ARK (UK) - progressrock.cz
Zpět
Britská hudební prog-rock/pop-rocková skupina ARK (nyní jako arK) vznikla v roce 1986 v okolí Birminghamu a The Black Country v Anglii po několika inkarnacích z rozpadlých Damascus a Kite. První sestavu ARK tvořili Anthony Short (zpěv a flétna), Pete Wheatley (sólová kytara), Steve Harris (kytarový syntezátor), Steveův bratr Andy Harris (basa) a Gary Davis (bicí). Gary byl s kapelou od fáze Damascus, ale brzy jej nahradil Dave Robbins. Počáteční produkcí kapely tvořila jen řada kazetových singlů, než vyšel vinylový singl z limitované edice s nahrávkami "Communications" a "Home For The Summer" v roce 1987. V této době sestavu tvořili Steve Harris (kytarový syntezátor a doprovodné vokály), Andy Harris (basa), Dave Robins (bicí), Anthony Short (zpěv a flétna) a Pete Wheatley (sólová kytara).

Zvuk skupiny byl směsicí progresivního rocku a poprockového stylu. V jejich tvorbě je patrný, snad i nechtěný vliv raných Marillion, kdy Anthony Short zpíval vroucně jako Fish, kapela hrála na tisíce způsobů, od jemných melodických pavučin až po metalově kované riffy, skladby mají švih, spád, zapamatovatelnou melodii a energii. Neuvěřitelný drive a zvuk Hammondek raných nahrávek posunul ARK v některých skladbách až směrem k hardrockovým ikonám typu Uriah Heep. Zajímavostí je, že arK nemají hráče na klávesy. Steve Harris vytváří všechny zvuky kláves na svém kytarovém syntezátoru.

V roce 1988 se kapela přihlásila do předkol soutěže "Battle of the bands", kde kapely soupeřily o cenu studiových nahrávek ve studiích Roba Bruce Rich Bitch v Selly Oak. Po předkolech však Andy opustil skupinu a nahradil jej John Jowitt. Kapela poté vyhrála finále konané 18. prosince 1987 v nočním klubu Edwards No.8 in Birminghamu, když ve finále porazili kapely Slowburner a Fayre Warning. Oproti jiným, převážně řadě klonů Bon Jovi a thrash kapel, které tvořily většinu účastníků, Ark používali i make-up, v případě frontmana Tonyho Shorta, který si hodně maloval obličej podobně jako dříve Gabriel, měli dva kytaristy, Pete Wheatley a Steve Harris, který hrál na kytarový synthezátor, z něhož vycházela řada kláves a klavírů, měli bubeníka - Dave "Cocky" Robbinse, který dokázal hrát více než přímý rytmus 4/4, Andyho Harrise na basu a dohromady vytvořil komplexní a dobře propracovanou, ale přístupnou značku komerčně upraveného prog rocku, skoro jako Marillion. Frontman Tony Short byl právě tím, kým byl, frontmanem v každém smyslu slova, podmanil si porotu výkonem, měl silný a silný hlas a podle potřeby jednal s publikem dobrým humorným škádlením.

Po svém triumfálním vítězství skupina vstoupila do studia Rich Bitch Studios, aby uplatnila svoji výhru a nahrála mini album "The Dreams Of Mr Jones", které jim získalo několik recenzí a také fanoušky po celé zemi. První album vyšlo původně na vinylu a v roce 1988 a bylo doplněno lyrickým listem. Později, v roce 1991, bylo album znovu vydáno na CD s pravopisnými a uměleckými chybami (sestava kapely na fotografii), ale bez lyrického listu nebo brožury. Ačkoli skladby vynikají jako prvotřídní, produkce zní slaběji, což není překvapující, neboť bylo nahráno během týdne. Z druhé strany kvůli špatným prog rockovým recenzím, mnoho hudebních kritiků původně nebylo na straně ARK, a proto bylo obtížné získat velký zájem od labelu.

Kapela si vybudovala silné místní zastoupení a začala budovat fanouškovskou základnu po celé zemi, kde hrála třeba v klubu Marquee v Londýně, a zdálo se, že se věci pro kapelu ubírají správným směrem. Následovalo další nahrávání a změny v sestavě, když Robyna "Cockyho" Robbinse za bicími vystřídal Gary Davies. Richard Deane, který dříve hrál v The First s Johnem Jowittem, nahradil Davea Robinse, který skončil na začátku roku 1989, a dorazil včas, aby kapela vstoupila do TVM Studios v Birminghamu a nahrála EP "New Scientist". EP si získalo velký zájem v médiích, díky některým z nejlepších melodií kapely a skvělému obalu. Stuart odvedl vynikající práci na přebalu. Přední strana zobrazuje postavy "New Scientist", zatímco 4 rohy zadního krytu zobrazují 4 jednotlivé skladby. Krásná Joanne také odvedla skvělou práci s písmem pro texty a poznámky k nahrávce. V této sestavě kapela získala ohlas i mimo svoji rodnou základnu v Black Country a zahájila koncerty po Velké Británii, včetně podpory jako hosté na letním turné IQ "Are You Sitting Comfortfully" v červnu 1989. Poté byli pozváni hrát na hlavním pódiu v Paříži, rovněž podporovali kapelu It Bites na jednorázové vystoupení v holandském Tilburgu.

Na podzim roku 1989 skupina koncertovala jako podpora pro IQ, kteří odehráli krátké britské turné. Bylo to však kapela, která měla Johna motivovat k tomu, aby šel dál. V roce 1990 IQ hledali nového basáka a zavolali Johnovi. V říjnu 1990 se John Jowitt rozhodl skupinu opustit a připojit se IQ (později i JADIS). S kapelou se rozešel za dobrých podmínek a jeho nástupcem se stal Gel Newey, který předtím hrál v místních metalových kapelách. Brzy se pustili do práce na dalším turné. Vydali dvě kazetová alba "Stand Alone" a "Archives 1983-1990", obě v roce 1990, ale zůstalo jen u nich a byly poskytnuty pouze fanklubu fanoušků.

O čtyři měsíce později, v únoru 1991, také Richard oznámil svůj odchod a na doporučení Gela se ke skupině připojil na začátku roku 1991 mladý metalový bubeník Paul Rodgers. S nově doplněnou sestavou se kapela vydala na turné po Velké Británii a Evropě. Byly rovněž zahájeny práce na novém materiálu, do studia vstoupili v březnu 1991, aby nahráli skladby pro EP "Cover Me With Rain", které bylo vydáno v srpnu 1992. Nahrávka se těšila velké oblibě v rockovém tisku a kapela se vydala na turné po Velké Británii i severní Evropě.

První album "The Dreams of Mr Jones" vyšlo na CD v průběhu roku 1991. Ještě v červnu 1991 získali příležitost nahrávat relaci Radio One, když zaznamenali nejvyšší počet zaznamenaných hlasů v pořadu Friday Rock Show's Rock War.

Během podzimních a zimních měsíců se kapela usadila v předprodukci svého prvního celovečerního alba. "Spiritual Physics" mělo mnoho podob, než došlo k aktuálnímu vydání. Ve všech ARK měl asi 20 skladeb, které mohli nahrát. Některé byly velmi akustické, jiné velmi indie věci typu Wonder Stuff, některé těžké bity a zbytek typicky rockové věci od ARK. Název alba chvíli trvalo, ale také se zdálo, že "Spiritual Physics" má ten správný náboj. Po rozsáhlých session skládání a velmi úspěšném nahrávání vydali v roce 1992 "The Black Album" představující tvrdší stránku Ark. V srpnu 1993 pak byla připravena i druhá deska "Spiritual Physics" (The White Album)" plánována k vydání počátkem roku 1994. Většina těžkých skladeb spadla na vedlejší kolej pouze "Black & White" a "No What?" přežily. Z akustických skladeb dostalo oficiální vydání pouze "Contagious", i když byly zaznamenány i další čtyři. Existovala verze "When We Are Free", která, ačkoli byla smíchaná, bohužel nezískala finální verzi.

Druhé album bylo plánováno se zbývajícími skladbami z hlavních pásků, které měly být smíchány, spolu s nějakými dalšími záznamy. Toto druhé album také prošlo několika změnami názvů, včetně "Physical Spirits", ale rovnoměrně dostalo označení "Spiritual Physics: The Black Album", protože toto vydání bylo známé jako "Spiritual Physics: The White Album". To však úplně nefungovalo, protože když byla umělecká díla odeslána do tiskáren, ačkoli vyšla verze CD, negativní verze byla vytištěna pro kazetu. Tím se myšlenka rozplynula.

Rovněž byl plán vydat set box dvou alb, společně se třetím albem, sestaveným z různých živých nahrávek. Také byl naplánován singl "Say Goodbye". Všechny přebaly a booklety byly vytištěny a kapela jen čekala na finance k vylisování vinylu. Bohužel se kapela rozešla dříve s vedením, než se to všechno mohlo zrealizovat. Stopy zaznamenané pro druhý akustický set kapela hrála posledních 18 měsíců, například "Traveling Man", "The Speaker" a akustickou verzi "Monkey On A Stick". Bohužel leží někde v trezoru, ale Pete & Ant později nahráli některé ze skladeb pro první album Grass "Cafe Culture". "Traveling Man" a strašidelná akustická verze úísně "Monkey On A Stick" však ještě nebyly oficiálně vydány.

Nahrané skladby byly akustické, které Přes dobré recenze a rostoucí fanouškovskou základnu se hlavní nahrávací společnosti těžko přesvědčovaly a po několika dlouhých a rozsáhlých turné se kapela v červnu 1994 se Ark oddělila od své vydavatelské společnosti. Paul se rozhodl v lednu 1995 odejít před závěrečným turné a skupina rekrutovala nového bubeníka Hugha Edwardse, aby jim pomohl rozloučit se se svými fanoušky. Jejich poslední koncert se odehrál 13. března 1995 v The Flapper & Firkin v Birminghamu. Nový bubeník ale vydržel pouhý měsíc. Může existovat sbírka nevydaných skladeb s některými živými nahrávkami a jednoho dne se snad objeví, i když nic není definitivní.

Až někdy ke konci roku 2009 se potvrdilo, že Anthony Short, Peter Wheatley a Steve Harris reformovali Ark, John Jowitt se vrátil na basu a novým členem tentokrát byl Tim Churchman z Darwin's Radio za bicími. Kapela začala brzy připravovat nový materiál a zkoušela zahrát i několik živých koncertů, včetně vystoupení na progresivním rockovém festivalu Summer's End v říjnu 2010. Nové album bylo nahráno a vyšlo v září 2010 pod názvem "Wild Untamed Imaginings". Album přineslo nové verze starých písní, což kapela zdůvodnila tím, že nikdy neměli čas, technologii ani příležitost je řádně zaznamenat, takže cítili, že to byla velká šance, aby jim pomohli dotáhnout je do finiše. Několik skladeb, jako například "Hagley", nikdy předtím ani nevyšla, ale jelikož to byly skvělé písně, zaslouží si být nově vyslechnuty.

Obrázky v bookletu odrážejí témata písní a texty písní se liší svými náměty. "Flagday" je o francouzské revoluci, "Coats Of Red" o americké válce za nezávislost, "Nowhere's Ark" je o lidech opouštějících planetu, aby unikli katastrofě, a "Eighth Deadly Sin" je o vikáři a jeho vražedném synovi, kterého chrání. Je to tak historické, ale místy téměř komiksové. Na druhé straně "Hagley" je rovněž o setkání se svou pravou láskou v situaci, kdy víte: to je ta, má spřízněná duše, ale s tím nemůžete nic dělat. Je to skutečný příběh. Tonyho rodina je katolická, jako mladá dívka se její teta Elsie setkala s mužem jejího života, jediným mužem, kterého by kdy milovala, na cestě do kláštera...".

Kapela si také upravila svůj název jako "arK", s velkým "K" na konci.

Členové:
Anthony Short - Vocals, Flute
Pete Wheatley - Lead Guitar, Backing Vocals
Steve Harris - Guitar Synthesizer
John Jowitt - Bass
Tim Churchman - Drums
Bývalí členové:
Dave "Cocky" Robbins - Drums
Richard Deane – Drums
Paul Rogers – Drums
Gary Davis - Drums
Nigel "Gel" Newey – Bass
Andy Harris – Bass
Hugh Edwards – Drums
Steve Nash – Keyboards
Dave Cooper – Drums
Jim Grey – Keyboards
Steve Shilvok – Bass

Členové Anthony Short
(Narozen ***)
Vocals, Flute


Tony je britský zpěvák, je nejznámější jako sólový zpěvák birminghamu kapely Ark. Působil v ní po předešlých štacích u kapel Damascus a Kite. Po celou dobů působení hrál na flétnu a zpíval. Právě když Fish opustil Marillion, pár z jejich členů přišlo zkontrolovat na koncert Tonyho jako náhradu, ale považovali jej za příliš podobného Fishovi.

Po rozchodu Ark v roce 1995 se Ant nejprve stal sólistou kapely Grass, s níž vydal dvě alba "Café Culture" a "The Velvet Revolution". Na "Café Culture" se také objevilo několik skladeb, které předtím předvedl a živě hrál s Ark.

Po Grass pokračoval Ant v práci s The Festival Band a vystupoval po celé Midlands.

Členové Pete Wheatley
(celým jménem Peter David Anderson Wheatley)
(Narozen ***)
Lead Guitar, Backing Vocals


Pete je britský hudebník a hráč na sólovou kytaru. Spolu s Tonym byl Pete zakládajícím členem kapel Damascus, Kite a Ark.

Po rozpadu Ark v roce 1995 Pete a Ant založili Grass a vydali dvě alba "Café Culture" a "The Velvet Revolution", včetně několika písní napsaných během jejich dnů s Ark. Po působení v Grass Pete pokračoval vytvořčním dua s názvem Blues Inc, v němž hrál směs materiálu od blues přes R & B až po folk. Pete také hrál v Joe Public, se kterým vydal album "Cryin 'the Blues", na něm se objevili Joe, Pete a Band. Obě kapely koncertovaly hlavně po celé Midlands.

Od té doby se spojil s boogie kapelou Cracker and the Woodpeckers, občas také vystupuje se Stir Crazy.

Členové Steve Harris
(Narozen ***)
Guitar Synthesizer


Steve je britský hudebník a hráč na kytaru, resp. kytarový syntezátor. Je nejznámější jako člen kapely Ark.

Steve byl přijat do Damascus díky svému bratrovi Andymu, který byl v té době jejich basistou. Steve pak v Kite a poté v Ark pomáhal vyřezávat jejich jedinečný zvuk.

Po rozdělení v roce 1995 Steve pokračoval v hraní, když vystupoval s kapelou She's the Boss po dobu dvou let s bubeníkem ex-Ark Paulem Rodgersem. Poté pokračoval v práci s Redem a zformoval také projekt se svým bratrem Andym.

Členové John Jowitt
(narozen 25. února 1961, Birmingham, England)
Bass, Backing Vocals


Baskytarista známý pro jeho práci s britskými progresivními kapelami: arK (1987-1990), IQ (1991-2011), ARENA (1996-1999, 2011-2014), FROST* (2004-2009) a JADIS. Učastnil se i dalších projektů NEO, Blind Ego nebo John Young Band, Dirtbox či The John Wetton Band. Kromě basové kytary také pravidelně zpívá v několika kapelách. V dubnu 2011 odešel z IQ a vrátil se zpět ke své staré kapele Arena.

Byl oceněn britskou Classic Rock Society Award sedmnáctkrát jako nejlepší baskytarista, v letech 1993 až 1998 a znovu v letech 2002 až 2011, ale nyní výslovně požádal, aby sponzoroval ocenění v 2013 a nebyl zařazen do hodnocení.

Vydal i své sólové album "Dirtbox" (1999), na kterém hráli Mark Westwood (ex-IQ, Arena), Tracy Hitchings, Martin Orford (ex-IQ). Album je směsici prog, heavy metal, ska, techno, popových balad, jazzu, klavírních skladeb a dalších stylů.

Členové Tim Churchman
(Narozen ***, Northampton, Anglie)
Drums, Percussion


Tim jem britský hudebník a hráč na bicí, je znám ze svého působení v kapelách Ark, Darwin's Radio (2003-2009), Paul Menel And The Essentials a Soldier. Tim Churchman hrál spolu s Dec Burkem v Rush Revival kapele The Spirit of Rush. Nyní žije v Northamptonu.

Používané nástroje: Drums and Cymbals..... Also Sticks
Hudební vlivy : Simon Cowell
Oblíbená alba: Jeff Buckley - Grace, Opeth - Watershed
Zásluhy: Represented Sweden in the 2004 Olympics (Gymnastics - Cart Wheel)
Ambice: To represent United Kingdon in the 2012 Olympics (Gymnastics - Forward Roll)
Další zájmy: Backward Roll

Tim Churchman se připojil k reformované kapele arK, se kterými vydal v roce 2010 album "Wild Untamed Imaginings". V roce 2012 se stal členem "Paul Menel & The Essentials", projektu bývalého člena IQ a ve složení Paul Menel (ex-IQ) - zpěv a kytary, Steven Swift - basa a Tim Churchman na bicí a nahráli sólovou desku Paula Menela s názvem "In To Insignificance I Will Pale". Je také členem kapely Nitroville, která hraje ve složení Tola Lamont (Vocals), Kurt Michael Boeck (Guitars), Steve Parsons (bass) a Tim Churchman (Drums) a vydaji již dvě alba "Can’t Stop What’s Coming" (2011) a "Cheating The Hangman" (2016). Od roku 2015 je členem kapely Soldier, kterou založil v roce 1979 kytarista Ian Alan Dick.

Členové Dave Robbins
(celým jménem Dave "Cocky" Robbins)
(Narozen ***)
Vocals


Dave Robbins se připojil k Damascus v jejich druhé sestavě počátkem 80. let a zůstal se členy kapely i přes proměnu přes Kite a působil i v prvních dvou sestavách kapely Ark.

Poté, co Dave odešel v roce 1988, hraje od té doby na bicí v kapele This Elegant Chaos.

Členové Paul Rogers
(Narozen ***)
Drums


Paul je britský hudebník a hráč na bicí, je znám ze svého dřívějšího působení jako heavy metalový hráč. Paul se připojil k Ark na doporučení Gela, s nímž předtím spolupracoval. Paul like Gel byl dříve známý jako bubeník heavy metalu a jako takový přinesl kapele velmi odlišný zvuk a styl hraní.

Několik měsíců před posledním rozchodem však Paul opustil kapelu a pokračoval v hraní s thrashovou kapelou Shyer. Hrál také v cover kapele She's the Boss se Stevem Harrisem po dobu dvou let a další tribut kapelou New Jersey na krátkou dobu. Od té doby se připojil k Ozzmosis.

Členové Gary Davis
(Narozen ***)
Vocals


Gary byl přiveden, aby nahradil Davea Robbinse v roce 1988, takže se proslavil jako bubeník na debutovém albu "The Dreams Of Mr Jones". Gary poté opustil kapelu v roce 1989.

Po odchodu z Ark se Gary připojil ke skupině Fear of Silence, která v roce 1996 vydala skvělé album s názvem "Two Words For Wendy" na EFRVS Records.

Členové Nigel "Gel" Newey
(Narozen ***)
Bass


Po Johnově odchodu z kapely se přidal Gel, který předtím spolupracoval s několika heavy metalovými outfity. Gel spolu s pozdějším přijetím Paula přinesli kapele modernější rockový nádech.

Po rozdělení v roce 1995 se Gel připojil k The Press Darlings, poté se spojil s partou kluků, kteří dělali tribut kapelu ve stylu 70. let s názvem Glam Sham. Zpočátku Glam Sham začínali jako kapela Slade, ale vyvinul se v dobrý výběr těch nejlepších Glam, které 70. léta mohla nabídnout. Výběr ze Slade, Alvin Stardust, T-Rex a mnoho dalších. Nespokojili se s hraním jen samotné kapely, chvíli také vystupovalí s Champagne Hedgehog.

Nakonec byl pozván, aby se připojil k Bleeding Hearts, a neohlédl se. Folk-punková kapela Bleeding Hearts si získala důvěryhodnou popularitu doma i v Německu, kde hrála na festivalech jako The Levellers a New Model Army. Gel doteď s kapelou nahrál 3 studiová alba a jedno živé album.

Členové Andy Harris
(Narozen ***)
Vocals


Andy se připojil k Damascus na počátku 80. let, v jejich druhé inkarnaci, a hrál na všech jejich kazetových nahrávkách. Byl součástí sestavy Kite a první sestavy Ark. Po rozpadu Ark Andy odešel věnovat se jiným zájmům.

Andy stále hraje hudbu, pomáhal s basovými povinnostmi pro This Elegant Chaos, byl členem soulového outfitu Bravura, než založil irskou skupinu The Jolly Beggars hrající v Midlands. Andy také pracoval na projektu se svým bratrem Stevem.

Členové Hugh Edwards
(Narozen ***)
Drums


Hugh byl posledním bubeníkem kapely. Nastoupil na rozlučkové turné kapely v roce 1995, když předtím působil v několika kapelách jako Muppet, May Plus Two, George Dobel a spolupracoval s producenty Johnem Suitem a Kimem Fowley. Jeho poslední působení jako bubeník přišlo na posledním koncertu kapely v březnu 1995.

Nyní je v kapele Leatherat, kromě toho také provozuje hudební společnost, která píše hudbu pro film, TV a počítačové hry ve společnosti High Score Productions Ltd.

Členové Steve Nash
(Narozen ***)
Keyboards


Steve byl ve druhé sestavě Damascus, ale o jeho aktivitách od odchodu z kapely není nic známo.

Členové Dave Cooper
(Narozen ***)
Drums


Dave byl součástí úplně první sestavy Damascus, i když odešel velmi brzy ve své kariéře.

V dnešní době se Dave častěji setkává s deskovými hrami v německém stylu, protože je nyní jedním z organizátorů Haleowen Boardgame Club.

Členové Jim Grey
(Narozen ***)
Keyboards


Jim byl v první sestavě Damascus, ale o jeho aktivitách od odchodu z kapely není nic známo.

Členové Steve Shilvok
(Narozen ***)
Vocals


Steve byl v první sestavě Damascus, ale o jeho aktivitách od odchodu z kapely není nic známo.

Studiové desky:
2010 Wild Untamed Imaginings
1993 Spiritual Physics
1991 Cover Me With Rain (EP)
1989 New Scientist (EP)
1988 The Dreams Of Mr. Jones
Ostatní nahrávky:
1990 Archives 1983-1990 (cass.)
1988 Stand Alone (cass.)


Skupina:
Tony Short - Vocals and Flute
John Jowitt - Bass
Pete Wheatley - Lead Guitar
Steve Harris - Guitar Synth
Tim Churchman - Drums
Hosté:
Diskografie Wild Untamed Imaginings
Vyšlo září 2010, ProgRock Records, PRR 820

Seznam skladeb:
01. Boudicca (5:14)15
02. Coats of Red (4:37)36
03. Flagday (3:27)28
04. New Scientist (5:48)47
05. Hagley (4:53)
06. Gaia (4:28)
07. 8th Deadly Sin (5:03)
08. Change pt 2 (5:28)
09. So you Finally Made It (5:16)
10. Kaleidoscope (4:34)35
11. Nowhere's Ark (5:41)
Total Time: (48:48)54 29

Recorded at Mark Westwood's lovely little studio in Quinton
Drums recorded at Base in Stourbridge
Producer: Pete Wheatley and Steve Harris
Artwork: Antonio Seijas

Skupina:
Anthony Short - vocals, flute
Steve Harris - guitar synthesizer
Pete Wheatley - lead guitar, backing vocals
Gel Newey - bass guitar, backing vocals
Paul Rogers - drums
Hosté:
Diskografie Spiritual Physics
Vyšlo 1993, Mutilation Corporation, MC301

Seznam skladeb:
01. Say Goodbye (5:14)
02. Black & White (7:05)04
03. Crazy (5:43)
04. Contagious (5:34)33
05. Stargazer (3:56)55
06. You Turn Me On (4:49)
07. Today (5:03)
08. The Eyes (4:30)
09. So What? (3:16)
Total Time (45:10)

All songs written: ARK
Digitally recorded and mixed at Rich Bitch Studioplex, Birmingham
Final tracking done at Outlaw, Birmingham
Produced: ARK
Engineered: York Gibson
Mixed: ARK & Ray Meadows

Skupina:
Anthony Short - vocals, flute
Gel Newey - Bass Guitar, Backing Vocals
Pete Wheatley - Lead Guitar, Backing Vocals
Steve Harris - Guitar Synthesizer
Paul Rogers - Drums, Percussion
Hosté:
Barbie - Vocals (05)
Jeanie - Vocals (05)
Diskografie Cover Me With Rain
EP, vyšlo 1991,

Seznam skladeb:
01. Cover Me With Rain (3:56)
02. Cover Me With Rain (Extended Mix) (4:25)
03. Walk All Over Me (3:28)
04. Message To The World (5:25)
05. Celebrate (4:00)
06. Train (3:51)
07. Train (Extended Mix) (6:31)
Total Time: (00:00)

Producer: ARK & Ray Meadows
Engineered: Paul Talbot
Recorded & Mixed at Rich Bitch Studioplex, Birmingham
Management: Ray Meadows for Montreux Management
Art Direction: ARK & Lee
Cover Artwork: Phil Beards
Apple Mac Tech.: Zig Tashi
Photography: Miss Barbell
Hairdresser: Karen Watkins

Skupina:
Anthony Short - vocals, flute
Pete Wheatley - lead guitar, backing vocals
Steve Harris - guitar synthesizer
Gel Newey - bass guitar, backing vocals
Paul Rogers - drums
Hosté:
Diskografie New Scientist
EP, vyšlo 1989, A.M.A Records, 0104

Seznam skladeb:
01. Calling You Now ()
02. Eighth Deadly Sin ()
03. New Scientist ()
04. Boudicca's Chariot ()
Total Time: (00:00)

Recorded at T.V.M. Studios, Birmingham
Engineered: Adrian Shepherd
Co-produced: Richard (Fez) Ferriday + A.R.K
Executive Producer: Ray Meadows
Cover concept + Illustration: Stuart Stewell
Typography: Joanne Surman

Skupina:
Anthony Short - Vocals, Flute
Steve Harris - Guitar Synthesizer
Pete Wheatley - Lead Guitar, Backing Vocals
John Jowitt - Bass
Dave Robbins - Drums
Hosté:
Diskografie The Dreams Of Mr. Jones
Vyšlo 1988, A.M.A Records, AMA0102 (UK)
CD 1991, AMA Records, CDAMA 0102

Seznam skladeb:
01. Gaia (4:21)
02. Through The Night (5:35)
03. Kaleidoscope (4:19)
04. Powder For The Gun (6:35)
05. Mabeline (3:44)
06. Nowhere's Ark (5:20)
Total Time: (29:54)

Producer: ARK, Mark BruceSkupina:
Anthony Short - Vocals, Flute
Steve Harris - Guitar Synthesizer
Pete Wheatley - Lead Guitar, Backing Vocals
John Jowitt - Bass
Richard Deane - Drums
Hosté:
Diskografie Archives 1983-1990
Vyšlo 1990,

Seznam skladeb:
01. Feed The Fire ()
02. Change II ()
03. Flag Day ()
04. Masquerade ()
05. Hide And Seek ()
06. Heat Of The Morning ()
Total Time: (00:00)

All track recorded during 1990 at T.V.M. Studios, Birmingham
Producer: ARK, Ray Meadows, Adrian Shephard
Engineered: Adrian Shephard


Skupina:
Anthony Short - Vocals, Flute
Steve Harris - Guitar Synthesizer
Pete Wheatley - Lead Guitar, Backing Vocals
John Jowitt - Bass
Dave Robbins - Drums
Hosté:
Diskografie Stand Alone
Vyšlo 1988, A.M.A Records, AMA0102 (UK)
CD 1991, AMA Records, CDAMA 0102

Seznam skladeb:
01. The New Way ()
02. Stand Alone ()
03. Walk All Over Me ()
04. So You Finally Made It ()
05. Season Of The Witch ()
06. Speak Your Mind ()
07. Let Go! ()
Total Time: (00:00)

Producer: ARK, Mark Bruce

Toto kazetové album bylo sestaveno z ukázek, na kterých skupina pracovala po vydání prvního alba. Jako mezitím před odchodem do studia, aby nahráli další písničky, skupina cítila tyto písně, i když se na žádných nových nahrávkách pravděpodobně neobjevily skvělé písně a pevné oblíbené skladby. Jako takový, spíše než zahodit, skupina vydala kazetové album pro fanoušky, k dispozici na koncertech a prostřednictvím fanklubu.  

  

  

  


Pupils from Baverstock School, Kings Heath, visit Rich Bitch Studios to watch rock band ARK in rehearsal in 1991

Oficiální stránky:
http://ark.eology.org/home/main
https://www.facebook.com/Arkieboys/?ref=page_internal
ProgressRock Nahoru
Made by 
©  12.2.2021 
Menu Poslední aktualizace: 12.2.2021
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©