VIENNA CIRCLE
                                                         
      


Zpět
Vienna Circle (Vídeňský okruh) je projekt dvou bratů Paula a Jacka Davisových. Bratři vyrůstali na venkově v Pewsey v hrabství Wiltshire (zkráceně Wilts, UK), což je ceremoniální hrabství v jihozápadní Anglii. Mimochodem leží tam i proslulý Stonehenge a je to kraj plný zjevujících se piktogramů v polích. Od jejich útlého věku se začali zajímat o progresivní hudbu, a to jim zůstalo. Poslouchali hlavně Pink Floyd, Beatles, Neal Morse, Marillion a Dream Theater.

Oba dva vystupovali na živých vystoupeních na vysoké škole, kde se setkali i s hudební notaci a hudební technikou. Na všechny nástroje se ale naučili samotní, jako samouci. Na škole působili zpočátku v rozdílných kapelách. Když se tyto skupiny postupně rozpadly, Jack byl baskytaristou a Paul kytaristou, začala v nich klíčit v roce 2006 myšlenka na založení skupiny. Zpočátku byl plán najít na plný úvazek bubeníka a zpěváka, ale pokusy najít je oba dva v podobném věku (teenageři v té době), kteří by navíc sdíleli touhu hrát progresivní rock, byly neúspěšné. Bratři začali skládat i bez bubeníka a zpěváka písně k něčemu, z čeho by se nakonec mohlo vyvinout koncepční album s první světovou válkou jako historické pozadí. Po hledání na internetu na myspace bratři oslovili Russella Wilsona (bicí) v lednu 2007, který souhlasil, že nahraje bicí pro připravované album. Po několika setkáních s Russem s sebou přivedl Nicka Andrewse, zpočátku zvukového inženýra jen pro bicí party, nicméně Andrewse tak zaujaly kompozice kapely, že se nakonec nabídl produkovat celé album, což kapelu potěšilo i s velkým nadšením vyhlídek na budoucí spolupráci.

Studiové nahrávky s Nickem začaly v únoru 2007 a trvalo celkem asi 18 měsíců, než bylo album dokončeno. Pár nápadů ještě odložili a tak první píseň, na které pracovali, byla "Argonne Wood". Skladby "The Morning Fields of Amber Grey" a "Stars of May" následovalo hned poté. Dne 1. prosince 2008 bylo debutové album "White Clouds" ve vlastní režii oficiálně vydáno. K jejich překvapení a potěšení si album získalo celkem pozitivní recenze v tisku, kde o nich psali jako příslib vycházející hvězdy v progresivní rockové komunitě.

Získali tak novou inspiraci a aby dostali i těmto požadavkům, začali psát nové album na konci roku 2009. Od roku 2011 si najali producenta Toma Davenporta ke zkvalitnění jejich zvuku, který je přivedl ke spolupráci se zvukovým inženýrem Rupertem Matthewsem ve studiu Monkey Puzzle House, které je nejznámější díky albu od kapely Porcupine Tree "Incident". Album tak bylo nahráno v Monkey Puzzle House Studios se zvukaři Rupertem Matthewsem a Tomem Petersem.

Se studiovým bubeníkem Alexem Micklewright si vzali do parády skladby vznikající doma několik měsíců, aby u nich dodělali delikátní post-produkci a přidali aranžérské ozdoby. Finální mix udělal Edd Hartwell, další rodák z Wiltshire, který také zaskakoval za renomovaného producenta Trevora Horna, a i jeho příspěním se deska nazvaná "Silhouette Moon" uvedla důstojně jako kvalitní progresivní rockové album. Na albu se nachází také překrásná balada "Ballad of Night".

Paul a Jack po vydání svého druhého studiového alba začali psát hudbu pro jejich další album. V roce 2016 na Twitteru informoval Paul, že práce na třetím albu pokračují.

V roce 2021 se objevilo zcela nové studiové album Vienna Circle "Secrets Of The Rising Sun". Po odchodu spoluzakladajícího člena Jacka Davise po vydání "Silhouette Moon" začal Paul Davis, nyní jediný stálý člen Vienna Circle, pracovat na psaní, nahrávání a produkci třetího studiového alba, na které napsal a provedl všechny nástroje kromě bicích, kterých se ujal jeho stálý spolupracovník Alex Micklewright. Nahrávka "Secrets Of The Rising Sun", která byla vydána 30. dubna 2021, vedla Paula k tomu, aby kapelu přivedl k instrumentálnějšímu, progresivnějšímu zvuku vedenému kytarou, přičemž stále zachycuje nesmírnou krásu a rovnováhu, jakou očekávají fanoušci Vienna Circle.

Zpět
Členové:
Paul Davis - Guitars, Vocals, Piano, Keyboards, Orchestral arrangements

Spolupracující:
Jack Davis - Bass, Piano, Backing Vocals
Alex Micklewright - Drums
Dave Waller - Saxophone, Clarinet
Jess Shute - Flute
Patch Morrison - Saxophone
Gemma Davis - Vocals
Russell Wilson - Drums
Gemma Burch - Vocals

Členové Paul Davis
Guitars, Vocals, Piano, Keyboards, Orchestral arrangements

Jako dítě poslouchal hudební sbírku svého táty, která vždy hrála v domě a okolo něj nebo v autě. Takže měl naposlouchán prog rock až daleko do minulosti. První kytaru dostal asi ve 14 letech, když viděl T-Rex tribute kapelu a začal se jí věnovat o volných chvílích. O pár let později jim na škole dovolil používat zkušebně prostor během přestávky na oběd, který jej a dva další spolužáky vedly k založení kapely. Takže v té době začal intenzivněji hrát na kytaru. V té době byli posedlí kapelou Dream Theater a ejich "Metropolis Pt 2: Scenes From A Memory". V té době se také začal učit hrát na piano.

Když mu na jaře v roce 2019 zermřela jeho bývalá chůva, byl požádán, aby složil nějakou hudbu na její pohřeb, což pro něj bylo potěšením neboť i ona jej podporovala v jeho vášni pro hudbu.
Členové Jack Davis
Bass, Piano, Backing Vocals

Členové Alex Micklewright
Drums

Jako vnuk velkého britského jazzového bubeníka Kenny Hollicka (Joe Loss,Vic Lewis), Alex přirozeně také tíhl k bubenickým paličkám. Svoji první bubenickou sestavu získalve 14 letech, ale až do 19 let se jim moc nevěnoval, teprve v tomto zralejším věku Alex začal brát bubnování vážně.

Po získání zkušeností hraním v několika místních kapelách v okolí Somerset, se Alex rozhodl přihlásit na konkurz do Nottinghamské kapely Martyr Defiled. Pak koncertoval a nahrával 3 roky s touto skupinou, vrcholem tohoto působení bylo jejich debutové album "Collusion" z roku 2010, které si získalo ohlas u kritiků.

Po odchodu z Martyr Defiled na začátku roku 2011 se vydal svoji vlastní cestou a jeho kariéra jako studiového hráče začala růst. Nahrával pro mnoho umělců z celého světa, včetně Velké Británie, USA a Spojených arabských emirátů. Pravidelně hraje na představeních po celém světě a stále se zdokonaluje ve svém domácím studiu. Je členem kapely Perversion z Dubaie, United Arab Emirates, hrající pure death metal.
Členové Dave Waller
Saxophone, Clarinet

Členové Jess Shute
Flute


Zpět
Studiové desky:
2021 Secrets Of The Rising Sun
2013 Silhouette Moon
2010 Merry Christmas Everyone (SP)
2008 White Clouds


Skupina:
Paul Davis - All instruments, Vocals
Hosté:
Alex Micklewright - Drums
Gemma Davis - Lead Vocals (04), Backing Vocals (01)
Diskografie Secrets Of The Rising Sun
Vyšlo 30. dubna 2021, Audio Treehouse

Seznam skladeb:
01. Golden Sunset Roulette (10:04)
02. Ghost Town Hideaway (2:21)
03. Carnival (2:04)
04. That Night (4:31)
05. Rivers (3:03)
06. Sunset Revolver (5:00)
07. Fly Lady Fly (5:00)
08. Secrets Of The Rising Sun (5:00)
09. Canyons (7:09)
Total Time: (44:12)

Produced: Paul Davis
Engineered: Paul Davis
Mixed: Paul Davis
Drums recorded: Alex Micklewright
Mastered: Denis Blackham
Artwork: Paul Davis

Skupina:
Paul Davis - Guitars, Vocals, Piano, Keyboards, Orchestral arrangements
Jack Davis - Bass, Piano
Hosté:
Alex Micklewright - Drums
Dave Waller - Saxophone (06), Clarinet
Jess Shute - Flute
Patch Morrison - Saxophone (03)
Gemma Davis - Vocals (03,10)
Diskografie Silhouette Moon
Vyšlo 22. dubna 2013, Audio Treehouse

Seznam skladeb:
CD
01. Strangers (1:41)
02. Envy (2:21)
03. Dreams Presage (13:20)
04. Scarlet Dance (3:17)
05. Woven Wings (6:26)
06. Ballad Of Night (6:33)
07. Sea (3:36)
08. Eternity (2:40)
09. Together (5:44)
10. Departure (3:32)
Total Time: (49:10)

DVD
* Making Of Silhouette Moon (70 min approx.)
Includes a bonus material and the original album trailer

Producer: Tom Davenport
Co-producer: Paul Davis
Engineer: Rupert Matthews, Tom Peters
Mastered: Denis Blackham
Mixed: Edd Hartwell
Orchestral Arrangements: Paul Davis

Skupina:
Paul Davis - Guitars, Vocals, Piano, Keyboards
Jack Davis - Bass, Piano, Backing Vocals
Hosté:
Diskografie Merry Christmas Everyone
SP, Vyšlo 6. prosince 2010, self production
Available to buy from iTunes

Seznam skladeb:
01. Merry Christmas Everyone (6:00)
Total time: (6:00)

Skupina:
Paul Davis - Guitars, Vocals, Piano, Keyboards
Jack Davis - Bass, Piano, Backing Vocals
Hosté:
Russell Wilson - Drums
Gemma Burch - Vocals (02)
Diskografie White Clouds
Vyšlo 1. ledna 2008, self production

Seznam skladeb:
01. White Clouds (beginning) (2:01)
02. First Night In Berlin (3:01)
03. Stars Of May (5:52)
04. The Morning Fields Of Amber Grey (11:25)
05. Argonne Wood (1:30)
06. Falling (4:34)
07. A Break In The Clouds (5:44)
08. Conquered Air (9:16)
09. Her Green Eyes Blew Goodbye (6:29)
10. White Clouds (finale) (5:08)
Total Time: (55:00)
Album obsahuje 10 originálních písní plných dramatu, emocí a melodií. jedná se o koncepční album věnující se první světové válce, které sahá až někam před rok 1914 a sleduje život mladého britského muže, který se pohybuje od jižního pobřeží Anglie až do centra Berlína několik měsíců před vypuknutím první světové války. Bílé mraky přinášejí moderní pohled na Velkou válku.

Zpět
Monkey Puzzle House Studio

Paul Davis a Jack Davis

Paul Davis a Jack DavisZpět
Oficiální stránky:
http://www.viennacircle.co.uk/
http://www.dprp.net/wp/interviews/?page_id=4667

Nahoru ProgressRock
Made by 
©  8.12.2015 
Menu Poslední aktualizace: 3.7.2021
mbrezny@centrum.cz 
...a vzkaz autorovi!