A Perfect Circle
       
    
   
             

Zpět

A Perfect Circle je americká alternativně rocková a art rocková hudební skupina, existující od roku 1999 a pocházející z Los Angeles, Los Angeles County, California, United States a hudebně představují rozšíření progressive rock/metal stylu představeného již dříve kapelou Tool od první poloviny 90. let minulého století. Založili ji kytarista Billy Howerdel, bývalý kytarový technik Davida Bowie, Guns N 'Roses, Nine Inch Nails, Smashing Pumpkins, Fishbone a Tool. Členové A Perfect Circle se mezi alby měnili, přesto se mnozí z hudebníků se na nahrávkách objevovali jako hosté. Maynard James Keenan, Billy Howerdel a Josh Freese se tak stali jedinými stálými členy A Perfect Circle.


Formování a první deska "Mer de Noms" (1999-2000)

A Perfect Circle původně zformoval Billy Howerdel, studiový hudebník a bývalý kytarový technik u Nine Inch Nails, Smashing Pumpkins, Fishbone a Tool. V to době skládal písně, které si spíše představoval jako soundtrack k jeho oblíbemu filmu "La cité des enfants perdus" neboli "Město ztracených dětí" z roku 1995. Písničky se postupně zkracovaly, až jednou usoudil, že by to chtělo zpěv. Howerdel se setkal se zpěvákem Maynardem Jamesem Keenanem v roce 1992, kdy kapela Tool otevírala koncert pro Fishbone, u nichž tehdy Billy dělal kytarového technika, a od té doby se z nich stali přátelé. O tři roky později již působil jako kytarový technik u Tool. Tehdy jednou nabídl Keenan Howerdelovi, který hledal ubytování, pokoj ve svém domě v severním Hollywoodu. To dalo Howerdelovi příležitost přehrát demo vlastní hudby Keenananovi. Keenan byl spokojen s tím, co slyšel a poznamenal: "Slyším se, jak zpívám tyto písně." Ačkoli původně požadoval vokalistku, Howerdel souhlasil s tím, že Keenan se na to také hodí a brzy se zformovali A Perfect Circle, aby mohli písně hrát naživo. Tito dva hudebníci představovali počáteční sestavu kapely, ke kterým se připojili baskytaristka a houslistka Paz Lenchantin, kterou jim představil jejich společný známý kytarista Tool Adam Jones, kytaru si vzal na starost koncertní kytarista a zvukový inženýr Nine Inch Nails Danny Lohner, za bicí pak usedl Tim "Herb" Alexander (ex-Primus). Bubeník však měl ještě závazky k bývalé kapele, takže Maynard při setkání na festivalu Lolapalloza 1996 oslovil bubeníka Joshe Freese, který tam tehdy hrál s Devo, a požádal jej o spolupráci. Kapela odehrála svoji první show v Los Angeles ve Viper Club Recepce dne 15. srpna 1999, po kterém následovala rozsáhlejší a více propagovaná show na Coachella Festival na podzim v říjnu. Ještě v témže roce se ke kapele připojil i druhý kytarista, bývalý člen Failure Troy Van Leeuwen, který dříve spolupracoval s Billym společně jako kytarový technik Tool. Navíc tehdy kapely Enemy a Laundry, vedlejší projekt Tima Alexandra, dělaly poměrně často předskokany jejich kapele. Zatímco zpočátku se vyjadřovali o vydání alba na Volcano Records - vydavatelství pro Tool, Keenan uvedl, že se místo toho rozhodli upsat se Virgin Records, neboť Keenan vycítil, že by tam nebyli jako stejně důležití jako skupina Tool, ale spíše jako menší vedlejší projekt. Po počátečním show a zajištění nahrávací smlouvy, skupina vstoupila do studia začala pracovat na jejich prvním albu. Alexandra však brzy nahradil Josh Freese, studiový bubeník a člen The Vandals, který předtím pracoval s Howerdem na albu Guns N 'Roses "Chinese Democracy". Výkon Alexandra přesto jde stále zaslechnout u bicích na albové verzi písně "The Hollow".

Debutová deska skupiny "Mer de Noms" (anglicky "Sea Of Names") vyšla 23. května 2000. Album bylo dobře přijato komerčně i v recenzích, když sklízelo nadšené ovace od kritiků i fanoušků. Debutovalo na pozici #4 na Billboard 200 a prodalo se jej 188 000 kopií v prvním týdnu, album se stalo nejprodávanějším debutovým albem rockové kapely. Album "Mer de Noms" bylo později certifikováno RIAA jako platinové album, což znamenalo více než 1 milion prodaných kusů k 31. říjnu 2000. Album bylo také dobře hodnoceno, od California Music Awards získalo ocenění "Best Debut Album". V představení alba na Rolling Stone recenzent Pat Blashill napsal, že Keenan "přidal skoro operní úzkost k Howerdelových skladbám" a dospěl k závěru, že A Perfect Circle zní jako zoufalý sen o tom, čím rock býval." Možná je to tak. Portál AllMusic se vyjádřil, že "je jen málo pochybností, že návyková kombinace ztrápeného hlasu Keenana a skvělých Howerdelových skladeb a produkčních schopností se stala jedním z nejlepších dojmů v roce 2000 v tom, co zbylo z "moderního rocku".


Propagace začala krátce po nahrávání, když se album ještě dokončovalo. Zpočátku vystupovali jako zahajovací kapela pro Nine Inch Nails na turné Fragility v2.0 v roce 2000, ale následně se vydali na řadu turné po celém světě, které trvalo bezmála celých osm měsíců. Protože Keenan byl dobře znám z jeho druhé skupiny, často nosil dlouhé paruky na své jinak plešaté hlavě při vystoupení, aby se odlišil od své osobnosti v Tool. Album také vyprodukovalo tři singly "Judith", "3 Libras" a "The Hollow". Všechny tři si vedly dobře komerčně, když se dostaly na čtvrtém, dvanáctém a čtrnáctém místo ve řebříčku Billboard Mainstream Rock.

Druhá deska "Thirteenth Step" (2001-2003)

Aktivity kapely se začaly zpomalovat během roku 2000, když se Keenan vrátil k Tool, aby dokončil nahrávání materiálu, z něhož se vyvinulo jejich další album "Lateralus". Zbytek kapely se tak angažoval i jinde. Ke kapele A Perfect Circle se Keenan vrátil na turné od ledna do března 2001, dokud se opět nevrátil do Tool na zbytek roku 2001 a vydal se s nimi na turné k albu "Lateralus". Původním záměrem bylo, že Howerdel bude spolupracovat na dálku při psaní nového materiálu A Perfect Circle s Keenanem během jeho turné s Tool, posílali si nápady navzájem, dokud Keenan nezjistil, že je příliš obtížné stíhat obojí, až nakonec zmírnil svoji aktivitu a soustředil se na Tool. Úsilí pokračovalo v polovině roku 2002, kdy se zvláště Howerdel zaměřil především na psaní nového materiálu, když mezitím sporadicky pracoval s Van Leeuwenem, Lenchantine a Freesem. V červnu 2002 Van Leeuwen odhadl, že asi 80% instrumentálního základu bylo dokončeno a čekali na opětovné zapojení Keenana. Nicméně, změny v sestavě a neshody při cestě k albu by vedly k tomu, že album čekalo na vydáno více než rok. Oba dva, Paz Lenchantin a Van Leeuwen pracovali na jejich sólovém materiálu během přestávky kapely a pak se přemístili do jiných kapel. Lenchantin odešla v dubnu 2002, aby se připojila k Billymu Corganovi a jeho nové kapele Zwan, kteří se však nedožili vydání svého debutu, pak se objevila na debutu Melissa Auf Der Maur. Troy Van Leeuwen začal krátce poté koncertovat s kapelou Queens Of The Stone Age, ale po koncertní štaci u nich už nakonec zůstal. A tak se objevil nový basista Jeordie White (ex-Marilyn Manson), dříve známý jako Twiggy Ramirez, který nahradil Paz Lenchantin na basu v lednu 2003. Krátce poté Van Leeuwen natrvalo opustil skupinu a jejich dlouholetý spolupracovník Danny Lohnerdočasně doplnil kapelu jako druhý kytarista pro dokončení alba.

Keenan se vrátil do studia začátkem roku 2003 a hudba se začala nabírat jiný směr s novou sestavou a Keenanovým vlivem. Vedle nových pracovníků se změnila také dynamika - na "Mer de Noms" Howerdel složil a finalizoval veškerou hudbu a Keenan jen přispěl texty a vokály. Tentokrát byl Keenan aktivnější v odmítání nebo změnách hudebních nápadů, odhodlaný udělat něco jiného než jen další hard rockové album, když se obával, aby se album nestalo nadbytečným. Atmosféra ve studiu byla napjatější, neboť Howerdel preferoval své těžší kompozice, když čekal, až se Keenan vrátí do kapely, a někdy zcela převrátil Keenanovo jemné aranžmá. Basista Jeordie White tehdy sehrál roli mediátora mezi oběma, jako nejnovější přírůstek kapely, pomohla jim s nabídkou perspektivy outsidera a pomohla jim mnohdy nalézt společný kompromis.

Kapela vydala své druhé album "Thirteenth Step" dne 16. září 2003. Album debutovalo dokonce ještě lépe než "Mer de Noms", která zaznamenala pozici #2 v prvním týdnu a prodalo se jej více než 233 000 výtisků. Album a jeho nový zvuk byl dobře přijat i hodnocen. Recenze na The AllMusic chválily nový zvuk kapely, když jej popisovaly jako "moodernější, nadčasovější a atmosféričtější než u jeho albového předchůdce...". Danny svým příchodem trochu pozměnil zvuk kapely, neboť jeho přístup je chladnější, elektroničtěkší. U debutu měl Billy všechny písně už před hotoví i s jejich aranžmá a Maynard přidal jenom texty. U druhého alba se Maynard zapojil i do skládání a komponování, což zvuk alba přiblížilo k Tool. Výsledkem pak bylo o něco temnější a propracovanější dílo s temnější atmosférou skladeb. Jako host se na albu objevila ve skladbách "Noose" a "Lullaby" zpěvačka Jarboe (ex-Swans). Není to radikální odklon od "Mer de Noms", ale je tu skutečný postup... Lyricky, hudebně i zvukově je album "Thirteenth Step" důkazem pozitiva, že mainstreamový rock má v sobě spoustu života a rozhledu.

Turné na podporu alba začalo v USA v červenci 2003 a pokračovalo až do konce roku, s krátkou evropskou mezizastávkou, která proběhla v září v Evropě společně s kapelou Deftones. Lohnera, který se nemohl věnovat turné po celé jeho trvání, nahradil bývalý kytarista z tehdy zaniklých, ale nyní reformovaných Smashing Pumpkins, James Iha (objevil se uveden i jako stálý člen na druhé desce, ale na nahrávce se nepodílel, členem se stal až po jejím vydání). V lednu 2004 skupina poprvé opustila zemi, aby se představila v Evropě, Austrálii, na Novém Zélandu a Japonsku. V březnu se vrátili do Spojených států a v červnu uzavřeli turné v celosvětovém průzkumu. Mezi rockovými fanoušky si svými koncerty získali výbornou pověst, které se odhrávají obvykle ve tmě a jsou tak velmi psychedelickým představením. Ta tma souvisí tak trochu s maynardovým problémem s prudkými blikajicími světly, které jej rozptylují a tím ztrácí koncentraci. V tomhletom ohledu jsou si koncerty Tool a APerfect Circle velmi podobné. Během roku byly z alba vydány tři singly: "Weak And Powerless", "Outsider" a "Blue". "Weak And Powerless" se podařilo postavit na vrchol Billboard Modern Rock Songs a Mainstream Rock Songs, zatímco "Outside" později dosáhl na Top 5 v obou. "Weak And Powerless" a "The Outsider" byly také jedinými skladbami kapely, které měly značný úspěch, když skončily na Billboard Hot 100 na úrovni #61 a #79.

Politicky zaměřené "eMOTIVe" (2004)

Po dokončení turné na podporu alba "Thirteenth Step" v první polovině roku 2004 skupina oznámila, že plánuje delší přestávku ve své činnosti, zatímco Keenan se vrátil ke kapele Tool a Howerdel se snažil o sólovou kariéru. V červenci 2004 vystoupil Keenan na koncertě Axis of Justice se Serj Tankianem (SOAD) a Tomem Morello (Rage Against the Machine) - hudební událost, která obhajovala některé politické a společenské názory. Na představení Keenan oznámil, že A Perfect Circle vydají kolekci politických cover skladeb. Během začátku koncertního turné pro "Thirteenth Step", Howerdel a Keenan diskutovali o možných nápadech pro třetí studiové album. Prvním nápadem bylo zaznamenat album cover skladeb, přestože zpočátku váhali, neboť cítili, že potřebují smysluplný důvod k tomu, aby to dělali. Keenan, který byl velmi kritický vůči prezidentu George W. Bushovi během turné, navrhl spojit koncept dohromady, něco jako politicky zaměřené cover album, i Howerdel, přes svůj obecně apolitický přístup, cítil, že stojí za to pokračovat v jejich úsilí o politické a sociální klima po útocích 11. září. Oba dva dočasně zastavili své plány a rozhodli se posunout dopředu v tomto projektu jako třetí studiové album kapely. Keenan vyzdvihoval, že i přes jeho osobní pocity vůči Bushovi bylo album méně "anti-Bushovské" s více "antipolitickými apatiemi" pro povzbuzování lidí k tomu, aby zkoumali věci a začali se více angažovat.

Kapela se vrhla do práce, aby dokončila album včas, aby stihla vydat album ještě před prezidentskými volbami v USA v listopadu 2004, což bylo asi rok po předchozí nahrávce. Práce ve studiu probíhaly od konce června do začátku září. Ve studiu většinu díla odvedli Howerdel, Keenan a Freese, ale zahrnuli i příspěvky minulých a současných členů kapely, včetně Lenchantin, Lohnera, Whitea a Ihye. Keenan si byl vědom budoucích časových limitů a budoucích záměrů Howerdela na sólová alba, také přesvědčil Howerdela, aby přispěl sólovým zpěvem asi na třetinu alba. Bylo vybráno množství různých skladeb, od "What's Going On" Marvina Gayeho až po "When Tthe Levee Breaks" od Led Zeppelin. Většina písní byla radikální reinterpretací originálu, někdy stěží rozpoznatelné ve srovnání s originály. Howerdel vysvětlil, že to bylo děláno účelně, aby se píseň stala "jakoby" jejich vlastní, a připustil, že třebas dosud nikdy ještě nikdy neslyšel původní verzi skladby "Annihilation" od Crucifixu, další skladbu předělanou pro album.

Třetí album kapely "eMOTIVe" nakonec skutečně vyšlo dne 2. listopadu 2004 v den konání prezidentských voleb v USA. Album přesto získalo mnohem více polarizujících ohlasů než předchozí dvě alba, přičemž někteří kritici a fanoušci nehodnotili posun kapely k většímu politickému obsahu nebo radikální svobody, ale prostě se jim nelíbilo, že je tvořeno cover verzemi skladeb. Jiní obvinili kapelu, že spěchali s třetím albem, aby splnili tři smluvní závazky kapely vůči Virgin Records. Toto tvrzení ale Howerdel vyvrátil jako falešné. Albu se přesto stále dařilo získat obecně pozitivní přízeň od kritiků. Prodej byl podobně pozitivní, ale s menšími počty než předchozí alba. Nahrávka debutovala na pozici #2 v žebříčku Billboard 200 a prodalo se jej 142 000 kopií v prvním týdnu, což odpovídalo umístění v tabulce podobně jako "Thirteenth Step", ale prodalo se jej téměř o 90 000 kopií méně. Album bylo nakonec certifikováno jako zlaté společností RIAA, což znamená, že se jej prodalo přes 500 000 kusů.

Kapela nepodnikla turné na podporu alba, místo toho u ní nastala pauza krátce po jeho dokončení. Vyšly pouze dva singly na podporu alba, první z nich byla pochmurná cover verze "Imagine" od Johna Lennona. Druha skladba "Passive" pozoruhodně byla jedinou skladbou na albu, která nebyla coverem dříve vydané písně, ale spíše písni, která vznikla ve studiu pro nevydaný projekt Tapeworm Trenta Reznora. Koncem devadesátých let Reznor začal projekt se skladbami, které neodpovídaly stylu Nine Inch Nails, nakonec se staly společným projektem s řadou dalších hudebníků. Jedna skladba "Vacant" představovala příspěvek od Keenana a Lohnera z roku 1999, ale kvůli topho, že projekt způsobil úplné peklo kvůli tvůrčím a právním překážkám mnoha účastníků na počátku nového tisíciletí, zahájili A Perfect Circle raději svá živá vystoupení. Projekt byl prozatím odložen až někam do roku 2004, Keenan se přesto rozhodl přepracovat skladbu pod názvem "Passive" pro album "eMOTIVe". Kromě toho dva týdny po vydání alba dne 16. listopadu 2004 skupina vydala kompilační CD/DVD s názvem "aMotion". Součásti DVD byla i hudební videa skupiny jejich šesti singlů, zatímco CD bylo poskládáno výhradně z remixů singlů alb "Mer de Noms" a "Thirteenth Step".

Pauza a další projekty (2005-2009)

Krátce po vydání "Emotive" kapela přešla v lednu 2005 do pracovní nečinnosti a její členové se vrátili zpět ke svým vlastním projektům. Zatímco Keenan se vrátil k Tool, aby nahráli v roce 2006 album "10,000 Days".

Dne 30. června 2008 Maynard James Keenan vydal nové CD s novým sólovým projektem Puscifer. Album "V is For Vagina" debutovalo na 25. místě Billboard 200, což následně vedlo k pověsti o turné na podporu úspěchu alba. Friedl byl představen jako hudebník v kapele prostřednictvím YouTube. Ve dnech 13. a 14. února pak Puscifer odehráli tři vystoupení v The Pearl Theatre v Las Vegas, NV. Tyto koncerty byly neoficiálně první show Puscifer. Ve dnech 4. a 5. dubna 2009 hráli Puscifer dva večery v divadle The Nokia Theatre v Los Angeles. Danny Carey z Tool a Josh Freese se k nim připojili na pódiu. Na podzim roku 2009 dokončili Friedl a Puscifer celostátní turné, která zahrnovala několik tematických vystoupení včetně country večera, kde skupina hrála country western písní. Záběry z této cesty byly zaznamenány na DVD "Blood Into Wine".

V roce 2008 Billy Howerdel zahájil sólovou kariéru vydáním sólového alba "Keep Telling Myself It's Alright" pod názvem projektu Ashes Divide. Zbytek kapely se připojil k dalšímu koncertování s jinými projekty nebo se účastnili studiových nahrávek jako hostující hudebníci. Jordie White se objevoval vedle Chrise Gosse, pak se objevoval ve studiu s Trentem Reznorem při studiovém albu Nine Inch Nails. James Iha má label Scratchy Records a začal pracovat na sólové desce. Osud kapely zůstal v následujících letech nejistý a její aktivita skupiny byla v příštích letech sporadická. Toto období bylo označeno Howerdel jako "pauza nebo uzavřeno až do další aktivity" v říjnu 2005, Keenanem za "probouzení života" v dubnu 2006 a Howerdel v květnu 2006 za "dokončeno". Ke konci roku 2007 ale jednoho dne promluvil Keenan optimističtěji o reformě kapely, ale sám cítil, že by to pravděpodobně bylo v omezenějším rozsahu - pouze turné nebo předělávky, nikoli však další plnohodnotné studiové album. Keenan to vysvětlil:

"Skutečný problém vznikal při činnosti Tool a A Perfekt Circle, neboť obě kapely pracují stejným způsobem. Obě živě koncertují s labelem, stále pracují pod starou smluvní mentalitou. Takže jsem si myslel, že je čas nechat A Perfect Circle odpočinout a nechat Billyho zabývat se sebou. Je to těžké pro chlapa, který se stal kytarovým specialistou [pro Tool], aby byl v kapele s náročným a slavným zpěvákem a musel žít v jeho stínu. Bylo to důležité pro Billyho, aby odešel a dodělal si své vlastní věci a skutečně prozkoumal vlastní zvuk a poslechl si lidi, co má říkat, a jak to bude dělat sám a pak vrátíme se a uděláme nějaké věci Perfect Circle."
Maynard James Keenan, Revolver, prosinec 2007

Během této doby pokračoval Howerdel v práci na projektech s různými členy A Perfect Circle. V roce 2005 napsal a složil soundtrack pro Jak X: Combat Racing, spolupracoval s Van Leeuwenem, Lenchantinem a Freesem na několika skladbách. Howerdel pokračoval v práci na nahrávání sólového alba od roku 2005 do roku 2007; práce ve studiu byla obtížná, až nakonec začal spolupracovat se členy A Perfect Circle, včetně Lohnera jako producenta, Freese jako bubeníka a Lenchantina jako spoluautora skladeb. Materiál byl nakonec vydán pod názvem "Ashes Divide" na albu "Keep Telling Myself It's Alright" počátkem roku 2008. Mezitím Keenan opustil práci s Tool a zahájil samostatný projekt sólistů nazvaný Puscifer, který začal vydávat studiová alba v roce 2007. Navzdory oběma projektům, jak Keenanovu, tak Howerdelovu, oba vydali v roce 2008 prohlášení, že skupina A Perfect Circle není odepsaná.

Zreformování, turné a kompilační nahrávky (2010-2016)

Již v prosinci 2008 se Keenan zmínil, že on a Howerdel pasivně a odděleně psali nový materiál pro A Perfect Circle, ačkoli skupina oficiálně setrvávala v pauze, a to z pohledu veřejnosti až do poloviny roku 2010. V září 2010 skupina oficiálně oznámila konec jejich přestávky, což naznačilo, že se opět vrátí k živým vystoupením. Keenan, Howerdel, Freese a Iha se všichni vrátili do svých rolí, pouze Lenchantin a Jeordie White nebyli k dispozici, takže skupina rekrutovala Matta McJunkina, koncertního basistu kapel Ashes Divide a Puscifer, aby se připojili jako basisté. Představení, které proběhly do konce roku 2010, zahrnovaly cestování do pěti samostatných měst na tři večerní koncerty v každém městě, kde každý večer obsahoval vždy kompletní předvedení jednoho ze tří alb - "Mer De Noms", "Thirteenth Step" a "Emotive" - zejména byla poprvé provedena většina materiálu z posledně nahrávky, který nebyl někdy živě předveden. Během roku se kapela zabývala možností tvorby nového materiálu, ale s velkou nejistotou. Keenan i nadále trval na tom, že logistika a průmyslové trendy udělaly nahrávání dalšího úplného alba jako nepravděpodobné a že jednotlivé samostatné písně jsou více pravděpodobnější. Howerdel poznamenal, že od roku 2008 psal materiál a předváděl hrubé demosnímky Keenanovi, ale velká část tohoto materiálu byla ve stavu neustálých změnm, některý byli přijat Keenan jako potenciální materiál pro A Perfect Circle, zatímco další odmítl Keenan, a/nebo zachránil Howerdel pro budoucí nahrávku Ashes Divide někdy do budoucna.

Kapela pokračovala v živých vystoupeních v roce 2011, včetně severoamerického turné, které probíhalo od května do srpna. Význmnější zastávky se konaly na Rock On The Range, Edgefest, Bluesfest, Kanrocksas Music Festival, Lollapalooza a vystoupení v Red Rocks Amphitheatre. Freese, která se již zavázal bubnovat u Weezera ve stejném období, byl schopen vystoupit pouze na úvodním koncertu a nahradil jej Jeff Friedl pro zbytek turné, který stejně jako McJunkins předtím spolupracoval jak s Ashes Dvide tak i Puscifer. Keenan a Howerdel se nadále hlásili k nahrávání nové hudby, ale stále prohlašovali, že proces je pomalý, scházejí potřebné finance, což všechno ztěžuje, a úplné album je stále nepravděpodobné, místo toho upřednostňovali jednotlivé skladby. Na koncertech tak uvedli pouze jednu novou skladbu "By And Down". Do konce roku pak Keenan zjistil, že žádný z materiálu nebyl připraven k vydání a do roku 2012 se s Keenanem vrátili do svých dalších projektů - Puscifer a Ashes Divide. Skupina byla v průběhu roku 2012 neaktivní kromě jediné live show v prosinci. Nicméně, těsně před představením v říjnu 2012 Freese oznámil, že natrvalo opouští kapelu a Friedl se stal jeho trvalou náhradou.

Kapela odehrála na počátku roku 2013 několik živých vystoupení, mezi nimi byla i účast na Soundwave Music Festival v Austrálii a Lollapalooza Chile, ačkoli Keenan hlásil, že ještě neměli čas dokončit žádné nové skladby kvůli svým dalším závazkům. Později v roce oznámila kapela vydání dvou samostatných kompilací na listopad 2013. První album s největšími hity pod názvem "Three Sixty" obsahovalo jeden nový studiový záznam "By And Down", druhé album pak dostalo název "Circle Live: Featuring Stone and Echo". Tento set zahrnoval čtyři CD živé hudby: první tři vždy celovečerní představení alb "Mer De Noms", "Thirdteenth Step" a "Emotive" odehrané v roce 2010 a společně nazvané Trifecta, čtvrté CD pak nahrávku jejich vystoupení z roku 2011 v Amphitheatru Red Rocks, nazvané Stone and Echo. Sada také přinesla DVD videozáznamem s představením Stone a Echo z roku 2011. Přimuvedení nahrávek Howerdel komentoval další album, když uvedl, že má pocit, že má asi "75% základů dalšího natáčení připraveného pro A Perfect Circle", přesto však připustil, že jsou zatrím bez Keenanových textů nebo vokálních melodií a mohou se stále měnit v závislosti na Keenanovu reakcu na materiál. Uznal také, že stále nesouhlasí s vydáním média; Keenan upřednostňoval menší vydání, zatímco Howerdel preferoval formát úplného alba. Krátce poté se kapela znovu dostala do několika let veřejné nečinnosti, kdy se objevovaly ojedinělé Howerdelovy komentáře v roce 2015, ve kterých opakoval své odhodlání k této skupině, Keenanovy občasné komentáře z roku 2016 opakovaly, že stále doufá, že se vrátí do kapely.

Čtvrté studiové album (2017-současnost)

Kapela začala opět aktivně fungovat v roce 2017 s oznámením, že se bude reformovat, aby mohla zahájit severoamerické turné v dubnu a květnu 2017. Záměrem bylo hrát nový materiál a inspirovat tak skupinu, aby dokončila a vydala tento nový materiál, podobně jako tomu bylo při jejich počátečním turné v roce 1999, které je inspirovalo k dokončení alba "Mer De Noms". V březnu 2017 skupina oznámila, že podepsala novou nahrávací smlouvu - svoji první za třináct let - a vydá své čtvrté plnohodnotné studiové album prostřednictvím BMG Rights Management. Howerdel tvrdí, že kapela má za cíl vydat čtvrté studio album někdy mezi listopadem 2017 a počátkem roku 2018, zatímco Keenan se domnívá, že album zřejmě nevyjde v roce 2017. Na výstoupeních v roce 2017 se objevily nové skladby, včetně písní "Feathers" a "Hourglass". Další severoamerické turné se uskuteční v říjnu až prosinci 2017.

Kvůli dočasným hudebním závazkům Keenana, kapela představila celou řadu muzikantů ve zbývajících postech skupiny v obdobích činnosti a nečinnosti. V původní inkarnaci kapely figurivali basistka Paz Lenchantin, Troy Van Leeuwen na kytaru a Josh Freese na bicí, třebaže bubeník Tim Alexander z Primus krátce zastával post bubeníka před Freesem v prvních živých vystoupeních kapely ještě před vydáním jakéhokoliv hudebního materiálu. Spolupracovník a producent Danny Lohner a baskytaristka Marilyn Manson, Jeordie White, byli také členy po krátkou dobu na počátku nového století.


Současná sestava kapely zahrnuje bývalého kytaristu Smashing Pumpkins Jamese Ihu, baskytaristu Matta McJunkina a bubeníka Jeffa Friedla, přičemž poslední dva jsou také členy souvisejících projektů Puscifer a Ashes divide. Přes různorodé obsazení a řadu změn v sestavě stylový obsah písní zůstal v souladu s Howerdem jako hudebním skladatelem a Keenan napsal texty a vokální melodie. Studiová alba skupiny byla obecně velmo dobře hodnocena a přijata i komerčně, když se tří studiových alb od roku 2005 prodalo přes 4 miliony kopií.

Píseň "The Doomed" zveřejněná 16. října 2017 je první novou hudbou A Perfect Circle od samostatné skladby "By And Down", která byla vydána v roce 2013 pro jejich "greatest hits" album "Three Sixty". Skupina ji potvrdila jako první singl ze svého čtvrtého studiového alba, které má vyjít v roce 2018. Oficiální hudební video k této skladbě vzniklo pod vedením Jeremy Dangera a Travise Shinna.

Lyricky se trať rozzlobeně a nihilisticky zaměřuje na Kristovo Kázáním na hoře, v němž Kristus chválí pokorné a skromné pro trpící utrpení ve světle věčné naděje, "The Doomed" je přímou přivlastnění "The Blessed". V typické podobě APC, Keenan ironicky požehná bohatého a mocného namísto mírného jako odraz globálního společenského a politického kontextu roku 2017.

Na "The Doomed" Maynard James Keenan zkoumá svět, kde jsou hříšníci nadřazeni a dobro je odloženo stranou. Píseň se může pochlubit hlučnými údery bubnů a nástroji, které se pohybují od rozvířeného, strašidelného a rozptýleného rytmu až po drsnou hard rockovou dramatičnost. "Kritizovaní jsou pokorní," zavrče Keenan, jak se píseň staví k tomu, že je to jízlivý závěr.

"Obviněný je milosrdný
nebo slovo je nyní smrt
a slovo je nyní bez světla."

Ve svém vyjádření Keenan říká o "The Doomed": "Ve světle tohoto současného obtížného a polarizovaného sociálního, duchovního a politického klimatu potřebujeme umělce, aby otevřeli naše velké ústa a sdíleli světlo trochu hlasitěji."

A Perfect Circle nedávno podepsali smlouvu s BMG a pracují na svém novém albu s producentem Dave Sardym. Dosud bezejmenné album bude další studiové od nahrávky z roku 2004 "eMOTIVE". Následně skupina A Perfect Circle zahájila 28 denní turné po Severní Americe dne 21. října 2017 se zastávkou na festivalu Aftershock v Sacramentu v Kalifornii. Třítýdenní turné proběhlo po USA a Kanadě.

Kapela plánuje v roce 2018 vystoupit na Rock on the Range. Dne 1. ledna 2018 kapela zveřejnila další píseň nazvanou "Disillusioned". Novinka je druhou ukázkou z připravovaného alba, které skupina plánuje vydat v roce 2018. Na Youtube lyrické video ke skladbě "Disillusioned" dosáhlo za necelých 24 hodin více než 250 tisíc shlédnutí. Předešlý singl "The Doomed" má již od konce října 2017 přes 2,7 miliónů shlédnutí.

Dne 5. února 2018 skupina oficiálně oznámila, že album vyjde 20. dubna 2018 a uvedli přitom další singl "TalkTalk", kde můžete zjistit, že Keenan se svým hlasem pokouší o neobvyklé nové věci, jak popisuje falešně sebekritické lidi v jeho textu. Nové album kapely dostalo název "Eat the Elephant" a objeví se na něm 12 skladeb včetně již dvou dříve zvedených dvou singlů.

Howerdel poprvé hovořil o práci na novém albu s Keenanem, který rozděluje svůj čas mezi jeho další kapely Tool a Puscifer a jeho vinařskou firmu v Arizoně, asi před rokem a půl a od to doby jen čekali na správný čas, aby se albu mohli plně věnovat. "Koneckonců Maynard je zaneprázdněný chlapík a když to jeho plán dovolí, ví, že budu mít vždycky zájem o vytvoření nahrávky A Perfect Circle," říká Howerdel. "Tak se jednou rozhlédl a řekl, že našel okno a to je to, co děláme. Bylo to tak jednoduché." Kytarista se soustředil na shromáždění písní dohromady zhruba před rokem a rozhodl se také poprvé představit externího producenta Davea Sardyho (Incubus, ZZ Top). Howerdel začal psát hudbu ke skladbám v létě; dali si krátkou pauzu v turné a nakonec jsme to album zvládli v lednu. "V zimě to byl hodně zuřivý finální proces," říká Howerdel.

Keenan dále řekl, že celý proces byl právě pod stálým tlakem před cílovou čárou. "Museli jsme se jen k tomu vykopat a udělat to," říká. "Jakmile byla sklizeň [vinných hroznů] za námi, začali jsme pracovat s hudbou mezi sběrem a zpracováním." Na dotaz redaktora: Takže jste se prostě posadili a jedli slona?". A Howerdel vtipně odpověděl "Jo, jo. Na jediné zakousnutí."

Pro rok 2018 kapela na svých stránkách uvádí i 10 zastávek turné v Europě. V červnu a začátkem července je fanouškové mohou shlédnout v Berlíně, Oslo, Stockohlmu, v Londýně, v Manchestru či v Paříži.

Zpět
Členové kapely:
Maynard James Keenan - Lead Vocals (1999-present)
Billy Howerdel - Lead Guitar, Backing Vocals (1999-present)
James Iha - Rhythm Guitar, Keyboards (2003-2004, 2010-present)
Matt McJunkins - Bass, Backing Vocals (2010-present)
Jeff Friedl - Drums (2011-present)
Bývalí členové:
Josh Freese - Drums, Percussion (1999-2011)
Danny Lohner - Rhythm Guitar (2003, 2004)
Paz Lenchantin - Bass, Strings, Backing Vocals (1999-2002, 2004)
Jeordie White - Bass (2003-2004)
Troy Van Leeuwen - Rhythm Guitar (1999-2002)
Tim Alexander - Drums, Percussion (1999)

Členové
(vlastním jménem James Herbert Keenan)
(Narozen 17. dubna 1964, Ravenna/Akron, Ohio, USA)
Lead Vocals (1999-present)


Maynard James Keenan je americký rockový zpěvák, skladatel, hudebník a producent. Je členem hudebních skupin Tool, A Perfect Circle a Puscifer. Manželkou je Lei Li. Kromě hudby se zabývá např. pěstováním vína, je majitelem vinařství Merkin Vineyards a Caduceus Cellars v Arizoně.

James Keenan se narodil v Ravenně, Ohio jako jediné dítě svých baptistických rodičů. Když se rodiče v jeho třech letech rozvedli, otec, učitel střední školy, se přestěhoval do Michiganu. Za dalších dvanáct let jej Keenan vídával jen "o něco více než jednou za rok". Jeho matka Judith Marie, se znovu provdala a přivedla Keenana do nevlastní rodiny plné netolerance a utrpení. Když bylo Keenanovi jedenáct let, jeho matka utrpěla paralyzující aneurysma mozkových tepen (je obvykle vrozené a někdy mnohočetné, jejich prasknutí může způsobit závažné krvácení do mozku). O dva roky později požádala Keenana, aby šel žít se svým otcem v Michiganu, což Keenan udělal.


Fotografie Keenana v ročence United States Military Academy Preparatory School (ročník 1984)
Inspirován Billem Murrayem v komediálním filmu Stripes z roku 1981, se Keenan připojil k armádě, která chtěla G.I.Bill financovat jeho sen o návštěvování umělecké školy. Tehdy pobýval v Ohiu, Michiganu, New Jersey, New Yorku, Oklahomě, Kansasu a Texasu. Od počátku sloužil v armádě jako přední pozorovatel předtím, než začal studovat ve Spojených státech Vojenskou akademickou přípravnou školu (West Point Prep Scho) v letech 1983 až 1984. Návdavkem absolvoval přísnou matematiku a výuku angličtiny, běhával za cross-country běžecký tým a zpíval v klubu radosti. Během svého pobytu v armádě přijal z rozmaru přezdívku "Maynard". Byl skvělý jak v základním tak i pokročilém výcviku, ale odmítl doporučení na West Point a místo toho se rozhodl pokračovat v hudební kariéře navzdory rozčarování z pohledů jeho kolegů a uvědomil si, že by neprošel přes West Point "nepozorovaně" pro jeho odmítnutí.

Po ukončení vojenské služby na počátku 80. let navštěvoval College of Art and Design v Grand Rapids v Michiganu. V roce 1988 se přestěhoval do Los Angeles, Kalifornie, aby pracoval jako interiérový designer pro obchody s domácími mazlíčky, ale byl rychle vypalkován a začal pracovat v montážní partě. Během 80. let hrál Keenan na basovou kytaru pro kapelu TexA.N.S. a zpíval pro Children Of The Anachronistic Dynasty, obě dvě nezávislé kapely.

Po přestěhování do Los Angeles se Keenan seznámil s Adamem Jonesem, který slyšel Keenana zpívat na demo na vysoké škole a navrhl, aby spolu s Keenanem založili kapelu. Ačkoli se nejprve zdráhal, Keenan souhlasil a v roce 1990 založili Tool. V čele s Keenanem do finální sestavy patřili kytarista Jones, Keenananův soused bubeník Danny Carey a baskytaristka Paul d'Amour, kterou později nahradil Justin Chancellor. S Tool vydal EP "Opiate" (1992), alba "Undertow" (1993), "Ænima" (1996), "Systema Encéphale" (2001), "Lateralus" (2001) a "10,000 Days" (2006).

Během pauzy u Tool po albu "Ænima", kdy se zabýval jejich právními problémy, začal Keenan spolupracovat s Billym Howerdem, kytarovým technikem Tool během Ænima na jiném projektu. Supergroup, kterou zformovali v roce 1999, dostala jméno A Perfect Circle a vydala své první album "Mer de Noms" v roce 2000. V roce 2003 vydali úspěšné pokračování pod názvem "Thirteenth Step". V roce 2004 vydali DVD a CD s názvem "aMOTION", které se stalo platinově certifikováno během jednoho měsíce od jeho vydání.

V roce 2003 vydal Keenan pod názvem "Puscifer" píseň "REV 22:20" na filmovém soundtracku "Underworld". Puscifer byl kdysi inzerován jako vedlejší projekt s Dannym Lohnerem, který předtím hrál živě s Nine Inch Nails, ale od té doby vznikl jako projev Keenanova "kreativního podvědomí" - což znamená, že Keenan nyní používá jméno jako pseudonym pro svoji sólovou práci. Keenan prohlásil, že jde o "premiéru improvizační hardcore kapely" a jeho "catch-all, proud vědomí, všeho co jde, atd." projektu. Při porovnávání projektu s nástrojem v rozhovoru pro Rolling Stone to Keenan popsal jako svůj "pokus o to, aby hudba inspirovala lidi. To rozhodně není myšlení člověka, ale hudba orientovaná na skladby, které vás přimějí k tomu, abyste se cítili dobře." V pozdějším rozhovoru s Artistdirect Keenan řekl, že nechce, aby texty byly hádankou. Chtěl, aby byla složitost v hudbě a říkalo se, že "to je ta část, která se dostává pod kůži a přiměje vás, abyste se cítili dobře." Pod značkou Puscifer vydal alba "V Is for Vagina" (2007), "Conditions Of My Parole" (2011) a "Money Shot" (2015).
Členové Billy Howerdel
(Narozen 18. května 1970, New Jersey, USA)
Lead Guitar, Backing Vocals (1999-present)


Billy Howerdel je zakládajícím členem, kytaristou, skladatelem a producentem kapel A Perfect Circle a Ashes Divide. Zaznamenal tři vysoce oceňovaná studiová alba s A Perfect Circle a v roce 2008 vydal s Ashes Divide jejich debutové album "Keep Keeping Itself It's Alright". V rozhovoru v roce 2008 Howerdel uvedl, že neholduje drogám, pije pouze příležitostně a procvičuje transcendentální meditace.

Howerdel se narodil v New Jersey. Střední školu absolvoval na West Milford High School v West Milford v New Jersey. Byl zainteresován v několika sportech, ale více se zajímal o výuku televizní produkce a byl velmi aktivní v mimoškolním audio programu. Tento program dal Howerdel základy zájmu pro jeho post-studium na střední škole audio techniky a nakonec je to přivedlo k jeho vysoko ceněné pozici kytarového technika. Stephen Porcello, učitel střední školy, který byl poradcem tohoto programu, vzal Howerdela do New Yorku a pomohl mu vybrat jeho první elektrickou kytaru. Howerdel uvádí návštěvu koncertu Pink Floyd v mládí jako katalyzátor toho, že chtěl být více zapojen do hudby. Když poprvé uchopil kytaru, po zhruba šesti měsících se spolu s dalšími dvěma kamarády zahráli na jedné party na střrdní škole. Jejich další koncert byl v nějakém polozbořeném domě, pak hráli na Stone Pony v Asbury Parku, což je místo, kde pracoval. Po absolvování střední školy začal dělat osvětlovače kapel a firemních akcí, představení a různých akcí v New Yorku a Jersey, takže během té doby skoro vůbec nehrál, ale určitě dokonale poznal tamější scénu. Koncem 80. lete a počátkem 90. let byl skoro všude.

Strávil několik let jako zvukový technik pro několik kapel v New Jersey. Naživo odehrál tehdy pouhopouhé tři koncerty. Dále pracoval jako kytarový technik pro mnoho jiných kapel, ještě předtím, než zformoval A Perfect Circle, mezi něž patřily Faith No More, Fishbone, David Bowie, Smashing Pumpkins, Nine Inch Nails, Guns N 'Roses a Tool.

Howerdel působil jako kytarový technik pro Tool během turné a nahrávání alba "Ænimy", spolupracoval s Maynardem Jamesem Keenanem, se kterým se setkal v roce 1992. Během této doby Howerdel zahrál Keenanovi některé své skladby a Keenan se nabídl, že mu je nazpívá, pokud se Howerdel rozhodne zformovat kapelu. I přesto, že nejdříve byla zvažována zpěvačka, která by nazpívala vokály, Howerdel nakonec přijal Keenanovu nabídku a v roce 1999 založil Howerdel A Perfect Circle a pozval Keenana, aby se k němu připojil.

Howerdel se v současné době aktivně podílí i na svém novém sólovém projektu Ashes Divide. Howerdel nahrál téměř všechny nástroje ve studiu pro album, s výjimkou bicích, pro které rekrutoval studiového hudebníka Joshe Freese. První singl "The Stone" získal nějaké rádiové ohlasy a skupina se v roce 2008 vydala na turné.

Z dalších aktivit Howerdel občas hraje naživo se skupinou Abandoned Pools. V roce 2005 napsal a nahrál hudbu pro videohru "Jak X: Combat Racing", která také obsahuje remixy Howerdelových písní od Danny Lohnera a Deana Menty a hostující hudebníky jako Josh Freese a Troy Van Leeuwena z Queens Of The Stone Age, Atom Willard z Angels And Airwaves, Joey Castillo z Queens Of The Stone Age, bývalá basistka Paz Lenchantin z A Perfect Circle a Wes Borland z Limp Bizkit. Také hostoval na albu Guns N 'Roses "Chinese Democracy", konkrétně v písni "There Was A Time".
Členové

(celým jménem James Yoshinobu Iha)
(Narozen 26. března 1968, Chicago, Illinois, USA)
Rhythm Guitar, Keyboards (2003-2004, 2010-present)


James je americký rockový hudebník nejznámější jako bývalý kytarista a spoluzakladatel alternativní rockové kapely The Smashing Pumpkins. Mezi jeho hudební projekty v posledních letech, Iha byl trvale spolupracoval s A Perfect Circle. Nedávno byl členem Tinted Windows, 60./70. léty inspirovanou skupinu se členy skupin Cheap Trick, Fountains of Wayne a Hanson. Stejně jako jeho bývalý spoluhráč Billy Corgan, Iha má bratra s postižením. James Iha žije v Los Angeles se svoji ženou, dvěma dětmi a francouzským buldočkem.

James Iha se narodil v Chicagu, Illinois. Pochází z druhé generace japono-američanů a je schopen mluvit jen malo japonsky. Navštěvoval Elk Grove High School v Elk Grove Village, Illinois, kterou popisoval jako "nudné, středně-třídní předměstí Chicaga." Iha dostával průměrné známky na střední škole a po úspěšném dvouletém stint místní juniorská vysoká škola, se specializoval na grafický design na univerzitě Loyola University v Chicagu a předtím, než upustil, aby se věnoval The Smashing Pumpkins.

Iha produkoval písně, doprovázel na kytaru, zpíval a produkoval remixy pro řadu umělců, včetně Midnight Movies z L.A., skotské zpěvačky Isobel Campbell, Marilyna Mansona a Michaela Stipeho. Spolupracuje také s nezávislou nahrávací společností Scratchie Records s Adamem Schlesingerem a nahrávacím studiem se společností Schlesinger a Andy Chase z Ivy nazvaného Stratosphere Sound.

V roce 1987, když hrával na kytaru v chicagské kapele Snake Train, se Iha setkal s Billym Corganem prostřednictvím přítele. Corgan už tehdy říkal lidem, že je v kapele nazvané "Smashing Pumpkins" a rozhodl se, že zformuje opravdovou kapelu s Ihou.

Iha se později romanticky angažoval se skupinou baskytaristky D'arcy Elizabeth Wretzky, ale pár se rozpadl těsně před vystoupením kapely na festivalu v Readingu v roce 1992. Po krátkém konfliktu mezi nimi Iha s nim pak udržoval přátelský a blízký vztah a označoval ji jako nejlepší přítelkyni.

Iha napsal a nazpíval několik písní Smashing Pumpkins, jako například "Blew Away" na albu "Pisces Iscariot", "Bugg Superstar" na "Vieuphoria", "Take Me Down" na "Mellon Collie And The Infinite Sadness", "...Said Sadly", "Believe", "The Boy" a "The Bells" na albu "The Aeroplane Flies High", "Summer" na singlu "Perfect", "Go" na "Machina II/The Friends & Enemies of Modern Music". Spolu s Billym Corganem složil "I Am One" na Gish, "Soma" a "Mayonaise" na "Siamese Dream", "Plume" na "Pisces Iscariot" a "Farewell and Goodnight" na "Mellon Collie And The Infinite Sadness". Také nazpíval cover kapely The Cure "A Night Like This" a skladbu Syda Barretta "Terrapin". Během působení s Pumpkins James nahrával také s dalšími kapelami, včetně Ivy, které také přispíval Adam Schlesinger, a se švédskou kapelou The New Sound.


Iha byl často považován za "klidného jedince" ve Smashing Pumpkins, ale byl známý, že se angažuje v improvizovaných žertech při při živých hudebních vystoupeních. Jeho humor byl zapouzdřený v jeho používaných prupovídkách.

V roce 1998 vydal Iha mírně úspěšné sólové album "Let It Come Down". Objevilo se i jedno hudební video z tohoto alba pro píseň "Be Strong Now", která byla také vydána jako čtyřskladbový singl. Když jeho bývalí spoluhráči Billy Corgan a Jimmy Chamberlin oživili jméno "Smashing Pumpkins", James se na tom již nepodílel a ve skutečnosti s Corganem už několik let nepromluvil. Corgan uvedl v blogu z roku 2008, že když se spolu s Chamberlinem sešli, "dveře byly otevřené", aby se Iha vrátil, ale on odmítl a Corgan řekl, že "může nyní definitivně říct, že Iha se nikdy nevrátí". Nicméně v rozhovoru v roce 2012 o reformaci kapely Iha uvedl, že vůbec nikdy nebyl požádán, aby se vrátil zpátky. Iha také v rozhovoru přiznal, že od reunionu neslyšel žádnou novou hudbu kapely.

Po rozpadu Pumpkins v roce 2000 Iha podporoval mnoho projektů. Nadále přispívá k nahrávkám jiných umělců, jako například "Do Not Be Sad" na "Pneumonia" od "Whiskeytown" , která vyšla v roce 2001, a hostoval s kapelami Ivy a Fountains of Wayne, které mu obě zůstaly velmi blízké, objevil se prakticky ve všech nahrávkách obou kapel od roku 1997. Andy Chase z Ivy a Adam Schlesinger z obou Ivy a Fountains, nahráli také většinu písní, které James produkoval nebo napsal pro jiné umělce. Schlesinger poprvé nahrával Jamesovu skladbu na "The Bells" od The Smashing Pumpkins.

Větší zájem vzbudil, když se Iha připojil k alternativní rockové supergroup A Perfect Circle v červenci 2003 v době jejich klubového turné k albu "Thirteenth Step". Od té doby nahrával i na jejich albu "eMOTIVe" (2004) a přispěl remixy na "Blue And Outsider" a je zpět s kapelou po téměř jejich šesti leté pauze. V roce 2003 se připojil k Vanessa and the O's. Skupina vydala EP "Plus Rien" ve Švédsku ve stejném roce a následovalo s album "La Ballade d'O" v letech 2005-2006 vydané na vlastním labelu RushmoreRecordings, které nahrával v létě roku 2005 ve Švédsku.

V nedávné době spolupracoval Iha na projektech hudebních a módních projektech v Japonsku. Spolupracoval a produkoval dvě skladby s japonskou hudebnicí Chara na její album Madrigal (2001) nazvané "Boku Ni Utsushite" a "Skirt". Byly doprovázeny hudebním videem, kde se představil Iha jako lovec v lese. S pomocí dlouholetého přítele a manažera Isao Izutsu založil Iha také oděvní značku Vapor v roce 2001 a natočil "Never Ever", jeho první sólovou píseň od zániku The Smashing Pumpkins na první show pro Vapor. V roce 2001 také hrál živě s The Blank Theory a nahrával i jejich album "Beyond The Calm Of The Corridor", kde společně s Schlesingerem napsal píseň "Addicted" a přispěl svoji hrou na kytaru.


Iha nahrával pro japonský film Linda, Linda, Linda, který se objevil na konci léta roku 2005. V témže roce se opět spojil s Schlesingerem, aby vytvořil duální cover "Splish Splash" od Bobbyho Darina pro soundtrack k filmu Dixia od Wayna Wanga. Ve stejném roce připojil svoji kytaru na některé skladby skupiny Chino Moreno z jejich druhého alba "Team Sleep", které ještě nevyšlo. Iha také produkoval dvě skladby na tributním albu Serge Gainsbourgovi "Monsieur Gainsbourg Revisited" v roce 2006. V únoru 2006 vyšlo digitální EP "In the Sun", které produkoval Iha s hostujícími Michaelem Stipe a Chrisem Martinem. EP bylo věnováno obětem hurikánu Katrina z pobřeží Gulf Coast. Také spolupracoval s Michalem Stipem, když hrál na kytaru na koncertě "Bring 'Em Back Home Now" v březnu 2006 v New Yorku ve prospěch válečných veteránů z Iráku společně s kapelami jsou Veterans for Peace.

Druhé sólové album s názvem "Look To The Sky" Iha vydal v březnu 2012. Rovněž vystoupil na 2. ročníku festivalu EMI ROCKS v Saitamě v Japonsku v únoru 2012 a později v prosinci toho roku v malém evropském turné v Londýně, Paříži, Amsterdamu a Lisabonu.
Členové
(Narozen 19. března 1983, Palm Springs, Kalifornie, USA)
Bass, Backing Vocals (2010-present)


Matt McJunkins je americký hudebník nejznámější z koncertů a nahrávání s americkou rockovou kapelou A Perfect Circle. Je také bývalým koncertném baskytaristou Eagles of Death Metal. Je jedním ze zakládajících členů kapely The Beta Machine, což je rocková kapela založená s Jeffem Friedlem. McJunkins také spolupracoval s Thirty Seconds To Mars, Ashes Divide, Puscifer a Socadia.

Matt začal hrát na basu ve věku 13 let v Palm Springs, CA, kde vyrůstal. Po střední škole se přestěhoval do LA, aby mohl navštěvovat Hudební institut a věnovat se hudební kariéře, když skládal hudbu a hral v několika rockových kapelách. Od té doby se Matt podílí na různých projektech včetně A.G.E.S. s Tommym Dillem a Clarkem Skeltonem, působil v kapele People vedené studiovými veterány Dave Jerdenem (Alice in Chains, Jane's Addiction) a Bryanem Carlstromem (Anthrax, White Zombie) a v mnoho dalších.

V roce 2008 Billy Howerdel představil veřejnosti svůj nový sólový projekt ASHES dIVIDE. Matt byl požádán, aby se připojil jako basista ke skupině spolu s bubeníkem Jeffem Friedlem (Puscifer, Devo), kytaristou Andy Geroldem (My Darling Murder, Marylin Manson) a klávesistou a zpěvákem Adamem Monroe. Kapela vydala v dubnu 2008 své debutové album "Keep Telling Myself It's Alright" a oznámila začátek turné v květnu téhož roku, na němž také doprovázeli Seether, Stone Temple Pilots a Filter nebo se uvedli na Projekt Revolution festival.

Během pauzy u ASHES dIVIDE byl Matt požádán, aby se s Rani Sharonem (Stolen Babies) podílel na turné s novým projektem Maynarda Jamese Keenana s názvem Puscifer na jejich prvním živé představení, které kdy skupina odehrála. Skupina pak oznámila další vystoupení později na podzim roku 2009 s pokračováním na jaře roku 2010, kdy Matt sdílel baskytaru s Rani Sharonm, kytaru a klávesy s producentem a spoluautorem Puscifer Matem Mitchellem.


V září roku 2010 se pak představil s A Perfect Circle, když se zreformovali na podzimní turné a Matt byl požádán, aby se připojil na basu k spoluzakladatelům Billymu Howerdelovi a Maynardu James Keenanovi společně s Josh Freese (Weezer, NIN) na bicí a Jamesem Ihem (Smashing Pumpkins) na kytaru.

V roce 2011 se Jeff Friedl připojil, a koncertoval s Thirty Seconds to Mars. McJunkins byl na pódiu s Eagles Of Death Metal během teroristického útoku v Paříže v listopadu 2015 a unikl z klubu Bataclan se zbytkem skupiny.

Matt v poslední době spolupracuje na novém projektu The Beta Machine s kamarádem Jeffem Friedlem. Projekt je jejich společným úsilím složeným z mnoha různých umělců a stylů. Matta můžeme také slyšet v nejnovější nahrávce Socadia, na jejich EP "Tree For The Forest".
Členové
(Narozen 25. února 1980, Tucson, Arizona, USA)
Drums (2011-present)


Jeff Friedl je bubeník pocházející z LA, který je členem několika současných vrcholných projektů včetně A Perfect Circle, Puscifer, Eagles of Death Metal, Aahes Divide, Carina Round, Weirdos, Filter a Devo. Kromě toho, že je úspěšným studiovým a koncertním bubeníkem, nabízí Jeff soukromé lekce v oblasti LA a on-line lekce přes Skype.

Začínal hrát ve školní kapele během 6 až 8. ročníku, ale hrál hodně rockově a drsně. Doma měl i kytaru a naučil se pár skladeb kapely Metallica a punkových rockových písní jako samouk, ale ve škole jsem se nakonec naučil hrát orchestrální bubny a číst noty. Svoji první bubenickou lekci absolvoval s člověkem zvaným Dave Rodgers na konci 8. ročníku, protože se chtěl připojit k pochodové kapele. Když vstoupil na střední školu, jeho ruce byly lepší, čtení partů bylo lepší a začal se zajímat o více stylů než jen rock a opravdu se začal odklánět.

Na střední škole se začal věnovat i latinské hudbě. Během prvního ročníku se připojil k punkové kapele, působil jako bubeník v pochodové kapele, byl také v jazzovém kvartetu a pár větších kapelách. Během juniorského roku měli instruktora bubeníka Riona Smitha, který byl také skvělým hráčem na bicí a hrál v místní kubánské skupině s názvem "Ache Pa Ti". Nakonec musel opustit koncert, ale s ochotou dal příležitost Jeffovi. Zpočátku nekoncertoval, ale byl docela zatraceně vášnivý zaujat hudbou a neustále pracoval jako náhradník. Nakonec byl požádán o vstup do kapely, hrál s nimi pár let a skutečně se zapojil do tohoto stylu hudby. Stejně jako si zamiloval rock při počátečních lekcích, opravdu se cítil nakloněn ke kubánské hudbě, jazzu a životnímu stylu. S touto kapelou nakonec absolvoval i zájezd na Kubu. Po tomto měsíčním hraní se vrátil domů a nebyl jsem si jistý, zda-li chce pokračovat ve svém vysokoškolském vzdělání, nebo se prostě přesune na Kubu... Byla to pro něj životní zkušenost.

Po hraní s mnoha úspěšnými kapelami po celé Arizoně se v roce 2004 Friedl přestěhoval do Los Angeles, Kalifornie, aby začal pracovat jako studiový hráč spolu s pořádáním místních živých koncertů a představení. Jeden ze dvou kluků, které Jeff znal, když jsem se přestěhoval do LA, byl skvělý basák René Camacho, který byl v té době také jeho spolubydlícím. Svůj první koncert odehrál s ním v cool latin jazz triu. Nakonec hrál ve třech nebo čtyřech různých salsa kapelách, které hrávaly v některých klubech kolem LA, což jej přivedlo k myšlence udělat kariéru jen v tomto stylu. Během jednoho nebo dvou roků pak jsem dostal pár nabídek, aby mohl hrát i nějaké rockové věci. Jednou z nich byla skupina s názvem Forever Like Red, druhá byla od umělkyně jménem Linda Strawberry. Využil obě tyto příležitosti. Stejně jako jsem nechtěl hrát jenom rock, měl rád obě tyto kapely.


V roce 2010 se Friedl připojil k brazilské popové skupině CSS pro jejich australské turné Big Day Out 2011. Během svého pobytu v Austrálii se Friedl připojil k kapele Tool a k Maynardu Jamesovi Keenanovi, aby odehrálna bicí jejich píseň "Lateralus". V létě roku 2011 bylo oznámeno, že Josh Freese nebude k dispozici pro turné s APC, kvůli plánované aktivitě s Weezer. Následovalo oznámení, že Friedl převezme závazky na turné po Freesem. Turné probíhalo od 29. června do 10. srpna a zahrnovalo i společný večer na festivali Lollapalooza s kapelou Muse. Turné bylo označeno jako eMotive Tour, protože skupina neměla příležitost k prohlídce tohoto materiálu, ačkoli soubor hrál písně ze všech dosavadních nahrávek.

Na vydání " Keep Telling Myself It's Alright" ASHES DIVIDE vyjeli na dlouhé letní turné, které zahrnovalo i hlavní scénu na Linkin Park Projekt Revolution Tour s Linkin Park, Chris Cornellem, The Bravery, Bustou Rhymes, Atreyou a Hawthorne Heights. Letní turné ASHES zahrnovalo i otevírací vystoupení pro Stone Temple Pilots na jejich reunion turné. V létě roku 2011 se objevily zvěsti, že ASHES dIVIDE by se znovu poskládali pro krátké turné na podzim a možné nahrávání. ASHES dIVIDE si po své první sérii koncertů vzali nějaký čas pauzu, takže toho Friedl okamžitě využil vstupem do skupiny Devo, kde ve studiu natáčel a zkoušel nové skladby, které napsali pro jejich album "Something For Everyone", jejich první album od "Smooth Noodle Maps", které vyšlo už v roce 1990. V roce 2011 se objevil s Devo na show George Lopez Lopez Tonight, kde odehrál písně "What We Do" a "Whip It".

Od roku 2013 je také členem Altitudes & Attitude, se ktzerými vydal v roce 2014 bezejmenné EP.

Třebaže je nyní významným hudebníkem ve světě moderního rocku, byl Jeff při jejím budování ovlivněn mnoha různorodými styly jako jazz, blues, R & B, folk, salsa, rock a metal.
Členové
(Narozen 25. prosince 1972, Orlando, Florida)
Drums, Percussion (1999-2012)


Josh Freese je americký studiový bubeník, multiinstrumentalista, autor písní a skladatel a žuje v jižní Kalifornii ae svoji manželkou a třemi dětmi. Josh se narodil v Orlandu na Floridě. Jeho otec, Stan Freese, řídil parky Disney World (Florida) a Disneyland (Kalifornie), jeho matka pak byla klasickou klavíristkou. Freese začal hrát na bicí, když mu bylo 8 let. Profesionálně začal hrát už ve věku 12 let (především v Top 40 kapele v Disneylandu). Hrál na elektronické bubny v teen-and-tween rockové kapele Polo, vítězi soutěže Junior Star Search. Polo už měli bubeníka, než vstoupil do Magic Kingdom, kapele založené Jimmy Keeganem, ale našli na pódiu místo pro syna ředitele Disneylandu Stan Freeseho. Ostatní kapely na stejné scéně byly omezeny na přehrávání Top 40 hitů, ale takové omezení se nevztahovalo právě na Polo. Skupina nahrála a vydala eponymní EP, který dostalo trochu vysílacího času na KROQ, přední alternativní hudební stanici v oblasti Los Angeles.

Mladistvé Freeseovy rodinné vazby a odpovídající postavení vedly k dohodě o podpoře elektronické bubenické společnosti Simmons. Existuje stará reklama Simmons (v režii Mitch Briskera), která uvádí Freese na dodatečné obsahové sekci The Vandals 'Live na DVD "House of Blues". Ve věku 16 let opustil gymnázium a začal koncertovat a nahrávat nejdříve s Dweezilem Zappou a poté s The Vandals. V posledních 15 letech spolupracoval s mnoha respektovanými umělci jako bubeník první volby a někdy jako dočasná náhrada. Freesův mladší bratr Jason Freese hraje v Green Day na klávesy a také naharával a koncertoval s umělci jako Goo Goo Dolls, Dr. Dre, Jewel, Lenny Kravitz, Liz Phair, Foxboro Hot Tubs, Joe Walsh a Weezer.

V roce 1996 se Freese připojil k reformovaným Devo pro jejich show na Sundance Film Festival, kde nahradil Davida Kendricka. Freese říká, že se naučil hrát na bicí díky albu kapely Devo z roku 1980 "Freedom Of Choice". Nakonec Freese nahrál bicí na album Devo z roku 2010 "Something For Everybody" a přidal i doprovodné vokály na nealbové prázdninové skladbě "Merry Something To You".

V roce 1998 nahrál Freese spoustu písní, které napsal a nahrál sám (včetně basy, kytary, kláves a vokálů). Výsledkem je 6 písňové EP "Destroy Earth As Soon As Possible" vydané pod názvem "Princess" u T.O.N / Stone Lizard Records. V roce 2000 byly oživeny skladby "Caffeine And Vaseline" a "Rock N 'Roll Chicken" pro 12 písňové album "The Notorious One Man Orgy", tentokrát vydané pod vlastním jménem Freese pod labelem Kung Fu Records. Jako hosté se na desce objevují Stone Gossard, Warren Fitzgerald, Michael Ward, Lyle Workman a Freesův bratr Jason.


V roce 1999 Freese nahrál bicí pro první sólové album Mikea Nessa "Cheating At Solitaire", ale byl nahrazen Charlie Quintanou, když došlo na živé vystoupení. V roce 2011 bubnoval na sedmém studiovém albu kapely Social Distortion "Hard Times And Nursery Rhymes". Po vydání alba se David Hidalgo Jr. stal současným bubeníkem kapely Social Distortion.

Freese byl studiovým bubeníkem na albu "Fallen" od Evanescence v roce 2003 a albu od Acroma vydané u Universal Records. Od prvního alba se stal bubenikem A Perfect Circle a je považován za jednoho z klíčových členů. Když od roku 2006 měla kapela pauzu, založil Billy Howerdel novou kapelu Ashes Divide, kde na bicí opět přispěl Freese. V roce 2003 také Freese zastoupil bubeníka Rona Weltyho nahrávání alba Offspring "Splinter" po odchodu Weltieho od kapely. Jsou mu připsány bicí na albu, ale Atom Willard později přijal post jako bubeník kapely na plný úvazek. V červenci 2007 bylo ale oznámeno, že Atom Willard opustil skupinu a nahradí jej Pete Parada. Mezitím byl však Freese pozván k nahrání nového alba Offspring "Rise And Fall, Rage a Grace". V lednu 2011 uvedl na svých webových stránkách, že opět pracuje s Offspring na jejich dalším albu "Days Go By",

Své druhé sólové album "Since 1972" vydal prostřednictvím svých webových stránek 24. března 2009. Album bylo distribuován podobně jako balíčky s přidanou hodnotou nabízené nedávnými novinkami Nine Inch Nails. Freeseovo album bylo nabídnuto jako digitální nebo v CD/DVD verzi s doplňkovými balíčky. V roce 2011 vdal Josh své čtvrté sólové album "My New Friends".

Freese koncertoval s Nine Inch Nails na jejich turné With Teeth 2005-2006 v zimních arénách a letních amfiteátrech během nemoci bubeníka Jerome Dillona. Nalezmneme jeho bicí na živém albu u skladeb "Hyperpower!" a "Capital G" na albu Nine Inch Nails " Year Zero" vydaného v roce 2007. Freese pokračoval v turné s Nine Inch Nails v průběhu roku 2007 na podporu alba "Year Zero", hlavně mimo USA. V roce 2008 spolupracoval s Trentem Reznorem ve studiu na albu "The Slip" a připojil se i k rozsáhlejšímu severoamerickému i zámořskému turné s kapelou v roce 2008 "Lights In The Sky". Turné opustil na konci roku 2008, aby trávil více času se svou rodinou a dlouhodobou přítelkyní, která byla tehdy těhotná se třetím dítětem.

V roce 2011 skupina APC uskutečnila řadu představení, ale Freese nebyl schopen dostat závazkům k APC kvůli plánovanému turné s Weezer, u nímchž byl Freese koncertním členem v letech 2009-2012. Na vlastním tweetu oznámil v říjnu 2012 Josh Freese, bubeník A Perfect Circle, svůj odchod z kapely. Freese má nyní jiné priority a napsal: "Po 13 letech jsem se rozhodl opustit A Perfect Circle bez plánů na návrat. Omlouvám se všem, kteří se ptají na nadcházející představení." Od Perfect Circle zatím nepřišel žádný oficiální komentář. A Perfect Circle měl řadu připravovaných plánů na turné, včetně vystoupení v Chile a Brazílii na Lollapalooza. Jako bubeník se na nich jako náhrada představil Jeff Friedl. Předpokládá se, že bude v této roli pokračovat.

Josh je stálým členem The Vandals a Devo, v minulosti hrál na bicí u Guns N 'Roses (1997 - 2000), A Perfect Circle (1999 - 2012), Nine Inch Nails (2005 - 2008), Weezer (2009 - 2010) a Sublime with Rome (2011 - 2017). Objevil se na téměř 400 deskách. V prosinci 2010 začal Freese turné s Paramor na po Jižní Americe a dočasně nahradil bubeníka Zaca Farro, který spolu s bratrem Joshem Farrem opustili kapelu dříve ve stejném měsíci.
Členové Danny Lohner
(Narozen 13. prosince 1970, Corpus Christi, Texas)
(celým jménem Daniel Patrick Lohner)
(Znám také jako Renholdër nebo Castle Renholdër)
Rhythm Guitar (2003, 2004)


Daniel Patrick „Danny“ Lohner je americký rockový hudebník a producent, nejznámější pro své působení ve skupině Nine Inch Nails v 90. letech. Vystupoval také se skupinami Killing Joke a Methods of Mayhem. Ve svých začátcích byl jedním ze zakládajících členů industrální metalové skupiny Skrew, stejně jako jedním z členů thrashmetalové kapely Angkor Wat.

Lohner se stal členem Nine Inch Nails v roce 1994, aby hrál na koncertech na baskytaru a klávesy. Podílel se na nahrávání alb "The Downward Spiral" (1994) a "The Fragile" (1999), také se podepsal pod několika remixy NIN v tomto období. S kapelou hrál na koncertních turné Self-Destruct Tour v letech 1994-1996 a Fragility Tour 1999-2000, z něhož pochází i koncertní album "And All That Could Have Been" (2002). V tomto období se účastnil i nahrávání přelomového alba skupiny Marilyn Manson nazvaného "Antichrist Superstar", když nahrál kytaru ve skladbách "The Reflecting God“ a "Angel With The Scabbed Wings“.

V roce 1995 založili členové kapely NIN Danny Lohner, Charlie Clouser a Trent Reznor vedlejší projekt The Tapeworm. Postupně se přidávali další hudebníci, např. Maynard James Keenan, Atticus Ross, Josh Freese nebo Alan Moulder, ale kapela nikdy nevydala oficiální materiál a v roce 2005 zanikla. Na albu "eMOTIVe" kapely A Perfect Circle se nachází skladba "Passive“, na níž mají podíl členové kapely a která byla původně složena pro The Tapeworm.

Danny Lohner spolupracoval s kapelou A Perfect Circle na albech "Thirteenth Step" a "eMOTIVe". Po vydání druhého z nich vyšlo kompilační DVD/CD album "aMOTION", které obsahovalo i Lohnerovy remixy skladeb "Judith“, "3 Libras“, "Outsider“ a "Weak And Powerless“. Jejich debutové album "Mer de Noms" obsahuje také skladbu "Renholdër“, která pojednává o Lohnerovi. Později si jej zpěvák Maynard James Keenan přizval ke nahrávání alba "V Is for Vagina" jeho sólového projektu Puscifer.

V roce 2005 založil spolu s Wesem Borlandem z kapely Limp Bizkit projekt Black Light Burns. Projekt byl nástupcem kapely Damning Well, jejíž další členové Josh Eustis (Telefon Tel Aviv) a Josh Freese byli pozváni i do tohoto projektu. V roce 2007 vyšlo kapele debutové album "Cruel Melody", které obsahovalo i nevydané skladby skupiny Damning Well.

Poté, co dlouholetý baskytarista Jason Newsted opustil kapelu Metallica, byl Lohner jedním z hudebníků, o kterých se uvažovalo jako o potenciální náhradě. Lohner také účinkuje v dokumentu o kapele Some Kind of Monster z tohoto období.

V roce 2003 Danny Lohner produkoval soundtrack k filmu Underworld a na soundtracky k dalším pokračováním tohoto filmu přispěl několika remixy skladeb. Jeho skladby se nacházejí i na soundtracích k filmům jako End of Days, Dead Silence, Untraceable, The Stepfather, Saw 2 a The Mechanic.

Danny Lohner také produkoval alba kapelám ASHES dIVIDE, Fear and the Nervous System (sólový projekt kytaristy skupiny Korn Jamese "Munky" Shafferse), Hollywood Undead, Angels & Airwaves, Holy Grail. Rovněž hrál, popřípadě spolupracoval při nahrávání s hudebníky jako Killing Joke, Methods of Mayhem, 30 Seconds to Mars, Rob Zombie a Eminem.
Členové
(Narozena 12. prosince 1973, Mar del Plata, Buenos Aires, Argentina)
Bass, Strings, Backing Vocals (1999-2002, 2004)


Paz Lenchantin je argentinská rocková hudebnice. Její příjmení Lenchantin se vyslovuje jako "Lay-SHAWN-Tain". Narodila se v Mar del Plata v Argentině ale s rodiči Mario a Analia Lenchantinovi se odstěhovala v jejích 3 letech do Los Angeles. Její otec Mario Mardirossian je klasický klavirista. Její sourozenci sestra Ana Lenchantinová je hudebnice a častá spolupracovnice, bratr Luciano Lenchantin byl také hudebníkem. Vydala již dvě sólová alba, první pod názvem "Yellow mY skYcaptain" vyšlo v roce 2000, v roce 2006 pak vydala druhé sólové album "Songs For Luci", které věnovala svému bratrovi a častému spolupracovníkovi Lucianovi Lenchantinovi, který bohužel v roce 2003 spáchal sebevraždu.

Je klasicky vyškolena na housle a klavír, ale jako samouk se naučila se hrát na basu a kytaru. Studovala metody herectví v Divadelním institutu Lee Strasberg v Los Angeles, i když neměla žádné touhy stát se profesionální herečkou.

V roce 1997 ji zatelefonoval Joey Santiago, kytarista Pixies. Joeův boční projekt The Martinis hledala ženskou bassistku, která by zazpívala a hrála na basu, a někdo mu dal její číslo. Poslal ji pásku, poslouchala ji a naučila se všechny písně. Zkoušeli a pak absolvovala i první turné s The Martinis mimo LA. Nikdy předtím neopustila LA na hudební akci a nyní se vydala podél pobřeží až do Portlandu. Vrátili se a znovu o něm uslyšela až o 17 let později. Zavolal ji znovu a hledal basistku, která by mohla zpívat a hrát basu stejně jako předtím, ale tentokrát pro kapelu Pixies.

Zatímco působila v kapele Martini's, Billy Howerdel, Josh Freese, Troy Van Leeuwen a Maynard James Keenan ji pozvali, aby se připojila k jejich skupině A Perfect Circle. Podílela se na jejich prvním albu "Mer de Noms", když hrála na basovou kytaru, housle a dělala doprovodné vokály. Opustila A Perfect Circle, aby si zahrála v krátkotrvající kapele nazvané Zwana, v níž hráli i bývalí členové Smashing Pumpkins, Billy Corgan, Jimmy Chamberlin, Matt Sweeney a David Pajo. Nahrála s nimi jejich jediné album "Mary Star Of The Sea".

V roce 2002 vytvořila Paz plně ženskou superkapelu s názvem Chelsea spolu s Melissou Auf der Maure, Samanthou Maloney a Radia Sloan. Kapela však vystupovala pouze jednou a členky se vydaly na své sólové dráhy. Poté se Paz se vrátila k bývalé kapele A Perfect Circle a opět se podílela na albech "Thirteenth Step" a "eMOTIVe" (11/2004) jako basistka, kouslistka a hráčka na klavír. Paz se později podílela také na sólo cover písni "Hollow" k CD/DVD nahrávce A Perfect Circle "aMOTION".

Poté, co opustila A Perfect Circle, Paz spolupracovala s kapelou The Entrance Band pravidelně jako producentka, basistka a houslistka. Podílela se na jejich albu "Prayer of Death" a odehrála s nimi mnoho koncertů. V prosinci 2013 se připojila k americké alternativní rockové kapele Pixies jako basistka a nahradila zakladatele skupiny Kim Deala a jejich předchozí koncertní baskytaristku Kim Shattuck. Páté studiové album "Indie Cindy", které vyšlo v roce 2014, bylo mírným hitem. Paz přispěla jako basistka na všech živých skladbách alba Deluxe. Na šestém studiovém albu "Head Carrier" se Paz podílela jako basistka a sólová zpěvačka.

Paz Lenchantin je celkem proměnlivá umělkyně, která se podílela na mnoha různých kapelách. Kromě hraní v několika kapelách Paz také spolupracovala se svojí sestrou Ana Lenchantin a Davidem Pajo v projektu Papa M. Kromě toho se objevila na albu Trust Company "The Lonely Position Of Neutral", ve skladbě "Dividing Lines" pro Kaura a na prvním sólovém albu "Auf der Maur" od Melissy Auf der Maur. Paz se také objevila na albu Queens Of The Stone Age "Songs For The Deaf" (2002), nahrávala basu na "Brightblack Morning Light", stejně jako housle a banjo na nahrávce Silver Jews "Tanglewood Numbers" (2005). V listopadu 2004 koncertovala po východním pobřeží s RTX / Jennifer Herrema z Royal Trux. Také spolupracovala a koncertovala s Jarboe Swans.

V roce 2003 si koupila kamion, pojmenovala jej Buck a cestovala s nim do Louisville v Kentucky. V dubnu 2005 také hostovala Paz u skupiny z Los Angeles, KAURA, kde hrála na housle ve skladbě "Dividing Lines" na jejich eponymním EP. Paz se oficiálně připojila ke Guy Blakeslee a Derekovi W. Jamesovi, kteří přetvořili projekt Entrance in the Entrance Band a nahrála s nimi album "Wandering Stranger" (2004). Dne 16. září 2006 Paz vydala své druhé album s The Entrance "Prayer Of Death" (bass, spolu-producentka, housle, zpěv), v dalších letech následovaly "The Entrance Band" (2009, Bass) a "Fine Flow" (2012, Bass). Také pracovala pro filmového režiséra Michaela Manna na jeho současném filmu Miami Vice.

V prosinci 2013 byla Lenchantin ohlášena jako nová koncertní baskytarostka kapely Pixies pro jejich turné začínající v lednu 2014, kde nahradila zakládající členku kapely Kim Dealovou a koncertní bassistku Kim Shattuck, která je opustila v listopadu. Kim Shattuck byla s kapelou jen čtyři měsíce poté, co nahradila zakládajícího člena Kim Deala. S kapelou se podílela i na jejich albu "Head Carrier" (2016), na kterém hrála a zpívala. Ve snaze ctít ducha kapely, která se nyní rozrostla již na tři desetiletí, Paz učinila vědomé rozhodnutí připravit si vlastní cestu a nepokoušet se napodobit basový styl svého předchůdce. To je patrné ve skladbě od Lenchantinové, kterou jsme společně složili s názvem "All I Think About Now", kde hraje útočnou basovou linku, zatímco zpívá vokál, který vzdává hold Kim Dealové.
Členové Jeordie White
(Celým jménem Jeordie Osbourne White)
(Narozen 20. června 1971, Pompton Lakes, New Jersey)
Bass (2003-2004)
(také znám jako Twiggy Ramirez - podle modelky Twiggy a sériového vraha Richarda Ramireze)


Jeordie Osbourne White je americký muzikant, multi-instrumentalista a vokalista (Goon Moon), také umí hrát na flétnu. Má staršího bratra Jamese. Dne 26. července 2014 se oženil s Laney Chantal, umělkyní make-upu pro speciální efekty, která byla účastníkem soutěže 5 Face Off a současným SuicideGirls. Byl baskytaristou kapely Marilyn Manson v letech 1993-2002 a poté znovu v letech 2008-2017. Je znám také jako basskytarista Nine Inch Nails, se kterými nahrál album "Beside You In Time" (live). Spolupracoval také s projektem Billa Howerdela A Perfect Circle.

Hudbě se věnuje už od svých pěti let. Ve hře na kytaru je považován za jednho z nejlepších na světě. V Marilyn Manson hraje na rytmickou a akustickou kytaru. Umí také hrát na basu, housle, čelo, piáno... prostě snad na všechno co vydává nějaký zvuk..Mezi Twiggyho oblíbené věci patří Star Wars, ponožky, video hry, Mickey Mouse, panenky, pastelky, burákové máslo a lízátka...

Nepotřeboval svého otce po většinu svého života, ale v roce 2008 se s ním spojil, což zmínil v rozhlasovém rozhovoru Love Line v roce 2008. Jako dítě se přestěhoval na Floridu, kde vyrůstal a seznámil se s Marilynem, když pracoval v nahrávacím studiu Coral Square na Floridě. Poté co zjistili, že mají "zálusk" na stejné holky se stali kamarády. Za měsíc se setkali znovu a to na koncertě. Twiggy zde poznal, co Manson hraje za muziku a co dělá při vystoupení a byl nadšen! Ovlivnili jej kapely jako Mötley Crüe, Van Halen a Iron Maiden, poprvé si vybral kytaru ve věku třinácti let. Ačkoli je rodák z New Jersey, strávil na Floridě větší část svého mládí. V oblasti Lauderdale si rychle zvykl na rozrůstající se hudbu scény jižní Floridy a v jeho 15 letech se připojil se k první speed metal cover kapele The Ethiopians. V letzech 1989 až 1993 pak White hrál doprovodnou kytaru a občas zpíval doprovod u Amboog-a-Lard.

V roce 1998 měl White miniroli v hudebním videu Monster Magnet pro "Space Lord". V roce 2001 se White objevil na epizodě MTV Cribs: "Ozzfest Edition".

Na nějakou dobu se cesty Jeordie a Mansona rozešly. Také hrál v SMF (Sick Mother F*ckers) a to už je pořádně slavná partička hlavně na Floridě a v Georgii. Hrál zde s Dee Snyderem a hlavně s kamarádem Robinem Finckem, který dnes působí v Nine Inch Nails. Twiggyho prý nejvíce ovlivnili Iron Maiden, Bauhaus a Twisted Sister. V roce 1987 spolu s Mansonem zakládají hudební projekt Satan on Fire, který se rozpadl, ale založili nový projekt Mrs. Scabtree, což byl takový vtípek od Twiggyho, který zde chtěl zpívat jako Diana Ross, a Manson v ní hrál na bubny a zpívala v něm jeho přítelkyně Jessicka. Projekt ale také neprorazil. Zpočátku Jeordie působil pod jménem Gordy White.

V Mansonových Spooky Kids nikdy oficiálně nehrál, i když se do skupiny chtěl dostat a na Gidgeta Geina (Brad Stewart) se pokusil i spáchat sabotáž, několikrát do něj taky vrazil jen tak ve dveřích. Až v březnu 1993 se připojuje k Mansonovým Spooky Kids, kde nahrazuje Gidgeta Geina, protože byl neustále pod vlivem heroinu. Po dvou změnách jména se kapela přejmenovala konečně na Marilyn Manson. Twiggy opouští kapelu 29. května 2002, kvůli tomu, že se mu nelíbí, jakou cestou se kapela vydává, nahradil jej Tim Skoldem. Vypadá jako, že se Twiggyho a Mansonovy cesty navždy rozešly, alespoň co se týče hubední tvorby.

Po odchodu z kapely odehrál dvě živá vystoupení s kalifornskou punkovou metalovou kapelou Mondo Generator a ujal se role druhé kytary v Queens of the Stone Age, kde hrál s Troy Van Leeuwenem tehdy z A Perfect Circle. také se objevil jako basista (po odchodu Jasona Newsteda) v kapele Metallica. Jeordie založil projekt Goon Moon. O několik měsíců později White nahradil Paz Lenchantin v A Perfect Circle jako plnohodnotný basista. White se také připojil k Josh Hommemu z Queens of the Stone Age k jeho hudebnímu projektu Desert Sessions. Podílel se také na sólovém debutu "Melissy Auf der Maur". Pak přešel k Trentu Reznorovi do Nine Inch Nails a pomáhal při nahrávání jejich alba "With Teeth". Vystupoval s nimi v letech 2005-2006 na podporu alba a pak znovu v roce 2007 pro "Year Zero". V roce 2005 pod hlavičkou projektu Goon Moon vydali EP "I Got a Brand New Egg Layin' Machine" které se nahrávalo v Rancho De La Luna, Prescription a Regime Studios. Kapela vydala i své první studiové album "Licker's Last Leg" v květnu 2007. White se objevil na albu UNKLE War Stories, kde hrál na basu a synthezátor ve skladbě "Burn My Shadow".

Ale 9. ledna 2008 Twiggy se překvapivě vrací, aby mohl odehrát druhou americkou část turné Rape Of World.

Jeordie White byl pozvána, aby se vrátil k hraní s A Perfect Circle pro jejich rurné na podzim a zimu 2010 v severní Americe, které bylo vyprodáno ve všech 14 plánovaných termínech a pokračovalo až do konce roku 2011.

V současné době spolupracuje na produkci a psaní s industrialní kapelou Black Lodge na jejich nadcházejícím albu "The Diary Of Tomahawk". Přestože se nepodílel na psaní nebo nahrávání alba Marilyn Manson v roce 2015 "The Pale Emperor", pokračoval na turné s kapelou. Manson na Redditu potvrdil, že má v úmyslu spolupracovat s Twiggym na následovníkovi "The Pale Emperor". Navzdory tomu nejnovější album "Heaven Upside Down" neobsahuje žádné příspěvky od Twiggy nebo jeho autorství. Dne 24. října 2017 Marilyn Manson zveřejnili na Facebooku, že se skupina vyhodila Twiggyho z turné z důvodu obvinění ze znásilnění Jack Off Jill zpěvačky Jessicka Addams basistou a oznámili, že bude nahrazen pro nadcházející turné. Údajný útok se odehrál v 90. letech, když tvořili pár. Jessicka jej také obvinila z domácího násilí i z verbálního zneužívání. Whitea nahradil jej Juan Alderete, se kterým kapela poprvé vystoupila 5. června 2017 v Mexicu.
Členové

(Narozen 5. ledna 1970, Los Angeles, United States)
(znám také jako T.V. Leeuwen, Troy De Van Leeuwen, TVL, Tweezil Von Smoothy)
(Queens Of The Stone Age, ex-A Perfect Circle)
Rhythm Guitar (1999-2002)


Troy je americký hudebník a producent. Nejznámější je ze svého členství v kapele jako kytarista v rockové kapely Queens Of the Stone Age (QOTSA), ve které působil od roku 2002. Je také znám pro práci s přínosnou rockovou kapelou Failure a s alternativní rockovou supergroup A Perfect Circle. Podílel se také na aktivitách a nahrávkách bočních projektů členů QOTSA, jako jsou Desert Sessions, Mondo Generator, Eagles Of Death Metal a The Gutter Twins. Van Leeuwen zformoval svou první boční projekt Enemy v roce 2005 a jeho poslední boční projekt Sweethead v roce 2008.

Troy se narodil v Los Angeles. Jeho příjmení je Dutch (má předky z Nizozemska a sebe popisoval jako třetí americkou generaci). Začal se zajímat o hudbu již v raném věku, jeho otec mu pouštěl rané rokenrolové nahrávky, jako je např. Chuck Berry. Jeho první velký vliv na pochopení, jak hrát rock nalezl při poslechu Led Zeppelin. Hrával na bicí zpočátku, když se snažil napodobit bubeníka Amanda Lear Johna Bonhama, ale později přešel ke kytaře a zjistil, že má pro ni nadání.

Koncem 80. let Van Leeuwen hrál v kapele Jester, úspěšné skupině z jižní Kalifornie, jejímž zpěvákem byl Eric Book. Jester vydali EP, které je nejstarší a nejvzácnější nahrávkou 16-letého Van Leeuwena. Poté hrál v malé kapele Little Boots, s nímž nahrál několik demonahrávek a odehráli pár koncertů před rozpadem kapely. Jeho další skupina byla 60 Cycle, která vydala svůj debut "Pretender" v roce 1995, a jejich bezejmenné album v následujícím roce. Ještě když byl členem 60 Cycle, Van Leeuwen potkal Kellii Scotta a oba dva začal pracovat na společném projektu (později známý jako Enemy). Van Leeuwen pokračoval hráním ve Failure. Kapela vydala tři desky, které neměly žádný komerční úspěch, ale byly hodnoceny kritiky jako nadaná a téměř revoluční skupina. Bylo to během turné s Failure, když se Van Leeuwen setkal bývalým kytaristou Kyuss Josh Hommem, který v té době hrál rytmickou kytaru s The Screaming Trees. Po rozpadu Failure se Van Leeuwen stal studiovým hudebníkem a zvukovým inženýrem, pracoval se skupinami jako Orgy, Crazy Town, Coal Chamber a KoRn.

V době, kdy působil jako studiový hudebník, se Van Leeuwen seznámil s frontmanem Tool Maynardem Jamesem Keenanem, který mu nabídl místo v jeho Billy Howerdelově nové kapele A Perfect Circle. Vzhledem k sestavě talentovaných hudebníků a dobré vzájemné chemii Van Leeuwen nabídku přijal. Kapela odehrála jejich první vystoupení v LA Viper Club Reception dne 15. srpna 1999. Po vystoupeních v Los Angeles si skupina zabukovala studio, aby začala pracovat na svém debutovém albu. Bubeníka Tima Alexandera ale brzy nahradil studiový bubeník Josh Freese, přesto výkon Alexandera lze ještě zaslechnout na albové verzi písně The Hollow". Po dokončení nahrávání debutového alba "Mer De Noms" skupina začala koncertovat, zpočátku jako zahajovací doprovod pro Nine Inch Nails v roce 2000. Později se skupina se pustila do několika samostatných turné po celém světě, včetně kanadského festivalu Summersault. Album "Mer de Noms" vyšlo 23. května 2000, když skupina byla na turné. Album představovalo vůbec nejvyšší debut pro novou rockovou kapelu, když se jej prodalo přes 188 tisíc kopií v prvním týdnu prodeje a objevilo se na popzii #4 v Billboard 200.

Van Leeuwen nahrál kytarové party pouze ve třech skladbách druhého alba A Perfect Circle "Thirteenth Step", než úspěšně prošel konkurzem na místo v kapele Joshe Homma Queens Of The Stone Age. Poté, co uspěl i nad Jeordie Whitem a jinými v konkurzu, stal se Van Leeuwen druhým kytaristou kapely za jejich Songs for the Deaf turné. Kromě hraní na kytaru, Van Leeuwen také hrál na lap steel kytary, klávesy, obstarával doprovodný zpěv a občas basovou kytaru. Vzhledem k harmonogramu kapely měl Van Leeuwen jen jeden týden, aby se naučil 30 skladeb před začátkem turné. Na evropskou číst podpůrnnéko turné k albu je Dave Grohl opustil, aby se vrátil ke své hlavní kapele Foo Fighters. Nahradil jej bývalý bubeník Joey Danzig Castillo. "Songs For The Deaf" zaznamenalo umnělecký i komerční úspěch a singly "No One Knows" a "Go With The Flow" se staly hity v rádiích a na MTV. Turné vyvrcholilo v řadě hlavních termínů v Austrálii v lednu 2004.

První nahrávkou s QOTSA Van Leeuwena bylo album "Lullabies to Paralyze", které vyšlo oficiálně 22. března 2005. Dne 22. listopadu 2005 skupina vydala set živé album/DVD nazvaný "Over the Years and Through the Woods", které uvádělo živý koncert natáčený v Londýně a bonusové kolekce (včetně vzácných videí z let 1998 až 2005). Po koncertování na podporu alba skupina zamířila zpátky do studia v červenci 2006. O rok později Van Leeuwen oznámil, že kapela napsala nový materiál, který byl "ještě v plenkách". Homme později navrhl, že by mohl vyjít na EP, které pak vyšlo v roce 2007 pod názvem "Era Vulgaris" a Van Leeuwen ne něj přispěl značným množstvím materiálu. V roce 2013 pak QOTSA vydali nahrávku "...Like Clockwork", Van Leeuwenovo třetí album s kapelou. Na albu Van Leeuwen hraje na kytaru, bicí, dvanáctistrunku, dvanáct-strunnou slide kytaru, lap steel, syntezátory, akustickou kytaru a zpíval. Album bylo prvním albem QOTSA, které dosáhl pozice #1 na Billboard 200, dosáhlo také na pozici #2 na UK Albums Chart a bylo nominováno na tři ceny Grammy včetně Nejlepšího rockového alba.

V roce 2005 Van Leeuwen vydal album "Hooray For Dark Matter" svého vedlejšího projektu Enemy. Na albu se představili basista Eddie NAPPI od Mark Lanegan Band a jeho bývalý spoluhráč z Failure Kelli Scott na bicí, kterého nahradil Alan Cage z Quicksand. Po vstupu do QOTSA se Van Leeuwen podílel také na nahrávkách dalších kapel jako The Desert Sessions, Mondo Generator, Eagles of Death Metal, The Gutter Twins a sólové desce Marka Lanegana "Bubblegum". Po konci Era Vulgaris turné Van Leeuwen začal koncertovat i se svým aktuálním vedlejším projektem Sweethead, kde spolupracuje se zpěvačkou Serrinou Sims. V roce 2016 Van Leeuwen koncertuje s Iggy Popem a Josh Homme na podpořeje jejich alba Post Pop Depression a stal se spoluzakladatelem supergroup Gone Is Gone.
Členové
(celým jménem Timothy W. "Tim" Alexander)
(znám také jako "Herb")
(Narozen 10. dubna 1965, Marine Corps Air Station Cherry Point, Havelock, Severní Karolína, USA)
Drums, Percussion (1999)


Tim je americký hudebník, nejznámější jako bubeník rockové kapely Primus. Alexander hrál na nahrávkách Primus od alba "Suck on This" po album "Tales from the Punchbowl", než opustil skupinu v roce 1996. Pak se pouze připojil v roce 2003 na EP "Animals Should Not Try to Act Like People". Alexander opustil skupinu poprvé v roce 2010, aby se opět vrátil do roku 2013. Alexander je často využíván pro své "polyrhythmické" hraní.

Před kapelou Primus vystupoval a nahrával Alexander s Major Lingo, což v té době byla ska rytmická kapela, která představovala lap steel guitar jako hlavní nástroj, na který hrál hrál Tony Bruno.

U Primus Alexander získal práci v roce 1988, když nahradil Jay Lane (spolu s Larrym LaLondem, který nahradil Todda Huta) a trvala až do roku 1996. Alexanderova druhá etapa s Primusem začala počátkem roku 2003 až do roku 2009, kdy jej nahradil Jayem Lanee.

Po odchodu od Primus Alexandr pokračoval v sestavování vlastní skupiny "Laundry", jejíž bahrávka vyšla u labelu Prawn Song Records od Claypoola. Alexander také spolupracoval s experimentálním baskytaristou Michaelem Manningem a kytaristou Alexem Skolnickem, když zformovali skupinu známou jako Attention Deficit.

Alexander byl také prvním bubeníkem A Perfect Circle, když se uvedl na dřívějších živých koncertech s kapelou a nahrával bicí ke skladbě "The Hollow" na debutovém albu skupiny "Mer de Noms".

Alexander se připojil k divadelní skupině Blue Man Group a občas hrál s improvizační rockovou kapelou Uberschall v Las Vegas.

Navzdory tomu, že byl především znám jako hráč na bicí, Alexandr je také kytaristou a zpěvákem. Vystupoval baživo s kytarou se skupinou Born Naked a podržel si i sólové vokální povinnosti na jejich druhém albu a doprovodném turné.


Alexander byl zapojen v letech 2008-2009 v projektu známém jako "Into The Presence", který uváděl písně Luise Carlosa Maldonada. Jejich debutové album vyšlo na Razor a Tie Records a objevili se na něm baskytaristka Paz Lenchantin a violoncellistka Ana Lenchantin. Obě nahrávky "The Presence" a "Fata Morgana" byly natočeny a produkovány ve vlastních Alexandrových studiích Ghost Town.

Od roku 2010 se Alexander aktivně podílí jako člen projektu Maynard James Keenan s názvem Puscifer. Koncertoval s nimi a lze jej zaslechnout na jejich nejnovějších natočených nahrávkách.

Dne 25. září 2013 magazín Rolling Stone oznámil při rozhovoru s Claypolem, že se Alexander se vrátí k Primus, s možným nahráváním, které konalo již v listopadu téhož roku. Předcházející bubeník Jay Lane se uchýlil k dalším projektům, včetně své bývalé kapely Ratdog. Ale 18. července 2014 Alexander utrpěl srdeční záchvat a podstoupil operaci srdce. Primus aktualizoval Alexandrův zdravotní stav 21. července a na Facebooku napsal: "The Mighty Tim" Herb "Alexandr si absolvoval operaci, ucpávka z jeho srdce bylo odstraněna bez komplikací a všechno naznačuje na nádherné a rychlé zotavení." Alexander se vrátil k Primus za jejich turné "Primus and the Chocolate Factory" o tři měsíce později dne 22. října 2014.

V roce 2016 v červenci ale přišel druhý srdeční infarkt, ze kterého se následně zotavovaL

Zpět
Studiová alba:
2018 Eat The Elephant
2004 eMOTIVe
2003 Thirteenth Step
2000 Mer De Noms

Singly:
2018 Disillusioned
2017 The Doomed
2013 By And Down
2004 Passive
2004 Imagine
2003 The Outsider
2003 Weak and Powerless
2000 Judith (EP)
2000 3 Libras
2000 The Hollow
Ostaní nahrávky:
2013 Stone And Echo: Live at Red Rocks (live)
2013 Mer De Noms - Live
2013 Thirteenth Step - Live
2013 eMOTIVe - Live
2013 Three Sixty
2010 Acoustic Album: Radio Sessions And Studio Demos
2004 aMOTION
2004 The Acoustic Sessions
2001 3 Libras PT 1

Billy Howerdel:
2022 #Happens


Skupina:
Billy Howerdel - Guitars, Bass, Piano, Harmonium, Keyboards, Programming, Backing Vocals, Lead Vocals
Maynard James Keenan - Lead Vocals, Backing Vocals, Piano
James Iha - Guitars, Keyboards, Programming
Jeff Friedl - Drums, Percussion (Puscifer, The Beta Machine)
Matt McJunkins - Bass (Eagles of Death Metal, The Beta Machine)
Hosté:
Diskografie Eat The Elephant
Vyšlo 20. dubna 2018, BMG Rights Management (US) LLC

Seznam skladeb:
01. Eat The Elephant (5:21)
02. Disillusioned (5:54)
03. Contrarian (4:07)
04. The Doomed (4:42)
05. So Long, And Thanks Far All The Fish (4:24)
06. Talktalk (4:16)
07. By And Down The River (5:03)
08. Delicious (3:50)
09. DLB (3:00)
10. Hourgrass (5:20)
11. Feathers (5:44)
12. Get The Lead Out (3:00)
Total Time: (54:41)

Producent: Dave Sardy (Incubus, ZZ Top)Skupina:
Josh Freese - Drums (02-09,11)
James Iha - Guitars (07), Keyboards (07), Programming (07)
Jeordie White - Bass (07)
Billy Howerdel - Guitars (01-06,08,11), Bass (02,04,08,11), Piano (01), Harmonium (06), Keyboards (01,07), Programming (01,03,07), Backing Vocals (02,05,10), Lead Vocals (03,04,07,08)
Maynard James Keenan - Lead Vocals (01,02,04-06,09-12), Backing Vocals (07,08), Piano (02)
Danny Lohner - Bass (05,06,09), Guitars (05,09), Arranger, Keyboards (01), Programming (01), Backing Vocals (06,07,10), Instrumentation (10)
Paz Lenchantin - Piano (02,05,11), Strings (02,03)
Hosté:
Charles Clouser - Programming (03,04)
Josh Eustis - Drums (10), Rhodes Piano (10)
Jason Freese - Baritone Saxophone (10), Tenor Saxophone (10)
Diskografie eMOTIVe
vyšlo November 1, 2004, Virgin

Seznam skladeb:
01. Annihilation (Crucifix cover) (2:13)
02. Imagine (John Lennon cover) (4:48)
03. (What's So Funny 'Bout) Peace, Love, and Understanding" (Nick Lowe cover) (5:03)
04. What's Going On (Marvin Gaye cover) (4:53)
05. Passive (written by Lohner / Keenan / Reznor / Howerdel) (4:09)
06. Gimmie Gimmie Gimmie (Black Flag cover) 2:18)
07. People Are People (Depeche Mode cover) (3:43)
08. Freedom Of Choice (Devo cover) (2:59)
09. Let's Have A War (Fear cover) (3:28)
10. Counting Bodies Like Sheep To The Rhythm Of Tthe War Drums (written by Howerdel / Keenan) (5:36)
11. When the Levee Breaks (Memphis Minnie & Kansas Joe McCoy cover) (5:55)
12. Fiddle And Tthe Drum (Joni Mitchell cover) (3:06)
Total Time: (48:13)

Engineering: Critter
Digital engineering: Steve Duda
Production, Eengineering, Mixing, Rearrangement: Billy Howerdel, Danny Lohner
Arranger, Production (exec.), Rearrangement: Maynard James Keenan
Engineering, Mixing: Josh Eustis
Assistant Engineering: David Mattix
Design, Photography, Sleeve Art, Poster design: Steven R. Gilmore
Photography: John Giustina
Digital Engineering: Matt Mitchell
Andy Wallace - mixing
"Emotive" (stylisticky uvedeno jako eMOTIVe) je třetí album americké rockové supergroup A Perfect Circle. Album je především kolekcí protiválečných písní. Vyšlo 1. listopadu 2004 u Virgin Records, aby vyšlo v den americkýchi prezidentských voleb.

Skupina:
Maynard James Keenan - Lead Vocals
Billy Howerdel - Guitars, Vocals
Josh Freese - Drums, Backing Vocals
Jeordie White - Bass, Backing Vocals
Troy Van Leeuwen - Guitars (01,05,12)
Paz Lenchantin - Strings (12)
Danny Lohner - Guitars (03)
Hosté:
The Section Quartet - Strings (06,09)
Jarboe - Vocals (03,11)
Devo H. Keenan - Backing Vocals (10)
K. Patrick Warren - Instrumentation (09)
Jon Brion - Instrumentation (09)
Diskografie Thirteenth Step
vyšlo September 16, 2003, Virgin

Seznam skladeb:
01. The Package (7:40)
02. Weak And Powerless (3:15)
03. The Noose (4:53)
04. Blue (4:13)
05. Vanishing (4:51)
06. A Stranger (3:12)
07. The Outsider (4:06)
08. Crimes (Howerdel/Keenan/Freese/White) (2:34)
09. The Nurse Who Loved Me (Greg Edwards/Ken Andrews, Failure cover) (4:04)
10. Pet (4:34)
11. Lullaby (2:01)
12. Gravity (Howerdel/Keenan/Freese/Van Leeuwen/Lenchantin) (5:08)
The Japanese version bonus
13. "The Package" (9:23)
Total Time: (50:36)

Recorded at Perfect Circle Studios, North Hollywood, California, January 2003 - June 2003
Producer: Billy Howerdel, Maynard James Keenan (Executive), Danny Lohner (03,06,09,10)
Digital Engineering Assistance: Steve Duda
Mixing: Andy Wallace
Executive Producer, Artwork Direction: Maynard James Keenan
Production, Engineering: Billy Howerdel
Additional Production: Danny Lohner
"Thirteenth Step" je druhé studiové album americké rockové kapely A Perfect Circle, které vyšlo 16. září 2003. Album se prodávalo dobře, když v premiérovém týdnu na Billboard 200 bylo prodáno více než 231 000 kopií a zůstalo v žebříčcích 78 týdnů. Album bylo certifikováno jako zlaté dne 4. listopadu 2003 a platinové 24. března 2006 od RIAA. Byly z něj vydány tři singly "Weak and Powerless", který dospěl na vrchol Mainstream Rock Tracks a Modern Rock Tracks, následovalůy jej "The Outsider" a "Blue", které také zaznamenaly obdobný úspěch. Jedná se o koncepční album o různých aspektech a perspektivách závislosti a zotagvení z nich. Album svým názvem odkazuje na 12 stupňový program Anonymous Alcoholics. Keenan se nedíval na závislostí z první ruky, ale čerpal z toho, co se stalo jiným okolo něj, jako je například Layne Staley, zpěvák Alice in Chains, který zemřel v roce 2002 kvůli drogové závislosti. Píseň "The Package" je z pohledu stále více zoufale závislého, zatímco "Blue" je z pohledu někoho, kdo marně hledá čas, aby se zabýval se následky předávkování. Skladba "The Nurse Who Loved Me" cover od Failure původně uvedena na albu "Fantastic Planet" z roku 1996.

Skupina:
Maynard James Keenan - Vocals, Gord (Kalimba) (12)
Billy Howerdel - guitars, background vocals, keyboards, piano, bass guitar, production, mixing
Josh Freese - Drums, Percussion
Paz Lenchantin - Violin (03,06,09), Backing Vocals (04,05,09), Bass (07)
Troy Van Leeuwen - Lead Guitars (07,10)
Hosté:
Tim Alexander - Drums (01)
Luciano Lenchantin - Viola (06)
Draven Godwin - Percussion (08)
Kelli Shafer - Vocals (09)
Diskografie Mer De Noms
vyšlo May 23, 2000, Virgin

Seznam skladeb:
01. The Hollow (2:58)
02. Magdalena (4:06)
03. Rose (3:26)
04. Judith (4:07)
05. Orestes (4:48)
06. 3 Libras (3:39)
07. Sleeping Beauty (4:10)
08. Thomas (3:29)
09. Renholdër (2:24)
10. Thinking Of You (4:34)
11. Brena (4:24)
12. Over (2:21)
Total Time: (44:25)

Japanese Edition (Bonus Track)13. Orestes (Demo) (3:24)
Total Time: (50:36)

Mixing: Alan Moulder
Drum Engineering: Frank Gryner
"Mer de Noms" (anglicky "Sea Of Names") je debutové album americké rockové kapely A Perfect Circle. Album vyšlo jako CD 23. května 2000 a bylo certifikováno jako platinové od RIAA dne 31. října 2000. Album vstoupilo na Billboard 200 na pozici 4, což je nejvyšší debut na Billboard 200 pro první album rockové kapely. V prvním týdnu se jej prodalo více než 188 000 kopií a zůstalo v žebříčcích po dobu 51 po sobě jdoucích týdnů. Album dosáhlo na pozici 27 v albovém Billboard Top Pop Catalogue dne 4. října 2003, tři roky po vydání alba. "Mer de Noms" od té doby vyšlo i ve vinylovém formátu.


Diskografie Disillusioned
SP, vyšel 1. ledna 2018, digital

Seznam skladeb:
01. Disillusioned (5:54)
Total Time: (5:54)

Skupina:
Maynard James Keenan - Vocals
Billy Howerdel - Guitars, Background Vocals
James Iha - Rhythm Guitars
Matt McJunkins - Bass
Jeff Friedl - Drums
Hosté:

Diskografie The Doomed
SP, vyšel 16. října 2017, BMG Rights Management (US) LLC

Seznam skladeb:
01. The Doomed (4:41)
Total Time: (4:41)

Skupina:
Maynard James Keenan - Vocals
Billy Howerdel - Guitars, Background Vocals
James Iha - Rhythm Guitars
Matt McJunkins - Bass
Jeff Friedl - Drums
Hosté:

Diskografie By And Down
SP, vyšel 14. října 2013, Universal Music Group

Seznam skladeb:
01. By And Down (5:34)
Total Time: (5:34)

Songwriter: Billy Howerdel, Maynard James Keenan
The studio version appears on the band's greatest hits album "Three Sixty", while a live version appears on their live box-set A Perfect Circle Live: Featuring Stone and Echo, both released in 2013

Skupina:
Maynard James Keenan - Lead Vocals
Billy Howerdel - Lead Guitars
Matt McJunkins - Bass
Jeff Friedl - Drums
Hosté:

Skupina:
Hosté:
Diskografie Passive
Promo SP, vyšlo 2004, Virgin, 7087 6 19082 2 0

Seznam skladeb:
01. Passive (Radio Edit) (3:59)
02. Passive (Album Version Clean) (4:09)
Total Time: (8:08)


Skupina:
Hosté:
Diskografie Imagine
SP, vyšel 2004, Virgin, 7243 8 38996 7 8

Seznam skladeb:
01. Imagine (4:48)
02. Counting Bodies Like Sheep To The Rhythm Of The War Drums (6:22)
Total Time: (00:00)


Skupina:
Hosté:
Diskografie The Outsider
SP, vyšel 2003, Virgin, 7087 618334 2 3

Seznam skladeb:
01. The Outsider (4:06)
Total Time: (4:06)


Skupina:
Hosté:
Diskografie Weak and Powerless
SP, vyšel 2003, Virgin, 7243 8 38888 2 5

Seznam skladeb:
01. Weak And Powerless (3:15)
02. Blue (Remix) (3:55)
Total Time: (00:00)


Skupina:
Hosté:
Diskografie Judith
SP, vyšel 2000, Virgin, 7243 8 96811 2 3

Seznam skladeb:
01. Judith (4:05)
02. Magdalena (Live) (4:13)
03. Brena (Live) (4:03)
04. Orestes (Demo) (3:22)
Total Time: (15:43)


Skupina:
Hosté:
Diskografie 3 Libras
EP, vyšlo 2000, Virgin VUSCD184 /7243 8 97269 0 9

Seznam skladeb:
01. 3 Libras (3:37)
02. 3 Libras (All Main Courses Remix) (7:16)
03. Judith (Live In Phoenix) (5:02)
04. 3 Libras (3:37)
Total Time: (19:32)


Skupina:
Hosté:
Diskografie The Hollow
SP, vyšlo 2000, Virgin, 7243 8 97015 2 4

Seznam skladeb:
01. The Hollow (2:58)
02. The Hollow (Live) (3:04)
03. Judith (Remix) (4:27)
Total Time: (00:00)Skupina:
Maynard James Keenan – Lead Vocals
Billy Howerdel – Lead and Rhythm Guitars, Backing Vocals
James Iha – Rhythm Guitars, Keyboards, Backing Vocals
Matt McJunkins – Bass, Backing Vocals
Jeff Friedl – Drums on Stone and Echo shows (2011)
Josh Freese – Drums on Trifecta shows (2010)
Hosté:

Diskografie Stone And Echo: Live At Red Rocks
Vyšlo 26. listopadu 2013, A Perfect Circle Entertainment, US

Seznam skladeb:
CD1: Mer De Noms Live
01. The Hollow (2:15)
02. Magdalena (4:55)
03. Rose (3:28)
04. Judith (4:18)
05. Orestes (5:36)
06. 3 Libras (6:17)
07. Sleeping Beauty (6:11)
08. Thomas (3:50)
09. Renholder (3:20)
10. Thinking Of You (4:32)
11. Brena (4:13)
12. Over (6:45)
13. Ashes To Ashes (3:59)
CD2: Thirteenth Step Live
01. The Package (8:25)
02. Weak And Powerless (3:22)
03. The Noose (5:26)
04. Blue (4:26)
05. Vanishing (5:25)
06. A Stranger (3:11)
07. The Outsider (4:11)
08. Crimes (2:00)
09. The Nurse Who Loved Me (5:25)
10. Pet (4:35)
11. Lullaby (4:27)
12. Gravity (9:21)
CD3: Emotive Live
01. Annihilation (2:24)
02. Imagine (4:56)
03. Peace, Love, And Understanding (5:20)
04. What's Going On (5:01)
05. Passive (4:14)
06. Gimmie Gimmie Gimmie (4:55)
07. People Are People (3:48)
08. Freedom Of Choice (3:25)
09. Let's Have A War (3:38)
10. Counting Bodies Like Sheep To The Rhythm Of The War Drums (6:02)
11. When The Levee Breaks (7:03)
12. Fiddle And The Drum (4:21)
13. Diary Of A Love Song (14:58)
CD4: Stone And Echo CD1
01. Annihilation (2:16)
02. Imagine (4:55)
03. Weak And Powerless (3:17)
04. The Hollow (3:03)
05. Rose (3:46)
06. Blue (5:07)
07. What's Going On (4:54)
08. People Are People (3:56)
09. The Outsider (4:22)
10. Peace, Love, And Understanding (4:46)
11. When The Levee Breaks (6:33)
12. The Noose (5:25)
CD5: Stone And Echo CD2
01. 3 Libras (6:37)
02. The Package (8:14)
03. Gimmie Gimmie Gimmie (3:38)
04. Orestes (5:51)
05. Passive (5:40)
06. Counting Bodies Like Sheep To The Rhythm Of The War Drums (5:59)
07. Fiddle And The Drum (3:23)
08. By And Down (6:10)
DVD1: Stone And Echo
01. Annihilation ()
02. Imagine ()
03. Weak And Powerless ()
04. The Hollow ()
05. Rose ()
06. Blue ()
07. What's Going On ()
08. People Are People ()
09. The Outsider ()
10. Peace, Love, And Understanding ()
11. When The Levee Breaks ()
12. The Noose ()
13. 3 Libras ()
14. The Package ()
15. Gimmie Gimmie Gimmie ()
16. Orestes ()
17. Passive ()
18. Counting Bodies Like Sheep To The Rhythm Of The War Drums ()
19. Fiddle And The Drum ()
20. By And Down ()
Total Time: (00)

Skupina:
Hosté:
Diskografie Mer De Noms - Live
Vyšlo 26. listopadu 2013

Seznam skladeb:
01. The Hollow (Live) (3:05)
02. Magdalena (Live) (4:10)
03. Rose (Live) (3:28)
04. Judith (Live) (4:18)
05. Oretes (Live) (5:36)
06. 3 Libras (Live) (6:17)
07. Sleeping Beauty (Live) (6:11)
08. Thomas (Live) (3:50)
09. Reholder (Live) (3:20)
10. Thinking of You (Live) (4:32)
11. Brena (Live) (4:13)
12. Over (Live) (6:45)
13. Ashes to Ashes (Live) (3:57)
Total Time: (59:42)

Skupina:
Hosté:
Diskografie Thirteenth Step - Live
Vyšlo 26. listopadu 2013,

Seznam skladeb:
01. The Package (8:25)
02. Weak And Powerless (3:22)
03. The Noose (5:26)
04. Blue (4:26)
05. Vanishing (5:25)
06. A Stranger (3:11)
07. The Outsider (4:11)
08. Crimes (2:00)
09. The Nurse Who Loved Me (5:25)
10. Pet (4:35)
11. Lullaby (4:27)
12. Gravity (9:21)
Total Time: (1:00:11)

Skupina:
Hosté:
Diskografie eMOTIVe - Live
Vyšlo 26. listopadu 2013,

Seznam skladeb:
01. Annihilation (2:24)
02. Imagine (4:56)
03. Peace, Love, And Understanding (5:20)
04. What's Going On (5:01)
05. Passive (4:14)
06. Gimmie Gimmie Gimmie (4:55)
07. People Are People (3:48)
08. Freedom Of Choice (3:25)
09. Let's Have A War (3:38)
10. Counting Bodies Like Sheep To The Rhythm Of The War Drums (6:02)
11. When The Levee Breaks (7:03)
12. Fiddle And The Drum (4:21)
13. Diary Of A Love Song (14:58)
Total Time: (75:38)

Skupina:
Hosté:
Diskografie Three Sixty
Vyšlo 19. listopadu 2013, Virgin B0019294-02

Seznam skladeb:
01. The Hollow (3:00)
02. Rose (3:26)
03. Judith (4:06)
04. Orestes (4:47)
05. 3 Libras (3:37)
06. The Package (7:41)
07. Weak And Powerless (3:12)
08. The Noose (4:56)
09. The Outsider (4:08)
10. Blue (4:09)
11. Imagine (4:50)
12. Passive (4:12)
13. People Are People (Live) (3:46)
14. Counting Bodies Like Sheep To The Rhythm Of The War Drum (5:59)
15. When The Levee Breaks (5:56)
16. By And Down (5:34)
17. 3 Libras (Live) (6:11)
18. Gravity (Live) (5:10)
19. Fiddle And The Drum (Live) (3:32)
Total Time: (58:04)

Skupina:
Maynard James Keenan - Vocals
Billy Howerdel - Guitars
Troy Van Leeuwen - Guitars (01-03)
James Iha - Guitar (04-13)
Paz Lenchantin - Bass (01-03), Violin (01-03)
Jeordie White - Bass (04-13)
Josh Freese - Percussion
Hosté:
Diskografie Acoustic Album: Radio Sessions And Studio Demos
Vyšlo 2010, Eye Of The Storm, EOS-314 (unofficial)

Seznam skladeb:
01. 3 Libras ()
02. Sleeping Beauty ()
03. The Hollow ()
04. Thomas ()
05. A Stranger ()
06. The Outsider ()
07. Weak And Powerless ()
08. Orestes (Studio Demo) ()
09. The Hollow ()
10. Intro ()
11. Weak And Powerless ()
12. A Stranger ()
13. The Outsider ()
Total Time: (00:00)
Tracks 1 to 3 recorded live in Philadelphia, PA 2001
Tracks 4 to 7 recorded live in Seattle, WA 2003
Track 8 studio demo
Tracks 10 to 13 recorded live in Electric Ladyland Studios, New York, NY

Skupina:
Hosté:
Diskografie aMOTION
CD/DVD, vyšlo 2004, Virgin, 7243 5 44115 0 2

Seznam skladeb:
DVD: aMOTION
01. Judith (Unedited) ()
02. 3 Libras ()
03. Weak And Powerless (Unedited) ()
04. The Outsider (Edited) ()
05. Thinking Of You (Edited) ()
06. Counting Bodies Like Sheep To The Rhythm Of The War Drums ()
07. Blue (Contest Winner) ()
08. The Noose (Live) ()
09. Imagine ()
DVD: aMOTION - Bonus Materials
01. The Outsider (Director's Cut) ()
DVD: aMOTION - Bonus Materials: Contest Runner Up Videos
* Blue (A) ()
* Blue (B) ()
* Blue (C) ()
CD: rEMIXED
01. Judith ("Renholder" Mix) ()
02. 3 Libras ("Feel My Ice Dub" Mix) ()
03. The Outsider ("Apocalypse" Mix) ()
04. Weak And Powerless ("Tilling My Grave" Mix) ()
05. The Outsider ("Frosted Yogurt" Mix) ()
06. Blue ("Bird Shake" Mix) ()
07. 3 Libras ("All Main Courses" Mix) ()
08. The Hollow ("Constantly Consuming" Mix) ()
09. The Hollow ("The Bunk" Mix) ()
Total Time: (00:00)

Skupina:
Hosté:
Diskografie The Acoustic Sessions
Vyšlo 2004,

Seznam skladeb:
01. The Hollow (Acoustic Live) (4:27)
02. 3 Libras (acoustic) (5:04)
03. Thomas (acoustic) (4:38)
04. Sleeping Beauty (acoustic) (5:03)
05. The Hollow (take 2) (4:57)
06. Wake The Dead (3:41)
07. Eulogy (8:50)
08. Orestes (acoustic demo) (3:23)
Total Time: (40:03)

Skupina:
Hosté:
Diskografie 3 Libras PT 1
Vyšlo 13. února 2001, Virgin Records

Seznam skladeb:
01. 3 Libras (3:38)
02. 3 Libras (All Main Courses Mix - Massive Attack) (7:17)
03. Judith (Live) (5:05)
Total Time: (16:00)


Skupina:
Billy Howerdel
Josh Freese (Just Google Him)
Danny Lohner (Nine Inch Nails)
Kaela Sinclair (M83)
Kevin Maher (Fake Shark)
Hosté:
Diskografie #Happens
Vyšlo 23. února 2022, Virgin Records

Seznam skladeb:
01. Poison Flowers ()

Total Time: (00:00)

ZpětZpět

The Doomed

[Verse 1]
Behold a new Christ
Behold the same old horde
Gather at the altering
New beginning, new word

And the word was death
And the word was without light
The new beatitude:
"Good luck, you're on your own"

[Verse 2]
Blessed are the fornicates
May we bend down to be their whores
Blessed are the rich
May we labor, deliver them more

Blessed are the envious
Bless the slothful, the wrathful, the vain
Blessed are the gluttonous
May they feast us to famine and war

[Chorus]
What of the pious, the pure of heart, the peaceful?
What of the meek, the mourning, and the merciful?
All doomed
All doomed
Odsouzeníhodni

[Verse 1]
Hleďme, nový Kristus
Hleďme, stejný starý dav
Shromážděte se na proměnu
Nový začátek, nové slovo

A slovo bylo smrtící
A slovo bylo bez světla
Nová blahoslavenství:
"Hodně štěstí, konejte na vlastní pěst"

[Verse 2]
Blahoslavení jsou smilníci
Smíte se podrobit, abyste byli jejich děvkami
Blahoslavení jsou bohatí
Můžeme se namáhat, dopřejte jim více

Blahoslavení jsou závistiví
Požehnejte lenivce, rozhněvané, marnivé
Blahoslavení jsou žraví lidé
Smějí nás hostit hladem a válkou

[Chorus]
Co je zbožné, čisté srdce, mírumilovné?
Co je to pokorné, smuteční a co milosrdné?
Všichni odsouzeníhodní
Všichni odsouzeníhodní

Zpět

Official website:
http://www.aperfectcircle.com/


ProgressRock Nahoru
Made by 
©  2.1.2018 
Menu Poslední aktualizace: 22.2.2022
mbrezny@centrum.cz 
...a vzkaz autorovi!