Zero Hour - progressrock.cz
  

  

         


Zpět
Zero Hour je americká progresivní metalová kapela, kterou v roce 1993 vytvořili dvojčata Jasun Tipton a Troy Tipton v Pleasantonu v Kalifornii z oblasti San Francisco Bay Area. K nim se brzy přidal bubeník Mike "Mikey" Guy, ale v kapele se vystřídalo v počátcích několik zpěváků a klávesistů. Nakonec skupina objevila počítačového programátora Erica Rosvolda, jehož mocný hlas a impozantní technika byly dokonalým střípkem zapadajícím do silného, temného a složitého progresivního metalu Zero Hour. Hudba Zero Hour v sobě nese prvky těžkotonážních technických vyhrávek. Vyzařuje z nich také temnější atmosféra a silné vokály. Jejich kombinace jemných a extrémních prvků s precizní technikou z nich dělá jednu z nejzajímavějších kapel v žánru Progressive Metal.

Jejich debutové CD bylo nahráno v roce 1997, a to navzdory ztrátě díky vyhoření klávesistů. Angažovalo proto studiové hráče Matta Guilloryho (Dali's Dilemma) a Phillipa Bennetta (Enchant), aby připojili klávesy na jejich debut. První album "Zero Hour" z roku 1999 bylo vydáno ve vlastní režii a prodávalo se celkem dobře přes internet. Přineslo progresivní metal snadno rozpoznatelný pro fanoušky Dream Theater a Fates Warning svým provedením, včetně epické suity, která skutečně ukázala silný hlasový talent Erika Rosvolda, připomínajícího sílu jak Bruce Dickinsona (Iron Maiden) nebo Maynarda Keenana (Tool). Debut se prodával tak dobře, že kapela brzy veprodala všechny výlisky a musela desku několikrát znovu vylisovat. Kapela také umístila album na své webové stránky, aby posílila jejich expozici, a prodala tak více kopií svého debutového CD.

Roky úspěšného prodeje jejich debutového CD velmi rozbouřily hudební scénu, což přimělo kapelu k napsání materiálu pro druhé album. Bylo opět samofinancované a produkoval je přítel kapely Dino Alden. Prodeje první desky napomohly k podpisu smlouvy s vydavatelstvím Sensory Records (odnož The Laser's Edge), které se ihned odhodlalo k vydání studiové nahrávky "The Towers Of Avarice" a jejímu publikování po celém světě v roce 2001. Nové album ukázalo velkou změnu oproti vynikajícímu, ale poněkud standardnímu debutu kapely - bylo daleko temnější, drsnější hrany, s málo nebo úplně bez kláves, a přineslo koncepční příběh o lidech bojujících proti útlaku v dystopické budoucnosti ovládané oligarchií. Hudba je těžká a docela složitá, i když opakování je občas problémem. Přesto album jako celek funguje úžasně a vytváří skličující, silnou atmosféru, která nakonec ustoupí, protože vítězství je dosaženo, i když za nemalou cenu. Fanouškové i odborníci považují toto dílo za nejlepší v jejich diskografii a zpěvák Eric Rosvold tu podal skvělý výkon. Vyznačuje sa specifickou temnou atmosférou a technickou zdatností všech zúčastněných, snad by se dalo říci, že album je utajenou prog-metalovou klasikou. "The Towers Of Avarice" je důrazně doporučováno fanouškům velmi složité progresivní hudby, která toleruje i velmi heavy kytarovou hru.

Po úspěchu kapely s albem "The Towers Of Avarice" o dva roky později jim Sensory pomohlo znovu vydat v roce 2003 jejich debut z roku 1999 pod názvem "Metamorphosis" v remasterované verzi původního alba, doplněné o bonusové demo skladby a alternativní verze. Tehdy se s okamžitou platností Zero Hour rozešli se zpěvákem Erikem Rosvoldem, neboť po návratu z turné z Evropy v dubnu 2003 kapela ztratila kontakt s Erikem, jediná komunikace, kterou s ním měli za poslední rok a pět měsíců, byla e-mailem. Najít náhradu za Erika ale nebylo snadné. Na jeho místo nakonec přišel Fred Marshall, který má samozřejmě docela jiné hlasové zabarvení. Jasun a Troy byli fanoušky Fredových vokálů od té doby, co jej slyšeli na demu "Reigning Thoughts" jeho předchozí kapely Destiny's Void. Zeptali se Douga Ota z Enchant, jestli by neměl Fredovo číslo a ten mu dal kontakt na Marka, který hrál na bubny v několika kapelách s Fredem, včetně Destiny's Void. Zavolali pak Fredovi, poslali mu "Towers Of Avarice" (2001) a začali poté společně pracovat na další desce.

Od té doby Zero Hour pracují a nahrávají nový materiál pro třetí album, které bylo plánováno vydat na začátku roku 2005. Fred začal skladby nahrávat v listopadu a všechny vokály byly dokončeny v prosinci 2004. Kromě toho se Fred podílel na psaní písní a přidával i své texty. Deska "A Fragile Mind" skutečně vyšla v roce 2005 a je to opět kvalitní prog metalové dílo. Jasun Tipton využil na nahrávce více práce s klávesami, čímž se album stalo hřejivějším v porovnání s jeho předchůdcem. Hudba je stále technická, ale vypůjčuje si více melodických prvků, a to jak ve struktuře písní, i ve vokálním stylu nového zpěváka. Některé melodie jsou zvýrazněny náladovými klávesovými sekcemi, které odpovídají Marshallově hlubšímu vokálnímu rejstříku.

Ale Fred Marshall z kapely brzy odešel a nahradil jej Chris Salinas, který předtím působil v dalším progresivním metalovém outfitu Power Of Omens, který se rozpadl v roce 2005 po dvou vydaných albech. Kapela byla vždy fanouškem Chrisových vokálů a od setkání s ním v roce 2001 věděli, že bude skvělým fit nejen jako zpěvák, ale také jako přítel ke členům. Jason zavolal Chrisovi nejprve, aby udělal živé představení, protože si byl vědom toho, co se v té době dělo v Power Of Omens. Chris mu okamžitě řekl, že je velkým fanouškem Zero Hour a rád by se stal součástí kapely, kdyby jej chtěli. Jason se jen ujistil o jeho situaci u Power of Omens a on řekl, že kapela je v posledním tažení, takže byla skvělá příležitost získat toho pravého zpěváka do kapely. Salinasův vysoce položený hlas je pak slyšet na dalších dvou albech. Nový zpěvák Chris Salinas se již podílel na novém albu

"Specs Of Pictures Burnt Beyond" z roku 2006 a na následovníkovi "Dark Deceiver", které přinesly opět celkem kvalitní prog-metalový sound. Reakce fanoušků a tisku na desku "Specs Of Pictures Burnt Beyond" byly skvělé a kapela je s radostí podpořila mnoha živými vystoupeními. Absolvovali úspěšné turné v Texasu a po východním pobřeží. Zero Hour také hráli v roce 2006 na Progpower USA v Atlantě, GA, a na Powerprog West Fest s Nevermore. Zahráli si také při oslavě výročí Groove nebo Die Magazine v Portlandu v Oregonu. Dostali se i do Evropy na festival Headway v Holandsku. Další koncerty odehráli s Into Eternity v Evropě.

Kvůli poranění ruky, které Troy Tipton utrpěl, skupina pozastavila své aktivity v roce 2008. Troy trénoval v tělocvičně a dělal bicepové cviky. V levé paži to ale luplo a v podstatě mu kost rozdrtila loketní nerv. Kvůli tomu, co se stalo, měl velmi omezený průtok krve do levé paže a do ruky. Troy musel podstoupit transplantační operaci loketního nervu. Kdyby nešel na operaci, dostal by do levé paže atrofii svalů. Po operaci tvrdě pracoval na tom, aby se dostal zpátky k hraní. Už nikdy nebude dokonalý, ale získává nějakou sílu v paži a lepší se to. Jasun Tipton k tomu uvedl: "... podstoupil operaci a tvrdě pracoval na tom, aby se dostal zpátky do formy ke hraní. Nikdy už nebude dokonalý, ale získává určitou sílu v paži a posunuje se vpřed. Hodně materiálu Zero Hour, které Troy hrál, vyžaduje hodně síly levou rukou. V Zero Hour je v materiálu spousta tappingu a legato basových linií. Troy nemůže a nebude moci kvůli problémům s paží znovu je zahrát." Oficiálně se kapela rozpustila až v roce 2013.

Jasun a Troy se nakonec se soustředili na dva nové projekty: instrumentální akt Abnormal Thought Patterns a vokálně zaměřený Cynthesis. V roce 2011 vyšla deska projektu Cynthesis "DeEvolution", na které hráli bratři Tiptonové, zpěvák Eric Rosvold a bubeník Sean Flanegan. Na tomto albu představili o něco jemnější formu progresivního metalu.

Za zmínku stojí i další projekt Death Machine, kterému v roce 2003 vyšel i stejně pomenované album. Tentokrát se přiklonili k industriálnímu prog-metalu s hard-core zpěvem. Daleko zajímavější je instrumentální sólové album Jasuna Tiptona s názvem "Seduction" z roku 2005, které představilo tohoto kytaristu v příjemnějším melodickém světle.

Kapela Zero Hour jistě zaujme všechna prog-metalové fanoušky, kteří jsou zaměření na kvalitní technickou hru. Instrumentální výkony a nasazení si v tomto případě zaslouží vaši pozornost. Michael Rensen z předního německého časopisu Rock Hard prohlásil: "Zero Hour je jedním z pěti nejlepších progresivních nováčků konce 90. let!" Představení Zero Hour byla řazena po boku takových kapel jako Opeth, Cynic, Symphony X, All That Remains, The Human Abstract a Liquid Tension Experiment.

Dne 19. února 2020 se objevila překvapivá informace, že americká progresivní kovová formace Zero Hour je oficiálně zreformována. Kapela potvrdila, že pracuje na jejich "comebackovém" studiovém albu. Kytary a bicí jsou již nahrány. Poté, co se Jasun a Erik dali znovu dohromady, aby znovu obnovili kapelu, naverbovali bubeníka Roela van Heldena. Jasun a Roel se stali přáteli po Roelově skupině v době, kdy Sun Caged a Zero Hour hráli jako přímá podpora pro Liquid Tension Experiment. Zůstali v kontaktu a po letech se Jasun setkal s Roelem v zámoří a povídali si o společné hudbě. Roel pak pomohl přivést Andrease do skupiny, když jedna z Roelových bývalých kapel koncertovala s Andreasovou kapelou Seventh Wonder. Talentovaný Roel Van Helden nahrával bicí extrémně v Kohlekeller Studios (Německo) pod vedením Kai Stahlenberga. Kytarista Jasun Tipton zprávu komentoval: "Je to oficiální... ZERO HOUR JE ZPÁTKY! Dokončují se již jenom bicí a kytary. Muž, který se chopil bicích, je nesmírně talentovaný Roel van Helden! Je to BEAST hráč a tak STOKED pro jeho příspěvek. Bicí nahrál Kai Stahlenberg ve studiích Kohlekeller (Německo). V následujících dnech se objeví s bicími video. Vracíme se ke zvuku našich prvního nahrávek "Metamorphosis" a "The Towers Of Avarice". Velmi talentovaný basový hráč, který se začíná orientovat ve skladbách, bude zveřejněn později. Vokálu se opět ujal Erik Rosvold a jsme tímto procesem velmi nadšeni".

Frontiers Music Srl s potěšením oznamila vydání desky "Agenda 21" dne 13. května 2022, nového studiového alba nedávno reformované progresivní metalové kapely ZERO HOUR BAND . Původní členové Jasun Tipton (kytary) a Erik Rosvold (zpěv) přijali baskytaristu Andrease Blomqvista (Seventh Wonder) a bubeníka Roel van Heldena, aby se k nim připojili v této nové kapitole Zero Hour. Kapela již odhalila první singl a video z alba se skledbou "Technocracy".

Jasun aranžoval hudbu pro "Agenda 21" a nahrával kytary a klávesy. Roel pak zařídil bicí a vstoupil do Kohlekeller Studios, aby nahrál bicí s Kai Stahlenbergem. Andreas následně aranžování a nahrával basu v Cross Back Studios. Erik Rosvold napsal texty k písním na "Agenda 21" s vokálními melodiemi, které Erik a Jasun společně upravili, když byly vokály nahrány.

Zpět
Členové kapely:
Jasun Tipton - Guitars
Troy Tipton - Bass
Sean Flanegan - Drums
Erik Rosvold - Vocals
Cynthesis je progresivní metalová skupina z Pleasantonu, California, United States, která byla vytvořena v roce 2010 bývalými členy Zero Hour, bratry Jasun Tipton a Troy Tipton, Erikem Rosvoldem a bubeníkem Seanem Flanaganem z kapely Enchant. Zpěvák Erik Rosvold zpíval na prvních dvou albech skupiny Zero Hour před odchodem z kapely.

Zatímco Zero Hour zůstavali po Troyově zranění na neurčitou dobu v nečinnosti, Jasun Tipton pokračoval ve vytváření nové hudby prostřednictvím instrumentálního projektu Abnormal Thought Patterns a éteričtějšího Cynthesis. Cynthesis byla první věc, v níž chtěl Jason pokračovat, ale nevědomky začal psát materiál spíš pro další projekt Abnormal Thought Patterns.

Po napsání pár písniček si však Jason musel odpočinout od pomocného materiálu. Začal psát pro Cynthesis a jak se vyvíjel materiál, řekl Jasun Troyovi, že slyší všude Erikův hlas. V době, kdy Zero Hour byli pozastaveni, Jason věděl, že nastala příležitost pracovat s progresivním projektem společně se Seanem. Brzy nato se Jason s Troyem zúčastnili show Heaven and Hell, kde se setkali opět s Erikem, kterého neviděli bezmála pět let. Po vzájemném velkém objetí si řekli, že si navzájem scházeli. Později mu Jason řekl, že chce, aby zpíval v nové progresivní skupině. Erik řekl, že by to bylo skvělé. Promluvil se Seanem, který řekl, že je 100% pro. Troy právě podstoupil operaci a potřeboval hodně času na uzdravení. Sean a Jason vždy chtěli udělat nějakou hudbu společně. S vědomím, že při proces psaní nebude moci podílet Troy, Jason začal sestavovat své nahrávací studio. Po dokončení studia se rozhodl udělat několik testovacích zkoušek se záznamem několika instrumentálních nástrojů, aby mohl získat informace o novém systému.


Jejich první album "DeEvolution" z roku 2011 vypráví příběh elitní skupiny vůdců z těžce industrializovaného města, kteří hledají, jak vymýt mozek a poté využít domorodých kmenů šamanem, aby uvěěřili, že by byl jejich dokonalým nejvyšším vůdcem. Tím, že jej elity využívají k tomu, aby vlastnily všechny odpovědi na společnost, nemocní jej využívají, aby získali a udrželi si ovládání mas. Je to první příběh trilogie.

Druhá deska "ReEvolution" sci-fi ságy Cynthesis lyricky pokračuje v příběhu z "DeEvolution" s naším hrdinou, který je nyní zpátky v lize se svým kmenem. Vede je proti městu utlačovatelů, aby osvobodil ty zotročené konzumismem a vládní kontrolou. Tentokrát se zdá, že se více soustředilina Rosvoldův vokální příběh - texty jsou složitější, a zdá se, že hudba poskytuje prostor pro rozvinutí tohoto epického příběhu. Písně se ještě více liší od původního zvuku Zero Hour a poskytují posluchači větší prostor, aby se mohli těšit z kreativních
Studiové desky:
2013 ReEvolution
2011 DeEvolution
dovedností Tiptona a spoluhráčů. Akustické a atmosférické průchody nyní tvoří 50% směsi s heavy elementy odsunuté do pozadí. Nejedná se ale o negativní změnu, ale pouze o změnu, která ve střední části trilogie není nikdy neobvyklá. Ale i když je to poutavé na poslech, objevují se zde opakování a scházejí některé vokální fráze a vychytávky, které přinutí poslouchat tyto písničky znovu. Přesto jsou bratři Rosvold a Tipton skvělou kombinací.

Je ovšem otázkou, zda trilogii někdy dokončí, neboť Troy se musel vzát úplně hraní na baskytaru a v novém dalším projektu už jen skládá a zpívá.

Zpět
Členové kapely:
Jasun Tipton - Guitars (2011-present)
Troy Tipton - Bass (2011-present)
Mike Guy - Drums (2011-present)
Jason Montero - Guitars
Abnormal Thought Patterns je technická instrumentální progresivní metalová kapela ze Spojených států, zformovaná v Pleasanton, CA, na předměstí San Franciska. Vznikla z podnětů bratrů Jasuna Tiptona (kytara, klávesnice) a Troye Tipton (basa), kteří dříve hráli společně v progresivní metalové skupině Zero Hour.

Před vytvořením ATP bylo trio po mnoho let páteří prog-metalové powerhouse kapely Zero Hour, která vydala pět alb, včetně jejich mezníku z roku 2001 "The Towers Of Avarice". Bratři Tiptonové byli také hostujícími fejetonisty na populárním webu kytarových nadšenců Chops From Hell a vydali dvě instruktážní videa.

Kapela Cynthesis byla první věc, v níž chtěl v roce 2008 Jasun pokračovat v pauze Zero Hour, ale nevědomky začal psát materiál spíš pro další projekt Abnormal Thought Patterns. S vědomím, že při proces psaní nebude moci podílet Troy, Jason začal sestavovat své nahrávací studio. Po dokončení studia se rozhodl udělat několik testovacích zkoušek se záznamem několika instrumentálních nástrojů, aby mohl získat informace o novém systému, který si pořídil. Jednou z těchto písní, kterou v roce 2008 Jasun napsal a zaznamenal byla dvanáctiminutovou instrumentální čtyřdílná "Velocity and Acceleration". Bratr Troy pak prohlásil: "Měli bychom udělat instrumentální kapelu". Bratři Tiptonové nevyhledali nikoho jiného než dlouholetého bubeníka a přítele Mika Guye, aby poskytl rytmický základ ATP, a zrodili se Abnormal Thought Patterns.

Tito tři členové pak zamířili do studia, kde nazkoušeli a nahráli sedm písní. Nově vytvořená kapela se chystala vydat bezejmenné debutové EP pro label CynNormal Lab Recordings, se kterým následně debutovali v roce 2011.

EP "Abnormal Thought Patterns" získalo nadšené recenze od mnoha hlavních metalových magazínů a webových stránek. Skupina byla nadšená reakcí a dychtila se vrátit do studia. Vydavatelství Lifeforce Records oznámilo podpis smlouvy s progresivními metalovými instrumentalisty ze severní části Kalifornie Abnormal Thought Patterns. Na podzim 2012 pak trio napsalo a zaznamenalo album "Manipulation Under Anesthesia", které smíchal Matt LaPlant (Sikth, Nonpoint) a produkoval Alan Douches (Between The Buried and Me, The Dillinger Escape Plan). Kapela byla tak spokojená s pěti dílnou suitou "Velocity..." na EP, že se rozhodli rozšířit ji z "Movement 5" až na "8" na studiovém debutu "Manipulation Under Anesthesia", který se objevil o dva roky později v roce 2013 na labelu Lifeforce. Podobně jako kapela Liquid Tension Experiment, i Abnormal Thought Patterns poskytuje zajímavou kombinaci instrumentální exhibice pouze progresivního metalu, neoklasického preludování a jazzové fusion. I když je to jednoznačně v metalovém stylu, důraz je kladen na melodie, které nacházejí kytarové riffy, mezihry a sóla, která vytvářejí ambientní tanec s okolními elektronickými efekty. Kapela se zabývá prudkými změnami tempa a časového posunu a využívá technické kompoziční dovednosti, jako jsou durové a molové změny akordů. Některé skladby jsou rozloženy a zasněné harmonickými kmity, zatímco jiné jsou energetické a založené na bleskových kovových riffech a sólech.

Aby bylo zajištěno, že jejich živá vystoupení odpovídají intenzitě jejich studiové nahrávky, ATP přijali svého dlouholetého přítele Richarda Sharmana jako druhého kytaristu.

Abnormal Thought Patterns jsou agresivnější, techničtější a těžší kapela, zatímco Cynthesis jsou spíše space, emotivnější a progresivnější kapela. Obě mají svůj feeling, emoce a technické způsoby, přesto mají trochu jiný zvuk.

Abnormal Thought Patterns jsou jedním ze vzácných plemen úžasných instrumentálních metalových projektů, které si zaslouží chválu a mnohem více recenzí, přesto patří k těm nejméně zmiňovaným instrumentálním skupinám. Kapela vydala 26. června 2015 prostřednictvím Lifeforce Records novou desku, kterou nazvala "Altered States Of Consciousness". Jádrem kapely bylo vždy geniální kytarové a basové duo bratrů Tiptonů (Troy na basu, Jasun na kytaru). Na desce s nimi pokračuje i jejich ostřílený bubeník ze Zero Hour Mike Guy, skupinu rozšířil i dlouholetý přítel obou bratrů, druhý kytarista Jason Montero.
Studiové desky:
2015 Altered States Of Consciousness
2013 Manipulation Under Anesthesia
2011 Abnormal Thought Patterns (EP)
Asi nejzajímavější skladbou je "Nocturnal Haven", které je na albu hned dvakrát... První verze je jediná píseň se zpěvem, kterou nazpíval svým growlingem vokalista kapely Between the Buried and Me Tommy Rogers. V písni také hostuje kytarista Jeff Loomis se svým sólem. Tato instrumentální verze by mohla oslovit ty, kteří chtěli kompletní instrumentální album, ale je opravdu skvělé a překvapivé, když Tommy Rogers zpívá spolu s kapelou, i když jen jedinou píseň. Dalším speciálním hostem je basista Michael Manring se svým bezpražcovým nástrojem, který přispívá k úžasné hře v "Synesthesia". Píseň se přibližuje k freeform jazzu, ale i výbušnému metalu. Skladba "Delusions" je jednou z nejoblíbenějších skladeb alba, když předvádí dokonalou dynamiku ATP, těžké riffy a velmi jemné melodické mezihry.

Zpět
Poslední sestava:
Jasun Tipton - Guitars, Keyboards (1993-2008)
Troy Tipton - Bass (1993-2008)
Mike Guy - Drums, Percussion (1993-2008)
Chris Salinas - Vocals (2005-2008)
Bývalí a ostatní členové:
Erik Rosvold - Vocals (1996-2004)
Sean Flanegan - Drums, Percussion (Enchant)
Richard Sharman - Guitars
Fred Marshall - Vocals (2004-2005) (Futures End, ex-Destiny's Void)
Jason Montero - Guitars
Luis A. Ortiz - Vocals
Sean Kruithoff - Guitars
Mike Conner - Keyboards (1995-1997)
Frank Mendez - Vocals (1994-1996)

Členové Jasun E. Tipton
(narozen 24. dubna 1971, Pleasanton, California)
Guitars, Keyboards


Jasun je americký hudebník a hráč ny kytaru a klávesy. Spolu se svým bratrem dvojčetem Jasunem působili společně ve skuoinách Zero Hour, Death Machine, Cynthesis, Abnormal Thought Patterns a nejčerstvěji A Dying Planet.

Jasunových více než 12 let pedagogických zkušeností stěží přehluší jeho rozsáhlé zkušenosti jako hudebníka. Jasun učí začátečníky odbornými radami, cvičení na posílení prstů, zrakovým čtením, alternativní výběr, základní akordy, písně a brnkání. Pokročilí studenti se naučí strukturu písní, teorii, sóla a improvizaci.

Jasun Tipton, rodák ze San Jose v Kalifornii, začal svou kariéru na scéně progresivního metalu s Zero Hour. Jako zakládající člen skupiny Zero Hour, Jasun rozsáhle koncertoval v Evropě a ve Spojených státech, vydal s nimi šest alb a byl uveden v desítkách časopisů po celém světě. Jasun je podporován firmami Mesa/Boogie, + Manne Guitars (Itálie) a Kerly Music Strings. Zero Hour byla reprezentantem kreativních schopností Tiptona, pokud jde o rychlé změny taktu a naprostý nápor technické přesnosti. Tipton se vidí nejen jako kytarista, skladatel nebo klávesista, ale i jako umělec. Vydal vlastní instruktážní DVD s názvem "Progressive Shredoholic", distribuováno po celém světě prostřednictvím Chops From Hell Productions, a "Progressive Shredoholic 2".

V roce 2000 vydal své první EP "Night's Pulse". Tiptonovo debutové album "Seduction" z roku 2005 je příkladem jeho schopností dát dohromady jemnou a řízenou nahrávku inspirovanou kytarovými velikány jako Pat Metheny, Paul Gilbert a dalšími virtuosy, včetně Martyho Friedmana a Jasona Beckera. Sólový projekt Jasuna je hlavně doporučován progresivním metalovým fanouškům projektu Zero Hour a fanouškům legendárních kytarových virtuózů jako Satriani, Vai, Metheny, Becker a Gilbert. Po mnoha letech v roce 2021 vydal své druhé skvělé sólové album "The Dream To Fly".

Nahrávky s dalšími projekty:

Abnormal Thought Patterns - Guitars (2011-present)
2015 "Altered States Of Consciousness" - Guitars, Keyboards (as "Jason Tipton")
2013 "Manipulation Under Anesthesia" - Guitars, Keyboards
2011 "Abnormal Thought Patterns" (EP) - Guitars, Keyboards

Cynthesis - Guitars (2010-present)
2013 "ReEvolution" - Guitars

2011 "DeEvolution" - Guitars, Vocals (backing), Keyboards
Jasun Tipton - Keyboards, Guitars
2005 "Seduction" - Guitars

2000 "Night's Pulse" - Guitars, Keyboards
Death Machine - Guitars (2003-?)
2003 "Death Machine" - Guitars (as "Thrak")
2003 "Death Machine" (Demo) - Guitars (as "Thrak")
2003 "12 Song Demo" (Demo) - Guitars (as "Thrak")

Členové Troy R. Tipton
(narozen 24. dubna 1971, Pleasanton, California)
Bass (1993-2008)


Troy je americký hudebník a do svého poranění hrál jako baskytarista. Spolu se svým bratrem dvojčetem Jasunem působili společně ve skuoinách Zero Hour, Death Machine, Cynthesis, Abnormal Thought Patterns a nejčerstvěji A Dying Planet, kde přesedlal na pozici skladatele a zpěváka.

Troy Tipton vydal na DVD i své prvního instruktážní video "Progressive Bass Techniques", které přineslo 20 masivních příkladů hraní, vč. tappingu, exotické segmenty a arperggios. Troy ukazuje, jak tyto techniky aplikuje v durové stupnici. Konečným výsledkem je pět výbušných příkladů, díky nimž budou vaše prsty klouzat míli za minutu.

Troy trénoval v tělocvičně a dělal bicepové cviky. V levé paži to ale luplo a v podstatě mu kost rozdrtila loketní nerv. Kvůli tomu, co se stalo, měl velmi omezený průtok krve do levé paže a do ruky. Troy musel podstoupit transplantační operaci loketního nervu. Kdyby nešel na operaci, dostal by do levé paže atrofii svalů. Po operaci tvrdě pracoval na tom, aby se dostal zpátky k hraní. Už nikdy nebude dokonalý, ale získává nějakou sílu v paži a lepší se to. Hodně z materiálu Zero Hour Troy hrál se spoustou síly levé ruky, je tam i mnoho skladeb hraných stylem tapping a legato basových linií. Troy už nemůže tyto pasáže znovu zahrát, protože má problémy. Tím se stalo, že Zero Hour se rozpustili.

Abnormal Thought Patterns - Bass (2011-present)
2015 Altered States of Consciousness" - Bass
2013 Manipulation Under Anesthesia" - Bass
2011 Abnormal Thought Patterns" (EP) - Bass

Cynthesis - Bass (2010-present)
2013 "ReEvolution" - Bass
2011 "DeEvolution" - Vocals (backing), Bass

Jasun Tipton - Bass (2000-?)
2005 "Seduction" Bass
2000 "Night's Pulse" Bass

Death Machine - Bass (2003-?)
2003 Death Machine Bass (as "Devin")
2003 12 Song Demo (Demo) Bass (as "Devin")
2003 Death Machine (Demo) Bass (as "Devin")

Členové Mike Guy
(narozen ***)
Drums


Mike Guy je americký hudebník a hráč na bicí, je bubeníkem jedné z nejžhavějších metalových kapel ZERO HOUR, se oficiálně připojil ke společenství Dixon po jejich úžasném vystoupení v německém Hannoveru. Zvolil si Dixon Artisan jako svou novou sadu bicích jako hnací sílu jednoho z nejslibnějších nováčků v progresivním metalovém undergroundu a řadu Dixon Kinde jako nejspolehlivější hardware na jevišti.

Mike Guy hraje na bicí v progresivní metalové skupině Zero Hour a Death Machine. Na obou se podílejí bratři Jasun a Troy Tipton (na kytaru a basu). Jako své vzory uvádí bubeníky jako Neil Peart, Mike Portnoy a Mark Zonder.

Abnormal Thought Patterns - Drums (2011-present)
2015 "Altered States Of Consciousness" - Drums
2013 "Manipulation Under Anesthesia" - Drums
2011 "Abnormal Thought Patterns" (EP) - Drums

Členové Chris Salinas
(celým jménem Christopher Lawrence Salinas)
(narozen 10. dubna 1972, San Antonio, Texas)
Vocals


Chris je americký zpěvák pocházející ze San Antonia, Texas. Je znám ze svého působení v kapelách Z-LOT-Z, Power Of Omens (1996-1998,2003), Zero Hour, hostoval také na desce kapely Fiarro (1998).

Nahrával desky s:

Zero Hour - Vocals (2006-?)
2008 "Dark Deceiver" - Vocals
2006 "Specs Of Pictures Burnt Beyond" - Vocals

Power of Omens - Vocals
2003 "Rooms Of Anguish" - Vocals
1998 "Eyes of The Oracle" - Vocals
1996 "Demo '96" (Demo) - Vocals

Z-LOT-Z - Vocals

Členové Erik Rosvold
(narozen 11. listopadu 1969, )
Vocals


Eric je americký zpěvák, který je znám z působení v progressive metalové kapele Zero Hour, s níž natočil desky "The Towers Of Avarice" a "Metamorphosis", a kapelou Cynthesis s deskami "DeEvolution" a "ReEvolution". Nahrál také album "Wide Awake In Babylon" pro label Sensory Records.

Také napsal texty, vokály a různé nástroje pro Marbleovo album "Starlite Storage", které vyšlo ve vlastní režii. Bylo charakterizována jako druh klasického rocku s eklektickými podtóny.

Cynthesis - Vocals (2010-present)
2013 "ReEvolution" - Vocals
2011 "DeEvolution" - Vocals (backing), Vocals (lead)

Fiarro (host)
1998 "Fiarro" - Vocals (backing)

Členové Sean Flanegan
(celým jménem Sean Everett Flanegan)
(Narozen *** Mountain View, Kalifornie)
Drums, Guitars


Sean je americký hudebník, hráč na bicí a kytarista, je nejznámější jako člen kapely Enchant.Douga z Enchant znal již několik let. Byl jsem v kapele z okruhu San Francisco Bay Area s názvem Chaos Theory, která si později změnila název na Dali's Dilemma. Dali's Dilemma nahrávali u Magna Carta. Když působil v kapele, pracoval u Douga v hudebním obchodě a stali se přáteli s klávesistou kapele. To bylo asi v roce 1996.

Tak to bylo v červenci 2001 nebo tak nějak, když žil v Los Angeles a Doug mu zavolal. Sean si myslel, že se vrací zpátky do Bay Area, a Dougovo zavolání, vlastně jej vyzval, aby se Sean rozhodl, že je na čase udělat něco více hudebního, co by mohl udělat. A co tak Enchant! Vzhledem k tomu, že byli přátelé dost dlouho, věděli oba, že to by šlo velmi hladce.

Hudební vlivy: Rush, King Crimson, Genesis, XTC, Marillion, Beatles, Frank Zappa atd.
První zakoupené album: The Monkee's Greatest Hits
5 nejoblíbenějších alb všech dob: Power Windows - Rush, The First Day - David Sylvian & Robert Fripp, XTC - Skylarking, Genesis - Three Sides Live, U2 - Achtung Baby
Úplná diskografie: Enchant - Tug of War & Blink of an Eye. Truth About Seafood - Common Distractions, Truth About Seafood - Music for the Living, Jasun Tipton - Night's Pulse
Záliby: jídlo, pití, být veselý
Názor na Tug of War: "Myslím, že tahle deska je místy dobrodružnější, místy přímější a popovější než starší nahrávky. Je to dobrý mix různých stylů, který však stále zní a působí jako Enchant. Zajímavý vývoj od BoaE."
Nejoblíbenější skladba Enchant a proč: "'Under the Sun' z 'Time Lost'. Pro bubeníka je to opravdu zajímavá píseň a myslím, že ten refrén je docela zapamatovatelný…"

Členové Richard Sharman
(narozen ***)
Guitars


Richard je americký hudebník a hráč na kytaru. Stal se členem kapely Abnormal Thought Patterns, hlavně pro její koncertní vystupování. S touto kapelou se podílel i na jedné desce:

Abnormal Thought Patterns - Guitars (2011-?)
2011 "Abnormal Thought Patterns" (EP) - Guitars

Repaid in Blood (as Rich Sharman) - Guitars, Bass

Členové Fred Marshall
(celým jménem Freddy Marshall)
(narozen ***)
Vocals (2004-2005)


Fred je americký hudebník a zpěvák. V roce 2005 byl členem Zero Hour, kde nahradil předchozího vokalistu Erika Rosvolda, a se kterou natočil desku "A Fragile Mind". Později byl členem kapely Futures End, v níž působili Christian Wentz (Guitars), Fred Marshall (Vocals), Jon Allen (Drums), Marc Pattison (Guitars) a Steve DiGiorgio (Bass). Působil také v kapele Destiny's Void.

Futures End - Vocals
2009 "Memoirs Of A Broken Man" (13 Oct 2009), Nightmare Records, NMR-512

Destiny's Void - Vocals
"Reigning Thoughts" (demo) - Vocals

Členové Jason Montero
(narozen ***, Pleasanton, California, United States)
Guitars


Jason je americký hudebník a hráč na kytaru. Je členem kapely Abnormal Thought Patterns.

Pracuje pro Nottingham Cellars, také v La Marcha Tapas Bar a pro vinařskou firmu Steven Kent Winery. Jason žije v Livermore, California.

Jason Montero skládá a hraje hudbu posledních čtrnáct let. Začal se věnovat hudbě jako dítě a prostřednictvím klavíru si vyvinul základní rytmus a obratnost. Po jeho počátečním zájmu o hudbu Jason přešel z klavíru na kytaru a nikdy se již nevrátil zpět. Od té doby hraje nepřetržitě.

Jason si prošel mnoho soukromých kytarových a basových instruktáží a také vysokoškolských hudebních kurzů. Mšl to privilegium studovat pod Lorn Leberem (Berkeley School of Music), Troy Tiptonem (Zero Hour, Cynthesis, Abnormal Thought Patterns), Richardem Floresem (Chabot College) a Jasunem Tiptonem (Zero Hour, Cynthesis, Abnormal Thought Patterns).

V roce 2005 se Jason připojil k alternativní rockové kapele s názvem Noravenu a pomáhal ji psát a nahrát debutové bezejmenné debutové EP. Po dokončení nahrávky ve studiu (Panda Studios v Oaklandu, Ca), se skupina vydala na turné po Kalifornii. Během nahrávání druhého alba kapely se Jason rozhodl udělat pauzu a pokračovat ve škole na plný úvazek. s kapelou Noravenu se přátelsky rozešel a Jason začal navštěvovat San Jose State University. Stále pracuje na sólových nahrávkách a aktivně se věnuje hudební výchově. Jeho dlouho očekávané sólové EP je ve výrobě a mělo by být vydáno v roce 2015.

Jason je v současné době jedním z kytaristů kapely z oblasti Bay Area, a to Progressive Metal Band Abnormal Thought Patterns, kde se sešel s braty Tiptonovými.

Zpět
Studiové nahrávky:
2022 Agenda 21
2008 Dark Deceiver
2006 Specs Of Pictures Burnt Beyond
2005 A Fragile Mind
2003 Metamorphosis (reedice Zero Hour)
2001 The Towers Of Avarice
1999 Zero Hour
1994 Zero Hour (demo)

Cynthesis:
2013 ReEvolution
2011 DeEvolution
Abnormal Thought Patterns:
2015 Altered States of Consciousness
2013 Manipulation Under Anesthesia
2011 Abnormal Thought Patterns (EP)

Death Machine:
2003 Death Machine

Jasun Tipton:
2021 The Dream To Fly
2005 Seduction
2000 Night's Pulse (EP)


Skupina:
Erik Rosvold - Vocals
Andreas Blomqvist (Seventh Wonder) - Bass
Jasun Tipton - Guitars and Keyboards
Roel van Helden - Drums
Hosté:
Diskografie Agenda 21
Vyšlo 13. května 2022, Frontiers Music, FRCD_1228

Seznam skladeb:
01. Democide ()
02. Technocracy ()
03. Stigmata ()
04. Memento Mori ()
05. Agenda 21 ()
06. Patient Zero ()
Total Time (50:58)

Mixed and Mastered: Kai Stahlenberg at Kohlekeller Studio
Art Direction, Design, Illustration: Killustrations

Skupina:
Chris Salinas - Vocals
Troy Tipton - Bass
Jasun Tipton - Guitars
Mike Guy - Drums
Hosté:
Dino Alden - Vocals (backing)
Cameron Alden - Child's voice (01,05)
Diskografie Dark Deceiver
Vyšlo 29. dubna 2008, Sensory Records, SR3042

Seznam skladeb:
01. Power To Believe (7:07)
02. Dark Deceiver (3:56)
03. Inner Spirit (12:18)
04. Resurrection (3:18)
05. Tendonitis (1:19)
06. The Temple Within (6:13)
07. Lies (3:20)
08. The Passion Of Words (4:32)
09. Severed Angel (2:37)
Total Time (44:40)

Recorded and mixed at Aldens Gate
Mastered at West West Side Music
Production: Troy Tipton, Jasun Tipton
Production, engineering, mixing: Dino Alden
Executive producer: Ken Golden
Mastering: Alan Douches
Photography: Gina Salinas, Todd Brown, Kristina Malzahn
Art Direction, Design, Illustration: Killustrations

Skupina:
Jasun Tipton - Guitars
Troy Tipton - Bass
Chris Salinas - Vocals
Mike Guy - Drums
Hosté:
Sean Campbell - Didgeridoo (07)
Diskografie Specs Of Pictures Burnt Beyond
Vyšlo October 10th, 2006, Sensory Records, SR3034

Seznam skladeb:
01. Face The Fear (9:00)
02. The Falcon's Cry (8:00)
03. Embrace (2:24)
04. Specs Of Pictures Burnt Beyond (7:36)
05. Zero Hour (2:28)
06. I Am Here (4:58)
07. Evidence Of The Unseen (8:44)
Total Time (43:10)

Recorded and mixed at Aldens Gate
Mastered at West West Side Music
Producer, Engineering, Mixing: Dino Alden, Zero Hour
Executive producer: Ken Golden
Mastering: Alan Douches
Art Direction, Design, Illustration: Killustrations

Skupina:
Fred Marshall - Vocals
Jasun Tipton - Guitars
Troy Tipton - Bass Guitar
Mike Guy - Drums
Hosté:
Diskografie A Fragile Mind
Vyšlo September 20th, 2005, Sensory Records, SR3028

Seznam skladeb:
01. Intro (0:06)
02. There For Me (4:37)
03. Destiny Is Sorrow (8:00)
04. Brain Surgery (3:12)
05. Losing Control (3:45)
06. Twice The Pain (4:20)
07. Somnecrophobia (3:09)
08. A Fragile Mind (11:34)
09. Intrinsic (5:23)
Total Time: (44:06)

Recorded and mixed at Aldens Gate
Mastered at West West Side Music
Producer: Dino Alden, Zero Hour
Engineering, Mixing, Producer: Dino Alden
Executive producer: Ken Golden
Mastering: Alan Douches
Illustration, Design, Layout: Travis Smith

Skupina:
Erik Rosvold - Vocals
Jasun Tipton - Guitars
Troy Tipton - Bass
Mike Guy - Drums, Percussion
Hosté:
Matt Guillory - Keyboards
Phillip Bennett - Keyboards
Brittany Tipton - Female Vocals (04)
Diskografie Metamorphosis
Vyšlo 2003, Sensory Records, SR3020

Seznam skladeb:
01. Eyes Of Denial (4:43)
02. The System Remains (7:22)
03. Rebirth (Bonus Track) (5:49)*
04. Voice Of Reason (8:41)
05. A Passage (Instrumental) (Bonus Track) (2:25)*
06. Metamorphosis
      i. Descent (3:45)
     ii. Awaken (4:33)
    iii. Union (5:45)
     iv. Solace (1:03)
      v. Ascent (2:04)
07. Eyes Of Denial (Demo Version) (3:57)*
08. Jaded Eyes (Instrumental) (Demo) (3:29*)
Total Time (53:36)

* Previously un-released
Engineering, Mixing, Producer: Dino Alden
Executive producer: Ken Golden
Mastering: George Horn
Mastering (11,12): Matt Murman

Skupina:
Mike Guy - Drums, Percussion
Erik Rosvold - Lead Vocals, Keyboards
Jasun Tipton - Guitars, Keyboards
Troy Tipton - Bass
Hosté:
Diskografie The Towers Of Avarice
Vyšlo March 6th, 2001, Sensory Records, SR 3011

Seznam skladeb:
01. The Towers Of Avarice (7:52)
02. The Subterranean (4:12)
03. Stratagem (8:06)
04. Reflections (3:56)
05. Demise And Vestige (15:48)
06. The Ghosts Of Dawn (5:31)
Total Time: (45:25)

Written, arranged and produced by Zero Hour
Recorded and mixed at Alden's Gate, Santa Rose, CA
Producer: Dino Alden, Zero Hour
Mastered at Ocean View Digital Mastering
Executive producer: Ken Golden
Engineering, Mixing, Producer: Dino Alden
Mastering: Joe Gastwirt
Photography: Dave Lepori
Artwork, Design, Layout: Travis Smith

Skupina:
Erik Rosvold - Lead Vocals
Mike Guy - Drums, Percussion
Jasun Tipton - Guitars
Troy Tipton - Bass
Hosté:
Phillip Bennett - keyboards
Matt Guillory - keyboards
Brittany Tipton - Voice (03)
Diskografie Zero Hour
Vyšlo 1999, Sensory 301

Seznam skladeb:
01. Eyes Of Denial (4:42)
02. The System Remains (7:22)
03. Voice Of Reason (8:40)
04. Metamorphosis: (17:06)
      i. Descent (3:45)
     ii. Awaken (4:33)
    iii. Union (5:44)
     iv. Solace (1:03) (instrumental)
      v. Ascent (2:01)
Total Time: (37:50)

Engineering, Mixing, Producer: Dino Alden
Executive producer: Ken Golden
Mastering: George Horn
Album bylo znovu vydáno v roce 2003 pod novým názvem "Metamorphosis" s několika bonusovými skladbami.

Skupina:
Luis A. Ortiz - Vocals
Jasun Tipton - Guitars, Keyboards
Sean Kruithoff - Guitars
Troy Tipton - Bass
Mike Guy - Drums
Hosté:
Diskografie Zero Hour
Demo, vyšlo June 14th, 1994,

Seznam skladeb:
01. Futures Gone Away (4:28)
02. Give Love A Chance (6:13)
03. The Truth (4:51)
04. To Live Forever (5:08)
Total Time (20:40)Skupina:
Jasun Tipton - Guitars and Keyboards
Troy Tipton - Bass
Erik Rosvold - Vocals
Sean Flanegan - Drums
Hosté:
Diskografie ReEvolution
Vyšlo 2013/9. ledna 2019, Sensory Records

Seznam skladeb:
01. Divine Night (2:23)
02. Convergence (1:23)
03. The Grand Façade (7:48)
04. A Most Trivial Pursuit (3:20)
05. Persistence Of Visions (9:06)
06. The Noble Lie (5:42)
07. Release The Diety (13:30)
Total Time (00:24)

"ReEvolution" je střední část dystopické trilogie, která začala na "DeEvolution" v roce 2011. Ústřední postava šaman je poslán shromáždit další otroky. Narazí na kmen a vycítí v nich světlo, kterým se spouští vzdálená vzpomínka na jeho minulost. Uvědomuje si, že to je jeho původní kmen, ze kterého byl odveden. Přivede je zpátky do města a setkává se s tím, co se stalo obyvatelstvu, a osvobodí je. Zatímco Cynthesis udržuje hodně tech-metalových vlivů Zero Hour, ukazují i více melodickou a atmosférickou stránku Jasuna Tiptona při psaní skladeb. "ReEvolution" osloví fanoušky obou Progressive Rock a Metal kapel.

Skupina:
Jasun Tipton - Guitars
Troy Tipton - Bass
Sean Flanegan - Drums
Erik Rosvold - Vocals
Hosté:
Diskografie DeEvolution
Vyšlo 1. dubna 2011/9. ledna 2017, The Laser's Edge/Sensory Records

Seznam skladeb:
01. The Man Without Skin (4:07)
02. Incision (7:30)
03. Divided Day (7:45)
04. Shallow World (4:44)
05. Profits Of Disaster (6:00)
06. The Edifice Grin (5:03)
07. Twilight (3:39)
08. A Song Of Unrest (6:47)
Total Time (00:24)

Cynthesis je nová progresivní metalová skupina, kterou vytvořili Jasun a Troy Tipton od společnosti Zero Hour. K jejich potěšení fanbase, se Tiptonovi sejdou s původním zpěvákem Zero Hour Erikem Rosvoldem. V sestavě je také bubeník Enchant Sean Flanagan. "DeEvolution" vypráví příběh elitní skupiny vůdců z těžce industrializovaného města, kteří pátrají, jak vymýt mozek a poté využít domorodých kmenů šamana, o kterém věří, že by byl dokonalým nejvyšším vůdcem. Tím, že jej elity využívají k tomu, aby vlastnily všechny odpovědi na společnost, nemocní jej zase používají, aby získali a udrželi ovládání mas.


Skupina:
Jasun Tipton - Guitars, Keyboards
Troy Tipton - Bass
Mike Guy - Drums
Jason Montero - Guitars
Hosté:
Jeff Loomis - Guitars (02,06)
Thomas Giles Rogers Jr. - Vocals (02)
Michael Manring - Guitars (04)
John Onder - Guitars (04)
Tim Roth - Guitars (06)
Diskografie Altered States Of Consciousness
Vyšlo 29. června 2015, Lifeforce Records, LFR 152-2

Seznam skladeb:
01. Distortions Of Perception (4:33)
02. Nocturnal Haven (9:53)52
03. Blindsight (4:06)
04. Synesthesia (6:04)
05. Delusions (4:39)
06. Nocturnal Haven (Instrumental) (10:19)
07. Subliminal Perception (3:28)
Total Time (43:02)42 59

Producer, Written, Arranged: Jason Tipton
Written, Arranged: Troy Tipton (04)
Producer, Mixed: Jamie King at The Basement Studios
Mastered: Alan Douches at West West Side Music
Art Direction, Design: Erick "Wurm" Pollard
Photography [Band]: Bryana Soria
Tohle je třetí nahrávka Abnormal Thought Patterns, instrumentálního tria Jasun a Troy Tipton plus bubeník Mike Guy, jejich debutové vydání vyšlo v roce 2011 a druhé "Manipulation Under Anesthesia" v roce 2013. Kromě toho, kdo je již seznámen s prací Jasona a Troya Tiptona a Zero Hour a jejich novější, poněkud méně technicky složitou inkarnací Cynthesis, si uvědomují, že jejich styl progresivního kovu je zcela jedinečný - komplexní, rytmický, ale zároveň melodický. Tentokrát využili pomoc Jasona Montera (kytary) a hostů Tima Rotha (Into Eternity), Jeffa Loomise (Nevermore), Johna Ondera a skvělého Michaela Manringa (bezpražcová basa). Nejpřekvapivější je vystoupení zpěváka Tommyho Rogersa na jediné vokální skladbě "Nocturnal Haven". Album je opravdu technické a brilantní, ale zároveň se cítí, že kapela měla nějaké dobré nápady, ale nestačí na to, aby se vytvořilo album, které by vyniklo stejně jako jejich debut. Stále je zde možno nalézt spoustu melodií a skvělých riffů, je velmi solidně a pevně nahráno. Přesto něco schází, aby to přineslo až vynikající album.

Skupina:
Jasun Tipton - Guitars, Keyboards
Troy Tipton - Bass
Mike Guy - Drums
Hosté:
Diskografie Manipulation Under Anesthesia
Vyšlo 25. června 2013, Lifeforce Records, LFR133-2 US

Seznam skladeb:
01. Velocity and Acceleration Movement 5 (3:51)
02. Velocity and Acceleration Movement 6 (4:54)
03. Velocity and Acceleration Movement 7 (3:02)
04. Velocity and Acceleration Movement 8 (1:12)
05. Calculating Patterns (3:09)
06. Harmonic Oscillators (7:17)
07. 4 String Lullaby (0:56)
08. Autumn (4:01)
09. Manipulation Under Anesthesia (3:37)
10. Electric Sun 2.0 (5:08)
11. Quintessence (4:04)
Total Time (41:11)

Producer: Jasun Tipton, Matt Laplant
Bratři Tiptonové jsou kouzelníci na kytaru a basu. Toto album občas pohladí vaše mozky a ostatní zklidní vaši duši. Nejlepší skladbou je zřejmě "Harmonic Oscilators". Tato píseň má všechno, mistrovské hraní a působivě chytlavou, ale rychlou a složitou pasáž, která se opakuje několikrát v celé písni a mnoho časových podpisů a změn tempa, které ji udržují zajímavou. Mike Guy také posouvá toto album dopředu svými silnými rytmy! Je to neuvěřitelné a úžasné instrumentální album... Tato hudba nevyžaduje vokály, protože nástroje mluví samy za sebe.

Skupina:
Jasun Tipton - Guitars, Keyboards
Richard Sharman - Guitars
Troy Tipton - Bass
Mike Guy - Drums
Hosté:
Diskografie Abnormal Thought Patterns
EP, vyšlo 22/29. listopadu 2011, CynNormal Lab Recordings

Seznam skladeb:
01. The Machine Within (2:38)
02. Velocity and Acceleration Movement 1 (3:50)
03. Velocity and Acceleration Movement 2 (4:25)
04. Velocity and Acceleration Movement 3 (1:43)
05. Velocity and Acceleration Movement 4 (2:12)
06. Ulnar Nerve Damage (0:50)
07. Electric Sun (5:10)
Total Time: (20:48)

Producer: Dino Alden, Jasun Tipton
Written, Arranged: Jasun Tipton (01-05,07), Troy Tipton (06)
Engineer: Dino Alden (06), Jasun Tipton
Engineered at CynNormal Lab Studios
Engineered at Aldens Gate
Mixed at AldensGate
Mixed at Bieler Bros. Studios
Mixed: Dino Alden (02-06), Matt LaPlant (01,07)
Mastered at West West Side Music
Glass Mastered at Disc Makers: MVK1701
Mastered By [CD Mastering]: Allan Douches
Art Direction, Design: Erick "Wurm" Pollard
Photography [Band Photograph]: Brittany Tipton


Skupina:
Kirk Throat* - Vocals
Brett Elias* - Keyboards
Jasun Tipton Thrak* - Guitars
Troy Tipton Devin* - Bass
Mike Guy - Drums
Elle - Vocals [Not Credited]
Hosté:
Diskografie Death Machine
Vyšlo 2003, Sensory, SR3021

Seznam skladeb:
01. Loss For Words (3:37)
02. Separate (4:20)
03. Tangled Root (3:59)
04. Last Breath (4:01)
05. Mere Reflection (2:09)
06. Schmeg (0:30)
07. Inflicting (3:45)
08. Believing (3:40)
09. Genocide (4:17)
10. Cycle Of Conscience (2:13)
11. Dead (2:06)
Total Time (00:24)

Producer [Produced By]: Death Machine, Dino Alden
All instruments tracked at CynNormal Lab Studios, Pleasanton, CA
Engineered: Jasun Tipton
Recorded and Mixed at Aldens Gate, Santa Rosa, CA
Mastered at Sienna Digital
Executive-Producer: Ken Golden
Engineer [Engineered]: Dino Alden
Mixed: Dino Alden
Mastered: Rainer Gembalczyk
Illustration, Design, Layout: Kirk Haugen
Design [Additional], Layout [Additional], Artwork [Image Manipulation]: Michael Bennett
Debutová deska dalšího bočního projektu členů Zero Hour.


Skupina:
Jasun Tipton - Guitars
Hosté:
Brian Hart - Bass
Jeremy Villucci - Keyboards
Marco Bicca - Drums
Chris Salinas - Vocals
Diskografie The Dream To Fly
Vyšlo 26. března 2021, Sensory

Seznam skladeb:
01. The Dream To Fly (4:49)
02. My Gentle Soul (6:18)
03. A Meeting With Angels (3:23)
04. Sun Gazing (2:12)
05. The Rain Gently Strums (4:07)
06. A Lonely Star (1:39)
07. I Believe (4:49)
08. You're Already Home (5:00)
Total Time (32:17)

Producer [Produced]: Death Machine, Dino Alden
All instruments tracked at CynNormal Lab Studios, Pleasanton, CA
Engineered: Jasun Tipton
Recorded and Mixed at Aldens Gate, Santa Rosa, CA
Mastered at Sienna Digital
Executive-Producer: Ken Golden
Engineer [Engineered]: Dino Alden
Mixed: Dino Alden
Mastered: Rainer Gembalczyk
Illustration, Design, Layout: Kirk Haugen
Design [Additional], Layout [Additional], Artwork [Image Manipulation]: Michael Bennett

Skupina:
Jasun Tipton - Guitars & Keyboards
Hosté:
Scott Mcgill - Guitars (11)
Troy Tipton - Fretted & Frettless Bass
Sean Flanegan - Drums (06-09)
John Perrine - Drums (01-05,10,11)
Dino Alden - Vocals (10)
Diskografie Seduction
Vyšlo 2005, Sensory Records

Seznam skladeb:
01.Tears From The Moon (4:35)
02.Seduction (5:27)
03.Question And Answer (6:02)
04.A Rise Of Tension (3:13)
05.Christina (4:24)
06.Falling From The Sky (4:44)
07.The Way You Move (3:11)
08.Slow Dancing (4:43)
09.Sunrise (2:10)
10.Ya La Blu Tibia (3:36)
11.Question And Answer II (6:01)
Total Time (48:06)


Skupina:
Jasun Tipton - Guitars, Keyboards
Hosté:
Troy Tipton - Bass
Sean Flanegan - Drums
Diskografie Night's Pulse
EP, vyšlo 2000, self-realisation

Seznam skladeb:
01. Moonlight (2:14)
02. Burning Flame (3:50)
03. The Way You Move (3:11)
04. Slow Dancing (4:43)
05. Falling From The Sky (4:44)
06. Sunrise (2:10)
Total Time (20:52)

Producer, Songwriting: Jasun Tipton
Mixing, Co-Producer: Dino Alden Engineering
Artwork: Manuel Fregoso
CD Layout & Design: Bob "Buddah" Marchion
Photography: Dave Lepori, Brad Daane (Sean Photography)

Zpět
    


Cynthesis

Abnormal Thought Patterns


Jasun Tipton, Roel van Helden, Erik Rosvold, Andreas Blomqvist

Zpět
Oficiální stránky:
nejsou
Další zdroje:
https://www.facebook.com/pages/category/Musician-Band/Cynthesis-151408508214843/
https://www.facebook.com/Abnormal-Thought-Patterns-160108597365964/
https://jasonmonteromusic.webs.com/ProgressRock Nahoru
Made by 
©  31.3.2016 
Menu Poslední aktualizace: 24.12.2022
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©