MIDI a jejich schopnost hudebně kombinovat je výzvou, kterou neustále zkoumá.

Zpět
Studiové nahrávky:
2014 Tampering With Nature
2011 All Things Must Converge
2006 Alternate Realities
2002 Make It So
Nahrávky s Continuum:
**** You Tell Me
**** Passages
**** Continuum


Skupina:Al Garcia - Guitars, Bass, Guitar Synth, Drums, Percussion
Hosté:
Martin Souvervbielle - Drums (04)
Karen Kuser - Vocals (07)
Diskografie Tampering With Nature
Vyšlo 23. května 2014,

Seznam skladeb:
01. Tampering With Nature (5:42)
02. Cognitive Dissonance (4:41)
03. The Miraculous Mirage (6:00)
04. Voices (3:43)
05. Irrational Exuberance (7:06)
06. The Uncertainty Principle (4:11)
07. The Digital Maze (5:14)
08. Out Into the Empty (6:09)
Total Time (42:36)


Skupina:Al Garcia - Guitars, Bass, Guitar Synth, Drums, Percussion
Hosté:
Diskografie All Things Must Converge
Vyšlo 2011, Wandlar Productions

Seznam skladeb:
01. Labyrinth (7:26)
02. The Eternal Cycle (7:17)
03. Lingua Franca (5:55)
04. A Distant Mirror (5:58)
05. Two Shakes (4:23)
06. As Luck Would Have It (4:16)
07. I've Been Known (5:13)
08. Simulacra (7:42)
Total Time: (48:10)Skupina:
Al Garcia - Bass, Guitars, Drums, Keyboards, Percussion, Guitar Synth
Dean Rohan - Drums
Chris Garcia - Drums
Hosté:
Fred Ramirez - Piano (04)
Diskografie Alternate Realities
Vyšlo 2006, CD Baby / Wandlar Productions, 5637201895 (US)

Seznam skladeb:
01. Alternate Realities (6:37)
02. Turning Point (5:25)
03. The Red Queen's Race (5:59)
04. Secret Correspondences (6:09)
05. Materia Prima (7:43)
06. Three Of A Kind (8:46)
07. The Pleasures Of Progress (3:12)
08. A Place In The Sun (6:28)
09. Calculated Risk (6:45)
Total Time: (00:00)

Lahůdka pro vaše uši - to je nová deska kytaristy a basisty Al Garcii, která přináší směsici stylů jako jazz-rock fussion, progressive rock, clasic, jazz, latin, space rock, elektronic a world music. Melodická, příjemná a konejšící hudba, která vás doslova usadí.

Skupina:Al Garcia - Guitars, Bass, Guitar Synth, Drums, Percussion
Hosté:
Dean Rohan - Drums
Diskografie Make It So
Vyšlo 2002, Al Garcia, 8018, Self-release

Seznam skladeb:
01. Make It So (6:36)
02. On Cloud Ten (3:41)
03. The Unexpected Answer (4:34)
04. The Heart Of The Matter (5:00)
05. Menuet (1:07)
06. Communique (5:35)
07. Harmonic Sketch #1 (2:30)
08. Driving Through Krystal Town (6:41)
09. Natural Knowledge (4:15)
10. Journey To The Center Of The Earth (3:18)
11. A Bird In The Hand/mosaic (5:27)
12. Once Upon A Dream (3:51)
Total Time (52:35)
"Make It So" je zajímavá deska na níž se představuje Al Garcia, který zde předvádí hru na různé baskytary, elektrické a akustické kytary, kytarový syntezátor, congas, bongoa a další perkuse. Kromě Bachova "Menuet" všechny skladby složil Garcia. Na pěti skladbách se peřdstavili i hostující bubeník Dean Rohan hraje na MIDI bicí, zatímco Garcia připojil v "Harmonic Sketch #1" hru na tabla a kanjira. Hudba celkově může být nazvána fussion, ale má docela široký záběr pokud se jedná o nálady a groove.

Zpět

Zpět
Oficiální stránky:
http://www.liraproductions.com/alfgar/index.htm
https://continuummusic.weebly.com/

ProgressRock Nahoru
Made by 
©  12.12.2018 
Menu Poslední aktualizace: 3.1.2021
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©