YUKA AND CHRONOSHIP
  
 
 

Nahoru

YUKA & CHRONOSHIP byla založena v roce 2009 jako japonský Neo-Prog rockový kvartet z podnětu klávesistky, zpěvačky a skladatelky Yuka Funakoshi, což je velice vzácné ve světě v této oblati. Yuka sama je aktivní jako sólová umělkyně už více než deset let. Ve skupině ji podporují další muzikanti, a to jak ve studiu i na koncertech - Shun Taguchi (basa), Takashi Miyazawa (kytara) a Ikkó Tanaka (bicí, perkuse). První nahrávky se nesly ve stylu pozdního progresivní rock 70. let.

Yuka debutovala jako písničkářka ve spolupráci se Shun Taguchiho jako jejím producentem u Pioneer LDC (Japonsko) v roce 1998. Od té doby vydala další tři alba, dvě u Pioneer LDC (Japonsko) a jedno pak u Sony Music (Japonsko). Jako producent a textař, který napsal spoustu hitů, si Shun uvědomil, že Yuka je velmi talentovaná se svými hudebními skladbami, navíc s jejími schopnostmi jako písničkářky. V roce 2003 se Yuka a Shun spolupracovali při skládání instrumentální melodie "Hector (The Huge Thunderstorm Complex)”, a tato spolupráce pak objevila i na prvním albu o něco později vytvořené kapely "Yuka & Chronoship" "Water Reincarnation"u Musea Records v roce 2011. Úspěch, který album přineslo, byl zcela odlišný od předchozího koketování Yuky s populární hudbou a rozšířily se jí tak možnosti dalšího směřování její hudby.

Částečně díky úspěchu třetího alba Yuky mimo Japonska, jehož zaznamenalo více než 20.000 stažení na iTunes Store, se Yuka a Shun rozhodli dát si pauzu od výroby "hudby na prodej" a vytvořili instrumentální jednotku zaměřenou více na diváky po celém světě. V roce 2005, když Yuka a Shun nahrávali jejich první album, připojil se k nim kytarista Takashi Miyazawa. Jeden z nejlepších studiových a doprovodných kytaristů, Takashi byl v té době docela aktivní v produkci komerčních filmů a v hudbě pro videohry. Pomocí nového člena v sestavě začali hrát i živá představení. Nicméně bylo docela těžké najít toho správného bubeníka s talentem a technikou takovo, aby hráli jako tříčlenná kapela se synchronizovaný automatem. V roce 2009 tak vznikli "Yuka & Chronoship" když bubeník Ikko Tanaka se připojil ke skupině. Ikkó byl jedním z nejlepších bubeníků Japonska, který se vystupoval jako koncertní hráč a studiový bubeník s mnoha mnoha prestižními japonskými umělci.

Pak již mohli u labelu MUSEA (Francie) "Yuka & Chronoship" vydat své první album "Water Reincarnation" v roce 2011. Dne 22. dubna 2013 vyšlo jejich druhé album "Dino Rocket Oxygen" s přebalem, který namaloval samotný Roger Dean - osobitý autor obálek skupiny YES. Deska "Dino Rocket Oxygen", v jejímž názvu jsou vlastně jména tří suit, ze kterých se skládá celé album. Jednotlivé skladby jsou "Dinosaurus", "R is for Rocket" a "Oxygen", z nichž každá se skládá z více části. Album se po svém vydání v květnu přiřadilo definitivně k nejlepším progresivním albům vydaných v roce 2013. V květnu 2013 se kapela účastnila festivalu "Prog'Sud 2013" ve Francii.

"Yuka & Chronoship" vystoupili v roce 2014 na Japanese Progressive Rock Fes a na Crescendo Festival 2014 ve Francii, kde dostali pozvání již podruhé. "Yuka & Chronoship" uzavřeli nahrávací smlouvu s labelem Cherry Red Records Ltd. z Velké Británie, u které vydali 15. září 2015 svoji třetí desku s názvem "The 3rd Planetary Chronicles". Světové distribuce se ujalo francouzské vydavatelství Musea. Třetí album pojednává o třetí planetě od Slunce a je grandiózním koncepčním albemm s motivy s vědecko / technologických revolucí v dějinách lidstva: doba kamenná, Koperníkova teorie, průmyslové revoluce a teorie relativity. Pro rok 2015 mají naplánovanou účast na progresivním festivalu 2Days Prog +1 ve Veroně v Itálii v září 2015.

Předcházející album skupiny získalo pochvalnou kritiku po celém světě a pomohlo zaregistrovat skupinu jako zajímavý objev pro fanoušky progresivního rockového žánru. První sedm písní nového alba skupiny "Ship", které vyšlo v květnu 2018, je suita založená na řecké mytologii ARGO. Úvodní píseň "Tears of the Figurehead" zpívá jako speciální host zpěvačka Sonja Kristina z Curved Air. Člen skupiny Shun Taguchi řekl: "Poslední píseň "Did You Find A Star?" byla od počátku plánována, že ji nazpívát John Wetton, který ale zemřel na rakovinu a zpočátku jsme plánovali, že ji ani nezahrneme na album. Nicméně, ačkoli se náš sen nestal skutečností, rozhodli jsme se, že ještě uvedeme píseň na album pro jeho poctu". Hiroyuki Izuta, zpěvák a songwriter, se hostitelsky připojil k této písni a nazpíval ji. Spousta lidí si přála vydání melodie, tak byla nahrána na albu v podání Hiroyuki Izuty.

Nahoru
  Yuka Funakoshi - Keyboard & Vocal
  Shun Taguchi - Bass & Background Vocals
  Takashi Miyazawa - Guitar & Background Vocals
  Ikko Tanaka - Drums & Electric Drums

Členové Yuka Funakoshi
(Keyboards, Vocals)

Bydlí Fukuoka-shi, Fukuoka, Japan.
V roce 1998 měla u Pioneer LDC debut jako zpěvačka (Japonsko). Pak u Pioneer LDC (Japonsko) vydala dvě desky a jednu u Sony Music (Japonsko).

Spusťte instalaci písně jednotkové aktivitě stroj, který oznámil "Hector" ve spolupráci alba od 2003 Japan Columbia Records, zformovali v roce 2009 Yuka & Chronoship.

Spolupracovala s HP OMP Old Music na CD Yuka Funakoshi

Členové Shun Taguchi
(Bass, Keyboards, Backing Vocals, Producer)

Debutoval u CBS SONY (nyní SONY MUSIC) v roce 1980 s Lorelei. Pak produkoval a skládal pro skupiny SENCE OF WONDER s Hiroyuki Namba (King Records), REICO z (Victor) aj. Pracoval také jako producent Yuky Funakoshi od jejího debutu a pracuje také jako producent kapely Princess Princess, pětičlenné japonské pop/rockové dívčí kapely. Je také uznávaným textařem v Japonsku.

[Produce]: Yuka Funakoshi, Princess Princess aj.
[Lyrics]: Crystal Kay, Shibasaki Kou, Gospellers, Hi-Fi SET a mnoho dalších.

Členové Takashi Miyazawa
(pochází z Kófu)
(Guitars, Backing Vocals)

Takashi pracoval jako studiový hudebník pro některé projekty. Koncertoval a nahrával jako kytarista v roce 1999 s Matsutoyou Masatakim (japonský aranžér, skladatel, hudební producent), kterému produkoval desku "The Romancing Plants", na kterou také skládal a nahrával hudbu jako doprovodný kytarista a aranžoval některé skladby.

[Spolupráce a nahrávky]: Yumi Yumi, Yoko Kumada, Koyanagi Cherry Akira-ho (ex-Lindbergh), Tanabe Toshino (ex-Kaleidoscope), Ryoko Shiraishi, Jdi Fuyuki, Ibuki a jiní.

Členové Ikko Tanaka
(Drums, Percussion)

Jeho aktivity jako profesionální bubeník už začaly během studia na střední škole.

Ikko pracoval jako studiový nebo koncertní bubeník kapely B'z, což je japonské rockové duo.

[Koncertoval s:] B'z (1990-1995), Kyosuke Himuro, Namie Amuro a mnoha dalšími.

[Nahrával:] B'z, Kyosuke Himuro, Shogo Hamada, Brilliant Green, Gospellers a mnoha dalšími.


Nahoru
Studiová alba:
2018 Ship
2015 The 3rd Planetary Chronicles
2013 Dino Rocket Oxygen
2011 Water Reincarnation


Sestava:
Yuka Funakoshi - Keyboards & Piano, Vocal
Takashi Miyazawa - Guitars & Vocals
Shun Taguchi - Bass & Vocals
Ikko Tanaka - Drums
Hosté:
Sonja Kristina (Curved Air) - Vocals (01,11)
Hiroyuki Izuda - Vocals
Diskografie Ship
Studiové album, vyšlo 4. dubna 2018, King Records KICS-3687 (Japan)
květen 2018, Cherry Red Records (World)

Přehled skladeb:
01. Argo - Tears Of The Figurehead ()
02. Argo - The Ship Argos ()
03. Argo - Landing ()
04. Argo - Golden Fleece ()
05. Argo - A Dragon That Never Sleeps ()
06. Argo - Islands In The Stream ()
07. Argo - Return ()
08. The Air Ship Of Jean Giraud ()
09. Visible Light ()
10. Old Ship On The Grass ()
11. Did You Find A Star? ()
Total Time: (00:00)

Artwork: Oda Hideji


Sestava:
Yuka Funakoshi - Keyboards & Piano, Vocal
Takashi Miyazawa - Guitars & Vocals
Shun Taguchi - Bass & Vocals
Ikko Tanaka - Drums
Diskografie The 3rd Planetary Chronicles
Studiové album, 15. září 2015, Cherry Red Records, UK
28. října 2015 (Jap)

Přehled skladeb:
01. Birth Of The Earth - Collision (1:28)
02. Stone Age (8:26)
03. Galileo I - And Yet It Moves (E Pur Si Muove) (2:52)
04. Galileo II - Copernican Theory (5:52)
05. Birth of the Earth - Merger (1:20)
06. Age of Steam (8:07)
     I. Pastoral Garden
    II. Machine City
07. Wright Flyer 1903 (7:50)
08. On the Radio (2:18)
09. Birth of the Earth - Magma Ocean (1:26)
10. E=c#m (4:36)
11. I Am Thee (Awakening of Cloneroid) (6:55)
12. Birth of the Earth - Embryonic Planet (8:17)
Total Time: (59:27)

Artwork: Oda Hideji
Třetí album je opět koncepční, a jak název napovídá jedná se o kroniku třetí planety, které má technickou a vědeckou revoluci za sebou. Booklet design vytvořil karikaturista Oda Hideji.

Sestava:
Yuka Funakoshi - Keyboard & Vocal
Takashi Miyazawa - Guitar & Choir
Shun Taguchi - Bass & Choir
Ikko Tanaka - Drums
Diskografie Dino Rocket Oxygen
Studiové album, 22. dubna 2013

Přehled skladeb:
Dinosaurs suite:
    01. Which Came First,The Dinosaur Or The Egg ? (2:13)
    02. Dance With Dinosaurs (7:32)
    03. Ruler Of The Earth (4:12)
R is for Rocket suite:
    04. Cutting Gravity (7:08)
    05. Skygazer (6:17)
    06. An Arrow Of Glittering Music (1:48)
    07. Blue Astronaut Helicopter (3:49)
    08. Beyond The Fence (5:33)
Oxygen suite:
    09. O (5:06)
    10. O2 (6:23)
    11. O3 (7:30)
Total Time: (57:36)

MUSEA PARALLELE MP3271
Suita "Dinosaurus" začíná skladbou "Which Came First,The Dinosaur Or The Egg ?" (Co bylo dříve, dinosaurus nebo vejce ?) která představuje velkolepé symfonické klávesy a oslňující souhru klavíru a kytary. Druhá část suity "Dance With Dinosaurs" (Tanec s dinosaury) pokračuje v dynamickém jazz-rocku s výbornými sóly na synthezátor, dynamickými bicími a basou s mistrnými kytarovými sóly, které jako by vypadly z učebnice pro kytary od Alana Holdsworth. Závěrečná skladba "Ruler Of The Earth" (Vládce země) se vrací do nádherné klavírní melodie vedené v rámci symfonického rocku a další epickou rockovou kytarou.

Suita "The R is for Rocket" (R jako raketa) začíná "Cutting Gravity", což je dramatická směs mellotronu, klavíru a rockové sekce. Kytara uhání někdy až příliš k hard rockovým riffům, ale naštěstí Yuka je vkusně doplňuje symfonickými klávesami. "Skygazer" je radostná new age styl připomínající instrumentálka. Po ní následuje krátký klenot akustické kytary Takashi Miyazawy. "Blue Astronaut Helicopter" je okouzlující pozitivní skladba, která obsahuje více elektroniky a kytarových smyček, stejně jako příjemné techno. Suita končí skladbou "Beyond The Fence", snovou skladbou s klavírem Yuky a okouzlujícím zpěvem.

Záverečná suita "Oxygen" zahajuje část "O" dynamickým aranžmá, které obsahuje oslňující klávesové linky a souhru s kytarami. Hudba se zkludňuje do pomalejšího tempa v "O2", kde klávesy od Yuky občas ujíždí až k inspiraci u Ryuichi Sakamoto - a jeho mixováním dokonale snových syntezátorů. Yuka demonstruje svou širokou škálu odborných znalostí kláves s majestátními pasážemi varhan. Poslední skladba "O3" začíná s fascinující směsi klavíru a mellotronu a kytarou Takashi Miyazawy, která hraje v post-rockového stylu. Yuka zpívá s pomocí modulovaného hlasu s okouzlující příchutí, která připomíná velké japonské progresivní rockové kapely z 80. let. Je to jedna z nejlepších skladeb alba.
Sestava:
Yuka Funakoshi - Keyboards, Voices
Shun Taguchi - Bass
Takashi Miyazawa - Guitar
Ikko Tanaka - Drums, Percussion
Diskografie Water Reincarnation
Studiové album, vyšlo 15. června 2011

Přehled skladeb:
01. Dawn In A Dew - Chronoship (5:53)
02. Pilgrim Ocean (5:29)
03. White Squall, Black Squall (5:08)
04. Water Reincarnation (6:22)
05. Archaic Aquarium (5:40)
06. Poseidon (4:58)
07. I Am River (4:31)
08. Snow Dance (4:32)
09. Hector (The Huge Thunderstorm Complex) (4:52)
10. Kiribati (6:20)
Total Time: (53:52)

Musea Records (France) FGBG4886
Disk Union (Japan) DUJP008
Tématem alba je koloběh vody. Od nepaměti je na ostrovní národ Japonska obklopen mořem, což má velký přínos z oběhu vody, ale také velké oběti, zvláště z nedávné doby. Toto epické koncepční album ukazuje jak se déšť stává řekou, řeka se vylije do moře, z moře se stává mrak, címž se voda vrací zpátky do deště. Tyto téměř kosmické vize jsou opravdu bohaté a jso zde zobrazeny hudbou.

Nahoru

Nahoru

    OFICIÁLNÍ STRÁNKA (POZOR - POUZE V JAPONŠTINĚ !!!)

    https://www.facebook.com/Yuka.And.Chronoship
    http://omp-company.com/chronoship/

    Další informace:
    http://www.backstagemontreal.com/yuka&chronoship.html#sthash.cst1ubaw.dpbs


ProgressRock Nahoru
Made by 
©  22.10.2013 
Menu Poslední aktualizace: 25.5.2018
mbrezny@centrum.cz© 
...a vzkaz autorovi!©