Aeon Zen
           

Zpět
Aeon Zen je progresivní metalová kapela zformovaná v roce 2008, kterou vede zakládající člen Rich Hinks. Dodnes jsou ceněni a silně probírání v mezinárodním hudebním tisku, např. magazín Classic Rock Magazine je označil za "silného uchazeče o nejlepšího nováčka přinejmenším" a k tomu navíc Progression Magazine je zvolil za album roku.

Doposud skupina vydala pět studiových alb a představila sestavu pro živá vystoupení. Jejich první "A Mind's Portrait" a druhé album "The Face Of Unknown" byly vydány prostřednictvím Time Divide Records 1. května 2009 a 12. října 2010. Následovaly "Enigma", vydaná prostřednictvím Nightmare Records dne 22. ledna 2013, a "Ephemera" vydaná 1. září 2014.

Aeon Zen v podstatě začínali v roce 2006, když Rich Hinks se svými místními hudebními přáteli z Cambridge hrál a skládal hudbu více ovlivňovanou prog rockem a metalem. Právě tehdy, když se přátelé rozešli na různé univerzity po celé Velké Británii v 18 letech, založil Rich Aeon Zen. Kapela Aeon Zen byla založena v roce 2008, kdy se Rich Hinks a Lloyd Musto rozhodli vytvořit nový studiový projekt. Na rozdíl od jejich předchozích kapel jako je Timefall, která měla vzájemnou korelaci členů a nástrojů, Aeon Zen se skládal pouze ze dvou členů, kde Musto hrál na bicí nástroje a Hinks na všechny ostatních nástroje a zajišťoval produkci. Rich se už nějak necítil v "kapelových" situacích a kompromisech, zcela úmyslně chtěl realizovat jinou než dosavadní strukturu, která by mu umožnila plně vyjádřovat jeho myšlenky. To mu umožnilo se soustředit a zaměřit své úsilí na vytvoření nejlepších možných skladeb a nahrávek bez toho, aby ostatní hudebníci vrhli milion různých nápadů. Na debutovém albu byli mezi hosty hlavně zpěváci. Jméno skupiny Aeon Zen byl vybráno jako výraz pro "věčný stav blaženosti a osvícení", ačkoli použití Aeon jako přídavné jméno je celkem nestandardní konstrukce. Navíc při snaze začlenit do hudby mnoho různých hudebních stylů, jméno Aeon Zen zahrnuje v podstatě hudbu od A až po Z.

Psaní a nahrávání jejich prvního alba začalo koncem roku 2008 a trvalo zhruba 2 měsíce k jeho dokončení, když skládání i nahrávání probíhalo souběžně. Několik písní alba "A Mind's Portrait" bylo dokonce napsáno několik týdnů před vydáním alba, přičemž většinu materiálu napsal Hinks. Nahrávání alba trvalo asi čtyři měsíce. Několik písní má svůj původ už v jedné v jejich předchozích kapel, například píseň "Demise Of The Fifth Sun", která je epickým 12 minutovým prog metalem, jejíž vznik sahá až do poloviny roku 2006, kdy Richovi bylo 17 let. Po dokončení alba kapela v listopadu 2008 podepsala smlouvu s nahrávací společností Time Divide Records Ltd. Tento podpis a následná pravděpodobnost vydání alba pomohly mimo jiné při výběru nezbytných hostujících zpěváků, jako jsou Nils K. Rue z Pagan's Mind a Andi Kravljaca ze Silent Call (ex-Seventh Wonder). Album vyšlo 1. května 2009. Kresbu přebalu alba navrhl Mattias Norén, který předtím pracoval mimo jiné pro skupiny jako Outworld, Evergrey a Into Eternity.

Hudba Aeona Zen byla charakterizována jako překračující stylistické a žánrové hranice, pohybující se od soft po heavy a nehodící se pod kategorizaci jako ryzí metal, rock, progresivní nebo dokonce klasický. Fúze "mnoha stylistických prvků" hudby Aeona Zen, jak je představena na albu "A Mind's Portrait", obsahuje "chytlavé melodie", "rozmanitou směs písní a stylů" a "progresivní přechody“, které "procházejí celou škálou emocí".

Pokud jde o srovnání, mnoho recenzentů zaznamenalo jejich příbuznost s ostatními na progresivním metalovém poli, zejména pak s Dream Theater, Queensryche a Symphony X. Hlavním odlišením od těchto skupin je poskládání stylů prezentovaných na albu. Někteří recenzenti cítili, že "množství nápadů" by mohlo být pro posluchače neobeznámené s novou skupinou příliš přehnané, nebo dokonce, že takové přetížení někdy vede k celkovému "nesouladu" na albu. Jiní recenzenti zase cítili, že spíše než být známkou slabosti, bylo chvályhodným činem zařazení do zpěváckých služeb tolik významných umělců v oboru.

Přesto se kapela cítila povinna čelit těmto tvrzením tím, když uvedla, že smíchání stylů je přesně ten účinek, který byl zamýšlen: "Chtěl jsem vytvořit něco jiného než cokoli, co jsem předtím dělal, a také jsem chtěl dosáhnout účinku s albem, které bylo skutečně dechberoucí, a byl jsem si jist, že mám dost kvalitního materiálu, abych se postavil na vlastní pěst a někdo si toho i všiml." V rozhovoru na videu navíc Rich Hinks uvedl, že "na [A Mind's Portrait] máte dokonce klavírní baladu, existuje dokonce i orchestrální skladba smíchaná s těžšími progresivními rockovými a metalovými pasážemi. A zpěvní styl, to je celá přehlídka od operního power metalového zpěvu, až po death metal s growlingem. Nic není vyloučeno." Avšak i ti kritici, kteří věřili, že kapela ještě musí hledat svoji "hudební identitu", chválili album jako nebojácné vyjádření záměru, zejména vzhledem k mladému věku hudebníků.

Bohužel krátce po vydání alba opustil Lloyd Musto skupinu, aby se věnoval dalším projektům. Od roku 2009 tak pracoval Rich samotný na druhém albu, sestavil koncertní kapelu a nacvičoval s hudebníky na zkouškách na turné a koncerty. Během roku 2009 kapely vystupovala ve složení Rich Hicks (basa, zpěv), Matt Shepherd (kytara), Andi Kravljača (zpěv), Cristian Van Schuerbeck (klávesy), Mike Lennon (bicí).

V červenci 2010 skupina odehrála svůj první živý koncert na Luminaire v Londýně, představení, které bylo ceněno pro jeho věrný zvuk, ale kritizováno pro poddimenzované místo. V tomto období Hinks stále pracoval na následném albu a 5. srpna 2010 oznámil, že druhé album projektu "The Face Of Unknown" vyjde 12. října téhož roku opět pod labelem Time Divide Records Ltd. Většinu hudby psal od doby, kdy bylo vydáno první album "A Mind's Portrait" a zároveň během psaní nahrával všechny party sám. Několik písní pochází ze starých kapel, když mu bylo šestnáct let, např. píseň "Crystal Skies", takže pro něj bylo opravdu zábavné přepracovat je na toto album. Mezi hostující vokalisty se tentokrát zařadili Michael Eriksen (Circus Maximus), Andi Kravljaca (Silent Call), Nick D'Virgilio (Spock's Beard), Jem Godfrey (Frost*) a Jonny Tatum (Eumeria). Přebal alba navrhl opět Mattias Norén.

Začátkem roku 2011 skupina oznámila, že se se vydají na 23 zastávkové evropské turné, ve kterém navšíví mimo jiné ve Velkou Británii, Německo, Švédsko, Norsko a Nizozemsko. Turné začínalo v březnu 2011 a Aeon Zen byli doprovodnou skupinou projektu The Devin Townsend Project pro dvacet tři vystoupení v celkem dvanácti zemích.

Spolu s přípravou na turné Rich také tvrdě pracoval na třetím albu Aeon Zen a proces byl v plném proudu, a to až tak dobře, že dokončil psaní a nahrávání většiny hudby a nyní pracuje na psaní textů a vokálních melodií. Aeon Zen představili také zcela nové hudební video pro skladbu "Redemption's Shadow" s vokály Andi Kravljaca a videozáznam z evropského turné Aeon Zen 2011. V červenci 2011 Aeon Zen zveřejnili živé video ke skladbě "The Demise Of The Fifth Sun" natočené na koncertě v Oslo téhož roku. V srpnu kapela uvedla, že během několika posledních týdnů pracovali na nové smklouvě, která bude mít za následek, že nové album "Enigma" bude vydáno prostřednictvím jiné nahrávací společnosti. Poté, co kapela přešla k labelu Nightmare Records, vyšlo dne 22. ledna 2013 jejich třetí album "Enigma". Album je ambiciózně kreativní a silně koncepční představující devět navazujících skladeb, které ukazují silné stránky skupiny a přineslo rovněž dvě bonusové skladby.

Progresivní outfit Aeon Zen zpřístupnil v červenci 2013 celý svůj živý set na svých oficiálních webových stránkách. Přehlídka byla profesionálně nahrána, smíchána i masterovaná a vyšla pod názvem "Enigma Live". Kapela také zveřejnila jeden videoklip na svém YouTube kanálu. Video ukazuje Aeon Zen vystupující naživé dráze dne 2. června 2013 na Robin 2 v Bilstonu ve Velké Británii v rámci propagace nového alba "Enigma". Kapela na podzim, konkrétně 12. října 2013 podporovala legendární Queensryche v O2 Academy Islington v Londýně ve Velké Británii.

Dne 20. září 2013 bylo na Facebooku oznámeno, že klávesista Shaz opustil kapelu. Shaz cítil odlišné názory na stylem hudby kapely, a proto se rozhodl odejít.

Angličtí progresivisté Aeon Zen se připomenuli novou EP s názvem "Self Portrait", což je sbírka přepracování písní původně se nacházejících na jejich debutovém albu a jedna zcela nová skladba. EP byla k dispozici 25. listopadu 2013 ke stažení a také ve velmi omezeném počtu na CD. O nové EP skladatel Rich Hinks, řekl: "Tyto nové nahrávky ukazují pokračující růst Aeon Zen, a to pokud se jedná o psaní písní a aranžování, ale také co se týče soudržnosti skupiny. Nejde zdaleka jen o jednoduché opakování nahrávek některých našich starších písní, ale jsou kompletně přepracovány téměř jako zbrusu nové! "Self Portrait" je pro nás skvělý způsob, jak dát něco zpátky našim fanouškům, dát to našim fanouškům za způsob, kterým nás podpořili, když si přáli nebo pomáhali při tomto EP." Kapela desku nahrávala ve čtyřčlenném složení Rich Hinks (Vocals, Guitar, Bass, Keyboards), Andi Kravljaca (Vocals), Matt Shepherd (Guitars) a Steve Burton (Drums).

Dne 24. června 2014 kapela oznámila příchod nového kytaristy Alistaira Bella jako náhrada za Matta Shepherda, který kapelu opustil, aby se mohl více věnovat rodině. Už v červenci 2014 Aeon Zen vystoupili naživo na UK Tech Metal Fest 2014 v Newark, Showground. Rovněž si zahráli na festivalu Resonance Rock Festival 2014, což byl charitativní festival na podporu MacMillan Cancer Support (léčby rakoviny), kde se představila i celá řada ohromujících prog a rockových kapel. V říjnu 2014 se objevili ještě na festivalu Prog Power Europe 2014 v Holandsku vedle kapel jako Jolly, Votum, Pain Of Salvation nebo Pagan's Mind.

V září 2014 vydali Aeon Zen své čtvrté album "Ephemera", které sklidilo pochvalů recenzentů i fanoušků, a ukázalo, jak může kapela splésti složitou muzikálnost a vyprávění příběhů, když se vydají do apokalyptického světa a neustále udržují posluchače na nohou. Hudebně a tématicky navazuje na místo, kde "Enigma" skončila. V pokračování příběhu "Ephemera" uzavírá vyprávěcí smyčku všeobjímajícího příběhu světového znovuzrození. Pokud jste fanoušky progu s těžší hranou, pak je to album právě pro vás. Rozmáchlé syntezátorové pasáže a klenoucí se vokály se zde střetávají s technickými kytarami a hrdelním křikem. Vokalista Andi Kravljaca prohlásil o písni "The Entity" uvedeném na videu z ledna 2014: "The Entity" je perfektním představením zvuku Aeon Zen. Výchytávka s 8-strunovou dobrůtkou připravuje půdu pro příběh našeho alba "Ephemera". Video je zaměřeno na živé hraní a přinutilo nás k návštěvě některých velmi nehygienických míst při hledání tohoto epického stavu strukturální efemerality."

Dne 9. února 2018 vyšla nahrávka "Ephemera: Game Of The Year Edition", která kombinuje moderní progresivní metalovou desku "Ephemera" z roku 2014 s "Ephemera Audiobook" do jednoho plynulého zážitku. "Ephemera Audiobook", skládající se ze čtyř kapitol příběhu, který se rozvíjí a rozšiřuje příběh koncepčního alba, byl původně k dispozici pouze jako předobjednávkový bonus pro album "Ephemera". S touto novou verzí Aeon Zen zpřístupnili zvukovou knihu univerzálně, v ještě lepší formě. Skladby z "Ephemery" a jejich protějšku audioknihy jsou nyní spleteny dohromady, nikoli jako samostatné entity, ale aby vytvořily plynulý filmový zážitek pro posluchače.

Aeon Zen vydali v červnu 2015 nový singl z připravované desky pod názvem "Disconnected". "Disconnected" je mezníkem pro kapelu, neboť byl napsán a zaznamenán za pouhé 2 dny a zobrazuje spontánní, exponovanou a virtuózní stránku, kterou se mnoho kapel neodváží ukázat. Singl "Disconnected" byl napsán během živého vysílání se vstupy od fanoušků a zobrazuje kapelu, která se vrhá na sociální média, aby vytvořila skutečně originální zážitek. "Disconnected" je první skladba, kterou jsme společně vytvořili jako skupina se 100% spolupráci.

Britská progresivní metalová skupina Aeon Zen vydala 10. května 2019 své páté studiové album "Inveritas". Jedná se o následovníka předchozího "Ephemery" z roku 2014. "Toto je první album Aeon Zen, které společně napsali všichni členové kapely, a je to opravdu další logický krok na naší cestě, něco, o co fanoušci důsledně žádají," řekl zakladatel kapely Rich Hinks. "Zachycuje všechny stránky našich osobností a je to album intenzivního významu pro nás všechny, zkoumání našich vášní a názorů na temnější a světlejší stránku života. Je to také první album Aeon Zen, které jsme vydali od chvíle, kdy jsem se připojil ke kapele Annihilator v 2015, takže jsme z nahrávky ještě více nadšeni".

"Inveritas" spojuje moderní metal se složitými strukturami písní a širokou škálou stylů, obsahuje tolik háčků, kolik je složitých, přičemž písmo písní je vždy v popředí. Také jsou uvedeny talenty Vadima Pruzhanova z DragonForce na titulní stopě alba, které ukazují, jak lze použít různé pohledy a různorodé hudební názory k tomu, aby se Aeon Zen stal dosud nejsilnějším prohlášením." Hinks pokračuje: "Myslím, že všichni fanoušci melodického, těžkého, technického a progresivního metalu najdou na "Inveritas" něco, co si zamilují."
Členové Aeon Zen oznámili, že jejich nové album se bude jmenovat "Transversal" a vyjde 24. září 2021. Kapela popsala album jako velmi speciální vydání z mnoha důvodů. Hlavní autor a zakladatel Rich Gray o něm řekl: "Je pravdou, že nadcházející vydání Aeon Zen bude naším posledním. Aeon Zen bylo úžasné dobrodružství, ale je také čas psát nové cesty. Místo toho, abychom nechali kapelu umřít tichou smrtí, jsme chtěli udělat jedno finální, monumentální, uvolněné a odbouchnout to!

"Transversal" je nejucelenější hudební dílo, jaké jsem kdy napsal, jediná píseň, která zaplnila celé album. Trvalo 14 let, než se zrodilo, jeho skládání začalo ještě předtím, než Aeon Zen vůbec existovali, a nakonec bylo dokončeno v roce 2021 jako konec Aeon Zen. Toto vydání zahrnuje vše, co vytvořili a stále dělají Aeon Zen tím, čím jsou, a my se nemůžeme dočkat, až se o to s vámi všemi podělíme!"

Na "Transversal" hostuje Vadim Pruzhanov (sólo, bývalý DragonForce) a Matt Shepherd (původní živý kytarista Aeon Zen), stejně jako komorní sbor pro 6 osob.

Zpět
Členové:
Rich Gray (Hinks) - Bass, Guitars, Keyboards, Vocals (2008-present)
Andi Kravljača - Vocals (2010-present)
Steve Burton - Drums (2010-present)
Alistair Bell - Guitars (lead) (2014-present)

Bývalí členové:
Tom Green - Keyboards (2008-2010, 2013-2014)
Lloyd Musto - Drums, Vocals (2008-2009) (ex-Timefall)
Matt Shepherd - Guitars (2010-2014) (Timefall, ex-Deceiver)
Shaz Dudhia - Keyboards (2011-2013)
Koncertní členové:
Cristian van Schuerbeck - Keyboards (2010)
Vadim Pruzhanov - Keyboards (2011)
Mike Lennon - Drums, Vocals (ex-Timefall)
Tamás Czemez - Vocals (2014)
Reece Fullwood - Guitars (Eumeria, sólo)


Členové Rich Gray
(rodným jménem Rich Hinks)
(Narozen 31. prosince 1988, Cambridge, United Kingdom)
Bass, Guitars, Keyboards, Vocals


Rich Hinks pocházející z Cambridge, UK, je producent, multiinstrumentalista a zvukový inženýr, který je nejznámější jako zakladatel progressive metal kapely Aeon Zen. Před vytvořením Aeon Zen spolupracoval s několika dalšími kapelami, během nichž si vybudoval své hráčské, nahrávací i skladatelské schopnosti. Dříve byl členem kapely Timefall, v poslední době spolupracuje i s kanadskou metalovou legendou Annihilator (Bass, od 2017-dosud).

Ještě v mladém věku se mu dostalo hodně formálního hudebního vzdělání, což mu skvěle pomohlo vybudovat současný hudební styl. Nejprve se začal učit hrát na klavír, když mu bylo asi pět let, v 7 letech následovala hra na alto saxofon, o pár let později absolvoval lekce hudby na hoboj, stejně jako spoustu lekcí hudební teorie apod. Někdy kolem čtrnácti let se začal učit hrát na basovou kytaru, a to celkem důkladně. Teprve pak se za pár let poté naučil hrát i na kytaru a na bicí.

Rich také studoval hudbu na univerzitě v Londýně, neustále zdokonaluje své hraní a skládání písní. Napsal většinu hudby a textů, které se objevily na nahrávkách kapely Aeon Zen, také se zabývá produkční prací, do Aeon Zen neustále vlévá svůj život a duši.

Když poprvé začal hrát na kytaru, byl fanouškem thrashových kapel jako jsou Metallica, Megadeth a Testament, které stále miluje dodnes. Pak začal poslouchat větší šíři metalu, od death metalové kapely jako Death, dokud neobjevil progresivní metalové a rockové kapely jako Dream Theatre, Genesis, Symphony X, Opeth a z dalších např. Cynic. Ale seznam by samozřejmě mohl být mnohem delší.

Rich Hinks Productions je profesionální nahrávací producent a studio, které se nachází nedaleko města Cambridge v Anglii. Provozuje jej producent a zvukový inženýr Rich Hinks, který je znám svými nahrávacím a produkčním talentem a má titul v oboru Populární hudba na Goldsmiths University London. On také vlastní a je rezidentním producentem v Zen Chapel Studios.

Mimo hraní na většinu nástrojů ve studiu vystupuje Rich živě jako basový hráč a doprovodný vokalista Aeon Zen, v poslední době i jako basista kapely Annihilator. Rich také pracuje jako studiový hudebník (kytara, basa, klávesy) a zabývá se také produkci, mixováním a masteringem pro další kapely a projekty.

Členové Andi Kravljača
(Narozen 11. srpna 1981, Sarajevo, Bosnia and Herzegovina)
Vocals


Andi Kravljaca je švédský zpěvák švédských heavy metalový zpěvák. Jeho hlavní kapelou je progresivní metalová skupina Aeon Zen, ačkoli je možná nejznámější jako zpěvák švédské progresivní metalové skupiny Seventh Wonder. Objevil se na jejich prvním albu " Become" z roku 2005. Působil rovněž v kapelách Nibiru Ordeal, Thaurorod, The Chronicles Project, Elsesphere, Bioplan, Seventh Wonder, Silent Call a Gryphon. Přestože ve svých kapelách vždy zpíval, je také kytaristou a hraje na kytaru a zpívá na svých oficiálních stránkách na neprofesionální úrovni.

Andi se narodil se v Sarajevu, Bosnia and Herzegovina. Nyní žije ve Vårby ve Švédsku.

Andi se objevil na všech dosud vydaných albech Aeon Zen a kapelu posouvá zepředu dopředu díky své výrazně majestátní, rostoucí hlasové síle, nezapomenutelným melodiím a povznášejícím harmonickým tónům, nemluvě o jeho vysoce energetické a tajemné scénické přítomnosti. Hrával také s jinými kapelami, když v současné době zpívá se Silent Call a předtím mimo jiné hrál se Seventh Wonder a Elsesphere. Mezi Andiho vlivy patří například Göran Edman, Russell Allen, Joe Lynn Turner a David Coverdale.

Andi je progresivní osobnost s velkým srdcem a prestižním přístupem k umění. Chci především bavit lidi, vytvářet dobrou hudbu a vyprávět příběhy, na kterých mu záleží. Své první album vydal v roce 2005 a během následujících 12 let jsem vydal nejméně 14 studiových nahrávek s osmi různými kapelami a souhvězdími, národními i mezinárodními. Býval vždycky samouk, ale přesto má více než 15 let divadelních zkušeností s evropskými turné, muzikály, festivaly, firemními akcemi a televizními nahrávkami ve studiu.

Zabýval se hlavně hudebními žánry jako je hard rock a metal, ale také vystupoval v muzikálech, hrál country a pop v různých projektech, včetně demo nahrávek pro Melodifestivalen a některých jeho mezinárodních protějšcích jako MGP v Norsku a na Maltě.

Nyní působí jako sólový zpěvák s britskými Aeon Zen, za kterými cestuje ze Švédska, aby mohl odehrát živé koncerty Aeon Zen. Zpíval na Richově prvním albu Aeon Zen, takže je přirozené s ním koncertovat. Čtyři roky byl zpěvákem u Seventh Wonder a v současné době spolupracuje s labely Escape Music a Time Divide Records. Práce na živém setu s Aeon Zen je velká výzva, zejména s ohledem na různé styly a složitost jejich hudby.

Kravljača opustil švédský progresivní metalový akt Silent Call na konci roku 2014 z osobních důvodů a kvůli koncertování poté, co s nimi nahrál tři studiová alba.

Je držitelem magisterského titulu z oboru fyziky pole a teorie částic na University of Stockholm, je kvalifikovaným pilotem a vede přednášky o meteorologii na YouTube.

Členové Steve Burton
(Narozen 4. června 1987, Milton Keynes, United Kingdom)
Drums


Steve Burton se připojil k Aeon Zen v roce 2010 před vydáním druhého alba kapely, následující rok se s nimi vydal na turné po Evropě a předvedl, že dokáže poskytnout solidní základ pro hraní zbytku skupiny. Kromě toho, že je to přirozený vystupující, Steve vymýšlí zuřivé rytmy a složité bubenické vzory, které ukazují jeho dovednosti na vrcholné úrovni jejich hraní.

Steve má rozsáhlé studiové a koncertní zkušenosti z předchozích kapel a studií před Aeon Zen. Mezi jeho rané vlivy patří Buddy Rich, Steve Holmes, Steve Gadd, Vinnie Colaiuta, Bobby Jarzombek a také skupiny jako Metallica, Dream Theatre, Rush a Arch Enemy.

Členové Alistair Bell
(Narozen 27. listopadu 1988, United Kingdom)
Guitars


Alistair je britský hudebník a hráč na kytaru, původem však ze Skotska.

Alistair Bell byl vychován v malé vesnici ve Skotsku, jižně od Glasgowa. Na klavír se začal učit, když mu bylo 5 let, pozoun zvládl během jeho závěrečných ročníků základní školy. Mezitím, jako druhořadou zálibu, uchopil i kytaru a od té doby na ni cvičil. V roce 2008 si sbalil věci a přestěhoval na studium hudby na Hudebním institutu v Hollywoodu v Kalifornii. Předtím také studoval hudbu na RSAMD v Glasgowě. Během pobytu v Los Angeles se seznámil s mnoha aspirujícími hudebníky, byl také seznámen s mnoha různými a novými styly hudby, včetně fusion a country. Po návratu do Velké Británie hrál s mnoha kapelami po celé zemi a vyučoval hudbu soukromě a poskytoval hudební služby v různých oblastech.

Alistair rád poslouchá a hraje různé hudební styly, včetně folku, jazzu, metalu a funku. Mezi jeho hlavní vlivy patří kapely nebo hudebníci jako Frost*, Sikth, Greg Howe, Muse, Opeth, Dixie Dregs, Oz Noy, Dream Theatre, Planet X, Toto a Disney.

Stal se členem kapely Oktopus, se kterou v roce 2016 nahrál album "Worlds Apart".

Členové Tom Green
(Narozen ***)
Keyboards


Tom je britský hudebník a hráč na klávesové nástroje.

Tom byl jedním z původních členů Aeon Zen a zůstává "dlouholetým přítelem a spolupracovníkem". Když Shaz odešel z Aeon Zen v roce 2013, Tom se připojil jako koncertní člen, zatímco Rich Hinks hrál na nahrávkách klávesy. Stálým členem se stal až v roce 2014.

Členové Lloyd Musto
(Narozen ***)
Drums, Vocals (ex-Timefall)


Lloyd je britský hudebník a hráč na bicí. Byl členem kapely Timefall založené v roce 2005 v Cambridge, Cambridgeshire, United Kingdom, v sestavě Jonathan Tatum (vocals, keyboards, drums, percussion), Matt Shepherd (guitar, vocals), Dan Russell (bass), Michael Lennon (drums), Lloyd Musto (drums) a Rich Hinks (bass). V roce 2008 ale kapelu opustili Rich a Lloyd, když chtěli realizovat svůj vlastní projekt a založili Aeon Zen.

S Lloydem v sestavě kapela nahrála prcní album "A Mind's Portrait". Bohužel krátce po vydání alba opustil Lloyd Musto skupinu, aby se věnoval dalším projektům.

Členové Matt Shepherd
(Narozen 26. listopadu 1985, Newmarket, United Kingdom)
Guitars (Timefall, ex-Deceiver)


Matt Shepherd se objevil ve všech dosavadních nahrávkách Aeon Zen a je solidní, hroznou silou v kytarových partech pro Aeon Zen. Matt rád hraje naživo a nenechá si ujít žádnou notu, když si v průběhu let vybudoval své hráčské dovednosti v kapelách, zejména v Timefall (spolu s Richem Hinksem), než se vydal na turné s Aeon Zen.

Mattovy vlivy sahají od hráčů jako Paul Gilbert, Jimmy Page a Steve Morse po Johna Petrucciho, Gary Mooreho a Guthrie Govana. Matt je také vášnivým skladatelem a zároveň dokonalým interpretem, což jsou prvky, které oživuje prostřednictvím svého vyrovnaného přístupu k hudbě.

Členové Shaz Dudhia
(Narozen 10. března 1991, United Kingdom)
Keyboards (2011-2013) (Timefall, ex-Deceiver)


Shaz je britský klávesový hráč. Připojil se k Aeon Zen v roce 2011 a jeho hra na nadcházejícím albu kapely "Enigma" z roku 2012 bylo velkým přínosem pro skupinu. Shaz pak ale měl odlišné názory na styl hudby kapely, a proto se rozhodl odejít a kapelu v roce 2013 opustil. Předtím působil jako klávesista v kapele Reaping Havoc (2009-2011).

Shaz je samouk ve hře na klávesy, na které začal hrát v roce 2006. Přestože měl pouze 6 letou zkušenost z hraní na klávesy, poctivě si je odseděl, aby se dostal na úroveň vysoké technické úrovně hraní, kterou posléze dokázal. Původně se nechal inspirovat hráči jako Jan Warman, Vadim Pruzanov, Jordan Rudess a kytaristy Dougem Aldrichem a Eddiem Van Halenem.

Spolupracoval také s řadou dalších kapel jako studiový hráč, zdokonaloval své hudební řemeslo a vystupoval i koncertně. Shaz hrává na klávesy Roland a Korg ve studiu i na turné.

Reaping Havoc - Keyboards (2009-2011)
2010 "Serpent Of Hate" (EP)

Členové Cristian Van Schuerbeck
(Narozen ***, Santiago, Chile)
Keyboards


Cristian je hudebník a hráč na klávesy pocházející z Chile. S Richem se seznámil, když pobýval v Paříži (Francie), nyní ale bydlí v Londýně.

Před Aeon Zen hrál v americké kapele All Too Human, nahrával a uvolňoval svůj vlastní sólový materiál. Rich jej pozval jako hostujícího hráče na album "A Mind's Portrait" a poté byl přizván i na živé vystupování s Aeon Zen.

"Hraju na klávesy Roland Fantom X pro Aeon Zen naživo. Měl jsem sólové místo jako host na albu "A Mind's Portrait" a jsem nadšený, že hraji živě s Aeon Zen."

Členové Vadim Pruzhanov
(celým jménem Vadim Igorevich Pruzhanov)
(Narozen 18. června 1982, Chernigov, Ukraine)
Keyboards


Vadim je ukrainský klávesista a kytarista, je nejznámější jako člen kapely DragonForce. Je ženatý a má dvě dcery.

Vadim se narodil v Černigově na Ukrajině, ještě v Sovětském svazu, ruským rodičům. Na klavír začal hrát v roce 1990 v osmi letech, třebaže se už 3 roky učil hrát na tomto nástroji, studia ukončil a pokračoval jako samouk. Ještě jako dítě se přestěhoval do Londýna se svými rodiči. V té době Vadim objevil rockovou hudbu a rozhodl se pokračovat v hudební kariéře. Dostal klávesnici Yamaha PSS-51 a začal vytvářet vlastní hudbu ve věku 12 let a od té doby se plně věnuje rockové hudbě.

Během školní docházky se seznámil se členy power metalové kapely DragonForce v Londýně. Poté se znovu setkal s Hermanem Li v jednom klubu a připojil se v únoru 2001 k DragonForce. Napsal mnoho písní pro DragonForce, které složil společně s Hermanem Li. Dne 10. června 2019, po více než dvou letech nečinnosti DragonForce, zveřejnil Pruzhanov na své stránce na Facebooku prohlášení, že kapelu oficiálně opouští v květnu 2018.

Kromě hraní na klávesy je Vadim také schopný kytarista a vlastní kytaru Ibanez. Byl ovlivněn umělci jako jsou Yngwie Malmsteen, Strapping Young Lad, Steve Vai, Pantera, Judas Priest, Symphony X a Dream Theater.

Vystudoval Cardinal Wiseman RC High School v Greenfordu v Middlesexu (Londýn). Pruzhanov pokračuje i jako člen 6th Form.

Členové Mike Lennon
(Narozen ***, Newmarket, United Kingdom)
Drums, Vocals (ex-Timefall)


Byl členem kapely Timefall založené v roce 2005 v Cambridge, Cambridgeshire, United Kingdom, v sestavě Jonathan Tatum (vocals, keyboards, drums, percussion), Matt Shepherd (guitar, vocals), Dan Russell (bass), Michael Lennon (drums), Lloyd Musto (drums) a Rich Hinks (bass).

"Matt a já jsme v pravidelném tříletém období hráli společně a bylo to díky Mattemu, že jsem se poprvé setkal s Richem při nahrávání v roce 2007. Poté jsme se setkali o 2 roky později pro tuto živou práci a byl jsem nadšený, že mi byla nabídnuta příležitost hrát živě s Richem v Aeon Zen. Používám živé bicí Roland TD20KX a dávám vzorkované bicí, což dává publiku báječný zvuk, věrný studiu a je to také skvěle vypadající sada."

Zpět
Studiové desky:
2021 Transversal
2019 Inveritas
2018 Ephemera: Game Of The Year Edition
2014 Ephemera
2013 Self Portrait (EP)
2012 Enigma
2010 The Face Of The Unknown
2009 A Mind's Portrait
Ostatní nahrávky:
2013 Enigma Live
2011 Live in Tilburg 2011
2010 A Mind's Portrait (Instrumental Soundtrack)Skupina:
Rich Gray – Rhythm & Lead & Acoustic Guitars, Bass, Keyboards, Vocals, Choir
Andi Kravljaca – Lead & Backing Vocals
Alistair Bell – Lead Guitars, Choir
Hosté:
Vadim Pruzhanov (Dragonforce) - Keyboards
Matt Shepherd (ex-Aeon Zen) - Lead Guitar
Clay Dean, Alyce Gray, Iris Van ‘t Veer, Tom De Wit - Choir
Diskografie Transversal
Vyšlo 24. září 2021,

Seznam skladeb:
01. Transversal
      I: Twilight
     II: A New Day
    III: Chase The Sunrise
     IV: 10,000 Eyes
      V: Force of Fire
     VI: Lines Redrawn
    VII: Purgatory Rechristened
   VIII: Twilight Reprise
   IX: It Ends As It Began
      X: Forever
Total Time: (00:00)

Producer, Mixing, Mastering: Rich Hinks

Skupina:
Rich Hinks - Bass, Guitars, Keyboards, Vocals
Steve Burton - Drums
Andi Kravljača - Vocals
Alistair Bell - Guitars (lead)
Hosté:
Vadim Pruzhanov - Keyboards (Dragon Force)
Diskografie Inveritas
Vyšlo 10. května 2019, Richard Hinks, RHM004

Seznam skladeb:
01. Rebel Theory (5:55)
02. The First and Only Line (5:45)
03. Another Piece That Fits (8:01)
04. The Last Alive (8:21)
05. The Treachery of Images (4:41)
06. Disconnected (6:46)
07. The World Without Sky (7:05)
08. Inveritas (5:00)
Total Time: (51:34)

Producer, Mixing, Mastering: Rich Hinks

Skupina:
Rich Hinks - Guitar, Bass, Keyboards, Vocals
Andi Kravljaca - Vocals
Steve Burton - Drums
Alistair Bell - Guitar solos (04,06)
Matt Shepherd - Guitar solo (12)
Hosté:
Diskografie Ephemera: Game Of The Year Edition
Vyšlo 9. února 2018, Richard Hinks, RHM0001

Seznam skladeb:
01. The Entity (6:07)
02. Soul Machine (5:29)
03. Part I: Reload, Rewind, Redefine (4:16)
04. Life? (6:44)
05. Part II: The War (5:44)
06. Unite (5:11)
07. Penumbra (0:47)
08. The Order Of The Blind (2:45)
09. Part III: Magnetic Imprints (4:19)
10. Remembrance (5:15)
11. Rebuild The Ruins (5:38)
12. The Space You Wanted (3:35)
13. Part IV: The Revelation Of The Collective (4:33)
Total Time: (53:34)

Music and lyrics written: Rich Hinks
Produced, mixed and mastered: Rich Hinks
Artwork adapted from Daniel Sierra

Skupina:
Rich Hinks - Bass, Guitars, Keyboards, Vocals
Tom Green - Keyboards
Steve Burton - Drums
Andi Kravljača - Vocals
Alistair Bell - Guitars (lead)
Hosté:
Diskografie Ephemera
Vyšlo 14. září 2014, Nightmare Records

Seznam skladeb:
01. The Entity (6:07)
02. Soul Machine (5:29)
03. Life? (6:44)
04. Unite (5:11)
05. Penumbra (0:47) (instrumental)
06. The Order Of The Blind (2:45)
07. Remembrance (5:11)
08. Rebuild The Ruins (5:38)
09. The Space You Wanted (3:43)
10. The Entity (The Algorithm Remix) (3:48) *
Total Time: (45:23)


Skupina:
Rich Hinks - Bass, Guitars, Keyboards, Vocals
Steve Burton - Drums
Matt Shepherd - Guitars
Andi Kravljača - Vocals
Hosté:
Diskografie Self Portrait
EP, vyšlo 25. listopadu 2013, Time Divide Records Ltd., TDR0912001CD (UK)

Seznam skladeb:
01. Psych! (2:01)
02. Portrait (3:30)
03. Rain (5:48)
04. Demise (8:01)
Total Time (19:20)

Produced, Mixed & Mastered: Rich Hinks at Zen Chapel Studios
Artwork: Rich Hinks & Mattias Norén

Skupina:
Steve Burton - Drums
Matt Shepherd - Guitars
Shaz - Keyboards
Andi Kravljača - Vocals
Rich Hinks - Vocals, Guitars, Bass
Hosté:
Nate Loosemore - Vocals (Lost In Thought)
Atle Pettersen - Vocals (Above Symmetry)
Jonny Tatum - Vocals (Eumeria)
Diskografie Enigma
Vyšlo 10. září 2012, Time Divide Records Ltd., TDR0912001CD

Seznam skladeb:
01. Enter the Enigma (2:59) (instrumental)
02. Artificial Soul (5:48)
03. Divinity (3:50)
04. Seven Hills (3:32)
05. Warning (6:57)
06. Turned To Ash (4:24)
07. Still Human (4:56)
08. Eternal Snow (6:08)
09. Downfall (6:26)
10. Survival (5:17) *
11. Time Divine 2.0 (4:45) *
Total Time: (55:02)

Producer, Mixing, Mastering: Rich Hinks
Artwork: Mattias Norén

Skupina:
Rich Hinks - Guitars, Bass, Keyboards, Drums, Vocals
Hosté:
Michael Eriksen - Vocals
Andi Kravljača - Vocals
Nick D'Virgilio - Vocals
Jonny Tatum - Vocals
Jem Godfrey - Vocals
Diskografie The Face Of The Unknown
Vyšlo 12. října 2010, Time Divide Records Ltd., TDR0610001CD

Seznam skladeb:
01. Salvation (10:31)
02. Visions (3:58)
03. The Heart Of The Sun (7:12)
04. Crystal Skies (8:13)
05. Natural Selection (4:49)
06. The Face Of The Unknown (7:00)
07. You're Not Alone (5:22)
08. My Sacrifice (5:11)
09. Start Over (4:26)
10. Redemption's Shadow (7:01)
Total Time: (63:43)

Recording, Mixing, Mastering: Rich Hinks
Artwork: Mattias Norén

Skupina:
Rich Hinks - Guitars, Bass, Keyboards, Programming, Vocals (06,08), Harsh and Backing Vocals
Lloyd Musto - Drums, Vocals (08), Backing Vocals
Hosté:
Elyes Bouchoucha - Lead Vocals (11) (Myrath)
Andi Kravljača - Lead Vocals (01,03), Guitars (09,11) (Silent Call, ex-Seventh Wonder)
Andreas Novak - Lead Vocals (04,05) (Mind’s Eye)
Matt Shepherd - Guitars (01,02) (Timefall)
Nils K. Rue - Lead Vocals (02,09) (Pagan’s Mind, Eidolon)
Cristian van Schuerbeck - Keyboards (08) (All Too Human)
Diskografie A Mind's Portrait
Vyšlo 1. květen 2009, Time Divide Records Ltd., TDR0509001CD

Seznam skladeb:
01. Existence (4:10)
02. Time Divine (4:18)
03. Blinded Rain (6:33)
04. Hope's Echo (Part 1: The Wake) (3:48)
05. Hope's Echo (Part 2: The Aftermath) (4:36)
06. A Mind's Portrait (3:44)
07. The Circle's End (1:53) (instrumental)
08. Heaven's Falling (6:38)
09. Into the Infinite (6:52)
10. Goddess (4:23) (instrumental)
11. The Demise Of The Fifth Sun (12:28)
Total Time: (59:23)

Producer, Mixing, Art direction, Design: Rich Hinks
Mastering: Robin Springall
Technical assistance: Kévin Codfert, Jorn Viggo Lofstad
Cover art: Mattias Norén
Photography: Per Stian Johnsen, Toby SingL Ho, Dan Towers, Perrine Perez Fuentez, Göran G. Johansson Photography


Skupina:
Rich Hinks - Vocals, Guitars, Bass
Andi Kravljaca - Vocals
Matt Shepherd - Guitars
Shaz - Keyboards
Steve Burton - Drums
Hosté:
Diskografie Enigma Live
Vyšlo červen 2013, Time Divide Records Ltd.

Seznam skladeb:
01. Enter The Enigma (2:52)
02. Artificial Soul (5:50)
03. Divinity (3:50)
04. Seven Hills (3:44)
05. Warning (6:44)
06. Turned To Ash (4:22)
07. Still Human (4:53)
08. Eternal Snow (5:52)
09. Downfall (5:46)
10. Into The Infinite (6:20)
11. Redemption's Shadow (6:27)
12. Survival (6:31)
13. Time Divine 2.0 (6:07)
Total Time: (69:18)

Mixed and Mastered: Rich Hinks at Zen Chapel Studios
Photography: Tim Ellis

Aeon Zen's performance of "Enigma" and other tracks were recorded on June 2, 2013, at The Robin 2, Bilston, Wolverhampton, UK

Skupina:
Rich Hinks - Bass
Hosté:
Steve Burton - Drums
Matt Shepherd - Guitars
Andi Kravljača - Vocals
Vadim Pruzhanov - Keyboards
Diskografie Live in Tilburg 2011
Vyšlo 7. října 2011, Time Divide Records Ltd.

Seznam skladeb:
01. Time Divine (4:37)
02. Natural Selection (4:48)
03. Into The Infinite (8:03)
04. Redemption's Shadow (6:16)
05. The Demise Of The Fifth Sun (12:45)
Total Time: (36:29)

This show is Aeon Zen live in Tilburg, NL on 29th March 2011 supporting the Devin Townsend Project. The sound is taken directly from the mixing desk.

Skupina:
Rich Hinks - Guitars, Bass and Keyboards
Lloyd Musto - Drums
Hosté:
Diskografie A Mind's Portrait (Instrumental Soundtrack)
Vyšlo 2010, Time Divide Records Ltd.

Seznam skladeb:
01. Existence (4:08) (instrumental)
02. Time Divine (4:16) (instrumental)
03. Blinded Rain (6:33) (instrumental)
04. Hope's Echo Pt. I (3:48) (instrumental)
05. Hope's Echo Pt. II (4:35) (instrumental)
06. A Mind's Portrait (3:44) (instrumental)
07. The Circle's End (1:53) (instrumental)
08. Heaven's Falling (6:36) (instrumental)
09. Into the Infinite (6:51) (instrumental)
10. Goddess (4:22) (instrumental)
11. The Demise Of The Fifth Sun (12:28) (instrumental)
Total Time: (59:14)

Recorded at locations in England, France, Norway and Sweden

Zpět
Aeon Zen Live 2009

Aeon Zen 2014
Tom Green, Steve Burton, Andi Kravljaca, Alistair Bell, Rich Hinks
Matt Shepherd, Andi Kravljaca, Rich Hinks, Shaz, Steve Burton


Alistair Bell - Guitars, Andi Kravljaca - Vocals, Steve Burton - Drums, Rich Hinks - Bass, Vocals, Keyboards

Rich Hinks


Zpět
Oficiální stránky:
www.aeonzen.com
https://aeonzen.bandcamp.com/Nahoru... ProgressRock
Made by 
©  9.12.2019 
Menu Poslední aktualizace: 2.7.2021
mbrezny@centrum.cz 
...a vzkaz autorovi!