Zombie Frogs

Zpět
Zombie Frogs vznikli na podzim roku 2012 v Bostonu, Massachusetts. Zombie Frogs je instrumental progressive metalová kapela pocházející z Berklee College of Music v Bostonu, MA. Tato skupina je silně ovlivněna prog rockem gigantů jako jsou Dream Theater, Porcupine Tree, Animals as Leaders, Meshuggah, Periphery a Scale The Summit, ale zároveň má svůj vlastní jedinečný zvuk a styl. Jejich hudba spojuje progresivní kořeny s melodickou techničností a poly-metrickým šílenstvím.

Zombie Frogs založil na podzim roku 2012 kytarista Sam Reti. K němu se přidali Erik Huang na bicí a Austin Boldena na basu. Trio pak začalo pracovat na některých skladbách, které Sam přinesl během roku a rychle začali skládat zbrusu nový materiál společně. Uvědomili si však, že je schází ještě klávesista a tak Erik objevil Joey Izzo prostřednictvím společného přítele na Berklee a zeptal se, jestli by neměl zájem připojit se k Zombie Frogs. Tak se během roku zkompletovala sestava kapely a tato 4 členná instrumentální skupina začal hrát po okolí v místní hudební scéně za nadšeného zájmu posluchačů.

O rok později se začalo nahrávání prvního plnohodnotného alba kapely s názvem "Awaken" v plné síle. Zatímco pokračovali koncertováním v Bostonu a psaním nového materiálu, prvních 8 původních písně, které tito čtyři muzikanti napsal spolu začalo dostávat fyzickou formu pod producentským a inženýrským leskem samotného Joey Izzo. Vřící kotel směsi progresivního rocku, metalu a djent vlivů se vléval do průkopnického nového alba přímo před jejich očima.

V prosinci 2013 se na nové desce i v dalších činnostech Zombie Frogs představil nový kytarista Lucky Cerruti, který do skupiny vstoupil se sólovou kytarou jako trvalý pátý člen. Nedlouho nato v březnu 2014 ale odešel Austin Bolden a Lucas Lalonde se chopil basové kytary a tak se ustálila aktuální sestava kapely. Krátce nato kapela vydala další singl "Anura", který je posunul na novou úroveň v písničkářství a muzikálnosti. S dokončením jejich debutového alba a množstvím příleitostí se prezentovat byli Zombie Frogs připraveni dobýt hudební scénu East Coast Ameriky!

Kapela pak vystupovala s mnoha národními počiny a byla pozvána, aby si zahrála na takových festivalech jako jsou The Allstars Tour a v únoru 2014 dostali příležitost se prezentovat na pozvání Mike Portnoye na jeho Mike Portnoy's Progressive Nation At Sea, kde skupina získala široké uznání.

Bohužel kapela pak prošla velkými změnami v sestavě, což vyústilo ve více než dvouletou pauzu. Díky odhodlání a lásce ke svému řemeslu však Sam, Lucky a brilantní nový přírůstek Andreäs Etxeberria na klávesy začali pracovat na novém materiálu. Po více než dvou letech se tak ukázalo zbrusu nové EP bostonské kapely Zombie Frogs. Od svého založení v roce 2012 usilovně pracovali na tom, aby se z nich nestal krátkodobý hudební objev. V průběhu dvou let od polsedního singlu "Anura" z roku 2014 prošli nějakými zmatky a změnami, ale v roce 2017 se ukázali opět jako silní a vydali zbrusu nové EP pojmenované "Multiply", které projednou a všem ukázala, že zdaleka nejsou u konce a stále mají co říct. EP nabízí kreativní zážitek z poslechu, který nechá posluchače hádat, co bude dál. "Multiply" je k dispozici pro streamování na Bandcamp.

Zpět

Členové kapely:
Sam Reti - Rhythm Guitar
Lucky Cerruti - Lead Guitar
Andreäs Etxeberria - Keyboards, Synthesizers

Bývalí členové:
Joey Izzo - Keyboards, Synthesizers
Lucas Lalonde - Bass
Erik Huang - Drums
Austin Bolden - Bass

Členové Sam Reti
Rhythm Guitars

Sam Reti je kytarista z Massachusetts, na kterou hraje od svých 12 let. Vystudoval North Andover High School v North Andover, Massachusetts. Nyní od roku 2012 do roku 2016 studoval na Berklee College of Music. Žije většinou progresivní hudbou, ale zahraje si nebo poslouchá vše, co se mu dostane do rukou. Spolupracuje také s dalšími místními kapelami.

Oblíbení umělci: Guthrie Govan, Dream Theater, Steve Vai, Joe Satriani, Black Label Society.
Členové Lucky Cerruti
Lead Guitars

Pochází z Lake Placid, New York. Vystudoval North Country School, pak v roce 2013 ukončil studia na Lake Placid, New York. Nyní studuje na Berklee College of Music, Boston, Massachusetts.
Členové Andreäs Etxeberria
(Narozen ***, Ciudad de Guatemala)
Keyboards, Synthesozers


Andreäs je hudebník pocházející z Guatemaly, který vystudoval obor Music Business na škole Berklee College of Music Boston, Massachusetts.

Předtím studoval Business Administration na škole Southern New Hampshire University a obor Music Composition na škole University of Texas v Arlingtonu.
Členové Joey Izzo
Keyboards, Synthesizers

Joey je americký hudebník a studoval obor hudební produkce a inženýrství na Berklee College of Music. Je pianista, klávesista, producent, inženýr i skladatel.

Každý aspekt Joeyho současného hudebního života je prostě pokračováním cesty, kterou začal již v 10 letech, to je, dělat hudbu, která se mu líbit a doufá, že se zalíbí i ostatním, a to v nekompromisní a umělecky svěží podobě. S jeho nově vytvořenou instrumentální progresivní metalovou kapelou Zombie Frogs, Joey již pozvedl vlnu zájmu v Berklee metalové scéně, stejně jako ve scéně progresivního rocku / metalu.

Joeyho profesionální hudební kariéra začala ve věku 12 let v oblasti Tri jezer na sever od New Yorku, když jeho prvním krokem byl doprovodná a hudební režie řady náročných muzikálů, jako jsou Kiss Me Kate, Bye Bye Birdie, My Favorite Year, a velké množství méně známých dětských muzikálů, na kterých se podílel navzdory svému věku jako jeden z nejvíce frekventovaných hudebních doprovodů v této oblasti, spolu s množstvím dalších koncertů včetně zkušenosti s hraním ve dvou katolických kostelech pravidelně pro svatby a pohřby. Jako dobrovolník hrál v různých domech s pečovatelskou službou a centerech péče, byl také poradcem v katolickém táboře s funkcí jako vedoucí hudební liturgie pro stovky mladých dospívajících po celé léto.

Někdy kolem 13 let se Joey začal dostávat velmi zajímavé nápady, objevil klavír, ale brzy mu jen hrát nestačilo, chtěl i nahrávat. První nahrávky spočívaly z přehrávání všech partitur na klávesách, kterépak mixoval pomocí magnetofonu a nahrával na magnetofonové pásky pro přátele a rodinu. Od té doby se v procesu nahrávání stále zdokonaluje, udělal stovky malých projektů a písní, pozdějí i čtyřem kapelám. Zatím poslední jeho prací je míchání a mastering debutového alba jeho kapely Zombie Frogs.
Členové Lucas Lalonde
Bass

Narodil se v Seattle, Washington, nyní žije v Toronto, Ontario. Vystudoval Nelson High School, University of Toronto. Od roku 2013 studoval na Berklee College of Music.
Členové Erik Huang
Drums, Percussion

Eric pochází z Novato, California. Na bicí hraje od 12 let. V roce 2012 ukončil studium na San Marin High. Je bubeníkem, pianistou, hraje profesionálně poker. V letech 2012 až 2016 studoval na Berklee College of Music.

Hudební vlivy: Jimmy "The Rev" Sullivan, Mike Portnoy, Joey Jordison
Členové Austin Bolden
Bass

Andreas byl původn zakládající basista kapely Zombie Frogs.

Zpět
Studiové desky:
2017 Multiply (EP)
2014 Anura (SP)
2014 Awaken
Ostatní nahrávky:
Lucky Cerruti:
2017 I Am An Alien


Skupina:
Lucky Cerruti - Guitars, Bass
Sam Reti - Guitars
Andreäs Etxeberria - Keyboards, Synthesozers
Hosté:
Diskografie Multiply
EP, Vyšlo 26. ledna 2017, self-realised

Seznam skladeb:
01. Eyes Open (Feat. Shunner) (1:02)
02. Frosty (5:15)
03. Spawn (4:06)
04. Soft Steps (6:22)
05. Bilk (5:30)
Total Time: (21:13)

Mixed and Mastered: James Knoerl (Aviations)
Cover Art: 1126 Art Studio

Skupina:
Joey Izzo - Keyboard/Synth
Lucky Cerruti - Lead Guitar
Sam Reti - Rhythm Guitar
Lucas Lalonde - Bass
Erik Huang - Drums
Hosté:
Diskografie Anura
SP, Vyšlo 8. června 2014

Seznam skladeb:
01. Anura (6:06)
Total Time: (6:06)


Skupina:
Joey Izzo - Keyboard/Synth
Lucky Cerruti - Lead Guitar
Sam Reti - Rhythm Guitar
Austin Bolden - Bass
Erik Huang - Drums
Hosté:
Diskografie Awaken
Vyšlo 26. ledna 2014, Self Released

Seznam skladeb:
01. Leviathan (7:03)
02. Potentially Broken Orange (5:31)
03. Ionized (6:15)
04. Kamikaze Babushka (7:00)
05. Mad Ratter (4:02)
06. Awaken (5:43)
07. Awake But Not Alive (5:38)
08. Void (5:52)
Total Time: (46:15)


Skupina:
Lucky Cerruti - Guitars, Bass, Synths, Drum Programing, Vocals
Hosté:
James Knoerl - Drums (04) (Aviations)
Diskografie I Am An Alien
Vyšlo 20. prosince 2019,

Seznam skladeb:
01. Pieces (1:57)
02. My Head Hurts (4:08)
03. Forever Thing (4:41)
04. Belong (feat. James Knoerl) (4:21)
Total Time: (15:07)

Mixed and Mastered: James Knoerl (04)
Vocals Engineered: Jim Cushman at Jim Cushman Studios (04)

Zpět

Joey Izzo

Zpět
Oficiální stránky:
https://www.facebook.com/ZombieFrogs
http://zombiefrogs.bandcamp.com/

Nahoru ProgressRock
Made by 
©  14.7.2014 
Menu Poslední aktualizace: 13.5.2019
mbrezny@centrum.cz 
...a vzkaz autorovi!